Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χωρισε μετά από 3 χρόνια

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Breakheart_90

# 21 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%
Πλήρης απογοήτευση. Όχι ούτε θέλω να πει ότι σαν εμένα καμία ούτε τπτ, απλα συνειδητοποιω ότι όταν τ δίνεις όλα και έχεις πάρει επειδή τ θες όλους τους ρόλους και εισαι σοβαρή κοπέλα λίγο να κουνήσει κάποια την κάνουμε με ελαφρυα. Και τον άλλον π μένει πίσω στα τέτοια μας. Αυτό απλά σαν αναφορά.. όσο για το αν τον είχα περιορισμένο εδώ γελάω γιατί ήταν συνέχεια έξω με τους φίλους του. Τεσπα ας βάλουμε το σεξ πάνω απ όλα και όταν η κοινωνία πια που ήδη είναι είναι μόνο αυτό μην απορρήσουμε π είναι οι άλλες αξίες.. και για να προλάβω ναι είναι σημαντικό αλλά για εμένα υπάρχουν και οι ηθικοί Φράγκοι και οι αξίες. Όχι δεν είμαι τέλεια αλλά σίγουρα έχω ενσυναισθηση ν μην πάω σε 10 μερες με άλλον αποτ χωρισμό μ ούτε να ανεβάζω stories. Ακόμα και εγώ όταν χωρισα από μια σχέση π δεν ήθελα παλαιότερα τ είπα κομψά δεν τον προσέβαλα. Αυτά.

Kristina_

# 22 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.831

Βρε κοριτσι οκ λογικο ειναι να αισθανεσαι ασχημα αλλα δε βγαινει κατι ετσι

Τι ηθελες δλδ να μεινει λογω «ηθικων φραγμων»? Η απο υποχρεωση επειδη τα χες δωσει ολα? (Ποια ειναι αυτα τα «ολα» που τα ακουω συχνα,,,απορω)? Η επειδη ειχες αναλαβει πολλους ρολους? Θα σαρεσε αυτο??? 

Οκ οι ανθρωποι συνηθως δεν αλλαζουν αισθηματα μεσα σε 10 μερες δλδ σπανια συμβαινει και αυτο,,,πολυ σπανια,,,οποτε τι μας μενει? Οτι η ματαξυ σας σχεση δεν ηταν οπως την εχεις στο μυαλο σου, οτι δεν ηταν ολα ανθηρα και τελεια!!! Και το πιο πιθανον ειναι να ειχαν κτυπησει απειρα καμπανακια που δεν ηθελες να ακουσεις,,, η αλλη περιπτωση ειναι αυτος να ειναι ενας ψυχοπαθης/ναρκισσος που ειχε φτιαξει ενα παραμυθι γυρω σου και αποφασισε ξαφνικα να το γκρεμισει επειδη βρηκε ενα νεο,,,Παντως το σεναριο να ειναι αυτος ναρκισσος κλπκλ δεν πολυ παιζει,,,μαζι με το στυλ  μαμακια που μας εχεις περιγραψει,,,αλλα και ετσι να ναι,,,ε επαιξες και εχασες,,,ξεκινα για αλλα σιγα σιγα

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Breakheart_90
Πλήρης απογοήτευση. Όχι ούτε θέλω να πει ότι σαν εμένα καμία ούτε τπτ, απλα συνειδητοποιω ότι όταν τ δίνεις όλα και έχεις πάρει επειδή τ θες όλους τους ρόλους και εισαι σοβαρή κοπέλα λίγο να κουνήσει κάποια την κάνουμε με ελαφρυα. Και τον άλλον π μένει πίσω στα τέτοια μας. Αυτό απλά σαν αναφορά.. όσο για το αν τον είχα περιορισμένο εδώ γελάω γιατί ήταν συνέχεια έξω με τους φίλους του. Τεσπα ας βάλουμε το σεξ πάνω απ όλα και όταν η κοινωνία πια που ήδη είναι είναι μόνο αυτό μην απορρήσουμε π είναι οι άλλες αξίες.. και για να προλάβω ναι είναι σημαντικό αλλά για εμένα υπάρχουν και οι ηθικοί Φράγκοι και οι αξίες. Όχι δεν είμαι τέλεια αλλά σίγουρα έχω ενσυναισθηση ν μην πάω σε 10 μερες με άλλον αποτ χωρισμό μ ούτε να ανεβάζω stories. Ακόμα και εγώ όταν χωρισα από μια σχέση π δεν ήθελα παλαιότερα τ είπα κομψά δεν τον προσέβαλα. Αυτά.

Αρέσει στα μέλη alisida, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Rocker_65

# 23 στις 14/7/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θα πω κάποια πράγματα εδώ : 

1) Ποιος είπε ότι ο ρόλος της συντρόφου είναι μόνο ο ερωτικός ; ΚΥΡΊΩΣ αυτός ναι... και τη θέση μαμάς, κόρης, αδερφής, φίλης · όλους μπορεί να τους αναλάβει κατά περίπτωση και όπου υπάρχει ανάγκη...δε λέμε να ταυτιστεί με αυτούς τους ρόλους, αλλά να μη χάσει το μέτρο · να μην το παρακάνει με αποτέλεσμα "να χάσει τη μπάλα" στο ερωτικό/σεξουαλικό κομμάτι που είναι ο κυρίαρχος ρόλος της. Η έξυπνη γυναίκα καταλαβαίνει την εκάστοτε ανάγκη του συντρόφου της και συνεισφέρει ανάλογα · τα ίδια ισχύουν ασφαλώς και από την αντίθετη πλευρά. Και φυσικά, δεν αντικαθιστά το ρόλο της γυναίκας που την περνά μία ολόκληρη γενιά · δε γίνεται αυτό.

2) "Τον έβαλε να ορκιστεί με τον τρόπο της"· αυτό δεν το ξέρουμε. Δεν ήμασταν μπροστά να δούμε πώς έγινε, αν τον πίεσε ή για το πώς ανέλαβε μητρικό ρόλο· διαβάζουμε τί γράφει από την πλευρά της και ας αρκεστούμε σε αυτό. Ας μην κάνουμε σενάρια.

3) " Να κάνει και αυτή τη ζωή της"· θα το κρίνει η ίδια το πότε και πώς. Τί είδους ζωή ας πούμε· να ανοίγει πόδια όπου βρει ; Είναι 32, στις περισσότερες ξέρω "χτυπάει το καμπανάκι" για παιδί και από νωρίτερα. Προφανώς και συζητούσαν στο παρελθόν για οικογένεια και παιδί. Είχε την αποδοχή της οικογένειάς του γράφει, άρα πήγαιναν σοβαρά. Τρία ολόκληρα χρόνια. Της φούσκωνε τα μυαλά με το θέμα ακόμα και πριν 10 μέρες · πόσες φορές να το γράψει ;

Άσε που στην αρχή την παραμύθιασε ότι "του βγάζει" σταθερότητα και μονογαμία...

Απλά, ο τύπος είναι μάρκα καμμένη και δεν παίζεται με τίποτα· σε όποιον αριθμό και να τον βάλεις χαμένος θα βγεις.

Iraklis_pouaro

# 24 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Δυστυχώς ,αλλά δεν λειτουργούν ούτε σκέφτονται οι άλλοι όπως εμείς αυτό κράτα από όλη την ιστορία.
Αρέσει στα μέλη alisida, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 25 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 894

Ωραία τα ερωτήματα.

Να τα βάλουμε όμως σε πιο σωστή βάση. Εσύ γιατί αγνοησες τα 500 καμπανάκια που σίγουρα υπήρχαν μέχρι τώρα; Εσύ αφού είναι μαμακιας τι πήγες μαζί του; Αφού τον έβλεπες τι τενεκές είναι γιατί δε τον έστειλες στη μάνα του μέχρι τώρα;

Σχέση είχατε, όχι οικογένεια με παιδιά να υπάρχουν τεχνικές δυσκολίες σε όλα αυτά.

Τώρα εσύ πατ πατ θέλεις αλλά το μόνο που ελέγχεις είναι η δική σου συμπεριφορά, και ποτέ στέλνεις τον τενεκέ σπίτι του. Όλα τα άλλα είναι cry me a river.

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

Breakheart_90

# 26 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Εγω τον αγαπάω παρολα τ λόγια που μου είπε. Η καρδιά μ τον θέλει όμως η αυτοεκτίμηση μ λέει να μην κάνω καμιά κίνηση. Έτσι κ αλλιώς τείχος θα συναντήσω. Ελπίζω απλά κάποτε να δει πως με άδειασε έτσι. Κι ας μην ξαναγυρίσει απλά να το δει... πονάει πολύ η απουσία του, μου λείπει η καθημερινότητα μας όλα μου λείπουν. Το κορυφαίο της υπόθεσης είναι ότι έχω την μαμά του να με παίρνει με κλάματα, τους φίλους του να δείχνουν πλήρη συμπαράσταση και αυτός άφαντος... η οικογένεια μ ούτε που να τον ξαναδεί δε. . Με φλερτάρουν όταν βγαίνω και δεν μπορώ να κοιτάξω κανένα. Μακάρι να περάσει όλο αυτό και να φύγει αυτή η ταλαιπωρία και η στεναχώρια που έχω. Όσο για το τι του έχω δώσει.. Πολλά.. όλα τ ψυχή μ σε καθετι που περνούσε για να τον βλέπω να χαμογελάει μόνο. Μου έφτανε μόνο αυτό. Ας είναι καλά

Herman123

# 27 στις 14/7/2022
author
Ανδρας / 49 /
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Απαντήσεις: 82

Κοπελιά αν είσαι μαζόχα περίμενε τον να γυρίσει. Αν είσαι έξυπνη βρε ένα κελεπούρι από δω μέσα και γλεντησε τον χωρίς αύριο.

Rocker_65

# 28 στις 14/7/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

# 26 Breakheart_90

Θεματοθέτρια, εσύ προχώρα μπροστά και θα βρεις τί θα κάνεις. Προσπάθησε να μη σε πάρει τελείως από κάτω. Να θυμάσαι καλά τους στίχους αυτού του τραγουδιού : " ...κι αν συνέχεια κατεβαίνεις και κοντεύεις για τον πάτο... κάτι μέσα σου βαθιά, θα σε σπρώξει πάλι επάνω ! "

alexandriani1

# 29 στις 14/7/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Σημείο πρώτο: Καλά σου λέει η αυτοεκτίμησή σου

Σημείο δεύτερο: Μην νοιώθεις άσχημα, προφανώς δεν πατάμε ένα κουμπί και εξαφανίζουμε τα συναισθήματά μας, ακόμα κι αν έχουμε φάει ήττα και έχουμε "αδειάσει" τον άλλο. Θέλει το χρόνο του, κι υπάρχει κι αυτό το "γαμώτο" που μας τρώει.

Σημείο τρίτο: Θα σου έλεγα να κόψεις τις επαφές με την οικογένειά του και τον δικό του κύκλο. Κατανοώ πως αυτή τη στιγμή η συμπαράστασή τους σου δίνει ένα συναίσθημα δικαίωσης, αλλά κατά βάση σε πάει πίσω.

Σημείο τέταρτο: Προφανώς και θα περάσει όλο αυτό και θα φύγει η στεναχώρια που νοιώθεις. Ο χρόνος είναι γιατρός.

Ωστόσο:

Επιμένω πως ο έρωτας με έρωτα περνάει. Δεν έχεις διάθεση για φλερτ αυτή τη στιγμή, αλλά προσπάθησε να την βρεις το συντομότερο. Και θα σου επαναλάβω: φύγε λίγο από το mood του "θέλω γάμο και παιδιά" και δες τη ζωή λίγο πιο ανάλαφρα. Όλα θα έρθουν, όταν φτάσει η ώρα τους, αλλά κυρίως, θα έρθουν όταν και εφόσον θα αξίζει τον κόπο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Breakheart_90
Εγω τον αγαπάω παρολα τ λόγια που μου είπε. Η καρδιά μ τον θέλει όμως η αυτοεκτίμηση μ λέει να μην κάνω καμιά κίνηση. Έτσι κ αλλιώς τείχος θα συναντήσω. Ελπίζω απλά κάποτε να δει πως με άδειασε έτσι. Κι ας μην ξαναγυρίσει απλά να το δει... πονάει πολύ η απουσία του, μου λείπει η καθημερινότητα μας όλα μου λείπουν. Το κορυφαίο της υπόθεσης είναι ότι έχω την μαμά του να με παίρνει με κλάματα, τους φίλους του να δείχνουν πλήρη συμπαράσταση και αυτός άφαντος... η οικογένεια μ ούτε που να τον ξαναδεί δε. . Με φλερτάρουν όταν βγαίνω και δεν μπορώ να κοιτάξω κανένα. Μακάρι να περάσει όλο αυτό και να φύγει αυτή η ταλαιπωρία και η στεναχώρια που έχω. Όσο για το τι του έχω δώσει.. Πολλά.. όλα τ ψυχή μ σε καθετι που περνούσε για να τον βλέπω να χαμογελάει μόνο. Μου έφτανε μόνο αυτό. Ας είναι καλά

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

seychelles

# 30 στις 15/7/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 894

Μαζί σου σε όλα πλην του ωστόσο. 

Καλύτερα να πάρει το χρόνο της, να αποκτήσει δικές της συνήθειες και μετά το βλέπει για άλλα. Μπορεί να μπλεχτεί αλλιώς, να κάνει πάλι κακές επιλογές πριν επεξεργαστεί τι δεν πήγε καλά με τον ( πλέον ) πρώην.

Ίσως έτσι βρεθεί ξαφνικά σε μια σχέση χωρίς να το θέλει από αδράνεια, για να διατηρήσει της συνήθειες που έχει από τη σχέση που μόλις τελείωσε νάνι αγκαλίτσα-καλημερα αγάπη-δουλεια-ιδια πράγματα το απόγευμα κλπ.

Καλύτερα να γεμίσει το χρόνο της σα σινγκλ και τα άλλα πιο μετά, για να τα δει όλα από μηδενική βάση 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από alexandriani1

Σημείο πρώτο: Καλά σου λέει η αυτοεκτίμησή σου

Σημείο δεύτερο: Μην νοιώθεις άσχημα, προφανώς δεν πατάμε ένα κουμπί και εξαφανίζουμε τα συναισθήματά μας, ακόμα κι αν έχουμε φάει ήττα και έχουμε "αδειάσει" τον άλλο. Θέλει το χρόνο του, κι υπάρχει κι αυτό το "γαμώτο" που μας τρώει.

Σημείο τρίτο: Θα σου έλεγα να κόψεις τις επαφές με την οικογένειά του και τον δικό του κύκλο. Κατανοώ πως αυτή τη στιγμή η συμπαράστασή τους σου δίνει ένα συναίσθημα δικαίωσης, αλλά κατά βάση σε πάει πίσω.

Σημείο τέταρτο: Προφανώς και θα περάσει όλο αυτό και θα φύγει η στεναχώρια που νοιώθεις. Ο χρόνος είναι γιατρός.

Ωστόσο:

Επιμένω πως ο έρωτας με έρωτα περνάει. Δεν έχεις διάθεση για φλερτ αυτή τη στιγμή, αλλά προσπάθησε να την βρεις το συντομότερο. Και θα σου επαναλάβω: φύγε λίγο από το mood του "θέλω γάμο και παιδιά" και δες τη ζωή λίγο πιο ανάλαφρα. Όλα θα έρθουν, όταν φτάσει η ώρα τους, αλλά κυρίως, θα έρθουν όταν και εφόσον θα αξίζει τον κόπο.

Αρέσει στα μέλη alisida, Xenia_Z

Kristina_

# 31 στις 15/7/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.831

Γιατι να μην κανουμε σεναρια??? Ποιος κανονας το λεει αυτο? Ο σαπορτ παντως τα ποστς μας τα εγκρινει!!!

Οταν οι θεματοθετες δεν δινουν αρκετα στοιχεια (για τους οποιους δικους τους λογους), αλλα ζητουν μια αποψη,,,τι να κανουμε???  τοτε τα «σεναρια» εξυπηρετουν ενα σκοπο,,,ο θεματοθετης που «ξερει» τι περιπου εγινε στην δικη του περιπτωση,,,μπαινει στη διαδικασια να δει την κατασταση και με τα ματια ενος αλλου! Αυτο δε ζηταει αλλωστε???

Εμ να μην κανουμε εμεις σεναρια που γραφουμε με σκοπο να «βοηθησουμε» τον εκαστοτε θεματοθετη που ζητα μια αποψη, αλλα να καθεστε μερικοι να σχολιαζετε (ακα να ψειριζετε με περισσεια τα ε-πι-μονη) τα ποστς των αλλων που δεν απευθυνονται σε σας !!! Αυτοειναι οκ??? Ε μηπως να μας υπαγορευετε και πως ακριβως θα πρεπει να απανταμε

Αποριες εκφραζω, αφορμης δοθεισης,,,σιγα μην καθισω να σχολιασω ποστς αλλων 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Xenia_Z

# 32 στις 15/7/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430

Σταμάτα να ασχολείσαι με το 33χρονο λυκόπουλο. Δεν ταιριάζετε για γάμο, γι'αυτό έλειξε τόσο άδοξα. Να θυμάσαι όμως άλλη φορά ότι κανείς άνδρας δε θέλει να κοιμάται με τη μάνα του οπότε μην το κάνεις αυτό το λάθος ξανά. Τα καλά νέα είναι ότι δεν έχασες κάνα κελεπούρι. Ο τύπος έδειξε ότι είναι ασόβαρος και η αλλοπρόσαλη συμπεριφορά του στο τέλος ήταν απλά μια τελευταία εσωτερική πάλη να πείσει τον εαυτό του να παραμείνει στη σχέση σας για να μη χάσει τη βολή του. Τελικά η προσπάθεια τον στένεψε τόσο πολύ που πέρασε στο άλλο άκρο και έφυγε άγαρμπα όπως να ναι ξεφουρνίζοντας ό,τι να ναι. Μην κάνεις το λάθος να τον ξαναπάρεις πίσω αν εμφανιστεί μετανιωμένος (έχουν παρατηρηθεί τέτοιες περιπτώσεις, ιδίως πάνω στο εξάμηνο) γιατί στάνταρ θα σου ξανακάνει τα ίδια και χειρότερα. 

Σταμάτα να μαθαίνεις νέα του και κόψε κάθε επαφή με τους δικούς του γιατί έτσι θα μείνεις κολλημένη στο παρελθόν για μεγαλύτερο διάστημα. Απομυθοποιησέ τον. Αν ταιριάζατε για γάμο δεν θα είχατε φτάσει εκεί που φτάσατε. Απλά δεν ήσασταν για παραπέρα. Σταμάτα να ασχολείσαι λοιπόν με τον καραγκιόζη πρώνη σου και ξεκίνα να βάζεις νέους ανθρώπους στη ζωή σου χωρίς να βιάζεσαι. Όταν απομακρυνθείς από όλο αυτό θα δεις ότι αυτός στην πραγματικότητα δεν ήταν κατάλληλος για σένα και υπήρχαν σημάδια που παρέβλεψες. Στους δύο μήνες όμως ο πόνος ακόμα είναι ακόμα πολύ φρέσκος για να καταλαγιάσει ο πληγωμένος σου εγωισμός και να μπορέσεις να δεις τα λάθη σου. 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, vanarabit και σε ακόμα 3 μέλη.

Breakheart_90

# 33 στις 15/7/2022
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Μακάρι να είναι όπως τα λέτε και να ξεπεραστεί.. επίσης κάτι τελευταίο έχει γενέθλια σ ένα μήνα να το στείλω ή οχι; επισης έχω τη τσάντα τ λαπτοπ τ π είναι ακριβή αλλά δεν μ τη ζήτησε να να στείλω με κουριερ; ναι ψάχνω αφορμή τ ξέρω ενώ δεν θ έπρεπε αλλά ίσως και εγώ ν μην πιστεύω ότι είναι τόσο τοίχος. Ακόμα και τοίχο να αγαπούσα μια ευαισθησία θα είχε θα έβγαζε υγρασία ... κάτι...

Qwerty____55

# 34 στις 15/7/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 1.457

Άργησες να συνειδητοποιήσεις , το τι ακριβώς συμβαίνει γυρω σου ...ακομα και τωρα , μετά απο ολα οσα εζησες..!!!

Εχεις σκοπό , να αλλάξεις , την κοινωνία .!!!

Τον αγαπάς , εχεις κολλήσει μαζι του , δεν μπορείς να κάνεις χωρίς αυτόν ...!!!

Και εκείνος , είναι σίγουρος , ότι φροντίζεις , την μαμά του ...!!!

Τουλάχιστον , ζήτησε της , να σου τόν φέρει παλι πισω ...

Ευχαριστώ ...Q...

Παράθεση:

Qwerty____55

# 35 στις 15/7/2022
author

Αν ησακουστουν , οι συμβουλές σου ,... σιγουρα , θα προκόψει , !!! Ομως η ζημιά , ηδη εχει γινει !!!

Εναν τέτοιον σύντροφο , θα έπρεπε να εχει η κοπέλα ...ωστε να την συμβουλεύει , και να την προστατεύει ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Rocker_65

Θα πω κάποια πράγματα εδώ : 

1) Ποιος είπε ότι ο ρόλος της συντρόφου είναι μόνο ο ερωτικός ; ΚΥΡΊΩΣ αυτός ναι... και τη θέση μαμάς, κόρης, αδερφής, φίλης · όλους μπορεί να τους αναλάβει κατά περίπτωση και όπου υπάρχει ανάγκη...δε λέμε να ταυτιστεί με αυτούς τους ρόλους, αλλά να μη χάσει το μέτρο · να μην το παρακάνει με αποτέλεσμα "να χάσει τη μπάλα" στο ερωτικό/σεξουαλικό κομμάτι που είναι ο κυρίαρχος ρόλος της. Η έξυπνη γυναίκα καταλαβαίνει την εκάστοτε ανάγκη του συντρόφου της και συνεισφέρει ανάλογα · τα ίδια ισχύουν ασφαλώς και από την αντίθετη πλευρά. Και φυσικά, δεν αντικαθιστά το ρόλο της γυναίκας που την περνά μία ολόκληρη γενιά · δε γίνεται αυτό.

2) "Τον έβαλε να ορκιστεί με τον τρόπο της"· αυτό δεν το ξέρουμε. Δεν ήμασταν μπροστά να δούμε πώς έγινε, αν τον πίεσε ή για το πώς ανέλαβε μητρικό ρόλο· διαβάζουμε τί γράφει από την πλευρά της και ας αρκεστούμε σε αυτό. Ας μην κάνουμε σενάρια.

3) " Να κάνει και αυτή τη ζωή της"· θα το κρίνει η ίδια το πότε και πώς. Τί είδους ζωή ας πούμε· να ανοίγει πόδια όπου βρει ; Είναι 32, στις περισσότερες ξέρω "χτυπάει το καμπανάκι" για παιδί και από νωρίτερα. Προφανώς και συζητούσαν στο παρελθόν για οικογένεια και παιδί. Είχε την αποδοχή της οικογένειάς του γράφει, άρα πήγαιναν σοβαρά. Τρία ολόκληρα χρόνια. Της φούσκωνε τα μυαλά με το θέμα ακόμα και πριν 10 μέρες · πόσες φορές να το γράψει ;

Άσε που στην αρχή την παραμύθιασε ότι "του βγάζει" σταθερότητα και μονογαμία...

Απλά, ο τύπος είναι μάρκα καμμένη και δεν παίζεται με τίποτα· σε όποιον αριθμό και να τον βάλεις χαμένος θα βγεις.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Qwerty____55

# 36 στις 15/7/2022
author

Οταν αποσκοπούμε στην επένδυση , της μαμάς , προκειμένου , να εξασφαλίσουμε , μια σχέση με τον γυιο της , τοτε , και δεν ακούμε τα 500 καμπανάκια , .. !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από seychelles

Ωραία τα ερωτήματα.

Να τα βάλουμε όμως σε πιο σωστή βάση. Εσύ γιατί αγνοησες τα 500 καμπανάκια που σίγουρα υπήρχαν μέχρι τώρα; Εσύ αφού είναι μαμακιας τι πήγες μαζί του; Αφού τον έβλεπες τι τενεκές είναι γιατί δε τον έστειλες στη μάνα του μέχρι τώρα;

Σχέση είχατε, όχι οικογένεια με παιδιά να υπάρχουν τεχνικές δυσκολίες σε όλα αυτά.

Τώρα εσύ πατ πατ θέλεις αλλά το μόνο που ελέγχεις είναι η δική σου συμπεριφορά, και ποτέ στέλνεις τον τενεκέ σπίτι του. Όλα τα άλλα είναι cry me a river.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos

Qwerty____55

# 37 στις 15/7/2022
author

Εσυ τον αγαπάς ,  και δεν μπορείς να κάνεις χωρίς αυτόν ... γι'αυτό , παντρέψου τον ... κάντε και κανά δύο παιδάκια , κι οταν αργότερα ,  με το καλο χωρίσετε , θα εχεις την πεθερα σου , να φροντίζει και να μεγαλώνει , τα παιδιά σου , ενω εσυ θα ψάχνεις για κάποια δουλειά , και ...ο καλος σου , θα ασχολείται με ...τις πιτσιρικες !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Breakheart_90

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Qwerty____55

# 38 στις 15/7/2022
author

Τα τραγούδια , και οι στίχοι , δεν ειναι ικανά , ... όταν κάποιος πεσει χαμηλά ...να τον ανεβάσουν παλι ..!!!

Με λαθος συνταγές ,  δεν προχωραμε. !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Rocker_65

# 26 Breakheart_90Θεματοθέτρια, εσύ προχώρα μπροστά και θα βρεις τί θα κάνεις. Προσπάθησε να μη σε πάρει τελείως από κάτω. Να θυμάσαι καλά τους στίχους αυτού του τραγουδιού : " ...κι αν συνέχεια κατεβαίνεις και κοντεύεις για τον πάτο... κάτι μέσα σου βαθιά, θα σε σπρώξει πάλι επάνω ! "

Αρέσει στο μέλος Enikos

Xenia_Z

# 39 στις 15/7/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430

Και κάτι ακόμα θεματοθέτρια... τα πράγματα , είναι απλά ... Εκεί εξω , στην κοινωνία που ζούμε , υπαρχουν πάρα πολλοί άνδρες ... Ανάμεσα σε αυτούς, υπάρχουν και άνδρες στη δεκαετία των 30 που είναι σοβαροί, ώριμοι και δεν παλιμπαιδίζουν σαν τον πρώην σου. Οι γυναίκες έχουν ευκαιρίες να επιλέξουν όπως ακριβώς και οι άνδρες... Μόνη σου το έγραψες ότι ήδη έχεις άνδρες που σε φλερτάρουν. Ο φίλος σου δε σε χώρισε λόγω της ηλικίας σου (εδώ μέσα ένα συγκεκριμένο μέλος έχει εμμονή με τα πιπίνια με αποτέλεσμα να προσπαθεί να προωθήσει θεωρίες απείρου κάλους ) αλλά γιατί η σχέση σας είχε κάνει τον κύκλο της και αυτός ο συγκεκριμένος αποφάσισε για χ,ψ λόγους ότι ΔΕΝ ήσουν εσύ η γυναίκα που ήθελε να παντρευτεί.  Χαλαρά μπορεί να δεις να παντρεύεται την επόμενη σε 2-3 χρόνια ή και νωρίτερα.  Σύμφωνα με τη Eurostat η μέση ηλικία  πρώτου γάμου για τους άνδρες στην Ελλάδα είναι τα 33.8 χρόνια και τα 30.7 χρόνια για τις γυναίκες, άσχετα με τις άρες μάρες κουκουνάρες που διάβασες εδώ μέσα για ηλικίες.  Δεν ήταν λοιπόν μικρός για γάμο όπως σου ξεφούρνισε, απλά ο συγκεκριμένος δεν ήταν έτοιμος ή/και μετά από κάποια εσωτερικά πέρα δώθε κατέληξε βάσει των όσων ζήσατε 3 χρόνια ότι δεν ήσουν εσύ η γυναίκα που ήθελε να παντρευτεί.  Απογοητευτικό μεν, αλλά η συμπεριφορά του και οι μπούρδες που σου ξεφούρνισε στο τέλος δείχνουν ότι δεν έχασες τίποτε το αξιόλογο.  Κοίτα λιοπόν μπροστά και ξεκίνα να γνωρίζεις νέο κόσμο χαλαρά, χωρίς όμως να κάνεις βεβιασμένες κινήσεις.  Κάτσε μόνη σου κάποιο καιρό για να μπορέσεις να αναλογιστείς με καθαρό μυαλό και να δείς και τα δικά σου λάθη προκειμένου να μην τα επαναλάβεις στην επόμενη σχέση σου. Καλή ανάρρωση. 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, alisida

alisida

# 40 στις 15/7/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939

Λυπάμαι πολύ για ο,τι περνάς και για το ότι νοιώθεις πως σε "άδειασε", όμως σκέψου πως ίσως είναι καλύτερα έτσι,από το να ζησεις περισσότερα χρόνια μαζί του "προσπαθώντας" και πιέζοντας να επιστρέψουν συναισθήματα που έφυγαν για πάντα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Breakheart_90

Τον Δεκέμβριο άρχισαν τ πρώτα σύννεφα και τ λόγια περί ρουτίνας 
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.