Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πανελλήνιες ξανά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

InTheLand

# 1 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Πανελλήνιες ξανά;

Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι του χρόνου το 2023 να ξαναδώσω πανελλήνιες.. ξεκινώντας διάβασμα από τον Σεπτέμβριο μέσω θεωρητικής φέτος. Έχω τελειώσει τουριστικά, δεν μου αρέσει τελικά ο κλάδος, ξεκίνησα πέρσι να μαθαίνω Γερμανικά και επειδή έχω ξετρελαθει (μην γελάτε?), μου έχει σκαλωσει η ιδέα να δώσω μήπως και περάσω γερμανική φιλολογία και ασχοληθώ με κάτι που μου αρέσει επιτέλους και να έχω και ένα χαρτί της προκοπής. Αξίζει λέτε σαν σχολή-εχει αποκατάσταση;

MiltosRNLI1930

# 2 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.358

Ολες οι γεροντο-μπεμπεκες στα σουπερ -jeep και στα σπιτια τους εχουν air conditioning system απο 3 σε καθε δωματιο .Γινε ψυκτικος και ασε τις φιλολογιες !

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από InTheLand

Πανελλήνιες ξανά;

Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι του χρόνου το 2023 να ξαναδώσω πανελλήνιες.. ξεκινώντας διάβασμα από τον Σεπτέμβριο μέσω θεωρητικής φέτος. Έχω τελειώσει τουριστικά, δεν μου αρέσει τελικά ο κλάδος, ξεκίνησα πέρσι να μαθαίνω Γερμανικά και επειδή έχω ξετρελαθει (μην γελάτε?), μου έχει σκαλωσει η ιδέα να δώσω μήπως και περάσω γερμανική φιλολογία και ασχοληθώ με κάτι που μου αρέσει επιτέλους και να έχω και ένα χαρτί της προκοπής. Αξίζει λέτε σαν σχολή-εχει αποκατάσταση;

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 3 στις 16/6/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.585

Να ξαναδώσεις εξετασεις, ασυζητητί.

Για την επιλογή της σχολής όμως,καλύτερα να συμβουλευτείς τα εγχειρίδια του φροντιστηρίου.

Εμείς εδώ τι να σου πούμε,το μόνο που μας απασχολεί στην ηλικία μας,είναι τα συνταξιοδοτικά 

Αρέσει στα μέλη Serceg, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 4 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.290

. . . . . . . και εφτα χιλιαδαι γιεπσ... . . . . . . . .. . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από MiltosRNLI1930

Ολες οι γεροντο-μπεμπεκες στα σουπερ -jeep και στα σπιτια τους εχουν air conditioning system απο 3 σε καθε δωματιο .Γινε ψυκτικος και ασε τις φιλολογιες !

Αρέσει στα μέλη Uhtred323, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 5 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ξανα και ξανα και ξανα αρχηγε...

Μεχρι να δεις τι σου παει και...

Αν δεν κατσει τιποτα που να σε "εκφραζει"...

Τραβα κατα σαλονικα μερια...34 χρονια καταληψη κανουν...

Μην παρεις δικο σου ταβλι, εχουν εκει τα παιδια...

Για ολους εχει ο Θεος...

Αρέσει στο μέλος Uhtred323

Kristina_

# 6 στις 16/6/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.464

Αμα σαρεσει,  να το κανεις,,, εγω σε πιστευω καλε! Και μενα πολυ μαρεσαν τα γερμανικα παλαι ποτε που τα μαθαινα,,,

οσο αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση, καλα στα λεει η αλις παραπανω,,,τι να σου πουμε εμεις? εγω θα σου ελεγα οτι τα «τουριστικα» που λες οτι σπουδασες, σου δινουν περισσοτερες και καλυτερες επιλογες, αλλα αν δε σαρεσουν οκ καλυτερα θα τα πας με κατι που θασαρεσει

Τωρα αυτο το «να εχω ενα χαρτι της προκοπης» δεν το πολυκαταλαβα,,,αλλα εσυ ξερεις καλυτερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από InTheLand

Πανελλήνιες ξανά;

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

InTheLand

# 7 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 3
Προκόπης χαρτί εννοώ ότι στα τουριστικά επειδή τα τελείωσα και μέσω ΙΕΚ, είναι πολύ χαμαλικι στα ξενοδοχεία δουλεύεις όλη μέρα κάθε μέρα

konstandinos73

# 8 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 339
Φιλε μου...να σου πω μια σκεψη μου? Ας μου "εδιναν" τα 23 σου χρονια...και ας ξεκίναγα να γυαλίζω παπουτσια, σα το βασιλακη καιλα, στη γωνια του "πρωην μπακακου" στην ομονοια...Καλη συνέχεια σε οτι και αν κανεις.
Αρέσει στο μέλος alexandriani1

MiltosRNLI1930

# 9 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.358

Αυτο με το ταβλι ΕΓΡΑΨΕΣ !!! Δυστυχως τωρα με τα παντελονια με τις 72,5 πλευρικες τσεπες και τα 3 κινητα ,χαθηκε και το εξυπνο χιουμορ .

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

Ξανα και ξανα και ξανα αρχηγε...

Μεχρι να δεις τι σου παει και...

Αν δεν κατσει τιποτα που να σε "εκφραζει"...

Τραβα κατα σαλονικα μερια...34 χρονια καταληψη κανουν...

Μην παρεις δικο σου ταβλι, εχουν εκει τα παιδια...

Για ολους εχει ο Θεος...

Αρέσει στα μέλη Uhtred323, Enikos

Kristina_

# 10 στις 16/6/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.464

Α δε θελω τωρα εγω να βγαλω αρνητικιλα αλλααα,,,αλλα τι να κανω? Δεν ειμα8 φαν του «ολοι ειναι για ολα»

Βρε καλο μου για σκεψου καλυτερα!!! Εγω ας πουμε παροτι ενα 17 το βγαζα στα φιλολογικα ουτε που 7α σκεφτομουν ποτε θεωρητικη κατευθυνση,,,ε δεν ηταν για μενα τη  100% πρακτικη!!! Εσυ θες να μπλεξεις με φιλολογιες απο το πουθενα? μετρησε το καλυτερα πριν αφιερωσεις το χρονο σου δλδ τι πιθανοτητες εχεις να περασεις στη σχολη που θελεις? Τι πιθανοτητες εχεις να την τελειωσεις? Τι δουλεια θα κανεις μετα? Εχεις τα λοιπα προσοντα που χρειαζεται γι αυτην? ΜΗ νομιζεις οτι θα χεις ενα «χαρτι της προκοπης» και θα σε πληρωνουν ετσι,,,  πχ πιθανοτατα ενας φιλολογος θα θελει να βρει δουλεια στην εκπαιδευση,,,σε ταιριαζει αυτο? 

Αλλιως μαθε γερμανικα και ελα να τα μιλαμε μαζι,,,αν και δεν θυμαμαι τπτ!!! Η κανε μια βολτα στη γερμανια

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από InTheLand
Προκόπης χαρτί εννοώ ότι στα τουριστικά επειδή τα τελείωσα και μέσω ΙΕΚ, είναι πολύ χαμαλικι στα ξενοδοχεία δουλεύεις όλη μέρα κάθε μέρα

alexandriani1

# 11 στις 16/6/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.265

Φυσικά και να αλλάξεις κατεύθυνση αν δεν σου αρέσει αυτό που έκανες. Νέο παιδί είσαι, πειραματίσου. Να ξαναδώσεις πανελλήνιες αν έχεις την υπομονή, γιατί όχι; Ωστόσο δεν νομίζω πως ένα πτυχίο γερμανικής φιλολογίας θεωρείται ιδιαιτέρως "της προκοπής". Δηλαδή απορρόφηση πχ στην δημόσια εκπαίδευση δεν υπάρχει παρά ελάχιστη, στην αγορά έξω όπου ζητείται πιστοποίηση γλώσσας είναι συνήθως αδιάφορο εάν αυτή έχει προκύψει μέσα από το Καποδιστριακό ή από το Ινστιτούτο Γκαίτε. Δηλαδή, εάν θές να ασχοληθείς με την γερμανική γλώσσα, μπορείς κάλλιστα να συνεχίσεις τις σπουδές σου σε αυτήν ανεξαρτήτως πανελληνίων εξετάσεων. Αν πάλι θεωρείς πως έχεις την αντοχή τις δυνατότητες για πανελλήνιες εξετάσεις, προσανατολίσου σε σχολές όπως το Τμήμα Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης και Διερμηνείας της Κέρκυρας.

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

giorgos170

# 12 στις 16/6/2022
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.683

https://www.youtube.com/watch?v=6ey_EPSOuto

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

. . . . . . . και εφτα χιλιαδαι γιεπσ... . . . . . . . .. . . . . . . .

Αρέσει στο μέλος Enikos

Uhtred323

# 13 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 660

απο μικρα μας ελεγαν μαθε τεχνη και  αστηνα υδραυλικος,ψυκτικος,ηλεκτρολογος 3 τεχνες που δεν θα πεθανουν ποτε ,ολες η αλλες δεν ειναι σταθερες 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, spacetube

Uhtred323

# 14 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

οταν δεν ξερεις τι σου αρεσει τα νεα παιδια ετσι ειναι δεν ξερουν τι τους αρεσει και στο τελος καταληγουν με επιδομα

Uhtred323

# 15 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από InTheLand

ε δεν ξεραμε να σου βρουμε δουλεια που να καθεσαι πλεον η θα δουλεψεις σαν τον σκυλο η θα καθεσαι τα ευκολα δεν υπαρχουν πια θα κλινης 14 ωρα στο ξενοδοχειο εχο γνωστους που δουλευουν 16 ωρα για 1200 ευρω ετσι παει πλεον το τσαμπα  πεθανε 

Uhtred323

# 16 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

πτυχίο γερμανικής φιλολογίας να το παρεις και να πας στο εξωτερικο να πω ναι οπου θα το αξιοποιησης στην ελλαδα πως θα το αξιοποιησης, θες να σου πω  κατι που θα σου δοσει φαει να φας και θα εχεις μια μονιμη δουλεια ηλεκτροσυγκόλλητης παντου ζητανε και θα εχεις σταθερη δουλεια και θα εχεις ενα καλο μισθο 

spacetube

# 17 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719
Τα γερμανικα ειναι μια πολυ αξιολογη γλωσσα και πολυ δυνατη στο εμποριο και την βιομηχανια σε συνδυασμο με τα αγγλικα ουτε συζητηση να το κανεις.ΥΣ) πολυ βασικο οτι σου αρεσει η γλωσσα.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, InTheLand

spacetube

# 18 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
14#Καπως ετσι δεν γινεται και με τις γκομενες?

spacetube

# 19 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
15#Αν δουλευει ξενοδοχειο 16 ωρες για 1200 ευρω σημαινει 75 ευρω το κεφαλι..σκληρη δουλεια αλλα εχει αποδοση!!!

Enikos

# 20 στις 17/6/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, ναι...το ειπαμε...καμε τα πειραματα σου μεχρι να βαρεθεις και τις επιλοιπες σχολες...

Μετα να πιασεις εκεινο το μπλα μπλα με τα ναιμεναλλατια η να επικαλεσθεις ενα ψυχολογικο στραπατσο...

Και καπου εκει γυρω θα θελεις και μια κοπελιτσα να σε ταιζει εξτρα (απο τη μαμα και τον μπαμπα) και να μας σηκωνει θεμα εδω χαμου γιατι εισαι ολο ξαπλα και να ρωταει αν πασχεις απο κατι...

Και θαρθεις εδω να σου μιλησωμε για την ορθοτητα του γυναικειου φυλου και για τσι χοιροι "ετσι που σας μαθανε!"...(και θα πλυνωμε τα ποδαργια μας οπως ο Πιλατος, για τα δραματα που δημιουργουν οι...αλλοι)...

Ενω οι αλλοι ειχαν στοχους και παιρνουν πτυχιο, εσυ καμε οτι σου λεμε εμεις εδω...

Αν, αν, αν, αν και με την ησυχια σου...

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε