Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επικοινωνια συζυγου μου με πρωην

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

GIANNOSRAKAS

# 1 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Αγγελόκαστρο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Επικοινωνια συζυγου μου με πρωην

Καλησπερα σε ολους.

Στο θεμα μας. Η συζυγος μου εχει ακομα επικοινωνια με τον πρωην της. Ειχαμε συζητησει παλια και μου ειχε πει οτι ηταν μεγαλος ερωτας της αλλα μου ειχε πει πως δεν μιλανε πια. Ομως προσφατα τυχαια διαπιστωσα πως ακομα επικοινωνουν. Της το ανεφερα, το συζητησαμε και μου ειπε πως προκειται για μια σχεση που ακομα εχουν μεινει καποια ερωτηματα. Διοτι της ειχε φερθει πολυ ασχημα και δεν ειχε καταλαβει ποτε το γιατι.Απο τη μια εχω υπαρξει στη θεση της και καταλαβαινω, και εγω αναζητουσα αντιστοιχες απαντησεις. Απο την αλλη ειναι τωρα 3 χρονια που ειμαστε μαζι και απορω γιατι μετα απο τοσο καιρο επιμενει να επικοινωνουν.Η σχεση η δικια μου με αυτην ειναι πολυ καλη, σε ολα τα επιπεδα. Δυσκολευομαι να το διαχειριστω, δεν ξερω τη να κανω. Νιωθω πως -οσο και να με αγαπαει, και ισχυει- ειναι ερωτευμενη με εκεινον περισσοτερο. Νιωθω επισης πως γενικα ηταν πιο ερωτευμενη μαζι του παρα με εμενα. Ξερω πως ειναι λογικο και γινεται. Και εγω νεος ημουν με αλλες κοπελες πιο <≪Τρελα>≫ Ερωτευμενος. Ομως μου ειναι λιγο δυσκολο να το διαχειρηστω. Καθε συμβουλη σας θα ηταν ευπροσδεκτη.Ευχαριστω

Helenaki4

# 2 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.985

Αυτός ο Άλλος ...

Ο Σύντροφος που διαλέγουμε , ειναι πάντα ο καθρέφτης μας .

Αυτό πρακτικά σημαίνει οτι μας γυρίζει πίσω επιβεβαιώνοντας όσα νιώθουμε για τον εαυτό μας .

Αλλα και όσα πιστεύουμε οτι σκέφτεται εκείνος .

Στην προκειμένη περίπτωση , δείχνει οτι την επιλέξατε σαν κάτι πιο «προσγειωμένο» , σαν κάτι που δε σας σηκώνει το,πετσί από έρωτα , αλλα προσφέρει σταθερότητα , ωριμότητα , σοβαρότητα (λες και αυτά δε συνδυάζονται τεσπα).

Κι εφόσον για εσάς ήταν έτσι , φοβάστε οτι και για εκείνη ειναι έτσι ...

Μεχρι που η σύντροφος επικύρωσε τους φόβους σας .

Στην πράξη τώρα ...

Δυο επιλογές δείχνει να έχετε . 

Ή θα ξεκαθαρίσετε οτι αυτό σας ενοχλεί και δεν μπορεί να συνεχιστεί , και θα μείνετε σταθερά σε αυτή τη θέση με οποιοδήποτε κόστος . Κυρίως όμως αν κόψει , θα το ξεχάσετε κι εσείς και θα υποθέτετε μέσα σας οτι είστε ο ενας και μόνος άντρας που τη συγκινεί .

Ή θα το αφήσετε να γιγαντώνεται . Κι όσο πιο πολυ βλέπετε να μιλάνε τοσο πιο πολυ θα σας τρώει η ζήλια . Κι όσο πιο πολυ θα σας τρώει η ζήλια τοσο πιο πολυ θα μιλάνε . Έτσι πάνε αυτά , μαζί τα δοχεία .

Διαλέξτε .

Για να κερδίσετε τη γυναίκα σας πρεπει να ξέρετε οτι είστε ο άντρας που αξίζει να ειναι ο μοναδικός της .  

Το ξέρετε ?

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, vanarabit και σε ακόμα 7 μέλη.

la-mer

# 3 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 18 / Παντρεμένος
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.576

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Helenaki4

Για να κερδίσετε τη γυναίκα σας πρεπει να ξέρετε οτι είστε ο άντρας που αξίζει να ειναι ο μοναδικός της .  

Το ξέρετε ?

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, GIANNOSRAKAS και σε ακόμα 1 μέλος.

Willow_75

# 4 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 66
Νομίζω πως πρεπει να της εξηγήσετε ότι αυτό σας ενοχλεί πολύ και το πώς νιώθετε, χωρίς να βάλετε τελεσίγραφο. Μετά βλέποντας και κάνοντας.
Αρέσει στο μέλος GIANNOSRAKAS

GIANNOSRAKAS

# 5 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση

Καλησπέρα Helenaki. Σε ευχαριστώ καταρχάς πολύ για την απάντηση ήταν πολύ κατατοπιστική.Η αλήθεια είναι πως ήδη είμαστε σε ένα στάδιο πιο κοντά στο (α). Δηλαδή το συζητήσαμε και εξέφρασα την άποψη μου. Είπα πως με ενοχλεί και επίσης είπα πως καταλαβαίνω ότι διάφορα έχουν συμβεί στο παρελθόν μας αλλά τώρα αξίζει να προχωρήσουμε γιατί περνάμε καλά και αγαπιόμαστε. Παρόλα αυτά περνάνε αρνητικές σκέψεις στο μυαλό μου, κυρίως για τον λόγω που θέλει να πάρει αυτές τις "απαντήσεις" από το παρελθόν της. Μου δίνει την εντύπωση από τις κουβέντες μας ότι σαν να επιδιώκει μια άτυπη "εκδίκηση" λόγω κακής συμπεριφοράς του πρώην. Και σκέφτομαι: "Ειναι λογικό κάτι τέτοιο; Αν είσαι κάπου αλλού είναι λογικό να ασχολείσαι με μια εκδίκηση προ ετών;"Σας ευχαριστώ όλους!

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

GIANNOSRAKAS

# 6 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Μια συμπλήρωση για τη τελευταία φράση σας που είναι πολύ σωστή: Όπως όλα τα ζευγάρια προφανώς έχουμε και τις διαμάχες μας κλπ. Πάντα προσπαθώ (νομίζω) να βελτιώνομαι μετά από αυτά. Και αυτό το αναγνωρίζει και εκείνη, μου το έχει πει δηλαδή. Όμως θέτω το ερώτημα: μήπως και αυτό εμπίπτει στα πλαίσια της "λογικής - αγάπης" και όχι στα πλαίσια του έρωτα; Καμιά φορά ο έρωτας είναι και μη λογικός.Δηλαδή με λίγα λόγια: μπορεί να κάνω τα πάντα, παρόλα αυτά να είναι αλλού το μυαλό της..Ελπίζω να τα θέτω κατανοητά

archagellos

# 7 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.536

man ,

δεν ειναι και ευκολη η θεση σου . 

Η σύζυγο σου ακομα ψανεις να βρει απαντησεις ...για την πρωην σχεση της ...
Τελεια ?

Και εσυ τι ακριβως κανεις ...τον @αλακα της ? 

Προσωπικα θα την ειχα στειλει στον αλλον να το συζητησουν ...και ακομα παραπερα 
και οταν βρει  τις απαντησεις ...μαντεψε ποιος θα μεινει μονος του 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, vanarabit και σε ακόμα 7 μέλη.

alisida

# 8 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.581

Περιληψη

Όσο πισωκοιτατε...

Τόσο θα σκονταφτετε...

Εσείς τι θέλετε να κάνετε ??

Αρέσει στα μέλη Sofaki_68, Persefoni__ και σε ακόμα 5 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 9 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

Ολα αυτα, για να ειναι στα αποδεκτα πλαισια της σχεσης...

Προυποθετουν δυο πραγματα...

Ενα...Να κατανοησουμε οτι δεν βρισκομαστε σε κατασταση αιχμαλωσιας με τον-την συντροφο και...

Δυο...Οτι ολοι οι ανθρωποι απαρτιζονται ΚΑΙ απο την ιστορια τους...

Ενα πραγμα περιεργο ομως...

ΠΟΤΕ δεν μας απασχολουν αυτα απο την αρχη της σχεσης μας, παρα μονον μετα...πολυ μετα...οταν ψαχνουμε...αλλοθι επειδη εχουμε βαρεθει...

Η εντελως ξεβρακωτη αληθεια...

Τα αλλα, ενταξει...ας προσελθει η ομαδα ψυχολογικης υποστηριξης...

(Σωληνα φερε το τιμ σου εδω χαμου...και ραπιδο)...

Αρέσει στα μέλη archagellos, vanarabit

GIANNOSRAKAS

# 10 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Αρχάγγελε, Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είναι αλήθεια πως και αυτό που λες είναι μια περίπτωση. Όμως δεν το σκέφτομαι (ακόμα?) για πολλούς λόγους... (1) Πέρα από αυτό, περνάμε πολύ καλά και υπάρχει πολύ αγάπη. Διασκεδάζουμε κάνουμε πράγματα μαζί. Περάσαμε όλες τις καραντινες της πανδημίας με πολύ όμορφο τρόπο. Ίσως είμαστε από τους λίγους που η πανδημία δεν μας ενόχλησε καθόλου χαχα. (2) Έχω βρεθεί σε αντίστοιχη κατάσταση, να αναζητώ απαντήσεις από το παρελθόν. Με τη διαφορά όμως πως τότε δεν ήμουν σε επόμενη σχέση. Παρόλα αυτά επανέρχομαι στην τότε κατάσταση και νιώθω όλο αυτό το στρες και τη πίεση του "γιατί". (3) Μου μίλησε με ειλικρίνεια. Δεν γύρισε να μου πει "α δεν είναι κάτι, ένα γεια ειπαμε"... Το εκτιμάω. Γι αυτό και θα ήθελα να προσπαθήσουμε Σε ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή.

Kristina_

# 11 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.459

Οταν λες «προ ετων»? Σε τι διαστημα αναφερεσαι? Αν ειναι «ετη» αστα να πανε

θα σου πω κατι που το ξερεις και ο ιδιος: αυτη η κατασταση δεν ειναι οκ,,,μη χανεις αλλο χρονο! Δεν εισαι 25,,, και να ξερεις οτι αν και οταν τελειωσει η φιλη σου με τις εκδικησεις και τα κολληματα της, τοτε θα ψαξει για αλλη σχεση, δε θα μεινει σε σενα (ακομη και αν εσυ θελεις και απορω γιατι να θελεις),,,ξερω τι σου λεω,,,ειχαμε και μεις τα κολληματα μας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από GIANNOSRAKAS

Καλησπέρα Helenaki. Σε ευχαριστώ καταρχάς πολύ για την απάντηση ήταν πολύ κατατοπιστική.Η αλήθεια είναι πως ήδη είμαστε σε ένα στάδιο πιο κοντά στο (α). Δηλαδή το συζητήσαμε και εξέφρασα την άποψη μου. Είπα πως με ενοχλεί και επίσης είπα πως καταλαβαίνω ότι διάφορα έχουν συμβεί στο παρελθόν μας αλλά τώρα αξίζει να προχωρήσουμε γιατί περνάμε καλά και αγαπιόμαστε. Παρόλα αυτά περνάνε αρνητικές σκέψεις στο μυαλό μου, κυρίως για τον λόγω που θέλει να πάρει αυτές τις "απαντήσεις" από το παρελθόν της. Μου δίνει την εντύπωση από τις κουβέντες μας ότι σαν να επιδιώκει μια άτυπη "εκδίκηση" λόγω κακής συμπεριφοράς του πρώην. Και σκέφτομαι: "Ειναι λογικό κάτι τέτοιο; Αν είσαι κάπου αλλού είναι λογικό να ασχολείσαι με μια εκδίκηση προ ετών;"Σας ευχαριστώ όλους!

Αρέσει στα μέλη Uhtred323, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 12 στις 17/5/2022
author

Λογικό δεν ξερω αν ειναι , εξαρτάται ποσο ασφαλής νιώθει κανεις . Εδώ το κορίτσι μάλλον έχει εισπράξει βαριά την απόρριψη και γυρεύει αποδοχή , γυρεύει με λίγα λόγια να ανακουφιστεί , ελπίζοντας πως θα εισπράξει ενδιαφέρον που θα κλείσει τις πληγές της .

Θυμηθείτε κι εσείς όταν αναζητούσατε απαντήσεις . Αν σας είχαν φερθεί άψογα θα γυρνούσατε πίσω να ζητήσετε το οτιδήποτε ? Μάλλον όχι .

Άρα , κάποια σας έδωσε αφορμή να νιώθετε κατώτερος , και νομίσατε οτι την αναβάθμιση μπορεί να σας τη δώσει πίσω αυτή που σας απέρριψε , ενώ αυτό μονο ο εαυτός μπορεί να το κάνει .

Κάπως έτσι ειναι και στην περίπτωση της γυναίκας σας εδώ, κατα τη γνώμη μου .

Σε καθε περίπτωση , αυτό που κάνει ειναι κάτι που σας προσβάλλει ευθέως και όσο το «καταλαβαίνετε» τοσο χαμηλότερα κατατάσσετε τον εαυτό σας . Το νιώθετε κι εσείς , το βλέπει και η ίδια , δε σας ωφελεί , αντιδράστε .

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από GIANNOSRAKAS

Παρόλα αυτά περνάνε αρνητικές σκέψεις στο μυαλό μου, κυρίως για τον λόγω που θέλει να πάρει αυτές τις "απαντήσεις" από το παρελθόν της. Μου δίνει την εντύπωση από τις κουβέντες μας ότι σαν να επιδιώκει μια άτυπη "εκδίκηση" λόγω κακής συμπεριφοράς του πρώην. Και σκέφτομαι: "Ειναι λογικό κάτι τέτοιο; Αν είσαι κάπου αλλού είναι λογικό να ασχολείσαι με μια εκδίκηση προ ετών;"Σας ευχαριστώ όλους!

Αρέσει στα μέλη archagellos, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 13 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Οι μεγάλοι έρωτες είναι μοναδικοί, διαρκουν λίγο (αν δεν είναι ανεκπλήρωτοι), στιγματιζουν, πονουν και (συνήθως) δεν επαναλαμβανονται - απλά, μας δείχνουν / τσιγκλανε τα βιωματικά μας όρια. Και δεν καταλήγουν απαραίτητα και κάπου. 

Και κανένας πρώην ή επόμενος έρωτας, που συνήθως υπολείπεται, δε μπορεί να τους υπερκερασει.

Ο γάμος δεν είναι πάντα η συνέχιση ενός μεγάλου έρωτα. 

Γιάννο, για να είναι κολλημένη η γυναίκα σου στον μεγάλο της έρωτα, σημαίνει πως δεν κατάφερες να της τον σβησεις και να πάρεις τη θέση του - θα το είχες καταλάβει αν είχε συμβεί - και άλλωστε ούτε εσενα εκείνη σε τρελαίνει αχαλίνωτα, σε σχέση με παλιότερα.

Αρα, αμφότεροι έχετε συμβιβαστεί με κάτι που βιωματικά δεν ανήκει στο πεδίο του απόλυτου έρωτα, μα στο πεδίο ενός συνηθισμένου /ομαλου και σταθερού τέτοιου.  Αυτό που κάνει η πλειοψηφία δηλ. 

Δεν είσαι ο ένας και μοναδικός  έρωτας της γυναίκας σου (ούτε εκεινη για σενα) - αυτή η πραγματικότητα δε θα αλλάξει, ακόμα κι αν διακοπεί η επικοινωνία που σε ενοχλει - και όσο κι αν πληγώνει τον ανδρικό σου εγωισμό, οφείλεις  στωικά να το αποδεχτείς και να συμφιλιωθεις με αυτό. 

Από εκεί και πέρα και με γνώμονα την αγάπη σας, η γυναίκα σου θα πρέπει από μόνη της  να κατανοήσει το ανούσιο μιας τέτοιας πρακτικής, να απεξαρτηθεί οριστικά από το παρελθόν και τα κατάλοιπα που της έχει αφήσει και να τιμήσει την τωρινη επιλογή της. 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.

Helenaki4

# 14 στις 17/5/2022
author

Ο έρωτας ακυρώνει δηλαδή την αγάπη και τη λογική ?

Πρεπει να παραφρονήσω , να βγω απ? τον εαυτό μου για να πω οτι είμαι ερωτευμένη ?

Ο μεγαλύτερος έρωτας για μένα ειναι εκείνος που μου επιτρέπει να σκέφτομαι καθαρά και παλι να θέλω εκείνον τον άντρα και μονο αυτόν .

Όχι αυτός που θα με στείλει εκτος ορίων , μην μπερδεύετε τον έρωτα με την τοξική καψούρα που περνάει από,την ταλαιπωρία .

Το μυαλό της ειναι αλλου όχι επειδη κάνετε τα πάντα , αλλα επειδη ο φόβος σας οτι δεν αξίζετε (και μη μου πείτε οτι δεν αισθάνεστε λίγος εδώ) σας ωθεί να συμπεριφέρεστε σαν η δεύτερη επιλογή της .

Αλλο «σου προσφέρω γιατί γουστάρω» 

Και αλλο «κάνω τα πάντα για να μη σε χάσω» 

Φαίνεται η διαφορα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από GIANNOSRAKAS
Μια συμπλήρωση για τη τελευταία φράση σας που είναι πολύ σωστή: Όπως όλα τα ζευγάρια προφανώς έχουμε και τις διαμάχες μας κλπ. Πάντα προσπαθώ (νομίζω) να βελτιώνομαι μετά από αυτά. Και αυτό το αναγνωρίζει και εκείνη, μου το έχει πει δηλαδή. Όμως θέτω το ερώτημα: μήπως και αυτό εμπίπτει στα πλαίσια της "λογικής - αγάπης" και όχι στα πλαίσια του έρωτα; Καμιά φορά ο έρωτας είναι και μη λογικός.Δηλαδή με λίγα λόγια: μπορεί να κάνω τα πάντα, παρόλα αυτά να είναι αλλού το μυαλό της..Ελπίζω να τα θέτω κατανοητά

Αρέσει στα μέλη TheSpell, Uhtred323 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 15 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.581

Έχω κι εγώ την ίδια απορία με τον Ενικό.

Γιατί τώρα,μετά από τρία χρόνια σε ενόχλησε η κατάσταση αυτή ? 

Ακόμα και αν παραβλέψουμε το γεγονός ότι εκείνη άρχισε μια νέα σχέση μαζί σου,δίχως να έχει λύσει πρώτα τις εκκρεμότητες του παρελθόντος ,όφειλε (αν όχι η γυναίκα σου,τουλάχιστον εσύ) να ορίσει ένα χρονοδιάγραμμα επίλυσης,δεδομένου ότι προσπαθεί να αλλάξει σελίδα (ή όχι?) με εσένα πλέον προταγωνιστη σύντροφο δηλ της ζωής της.

Από τη στιγμή όμως που κουβαλάει βαριές αποσκευές και έχει κάνει κι εσένα αχθοφορο ,σε έχει βάλει δηλ στη διαδικασία να την στηρίξεις στην προσπάθεια να βρει τις απαντήσεις της ή την εκδίκηση της, 

οφείλεις στον εαυτό σου να καταλάβεις πως όλο αυτό αποτελεί προς εσένα συναισθηματική κακοποίηση και να λάβεις άμεσα μέτρα.

Συμφωνώ με την Ελενάκι πως 

εαν ήσουν ο άνθρωπος της,δεν θα είχες καμία αμφιβολία ,διότι δεν θα σου έδινε εκείνη το δικαιωμα να έχεις.

Δυστυχώς ,είτε εκείνη έχει άσχημο κόλλημα,είτε η μεταξύ σας σχέση δεν αποδεικνύεται τόσο ισχυρή όσο θα έπρεπε να είναι.

Δεν αμφιβάλλω ότι "περνάτε καλά" , όμως αυτό δεν αρκεί.

Αλήθεια,γιατί προχωρησες σε γάμο αφού έβλεπες πως εκείνη δεν ήταν 100%στη σχέση σας ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από GIANNOSRAKAS
Αρχάγγελε, Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είναι αλήθεια πως και αυτό που λες είναι μια περίπτωση. Όμως δεν το σκέφτομαι (ακόμα?) για πολλούς λόγους... (1) Πέρα από αυτό, περνάμε πολύ καλά και υπάρχει πολύ αγάπη. Διασκεδάζουμε κάνουμε πράγματα μαζί. Περάσαμε όλες τις καραντινες της πανδημίας με πολύ όμορφο τρόπο. Ίσως είμαστε από τους λίγους που η πανδημία δεν μας ενόχλησε καθόλου χαχα. (2) Έχω βρεθεί σε αντίστοιχη κατάσταση, να αναζητώ απαντήσεις από το παρελθόν. Με τη διαφορά όμως πως τότε δεν ήμουν σε επόμενη σχέση. Παρόλα αυτά επανέρχομαι στην τότε κατάσταση και νιώθω όλο αυτό το στρες και τη πίεση του "γιατί". (3) Μου μίλησε με ειλικρίνεια. Δεν γύρισε να μου πει "α δεν είναι κάτι, ένα γεια ειπαμε"... Το εκτιμάω. Γι αυτό και θα ήθελα να προσπαθήσουμε Σε ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 5 μέλη.

Helenaki4

# 16 στις 17/5/2022
author

Γιατί ποτέ δεν υπάρχει συγκυρία , κατά τη γνώμη μου .

Γιατί κι εκείνος με τη σειρά του είτε το κατάλαβε , είτε όχι , έκανε στραβά μάτια αφού κάλυπτε εξίσου δικές του συναισθηματικές τρύπες με μια γυναίκα που επίσης δεν ήταν ο μεγάλος του έρωτας.

Κάπως έτσι σιγόβραζε το κενό και ο χρόνος περνούσε μέχρι που...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alisida

Δεν αμφιβάλλω ότι "περνάτε καλά" , όμως αυτό δεν αρκεί.

Αλήθεια,γιατί προχωρησες σε γάμο αφού έβλεπες πως εκείνη δεν ήταν 100%στη σχέση σας ? 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Uhtred323 και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 17 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.351

Tο μονο που μπορουμε να σου δωσουμε ειναι η ευλογια μας και ολα να πανε καλα .

Αρέσει στα μέλη Enikos, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Uhtred323

# 18 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 626

δυστηχος δεν θα πανε καλα τα πραγματα μιλτο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από MiltosRNLI1930

Tο μονο που μπορουμε να σου δωσουμε ειναι η ευλογια μας και ολα να πανε καλα .

Αρέσει στα μέλη vanarabit, MiltosRNLI1930

Uhtred323

# 19 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

στο παρελθον εκανα μαθηματα διαχειριση σχεσεων με δασκαλους μας μαθενανε οτι αν καποια η καποιος επικοινωνει με πρωην τα πραγματα ειναι ασχημα σχεδον ποτε δεν καταληγη σε καλο, μας ελεγαν οτι οταν καποιος/α επικοινωνει με πρωην  και δεν του εχει κλησει την πορτα  αυτο ειναι πολυ κακο  δεν εχει καλη καταληξη στο τελος,εδο συμβενουν 2 κοινα η δεν εχει ξεπερασει τον πρωην της και τον σκεφτεται ακομα η εχεις κανει εσει καποια λαθη στην σχεση σας, απο οτι καταλαβενω μιλα με τον πρωην της απο παλια σωστα απο οτι λες και εσει σωστα εσει εχεις κανει ενα μεγαλο λαθος πολυ μεγαλο δεν εβαλες ορια απο την αρχη και δυστηχος ανεχτηκες να μιλα με τον πρωην της,γιαννη εκανες πολυ μεγαλο λαθος που αφησες τοσο καιρο 3 χρονια εχεις και εσει ευθυνη αυτα τα ξεκαθαριζουμε απο τα πρωτα ραντεβου δεν αφηνουμε 3 χρονια.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

Uhtred323

# 20 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

θα πω κατι καλο θα ειναι να μην βρησκεται συντροφους που δεν ειναι 100% δλδ θα εξηγησω μην επιλεγεται καποιον σαν επιλογη για να βολευτητε να επιλεγεται ενα συντροφο που να ειναι μοναδικος για εσας ξεχωριστος 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε