Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απάντηση ΠΜ και λόγοι σιωπής

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

alisida

# 41 στις 7/6/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Uhtred323

τι να το κανουν αν ο καθε Μήτσος ο ρεζίλης στελνει ενα σκετο γεια και δεν ξερει τη να της πει για να εχουν μια κουβεντα

Αρέσει στα μέλη spacetube, Uhtred323

alisida

# 42 στις 7/6/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939

Πολύ απαισιόδοξο σε βρίσκω.

Πιστεύω ότι τα "ακριβά και σπάνια κομμάτια " ,ξεχωρίζουν ακόμα και μέσα στο πλήθος της υπερπροσφοράς  και θα κερδίζουν κάποια στιγμή καθώς και ότι ένα "καμένο χαρτί " ,θα χάσει ακόμα και όταν παίζει μόνο του.

(συγχωρέστε με για τις περιγραφές,αλλά ήθελα να το πω όσο γινόταν πιο παραστατικά κατανοητά αποδεκτά δηλ  

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Megalodondas

Η ποσότητα επιβάλλει τον όγκο της στις λεπτομέρειες ίσως της όποιας ευαισθησίας και ιδιαιτεροτητας πού χαρακτηρίζει τον καθένα μας..! 

Χάνονται στο πλήθος και στις κοινότυπες ίδιες καταστάσεις.. Κακή αρχή για τους περισσότερους κι αντε να ισιώσει μετά..!

Το πιο εύκολο είναι να κατεβαίνεις στην επόμενη στάση..! 
Αυτό είναι και το πλεονέκτημα του "πλήθους"..κάτι χάνουμε όμως από ποιότητα, λογικό!

Τα εγώ δεν είμαι χάλιας αλλά δεν μου απαντούν να προσθέσω πως δεν χρειάζονται  και ιδιαίτερης ικανότητας αξιολόγησης για να απορρίψεις άμεσα την επικοινωνία.. Ενας λάθος υπαινιγμός φτάνει..

Αρέσει στα μέλη hns1602, Uhtred323 και σε ακόμα 4 μέλη.

dimitrisx66

# 43 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 56 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ερυθραία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 298
Προσωπικά απαντώ σε όλα τα μυνήματα ( με όλους τους τρόπους) και δεν είναι και λίγα τα μυνήματα και τα χαμόγελα που ενώ προσπαθώ να απαντήσω είμαι ήδη μπλοκαρισμενος. Δεν έχω εξήγηση ούτε και με ενοχλεί, όλοι έχουν το δικό τους τρόπο σκέψης.
Αρέσει στα μέλη alisida, Uhtred323

spacetube

# 44 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719

Απο την αλλη εγω πιστευω οτι αρκετοι εδω ειναι διπλοθεσιτες και τριπλοθεσιτες και οτι αυτα περι του οτι "εγω ειμαι εδω μονο για το forum" και λαμβανωντας υπ'οψιν το φιλοσοφικο και αναλυτικο "επιπεδο τους" σε διαφορα θεματα με το δηλητηριο να ρεει σαν νερο στο οδοστρωμα και τις "θεσεις" που διατυπωνουν, και μονο αυτο δικαιωνει τον συλλογισμο μου..Επισης η μονιμη εμφανιση χωρις φωτογραφια δειχνει οτι απλα κρυβωνται.πολυ υποκρισια ρε παιδια ημαρτον..

Αρέσει στο μέλος Enikos

Nikh1973

# 45 στις 7/6/2022
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 22
Αγαπητέ μου Q όταν δύο άνθρωποι σμίξουν και η χημεία που βγάζουν και οι δυο τους κάνει να νοιώθουν ότι ξέρουν πολύ καλά ο ένας τον άλλον τοτε νομίζω ότι δεν χρειάζεται καμία ικανότητα ούτε καθαρότητα μυαλου για να μπει ο άλλος στη ζωή σου . Μπαίνει εκεί που δεν το περιμένεις ...!!!
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Helenaki4

archagellos

# 46 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.563

αλάνια ???!!!

παίρνεται και μηνύματα !!!
Ερε τι ...παθαμεεε

Οσο...Keep Walking ...μαθαινεις 
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

Qwerty____55

# 47 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.457

Αγαπητή Νίκη , θα συμφωνήσω μαζι σου , ομως υπάρχει και ενας ακομα παράγοντας, που ειναι ικανός να χαλάσει αυτήν την .. όμορφη , αμοιβαία χημεία ...

Ποιος ???

Η πραγματικότητα ,... αλλα και οι  υποχρεώσεις , που ισως εχουν οι δυο αυτοί άνθρωποι ... οπως τα παιδιά ,  η , ακομα και η εργασία τους ...εκτός και αν είναι και οι δύο εντελώς ελεύθεροι  ...

Ποσο εφικτό είναι αυτό να συμβεί ...???

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Nikh1973
Αγαπητέ μου Q όταν δύο άνθρωποι σμίξουν και η χημεία που βγάζουν και οι δυο τους κάνει να νοιώθουν ότι ξέρουν πολύ καλά ο ένας τον άλλον τοτε νομίζω ότι δεν χρειάζεται καμία ικανότητα ούτε καθαρότητα μυαλου για να μπει ο άλλος στη ζωή σου . Μπαίνει εκεί που δεν το περιμένεις ...!!!

Αρέσει στο μέλος Nikh1973

squirrel-b1968

# 48 στις 7/6/2022
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 622
Εγώ δεν απαντώ κ αν κάποιος επιμένει τον μπλοκάρω απλα.Οταν δεν έχεις απάντηση στο μην σου, οσα μπαλονια ,καφέδες ,καρδούλες στείλεις ,παλι δεν θα σου απαντήσει!Απλά γίνεσαι ενοχλητικός!το ότι δ ν έχει φωτό κάποιος ,υπάρχει κ άλλη ερμηνεία...ότι δεν θέλει πμ...κ δεν ενδιαφέρεται για τέτοιου είδους επικοινωνία,κ επίσης ότι δεν αναγράφει τίποτε στο προφίλ του κάτι λέει επισης,ότι δεν θέλει να διαφημίσει τον εαυτό του ,για να μην έχει "οχλησεις"...Επισης μπορεί να έχει βρεθεί με παρέες από δω κ να έχει κάνει συναντήσεις ,κ πάλι να μην θέλει να βάλει φωτό ακριβώς για τον λόγο που προανέφερα.Δεν τον ενδιαφέρει το γκομενικο απλό!Οπότε δεν βλέπω καμιά υποκρισία.κ για να πω κ κάτι απλό...τα γράφουμενα στο προφίλ του καθενος...είναι τα ιδεατά...δεν έχω διαβάσει κάποιον να αναφέρει τα ελατωμματα του...όλοι κ όλες τέλειες...δουλευομαστε?Φυσικά κ είμαστε σε σάιτ γνωριμιών,αλλά αν κάποιους τους κέρδισε το φόρουμ ε δεν θα τους το χρεώσουμε κιόλας... επειδή δεν απαντάνε στα πμ,η δεν ψάχνονται από εδώ μέσα ,ίσως ψάχνονται εκεί έξω!τόσο απλό!
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 49 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Εγω ειχα στειλει ενα ΠΜ σε μια κοπελα, η οποια ειχε μια φωτο που την εδειχνε στα διακοσα κιλα και...

Στην ερωτηση "γυμναζεστε?"...ειχε γραψει..."ανελλιπως!"...

Της γραφω λοιπον..."κοπελια, σιγουρα γυμναζεσαι ανελλιπως η καμεις και κανα ρεπουδακι?"...

Ακομα με βριζει ...

Γκολ εσεις?...Σεντρα εμεις!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από spacetube

Στην αρχη εγραφα κειμενο με ευγενεια και πολυ προσεκτικα διατυπωμενο,στις περισοτερες περιπτωσεις δεν επαιρνα την αναμενομενη απαντηση..ετσι ενας μονολεκτικος χαιρετισμος απλα "ψαρευει" την διαθεση απο την αλλη πλευρα στο ασχοληθει μαζι μου την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη ...εξ αλλου τα πολλα λογια ειναι φτωχια.

Αρέσει στα μέλη hns1602, vanarabit και σε ακόμα 4 μέλη.

girl_aloud

# 50 στις 7/6/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Απαντήσεις: 239
#44 αν δεν θελει να ανεβασει καποιος φωτογραφια (κατι που ετσι κι αλλιως δεν ειναι υποχρεωτικο απο το site), γιατι αυτοματα συνεπαγεται οτι κρυβεται; δηλαδη αυτοι που εχουν ανεβασει φωτογραφια (συμπεριλαμβανομενου εμου) θεωρουνται οτι δεν "κρυβονται"; απλη απορια...
Αρέσει στα μέλη alisida, Uhtred323 και σε ακόμα 4 μέλη.

dimitrisx66

# 51 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 56 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ερυθραία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 298
Ρε 323 δεν αλλάζεις το ρεζίλι γιατί με προσβάλλει;
Αρέσει στο μέλος Uhtred323

Serceg

# 52 στις 7/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...ασχετα που τι πως, ο καθενας να γνωριζει το νοημα υπαρξης του στο σχεσεις...αν δεν, ας εφευρει...

...η προσωπικη αναζητηση ζητα ανταλλαγμα?

Enikos

# 53 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Προσβαλλεται το ..."ρε"?...

Αρέσει στο μέλος Uhtred323

Nikh1973

# 54 στις 7/6/2022
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Απαντήσεις: 22
Αγαπητέ μου Q θα συμφωνήσω μαζί σας ότι μπορεί και κάποιοι άλλοι λόγοι να κλωνισουν τη σχέση . Όμως θα μου επιτρέψετε να πω ότι όταν η σχέση του ζευγαριού είναι αληθινή αμοιβαία και υπάρχει αγάπη όλα ξεπερνιουνται ... Με εκτίμηση Νίκη !!!

spacetube

# 55 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

Δεν ειναι κακο να μην εχεις φωτο για τους δικους σου προσωπικους λογους..πχ εχεις δυο γυιους μεγαλους και δεν θελεις να τους πληγωσεις αν σε δουν εδω να ¨"ψαχνεσαι" και ειναι κατανοητο..Δεν μπορω ομως να γραφει η αλλη οτι μπηκα στο σχεσεις για το φορουμ...ελατε ρε παιδες. υπαρχουν εκατονταδες φορουμ στο fb για διαφορα θεματα, εδω ενας ειναι ο σκοπος για ολους μην κρυβομαστε σαν παιδακια που εκαναν καποια σκανδαλια..δεν υπαρχει προστιμο μην φοβαστε..

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από girl_aloud
#44 αν δεν θελει να ανεβασει καποιος φωτογραφια (κατι που ετσι κι αλλιως δεν ειναι υποχρεωτικο απο το site), γιατι αυτοματα συνεπαγεται οτι κρυβεται; δηλαδη αυτοι που εχουν ανεβασει φωτογραφια (συμπεριλαμβανομενου εμου) θεωρουνται οτι δεν "κρυβονται"; απλη απορια...

spacetube

# 56 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

η αληθεια ξεκιναει απο το τελος του κειμενου σου..

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Alezandra
Καλή μου κυρία,για να απαντήσεις σε ένα μήνυμα θα πρέπει να λέει κάτι όπως είπε κι ο καλός μου Uhtred.Αν δε λέει κάτι και λέει μόνο καλημέρα τι κάνεις,σημαίνει πως ο άντρας αυτός δεν έχει θέματα συζήτησης και μάλλον δεν έχει και λεφτά γιατί έχει αποδειχθεί πως οι λεφταδες εχουν και λογοδιαρροια, οι απενταροι είναι πιο μαζεμένοι και μάλλον παρακαλούν να μην απαντήσεις και ζητήσεις έξοδο για ποτό η φαγητό ,κατάλαβες ? Χαχα! Καλημέρα Παίδες !!!

spacetube

# 57 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

ο συζυγος σας γνωριζει οτι εισθε οχτω χρονια εδω? η απουσια φωτογραφιας εχει να κανει με το γεγονος να μην σας γνωρισει καποιος? κυρια μου οταν εχεις το δαχτυλο στο μελι ξερετε ποια ειναι η επομενη κινησι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Paralia48

<<απαντώ επιλεκτικά>>, όπως λέει και η σελίδα εδώ

Αν και δεν βρίσκομαι για γνωριμίες εδώ, αλλά μόνο για φόρουμ, μέσα στα 8 χρόνια παραμονής μου, απόκτησα φιλαράκια. Μ αυτά επικοινωνήσαμε μέσω πμ. Σ αυτούς/ές  απαντώ
Σε άγνωστους κατά κανόνα δεν απαντώ, εκτός αν μου κινήσει κάτι απ όσα γράφει αυτός, το ενδιαφέρον. Και να απαντήσω, το τσετάρισμα δεν κρατά πολύ, κάπου βαριέμαι ή βαριέται και σταματάμε. Εφόσον εξ αρχής είναι ξεκαθαρισμενο πως δε βγαίνουμε ραντεβού, ε, κάπου  βαριόμαστε το μπίρι μπίρι.
Έχει τύχει όμως στα 8 χρόνια ...μία ή δυο φορές, να κρατήσουμε επικοινωνία και να επικοινωνήσουμε για κάποια δουλειά. Και ομολογώ πως τη μία φορά, με βοήθησε πάρα πολύ το παληκάρι σε κάτι που έψαχνα, όπως σε μια άλλη περίπτωση, βοήθησα εγώ κάποιον. 

spacetube

# 58 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

ξεκινησαν παλι τα western...

Αρέσει στα μέλη Uhtred323, Enikos

Qwerty____55

# 59 στις 7/6/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.457

Επιτρέψτε μου να εκφράσω την απορία μου , σχετικά με τα προσωπικά μηνύματα ...

Γιατί δεν υπάρχει , εστω και μια γυναίκα , η οποία θα κάνει την αναζήτηση της , για κάποιον άντρα που θεωρεί οτι ειναι αναλογης ηλικίας ,..να επισκευθεί το προφίλ του ... και αν δει οτι το συγκεκριμένο προφίλ έχει κάτι ενδιαφέρον για εκείνη , .. ,  στην συνέχεια , ας του στείλει ενα προσωπικό μήνυμα , εκφράζοντας του , την επιθυμία της , .. τουλάχιστον για μια επικοινωνία ... και απο εκεί και μετά , θα φανεί , αν μπορούν , να συνεχίσουν σε γνωριμία ...κλπ.Γιατί λοιπόν αγαπητές μου κυρίες δεν κάνετε αυτό  το τοσο απλό ???  

Αρέσει στα μέλη Uhtred323, Enikos

hns1602

# 60 στις 7/6/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.719

Εδώ έχουν ειπωθεί πολλά και ενδιαφέροντα:  

https://www.sxeseis.gr/forum/46104/%CE%95%CF%81%CE%B5%CF%85%CE%BD%CE%B1.php

Στο θέμα μας, η νοοτροπία του τύπου "όσες είστε εδώ είστε για ένα και μόνο πράγμα" δείχνει πόσο φτωχά σκέφτονται ορισμένοι... και πόσο δίκιο έχουν αυτές που δεν τους απαντάνε... Επιπλέον, οι πέφτουλες/ζήτουλες δεν ήταν ποτέ δημοφιλείς...

υ.γ. Λένα θεά... 

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.