Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επικοινωνια συζυγου μου με πρωην

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Serceg

# 21 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 67
'Aρεσαν+: 0%

Γιαννο...

1) κατι τοσο σοβαρο επρεπε να σου το πει η ιδια οχι να το μαθεις τυχαια...

2) τι εξηγησεις ειναι αυτες που δεν γινεται δουλιτσα σε δυο ωριτσες και χρειαζονται μερες μηνες...

3) αααν κουβεντα στην κουβεντα χωριζατε θα ασχολουνταν ακομη με τον αλλον? παντως δεν ειναι κακο μια δοκιμη μεσα σε ολα πετα και ενα δεν ειχε αλατι το φαι φυγε και δες αν θα σ αναζητησει...λες να σε ψαξει σε τρια χρ η και καθολου?

4) απ οτι φαινεται τα παιδια ειναι της αναλυσης...πες τα να ερθουν απο δω να πουν την γνωμη τους στο θεμα σου...
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 22 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

Τσαμπα τα λεφτα, τσαμπα οι δασκαλοι, τσαμπα οι βενζινες, ε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Uhtred323

στο παρελθον εκανα μαθηματα διαχειριση σχεσεων με δασκαλους μας μαθενανε οτι αν καποια η καποιος επικοινωνει με πρωην τα πραγματα ειναι ασχημα σχεδον ποτε δεν καταληγη σε καλο, μας ελεγαν οτι οταν καποιος/α επικοινωνει με πρωην  και δεν του εχει κλησει την πορτα  αυτο ειναι πολυ κακο  δεν εχει καλη καταληξη στο τελος,εδο συμβενουν 2 κοινα η δεν εχει ξεπερασει τον πρωην της και τον σκεφτεται ακομα η εχεις κανει εσει καποια λαθη στην σχεση σας, απο οτι καταλαβενω μιλα με τον πρωην της απο παλια σωστα απο οτι λες και εσει σωστα εσει εχεις κανει ενα μεγαλο λαθος πολυ μεγαλο δεν εβαλες ορια απο την αρχη και δυστηχος ανεχτηκες να μιλα με τον πρωην της,γιαννη εκανες πολυ μεγαλο λαθος που αφησες τοσο καιρο 3 χρονια εχεις και εσει ευθυνη αυτα τα ξεκαθαριζουμε απο τα πρωτα ραντεβου δεν αφηνουμε 3 χρονια.

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

girl_aloud

# 23 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 207
Αν ισχυουν αυτα που λες, παντρευτηκες μια γυναικα που εχει επαφη με τον πρωην της εδω και τρια χρονια; κι εσυ το ανεχεσαι; εχεις ξεκινησει πολυ λαθος κι εσυ και η συζυγος-να-σου-πετυχει...
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Paok1969

# 24 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 6
Το παντρεμένος είναι όχι πεθαμένος να έχεις υπ οψιν βγήκε και στο θηλυκό παντρεμένη είναι η γυναίκα όχι πεθαμένη ,,,και στο κάτω κάτω με γνωστο της θα παει Σεβασμός στη ξένη μοίρα !!!

Enikos

# 25 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τσαμπα τα τεφαλ του κοσμου...

Αρέσει στα μέλη Serceg, Uhtred323 και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 26 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.459

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Paok1969
Το παντρεμένος είναι όχι πεθαμένος να έχεις υπ οψιν βγήκε και στο θηλυκό παντρεμένη είναι η γυναίκα όχι πεθαμένη ,,,και στο κάτω κάτω με γνωστο της θα παει Σεβασμός στη ξένη μοίρα !!!

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

magicbus

# 27 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 130

Πες της να μην σκαλίζει...

Γιατί όποιος σκαλίζει βρίσκει...
Και τα ευρήματα συνήθως οδηγούν σε μεγαλύτερα δράματα...

TheSpell

# 28 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Απαντήσεις: 35

Θα μπορούσε ο φίλος απλά να αρχίσει να συνομιλεί με μία δική του πρώην. Ή ακόμα πιο απλά να αδιαφορήσει και να ασχοληθεί με τα χόμπι του.Ο γάμος και η συντροφικότητα δεν μπορούν από μόνα τους να σε ολοκληρώσουν και ένας γάμος δεν μπορεί ποτέ να είναι συγκρίσιμος με έναν έρωτα.Ο γάμος έχει τη φθορά της καθημερινότητας, 3 γεύματα την ημέρα, ευθύνες μέχρι το ταβάνι και κοινά χνώτα.Θα έπρεπε λογικά στη ζωή μιας γυναίκας η ασφάλεια, η εργατικότητα, η τιμιότητα και η ευγένεια ενός άνδρα μέσα στη σχέση του να είναι στοιχεία ερωτεύσιμα.Δυστυχώς ισχύει αυτό που έλεγε η Μαλβίνα Κάραλη, "η γυναίκα διατηρεί το δικαίωμα στη σχοιζοφρένια".Κολλάνε στα "κακά παιδιά" και στα απωθημένα απ' τους πρώην.Είναι τόσο συχνό αυτό το φαινόμενο που σε κάνει να λες "έτσι είναι η ζωή, ας το αποδεχτούμε".

Αρέσει στα μέλη Willow_75, giorgos170

Uhtred323

# 29 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 626

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Enikos

Τσαμπα τα λεφτα, τσαμπα οι δασκαλοι, τσαμπα οι βενζινες, ε?...

οχι φιλε ενικε καμια σχεση εγο δεν ειχα ποτε προβλημα σαν τον γιαννο δεν μου εχει τυχει καποια κοπελα μου να ειχε παρεδωσε με πρωην της,αλλα στο  μελλον αν μου τυχει καποια κατασταση τετοια ξερω πολυ καλα να την διαχειρηστω και να κοψω της παρτιδες με τον πρωην της 

Αρέσει στο μέλος Enikos

panagiotismp90

# 30 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

προτεινε της να πατε για καφε οι 3 σας και να του πει εκει αυτα που θελει,

Αρέσει στα μέλη Willow_75, TheSpell

Enikos

# 31 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μην σε παιρνει απο κατω...

Μεχρι τα εκατον ογδοντα που τεκνοποιουν οι γαζελες σημερα...

Θα γινει δουλιτσα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από TheSpell

Θα μπορούσε ο φίλος απλά να αρχίσει να συνομιλεί με μία δική του πρώην. Ή ακόμα πιο απλά να αδιαφορήσει και να ασχοληθεί με τα χόμπι του.Ο γάμος και η συντροφικότητα δεν μπορούν από μόνα τους να σε ολοκληρώσουν και ένας γάμος δεν μπορεί ποτέ να είναι συγκρίσιμος με έναν έρωτα.Ο γάμος έχει τη φθορά της καθημερινότητας, 3 γεύματα την ημέρα, ευθύνες μέχρι το ταβάνι και κοινά χνώτα.Θα έπρεπε λογικά στη ζωή μιας γυναίκας η ασφάλεια, η εργατικότητα, η τιμιότητα και η ευγένεια ενός άνδρα μέσα στη σχέση του να είναι στοιχεία ερωτεύσιμα.Δυστυχώς ισχύει αυτό που έλεγε η Μαλβίνα Κάραλη, "η γυναίκα διατηρεί το δικαίωμα στη σχοιζοφρένια".Κολλάνε στα "κακά παιδιά" και στα απωθημένα απ' τους πρώην.Είναι τόσο συχνό αυτό το φαινόμενο που σε κάνει να λες "έτσι είναι η ζωή, ας το αποδεχτούμε".

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Enikos

# 32 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Σ ωραιος ρε φιλε...σε παω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Uhtred323

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Uhtred323

giorgos170

# 33 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.678

https://www.youtube.com/watch?v=ysz0C3ikE_4

Ουπς!$$$!! Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως   .,,,:::...,,:.,
Αρέσει στο μέλος Enikos

Uhtred323

# 34 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από girl_aloud
Αν ισχυουν αυτα που λες, παντρευτηκες μια γυναικα που εχει επαφη με τον πρωην της εδω και τρια χρονια; κι εσυ το ανεχεσαι; εχεις ξεκινησει πολυ λαθος κι εσυ και η συζυγος-να-σου-πετυχει...

δεν σωζεται πλεων η κατασταση τους girl 3 χρονια ειναι πολλα αυτα τα πραγματα ξεκαθαριζονται στην αρχη 

Uhtred323

# 35 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Enikos

Σ ωραιος ρε φιλε...σε παω...

και γω σε παω εισαι αδυναμια μου 

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Enikos

Uhtred323

# 36 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από TheSpell

φιλε αστο το εχασες τελιος αστο σου λεω αστο αστο δλδ η συμβουλη σου ειναι να αρχησει να μιλα με πρωην η να κανει χομπυ αστο μην το αναλυσουμε το θεμα,οσο για το αλλο που ειπες οτι η γυναικες θελουν κακα παιδια το εχασες φενεται οτι δεν ξερεις τπτ  ,απο οτι καταλαβενω εχεις το συνδρομο του καλου παιδιου σωστα καμια μερα θα μαθεις τη παιζει στη ζωη

Uhtred323

# 37 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

ακου γιαννο ενα και ενα κανουν δυο και οχι τρεια εσει δυστηχος τα αφησες να γεινουν τρεια εχεις μεγαλο μεδιδιο ευθυνης γιατι δεν διαχειριστηκες σωστα τα πραγματα , ποιος σου ειπε φιλε μου γιαννο οτι πρεπει να ειμαστε φιλοι με τους πρωην , οταν χωριζουμε φιλε μου γιαννο απο μια πρωην το πρωτο πραγμα που κανουμε ξεκωβουμε κατευθειαν επρεπε να βαλεις ορια οταν γνωρισες την γυναικα σου επρεπε να ησουν ξεκαθαρος μαζι τις απο την αρχη ξερεις τι πιστευω φοβηθηκες μην την χασεις μαλλον μη  σε παρατησει και γυρισει στον πρωην της και σου απαντο εδο και τη εγεινε ρε γιαννο και να σε παρατησει  θα σημενε οτι δεν ηταν η σωστη γυναικα για σενα, καποιοι ανθρωποι φοβαστε να βαλεται ορια γιατι υπαρχει λογος που το κανετε αυτο  πασχετε απο το συνδρομο του καλου παιδιου που το καλο παιδι τη ειναι αυτος που ανεχεται τα παντα και λεει σε ολα ναι.

Qwerty____55

# 38 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 749

Αγαπητέ Γιάννο ...αν μπορεί ο οργανισμός σου να δέχεται όλη αυτή την κατάσταση , είναι δικαίωμα σου .

Δεν υπάρχει λόγος , να ζητάς την γνωμη κανενός , μιας και το θέμα , θα έπρεπε να το διαχειριστείς εσύ , και οχι μεσα απο την δική μας ,  συμβουλή και συμβολή .

Προτείνω λοιπον , να καθήσεις αναπαυτικά στον καναπέ , και να παρατηρείς , τις τρυφερές και αγαπησιαρικες κινήσεις της γυναίκας σου , με τον πρωην της .!!!

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από GIANNOSRAKAS

Επικοινωνια συζυγου μου με πρωην

Καλησπερα σε ολους.

Στο θεμα μας. Η συζυγος μου εχει ακομα επικοινωνια με τον πρωην της. Ειχαμε συζητησει παλια και μου ειχε πει οτι ηταν μεγαλος ερωτας της αλλα μου ειχε πει πως δεν μιλανε πια. Ομως προσφατα τυχαια διαπιστωσα πως ακομα επικοινωνουν. Της το ανεφερα, το συζητησαμε και μου ειπε πως προκειται για μια σχεση που ακομα εχουν μεινει καποια ερωτηματα. Διοτι της ειχε φερθει πολυ ασχημα και δεν ειχε καταλαβει ποτε το γιατι.Απο τη μια εχω υπαρξει στη θεση της και καταλαβαινω, και εγω αναζητουσα αντιστοιχες απαντησεις. Απο την αλλη ειναι τωρα 3 χρονια που ειμαστε μαζι και απορω γιατι μετα απο τοσο καιρο επιμενει να επικοινωνουν.Η σχεση η δικια μου με αυτην ειναι πολυ καλη, σε ολα τα επιπεδα. Δυσκολευομαι να το διαχειριστω, δεν ξερω τη να κανω. Νιωθω πως -οσο και να με αγαπαει, και ισχυει- ειναι ερωτευμενη με εκεινον περισσοτερο. Νιωθω επισης πως γενικα ηταν πιο ερωτευμενη μαζι του παρα με εμενα. Ξερω πως ειναι λογικο και γινεται. Και εγω νεος ημουν με αλλες κοπελες πιο <?Τρελα>? Ερωτευμενος. Ομως μου ειναι λιγο δυσκολο να το διαχειρηστω. Καθε συμβουλη σας θα ηταν ευπροσδεκτη.Ευχαριστω

Αρέσει στα μέλη Serceg, Enikos

giorgos170

# 39 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.678

χαλλλαράαα ...::: ...,,

https://www.youtube.com/watch?v=eyPnQj1raG4

πηγαινέτονα  ...:::...,,