Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εικαστικες τεχνες

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

spacetube

# 41 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719
'Aρεσαν+: 0%
35#Μαλλον αναφερεσαι σε σχολιο της squirel-1968 δεν μιλησα για αλλα επαγγελματα. Μια και το ανεφερες ομως να σου σου υπενθυμισω πως στην εποχη του ρεμπραντ για παραδειγμα οι ζωγραφοι ειχαν συντεχνια,εθεωρουντο τεχνιτες.ο ορος καλλιτεχνης ειναι νεωτεριστικος. Ο καραβατζιο εψαχνε συνεχως πατρονες για να του αναθεσουν εργα..τοτε δεν εκαναν εκθεσεις οπως σημερα. Ο μαραγκος με τον ζωγραφο ηταν το ιδιο.

giorgos170

# 42 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.754

ABTB34B8D1D23716255C888D51831F5632B80AEB6BFC343EC3C80374486626AE5BC?qlt=90&dpr=1.25&pid=InlineBlock

Ουπς!$$$!! Δεν έχετε συμπληρώσει τον τίτλο αλλά ούτε και το .,.,.,.:::...,,
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

spacetube

# 43 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
37#Ειχα διαβασει για την ζωη του πικασο και πραγματικα ηταν καιροσκοπος φιλοχρηματος γυναικας και ο τυπος του ανθρωπου που θα σε πουλουσε χωρις ενδοιασμους ..το επαιζε αριστερος για να ευθυγραμιζεται με την καλλιτεχνικη μπουρζουαζια..γινεται και σημερα. Οι δεξιοι δεν ειχαν ποτε "περαση"..

spacetube

# 44 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
#42Μπραβο γιωργο εσυ το ζωγραφισες?

MiltosRNLI1930

# 45 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Γιατι ρε φιλε Γιωργο δεν βαζεις κανα βιντεακι με τα ταξιδια του Γκιουλιβερ ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από giorgos170

ABTB34B8D1D23716255C888D51831F5632B80AEB6BFC343EC3C80374486626AE5BC?qlt=90&dpr=1.25&pid=InlineBlock

spacetube

# 46 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
39#Αυτο που εχει αξια δεν ειναι τι γραφεις αλλα ποιοι συνυπογραφουν με τις αποψεις σου..καλα ειναι να τους γνωριζουμε..σε ευχαριστω.

Kristina_

# 47 στις 16/6/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.829

Τελειο τζοτζο!!! Κι ας μην το κανες εσυ,,, ακομη και αν δεν το φωτογραφησες εσυ,,,και που το επελεξες, αρκει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από giorgos170

Αρέσει στο μέλος giorgos170

2022summer

# 48 στις 16/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ισχύει. Ο Πικάσο κακοποιουσε τις γυναίκες του κτλ κτλ...ψάξε στο γκλουγκλι λεπτομέρειες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από TheSpell
Μία απορία που είχα πάντα.

Ισχύει ότι ο Πάμπλο Πικάσο αν και αριστερός δημοκράτης ήταν ένας παλιοχαρακτήρας ενώ ο Νταλί αν και φασίστας οπαδός του Φράνκο, ήταν ένας ευγενής τζέντλεμαν;
Για τον Πικάσο είχα διαβάσει ότι ή ίδια του η μάνα είχε πει σε μια απ' τις υποψήφιες 4 το σύνολο γυναίκες του: ""ο γιος μου δεν σκέφτεται κανέναν, πέραν του εαυτού του. Δεν θα είσαι ποτέ ευτυχισμένη μαζί του".
Βέβαια και ο Νταλί, αν τον κρίνεις απ' τις ιδέες του, παλιόπαιδο ήταν.

Rocker_65

# 49 στις 16/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 40 #41

Εκτός του ότι μου το είπε η γυναίκα εκείνη που σου είπα αρχικά, το μόνο που μπορώ να σου στείλω είναι συγγραφείς και τίτλοι από βιβλία Ψυχολογίας που έχω. Πάνω στη μελέτη του σχιζοειδούς τύπου χαρακτήρα που αν τον νοούμε σαν ευθεία γραμμή με την "ψυχική ισορροπία" σαν μέση, στο ένα άκρο του είναι η σχιζοφρένεια και ο αυτισμός με "οράματα" πολλές φορές θρησκευτικού τύπου που μπορεί με ευαισθησία μια καλλιτεχνική φύση να τα αποδώσει σε έναν καμβά.. μπορείς να τα ψάξεις και στο ίντερνετ αν θες, σίγουρα θα βρεις κάτι σχετικό. Βιβλία που προτείνω : " Η τετραλογία του Φόβου " - Fritz Riemann, "Ψυχαναλυτική διάγνωση" - Nancy McWilliams, "Ένα Φάντασμα στη Μηχανή" - Arthur Koestler..."Ερμηνεία των Ονείρων" και Freud γενικά.

Rocker_65

# 50 στις 16/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 41

Σωστά τα λες, ούτε εγώ σημαίνει ότι απαραίτητα συμφωνώ με το διαχωρισμό, ισχύει πάντως. Μάλλον είναι κατά μεγάλο μέρος... τεχνητός. Εδώ, πρωτοστατούν μέχρι και οι αρχιτέκτονες, που άρχισαν να δημιουργούν όπως ξέρω συντεχνίες ήδη από το Μεσαίωνα...ναι, πήγαινε στη Squirell 68 το σχόλιο.

vanarabit

# 51 στις 16/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#

Όπα ... μπερδεύτηκα .. 

Το θέμα σου, δεν είναι οι "Καλές Τέχνες" ;;;

Ανέκαθεν, οι Καλές Τέχνες ήσαν συγκεκριμένες ως προς το είδος των καλών τεχνών ..

ΚΑΙ η βιβλιογραφία είναι σαφής !!!

Στην σημερινή εποχή μας και λόγω της ανάπτυξης της τεχνολογίας, 
έχουν προστεθεί και κάποιες άλλες μορφές ..
Αρχιτεκτονική, Γλυπτική, Ζωγραφική, Λογοτεχνία και ποίηση,
Θέατρο, χορός, κινηματογράφος, φωτογραφία, Κόμικς ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από spacetube

Μια και το ανεφερες ομως να σου σου υπενθυμισω πως στην εποχη του ρεμπραντ για παραδειγμα οι ζωγραφοι ειχαν συντεχνια,εθεωρουντο τεχνιτες.ο ορος καλλιτεχνης ειναι νεωτεριστικος. Ο καραβατζιο εψαχνε συνεχως πατρονες για να του αναθεσουν εργα..τοτε δεν εκαναν εκθεσεις οπως σημερα. Ο μαραγκος με τον ζωγραφο ηταν το ιδιο.

giorgos170

# 52 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή

δέν  τόκανα  'γώ  ...,: :..., ,,

https://www.youtube.com/watch?v=QVZzZFgq7u4

Ουπς!$$$!! Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως   .,.,.,...:::...,,
Αρέσει στο μέλος Enikos

spacetube

# 53 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
51#Ξεκινησα με θεμα την ζωγραφικη αλλα καποιοι συνοδοιποροι εδω μπηκαν σε αλλα μονοπατια ψυχιατρικη σχιζοφρενεια και γενικωτερα θεματα που απτωνται των προσωπικων τους ανυσηχιων και οχι των εικαστικων.. προσωπικα δεν κανω διαχωρισμους στην τεχνη θαυμαζω και αγαπω ολες τις μορφες της. Λατρευω την κλασσικη μουσικη οπως και την παραδοσιακη, την αρχιτεκτονικη, οτι ειναι προιον πνευματος μας υψωνει και δειχνει την ομορφια της ανθρωπινης ψυχης και του πνευματος..

spacetube

# 54 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
52#Τον μοναδικο καλο ρολλο που επαιξε ποτε ηταν ο εαυτος του στον ακαλυπτο..επισης δεν θα ξεχασω την επιλογη του να συνδραμει τα μνημονια ως γνησιος "αριστερος".ΥΣ) εισαι μεσα στο πνευμα του θεματος..

spacetube

# 55 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
48#Θα πρεπει ισως να σε προβληματιζει οτι οι γυναικες περιμεναν στην σειρα..ισως εδω αξιζει να μπει η ψυχαναλυση της σχιζοφρενειας με ροζ πινελιες...
Αρέσει στο μέλος giorgos170

giorgos170

# 56 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή

Glass-Bridge-Zhangjiajie-Grand-Ganyon.png?itok=YVivsQ_y

Ουπς!$$$!! Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως .,.,.,...:::...,,
Αρέσει στο μέλος Enikos

vanarabit

# 57 στις 17/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

##

# 53Η βιβλιογραφία σχετικά με τις Καλές Τέχνες και ποιες καλλιτεχνικές "δημιουργίες" υπάγονται σε αυτές,είναι σαφής...ΔΕΝ αναφέρεσαι σε καλλιτεχνικές δραστηριότητες τύπου:Τραγούδι, καραγκιοζοπαίχτης,Μαραγκός, Γελωτοποιός, κλπ..ΤΈΛΟΣ...

Rocker_65

# 58 στις 17/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 53

Έγραψα το πρώτο σχόλιο που "ξέφευγε" λίγο (αλλά δεν ήταν άσχετο) και η Squirell μου απάντησε σε αυτό. Οι απαντήσεις μου όπως σου είπα, ήταν για τα δικά της σχόλια #27 και #33. Στη συνέχεια, στο δικό σου σχόλιο #40 απάντησα που ζήτησες στοιχεία για να μη θεωρηθεί ότι έγραφα χωρίς αποδείξεις. Δεν ξεφύγαμε. Μέχρι τώρα, εγώ σου έχω απευθύνει τα πιο εξειδικευμένα ερωτήματα στο αντικείμενο σου και ας μην το κατέχω όπως σου έγραψα.

spacetube

# 59 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
58# Ναι εχουν πολυ ενδιαφερον ολα αυτα που γραφεις και εγω δεν τα γνωριζα εξαλου..αυτη η ανταλλαγη σκεψεων και πληροφοριων επι του θεματος ειναι εποικοδομιτικη,εξαλου δεν ανταγωνιζομαστε σε επιπεδο γνωσης μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλον. Ολα αυτα που καταθετεις εχουν πολυ ενδιαφερον για εμενα..επισης φιλε rocket κατι που αξιζει συζητηση ειναι η επιδραση του αλκοολισμου πανω στους καλλιτεχνες!! Το αψεντι εδινε και επαιρνε..καθως και οι οπιουχες ουσιες!!

spacetube

# 60 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
57#Καλη μου προσωπικα δεν βαδιζω με την βιβλιογραφια αλλα με αυτο που εγω θεωρω τεχνη και μου δινει ερεθισματα..και ενας σοφατζης τεχνη κανει ..τεχνη πλεον θεωρουν και την εγκατασταση οθονων τηλεορασεων οι οποιες μονοτονα εκπεμπουν ενα γυναικειο στομα να λεει " fuck me.." και πιο διπλα κρεμεται ενας David hockney !!
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.