Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εγώ αυτός και η αδερφή του + η μάνα του

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Uhtred323

# 41 στις 23/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 660
'Aρεσαν+: 0%

οπως ειπε ο vidar ποιο πανω θα αναλυσουμε γιατι χωριζουν σημερα τα ζευγαρια 

1.λογος πρωτος γιατι σχεδον ολοι ψαχνουν το ιδεατο τι ειναι το ιδεατο ειναι ζητας παρα πολλα οπως παραδειγμα μια γυναικα ζητα απο εναν ανδρα να ειναι ο ποιο ομορφος,να εχει ωραιο σωμα,να εχει λευτα, να εχει μια πολη καλη δουλια, να ειναι ο ποιο εξυπνος στην παρεα,να ειναι ο πιο διασκεδαστικος στην παρεα,να ειναι ο ποιο γοητευτικος, να ειναι ο ποιο αστειος στην παρεα, ενας ανδρας ζητα απο μια γυναικα να ειναι η ποιο ομορφη, να εχει και εκεινη ενα ωραιο σωμα, να ειναι εξυπνη, οπως καταλαβατε ολα αυτα που περιγραφω δεν ειναι κριτηρια και αξιες για αυτο σημερα παρα μα παρα πολυ χωριζουν επειδη δεν ξερουν τι ειναι κριτηρια και αξιες.2. δευτερος λογος που χωριζουν  ειναι ασυνεννοηση χαρακτηρα δηλαδη καταλαβαινουν και οι 2 οτι οι χαρακτηρες τους στην πραγματικοτητα δεν ταιριαζουν για αυτο λεμε μην βιαζεστε να κανετε σχεσεις  σιγα σιγα να μαθετε ο ενας τον αλλον.3.λογος τριτος μπαινει τριτος στην σχεσει σας ο τριτος ποιος μπορει νανε (καποιος να ανακατευετε απο την οικογενια σας,ενας πρωην,ενας καινουργιος γκομενος/α).
Αρέσει στα μέλη alisida, vanarabit

alexandriani1

# 42 στις 24/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.265

Καλέ

τι κουλά είναι αυτά που διαβάζουν τα ωραία μεγάλα αμυγδαλωτά μου μάτια;

Οι άνθρωποι χωρίζουν γιατί απλά οι κοινωνίες προχωράνε, και δεν ζούμε στην ελληνική επαρχία του 50 και του 60 και δεν αποτελεί κοινωνικό στιγματισμό το διαζύγιο οπότε να παραμένουμε παντρεμένοι ανεχόμενοι όλες τις καταστάσεις για να μην "πει ο κόσμος". Επίσης τα παιδιά των χωρισμένων γονιών δεν είναι πια δακτυλοδεικτούμενα στην τάξη συχνά είναι και πλειοψηφία. Και η ζωή προχωράει ευτυχώς, χωρίς να παρακολουθεί αναγκαστικά τα κολλημένα με τσίχλα μυαλά ορισμένων. Γιατί αλλιώς, αλλοίμονό μας.
Αρέσει στο μέλος alisida

Alezandra

# 43 στις 24/5/2022
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 834
Καλή μου κυρία,όταν γνωρίζεις έναν άντρα και θέλεις να ασχοληθείς πραγματικά μαζί του,η οικογένεια και τα δεσμα θα προβάλλονται ακόμα και αν μένετε μόνοι σας σε μακρινή χώρα.Το πρόβλημα του φίλου σας είναι πως ακόμα δεν έχει αποκατασταθεί επαγγελματικά και γι'αυτό επειδή ακολουθεί τις συμβουλές των άλλων.Θα περάσει από πολλές σχέσεις τόσο επαγγελματικές,όσο και ερωτικές μέχρι να καταλάβει πως όσο ήταν εν ζωή η μητέρα του,του έκοβε τα φτερά.Καταλάβατε ?
Αρέσει στο μέλος Uhtred323

alexandriani1

# 44 στις 24/5/2022
author

Πάντως

για να επανέλθω στις αρχικές περιγραφές της θεματοθέτριας, τα δύο αυτά αδέρφια δεν αποκλείεται και να το κανελώνουν το ρυζόγαλο.

Uhtred323

# 45 στις 24/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 660

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από alexandriani1

Καλέ

τι κουλά είναι αυτά που διαβάζουν τα ωραία μεγάλα αμυγδαλωτά μου μάτια;

Οι άνθρωποι χωρίζουν γιατί απλά οι κοινωνίες προχωράνε, και δεν ζούμε στην ελληνική επαρχία του 50 και του 60 και δεν αποτελεί κοινωνικό στιγματισμό το διαζύγιο οπότε να παραμένουμε παντρεμένοι ανεχόμενοι όλες τις καταστάσεις για να μην "πει ο κόσμος". Επίσης τα παιδιά των χωρισμένων γονιών δεν είναι πια δακτυλοδεικτούμενα στην τάξη συχνά είναι και πλειοψηφία. Και η ζωή προχωράει ευτυχώς, χωρίς να παρακολουθεί αναγκαστικά τα κολλημένα με τσίχλα μυαλά ορισμένων. Γιατί αλλιώς, αλλοίμονό μας.

ακυρο το θεμα σου ελληνική επαρχία του 50 και του 60 και δεν αποτελεί κοινωνικό στιγματισμό τελειως ακυρο θεμα

Megalodondas

# 46 στις 24/5/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.052

Απαξίωση παντού..Ταμπέλες, φαντασίες για ανύπαρκτους ανθρώπους κι ετυμηγορίες κατά το δοκούν...

Εις το κενό!! 
 Το ξέρετε πώς δεν υπάρχει ούτε αυτό έτσι?
Κύματα μας παίρνουν και μας πάνε.. 
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, vanarabit

Enikos

# 47 στις 24/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.290

Προχωρανε οι κοινωνιες?...

Στα θεματα του σωμιε, ε?...

Και αυτο ειναι εξελιξη...

Μακαρι οσο προχωρανε αυτες οι κοινωνιες, να ειχανε για μοτο τους την παιδεια και οχι τα βρακια τους...

Αλλα βλεπεις, προχωρημα εχουμε ονομασει μια κατ' επιφαση ελευθερια η οποια μας θελει σκετους...βρακο-σωμιεδες...

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Uhtred323 και σε ακόμα 2 μέλη.

vanarabit

# 48 στις 24/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.115

#

100% !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Enikos

Αλλα βλεπεις, προχωρημα εχουμε ονομασει μια κατ' επιφαση ελευθερια,
η οποια μας θελει σκετους...βρακο-σωμιεδες...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Exwterikos_asthenis

# 49 στις 24/5/2022
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14
Θεωρώ πως η οικογένεια του συντρόφου σου είναι μια μαμοθρευτη αυτοαναφορικη οικογένεια και όσο νωρίτερα φύγεις τόσο καλύτερα για εσένα.
Αρέσει στο μέλος Willow_75

alexandriani1

# 50 στις 24/5/2022
author

Κύμα μας παίρνει και μας πάει

απ' το Σουέζ ως τη Σαγγάη...
(κάτι παλιά που θυμήθηκα)...

spacetube

# 51 στις 25/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719
Ναρκωτικα, ανθρωποι που χαπακωνονται απο τα ψυχανεμικα τους βιωματα. γυναικες και αντρες που εχουν πλεον το "πηδημα" σαν βολτα στο περιπτερο , κοινωνιες μοναχικες μπροστα απο μια οθονη ως υποκαταστατο , εκληματα παθους απο αντρες που δεν μπορουν να διαχειριστουν τον "πειρατη" συντροφο τους που ψαχνεται σε βαθια νερα για ενα γρηγορο κουρσαρισμα στιγμιαιας ευχαριστησης μεσα σε ενα αμαξι η καποιο φτηνο ξενοδοχειο με αγνωστο πληρωμα απο ευκολες αρπαχτες στο διαδυκτιο.αυτα ειναι πλεον τα καινουργια κεκτημενα της μεταμοντερνας αφασικης και ανωριμης ελληνικης κοινωνιας. Ο πνιγμενος προσπαθει να παρει μαζι του στην αβυσσο και τον διασωστη του γιατι η ακτη ηταν για τον ιδιο ηδη ο ταφος του. Το παρελθον στο πυρ το εξωτερον οτι νεο ειναι ωραιο..
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Kastoras65

# 52 στις 25/5/2022
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Αρκαδίας / Τυρός
Απαντήσεις: 6

μηπως ...λεω μηπως ειναι αντρας της αδελφης;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katerinani

Δυστυχώς έχω καταλάβει ότι είμαστε γενικά πολλες που αντιμετωπίζουμε προβλήματα με την αδερφή η γενικά με κάποιο πρόσωπο της οικογένειας του συντρόφου μας. Θέλω να σας πω και εγώ το δικό μου πρόβλημα

Στην αρχή της σχέσης μου με τον σύντροφο μου τα πήγαινα υπερβολικά καλά με την οικογένεια του. Η μάνα του με λάτρευε, έδειχνε συμπάθεια και γενικά ήθελε να κάνουμε πράγματα μαζί. Με την αδερφή του τα πηγαίναμε καλά μιλάγαμε  κτλ και με την υπόλοιπη του οικογένεια εξίσου.Γενικά η αδερφή του μου έλεγε κατά διαστήματα το εξής πράγμα : τώρα που μπήκες στην ζωή του αδερφού μου δεν θα ζήσουμε εγώ και αυτός μαζί με κατοικίδια (γελοίο) Αρχιζε και έκανε πράγματα μπροστά μου τύπου ζήταγε φιλιά, αγκαλιές (πχ θα μου δώσεις ένα φιλακι) ή πιασίματα στα οπίσθια του και αυτό γινόταν ακόμα και σε βιντεοκληση.. Κάθε φορά που βλέπαμε ταινία του έλεγε κάτι για να σταματήσει και να έρθει μέσα στο δωμάτιο της και καλά για να δει κάτι (δικαιολογίες απλά ήθελε προσοχή) η ερχόταν γενικά και καθόταν και του μίλαγε ενώ βλέπαμε ταινία..Ξαπλωνε αυτός και ερχόταν και ξαπλωνε αυτή πάνω του και τον  αγκαλιαζε ή καθόμασταν αγκαλιά και ερχόταν πάλι και έπεφτε πάνω του (δηλαδή πάνω μας). Αυτό γινόταν πιο έντονα μέρα με την μέρα ..Προφανώς ο σύντροφος μου δεν το έκοψε τότε (δεν είχε καταλάβει πόσο περίεργο είναι και πόσο με ενοχλούσε) και ούτε τώρα κάνει ουσιαστικά τίποτα.. Θα μου πείτε αδέρφια είναι σιγά αλλά.. Δεν θεώρησα σωστό να γίνεται έντονα μπροστά μου αυτό. Τέλος πάντων αφού το ανεχτηκα για μήνες αυτό σε κάποια στιγμή σταμάτησα να πηγαίνω γιατί η κατάσταση δεν έφτιαχνε και εμένα αυτό με ενοχλούσε.Κάποια στιγμή είχα τσακωθεί με τον σύντροφο μου και τον είδε η μάνα του στεναχωρημενο και την ώρα που πήγε να βγει μαζί μου άρχιζε να με βρίζει η μάνα του και να λέει στον σύντροφο μου να με χωρίσει και ότι δεν του αξίζω και γενικά με έβριζε. (ειδικά όταν έμαθε τι με ενοχλήσε είχε γίνει χαμός με έβριζε μέχρι και στις φίλες μου) και του απογορευε να πηγαίνω σπίτι (αν και ήταν και είναι ακόμα δηλαδή μια έτσι μια αλλιώς δηλαδή μια λέει να μην ξανά πατήσω το πόδι μου και από την άλλη τον ρωτάει ποτέ θα ερθω).. Με λίγα λόγια ακόμα γίνεται αυτό και μιλάει πολύ άσχημα για εμένα αλλά τέλος πάντων..Η αδερφή του με μισεί όπως την μισώ και εγώ.. Πραγματικά μόνο στην ιδέα ότι ξερω ότι κάνει αυτά τα πράγματα με νευριάζει άσχημαΔεν μπορώ  να βγάλω από το μυαλό μου όλα αυτά που κάνει και έχω φτάσει σε σημείο να με εκνευρίζουν που μιλάνε όλη την ώρα στο τηλέφωνο (και ας μένουν στο ίδιο σπίτι) Ξέρει ο σύντροφός μου ότι με ενοχλεί και οκευ μπορεί να μην πηγαίνω σπίτι του, ακόμα δεν κάνει κάτι για να σταματήσει αυτό (γιατί και εκείνον τον ενοχλεί). Έχει τσακωθεί πολλές φορές με την μανα του για εμένα γιατί όποτε θυμάται κάτι αρχίζει και τσακώνεται μαζί του,ευτυχως με υποστηρίζειΒέβαια δεν θέλει να μιλήσει στην αδερφή του γιατί θα τα πει κατευθείαν στην μάνα τους και θα τσακωθούν και όσο και να θέλει (έτσι λέει) δεν μπορεί..Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω τον αγαπαω πολύ αλλα αυτά που έχω ανεχτεί από την αδερφή του με έχουν "στοιχειώσει"και απλά δεν μπορώ να τα βγάλω καθόλου από το μυαλό μου. Με νευριαζει απίστευτα πολύΤι να κάνω για να το βγάλω από το μυαλό μου και να σταματήσω να σκέφτομαι όλα αυτά και γενικά να μην νευριάζω μόνο και μόνο που αναφέρεται τον όνομα της ; 

stexatz13

# 53 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 24 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 1

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katerinani

Δυστυχώς έχω καταλάβει ότι είμαστε γενικά πολλες που αντιμετωπίζουμε προβλήματα με την αδερφή η γενικά με κάποιο πρόσωπο της οικογένειας του συντρόφου μας. Θέλω να σας πω και εγώ το δικό μου πρόβλημα

Στην αρχή της σχέσης μου με τον σύντροφο μου τα πήγαινα υπερβολικά καλά με την οικογένεια του. Η μάνα του με λάτρευε, έδειχνε συμπάθεια και γενικά ήθελε να κάνουμε πράγματα μαζί. Με την αδερφή του τα πηγαίναμε καλά μιλάγαμε  κτλ και με την υπόλοιπη του οικογένεια εξίσου.Γενικά η αδερφή του μου έλεγε κατά διαστήματα το εξής πράγμα : τώρα που μπήκες στην ζωή του αδερφού μου δεν θα ζήσουμε εγώ και αυτός μαζί με κατοικίδια (γελοίο) Αρχιζε και έκανε πράγματα μπροστά μου τύπου ζήταγε φιλιά, αγκαλιές (πχ θα μου δώσεις ένα φιλακι) ή πιασίματα στα οπίσθια του και αυτό γινόταν ακόμα και σε βιντεοκληση.. Κάθε φορά που βλέπαμε ταινία του έλεγε κάτι για να σταματήσει και να έρθει μέσα στο δωμάτιο της και καλά για να δει κάτι (δικαιολογίες απλά ήθελε προσοχή) η ερχόταν γενικά και καθόταν και του μίλαγε ενώ βλέπαμε ταινία..Ξαπλωνε αυτός και ερχόταν και ξαπλωνε αυτή πάνω του και τον  αγκαλιαζε ή καθόμασταν αγκαλιά και ερχόταν πάλι και έπεφτε πάνω του (δηλαδή πάνω μας). Αυτό γινόταν πιο έντονα μέρα με την μέρα ..Προφανώς ο σύντροφος μου δεν το έκοψε τότε (δεν είχε καταλάβει πόσο περίεργο είναι και πόσο με ενοχλούσε) και ούτε τώρα κάνει ουσιαστικά τίποτα.. Θα μου πείτε αδέρφια είναι σιγά αλλά.. Δεν θεώρησα σωστό να γίνεται έντονα μπροστά μου αυτό. Τέλος πάντων αφού το ανεχτηκα για μήνες αυτό σε κάποια στιγμή σταμάτησα να πηγαίνω γιατί η κατάσταση δεν έφτιαχνε και εμένα αυτό με ενοχλούσε.Κάποια στιγμή είχα τσακωθεί με τον σύντροφο μου και τον είδε η μάνα του στεναχωρημενο και την ώρα που πήγε να βγει μαζί μου άρχιζε να με βρίζει η μάνα του και να λέει στον σύντροφο μου να με χωρίσει και ότι δεν του αξίζω και γενικά με έβριζε. (ειδικά όταν έμαθε τι με ενοχλήσε είχε γίνει χαμός με έβριζε μέχρι και στις φίλες μου) και του απογορευε να πηγαίνω σπίτι (αν και ήταν και είναι ακόμα δηλαδή μια έτσι μια αλλιώς δηλαδή μια λέει να μην ξανά πατήσω το πόδι μου και από την άλλη τον ρωτάει ποτέ θα ερθω).. Με λίγα λόγια ακόμα γίνεται αυτό και μιλάει πολύ άσχημα για εμένα αλλά τέλος πάντων..Η αδερφή του με μισεί όπως την μισώ και εγώ.. Πραγματικά μόνο στην ιδέα ότι ξερω ότι κάνει αυτά τα πράγματα με νευριάζει άσχημαΔεν μπορώ  να βγάλω από το μυαλό μου όλα αυτά που κάνει και έχω φτάσει σε σημείο να με εκνευρίζουν που μιλάνε όλη την ώρα στο τηλέφωνο (και ας μένουν στο ίδιο σπίτι) Ξέρει ο σύντροφός μου ότι με ενοχλεί και οκευ μπορεί να μην πηγαίνω σπίτι του, ακόμα δεν κάνει κάτι για να σταματήσει αυτό (γιατί και εκείνον τον ενοχλεί). Έχει τσακωθεί πολλές φορές με την μανα του για εμένα γιατί όποτε θυμάται κάτι αρχίζει και τσακώνεται μαζί του,ευτυχως με υποστηρίζειΒέβαια δεν θέλει να μιλήσει στην αδερφή του γιατί θα τα πει κατευθείαν στην μάνα τους και θα τσακωθούν και όσο και να θέλει (έτσι λέει) δεν μπορεί..Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω τον αγαπαω πολύ αλλα αυτά που έχω ανεχτεί από την αδερφή του με έχουν "στοιχειώσει"και απλά δεν μπορώ να τα βγάλω καθόλου από το μυαλό μου. Με νευριαζει απίστευτα πολύΤι να κάνω για να το βγάλω από το μυαλό μου και να σταματήσω να σκέφτομαι όλα αυτά και γενικά να μην νευριάζω μόνο και μόνο που αναφέρεται τον όνομα της ; 

αηδιαστικο απλα χαρα στο κουραγιο σου

playful_panther

# 54 στις 9/6/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 36

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι δυστυχώς η αγαπη που έχουμε καμιά φορά για τους γονεις μας , τυφλώνει και δεν μας αφήνει να δούμε κάποια πράγματα. Για παράδειγμα δεν μπορουν να επεμβαίνουν και να εμπλεκονται έτσι. Θεωρω τελειως απαράδεκτο που σε έβρισε η μάνα του εγω αν ηταν η δικιά μου θα την ειχα κράξει και μπορει κ να εφευγα απο το σπίτι. 

Δυστυχω αρκετές μανάδες κ αρκετοι μπαμπάδες δεν εχουν καταλαβει (κυριως μανάδες) οτι ο γιος τους πλέον μεγάλωσε. Και θα βρει μια γυναίκα. Αν ηταν σωστη θα σε έπιανε να σ πει τι σε πείραξε και κυριως θα σε άκουγε. Μαλλον ειναι χειριστική πεθερά και ισχυρογνώμων. 
Και εγω χώρισα για αυτά , η πρωην μ νομιζε πως εμπλεκόταν οι δικοι μου αλλα εγω δεν τους άφηνα. Η δικια μου ηταν πιο σκληρος χαρακτήρας απο σένα. Αυτη τη περιοδο μένω στο πατρικό και προσπαθω να διαμορφώσω τη γκαρσονιέρα στο ισόγειο... οι δικοι μ μένουν πάνω. Αλλα κ πάλι η μανα μ μπλέκεται σε πολλα κ δεν δειχνει να σέβεται το χώρο μου. Κυριως γιατι της εχω πει τοσο καιρο να μαζεψει κάτι δικα της πράγματα και δεν το κάνει. 
Προσωπικά αμα βρω κάποια να μενει μόνη της εχω φυγει ΧΘΕΣ... ΧΘΕΣ εχω φυγει απο το πατρικό. Αλλα δυστυχως προς το παρόν ειμαι άτυχος δεν εχω βρει κάποια αξιόλογη περίπτωση. Αν δεν βρώ τους επομενους μήνες μπορει να δη΄λώσω να φυγω κ απο Αθήνα γενικοτερα (μπορω λογω της δουλιας μου) οποτε θα πάω πλεον να νοικιάσω έξω.
Τι να κανω... θα επωμιστω ενα 300αρι το μήνα... θα χάσω τη ζωη της Αθηνας... κ αμα δεν βρω κ εκει κάποια κοπελα θα ειναι δυσκολα ΑΛΛΑ θα εχω την ανεξαρτησία μου. Βρηκα ευκαιρια να πω κ εγω τα θεματα που με προβληματιζουν  
Κριμα που η αδερφη  η μάνα ειναι τοσο ανταγωνιστικες... θα δημιουργησουν προβλημα στο γιο τους κ δεν το ξέρουν.. δεν βρισκεις καθε μερα μια καλη κοπέλα να κανεις σχέση. Πολυ κακως ειναι τοσο εγωιστριες και οι 2 εκτος κ αν εσυ τα χεις μεγαλοποιήσει που οπως το αναφέρεις δεν νομίζω. 

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost