Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εγώ αυτός και η αδερφή του + η μάνα του

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Agnwstos13

# 21 στις 20/5/2022
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Πάντως ρε παιδιά βλέπω πολλους να ειρωνευονται και να λενε που πατε και μπλεκεται; Να δινουν συμβουλες απανωτες με περισσια λογικη και λογια πολλες φορες ειρωνικα και αυτονοητα. Οταν πατας πανω στο προφιλ βεβαια οι περισσοτεροι ειναι διαζευγμενοι αλλοι με παιδια αλλοι χωρις. Μαλλον οταν εκαναν τις επιλογες τους δεν εβλεπαν αυτο που επρεπε να δουν και μετα τα παιδια ειδαν την πραγματικοτητα! Δηλαδη συγγνωμη αλλα καπου ωπα!

Αρέσει στα μέλη spacetube, Uhtred323

Qwerty____55

# 22 στις 21/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 749

Αγαπητή Κατερίνα , εχω την εντύπωση οτι δεν σε θελουν μεσα στην οικογένεια τους .

Ολες αυτές οι ερωτικες , αδελφικές διαχύσεις μεταξύ του συντρόφου σου και της αδελφής του ,  ειναι μια μέθοδος , που εφαρμόζει η αδελφή του , προφανώς και η μητέρα της , με απώτερο σκοπό να σε απομακρύνουν απο ...τον γυιο , δηλαδή τον σύντροφό σου ...και γενικα απο την οικογένεια τους .

Αρεσεις , μεν στο γυιο , ...δεν αρεσεις στην αδελφή και στην μάνα .

Τους λόγους δεν μπορω να τους μαντέψω .

Και φυσικα , ο σύντροφός σου , δεν μπορει να καταλάβει /αντιληφθεί τις προθέσεις τους .

Ακόμα και να το συζητήσεις μαζι του, δεν θα σε καταλάβει , δηλαδή δεν θα καταλάβει , τον τρόπο με τον οποίο σκέφτεσαι , για την μάνα του και την αδελφή του .

Την σχεση αυτή , θα πρέπει να την τελειώσεις , γιατι δεν εχει μέλλον .

Δεν θα σου επιτρέψουν , δεν θα δεχτούν , να μπεις στην οικογένεια τους , και πάντα θα εχεις προβλημα , και αργά , η , γρήγορα , ακομα και ο σύντροφός σου , θα στραφεί εναντίον σου .

Με εκτίμηση .

Psychoanalyst ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katerinani

Εγώ αυτός και η αδερφή του + η μάνα του

Δυστυχώς έχω καταλάβει ότι είμαστε γενικά πολλες που αντιμετωπίζουμε προβλήματα με την αδερφή η γενικά με κάποιο πρόσωπο της οικογένειας του συντρόφου μας. Θέλω να σας πω και εγώ το δικό μου πρόβλημα

Στην αρχή της σχέσης μου με τον σύντροφο μου τα πήγαινα υπερβολικά καλά με την οικογένεια του. Η μάνα του με λάτρευε, έδειχνε συμπάθεια και γενικά ήθελε να κάνουμε πράγματα μαζί. Με την αδερφή του τα πηγαίναμε καλά μιλάγαμε  κτλ και με την υπόλοιπη του οικογένεια εξίσου.Γενικά η αδερφή του μου έλεγε κατά διαστήματα το εξής πράγμα : τώρα που μπήκες στην ζωή του αδερφού μου δεν θα ζήσουμε εγώ και αυτός μαζί με κατοικίδια (γελοίο) Αρχιζε και έκανε πράγματα μπροστά μου τύπου ζήταγε φιλιά, αγκαλιές (πχ θα μου δώσεις ένα φιλακι) ή πιασίματα στα οπίσθια του και αυτό γινόταν ακόμα και σε βιντεοκληση.. Κάθε φορά που βλέπαμε ταινία του έλεγε κάτι για να σταματήσει και να έρθει μέσα στο δωμάτιο της και καλά για να δει κάτι (δικαιολογίες απλά ήθελε προσοχή) η ερχόταν γενικά και καθόταν και του μίλαγε ενώ βλέπαμε ταινία..Ξαπλωνε αυτός και ερχόταν και ξαπλωνε αυτή πάνω του και τον  αγκαλιαζε ή καθόμασταν αγκαλιά και ερχόταν πάλι και έπεφτε πάνω του (δηλαδή πάνω μας). Αυτό γινόταν πιο έντονα μέρα με την μέρα ..Προφανώς ο σύντροφος μου δεν το έκοψε τότε (δεν είχε καταλάβει πόσο περίεργο είναι και πόσο με ενοχλούσε) και ούτε τώρα κάνει ουσιαστικά τίποτα.. Θα μου πείτε αδέρφια είναι σιγά αλλά.. Δεν θεώρησα σωστό να γίνεται έντονα μπροστά μου αυτό. Τέλος πάντων αφού το ανεχτηκα για μήνες αυτό σε κάποια στιγμή σταμάτησα να πηγαίνω γιατί η κατάσταση δεν έφτιαχνε και εμένα αυτό με ενοχλούσε.Κάποια στιγμή είχα τσακωθεί με τον σύντροφο μου και τον είδε η μάνα του στεναχωρημενο και την ώρα που πήγε να βγει μαζί μου άρχιζε να με βρίζει η μάνα του και να λέει στον σύντροφο μου να με χωρίσει και ότι δεν του αξίζω και γενικά με έβριζε. (ειδικά όταν έμαθε τι με ενοχλήσε είχε γίνει χαμός με έβριζε μέχρι και στις φίλες μου) και του απογορευε να πηγαίνω σπίτι (αν και ήταν και είναι ακόμα δηλαδή μια έτσι μια αλλιώς δηλαδή μια λέει να μην ξανά πατήσω το πόδι μου και από την άλλη τον ρωτάει ποτέ θα ερθω).. Με λίγα λόγια ακόμα γίνεται αυτό και μιλάει πολύ άσχημα για εμένα αλλά τέλος πάντων..Η αδερφή του με μισεί όπως την μισώ και εγώ.. Πραγματικά μόνο στην ιδέα ότι ξερω ότι κάνει αυτά τα πράγματα με νευριάζει άσχημαΔεν μπορώ  να βγάλω από το μυαλό μου όλα αυτά που κάνει και έχω φτάσει σε σημείο να με εκνευρίζουν που μιλάνε όλη την ώρα στο τηλέφωνο (και ας μένουν στο ίδιο σπίτι) Ξέρει ο σύντροφός μου ότι με ενοχλεί και οκευ μπορεί να μην πηγαίνω σπίτι του, ακόμα δεν κάνει κάτι για να σταματήσει αυτό (γιατί και εκείνον τον ενοχλεί). Έχει τσακωθεί πολλές φορές με την μανα του για εμένα γιατί όποτε θυμάται κάτι αρχίζει και τσακώνεται μαζί του,ευτυχως με υποστηρίζειΒέβαια δεν θέλει να μιλήσει στην αδερφή του γιατί θα τα πει κατευθείαν στην μάνα τους και θα τσακωθούν και όσο και να θέλει (έτσι λέει) δεν μπορεί..Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω τον αγαπαω πολύ αλλα αυτά που έχω ανεχτεί από την αδερφή του με έχουν "στοιχειώσει"και απλά δεν μπορώ να τα βγάλω καθόλου από το μυαλό μου. Με νευριαζει απίστευτα πολύΤι να κάνω για να το βγάλω από το μυαλό μου και να σταματήσω να σκέφτομαι όλα αυτά και γενικά να μην νευριάζω μόνο και μόνο που αναφέρεται τον όνομα της ; 

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

apolitiii

# 23 στις 21/5/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 881

Αρρωστημενη κατάσταση μεταξύ του αγοριου σου και της αδελφης του , που φαίνεται ότι την σιγονταρει και 

η μάνα του... αυτό όμως ισχυει από πάντα, θα έπρεπε λοιπόν από τότε που το είδες να μην δείξεις ανοχη 
αλλά να σηκωθεις να φυγεις οχι μόνο απ το σπίτι τους αλλά και απ' αυτή τη σχέση...φαντασου πόσο θα τον 
επιρρεαζουν η μανα του και η αδελφη του...
Πάντως όλο αυτό θα μπορούσε να είναι σεναριο στις  "οικογενειακες ιστορίες"...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

vanarabit

# 24 στις 21/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 1.101

#

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Agnwstos13

Πάντως ρε παιδιά βλέπω πολλους να ειρωνευονται και να λενε που πατε και μπλεκεται; Να δινουν συμβουλες απανωτες με περισσια λογικη και λογια πολλες φορες ειρωνικα και αυτονοητα. Οταν πατας πανω στο προφιλ βεβαια οι περισσοτεροι ειναι διαζευγμενοι αλλοι με παιδια αλλοι χωρις. Μαλλον οταν εκαναν τις επιλογες τους δεν εβλεπαν αυτο που επρεπε να δουν και μετα τα παιδια ειδαν την πραγματικοτητα! Δηλαδη συγγνωμη αλλα καπου ωπα!

Enikos

# 25 στις 21/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

Και ποιο απο αυτα τα προφιλ ειδες να κλαιγεται για τις επιλογες του, στο φορουμ?...

Κατι εχεις καταλαβει...αναποδα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Agnwstos13

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

alexandriani1

# 26 στις 21/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.248

Πάντως, ειλικρινά

Κι εγώ ΄Αλις, τις πιο νοσηρές καταστάσεις τις διαπίστωσα σε οικογένειες που είχαν μετ' επιτάσεως ως προμετωπίδα το "πολύ δεμένοι και αγαπημένοι¨" 

Σχόλιο # 11 από alisida

Υπάρχουν,υπάρχουν !

Και μάλιστα,προσπαθούν να σε πείσουν πως έτσι πρέπει να είναι οι αγαπημένες οικογένειες,τόσο,που σε κάνουν να νοιώθεις ενοχές και να αναρωτιέται γιατί στον κόρακα εσυ δεν μπόρεσες πότε να αποκτήσεις τόσο "αγαπητική" σχέση με τη μανούλα και την αδερφή σου 

Uhtred323

# 27 στις 22/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 626

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από alexandriani1

Πάντως, ειλικρινά

Κι εγώ ΄Αλις, τις πιο νοσηρές καταστάσεις τις διαπίστωσα σε οικογένειες που είχαν μετ' επιτάσεως ως προμετωπίδα το "πολύ δεμένοι και αγαπημένοι¨" 

Σχόλιο # 11 από alisida

Υπάρχουν,υπάρχουν !

Και μάλιστα,προσπαθούν να σε πείσουν πως έτσι πρέπει να είναι οι αγαπημένες οικογένειες,τόσο,που σε κάνουν να νοιώθεις ενοχές και να αναρωτιέται γιατί στον κόρακα εσυ δεν μπόρεσες πότε να αποκτήσεις τόσο "αγαπητική" σχέση με τη μανούλα και την αδερφή σου 

πολλες ανασφαλειες διαπιστωνω  θες να το συζητησουμε

vidar70

# 28 στις 22/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 381

Μα τι καθεσαι και λες στην κοπελα?? Επειδη  εσυ εισαι ανημπορη να αλλαξεις καταστασεις στην σχεση σου πρπει και η αλλη να νιωθει οπως και εσυ??. Ποιο κλαμπ και αηδιες?? Αντι να της πεις να μιλησει με τον δικο της και αν δεν αλλαξει  τα πραγματα να σηκωθει να φυγει ( διοτι αυτα που κανει με την αδελφη του δεν ειναι νορμαλ να ξηγιομαστε ενταξει??) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από sissy108
Αυτά τα θέματα καλό είναι να τα διαβάζουν οι νέες μαμάδες που έχουν αγόρια...μήπως και βάλουν μυαλό επιτελους.. ολες πανω κάτω εχουμε ζήσει παρόμοιες καταστάσεις...δυστυχώς...Ειναι κρίμα που γίνονται ακόμα όλα αυτά το 2022..από ότι φαίνεται όλα εξελίσσονται εκτός από την σχέση νύφης πεθεράς ...μαμάς και γιου...κουνιάδας κλπ...!!Οι ίδιες που καποτε είχαν παράπονα από τις πεθερές τους ...γίνονται τρειςχειρότερες όταν γίνονται αυτές πεθερές..!!Βγάζουν τα απωθημένα τους ένα πραγμα...Καλώς ήρθες κι εσύ στο κλαμπ λοιπον...καλό κουράγιο να σου ευχηθουμε...όπως σου είπε κι η αλυσίδα..συμβουλη δεν μπορούμε να σου δωσουμε...γιατι θα είναι μάταιη ..να ξέρεις ότι αυτό το πράγμα δεν αλλαζει..και δεν πρόκειται ποτέ αυτό να φτιάξει ούτε να κοπεί...μόνο θα χειροτερεύει..ιδίως μετά το γάμο ..απλά μαθαίνεις κι ζεις με αυτό..όπως έχουμε μάθει όλες...Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να χωρισεις ;όλα και άλλον να βρεις υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες να έχεις τα ιδια...καλό κουράγιο λοιπον..από ότι διαβάζω θα το χρειαστείς...!!

Αρέσει στο μέλος vanarabit

vidar70

# 29 στις 22/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Επειδη λεει "η θεματοθετρια", οτι βλεπανε ταινιες κιολα...

Ξερεις τι καταλαβα εγω?...

Καποια γκραν γκινιολ ταινια που ειδανε περιγραφει...

Ουουουου!!!...Ρηχο το τρολ του γουικεντ...

Αρέσει στο μέλος Enikos

vidar70

# 30 στις 22/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Φιλε ωραιο αυτο που εγραψες!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από spacetube

Πολλες φορες οι υποψιες και οι καποιες ενδειξεις ειναι απιστευτα πιο σκληρες και κολασιμες απο τις ιδιες τις αποδειξεις..

sissy108

# 31 στις 23/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 552
Vidar70 μπορεινα μην κατάλαβες αυτό που έγραψα... γιατί μπορεί να μην το διατύπωσα τόσο καλα...αυτό ακριβως εννοούσα να φύγει...αυτο που λέω είναι ότι και να μιλήσει δεν πρόκειται να γίνει κάτι..γιατί αυτό το πράγμα δεν αλλαζει...έγραψα και δεύτερο ποστ από κάτω για την αδερφή που λέω ακριβώς αυτό που λες εσύ...είναι τελείως απαράδεκτο και μη νορμάλ.. ακομη και αν γίνεται επίτηδες...!!Στο πρώτο ποστ μίλησα για την σχέση της κοπέλας με την μητέρα του..Στα 28 να ξερεις μια κοπέλα δεν ξέρει ότι πολλές φορές υπάρχουν αυτές οι καταστάσεις...ούτε κι εγώ το ήξερα σε αυτήν την ηλικία...αυτά βγαινουν όταν σοβαρευούν οι σχέσεις...για αυτό το λέμε εδώ για να έχει κι αυτό στο μυαλό της...τουλαχιστον από εδώ και πέρα...και όχι να ζει σε ένα ροζ συννεφακι...γιατί να ξερεις..είναι πολύ συχνο αυτό το φαινόμενο...

sissy108

# 32 στις 23/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Αυτό εννοούσα όταν έγραψα για το club..oτι η κοπέλα δεν είναι πια 20 χρόνων και πλέον θα κάνει πιο σοβαρές σχέσεις με προοπτική..σε αυτό το σημείο εμφανίζονται αυτά τα προβλήματα...γιατί όταν σοβαρευούν τα πράγματα τότε αρχίζουν να μπλέκονται και άλλοι στο ζευγάρι..πεθερες αδέρφες κλπ..αυτό πρέπει να το έχει στο μυαλό της από εδώ και πέρα...κι επίσης επειδή όπως είπα πολλές φορές ... δεν μπορείς να κάνεις τίποτα..το αποδέχεσαι ότι υπαρχει..και παύεις να ασχολείσαι και να σε ενοχλεί...αλλιώς να ξέρεις δεν βγαίνει η κατάσταση...

sissy108

# 33 στις 23/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Αλλά εάν εσύ vidar ξέρεις κάποιο τρόπο που μπορεί να αλλάξουν αυτές οι καταδτασεις...με τις πεθερές..γιατί αιώνες τώρα δεν έχει βρεθεί.. αν μπορείς να μας τον γράψεις..θα το εκτιμούσαμε πολυ..γιατί να ξέρεις είναι πάρα πολλές οι ενδιαφερόμενες...θα βοηθήσεις πολλες κοπέλες.

Uhtred323

# 34 στις 23/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sissy108
Αλλά εάν εσύ vidar ξέρεις κάποιο τρόπο που μπορεί να αλλάξουν αυτές οι καταδτασεις...με τις πεθερές..γιατί αιώνες τώρα δεν έχει βρεθεί.. αν μπορείς να μας τον γράψεις..θα το εκτιμούσαμε πολυ..γιατί να ξέρεις είναι πάρα πολλές οι ενδιαφερόμενες...θα βοηθήσεις πολλες κοπέλες.

δεν ειναι ολες η πεθερες ετσι μην τρελαθουμε

vidar70

# 35 στις 23/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Σαφως και ξερω. Φευγεις πολυ απλα. Αυτες οι σχεσεις ειναι αρρωστες, δεν πρεπει να εισαστε σε τετοιες σχεσεις, τι φοβαστε την μοναξια? Κλαυτερα μονες σας

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sissy108

Αρέσει στο μέλος vanarabit

sissy108

# 36 στις 23/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Vidar αυτόν τον τρόπο το ξέρουμε...και πολλές κοπέλες τον εφαρμόζουν..για αυτό υπάρχουν πια τόσοι χωρισμοί και διαζύγια επίσης ...να είσαι σίγουρος ότι τα περισσότερα από αυτά συμβαίνουν όχι επειδή έχει πρόβλημα το ζευγάρι...αλλά επειδή ανακατεύονται τρίτα άτομα συνήθως συγγενικά και δημιουργούν επίτηδες πολλές φορές τσακωμούς προστριβές κλπ γενικά τριβή χωρίς να υπάρχει καποιος λογος...να προσθέσουμε και ότι οι κοπέλες πλέον είναι ανεξάρτητες οικονομικά οπότε πιο εύκολα παίρνουν το ρίσκο να φυγουν σε σχέση με παλιότερα...σε ρώτησα αν ξέρεις κάποιο τρόπο έτσι ώστε να αντιμετωπίζονται αυτές οι καταστάσεις πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο...γιατί δεν έχουμε βρει τίποτα σκομα..unread 323 εννοείται ότι δεν είναι όλες οι πεθερές έτσι είναι όμως η πλειοψηφία..
Αρέσει στα μέλη Alezandra, Enikos

Qwerty____55

# 37 στις 23/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 749

Αγαπητή Σίσσυ ... για τον τρόπο που θα αλλάξουν τις καταστάσεις με τις , πεθερές , θα σου απαντήσω εγω .

1 . Τους άντρες που θα επιλέξετε για συντροφο σας , ελέγξτε αν είναι ... "" μαμάκες"" , η , οχι . . γιατι ο "" μαμακιας γυιος , θα υπακούει παντα στην μαμά του ...

2 .  Ελέγξτε και παρατηρείστε , την συμπεριφορά της μαμάς , προς τον γυιο της / τον κανακάρη της . 

Δηλαδή , η μαμά που θα έχει , στα ώπα ώπα ,!! τον γυιο της , ειναι μαθηματικά αποδεδειγμένο οτι , παντα θα ασκεί επιρροή στον γυιο της , ακομα και στην .. νύφη της ... με το να ελέγχει , πως τρώει το ζευγάρι , πως κοιμάται  , πως κάνει σεξ , ακομα και ποιες ειναι οι προτιμήσεις του γυιου της στο φαγητό , ωστε η νύφη της , να συμμορφώνεται παντα με τις υποδείξεις της .

3 . Βάλτε το θηλυκό μυαλο σας , σε λειτουργία , ωστε με τον καλύτερο και ευέλικτο τρόπο , να διαχειριστείτε , την μαμα /πεθερά , αλλα και τον γυιο .

4 . Μάθετε να μαγειρεύετε , και οχι να παραγγέλνετε και να τρώτε πάντα , απο μια πιτσαρία , fast food , κλπ. διοτι , και η πεθερά αλλά και ο γιος , ισως να θέλουν να υπάρχει και καποιο μαγειρευτό φαγητό , απο τα χεράκια της νύφης/ συζύγου .

5 . Συμπεριλάβετε και τους γονείς του συζύγους σας , μέσα στα ατομα που θα πρεπει , να εκτιμάτε , αλλά  και να τους φροντίζετε ...οχι λιγότερο , εως καθολου , ... σε σχεση με τους ... δικούς σας γονείς !!!

6 . Αγαπητές υποψήφιες νύφες ,  οταν , καποια στιγμή καλέσετε την πεθερά σας , για να  πάτε ολοι μαζι ,  μία βόλτα με το αυτοκίνητο , προσφέρετε της , την θεση του συνοδηγού , ..και καθηστε εσείς , στα πισω καθίσματα ... δεν χάθηκε και ο κόσμος !!! δειχνωντας ετσι , τον σεβασμό στο πρόσωπο της .

7 . Να μάθετε επισης να σιδερωνετε , τα ρούχα , του συντρόφου σας , για να μην πηγαίνει στην δουλειά του , μες στην καλη ...τσαλακα ...λες και τα ρούχα , μολις τα βγάλαμε απο το πλυντήριο/στεγνοτηριο ... πράγμα που δεν θα αρεσει , ουτε στον σύζυγό σας , ουτε στην πεθερά σας , αλλα ουτε και στους συναδέλφους του ...και σίγουρα , θα σας φορέσουν και την ταμπέλα , της  ανοικοκυρευτης ...

Υπάρχουν και αλλα πολλα , ομως δεν θα σας κουράσω αλλο .

Σας εύχομαι καλη επιτυχία ...γενικα .

Με εκτίμηση ...Q ..  

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sissy108

Αρέσει στα μέλη Nikh1973, Enikos

Enikos

# 38 στις 23/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

Δεν θα ηταν πιο ευκολο και σοφο...

Να βαζουνε λεκανες με μπετα στις πεθερες ον σαιτ?...

Μετα την τρυπα, (με το συμπαθειο), του Καραμανλη εκει που πετανε οι Βραχαμιωται κλεφται τα σκελετα απο τις ξεπουπουλιασμενες μηχανες...

Και αυτες μαζι...

Μελι γαλα θαναι το ζευγαρι, εκτος και εκτροχιαστουν αφ' εαυτοις οποτε εκει ειναι αλλο ζητημα...

Ειμαι κατανοητος ?...Εννοουμαι?...Μι πιανσ?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Qwerty___55

Αγαπητή Σίσσυ ... για τον τρόπο που θα αλλάξουν τις καταστάσεις με τις , πεθερές , θα σου απαντήσω εγω .

1 . Τους άντρες που θα επιλέξετε για συντροφο σας , ελέγξτε αν είναι ... "" μαμάκες"" , η , οχι . . γιατι ο "" μαμακιας γυιος , θα υπακούει παντα στην μαμά του ...

2 .  Ελέγξτε και παρατηρείστε , την συμπεριφορά της μαμάς , προς τον γυιο της / τον κανακάρη της . 

Δηλαδή , η μαμά που θα έχει , στα ώπα ώπα ,!! τον γυιο της , ειναι μαθηματικά αποδεδειγμένο οτι , παντα θα ασκεί επιρροή στον γυιο της , ακομα και στην .. νύφη της ... με το να ελέγχει , πως τρώει το ζευγάρι , πως κοιμάται  , πως κάνει σεξ , ακομα και ποιες ειναι οι προτιμήσεις του γυιου της στο φαγητό , ωστε η νύφη της , να συμμορφώνεται παντα με τις υποδείξεις της .

3 . Βάλτε το θηλυκό μυαλο σας , σε λειτουργία , ωστε με τον καλύτερο και ευέλικτο τρόπο , να διαχειριστείτε , την μαμα /πεθερά , αλλα και τον γυιο .

4 . Μάθετε να μαγειρεύετε , και οχι να παραγγέλνετε και να τρώτε πάντα , απο μια πιτσαρία , fast food , κλπ. διοτι , και η πεθερά αλλά και ο γιος , ισως να θέλουν να υπάρχει και καποιο μαγειρευτό φαγητό , απο τα χεράκια της νύφης/ συζύγου .

5 . Συμπεριλάβετε και τους γονείς του συζύγους σας , μέσα στα ατομα που θα πρεπει , να εκτιμάτε , αλλά  και να τους φροντίζετε ...οχι λιγότερο , εως καθολου , ... σε σχεση με τους ... δικούς σας γονείς !!!

6 . Αγαπητές υποψήφιες νύφες ,  οταν , καποια στιγμή καλέσετε την πεθερά σας , για να  πάτε ολοι μαζι ,  μία βόλτα με το αυτοκίνητο , προσφέρετε της , την θεση του συνοδηγού , ..και καθηστε εσείς , στα πισω καθίσματα ... δεν χάθηκε και ο κόσμος !!! δειχνωντας ετσι , τον σεβασμό στο πρόσωπο της .

7 . Να μάθετε επισης να σιδερωνετε , τα ρούχα , του συντρόφου σας , για να μην πηγαίνει στην δουλειά του , μες στην καλη ...τσαλακα ...λες και τα ρούχα , μολις τα βγάλαμε απο το πλυντήριο/στεγνοτηριο ... πράγμα που δεν θα αρεσει , ουτε στον σύζυγό σας , ουτε στην πεθερά σας , αλλα ουτε και στους συναδέλφους του ...και σίγουρα , θα σας φορέσουν και την ταμπέλα , της  ανοικοκυρευτης ...

Υπάρχουν και αλλα πολλα , ομως δεν θα σας κουράσω αλλο .

Σας εύχομαι καλη επιτυχία ...γενικα .

Με εκτίμηση ...Q ..  

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

vidar70

# 39 στις 23/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Εαν αγαπητη οπως λες το ζευγαρι χωριζει σημερα επειδη μπαινουν στην μεση τριτοι, τοτε δεν θα επρεπε να ειναι παντρεμενοι , δεν θελω να αναλυσω το γιατι , πραγματα απλα. και οχι δεν πιστευω οτι οι σημερινοι νεοι γνωριζουν τι σημαινει η εννοια γαμος και τι σημαινει συντροφος. Αλλωστε το αποδεικνυουν τα τοπσα πολλα διαζυγια οπω προειπες. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από sissy108
Vidar αυτόν τον τρόπο το ξέρουμε...και πολλές κοπέλες τον εφαρμόζουν..για αυτό υπάρχουν πια τόσοι χωρισμοί και διαζύγια επίσης ...να είσαι σίγουρος ότι τα περισσότερα από αυτά συμβαίνουν όχι επειδή έχει πρόβλημα το ζευγάρι...αλλά επειδή ανακατεύονται τρίτα άτομα συνήθως συγγενικά και δημιουργούν επίτηδες πολλές φορές τσακωμούς προστριβές κλπ γενικά τριβή χωρίς να υπάρχει καποιος λογος...να προσθέσουμε και ότι οι κοπέλες πλέον είναι ανεξάρτητες οικονομικά οπότε πιο εύκολα παίρνουν το ρίσκο να φυγουν σε σχέση με παλιότερα...σε ρώτησα αν ξέρεις κάποιο τρόπο έτσι ώστε να αντιμετωπίζονται αυτές οι καταστάσεις πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο...γιατί δεν έχουμε βρει τίποτα σκομα..unread 323 εννοείται ότι δεν είναι όλες οι πεθερές έτσι είναι όμως η πλειοψηφία..

Αρέσει στο μέλος Alezandra

Uhtred323

# 40 στις 23/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από sissy108

λαθος κανεις λαθος κανεις λαθος κανεις λαθος κανεις στο ξανα λεω λαθος κανεις για αυτό υπάρχουν πια τόσοι χωρισμοί και διαζύγια  σημερα υπαρχουν χωρισμοι και πολλα διαζυγια για το 3 σε μια σχεση οπως ειπες και αυτος ποιος ειναι ο πρωην 9 στις 10 κοπελες σημερα κρατανε επαφες με πρωην ειναι τυχαιο που αυτην την εβδομαδα εχουμε διαβασει 100 θεματα στο φορουμ που ολα αφορουσαν τους πρωην γιατι εγο κουραστηκα να διαβαζω για πρωην αυτην την εβδομαδα αν δεν ξεκωλησετε απο τους πρωην ανδρες γυναικες μην περιμενετε να κανετε υγιες σχεσεις 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε