Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεύτερη δουλειά.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Marialena1995

# 1 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Δεύτερη δουλειά.

Καλήσπερα σας . Είμαι η Μαριαλενα και είμαι νεα εδώ μέσα στο φόρουμ. Έκανα εγγραφή μόνο για φιλία και παρέα δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο. Διάβασα αρκετές ιστορίες και θα ήθελα να μοιραστώ τους προβληματισμους μου και εγώ εδω μέσα. Είμαι στα 25 μου και έχω μια σχεση λιγότερο από 1 χρόνο. Εργάζομαι ως babysitter φύλαξη παιδιού ένα κοριτσάκι εδώ και 2 Χρόνια. Είμαι θα το πω καλά στη ζωή μου όχι ότι δεν θα ήθελα μια καλύτερη δουλεια καλύτερη τύχη θα έλεγα. Δεν είμαι αχάριστη 2 ολόκληρα χρόνια ήμουν άνεργη πέρασα δύσκολα , οι γονείς μου σε αυτά τα 2 Χρόνια αρρωστησαν και οι δύο που για μεγάλο διάστημα ήταν στο νοσοκομείο όχι κορονοϊος καμιά σχέση βέβαια δόξα το θεό μετά από μήνες και με φαρμακευτικη αγωγή το ξεπέρασαν είναι μια χαρά. Το θέμα μου όμως δεν έχει να κάνει με τους γονείς μου όσο με τη σχέση μου. Με προβλημάτιζει τρομερά θα έλεγα πολύ κιόλας η επιμονή του αγορίου μου να βρω δεύτερη δουλειά. Η δουλειά που κάνω μου προσφέρει κάποια χρήματα πολλά έξοδα δεν έχω είμαι άνθρωπος που μεγάλωσα δύσκολα παιδικά χρόνια πολύ δύσκολα οι γονείς μου δεν είχαν ουτε γάλα να με τσϊσουν βέβαια έζησα καλά βοήθησαν άνθρωποι την οικογένεια μου και λέω να είναι πάντοτε καλά. Έμαθα με τα λίγα πότε με πολλά. Θα ήθελα όπως είπα κάτι καλύτερο από δουλεια είναι όμως θέμα τύχης και θέμα τι μπορεί ο καθένας μας να κάνει. Δεν μπόρεσα να σπουδάσω ήθελα να τελειώσω οικονομικά. Παράπονο το είχα ήθελα σαν παιδί να πραγματοποιησω τα όνειρα μου δεν τα κατάφερα.  Συνέχισα όμως όσες δυσκολιες πέρασα και προβλήματα υγείας που είχα κι εγώ. Ας μπω στο θέμα μου τώρα. Το αγόρι μου άνεργος στην ιδια ηλικία με εμένα. Του λέω μα βρει έστω 1 δουλεια και ο ίδιος και αντί να κοιτάξει τον εαυτό του να κάνει κάτι για εκείνων κάνει τα πάντα ενημερώνετε για ότι δουλειά υπάρχει για να πάω εγώ αντι για εκείνων. Εγώ έχω 1 δουλεια δεν ζήτησα δεύτερη δουλεύω 8 ώρες στο κοριτσάκι που  προσέχω.  Με προβλημάτιζει όμως να μην έχει δουλειά ο ίδιος να μην έχει όρεξη από ότι βλέπω και νιώθω γιατί χαζή δεν είμαι αλλά όλο ξαπλωμένος είναι χωρίς καμία όρεξη για δουλειά αλλά μονάχα βόλτες και έξω. Δεν λέω μου αρέσει να βγαίνω βόλτες καφέ ένα κρασί ή ένα ποτό αλλά αν δεν έχω χρήματα δεν θελω να επιβαρυνω τους γονείς μου . Ο ίδιος περνει τα χρήματα από τους γονείς του και όλα καλά. Βγαίνει με φίλους του καφε βόλτες φαγητό βγαίνουμε και μαζί αλλά της περισσότερες φορές εγώ κερνάω σκέφτομαι δεν έχει χρήματα από που να βρει ? Αφού δεν δουλεύει αραιά και που αν του πει ένας φίλος του να πάει να τον βοηθήσει σε κάτι δουλειές του και να  πάρει κάτι λίγα. Δεν ξέρω σκέφτομαι μήπως έχει κατάθλιψη ? Μήπως απλά δεν θέλει να κάνει τίποτα παραπάνω μονάχα να είναι ξαπλωμένος και να λέει βαριέμαι ? Δεν το θεωρώ φυσιολογικό όλο αυτό καθόλου φυσιολογικό. Η μητέρα μου λέει είναι τεμπέλης δεν κουνιέται να βρει δουλεια δεν κάνει κίνηση.  Σήμερα που μιλήσαμε βιντεοκληση ήταν σαν ζωντανός νεκρός δεν μιλούσε το κεφάλι στο πάτωμα χασμουριοταν έλεγε βαριέμαι μου λείπεις θέλω την αγκαλια σου .. Τι να πω και εγώ?  Δεν ξέρω τι να υποθέσω με της κινήσεις του γιατί τόσο κόλλημα να βρω δεύτερη δουλεια?  Λέει θα είναι καλύτερα για εμένα το ξέρω καλύτερα θα είναι όμως και τώρα δεν περνάω καθόλου άσχημα είμαι μια χαρά. Ο ίδιος θυμωνει αν του πω μην ασχολείται και λέει εγώ φταίω που ψάχνω για εσένα ενώ πότε δεν του ζητησα να ψάξει αλλά αυτός εκεί θελει να επιβαλλει το δικό του σώνει και ντε να βρω και άλλη δουλειά.  Εγώ πως να το χειριστώ όλο αυτό ? Θυμώνω αρκετά νευριάζω και σκεφτόμαι μα καλά δεν καταλαβαίνει το ότι δεν θελω?  Ότι πιέζομαι?  Πες τε μου και εσείς τι μπορεί ηλικρινα να συμβαίνει γιατί εγώ σπάω το κεφάλι μου να σκεφτω και πάλι δεν καταλήγω πουθενά.

Heptamer

# 2 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Θέλει να βρεις δεύτερη δουλειά για να μπορείς να χρηματοδότησεις - εσύ μόνο - τα δικα του όνειρα και καλοπεραση ο τεμπελχανάς.

Μην του κάνεις τέτοια χάρη να χαντακωθεις για πάρτη σου.

Μη σου πω σχόλασε τον άμεσα τον τσογλαναρά. 
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 6 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.994

Εξοργιστικό για εμάς που διαβάζουμε έξω απ? το χορό .

Εσυ όμως γιατί δεν εχεις φύγει ήδη ?

Σενάρια : 

- Οπως προανέφερε ο Χεπτ , θέλει να τρώει από τα δικα σου , οποτε θέλει περισσότερα .
-Παίζει να θέλει και να λείπεις περισσότερο , ώστε να ειναι ακόμα πιο «ελευθερος» , ποιος ξέρει γιατί .

Τους συντρόφους να τους μετράς στην πράξη , όχι στα «σ?αγαπω» και «μου λείπεις» , αν δουλεύεις περισσότερο που τοσο επιθυμεί , δε θα του λείπεις κι αλλο ? Μάλλον αυτοακυρωνεται.

Νομίζω ξερεις τί πρεπει να κανεις , αλλα ξερω , ειναι δύσκολο να το δεχτείς .

Κάποια στιγμή θα κανεις μπαμ και θα φύγεις .

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 4 στις 19/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.585

Βρε Μαριαλένα ,σε παρακαλώ,δείξε μας μια φωτογραφία του Πασά ,

γιατί εδώ μέσα βρίσκονται αρκετά προκομενα παλικάρια που δεν μπορούν να σταυρώσουν γυναίκα (και πολλές προκομενες γυναίκες αντίστοιχα που δεν βρίσκουν αντρα) 

Πες μας ,τι σου έκανε και τον ανέχεσαι τον ..(όπως είπε και ο Heptamer) τσογλαναρα ?? 

(Εντάξει,αυτή τη λέξη τη γνώριζα )

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

girl_aloud

# 5 στις 19/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 207
Ο φιλος σου ψαχνει για σενα δουλεια (καλο ανεκδοτο κι αυτο) γιατι στην ουσια ειναι ενας τεμπελης αχαιρευτος που θελει να τον ταιζεις. Βαλ'τον στη θεση του και μην του επιτρεπεις να σε παταει. Εχεις καταφερει να βαλεις σε μια σειρα τον εαυτο σου και τη ζωη σου, παρολες τις δυσκολιες που ειχες σε προσωπικο και οικογενειακο επιπεδο. Αυτο κατι πρεπει να σου λεει για σενα. Οπως και κατι πρεπει να σου λεει γιατι επελεξες να εισαι με καποιον που μονο κατω μπορει να σε τραβηξει και οχι να σε ανυψωσει, οπως σου αξιζει.
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

girl_aloud

# 6 στις 19/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 207
Προτεινω να αλλαξεις τον τιτλο του θεματος σου. Το θεμα σου δεν ειναι η δευτερη δουλεια που "πρεπει" να βρεις εσυ, αλλα η πρωτη δουλεια που πρεπει να βρει ο φιλος σου!
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, magicbus και σε ακόμα 2 μέλη.

JIMTHEBLASTER1975

# 7 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
Φύγε αμέσως μακριά του.Τι ξεφτυλικια είναι αυτά εκ μέρους του;Μόνο στα έργα... Έπρεπε ήδη να τον έχεις χωρίσει !

Uhtred323

# 8 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 660

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Heptamer

Θέλει να βρεις δεύτερη δουλειά για να μπορείς να χρηματοδότησεις - εσύ μόνο - τα δικα του όνειρα και καλοπεραση ο τεμπελχανάς.

Μην του κάνεις τέτοια χάρη να χαντακωθεις για πάρτη σου.

Μη σου πω σχόλασε τον άμεσα τον τσογλαναρά. 

heptamer συμφωνω μαζι σου να πει στην κοπελα του να βρει 2 δουλια ειμαστε σοβαρη τωρα  δεν ντρεπεται καθολου δεν εχει λιγο τσιπα μεσα του αλλα η κοπελα του φταιει που τον ανεχεται και δεν του λεει  μαγκα το κουβαδακι σου και σ αλλη παραλια 

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

magicbus

# 9 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 130

Αν δεν θέλεις να τρέφεις τεμπέληδες κάνε του σαφές αυτό που σκέφτεσαι...

Δοκίμασε να μην το κεράσεις ξανά στις επόμενες εξόδους...
Τι ηλικία έχει ο προκομένος αυτός νέος???
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, girl_aloud

Enikos

# 10 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.290
Σιγα το προβλημα...

Τον διωχνεις κλωτσηδον τον ακαματη...

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, archagellos και σε ακόμα 3 μέλη.

Zetoni6

# 11 στις 19/5/2022
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 26
Διαβασε ξανα οσα μας γραφεις αλλα παρε τον ρολο του αναγνωστη κ οχι του θυματος, θα λαβεις την απαντηση αμεσως
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, dimitrisx66 και σε ακόμα 2 μέλη.

la-mer

# 12 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 18 / Παντρεμένος
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.576

στα γαριδάκια τους βρίσκετε;

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Enikos

# 13 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

...αντι να σας ταιζουνε, να θελουν να τους ταισετε?...

Ελεο...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, vanarabit

la-mer

# 14 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 18 / Παντρεμένος
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.576

μόνο τα παιδιά μας και τους γονείς μας είμαστε υποχρεωμένοι να ταϊζουμε και όποιον άλλον θελήσουμε, εθελοντικά, όταν αδυνατεί να "ταϊστεί" μόνος του.

Κανένας άλλος δεν μας χρωστάει κέρασμα και ούτε κι εμείς χρωστάμε σε κανέναν.

Ούτε η ίδια η ζωή μας χρωστάει...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, dimitrisx66
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better

alexandriani1

# 15 στις 19/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.265

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από la-mer

Αρέσει στο μέλος la-mer

vanarabit

# 16 στις 19/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 1.115

#

Γιατί ;;; Γεροντοκόρες είναι ΚΑΙ θέλουν εσαεί  " ταϊσμα " ...;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Enikos

...αντι να σας ταιζουνε, να θελουν να τους ταισετε?...

Ελεο...

Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170

alexandriani1

# 17 στις 19/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.265

Γιατί μόνο μία;

Γιατί μόνο μία δεύτερη δουλειά; θα μπορούσες να βρεις και τρίτη, μεταμεσονύχτια. Επίσης και μια τέταρτη για τα σαββατοκύριακα. Το παλιουκάρι θάχει έξοδα, δεν τον φτάνουνε τα χαρτζιλίκια των γονιών. Μάλιστα, καλή ιδέα θα ήταν να του δίνεις ό,τι λεφτά  βγάζεις να κάνει και κουμάντο. Αν είσαι καλό κορίτσι, θα σου δίνει λίγο χαρτζιλίκι.

Ε ρε τι πάθαμε!
Υ.Γ.: Το συγκεκριμένο ποστ δεν παίρνει συνημμένα, να σου έβαζα και μια μουσική προτροπή έτσι, να στο κάνω μουσικοχορευτικό (στο ταψί). Ωστόσο μπορείς να το ψάξεις μόνη σου το τραγουδάκι. Είναι εκείνο το παλιό διαμάντι, της Λίτσας της Διαμάντη, που λέει "τι σου ζητάω; εσύ να φταις κι εγώ συγνώμη να ζητάω;" 

Enikos

# 18 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλα...τα εχωμε ακουσει αυτα τα...ταχαμ ακαδημαικα, των τεμπεληδων...

Οπως και τον κακομοιρο δεκαλογο τους...

Οπως εχωμε δει και τα αποτελεσματα τους...

Που ζαμε εμεις...

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Paok1969

# 19 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 6
Πως κάνουμε παράθεση θελω να απαντήσω στην λαμερ και δε μπορώ !!! Μανούλα μου στείλε με κάνα χιλιάρικο και άσε τα χαζά έχω έξοδα !!!
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 20 στις 19/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από la-mer

Παλιά, τα γαριδάκια είχαν και ένα τόσο δα παιδικό δωράκι.

Σνιφ!    Κλαψ!  Σγουμπφ!!!

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, la-mer
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε