Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με μπερδεύει η συμπεριφορά της πρώην?

Σελίδα : 1

lotus1992

# 1 στις 4/8/2022
author
Γυναίκα gay / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σας, είμαι 32 και πριν μήνες χώρισα από μια λεσβιακή σχέση. 

Με την πρώην ήμασταν αυτοκόλλητες, κάναμε τα πάντα μαζί, η σχέση μας διήρκεσε 7 χρόνια. Όμως, δυστυχώς δεν υπήρχε έλξη. Στην αρχή υπήρξε ελάχιστη αλλά μετά τίποτα, κυρίως από την πλευρά της πρώην. Εγώ μετά από κάποιο σημείο σταμάτησα να το προτείνω καθώς έβλεπα τοίχο. Η πρώην τη μια έλεγε ότι είχε άγχος, την άλλη ότι είναι ασέξουαλ, και δυστυχώς εγώ βολευόμουν μέσα σ όλο αυτό λόγω του δεσίματος που είχαμε. Καθημερινά λέγαμε λόγια αγάπης, αγκαλιαζόμασταν, όλα αυτα. Αλλα απο τηγανιτα τιποτα.Και προφανώς, όλο αυτό εληξε επειδη ερωτευτηκε αλλη, με την οποια εχει κανονικη σεξουαλικη ζωη, γιατι τη γουσταρει.ενω εμενα οχι. Μαλιστα στη σχεση με αποκαλουσε με χαρακτηρισμους που δινουμε σε παιδι μας, οχι σε συντροφο.Πονεσα πολυ και ακομη δεν εχω ορθοποδησει. Εν μερει επειδη με κραταει αγκιστρωμενη. Μου στελνει οτι της λειπω και οτι με αγαπαει. Στην αρχη θεωρουσα οτι ειναι ερωτικα αυτα, και μαλιστα σε ερωτησεις μου επανασυνδεσης μου ελεγε οτι ειναι δυνατο στο μελλον. Μετα ακουσα κατα τυχη μια συζητηση της στο τηλεφωνο με μια φιλη της οπου της ελεγε οτι δε με βλεπει ερωτικα αλλά σαν οικογενεια και τα λεει οικογενειακα. Και οτι αμα παραδεχτει οτι δε με βλεπει ερωτικα εγω μπορει να φυγω και να την κοψω. Μου ελεγε και αλλα ψεματα, πχ οταν τη ρωτουσα αν αγαπαει τη νυν, μου ελεγε οτι δεν εχει συναισθηματα, κ αυτο μου εδινε ελπιδες, μετα διαψευστηκε κ αυτο (ειναι τρελα ερωτευμενη). Τωρα μου λεει οτι ειμαι ο ανθρωπος της, η οικογενεια της και οτι θα μενουμε παντα μαζι. Στη νυν δεν εχει αποκαλυψει οτι μενουμε ακομη μαζι (ειμαστε εξωτερικο και η νυν Ελλαδα, αλλα η πρωην μου παει και τη βλεπει καθε βδομαδα), εκεινη νομιζει οτι εφυγα μολις χωρισαμε. Η πρωην δε με αφηνει να φυγω, με τη δικαιολογια οτι ειμαι ο ανθρωπος της κλπ. Απο την αλλη, φοβαμαι να μεινω εδω και αλλο καθως μια φορα ειχε φερει τη νυν και επειδη δεν ηθελε να καταλαβει οτι ειμαι κ γω εδω με εστειλε να μεινω αλλου. Δε θελω να ξαναπερασω κατι τοσο τραυματικο. Θελει να κοιμομαστε μαζι το βραδυ (χωρις σεξ τονιζω) και επεμενε να με φιλαει στο στομα μεχρι που της το ξεκοψα. Επισης μου ειπε το κορυφαιο οτι κραταει τη σχεση με τη νυν επειδη εχει εμενα, δηλαδη κανει βηματα στον ερωτικο τομεα επειδη εχει εμενα πλαι της (εννοει δεκανικι). Δεν καταλαβαινει καν ποσο προσβλητικο ειναι αυτο.Πληγωνομαι παρα πολυ καθε φορα που μιλαει στο τηλεφωνο με τη νυν, και ειμαι παρα πολυ πληγωμενη με ολα αυτα γενικως. Κυριως επειδη μου εδινε ψευτικες ελπιδες επανασυνδεσης και αν δεν ειχα ακουσει οτι με βλεπει οικογενειακα, θα συνεχιζε να λεει οτι με βλεπει ερωτικα. Με πληγωνει που εχει κανονικη σεξουαλικη σχεση με τη νυν και με μενα δεν ηθελε και με πληγωνει που με κρυβει απο τη νυν ενω δεν εχουμε τιποτα υποπτο.Πώς να το χειριστω ολο αυτο?

Helenaki4

# 2 στις 4/8/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.147

Είναι απλό κοπελια .

Αν πιστεύεις οτι φταίει η άλλη , θα κάτσεις εκεί και θα τρως τη μια καφρίλα πίσω απ? την άλλη , 

Ε ,κι αφού εσυ δε θα φταις , έτσι θα συνεχίσεις , σαν θύμα κι ερωτικο ψιχουλακι.

Μήπως να φταιξεις εσυ επιτέλους μπας και πάρεις την αξιοπρέπεια σου στα χέρια σου ?
Λέω εγω τώρα ...

(Έφτασα 45 κι ακόμα δεν εχω καταλάβει τι σημαίνει «τηγανιτα» για δυο γυναίκες ...με την απορία θα μείνω , αλλα αυτό ειναι δευτερεύον . Προέχει η ψυχική σου υγεία αν θέλεις να βρεις σύντροφο που να σε σέβεται ).

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

nikoslambr

# 3 στις 5/8/2022
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 260

Η λυση ειναι μια , παντα η ιδια, παντα δυσκολη.

Τραβα γραμμη, δωσε τελος μεσα σου και προχωρα. Εκει εξω υπαρχουν χιλιαδες ανθρωποι μονοι που θελουν να μοιραστουν τον χρονο τους και ισως την ζωη τους εντιμα. Μην χαλας την ψυχη σου.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Helenaki4

alexandriani1

# 4 στις 5/8/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Προφανώς έχεις πέσει σε απόλυτα χειριστικό άτομο. Ωστόσο, όπως σου είπε και το Ελενάκι, ασφαλώς και το πρόβλημα βρίσκεται σε σένα. Εάν ξαναδιαβάσεις με προσοχή όσα γράφεις παραπάνω, θα το δεις κι εσύ ξεκάθαρα: Μιλάς για τον εαυτό σου σαν να μην έχεις βούληση, αλλά να είσαι μια μαριονέτα στα χέρια της φίλης σου. Πχ "δεν με αφήνει να φύγω", "με έστειλε να μείνω αλλού"...

Και βεβαίως δεν προέκυψαν τα προβλήματα της σχέσης σας λόγω του τρίτου προσώπου μόνο. Έμεινες σε μια σχέση 7 χρόνια στην οποία σχέση ξεκάθαρα δεν υπήρχε ερωτική επιθυμία και έλξη από την άλλη πλευρά; Μήπως το ελιξίριο για σένα είναι τελικά να σε ταπεινώνει κάποιος;
Ξέρεις, πάντα  οι άλλοι μας φέρονται όπως τους επιτρέπουμε. Σκοπεύεις να συνεχίσεις να επιτρέπεις να σε υποτιμούν;
Αρέσει στα μέλη Silektis, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

magicbus

# 5 στις 5/8/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 158

Σε έχει γραμμένη...

Έχει προχωρήσει παρακάτω...
Περνάει μια χαρά με την νυν...
Σε τι ακριβώς σε μπερδεύει η συμπεριφορά της...???

Kristina_

# 6 στις 5/8/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.831

Κοπελα δεν απορω που παραμενεις εκει τωρα, απορω που εμεινες 7 χρονια!!! Δλδ που μπηκες καν σε αυτη τη «σχεση». Και οι δυο εχετε μεγα θεμα,,,αλλα τωρα μας απασχολεις εσυ επειδη εσενα γνωρισαμε. Εισαι 31 χρονων,,,η ζωη δεν περιμενει,,,παρε βοηθεια χθες

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lotus1992

Γεια σας, είμαι 32 και πριν μήνες χώρισα από μια λεσβιακή σχέση. 

Με την πρώην ήμασταν αυτοκόλλητες, κάναμε τα πάντα μαζί, η σχέση μας διήρκεσε 7 χρόνια. Όμως, δυστυχώς δεν υπήρχε έλξη. Στην αρχή υπήρξε ελάχιστη αλλά μετά τίποτα, κυρίως από την πλευρά της πρώην. Εγώ μετά από κάποιο σημείο σταμάτησα να το προτείνω καθώς έβλεπα τοίχο. Η πρώην τη μια έλεγε ότι είχε άγχος, την άλλη ότι είναι ασέξουαλ, και δυστυχώς εγώ βολευόμουν μέσα σ όλο αυτό λόγω του δεσίματος που είχαμε. Καθημερινά λέγαμε λόγια αγάπης, αγκαλιαζόμασταν, όλα αυτα. Αλλα απο τηγανιτα τιποτα.Και προφανώς, όλο αυτό εληξε επειδη ερωτευτηκε αλλη, με την οποια εχει κανονικη σεξουαλικη ζωη, γιατι τη γουσταρει.ενω εμενα οχι. Μαλιστα στη σχεση με αποκαλουσε με χαρακτηρισμους που δινουμε σε παιδι μας, οχι σε συντροφο.Πονεσα πολυ και ακομη δεν εχω ορθοποδησει. Εν μερει επειδη με κραταει αγκιστρωμενη. Μου στελνει οτι της λειπω και οτι με αγαπαει. Στην αρχη θεωρουσα οτι ειναι ερωτικα αυτα, και μαλιστα σε ερωτησεις μου επανασυνδεσης μου ελεγε οτι ειναι δυνατο στο μελλον. Μετα ακουσα κατα τυχη μια συζητηση της στο τηλεφωνο με μια φιλη της οπου της ελεγε οτι δε με βλεπει ερωτικα αλλά σαν οικογενεια και τα λεει οικογενειακα. Και οτι αμα παραδεχτει οτι δε με βλεπει ερωτικα εγω μπορει να φυγω και να την κοψω. Μου ελεγε και αλλα ψεματα, πχ οταν τη ρωτουσα αν αγαπαει τη νυν, μου ελεγε οτι δεν εχει συναισθηματα, κ αυτο μου εδινε ελπιδες, μετα διαψευστηκε κ αυτο (ειναι τρελα ερωτευμενη). Τωρα μου λεει οτι ειμαι ο ανθρωπος της, η οικογενεια της και οτι θα μενουμε παντα μαζι. Στη νυν δεν εχει αποκαλυψει οτι μενουμε ακομη μαζι (ειμαστε εξωτερικο και η νυν Ελλαδα, αλλα η πρωην μου παει και τη βλεπει καθε βδομαδα), εκεινη νομιζει οτι εφυγα μολις χωρισαμε. Η πρωην δε με αφηνει να φυγω, με τη δικαιολογια οτι ειμαι ο ανθρωπος της κλπ. Απο την αλλη, φοβαμαι να μεινω εδω και αλλο καθως μια φορα ειχε φερει τη νυν και επειδη δεν ηθελε να καταλαβει οτι ειμαι κ γω εδω με εστειλε να μεινω αλλου. Δε θελω να ξαναπερασω κατι τοσο τραυματικο. Θελει να κοιμομαστε μαζι το βραδυ (χωρις σεξ τονιζω) και επεμενε να με φιλαει στο στομα μεχρι που της το ξεκοψα. Επισης μου ειπε το κορυφαιο οτι κραταει τη σχεση με τη νυν επειδη εχει εμενα, δηλαδη κανει βηματα στον ερωτικο τομεα επειδη εχει εμενα πλαι της (εννοει δεκανικι). Δεν καταλαβαινει καν ποσο προσβλητικο ειναι αυτο.Πληγωνομαι παρα πολυ καθε φορα που μιλαει στο τηλεφωνο με τη νυν, και ειμαι παρα πολυ πληγωμενη με ολα αυτα γενικως. Κυριως επειδη μου εδινε ψευτικες ελπιδες επανασυνδεσης και αν δεν ειχα ακουσει οτι με βλεπει οικογενειακα, θα συνεχιζε να λεει οτι με βλεπει ερωτικα. Με πληγωνει που εχει κανονικη σεξουαλικη σχεση με τη νυν και με μενα δεν ηθελε και με πληγωνει που με κρυβει απο τη νυν ενω δεν εχουμε τιποτα υποπτο.Πώς να το χειριστω ολο αυτο?

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 7 στις 5/8/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Καλα...

Kristina_

# 8 στις 5/8/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Κατα στα λεει η αλεξ με μια ενσταση ,,,και οι δυο (μετα)χειριζεστε η μια την αλλη,,,απο οσα διαβασα η αλλη δεν κανει και καμια προσπαθεια,,,χαλαρα κανει οτι γουσταρει,,,και η «δικια» μας ανεχεται χρονια τωρα μηπως και «της αλλαξη γνωμη», οπως και η ιδια αναφερει καπου

Παντως πολυ στεναχωρη κατασταση,,,χαλαστηκα και που το διαβασα και το εκανα εικονα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alexandriani1

Προφανώς έχεις πέσει σε απόλυτα χειριστικό άτομο. Ωστόσο, όπως σου είπε και το Ελενάκι, ασφαλώς και το πρόβλημα βρίσκεται σε σένα. Εάν ξαναδιαβάσεις με προσοχή όσα γράφεις παραπάνω, θα το δεις κι εσύ ξεκάθαρα: Μιλάς για τον εαυτό σου σαν να μην έχεις βούληση, αλλά να είσαι μια μαριονέτα στα χέρια της φίλης σου. Πχ "δεν με αφήνει να φύγω", "με έστειλε να μείνω αλλού"...

Και βεβαίως δεν προέκυψαν τα προβλήματα της σχέσης σας λόγω του τρίτου προσώπου μόνο. Έμεινες σε μια σχέση 7 χρόνια στην οποία σχέση ξεκάθαρα δεν υπήρχε ερωτική επιθυμία και έλξη από την άλλη πλευρά; Μήπως το ελιξίριο για σένα είναι τελικά να σε ταπεινώνει κάποιος;
Ξέρεις, πάντα  οι άλλοι μας φέρονται όπως τους επιτρέπουμε. Σκοπεύεις να συνεχίσεις να επιτρέπεις να σε υποτιμούν;

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Kristina_

# 9 στις 5/8/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Πωπω

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Kristina_

Καλα στα λεει η αλεξ με μια ενσταση ,,,και οι δυο (μετα)χειριζεστε η μια την αλλη,,,απο οσα διαβασα η αλλη δεν κανει και καμια προσπαθεια,,,χαλαρα κανει οτι γουσταρει,,,και η «δικια» μας ανεχεται χρονια τωρα μηπως και «της αλλαξει γνωμη», οπως και η ιδια αναφερει καπου

Παντως πολυ στεναχωρη κατασταση,,,χαλαστηκα και που το διαβασα και το εκανα εικονα 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Xenia_Z

# 10 στις 5/8/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430
Θεματοθέτρια κάνεις πληροφορημένες επιλογές. Εσύ εν πλήρη γνώσει σου επιτρέπεις να σε χρησιμοποιεί σα δεκανίκι μες τα μούτρα σου. Το τέλος όμως είναι προδιαγεγραμμένο όσο και αν καθήσεις να σε πατήσει. Η συμβουλή μου είναι να τερματίσεις τη συγκατοίκηση με την πρώην άμεσα, να κόψεις μαχαίρι κάθε επικοινωνία μαζί της και να πάψεις να μαθαίνεις γι' αυτή από τρίτους. Μετακόμισε αλλού, ψάξε να κάνεις νέους φίλους και ξεκίνα να κάνεις ψυχοθεραπεία για να διαχειριστείς την παντελή έλλειψη αυτοεκτίμησης που σε διακατέχει.

lotus1992

# 11 στις 5/8/2022
author
Γυναίκα gay / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 2

Eυχαριστω πολυ! Εχω τραυματικο δεσμο με το συγκεκριμενο ατομο και ειναι δυσκολη η αποκοπη. Το προσπαθω αλλα και η ψυχολογος δε φαινεται 100% υπερ του να διακοψω αποτομα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Xenia_Z
Θεματοθέτρια κάνεις πληροφορημένες επιλογές. Εσύ εν πλήρη γνώσει σου επιτρέπεις να σε χρησιμοποιεί σα δεκανίκι μες τα μούτρα σου. Το τέλος όμως είναι προδιαγεγραμμένο όσο και αν καθήσεις να σε πατήσει. Η συμβουλή μου είναι να τερματίσεις τη συγκατοίκηση με την πρώην άμεσα, να κόψεις μαχαίρι κάθε επικοινωνία μαζί της και να πάψεις να μαθαίνεις γι' αυτή από τρίτους. Μετακόμισε αλλού, ψάξε να κάνεις νέους φίλους και ξεκίνα να κάνεις ψυχοθεραπεία για να διαχειριστείς την παντελή έλλειψη αυτοεκτίμησης που σε διακατέχει.

MiltosRNLI1930

# 12 στις 7/8/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Eμεις απο τηγανιτα ,παμε καλα

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.