Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απάντηση ΠΜ και λόγοι σιωπής

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011

Helenaki4

# 201 στις 10/6/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.147
'Aρεσαν+: 0%

Τελικά είμαστε πολλοί 

Οι νομοελξιτες δε λένε κάτι διαφορετικό από,όσα συζητάμε .

Ο Νόμος ειναι ενας : όσα αντιλαμβανόμαστε ως φυσικά για εμάς , οι υποθεσεις που κάνουμε ακόμα και πριν τις δούμε στην πράξη , γίνονται πράξη ως αυτοεκπληρούμενη προφητεία , ακόμα κι αν το άτομο πιστεύει οτι έβλεπε έξω και αποφάσιζε , στην πραγματικότητα μέσα του είδε , και το έξω τον επιβεβαίωσε .

Τώρα ο νομοελξιτης πιστεύει οτι το Σύμπαν του φέρνει όσα σκέφτεται . 

Ο Χριστός λέει «You can do what I can do and even greater things»

Η θρησκεία λέει «πίστευε στο Θεό και ο Θεός θα σου το δώσει» .

Ίδιο πράγμα ειναι . 

Προσωπικά διάβασα πολυ για το Σύμπαν , συντάσσομαι όμως περισσότερο με τη διατύπωση του υποσυνείδητου.

Ο Ενικός έδωσε και τον τίτλο για το θέμα που θ ανοίξω το βράδυ για να συζητήσουμε στο σωστό μέρος .

Η Τετάρτη Διάσταση (που ειναι ο δημιουργός των τριών).

Παμε εκεί για να μην είμαστε οφ τοπικ εδώ .

Παράθεση:
Σχόλιο # 199 από tayri

Αυτά όντως έιναι άλλο θέμα συζήτησης. Κατά πόσον υπάρχει αντικειμενική αλήθεια και αν υπάρχει, αν είναι εφικτό να τη δούμε ή να την βιώσουμε, λόγω του ότι η πραγματικότητα του καθενός είναι υποκειμενική εφόσον υφίσταται μόνο στον εκάστοτε εγκέφαλο. Π.χ. λέω ότι «αυτό είναι κόκκινο» και συμφωνείς ότι όντως αυτό είναι κόκκινο, αλλά πως ξέρουμε ότι βλέπουμε ακριβώς το ίδιο πράγμα το οποίο ορίζουμε σαν κόκκινο; Απλώς αμφότεροι πιστεύουμε ότι αυτό είναι κόκκινο χωρίς να ξέρουμε πως το αντιλαμβάνεται ο άλλος, δεν είναι δηλαδή θέμα αντίληψης αλλά πεποίθησης.

Επίσης με κάθε μας σκέψη και ενέργεια, κάθε χρονική μονάδα, εντασσόμαστε στο «παράλληλο σύμπαν» (χωρική μονάδα) όπου οι σκέψεις αυτές και οι ενέργειες επί αυτών γίνονται πιθανές και εν δυνάμει εφικτές και όταν αυτές εδραιώνονται ως πεποιθήσεις, τότε βρισκόμαστε στον κόσμο όπου υφίστανται ως πραγματικότητα.

Αυτό που λέμε: «έκανα το όνειρό μου πραγματικότητα»

Η οποία πραγματικότητα δεν είναι παρά μια ψευδαίσθηση, σύμφωνα με τα παραπάνω, αλλά μόνο ως τέτοια μπορούμε να την εκλάβουμε και όχι ως αλήθεια. Law of attraction? Κάποιοι ισχυρίζονται ότι δουλεύει, κάποιοι δεν τα κατάφεραν!

Αρέσει στα μέλη Dimitriosssss, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Qwerty____55

# 202 στις 10/6/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.457

Αγαπητό Ελενάκι , δεν θα σου χαλάσω το χατηρι ...αθώα ?? οκ. αθώα .γράψε λαθος .

Παντα την αποψη μου , την διατυπώνω ευθέως και αναλαμβάνω και την ευθύνη ... ενώ πάντα υπογράφω , σαν ...Q...

Έχεις δικιο , να μου λες , οτι μου λες , με το ύφος που το λες ,  Ομως μην μου τα παρα λες ...!!!

Και σε δικαιολογώ , γιατί ξερεις πολυ λιγο εως καθόλου τον ...Q...

Ίσως κάποια μερα , να τον γνωρίσεις και από κοντά ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 193 από Helenaki4

Κύριε Κιου , μάλλον αθώα θέλετε να πείτε . 

Στην προκειμένη περίπτωση , αναφέρθηκα σε άλλους συνομιλητές . Αν ήθελα να αναφερθώ σε σας , θα είχα παραθέσει  εσάς .

Καλό θα ήταν , αν έχετε μια άποψη ,να τη διατυπώνετε ευθέως και να παίρνετε και την ευθύνη της , χωρίς να τη ρίχνετε σε άλλον επειδη δήθεν δεν κατάλαβε .

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Qwerty____55

# 203 στις 10/6/2022
author

Χαίρομαι για τους φίλους που απέκτησες , σε αυτες τις συναντήσεις , και συμφωνώ οτι δεν ταιριάζουν ολοι με ολους ...και θα χαρώ στην επόμενη συνάντηση να αποκτήσω , μια φιλη σαν και σενα ...ακομα εστω  και με ένα προσωπικό μήνυμα , θα βρεθεί η λυση , μιας και δεν επισκέπτομαι το chat .   

Παράθεση:
Σχόλιο # 197 από squirrel-b1968

Σχόλιο 164Έχω πάει σε πολλές συναντήσεις κ του φόρουμ κ του τσατ ,κ χαίρομαι για αυτό ,διότι απέκτησα κ μερικούς φίλους/ες ακόμη...δεν ταιριάζουν όλοι με όλους,συμφωνώ.

Qwerty____55

# 204 στις 10/6/2022
author

Βρε συ ταυρι , σε τσίρκο πήγατε ??

Δεν σου ζήτησα να μου πεις , ποιοι ηταν παρόντες , αλλα , τι το παράξενο είχαν αυτοι /ες εκεί ???

Η κοπελιά που σε συνόδευε , ξαφνιάστηκε και εκεινη ???

Τέτοια να μου λες , να μην πατήσω το πόδι μου σε τετοια συνάντηση .

Ήσουν , κατατοπιστικός ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 200 από tayri

Δεν μπορώ να πω δημόσια, επίσης δεν θυμάμαι και ποιοι ήταν παρόντες, πάει καιρός.

Απλά θα πω πως... κοιταζόμασταν με την κοπελιά δίπλα μου έχοντας ύφος "WTF"

Εμείς οι δύο, μας φαινόταν ότι ήμασταν από άλλη ταινία!

tayri

# 205 στις 10/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 204 από Qwerty___55

Βρε συ ταυρι , σε τσίρκο πήγατε ??

Ναι, αλλά πριν πάμε δεν ήταν.

Παράθεση:

Δεν σου ζήτησα να μου πεις , ποιοι ηταν παρόντες , αλλα , τι το παράξενο είχαν αυτοι /ες εκεί ???
Το ξέρω, αλλά δεν ξέρω ποιός είναι ακόμα εδώ και δεν γίνεται να πω περισσότερα δημοσίως.

Παράθεση:

Η κοπελιά που σε συνόδευε , ξαφνιάστηκε και εκεινη ???

Ναι! Ε, μάλλον ταιριάζαμε, γιαυτό ήμασταν ζευγάρι.

Παράθεση:

Τέτοια να μου λες , να μην πατήσω το πόδι μου σε τετοια συνάντηση .

Ήσουν , κατατοπιστικός ...

Δεν θέλω να σε αποτρέψω, ίσως εμείς προσωπικά να είμαστε οι «παράξενοι».

alexandriani1

# 206 στις 10/6/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Εσύ στο τηλέφωνο μας υποσχέθηκες ότι στην επόμενη συνάντηση θα είσαι. Τι, όχι; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 182 από Qwerty___55

Αγαπητό Ελενάκι...είσαι τοσο χαριτωμένη και αφελής , και γλυκειά που δεν μπορω , και δεν θελω να διαφωνήσω μαζι σου ...και αυτο το λεω , γιατι ο μόνος που  ειπε ότι δεν επιθυμώ , δεν θελω να παραβρεθώ στις συναντήσεις , των μελών  για να μην εκτεθω , παρουσιαζοντας σας , την μουτσουνα μου ... ήμουν  εγώ ...

Το πίστεψες λοιπόν , επειδή το έγραψα ??? .. δίχως να αναρωτηθείς , γιατί το εγραψα ???

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, Helenaki4

alexandriani1

# 207 στις 10/6/2022
author

Καλέ μια χαρά βλέμμα έχεις και το καταθέτω. Γαλάζιο καθαρό, της Λεβεντογέννας!

Παράθεση:
Σχόλιο # 191 από dimitrisx66
Δεν είπα ποτέ ότι έχω βλέμμα που τρομάζει αλλά από ότι διάβασα έβγαλες και συμπέρασμα σχετικά με το τι ακριβώς εννοώ, είχα άγνοια ως προς το πτυχίο ψυχολογίας σου. Πάντως δεν πρόκειται ποτέ να γράψω σεντόνια για να ικανοποιηθεί η επιθυμία σου σχετικά με το πως συμπεριφέρεται κάποιος εντός φόρουμ. Με κουράζει το γράψιμο προτιμώ την ομιλία.

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, Helenaki4

Qwerty____55

# 208 στις 10/6/2022
author

Αγαπητή Αλεχ...και βέβαια θα είμαι στην συνάντηση ...

Η τοποθέτηση μου σχετικά με την ... συνάντηση ...και να μην εκτεθω κλπ. 

Ειχε να κανει με μια απάντηση , τραβηγμένη απο τα μαλλιά ...που επρεπε να δωσω , και να εκφραστω , οπως εκφράστηκα ... 

Να ξερεις βέβαια , οτι παντα θα εισαι , η αγαπημένη μου φιλόλογος , που τόσα έχουμε γράψει , ο ενας για τον αλλον .

Απόλαυσα τις συζητήσεις και τα μεταξύ μας πειράγματα , εκείνον τόν καιρό ...

Καλο βράδυ .

Παράθεση:
Σχόλιο # 206 από alexandriani1

Εσύ στο τηλέφωνο μας υποσχέθηκες ότι στην επόμενη συνάντηση θα είσαι. Τι, όχι; 

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Qwerty____55

# 209 στις 10/6/2022
author

Θα χαρω ,  αν κάποια στιγμή μιλήσουμε για την θρησκεία , τον Θεό , ,  τον Ιησού και γενικά για την Αγία γραφή .

Δεν εχω πολλές γνώσεις , ομως θελω να ακούσω την αποψη σου , για καποια θεματα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 201 από Helenaki4

Τελικά είμαστε πολλοί 

Οι νομοελξιτες δε λένε κάτι διαφορετικό από,όσα συζητάμε .

Ο Νόμος ειναι ενας : όσα αντιλαμβανόμαστε ως φυσικά για εμάς , οι υποθεσεις που κάνουμε ακόμα και πριν τις δούμε στην πράξη , γίνονται πράξη ως αυτοεκπληρούμενη προφητεία , ακόμα κι αν το άτομο πιστεύει οτι έβλεπε έξω και αποφάσιζε , στην πραγματικότητα μέσα του είδε , και το έξω τον επιβεβαίωσε .

Τώρα ο νομοελξιτης πιστεύει οτι το Σύμπαν του φέρνει όσα σκέφτεται . 

Ο Χριστός λέει «You can do what I can do and even greater things»

Η θρησκεία λέει «πίστευε στο Θεό και ο Θεός θα σου το δώσει» .

Ίδιο πράγμα ειναι . 

Προσωπικά διάβασα πολυ για το Σύμπαν , συντάσσομαι όμως περισσότερο με τη διατύπωση του υποσυνείδητου.

Ο Ενικός έδωσε και τον τίτλο για το θέμα που θ ανοίξω το βράδυ για να συζητήσουμε στο σωστό μέρος .

Η Τετάρτη Διάσταση (που ειναι ο δημιουργός των τριών).

Παμε εκεί για να μην είμαστε οφ τοπικ εδώ .

Uhtred323

# 210 στις 11/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 897

δεν εχο καταλαβει εδο και σε 60 ποστ τσακωνεστε για της συναντησεις αμα παει καποιος η οχι  οποιος θελει πηγαινει και οποιος δεν θελει δεν πηγαινει γιατι λοιπον τσακωνεστε ολοι την ωρα εμενα ξεκαθαρα αποψει μου ειναι οτι δεν ειναι κακο να πας στης συναντησεις αν θελεις γιατι θα γνωρισεις καινουργια ατομα απο κοντα και θα ανταλαξετε  αποψεις και ιδεες  

Uhtred323

# 211 στις 11/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

καλυτερα ας αφησουμε τη θρησκεια και αν υπαρχει θεος ανθρωποι σαν εμενα που εχουμε δει τον θανατο καταματα ειδαμε και τον θεο εκεινη την στιγμη και μπορω να πω ναι υπαρχει δεν ημαστε πιθηκια οπως λενε η επιστημονες

alexandriani1

# 212 στις 11/6/2022
author

Δεν είναι φιλολό, είναι μυστήριο 

https://www.youtube.com/watch?v=tGy_v2gfb7c&ab_channel=%CE%A0%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%BF

Παράθεση:
Σχόλιο # 208 από Qwerty___55

Αγαπητή Αλεχ...και βέβαια θα είμαι στην συνάντηση ...

Η τοποθέτηση μου σχετικά με την ... συνάντηση ...και να μην εκτεθω κλπ. 

Ειχε να κανει με μια απάντηση , τραβηγμένη απο τα μαλλιά ...που επρεπε να δωσω , και να εκφραστω , οπως εκφράστηκα ... 

Να ξερεις βέβαια , οτι παντα θα εισαι , η αγαπημένη μου φιλόλογος , που τόσα έχουμε γράψει , ο ενας για τον αλλον .

Απόλαυσα τις συζητήσεις και τα μεταξύ μας πειράγματα , εκείνον τόν καιρό ...

Καλο βράδυ .

Uhtred323

# 213 στις 12/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

κανονιστε με αυτα που διαβαζετε τα κουλτουριαρικα το χασετε το μυαλο , προσπαθουμε να αυτοβελτιωθουμε παρα πολυ και ως αποτελεσμα καταληγουμε να εχουμε καψει φλαντζα 

macbook

# 214 στις 12/8/2022
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.590

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Xenia_Z

Απαντάτε σε όλα τα προσωπικά μηνύματα που σας στέλνουν εδώ μέσα τα διάφορα άγνωστα μέλη του sxeseis.gr και αν όχι ποιοι λόγοι μπορεί να σας κάνουν να μην απαντήσετε; 

Δέχομαι πολύ σπάνια επισκέψεις στο προφίλ μου και ακόμα σπανιότερα προσωπικά μηνύματα. Θυμάμαι μόνο χαρακτηριστικά μια-δυο περιπτώσεις στις οποίες απάντησα και είχαμε κάποιο διάλογο για θέματα που αναφέρω στο προφίλ μου, και μερικά παρεμφερή. Πολλά χρόνια πριν.

Σε μία μόνο περίπτωση δεν απάντησα ποτέ για λόγους που ξεφεύγουν από τα πλαίσια αυτής της συζήτησης.

Herman123

# 215 στις 13/8/2022
author
Ανδρας / 49 /
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 82
#19 γνωριζω καποιες γυναινες που μιλουν απαξιωτικα. Αρα ισχυει ο σεβασμος και προς εμας.
Αρέσει στο μέλος vanarabit
Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost