Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προσπάθεια επανασύνδεσης. Αξίζει η όχι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Chris9521

# 1 στις 31/5/2022
author
Ανδρας gay / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Προσπάθεια επανασύνδεσης. Αξίζει η όχι;

Καλησπερα σας. 

Θέλω να συζητήσω κάτι που αποσχολει το μυαλό μου τους τελευταίους μηνες. Θα είμαι ειλικρινής, καθώς θεωρω ότι σαν ατομο έχω αυτογνωσια και συναισθηματική νοημοσύνη να επεξεργαστώ τα γεγονοντα.Αρχικα να σας πω ότι είχα 2 μεγαλες τοξικές σχέσεις όπου ενώ είχα αφεθεί με πλήγωσαν με παρα πολύ άσχημο τρόπο με αποτέλεσμα να φτάσω σε ένα σημείο να μη εμπιστεύομαι τους ανθρώπους και να  γίνω ένα κομμάτι κρέας χωρίς συναισθήματα νομίζοντας ότι όλοι θα με πληγώσουν. 

Λοιπόν, γνώρισα ένα παιδι με το οποιο από την αρχή είχαμε πολύ ωραία χημεία και σύνδεση.  Ωστόσο εγώ είχα δυστυχως κατάλοιπα από προηγουμενες σχεσεις και του είχα πει ότι είμαι σε περίεργη φάση και δεν είμαι για σχέση. Εκείνος επειδή ήθελε σχέση και ήταν τρελαμένος ήθελε να το ζήσουμε και όπως μας βγει. 
Ξεκινήσαμε. Ήταν πολυ γλυκος και πολύ δοτικος. Προσπαθούσε παρα πολύ να με κάνει να αφεθώ. Εγώ όμως εχωντας πληγωθεί και μάθει σε χειριστικά παιχνίδια και συμπεριφορές από προηγουμενεσ σχέσεις όπως σας είπα, ήμουν αρκετά καχύποπτος και δεν ήθελα να φανώ δεδομένος η ευάλωτος ώστε να μη το εκματαλευτει. Επίσης το άλλο το κακό ήταν επειδή μου είχαν πει ότι έχει έντονο παρελθόν και έχει παει με πολύ κόσμο δεν μπορουσα να το διαχειριστώ και συνέχεια τον ρώταγα και τον εστηνα στον τοίχο όπου κ έφτανε σε σημείο να απολογείται. 

Παράλληλα, βίωνα μια πολύ έντονη μεταβατική φάση όπου μολις είχα μετακομίσει στην Αθήνα όπου ανακαίνιζα σπίτι, έψαχνα για δουλειά κτλ κ υπήρχε έντονη πίεση την οποία και ξεσπούσα πάνω του.

Σε κάποια φάση βέβαια πήγε ταξίδι και άνοιξε tinder? το ανακάλυψα από τους φολλουερς στο ινσταγκραμ και έγινε ένας χαμός όταν γύρισε. 
Μου ειπε ότι το έκανε για πλακα και ότι δεν έκανε κάτι με κλαματα κτλ, τον «πίστεψα» αλλά μέσα μου έγινα ακόμα πιο καχύποπτος. Σε κάποια φάση επειδή του το χτύπουσα μέχρι που το ξεκαθαρίσαμε και το αφήσαμε πίσω μας.  
 Περνούσαν οι μέρες και εκείνος βράχος, προσπαθούσε παρα πολύ, εγώ όσο περισσότερο δενόμουν τόσο περισσότερο φοβόμουν μη φανώ ευάλωτος. Είχα φτάσει σε ένα σημείο να γίνομαι αρκετά ζηλιάρης και οταν μου εξέφραζε τα συναισθήματα του ότι πληγώνεται κτλ δεν τον έπαιρνα στα σοβαρά.

Μετά από 2 μηνες σχεσησ έγινε το μπαμ και μου το έκοψε. Με ξέκοψε και μου ειπε ότι άδειασε και ότι δεν μππρει να είναι άλλο μαζί μου. 

Εγώ πηγα και τον βρήκα μετά από μερικές μερες  καθώς και του εξήγησα ότι κατάλαβα τα λάθη μου.   Εκείνος μου έλεγε πριν δεν θέλει κ ότι δεν έχει νόημα να τ κάνει υπο πίεση. 

Του έδωσα χώρο, πέρασαν 3 βδομαδες όπου ανέβαζε διαφορά με υπονοούμενα που με έκαναν να κάνω μερικές προσπάθειες επικοινωνίας αλλά με απέφευγε. Με μπέρδευε ωστόσο αλλά δεν σταμάτησα. 

Σε κάποια φάση ανακαλύπτω κάτι που παθαίνω ένα σοκ και τον καιρνω τηλ και τν ρωτάω αν είναι αλήθεια κτλ. Ωστόσο ηταν ο τρόπος που τον ρώτησα και τον έκανε να απολογηθεί πάλι.
Ενώ το καταλαβα αμέσως του ζήτησα επιτόπου συγγνώμη αλλά είχε ξενερώσει. Το ίδιο βράδυ του εστειλα ένα μήνυμα λατρείας όπου του ζητούσα συγγνώμη και ότι καταλαβα πως ένιωθε καθως κ του εξέφρασα τα αισθήματα μου,. Μου απάντησε ότι δεν γίνεται να είμαστε μαζί κ για τη δίκη του ψυχική υγεία, και με έκανε μπλόκ.  

Γενικά σε όλο αυτό το διάστημα εκανα μεγάλο απολογισμό και αυτοκριτική στον εαυτό μου καθώς ανακάλυψα πτυχές του εαυτόυ μου που δεν ήξερα οτι ειχα. Ξεκινησα και παράλληλα ψυχολόγο και το βελτιώνω. Παρατήρησα μεγάλη αλλαγή στο τρόπο σκέψης μου καθώς κ στο οτι έχω ηρεμήσει πολύ αφού μπήκαν κάποια πράγματα στη σειρά. 
 Πέρασαν 2 ακόμα βδομαδες όπου μαθαίνω ότι κλείνει το Instagram και φβ. Στη Τρίτη βδομάδα από το μπλοκ. (1.5 μήνα από τον χωρισμό δλδ). Βλεπω μήνυμα του αν κοιμάμαι. Μιλάμε τη επόμενη το πρωί και κανονίζουμε καφέ. 

Συναντηθήκαμε και ενώ δεν τον είδα πολύ καλά. Ήταν πεσμένος και είχε παχύνει. Φαινόταν σαν να κάτι να τον προβλημάτιζε. Εγώ παρόλα αυτά δεν πτοούμουν και ήμουν φουλ χαρούμενος και δοτικος που τον είδα. Αφού φιληθήκαμε κτλ στο τέλος μου λέει θα μιλήσουμε κοα φευγει. Δεν έστειλε ποτέ μνμ. 

Τη επόμενη το πρωί το πρότεινα να πάμε για μπάνιο. Δέχτηκε πήγαμε κ περάσαμε πολύ ωραία. Όμως ετςι πήγαινε το πράγμα. Όποτε χωριζόμασταν αυτός εξαφανιζόταν. Μόνο όταν έστελνα εγώ απαντούσε η πρότεινα εγώ κάτι καναμε. Επισης δεν ήθελε να βγαίνουμε τα σκ γιατί κανόνιζε με φίλους. Ήταν σαν σκωτσέζικο ντους. Ενώ ηταν κάπως δοτικος μαζί μου όταν έφευγε εξαφανιζόταν. 

Σε κάποια φάση στο διβδομαδο του εκφράζω οτι είμαι αρκετά μπερδεμένος και δεν ξέρω τι γίνεται. Μου λέει οτι του βγάζω όμορφα συναισθήματα αλλα φοβάται μη πληγωθεί. Δεν είναι σε φάση να μπει σε σχέση καθώς δεν είναι καλά με τον εαυτό του. θελει να λειτουργεί αυθόρμητα χωρίς να πιέζεται. Ότι έχει συναισθήματα για μένα αλλά όχι όπως πριν και δεν ξέρει πως να νιώσει.  Ωστόσο μου έστειλε μετά από 2-3 μέρες τελευταία στιγμή ότι βρίσκεται με τη παρέα του σε ένα κλαμπ και αν θέλει να περάσω.Εγώ όμως επειδή εχω έντονα συναισθήματα δεν μπρουσα να τον βλέπω μια στο τόσο και μετά να χανόταν για 2-3 μέρες η τελευταία στιγμή μέχρι να ξανάμιλήσουμε και αν. Ακόμα και στα στα μηνύματα ηταν αρκετά ψυχρός και απόμακρος. Μόνο από κοντά ηταν λιγο πιο χαρούμενος κτλ. 

Με λίγα λόγια δεν με έβαζε προτεραιότητα. Του εξήγησα οτι με φθείρει όλο αυτό και δεν μπορώ να τ συνεχίσω ετσι. Μου λέει δν θέλει να πιέζεται η να κάνει το οτιδήποτε γιατί φοβάται μη πληγωθεί. 

Έχουμε να μιλήσουμε κάποιες μέρες. Προφανώς δνε μου έστειλε. Και δεν ξέρω πως να νιώσω. Από τη μια σκέφτομαι να το κυνηγησω μέχρι να με ξαναεμπιστευθεί από τη άλλη φοβάμαι ότι παίζει παιχνίδια και το λεγόμενο σκωτσέζικο ντους. Δεν μου αρέσει η ιδέα να βγαίνουμε όποτε θέλει αυτός όποτε έχει όρεξη η όποτε του βγει. (κάτι ακόμα που μου είχε πει στη αρχή. Μου χε πει οτι γίνεται λίγο εκδικητικός όταν χωρίζει κτλ που με κάνει να σκέφτομαι αν τ κάνει απλά για να με κάνει να νιώσω όπως εκείνος.)

Από την άλλη έχω έντονα συναισθήματα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Έχουν περάσει 2 μηνες χωρισμού και δεν έχει ξεκολλήσει από το μυαλό μου. Και σκέφτομαι ότι αν δεν ενιωθε δεν θα έστελνε μήνυμα παρα τα όσα έγιναν. 

Τι μου προτείνετε; Πως σας φαίνεται όλο αυτό;Είναι χειριστικο η απλά φοβάται να αφεθεί; Να το προσπαθήσω η όχι; Να το κυνηγήσω η θα φάω τα μούτρα μου στο τέλος; 

alexandriani1

# 2 στις 31/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει με τον φίλο σου, αλλά μια και εδώ μιλάμε με σένα, θα σου πω τι πιστεύω για σένα: Μάλλον δεν μπορείς να απολαύσεις μία σχέση εν ηρεμία. Κατά βάθος απολαμβάνεις μόνο τις καταστάσεις κακοποίησης, αυτοκαταστροφής με μια εσάνς μαζοχισμού.

΄Οταν ήσουν σε κακοποιητικές σχέσεις, σε ρόλο θύματος, ήσουν εκεί και ας υπέφερες. Όταν γνώρισες το παλικάρι και τα πράγματα ξεκίνησαν μια χαρά, εσύ αναζητούσες το γνώριμο σ' εσένα περιβάλλον, δηλαδή το τοξικό. Έτσι ζήλευες, κατέστρεφες, στιγμές και συναισθήματα, θύμωνες. Έγινες δηλαδή εσύ ο κακοποιητικός προκειμένου να ξαναδημιουργήσεις το μοτίβο μέσα στο οποίο μπορείς να υπάρχεις. Δηλαδή τη νοσηρή σχέση.Κάνοντας διεργασίες μέσα του ο φίλος σου, αποφασίζει να ξεκόψει. Γιατί, τι και πώς σκέφτηκε δεν μας αφορά αυτή τη στιγμή γιατί δεν μας μιλάει ο ίδιος εδώ στο φόρουμ για να ξέρουμε. Σημασία έχει ότι εσύ γουστάρεις από τη στιγμή που ξαναβρέθηκες στο ρόλο αυτού που υποφέρει. Εδώ είναι όλο το point. Και κατά τη γνώμη μου εδώ πρέπει να εστιάσεις και με τον θεραπευτή σου, μια και άρχισες ψυχοθεραπεία. Εκείνος βέβαια ξέρει καλύτερα.Σαν κατακλείδα, θα σου πω ότι φοβάμαι πως την συγκεκριμένη σχέση την κάψατε από τ' αποδυτήρια. ΄Το θέμα είναι πώς θα πας παρακάτω, χωρίς τις προηγούμενες -δικές σου αποκλειστικά- παθογένειες.
Αρέσει στα μέλη Chris9521, Heptamer και σε ακόμα 8 μέλη.

Xenia_Z

# 3 στην 1/6/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430
Μου ακούγεται ότι τόσο εσύ όσο και αυτός έχετε θέμα με τη δέσμευση. Μπορεί εσύ να το ξεκίνησες λάθος όλο αυτό, όμως και αυτός έχει βεβαρημένο ιστορικό (έντονο παρελθόν με πολύ κόσμο αποτελεί κατά τη γνώμη μου ένδειξη δυσκολίας να στεριώσει σε μία σχέση) και επιπλέον το ότι άνοιξε tinder σαφώς και ήταν φάουλ. Δεδομένου ότι τα σπάσατε μόλις στους δύο μήνες, ούτε μπόρεσατε ποτέ να χτίσετε εμπιστοσύνη, μου φαίνεται ότι δεν ταιριάζετε και επίσης ότι ο καθένας ξεχωριστά έχει δικά του προσωπικά θέματα να λύσει πριν ξεκινήσει νέα σχέση. Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να προχωρήσεις παρακάτω και να βρεις μια νέα σχέση όπου δεν θα υπάρχει ως μοτίβο το κακό προηγούμενο Σκωτσεζικών ντους.
Αρέσει στα μέλη Chris9521, vanarabit και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 4 στην 1/6/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.147

Παλληκαρι 

Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια σε ο,τι γράφουν , οποτε δεν έχει νόημα να επαναλάβω .

Διάβασε ξανά και ξανά τις τοποθετήσεις τους και κατάλαβε οτι η ρίζα του προβλήματος βρίσκεται στο δικό σου μυαλό . 

Τα νέα ειναι καλά ! Εφόσον εσυ το ξεκίνησες , εσυ μπορείς και να το αλλάξεις .

Δυο σημεία από μένα : 

1. Η ιστορία δεν ξεκινάει στην αρχη αυτής εδώ της σχέσης , αλλα στην πρώτη πρώτη τοξικη συμπεριφορά που δέχτηκες . Από εκεί και κάτω , πήγε κοπι πειστ , μοτίβο , όσο κι αν άλλαζαν τα πρόσωπα . Θέλει συζήτηση πώς αυτό μπορείς να το ανακόψεις.

Αν δεν το κανεις , θα έρθουν κι άλλοι που θα σε μεταχειριστούν χωρίς σεβασμό .

2. Μην εχεις ενοχές , δεν το χάλασες εσυ !!! 

Σε τσιγκλαγε ο τυπος για να νιώθεις ακόμα χειρότερα .Ήσουν που ήσουν ανασφαλής , σε μυρίστηκε κι άρχισε να σε γλεντάει με τιντερ , αοριστολογίες και ελεγχόμενη απομάκρυνση , κρύο ζεστό κλπ .

Αυτός που πραγματικά θέλει να φύγει απ? τη σχέση λέει «Τέλος» . Χωρίς ραντεβού , καφέδες , ξανά κουβέντες και «δεν ξερω , δε νιωθω έτοιμος για σχέση» και οτι να ναι .

Δεν κάθεται να περιμένει να κυνηγήσεις και να σε βλέπει να λιώνεις .

Γιατί το κάνει ?

Για να ανακουφίσει τη δικη του ανασφάλεια , αρρωστακι ειναι κι αυτός .

Καλά κανεις που το ψάχνεις , όλο το κόλπο παίζεται στη σχέση σου με τον εαυτό σου . Δε σε γουστάρεις , και ως εκ τούτου δεν πρόκειται να δεχτείς οτι θα σε γουστάρει κάποιος άλλος . 

Εχεις ωραία δουλίτσα μπροστά .

Αρέσει στα μέλη Heptamer, girl_aloud και σε ακόμα 4 μέλη.

alisida

# 5 στην 1/6/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939

Μια χαρά τα έγραψαν τα κορίτσια,συμφωνώ απόλυτα και θα προσθέσω και το εξής απλό: 

Όταν για κάποιο λόγο δεν εμπιστεύεσαι τον άλλο

άσχετα από το αν φταις εσύ ή εκείνος,

δεν προσπαθείς να κολλήσεις με σάλιο το σχοινί,

αλλά παίρνεις τη δική σου ακρουλα και χαριτωμένα απομακρυνεσαι.

Όπως θα έλεγε και η Αλεζάντρα, Κατάλαβες ??

Αρέσει στα μέλη Chris9521, Xenia_Z και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

spacetube

# 6 στην 1/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719
'Πηραν την πολι οι οχτροι...που λεει και το περιφημο ασμα!

Enikos

# 7 στην 1/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Δεν ειναι για σπιτι το παιδι...ενω εσυ φαινεσαι για πιο νοικοκυρα...

Εδω...οτι σου λενε οι κοπελες, που ξερουν απο τα γυναικεια βασανα...

Εμεις οι ασχετοι, να σου πουμε για κανα καρτουτσο το πολυ πολυ...

Αρέσει στα μέλη spacetube, vanarabit

Uhtred323

# 8 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 897

μερικοι ανθρωποι οταν ειχαν τοξικες σχεσεις με τους πρωην τεινουν να γινονται τοξικοι στους νυν 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

spacetube

# 9 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

Το εζησα απο "γυναικα" ομως,και ακομη κυκλοφορει ελευθερη!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Uhtred323

μερικοι ανθρωποι οταν ειχαν τοξικες σχεσεις με τους πρωην τεινουν να γινονται τοξικοι στους νυν 

alexandriani1

# 10 στις 2/6/2022
author

Είναι που

δεν προβλέπει το ποινικό δίκαιο συλλήψεις σε τέτοιες περιπτώσεις φίλε μου. 

Άλλωστε, ο καθένας μας είναι άξιος της μοίρας του. Κι αν παραμένει σε σχέση με σύντροφο που θεωρεί τοξικό ευθύνεται αποκλειστικά ο ίδιος

Σχόλιο # 9 από spacetube

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από spacetube

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 11 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Απαντήσεις: 9.754

κι όσο το αφήνεις,,  ακόμη καλλύτερα.,  το εμπεδώνεις ...:::.,,,...,

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Uhtred323

Chris9521

# 12 στις 2/6/2022
author
Ανδρας gay / 25 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Μου δείξατε οπτικες από τις οποίες δεν είχα μπει στη θέση να παρατηρήσω. Έριχνα όλη την ευθύνη και το βάρος πάνω μου θεοποιώντας τον. Με αποτέλεσμα να μη θέλω να δω τη πραγματικότητα.Μετά το χωρισμό, έδειξε ένα πρόσωπο τελείως διαφορετικό από εκείνο που ήταν στη σχέση. Και εδώ μπαίνουν τα ρητά «όλοι καλοί είναι στη αρχή», «μετα το χωρισμό φαίνεται ποιος πραγματικά είναι και τι ποιοτητα έχει»Απομυθοποιήθηκε πολυ στα μάτια μου καθώς θα μπορούσε όμορφα να κάτσουμε να συζητήσουμε. «Θελεις, θέλω, προσπαθούμε». Χωρίς κυνήγια παιχνιδάκια και δεν ξέρω τι άλλο. Συναισθήματα υπάρχουν ακόμα αλλά δεν υπάρχει λόγος να κυνηγήσω πλέον κάτι. Η να αυτομαστιγώνομαι. Άνθρωποι είμαστε. Λάθη κάνουμε και θα συνεχίσουμε να κάνουμε. Το point είναι να μάθουμε από αυτά. Το δικό μου θέμα εδώ είναι να διώξω τα συναισθηματικά κατάλοιπα που έχω ως άνθρωπος. Πρώτα για μένα και μετά για τους υπόλοιπους. Γιατί η σχέση που έχουμε με τον εαυτό μας επηρεαζει τις σχέσεις με τους γύρω μας. Είναι το λεγόμενο «emotional growth? και ?love yourself?.Θα τα καταφέρω και θα πάει πολυ καλά. Σας ευχαριστώ όλες/ολους από καρδιάς. Εύχομαι να έχετε ένα ομορφο καλοκαιρι και κάθε μέρα που περνάει, να πλησιάζετε όλοενα και πιο κοντά στη ζωή που ονειρεύεστε!
Αρέσει στα μέλη Xenia_Z, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 13 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Απαντήσεις: 9.754

ακόμη κι αν αυτή η τοξική συμπεριφορά, είναι προϊόν προηγηθείσης κακοποιητικής συμπεριφοράς.,,??

ή ο ποινικός κώδικας λέει, άς τάκανε στην ώρα του ...,:::??,.,?

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alexandriani1

Είναι που

δεν προβλέπει το ποινικό δίκαιο συλλήψεις σε τέτοιες περιπτώσεις φίλε μου. 

Άλλωστε, ο καθένας μας είναι άξιος της μοίρας του. Κι αν παραμένει σε σχέση με σύντροφο που θεωρεί τοξικό ευθύνεται αποκλειστικά ο ίδιος

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 14 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και ο κωδικσ αλλα και ολα αφτα...λενε...

Οτι και μεχρι εκει που μας κοβει σε εμας...

Μετα, ερχεται η συμβουλη να σε δει ιατρος...

Αρέσει στο μέλος vanarabit

alexandriani1

# 15 στις 2/6/2022
author

Μην παίζουμε με τις λέξεις Τζωρτζ. Προφανώς δεν μιλάμε για κακοποίηση τύπου χειροδικία ή άσκηση σωματικής βίας κλπ, καταστάσεις οι οποίες εννοείται αποτελούν ποινικό αδίκημα. Όμως, βλέπεις, το να παίζει ο άλλος με τα νεύρα σου, με την ψυχή σου, με τα συναισθήματά σου, ακόμα και με τις αδυναμίες του χαρακτήρα σου και του ψυχισμού σου, τυπικά δεν είναι ποινικά κολάσιμο και δεν προβλέπεται δίωξη από τον Νόμο. ΄Αλλωστε, ούτε ο φίλος ο σωλήνας, στον οποιο ήταν παράθεση το δικό μου σχόλιο, αισθάνομαι ότι εννοούσε πως ...κάποια γυναίκα τον πλάκωσε πχ στα μπουνίδια! Ούτε ο θεματοθέτης έθιξε τέτοιας μορφής κακοποίησης στην ανάρτησή του.

Ξαναλέω λοιπόν ότι στις συναισθηματικά τοξικές σχέσεις, οφείλουμε στον εαυτό μας να φεύγουμε as soon as possible που λεν' και στο χωριό μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από giorgos170

ακόμη κι αν αυτή η τοξική συμπεριφορά, είναι προϊόν προηγηθείσης κακοποιητικής συμπεριφοράς.,,??

ή ο ποινικός κώδικας λέει, άς τάκανε στην ώρα του ...,:::??,.,?

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Enikos

# 16 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ο λογικος αντιλογος, τωρα...

Λεγεται..."παιζουμε με τις λεξεις"...

Λες και εμεις δε γραφωμε...λεξεις, ακροβατωντας με το τσερκι μας πανω στο συρμα της λογικης ΜΑΣ...

Θεμε και να ειμαστε απολυτοι!!!...

Μαθετε να επιχειρηματολογειτε καλε, αντι να θετε να πεισετε τον αλλο με...θολουρες...και λιαν αφστηρο υφος!!!...

Δε μπιανει σε ολους...

Αρέσει στο μέλος vanarabit

spacetube

# 17 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

Ολες σχεδον οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι κατα καποιο τροπο τοξικες ακομα και οι σχεσεις  με τα παιδια μας τους γονεις,η τα αδελφια, αλλα οταν αγαπας το παλευεις δεν το βαζεις κατω αγαπητη Αλεξανδριανη.Το προβλημα δεν ειναι η εκουσια τοξικοτητα που μπορει να απορεει απο ολους μας προς ολους αλλα η ακουσια στυγνη εκμεταλευση ενος συνανθρωπου  προς τον αλλον δια ιδιον οφελος και αυτο ειναι κατι που μας παιρνει καιρο για να το καταλαβουμε δυστυχως. Να ξερεις οτι αυτα τα ατομα εχουν την τασι να μανιπιουλαρουν τους αλλους προς ιδιον οφελος  και οι ιδιοι να βγαινουν στον αφρο.Βαζουν αλλους να κανουν την "βρωμικη δουλεια" και μαλιστα τους δημιουργουν την ψυχολογια οτι υπερασπιζονται το δικαιο του φιλου..Επιβιωνουν απο τα θυματα τους και ειμαι σιγουρος οτι ειναι πολλα..εξαλου τετοιες περσονες σε τετοιου ειδους εφαρμογες βρισκουν πολυ "τροφη".

ΥΣ] η αγνοια δεν ειναι καλος κριτης. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alexandriani1

Μην παίζουμε με τις λέξεις Τζωρτζ. Προφανώς δεν μιλάμε για κακοποίηση τύπου χειροδικία ή άσκηση σωματικής βίας κλπ, καταστάσεις οι οποίες εννοείται αποτελούν ποινικό αδίκημα. Όμως, βλέπεις, το να παίζει ο άλλος με τα νεύρα σου, με την ψυχή σου, με τα συναισθήματά σου, ακόμα και με τις αδυναμίες του χαρακτήρα σου και του ψυχισμού σου, τυπικά δεν είναι ποινικά κολάσιμο και δεν προβλέπεται δίωξη από τον Νόμο. ΄Αλλωστε, ούτε ο φίλος ο σωλήνας, στον οποιο ήταν παράθεση το δικό μου σχόλιο, αισθάνομαι ότι εννοούσε πως ...κάποια γυναίκα τον πλάκωσε πχ στα μπουνίδια! Ούτε ο θεματοθέτης έθιξε τέτοιας μορφής κακοποίησης στην ανάρτησή του.

Ξαναλέω λοιπόν ότι στις συναισθηματικά τοξικές σχέσεις, οφείλουμε στον εαυτό μας να φεύγουμε as soon as possible που λεν' και στο χωριό μου.

Αρέσει στα μέλη Enikos, Uhtred323 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 18 στις 2/6/2022
author

Καλέ πώς τα λέτε έτσι.

Πολλά θρίλερ βλέπετε.

Σκιάχτηκα βραδιάτικα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από spacetube

Ολες σχεδον οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι κατα καποιο τροπο τοξικες ακομα και οι σχεσεις  με τα παιδια μας τους γονεις,η τα αδελφια, αλλα οταν αγαπας το παλευεις δεν το βαζεις κατω αγαπητη Αλεξανδριανη.Το προβλημα δεν ειναι η εκουσια τοξικοτητα που μπορει να απορεει απο ολους μας προς ολους αλλα η ακουσια στυγνη εκμεταλευση ενος συνανθρωπου  προς τον αλλον δια ιδιον οφελος και αυτο ειναι κατι που μας παιρνει καιρο για να το καταλαβουμε δυστυχως. Να ξερεις οτι αυτα τα ατομα εχουν την τασι να μανιπιουλαρουν τους αλλους προς ιδιον οφελος  και οι ιδιοι να βγαινουν στον αφρο.Βαζουν αλλους να κανουν την "βρωμικη δουλεια" και μαλιστα τους δημιουργουν την ψυχολογια οτι υπερασπιζονται το δικαιο του φιλου..Επιβιωνουν απο τα θυματα τους και ειμαι σιγουρος οτι ειναι πολλα..εξαλου τετοιες περσονες σε τετοιου ειδους εφαρμογες βρισκουν πολυ "τροφη".

ΥΣ] η αγνοια δεν ειναι καλος κριτης. 

Herman123

# 19 στις 2/6/2022
author
Ανδρας / 49 /
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 82

Μένω στο τίτλο, αξίζει η επανασύνδεση αλλα γρήγορα θα γίνει αποσυνδεση

Uhtred323

# 20 στις 3/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 897

αχ κυρια αλεχανδριανη τη μας λετε βραδιατικα Καλέ πώς τα λέτε έτσι.Πολλά θρίλερ βλέπετε.Σκιάχτηκα βραδιάτικα. ανω κατω μας κανατε κυρια τσιριμπιμ τσιριμπομ

ανω κατω μας κανατε κυρια τσιριμπιμ τσιριμπομ
Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.