Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτική απογοητευση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Uhtred323

# 21 στις 24/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 626
'Aρεσαν+: 0%

οπως ειπες σε χωρισε επειδη εφταιγες σωστα δηλαδη εκανες λαθη,ειπες εχεις 2 παιδια και εναν αποτυχημενο γαμο σωστα και σχεσεις που εκανες παλοι λαθη απο εκει πρεπει να το παρουμε δηλαδη κανεις λαθη δηλαδη δεν μαθαινεις μεσα απο τα λαθη σου γιατι αν ειχες μαθη μεσα απο τα λαθη σου δεν θα χωριζες με τη γυναικα που ειχες παιδια και ουτε με την γυναικα που εισουν τωρα, επαναλαμβανεις λαθη ξανα και ξανα και ξανα και ξανα για αυτο το λογο χωριζεις πρεπει να σταματησεις και να σκεφτεις τι λαθη εκανες ωστε μεσα απο αυτα τα λαθη να ωριμασεις και να μην ξανακανεις, το ποτο φιλε μου δεν βοηθαει νομιζεις οτι σε βοηθαει αλλα στην πραγματικοτητα τα κανει μονο χειροτερα, λες οτι πας σε γιατρους και περνεις φαρμακευτικη αγωγη σωστα το ξερεις οτι απαγορευεται αυστηρα να περνεις φαρμακα μαζι με ποτο το ξερεις αυτο γιατι εγο το ξερο απο πρωτο χερι ηξερα ατομα απο εδο που ειμαι που επερναν φαρμακα με ποτο και ειχαν την χειροτερη καταληξη που θα μπορουσαν να εχουν οποτε σου συνιστω να σταματησεις το ποτο.

Αρέσει στα μέλη Lolita68, Qwerty____55

Alezandra

# 22 στις 24/5/2022
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 829

Καλέ μου κύριε,στη σχέση αυτή,και οι δύο η τουλάχιστον ο ένας,παρασυρθηκατε από την αρχική ορμή και παραβλεπατε από την αρχή όλες τις ενοχλητικές συμπεριφορές.Τα προβλήματα αρχικά έμοιαζαν ασήμαντα,όμως κάποια στιγμή βγήκαν στην επιφάνεια.

Είτε σας το είπε είτε όχι,οι λόγοι χωρισμού από την πλευρά της τουλάχιστον,ήταν βάσιμοι.

Εσεις τώρα η πολύ σύντομα θα βρεθείτε μπροστά σε δύο ανθρώπους.

Η μία θα είναι πολυπλοκος χαρακτήρας και η σχέση σας θα εναλλάσσεται αφού θα έχει να αντιμετωπίσει πληθώρα  θεμάτων στα οποία η θέση της γυναίκας αυτής,θα είναι σίγουρα αμετακίνητη.Βλεπω επικριτική διάθεση σε ότι κάνετε εσείς και οι όροι που θα σας θέτει θα αλλάζουν συνεχώς.

Το δεύτερο άτομο είναι μια γυναίκα με εντελώς διαφορετική οπτική ζωής,βάζει πάνω από όλα την πραγματική επικοινωνία και την κατανόηση.Δεν θα βιαστεί αλλά η εγκράτεια της ίσως σας αποθαρρύνει γιατί δεν θα σας φανεί και τόσο συναρπαστική.Ομως η συνέχεια θα δείξει πως μπορεί εάν θέλετε να γεννηθει μια σχέση φροντιστικη με ευχάριστες εκπλήξεις.

Εύχομαι να επιλέξετε αυτό που τελικά θα σας αφήσει να γεμίσετε το κενό σας με τις δικές σας δυνάμεις και όχι αυτό που θα σας μπουκωσει εξ αρχής.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lewnidaspr

Ερωτική απογοητευση

Με έκανε να νιώσω ζωντανός με αγκάλιαζε και σταματούσε ο χρόνος πραγματικά απίστευτη εμπειρία. Είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνω η προηγούμενη ήταν πριν 15 χρόνια. Υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην αφεθω ξανά γιατί ο πόνος είναι τεράστιος όταν δεν έχει καλή κατάληξη. Τελικά το έπαθα δεύτερη φορά και με πολύ χειρότερο τέλος. Δεν μπορώ να την βγάλω από το μυαλό μου και είναι απαραίτητο δεν γίνεται να την έχω ξανά δεν νιώθουμε το ίδιο και έτσι πάντα θα είμαι αυτός που θα πονά. Είχα χάσει το νόημα μέχρι που την γνώρισα. Τώρα νιώθω πολύ χειρότερα. Πίνω κάθε βράδυ για να μπορώ να κοιμηθώ. Δεν μπορώ να φάω και δεν κοιμάμαι πάνω από 2 ώρες για μήνες. Δεν βρίσκω ενδιαφέρον σε τίποτα. Ούτε πριν έβρισκα όσο όμως ήμασταν μαζί ήμουν ένας άλλος άνθρωπος είχα αυτό που με γέμιζε μια αγκαλιά που... Ήταν απίστευτο τι δύναμη μου έδινε. Δεν θέλω να πάω σε κάτι καινούριο γιατί και δεν μου αρέσει και δεν είμαι έτοιμος. Γράφτηκα εδώ να σας πω την ιστορία μου και μήπως με βοηθήσουν αυτά που θα μου πείτε.

Lewnidaspr

# 23 στις 24/5/2022
author
Ανδρας / 36 / Διαζευγμένος
Ν. Πρέβεζας / Πρέβεζα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
Είχε και αυτή δύο παιδιά χωρισμένη και την βοήθησα πάρα πολύ με χώρισε γιατί βρήκε άλλον. Τον χώρισε και γύρισε πάλι σε μένα αλλά χωρίς να ξέρει τι θέλει. Το λάθος μου ήταν που επένδυσα τόσο πολύ σε αυτή τη σχέση. Ο γάμος απέτυχε όχι επειδή έκανα λάθη τόσο αλλά γιατί χάθηκε από μέρος της η επικοινωνία μας και απομακρυνθηκε πράγμα που κατάλαβε και παραδέχτηκε αλλά ήταν αργά είχαμε είδη χωρίσει και είχα είδη προσπαθήσει πάρα πολύ να το σώσουμε μέχρι που άδειασα και δεν μου έβγαινε μετά παρόλο που προσπάθησα ξανά.

Qwerty____55

# 24 στις 24/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 749

Αγαπητη Σίσσυ ...Σου κανει τρομερή εντύπωση ,  πως ενας άνθρωπος που εχει παιδιά , φτάνει σε τέτοιο σημείο εξαθλίωσης...κλπ κλπ.

Ειμαι απόλυτα σίγουρος ότι , αγνοείς , τι θα πει ..καψούρα , ...δάγκωσα , την λαμαρίνα ,... έκαψα  φλάντζα ,...μουχει παρει το μυαλο ,...αχ και να ρχοσουνα , ενα Σαββάτο βράδυ ,... δώσε μου πικρό φαρμάκι ,...στο τραπεζι που τα πινω , λείπει το ποτήρι σου ,...μια γυναίκα πέρασε μεσα απο την ζωη μου , κι όλα στάχτη , τα κανε , κι ολα ρημαδιο , ... Να συνεχισω ???

Με εκτίμηση ...Q ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από sissy108

Mου κσνει τρομερη εντυπωση πως ενας ανθρωπος που εχει παιδια φτανει σε τετοιο σημειο εξαθλιωσης για μια αγνωστη μεχρι προσφατα γυναικα...οι περισδοτεροι οταν κανουν παιδια δεν βαζουν κανενα πανω απο τα παιδια τους... Γενικα πρεπει καποιοι ανθρωποι να αποκτησετε αυτοσεβασμο...εισαι 36 χρονων οπως γραφεις εχεις δυο παιδια..και καθεστε και συμπεριφερεστε σαν 15 χρονα που τα παρατησε ο γκομενος η η γκομενα..ειμαστε σοβαροι??Ποσες βλακειες ακομα να διαβασουμε...αν αυτο το θεμα το ειχε ανεβασει ενα αγορακι η ενα κοριτσακι 20 χρονων εννοειται οτι θα μας ευαισθητοποιουσε γιατι αυτα τα θεματα  του τρελου ερωτα ειναι αυτων των ηλικιων..εδω τωρα με εσενα τι να σου πουμε..??πραγματικα σκεψου σε τι θεση μας φερνεις??..,., κι εγω πιστευω οτι κατι ισως δεν μας λες...Ενα αοριστο ο πρωτος γαμος σπετυχε λες και μιλας για φαγητο... και εχω 2 παιδια...επισης προσθετεις και λεπτομεριες αχρειαστες του στυλ εισαι πολυ ευαισθητος και  αισθηματιας οπως εγραψες...που λογικα δεν ισχυουν κιολας...Επισης λες οτι ερωτευτηκες ετσι ξανα πριν 15 χρονια...τι εννοεις με την πρωην γυναικα σου..?? Η αλλη..??αντε βρες...Πως το ξεπερασες τοτε??τον ιδιο τροπο να χρησιμοποιησεις...ειναι πολυ απλο..εχεις και την εμπειρια...δεν καταλαβαινω  μηπως το θεμα ειναι οτι αυτη την φορα σε παρατησαν αντι να παρατησεις εσυ??Εχεις σκεφτει αν ζεις σε μικρη κοινωνια οπως λες τι κανεις στα παιδια σου..τι θα λεει ο κοσμος??ποσο τα εκθετεις κι αυτα??

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

Serceg

# 25 στις 24/5/2022
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 67

...παντως συναντουμε αντρα που μας πετα σαν σκουπιδι και λεμε τον ετσι τον αλλιως με ψυχολογικα, που απο την κοιλια της μανας του που δεν ξερει να αγαπα...

...βλεπουμε ανθρωπο που αγαπησε, ερωτευτηκε, δεθηκε, πονεσε απο τον χωρισμο με τα οποια λαθη και απο τους δυο να λεμε και σ αυτον εισαι του γιατρου... 
...αχρηστος σαν πατερας σαν συντροφος γιατι βγηκε απο διαλυμενο σπιτι, ενας ψευτης γιατι ετρωγε κρυφα την παστα απο το ψυγειο που ολοι την ηθελαν και ελεγε οχι εγω ειμαι καλο παιδι και ετσι αναγκαστηκε να συνεχισει το ψεμα μεσα του οτι σε ολα ειναι καλο παιδι, ανικανος να σηκωθει στα ποδια του γιατι αργησε να περπατησει οταν ηταν μωρο και αλλα τετοια πορισματα...

...δλδ ειτε ετσι ειτε αλλιως ολοι ειναι του γιατρου...
Αρέσει στα μέλη Enikos, vanarabit

alisida

# 26 στις 24/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.581

Δεν έχω να δώσω συνταγή για όλ αυτά,έχω όμως να δωσω μια εμπειρική συμβουλή 

Όλα αυτά,αντιμετωπίζονται σαφώς ευκολότερα,ξεκαθαροτερα,ψυχραιμοτερα

,σοβαρότερα και αμεσότερα,

όταν ΔΕΝ ΠΙΝΕΙς ΑΛΚΟΟΛ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Qwerty___55

Ειμαι απόλυτα σίγουρος ότι , αγνοείς , τι θα πει ..καψούρα , ...δάγκωσα , την λαμαρίνα ,... έκαψα  φλάντζα ,...μουχει παρει το μυαλο ,...αχ και να ρχοσουνα , ενα Σαββάτο βράδυ ,... δώσε μου πικρό φαρμάκι ,...στο τραπεζι που τα πινω , λείπει το ποτήρι σου ,...μια γυναίκα πέρασε μεσα απο την ζωη μου , κι όλα στάχτη , τα κανε , κι ολα ρημαδιο , ... Να συνεχισω ???

Με εκτίμηση ...Q ...

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Persefoni__

# 27 στις 24/5/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 391

Λεωνίδα...

με το βόλεϋ ασχολείσαι;; Μικρή πόλη η Πρέβεζα και πιό μικρή "πολη" η Ελλάδα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Lewnidaspr
Ευχαριστώ για τα σχόλια σας. Σίγουρα δεν μπορείτε να έχετε ολοκληρωμένη άποψη γιατί δεν με γνωρίζετε σαν άνθρωπο οπότε κάποια σχόλια είναι άστοχα. Το σίγουρο είναι ότι εγώ φταίω για την κατάσταση την οποία βρίσκομαι. Δεν είμαι μεγάλος αλλά. Έχω κάνει πάρα πολλά πράγματα στην ζωή μου ήμουν πολύ δραστήριος και στάθηκα μόνος μου στα πόδια μου από πολύ μικρός και έχω καταφέρει πολλά. Πλέον είμαι ελεύθερος επαγγελματίας αρκετά χρόνια. Έχω ασχοληθεί πολύ με τον αθλητισμό και σε μεγάλες διοργανώσεις εθνικές και ευρωπαϊκες. Έχω δύο παιδάκια που είναι υγιέστατα από έναν γάμο που απέτυχε. Μετά γνώρισα την κοπέλα αυτή βλέπετε είμαι άνθρωπος που δεν μπορώ να πάω με κάποια έτσι για καλοπέραση. Δίνω μεγάλη έμφαση στις σχέσεις. Δεν σας έγραψα ούτε να εντυπωσιάσω ούτε να με λυπηθείτε ούτε να μου γράψετε λόγια παρηγοριάς. Είμαι πολύ κλειστός άνθρωπος και έχω ελάχιστους φίλους και απλά ήθελα να ακούσω από σας και δύο πράγματα παραπάνω μήπως βοηθηθω. Επίσης να ξέρετε ότι είδη έχω πάει σε γιατρούς και είμαι σε αγωγή τρεις μήνες

aggelos2022

# 28 στις 25/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 2

Ακουσε και εναν παλιο

Αγαπητέ μου φίλε θα στο πω συνοπτικά και περιεκτικά και ότι καταλάβεις κατάλαβες...Την ζωη και τις γυναικες μαθε να τις βλεπεις οπως ειναι και οχι...Οπως θα ηθελες να ειναι !!!

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Lolita68 και σε ακόμα 3 μέλη.

Willow_75

# 29 στις 25/5/2022
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 66
Παντως Λεωνιδα αν καποιος επεφτε πανω μου σα να εξαρτωνταν απο εμενα η ζωη του κι εγω θα εφευγα. Πολυ μεγαλη ευθυνη της πεταξες της γυναικας και δεν την άντεξε. Ειδικα με δυο μικρα παιδια (εκεινη). Ισως να μην ηταν ετοιμη για κατι τοσο εντονο, φανταζομαι πως δε θα καλοπερασε κ στο γαμο της. Κρατα την προσωπικότητά σου, δες τα αλλα ομορφα πραγματα της ζωης που επισήμαναν κι οι λοιποι συναδελφοι και προχωρα. Και μια μερα θα βρεις την αγαπη με την εννοια του αλληλοσεβασμού κ του αλληλοθαυμασμου, γτ αυτο που περιεγραψες μου εβγαλε μια ψιλονοσηροτητα. Η μπορει να μην καταλαβαινω το λυρισμο σου. Ο,τι καλο ευχομαι.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Enikos

Uhtred323

# 30 στις 25/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

ειναι απλο επεσες απανο της λες και ηταν ολοι σου η ζωη καλα δεν ξερεις οτι η γυναικες δεν θελουν να ειναι ολοκληρηη ζωη σου αλλα κομματι της ζωης σου μια γυναικα θελει να ξερει οτι οταν γινει κατι ασχημο θα ξερεις πως να το διαχειριστεις οχι σαν να εισαι ενα μικρο τρομαγμενο αγορι που καθεται στην γωνια και κλαιει,μια γυναικα φιλε μου θελει να ξερει οτι εχει εναν ανδρα με δυνατα χαρακτηριστηκα και δυστηχος εσει δεν εισαι ετσι ολοι το καταλαβαμε με αυτα που μας ειπες οποτε και η κοπελα που εισασταν μαζι το ειδε αυτο δηλαδη οτι δεν εισαι δυνατος χαρακτηρας εξαρτιεσαι απο αλλους,πιστευεις πραγματικα οτι αν βρεις καποια αλλη οτι ολα θα πανε καλα αν δεν αλαξεις σαν χαρακτηρας καμια δεν θα μηνει 

Αρέσει στα μέλη Lolita68, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

makis-1973

# 31 στις 26/5/2022
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 9
Λίγο πολύ όλοι το περάσαμε σε καταλαβαίνω απόλυτα σα αλλά πίστεψέ με ότι και να σου πούμε εδώ δεν έχει καμία σημασία κοιτάς μπροστά και τέλος λίγος χρόνος χρειάζεται

spacetube

# 32 στις 26/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719

Καλησπερα. σε καταλαβαινω απολυτα επειδη ως ανθρωποι ολοι λιγο πολλοι εχουμ βιωσει αυτες τις καταστασεις.

Πρεπει να εισαι ευαισθητος χαρακτηρας και ειλικρινης,που εχεις το χαρισμα να αγαπας και να δινεσαι. Υπαρχει μια "ευκολη" λυση και ανεξοδη αν μου επιτρεπεται να το πω ετσι  η προσευχη. Βρες και εναν πνευματικο να τον δεις και να βγαλεις το βαρος απο μεσα σου. Οι ψυχολογοι ειναι επαγγελματιες που δεν θα σου δωσουν ποτε λυση , εσυ θα τους βοηθησεις πληρωνωντας την επισκεψη και τα φαρμακα..Ως αθλητης εχεις μια φυσικη πειθαρχια που αν την ανακαλεσεις θα σε βαλη αργα η γρηγορα σε "ταξι". και τελευταιο πρεπει και οφειλης ως πατερας να εισαι και να παραμεινης γερος για τα παιδια σου αυτα εχουν προταιρεοτητα. Προσευχη, αν ζητησεις θα σου δοθει.

girl_aloud

# 33 στις 26/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 207
Οι ψυχολογοι δεν εχουν αδεια να συνταγογραφησουν φαρμακα. Αυτο το κανει μονο ο ψυχιατρος. Η ψυχοθεραπεια βοηθαει να βρεις λυσεις. Δεν σου δινει ετοιμες απαντησεις.
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, dimitrisx66 και σε ακόμα 1 μέλος.

Dimitriosssss

# 34 στις 26/5/2022
author
Ανδρας / 44 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ανθούσα
Απαντήσεις: 33
Ο έρωτας με έρωτα περνάει ...
Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Uhtred323

# 35 στις 27/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

ξεπερνα οτι εχει συμβει και προχωρα μια ζωη εχουμε εξαλου κρατα τα καλα και ασε τα ασχημα πισω σου και γινε ενας καλυτερος ανθρωπος οπου θα νιωθεις υπερηφανος για τον εαυτο σου και οι ανθρωποι  που σε ξερουν θα νιωθουν υπερηφανη για σενα

alexandriani1

# 36 στις 27/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.248

Πέστα βρε αγόρι μου, πες τα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Dimitriosss
Ο έρωτας με έρωτα περνάει ...