Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χωρισε μετά από 3 χρόνια

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Breakheart_90

# 1 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας! 

Είχα σχέση 3 χρόνια με ένα παιδί. Αυτός 33 εγώ 32. Αν και δεν έκανε συχνά μεγάλες σχέσεις εγώ μ είχε πει του έβγαλα κάτι σταθερό. Σχεδόν συγκατοικουσαμε 3 χρόνια και είχα την απόλυτη αποδοχή της οικογένειας του. Τον Δεκέμβριο άρχισαν τ πρώτα σύννεφα και τ λόγια περί ρουτίνας αλλά είπαμε θα τ προσπαθήσουμε. Σε αυτή τη σχέση έδωσα το 120% του εαυτού μου. Επειδή η μαμα του είναι άρρωστη σοβαρά πήρα και τ μητρικό ρόλο για να νιώσει ασφάλεια. Φτάνουμε στον Απρίλιο όπου όλα ήταν μια χαρα και πηγαίνουμε ένα ταξίδι και κάναμε ονειρα για τ μέλλον κυρίως αυτός..  γυρίζοντας από τ ταξίδι αυτός έπρεπε να πάει σε ένα αλλο επαγγελματικό ταξίδι 4 μέρες. Πήγε με άντρα συναδελφο καρατσεκαρισμενο. Γυρίζοντας λοιπόν μ είπε ότι στο ταξίδι π πήγε τ επαγγελματικό αν δεν είχαμε σχέση θα με απατούσε, πως γενικά το έκανε μαζί μ τις τελευταίες μέρες επειδή έπρεπε να γίνει κάποιες φορες και πως με αγαπάει αλλά δεν είναι και 40 για να μείνει μείνει μια σχέση. (Μετά από 3 χρονια τ σκέφτηκε...)Του είπα "μα πριν μια βδομάδα που ήμασταν μαζί ταξίδι εσύ δεν έκανες σχέδια για γάμο και παιδιά;" πως γίνεται να τ λες αυτά πριν μια βδομάδα και μετά να με χωριζεις; έφυγα λοιπόν αφού ορκίστηκε ότι όσο τ είχαμε δεν με απάτησε ποτε και ορκίστηκε στην πολύ άρρωστη μάνα του που της έχει αδυναμία οπότε τον πίστεψα. Έκοψε μαχαίρι την επικοινωνία μας και ούτε μ ξαναστειλε ποτε 2 μήνες τώρα. Βεβαια έχω μάθει πως μετά από εμένα εκανε one night stand. Αλλωστε όταν χωρισαμε μου το είπε και ο ιδιος ότι θέλει ν περνάει καλά και δεν είναι 40 χρονων να πάει γ δέσμευση.  Αυτός π με έβαλε σε αυτό τ τρυπάκι αυτός τώρα μ λεει αλλα. Βρε άντρες της παρέας τι σκατα παθαίνετε; 2 μήνες και είναι λες και τον έχει καταπιεί  η γη. Πονάω αλλά τι μπορώ ν κανω; ανδρικές γνώμες θέλω κυρίως.

Rocker_65

# 2 στις 14/7/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ο τύπος ήταν φαίνεται "χύμα στο κύμα", ήθελε να περνά καλά και όσο κρατήσει. Σου έλεγε και ψέματα, δεν εννοούσε τίποτα για 3 χρόνια ώστε να σου πετά τέτοιες κουβέντες στο τέλος. Το "δεν είναι και 40 για να μείνει σε μία σχέση αλλά σε αγαπάει" δείχνει το ποιόν και χαρακτήρα του.Εσύ τώρα, όπως τα γράφεις πιάστηκες πολύ στα λόγια του όλον αυτό τον καιρό. Οι πράξεις του τί έδειχναν για 3 χρόνια ; Και πώς εσύ δεν είχες καταλάβει τίποτα ; Μήπως δεν ήσουν παρατηρητική όσο θα έπρεπε στη συμπεριφορά του ;Τη γενίκευση στο τέλος για το " τί σκατά παθαίνουμε " προτιμώ να την αφήσω ασχολίαστη.

Enikos

# 3 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Μανουλα!...

Οθπσ! Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Αρέσει στο μέλος archagellos

archagellos

# 4 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.563

Αγαπητη 

δεν Χωρισες ...Σωθηκες και θα το καταλαβεις αργοτερα ..οταν σταματησεις να κατηγορεις τον εαυτο σου 

keep Walking 
Αρέσει στα μέλη Xenia_Z, Chs_86 και σε ακόμα 3 μέλη.

Breakheart_90

# 5 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Έχετε δίκιο δεν ήμουν παρατηρητικη ή ήμουν τόσο ερωτευμένη που όλα τα καλώς κείμενα τα δικαιολογούσα. Δεν ξέρω ένα άτομο που ο ίδιος με έβαλε στο τρυπάνι οικογένειας, συγκατοίκησης και στο να κάνω όνειρα γενικά πως γίνεται να εξαφανίζεται και να το κόβει μαχαίρι μετά από ένα συνέδριο λέγοντας μ τόσο βαριά λόγια που προσωπικά ούτε στον εχθρό μ δεν θα έλεγα λόγια τύπου "το έκανα μαζί μαζί σπυ τελευταίες μέρες επειδή έπρεπε " ή "θα σε απατούσα αλλά δεν τ έκανα γτ είσαι καλό παιδι" και όλα αυτά με κροκοδειλια δάκρυα. Ακόμα και όταν έφυγα τον ένοιαζε τι θα πω στο περίγυρο... και τ λέω αυτό σ νοιάζει αυτή τη στιγμη;! Έκτοτε εξαφανισμένος. Πως σλατα να τ διαχειριστώ όλο αυτο; από τη μια βδομάδα π ήταν όλα καλά για μένα και από την άλλη κεραμίδα. Βρβαια μ είπε ότι τ είχε καιρό το μυαλό τ να χωρίσουμε και τ λέω τότε τι πήγαμε ταξίδι που κανόνισε ο ιδιος, τι μ έλεγες μέχρι 5 μέρες πριν γ γάμο και παιδιά άμα τ είχες στο μυαλό σ; δεν απάντησε ποτέ...
Αρέσει στο μέλος Chs_86

Qwerty____55

# 6 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 1.457

Του πέφτεις, μεγαλη .

Αγαπητή φίλη , τα πράγματα , είναι απλα ...

Εκεί εξω , στην κοινωνία που ζούμε , υπαρχουν πάρα πολλές γυναικες ...

Μεγάλη ποικιλία , απο ... ηλικιες , εμφάνηση , ταμπεραμέντο , χρώματα , ψηλές , κοντές , χοντρές , αδύνατες , παντρεμένες , χωρισμένες ...κλπ ...

Οποτε οι αντρες , εχουν ευκαιρίες να επιλέξουν ...!!!

Το συναίσθημα , μπαίνει σε δεύτερη μοίρα ... και θα το  μετρήσεις , ...τοτε και μόνο , ...οταν κατασταλαξεις , στην μια και μοναδική , για να κάνεις οικογένεια ...

Καλα λεει ο φίλος σου ... Δεν με πήραν και τα χρόνια !!!

Ουτε σαράντα , δεν ειμαι ...

Εχετε , ένα χρόνο διαφορά ηλικίας ..!!!

Σε μερικά χρόνια , θα είσαι , αρκετά μεγάλη για εκείνον !!!

Και εκείνος , θα κοιταζει ,  ακομα πιτσιρίκες ...!!!

Υπάρχουν αντρες , που εχουν διάφορα ηλικίας , με τον δεσμό τους , ..20 και πλέον χρόνια ...και σου το λεω αυτο  , μετα λόγου γνώσεως ...!!!

Πάρτο απόφαση ... Χώρισε τωρα , και βρες , καποιον 40 , η , 40+ , για να κάνεις οικογένεια , .. διαφορετικά , και πάλι θα χωρίσεις , με τον νυν , συγκεκριμένο , ...αλλα θα εχεις αποκτήσει και παιδι ...

Η απόφαση δική σου .

Με εκτίμηση ..Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Breakheart_90

Καλησπέρα σας! 

Είχα σχέση 3 χρόνια με ένα παιδί. Αυτός 33 εγώ 32. Αν και δεν έκανε συχνά μεγάλες σχέσεις εγώ μ είχε πει του έβγαλα κάτι σταθερό. Σχεδόν συγκατοικουσαμε 3 χρόνια και είχα την απόλυτη αποδοχή της οικογένειας του. Τον Δεκέμβριο άρχισαν τ πρώτα σύννεφα και τ λόγια περί ρουτίνας αλλά είπαμε θα τ προσπαθήσουμε. Σε αυτή τη σχέση έδωσα το 120% του εαυτού μου. Επειδή η μαμα του είναι άρρωστη σοβαρά πήρα και τ μητρικό ρόλο για να νιώσει ασφάλεια. Φτάνουμε στον Απρίλιο όπου όλα ήταν μια χαρα και πηγαίνουμε ένα ταξίδι και κάναμε ονειρα για τ μέλλον κυρίως αυτός..  γυρίζοντας από τ ταξίδι αυτός έπρεπε να πάει σε ένα αλλο επαγγελματικό ταξίδι 4 μέρες. Πήγε με άντρα συναδελφο καρατσεκαρισμενο. Γυρίζοντας λοιπόν μ είπε ότι στο ταξίδι π πήγε τ επαγγελματικό αν δεν είχαμε σχέση θα με απατούσε, πως γενικά το έκανε μαζί μ τις τελευταίες μέρες επειδή έπρεπε να γίνει κάποιες φορες και πως με αγαπάει αλλά δεν είναι και 40 για να μείνει μείνει μια σχέση. (Μετά από 3 χρονια τ σκέφτηκε...)Του είπα "μα πριν μια βδομάδα που ήμασταν μαζί ταξίδι εσύ δεν έκανες σχέδια για γάμο και παιδιά;" πως γίνεται να τ λες αυτά πριν μια βδομάδα και μετά να με χωριζεις; έφυγα λοιπόν αφού ορκίστηκε ότι όσο τ είχαμε δεν με απάτησε ποτε και ορκίστηκε στην πολύ άρρωστη μάνα του που της έχει αδυναμία οπότε τον πίστεψα. Έκοψε μαχαίρι την επικοινωνία μας και ούτε μ ξαναστειλε ποτε 2 μήνες τώρα. Βεβαια έχω μάθει πως μετά από εμένα εκανε one night stand. Αλλωστε όταν χωρισαμε μου το είπε και ο ιδιος ότι θέλει ν περνάει καλά και δεν είναι 40 χρονων να πάει γ δέσμευση.  Αυτός π με έβαλε σε αυτό τ τρυπάκι αυτός τώρα μ λεει αλλα. Βρε άντρες της παρέας τι σκατα παθαίνετε; 2 μήνες και είναι λες και τον έχει καταπιεί  η γη. Πονάω αλλά τι μπορώ ν κανω; ανδρικές γνώμες θέλω κυρίως.

seychelles

# 7 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 894

Λάθος σου, λάθος ανάγκη του πηγές και του καλύπτες..

Το μανούλι του έπρεπε να να ήσουν, όχι η μανούλα του..

Παράθεση:

πήρα και τ μητρικό ρόλο για να νιώσει ασφάλεια.

Στα 40 να δεις πόσο προτεραιότητα είναι να περνά καλά  πιο πολύ από τα 30

Παράθεση:

θέλει ν περνάει καλά και δεν είναι 40 χρονων να πάει γ δέσμευση.

Πηγές και πήρες μόνη σου λάθος ρόλο σε αυτή τη σχέση από την αρχή, δεν είσαι η μαμά , δεν είσαι η ψυχολόγος του, δεν είσαι η νταντά του. Αυτά δεν είναι έκφραση σεξουαλικότητας ή συντροφικότητας.

Εσύ τι θες δηλαδή κάποιον να σε βάλει κάτω να μην πάρεις ανάσα και να μοιράζεστε όμορφα το χρόνο σας η κάποιον να λες τον πόνο σου...

Αυτός παρομοίως, για παρτενέρ ή σύντροφο, αυτός τα ίδια θέλει.. όχι τη μαμά.

Απλά τώρα αυτό βγήκε στην επιφάνεια και μπουμ, πάει η σχέση 32χρονης μαμάς - 33χρονου γιου. 

Την επόμενη φορά όταν μπεις σε σχέση μην πάρεις ρόλο μαμάς, θείας, νταντάς,γιατί τα ίδια θα γίνουν. 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Xenia_Z και σε ακόμα 2 μέλη.

Rocker_65

# 8 στις 14/7/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

# 5

Δεν έχω τί να πω... φέρθηκε τελείως σκάρτα και ακόμα περισσότερο που του συμπαραστάθηκες εσύ λόγω της μάνας του ώστε να σου μιλάει μετά έτσι. Δύο τινά μπορώ να σκεφτώ :

1) Μήπως τον παραέπνιξες και εσύ λίγο με "μητρική αγάπη" ; (Χωρίς όμως να θέλω να τον υποστηρίξω, επειδή ο καθένας έχει τον τρόπο του και όφειλε να στο αναγνωρίσει έστω και ως πρόθεση).

2) Αυτό που δεν ήσουν "τόσο παρατηρητική"... μήπως παίζονταν παιχνίδια πίσω από την πλάτη σου (ίσως και με κάποιαν άλλη) και προσπαθούσε να στο φέρει "με το μαλακό" πριν κόψει ρόδα μυρωμένα ; Εννοώ, κάτι σα διπλό ταμπλό ; Και μιλώ κυρίως από το Δεκέμβρη και μετά που λες η σχέση άρχισε να ρουτινιάζει ; Κάποιο ύποπτο σημάδι ;

Σκέψου τα τώρα αυτά. Και μετά, μπορείς να τον ρίξεις στο "πυρ το εξώτερον" μία και για πάντα. Ούτε τη σκέψη σου δεν αξίζει.

Breakheart_90

# 9 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Μα διευκρίνηση κάτι. Το ρόλο της μαμάς δεν τον πήρα αφήνοντας πίσω εμφανιση, ή τη σεξουαλικη μας ζωή. Ούτε αφέθηκαν ουτε τπτ. Απλά μέσα σ όλους τους ρόλους μ είχα πάρει και τ ρόλο αυτό. Επίσης, σε άλλη απάντηση π είπατε ότι τ έπεφτα μεγάλη δεν έχει να κάνει, αυτή που πήγε μετά από εμένα 38 ριναι και η ορωην σχέση του ή μεγάλη ήταν 6 χρόνια μεγαλύτερη του. Απλά δεν μπορώ ν καταλάβω μετά από 3 χρονια συγκατοίκησης έχοντας δώσει τ πάντα προσωπικά εγώ και έχοντας με βάλει στο τρυπάκι να κόψω φιλίες να με ζηλεύει , να κάνει όνειρα και τα λοιπά και μ τα ενίσχυε και ο ιδιος, πόσο άκαρδος μπορεί ν είναι κάποιος π 10 μέρες μετά π χωρίσαμε έπειτα από 3 χρόνια μαζί κάθε μέρα, να πάει με άλλη και να μ μιλήσει τόσο ωμά. Και όχι μην πείτε ότι είναι ειλικρίνεια ναι η ειλικρίνεια είναι καλη αλλά δεν λες σε μια γυναίκα ότι τις τελευταίες μέρες τ έκανα μαζί σ επειδή έπρεπε χωρίς να σ έχει κάνει κάτι. Κάπου υπάρχει κ ένα όριο στην ειλικρίνεια. Αν δεν τ είχα κάπως καλά με εμένα θα έμπαινα στη φάκα να μην έχω από δω κ πέρα αυτοπεποίθηση με αυτά π μ είπε.

seychelles

# 10 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες

Ναι δε χρειάζεται να γίνεις Γεωργία Βασιλειάδου παράλληλα και να πέσει ξηρασία για να χαλάσει το σεξουαλικό και το ερωτικό με το να πάρει παρτενέρ ή σύντροφος το ρόλο της μαμάς.

Μη το ξανακάνεις αυτό, παίρνεις μόνη ρόλο ντε..λε έτσι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Breakheart_90
Μα διευκρίνηση κάτι. Το ρόλο της μαμάς δεν τον πήρα αφήνοντας πίσω εμφανιση, ή τη σεξουαλικη μας ζωή. Ούτε αφέθηκαν ουτε τπτ. Απλά μέσα σ όλους τους ρόλους μ είχα πάρει και τ ρόλο αυτό. 

Αυτά τώρα είναι cry me a river..

Η πραγματικότητα είναι ότι σε χώρισε γιατί δε σε ήθελε σα γυναίκα, ήθελε να δει τι θα βρει αλλού, άκουσε το σώμα του.

Μπορούμε να γράψουμε Ομήρου Οδύσσεια αν θες, αλλά αυτό δεν αλλάζει αυτό το πολύ απλό γεγονός.

Κάτι τέτοιο δεν κάνει εσένα λιγότερο γυναίκα από κάποια άλλη, σου λέει όμως να τα μπλέκεις με κόσμο που σε θέλει επειδή είσαι γυναίκα, όχι γιατί η μαμά είναι άρρωστη ή γενικά για άλλες ανάγκες τους. 

Τελικά ο κόσμος θα ακούσει το σώμα του, αν αυτό που θέλει είναι το δικό σου σώμα, δε θα πάει πουθενά, θα κάτσει εκεί που είναι.

Εύχομαι ότι καλύτερο σε επόμενες σχέσεις !

Παράθεση:
πόσο άκαρδος μπορεί ν είναι κάποιος π 10 μέρες μετά π χωρίσαμε έπειτα από 3 χρόνια μαζί κάθε μέρα, να πάει με άλλη και να μ μιλήσει τόσο ωμά. Και όχι μην πείτε ότι είναι ειλικρίνεια ναι η ειλικρίνεια είναι καλη αλλά δεν λες σε μια γυναίκα ότι τις τελευταίες μέρες τ έκανα μαζί σ επειδή έπρεπε χωρίς να σ έχει κάνει κάτι. Κάπου υπάρχει κ ένα όριο στην ειλικρίνεια. Αν δεν τ είχα κάπως καλά με εμένα θα έμπαινα στη φάκα να μην έχω από δω κ πέρα αυτοπεποίθηση με αυτά π μ είπε.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, sissy108 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 11 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.831

Δεν καταλαβαινω γιατι απορεις,,, ανετα μπορει να ειναι τοσο «ακαρδος» και αλλο τοσο μη σου πω,,,ετσι ειναι η ζωη καλε

Εσυ κολλησες στον αν πηγε με αλλη πριν η μετα (τον εβαλες να σου ορκιστει και στη μανα μου!!!) ,,,αντε και πηγε η δεν πηγε,,,και τι εγινε??? 

Λογικα θα σου χε δειξει απο πριν οτι δεν «τραβαει» το μεταξυ σας, αλλα εσυ δεν ηθελες να το δεις,,,οπως και να χει ,,,παει τελειωσε,,,παρτο αποφαση και προχωρησε τη ζωη σου και στο μελλον κοιταξε λιγο να μην «ανεχεσαι» καταστασεις για να μην χανεις χρονο,,,η καλη μερα απ το πρωι φαινεται κλπκλπ

Παράθεση:
Μα διευκρίνηση κάτι. Το ρόλο της μαμάς δεν τον πήρα αφήνοντας πίσω εμφανιση, ή τη σεξουαλικη μας ζωή. Ούτε αφέθηκαν ουτε τπτ. Απλά μέσα σ όλους τους ρόλους μ είχα πάρει και τ ρόλο αυτό. Επίσης, σε άλλη απάντηση π είπατε ότι τ έπεφτα μεγάλη δεν έχει να κάνει, αυτή που πήγε μετά από εμένα 38 ριναι και η ορωην σχέση του ή μεγάλη ήταν 6 χρόνια μεγαλύτερη του. Απλά δεν μπορώ ν καταλάβω μετά από 3 χρονια συγκατοίκησης έχοντας δώσει τ πάντα προσωπικά εγώ και έχοντας με βάλει στο τρυπάκι να κόψω φιλίες να με ζηλεύει , να κάνει όνειρα και τα λοιπά και μ τα ενίσχυε και ο ιδιος, πόσο άκαρδος μπορεί ν είναι κάποιος π 10 μέρες μετά π χωρίσαμε έπειτα από 3 χρόνια μαζί κάθε μέρα, να πάει με άλλη και να μ μιλήσει τόσο ωμά. Και όχι μην πείτε ότι είναι ειλικρίνεια ναι η ειλικρίνεια είναι καλή αλλά δεν λες σε μια γυναίκα ότι τις τελευταίες μέρες τ έκανα μαζί σ επειδή έπρεπε χωρίς να σ έχει κάνει κάτι. Κάπου υπάρχει κ ένα όριο στην ειλικρίνεια. Αν δεν τ είχα κάπως καλά με εμένα θα έμπαινα στη φάκα να μην έχω από δω κ πέρα αυτοπεποίθηση με αυτά π μ είπε.

Αρέσει στα μέλη Silektis, seychelles και σε ακόμα 2 μέλη.

Qwerty____55

# 12 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 1.457

Διαβάζω, τις τοποθετήσεις σας , επιλεκτικά..

Αγαπητή φίλη , ...θα σου πρότεινα , να διαβάσεις την τοποθέτηση , ... του αγαπημένου μας , και συμπαθεστατου φιλου ...Q...

Θα σου φανεί αρκετά χρήσιμη ...!!!

Εμεις , μπορούμε να σου συμπαρασταθούμε , και να σε παρηγορησουμε ... 

Ομως , τις αποφάσεις , θα τις παρεις εσυ ...!!!

Ευχαριστώ.

Παράθεση:
Μα διευκρίνηση κάτι. Το ρόλο της μαμάς δεν τον πήρα αφήνοντας πίσω εμφανιση, ή τη σεξουαλικη μας ζωή. Ούτε αφέθηκαν ουτε τπτ. Απλά μέσα σ όλους τους ρόλους μ είχα πάρει και τ ρόλο αυτό. Επίσης, σε άλλη απάντηση π είπατε ότι τ έπεφτα μεγάλη δεν έχει να κάνει, αυτή που πήγε μετά από εμένα 38 ριναι και η ορωην σχέση του ή μεγάλη ήταν 6 χρόνια μεγαλύτερη του. Απλά δεν μπορώ ν καταλάβω μετά από 3 χρονια συγκατοίκησης έχοντας δώσει τ πάντα προσωπικά εγώ και έχοντας με βάλει στο τρυπάκι να κόψω φιλίες να με ζηλεύει , να κάνει όνειρα και τα λοιπά και μ τα ενίσχυε και ο ιδιος, πόσο άκαρδος μπορεί ν είναι κάποιος π 10 μέρες μετά π χωρίσαμε έπειτα από 3 χρόνια μαζί κάθε μέρα, να πάει με άλλη και να μ μιλήσει τόσο ωμά. Και όχι μην πείτε ότι είναι ειλικρίνεια ναι η ειλικρίνεια είναι καλη αλλά δεν λες σε μια γυναίκα ότι τις τελευταίες μέρες τ έκανα μαζί σ επειδή έπρεπε χωρίς να σ έχει κάνει κάτι. Κάπου υπάρχει κ ένα όριο στην ειλικρίνεια. Αν δεν τ είχα κάπως καλά με εμένα θα έμπαινα στη φάκα να μην έχω από δω κ πέρα αυτοπεποίθηση με αυτά π μ είπε.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 13 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και να μην καμει τη μανα του καθε γκομενου...

Για να του δειξει οτι ειναι φιλεφσπλαχνη νοικοκυρα...

Με παρακολουθεις στον συλλογιζμο μου?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Kristina_

...και στο μελλον κοιταξε λιγο να μην «ανεχεσαι» καταστασεις για να μην χανεις χρονο,,,

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Breakheart_90

Breakheart_90

# 14 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Αρχικά δεν τον έβαλα εγώ να ορκιστεί στη μάνα του, δεν θα τ έκανα ποτέ, αυτός από μόνος του όταν γύρισε από το συνέδριο και μ είπε θα σε απατούσα αλλά δεν τ έκανα τον ρώτησα αν με έχει απατήσει ποτε και εκεί ορκίστηκε στη μάνα του. Μόνος του. Δεύτερον ξαναλέω για τελευταία φορά πως δεν είχα μόνο το μητρικό ρόλο είχα ΚΑΙ αυτόν γτ έχει κολκημα με τη μαμά του και είναι μοναχοπαιδι. Τρίτον δεν λέω γιατί να φύγει κάποιος αν τ τελείωσε φυσικά και να φύγει, όμως δεν γίνεται να σ λέει ας πούμε 25 Απριλίου σε ταξίδι που έχει κανονίσει ο ιδιος πως από Σεπτέμβρη να πάμε σε άλλο σπίτι πιο μεγάλο και να ψάχνει να βρει ονόματα για το ενδεχόμενο παιδί αν εμενα εγκυος και μετά στις 5 Μαΐου να σ λέει θέλω ν χωρίσουμε γτ πήγα σ συνεδριο και θα σ απατούσα και τώρα κρατήθηκαν ναι μεν αλλά δεν ξέρω τι θ κάνω στα άλλα συνέδρια... ούτε να σ λέει ότι έκανα σεξ μαζί σ αναγκαστικά. Ξαναλέω αν υπήρχε κάποιο σοβαρό θέμα θα τ δικαιολογουσα δεν μπορώ ν καταλάβω τη μεταβολή της στάσης του σε ένα 10ημερο μέσα... και ναι κάποια μπορεί να τ την έπεσε ή οτιδήποτε άλλο ή αυτός να την έπεσε, δεν γυρνάς όμως να μιλήσεις έτσι σ ένα άτομο π έδωσε τ πάντα γ εσένα και ήταν βράχος σε όλα και μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. 3 χρόνια συγκατοικησης και ξαφνικά καπνός.

sissy108

# 15 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 621
Eτσι είναι ο κόσμος δυστυχώς..δεν έκανες εσύ κάτι λάθος..σωστά έκανες ότι θα έπρεπε να κάνει μια σοβαρή κοπέλα..όπως είπε και ο Αρχάγγελος σωθηκες..αυτός ο άνθρωπος θα κάνει έτσι μια ζωη..λυπαμαι αυτήν που θα τον παντρευτει...εσύ προλαβαίνεις να βρεις κάποιον άλλο άνετα είσαι ακόμα 32...για φαντάσου να ήσουν 35 η 40 με κανένα παιδί κιόλας και να γινόταν πάλι καπνός..τι θα έκανες τότε??ξέρεις πόσοι το κάνουν?παντρεύεται και λίγο μετά παρατάνε γυναίκες παιδιά κλπ...άστα να πάνε είναι ο κόσμος. ετσι..δυστυχώς..δεν μπορούμε να τον αλλάξουμε..μπορούμε όμως να προσέχουμε τις επιλογές μας περισσότερο...όταν σου έλεγε τις βλακείες με τις άλλες έπρεπε εκείνη την ώρα να τον παρατήσεις και να φύγεις...δεν τον είχες καμία ανάγκη... όχι να τον βάζεις να ορκιστεί..κλπ βλακειες..προσπαθησε από εδώ και πέρα να είσαι πιο προσεκτική να βάζεις σαφή ορια στον εαυτό σου και στον άλλο και να μην ξαναδεχτεις τέτοιες συμπεριφορές..δεν είσαι η Μητέρα Τερέζα κοίταξε να περνάς κι εσύ καλά.
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Breakheart_90

# 16 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ας με προϊδεάζε και εμένα ότι δεν πάει από το να κανονίζει ταξίδια εξωτερικό και να μ μιλάει 10 μέρες πριν για μεγαλύτερα σπίτια και για τνπως θα βγάλουμε τ παιδι αν μείνω εγκυος. 10 μέρες πριν αυτά. Ούτε καν μήνα. Όσο κλειστα ματιά ή ερωτευμένη και να ήμουν όταν ο άλλος σ λέει επί μήνες και έως 10 μέρες πριν σ χωρίσει ότι είσαι η ζωή μου, δεν μπορώ μακρυά σ και τ λοιπά και μετά 10 μέρες σ λέει χωρίζουμε, πόσο ψύχραιμα να τ εκλογικευσω;

seychelles

# 17 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες

Να σε ρωτήσω, τι θες να ακούσεις;

Ότι είχες δίκιο;

Ότι σαν εσένα δε θα βρει;

Ότι οι άλλες είναι όλες ξινιολες;

Πάει αυτό, έληξε, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις τα δικά σου λάθη, να μη τα ξανακάνεις στις επόμενες σχέσεις σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Breakheart_90
Αρχικά δεν τον έβαλα εγώ να ορκιστεί στη μάνα του, δεν θα τ έκανα ποτέ, αυτός από μόνος του όταν γύρισε από το συνέδριο και μ είπε θα σε απατούσα αλλά δεν τ έκανα τον ρώτησα αν με έχει απατήσει ποτε και εκεί ορκίστηκε στη μάνα του. Μόνος του. Δεύτερον ξαναλέω για τελευταία φορά πως δεν είχα μόνο το μητρικό ρόλο είχα ΚΑΙ αυτόν γτ έχει κολκημα με τη μαμά του και είναι μοναχοπαιδι. Τρίτον δεν λέω γιατί να φύγει κάποιος αν τ τελείωσε φυσικά και να φύγει, όμως δεν γίνεται να σ λέει ας πούμε 25 Απριλίου σε ταξίδι που έχει κανονίσει ο ιδιος πως από Σεπτέμβρη να πάμε σε άλλο σπίτι πιο μεγάλο και να ψάχνει να βρει ονόματα για το ενδεχόμενο παιδί αν εμενα εγκυος και μετά στις 5 Μαΐου να σ λέει θέλω ν χωρίσουμε γτ πήγα σ συνεδριο και θα σ απατούσα και τώρα κρατήθηκαν ναι μεν αλλά δεν ξέρω τι θ κάνω στα άλλα συνέδρια... ούτε να σ λέει ότι έκανα σεξ μαζί σ αναγκαστικά. Ξαναλέω αν υπήρχε κάποιο σοβαρό θέμα θα τ δικαιολογουσα δεν μπορώ ν καταλάβω τη μεταβολή της στάσης του σε ένα 10ημερο μέσα... και ναι κάποια μπορεί να τ την έπεσε ή οτιδήποτε άλλο ή αυτός να την έπεσε, δεν γυρνάς όμως να μιλήσεις έτσι σ ένα άτομο π έδωσε τ πάντα γ εσένα και ήταν βράχος σε όλα και μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. 3 χρόνια συγκατοικησης και ξαφνικά καπνός.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 18 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Μήπως

να ακολουθούσες κι εσύ τη συμβουλή του πρώην φίλου σου και να κοιτάξεις να κάνεις τη ζωάρα σου και να χαρείς τα νιάτα σου και άσε τους γάμους, τα πεθερικά, τα μωρά και τα ξεσκ@τίσματα για αργότερα; 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 19 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.831

Και ομως γινεται!!! Δλδ εγινε σε σενα,,,τι αλλο θες?και μια χαρα γινεται οταν  χωρισεις με καποιον να γινεις μετα «καπνος»,,,οπς αλλιως να χωρισεις δλδ και να τον παιρνεις καθημερινα τηλ να δει πως περνα???

Τον «εβαλες» να σου ορκιστει,,,ακα τον αναγκασες με τον τροπο σου βρε κοριτσι,,,μην κολλας στη λεξη

Αντε να βαλω τη φαντασια μου  και να επιχειρησω και μια εξηγηση: μια και ειναι και καπως «καταπιεσμενος» μαμακιας και με τη μαμα και με τη «συντροφομαμα»,,,με το που βγηκε  απο το σπιτι/κλουβι πρωτη φορα ηταν? εκει στο συνεδριο που πηγε ειδε οτι η ζωη εχει και αλλες πλευρες,  και κυριως και αλλα κοριτσια,,,που του αρεσουν καλυτερα,,,ε ειδε και  οτι «εχει και αυτος περαση »,,,και αποφασισε να τελειωσει μαζι σου αυτο που απο καιρο εβλεπε οτι δεν του ταιριαζε αλλα λογω «περιορισμου» (και περιορισμενου οριζοντα)  δεν ειχε τολμησει να το εκφρασει νωριτερα και μεχρι προτινος ελεγε να το παει μεχρι τελους (γαμος, παιδια, ονοματα, ταξιδια κλπ συντηρικοτετοια)

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Breakheart_90

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, sissy108 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 20 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Με καλυψες στο πιτσ φυτιλι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Kristina_

Και ομως γινεται!!! Δλδ εγινε σε σενα,,,τι αλλο θες?και μια χαρα γινεται οταν  χωρισεις με καποιον να γινεις μετα «καπνος»,,,οπς αλλιως να χωρισεις δλδ και να τον παιρνεις καθημερινα τηλ να δει πως περνα???

Τον «εβαλες» να σου ορκιστει,,,ακα τον αναγκασες με τον τροπο σου βρε κοριτσι,,,μην κολλας στη λεξη

Αντε να βαλω τη φαντασια μου  και να επιχειρησω και μια εξηγηση: μια και ειναι και καπως «καταπιεσμενος» μαμακιας και με τη μαμα και με τη «συντροφομαμα»,,,με το που βγηκε  απο το σπιτι/κλουβι πρωτη φορα ηταν? εκει στο συνεδριο που πηγε ειδε οτι η ζωη εχει και αλλες πλευρες,  και κυριως και αλλα κοριτσια,,,που του αρεσουν καλυτερα,,,ε ειδε και  οτι «εχει και αυτος περαση »,,,και αποφασισε να τελειωσει μαζι σου αυτο που απο καιρο εβλεπε οτι δεν του ταιριαζε αλλα λογω «περιορισμου» (και περιορισμενου οριζοντα)  δεν ειχε τολμησει να το εκφρασει νωριτερα και μεχρι προτινος ελεγε να το παει μεχρι τελους (γαμος, παιδια, ονοματα, ταξιδια κλπ συντηρικοτετοια)

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.