Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

annakapa123

# 1 στις 6/8/2022
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ν. Αρτας / Αγναντα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Επανασύνδεση

Καλησπέρα 

Θα ήθελα να αναφερθώ στη τελευταία μου σχέση που δυστυχώς τελείωσε πριν λιγο καιρό. Αρχικά ήμασταν μαζί ένα χρόνο δηλαδή από πέρσι αρχές καλοκαιριού. Ήταν πάντα πολύ κοντά μου και ότι χρειαζόμουν από το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο με στήριζε πάντα. Μου μιλούσε και μου φεροταν σα να είμαι κάτι μοναδικό και όπως δε μου είχε φερθεί κανένας αλλος μέχρι τότε. Μέχρι αυτό το σημείο με είχε κάνει να μου αρέσει πολύ ο χαρακτήρας του αλλά δεν ήθελα να δείξω ότι αρχίζω και κολλάω για να μη με θεωρήσει δεδομένη. Ενώ είχα αρχίσει να δένομαι και να νιώθω κάποια πράγματα μαζί του άρχισε να ζηλεύει σε ένα αρκετά μεγάλο βαθμό επειδή έβλεπε ότι για παράδειγμα έκανα παρέα με αγορια θεωρώντας ότι με βλέπουν αλλιώς χωρίς να δίνω κανένα απολύτως δικαίωμα. Από αυτή τη περίοδο και μετά αρχισε να γίνεται απόμακρος και μου έδειχνε ότι από σοβαρή σχέση που είχαμε ήθελε πλέον να έχουμε κάτι χαλαρό. Ήθελε απλά να βγαίνουμε έξω ή να καθόμαστε σπίτι χωρίς να είναι όπως παλιά απέναντι μου δείχνοντας μου ότι με θέλει μονο για ... Ενώ μου έδειχνε ότι νοιάζεται πχ μη πάθω κάτι, ήθελε να έχουμε κάτι χαλαρό. Από τότε που άρχισα να νιώθω ότι τον έχανα άρχισα να κολλάω και να θέλω να είμαστε όπως πριν. Θέλω με κάποιο τρόπο να του δείξω πως νιώθω όπως πριν και δεν έχει αλλάξει για μένα χωρίς ομως να δείξω δεδομένη. Κάθε φορά που μου στέλνει μόνο που βλέπω μήνυμα από αυτόν γίνομαι αυτόματα ο πιο χαρούμενος άνθρωπος στον κόσμο και ας μη μου μιλάει όπως θα ήθελα Ιδέες για το πως μπορώ να του μιλήσω να είμαστε όπως πριν;

archagellos

# 2 στις 6/8/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.554

Αγαπητη 

το αγορι σου ειναι ...εαν δεν του κανεις μια κουβεντα για ολα τα θεματα 

( οπως τα εγραψες εδω ) ...τοτε τι κανενετε μαζι ?

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη User#574490, Serceg και σε ακόμα 8 μέλη.

Thomas_12_12

# 3 στις 6/8/2022
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Βρες άλλον, πριν το μετανιώσεις. Αξίζεις κάτι καλύτερο. Δεν κάνει για σένα.

Xenia_Z

# 4 στις 6/8/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 284
Δεν γίνεται να είστε όπως πριν δυστυχώς. Ο έρωτας του για σένα σύμφωνα με όσα περιέγραψες έχει κάνει τον κύκλο του και αυτό δεν αντιστρέφεται. Πρέπει να τον απομυθοποιήσεις διότι τα συναισθήματα του για σένα όσο θεαματικά και αν υπήρξαν στην αρχή αποδείχτηκε ότι είχαν ημερομηνία λήξεως. Όταν μάλιστα του πέρασε ο έρωτας σε υποβίβασε σε καβάντζα για σεξ κατά τα γραφόμενα σου και αυτό δείχνει έλλειψη σεβασμού για σένα και γι' αυτό που είχατε. Επομένως ο τύπος δεν είναι κάτι το εξαιρετικό. Πρέπει να μάθεις να βάζεις Χ σε πρώην που αποδεικνύονται τόσο λίγοι. Μάθε να μην κολλάς όταν σε φτύνουν και να προχωράς παρακάτω αλλιώς θα καταλήγεις να ταλαιπωρείσαι με ανθρώπους που δε θα σε σέβονται και θα σε έχουν μόνο για... Αυτό που θυμάσαι δεν υπάρχει πια. Δυστυχώς αποδείχθηκε ότι είχε ημερομηνία λήξεως.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, tzoulia59 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 5 στις 6/8/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.374

Πιθανότατα ξενέρωσε. Δεν είναι απαραίτητο να φταις εσύ γι' αυτό, συχνά οι άνθρωποι ενθουσιάζονται και ξε-ενθουσιάζονται με ευκολία. Ειδικά σε νεαρές ηλικίες.

Μικρή κοπέλα είσαι, μην το παίρνεις κατάκαρδα. Κάνε μια κουβέντα κι αν δεν βγάλεις άκρη και δεν δεις αλλαγή συμπεριφοράς, ξεκόλλα και πήγαινε παρακάτω.
Αρέσει στα μέλη Serceg, melinaki345 και σε ακόμα 5 μέλη.

Uhtred323

# 6 στις 6/8/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 839

δεδομενη/ος ειναι μια λεξει της νεας μοδας που απο την ωρα που την βαλανε στο μυαλο τον ανθρωπον σημερα καταστρεφονται σχεσης και γαμοι τι σημαινει ειμαι δεδομενη ??? δεν υπαρχη δεδομενος/η τιποτα στη ζωη δεν ειναι δεδομενο αλλα η νεα μοδα σας εβαλε στα μυαλουδακια τετοιες λεξουλες και ετσι χωριζεται χωρις λογο 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, SPACE00TUBE και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 7 στις 6/8/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.864
Εχει συμφωνησει να ειναι μαζι...

Περναει τελεια...

Την εχει καμει Θεα ο αλλος και της αρεσε πολυ...

Αλλα...

Δεν θελει να φανει δεδομενη...

Γυρευε τωρα τι του εκαμε του αθρωπου και...

Την εστειλε...

Τωρα ζητει ιδεες απο τους εφημερευοντες...

Καλα, ναι...

Αρέσει στα μέλη Serceg, Silektis και σε ακόμα 4 μέλη.

SPACE00TUBE

# 8 στις 6/8/2022
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Απαντήσεις: 76

Καλησπερα αννα κ

διαβαζωντας το κειμενο σου καταλαβα οτι εβγαινες με καποιον ο οποιος δινοταν στην σχεση ολοψυχα [ ο αντρας οταν κανει ξεπετα δεν δινεται ολοψυχα  αρα το ενιωθε,] εσυ ομως τον "παγωνεσ" για να μην δειξης οτι εισαι ευκολη..Παραλληλα του παρουσιαζες διαφορα  αγορια  ως "κολλητουσ" με τους οποιους εκανες παρεα με τον φιλο σου η και χωρις αυτον..Και εδω ξεκινα το προβλημα... Ερωτημα τα αγορια που κανεις παρεα ο φιλος σου τα γνωριζει? Αυτα τα αγορια βγαινουν μαζι σας η εσυ επιλεγεις να βγαινεις με αυτα κατα μονας? Αυτα τα αγορια εχουν σχεση? Ερχονται να σε δουν με τις κοπελλες τους?  Αυτα θα επρεπε να τα διευκρινιζεις εδω επειδη ειναι ζωτικης σημασιας ερωτηματα.. Ο φιλος σου ειναι αντρας και ως αρσενικο δεν μπορει να νοιωθει οτι σε περιτριγυριζει μια αγγελη ετοιμη να σου ορμηξει..Καλη μου τα ενστικτα μας οσο και προοδευτικοι να θελουμε να το παιξουμε ειναι τα ιδια οπως οταν ζουσαμε στις σπηλιες..Ο αντρας οταν αγαπα ζηλευει και καλα θα ειναι εσυ ως εξυπνη γυναικα να διαλεξεις η τον αντρα που σου εδειξε ενδιαφερον οσο κανεις αλλος πριν η τα αλλα αγορια...
Αρέσει στα μέλη User#574490, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

Melinaki75

# 9 στις 7/8/2022
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Δρέπανο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 25
Είμαι και εγώ στην ηλικία σου και κανονικά θα έπρεπε να απομακρυνόμαστε όταν βλέπουμε ότι δεν συμβαδίζουμε με κάποιον.Ωστόσο θα στο αναλύσω ,αν και πιστεύω ότι και μόνη σου ξέρεις ότι θα το αφήσεις πίσω σου αργά η γρήγορα .Καταρχας έχω κάποιες ερωτήσεις .Ξεκίνησε να ζηλεύει από την μία μέρα στην άλλη ;Η συμπεριφορά του προς εσένα έγινε έτσι ψυχρή ξαφνικά ;Το συζητήσατε καθόλου ;Όντως κάνεις παρέα με πολλά αγόρια ; Έχουν γνωριστεί με το αγόρι σου και αν Μαι τι σχέσεις είχαν ; Αυτός έκανε στενή παρέα με άλλες κοπέλες ;Αν όντως τα έδινε όλα στην αρχή της σχέσης ,εσυ ήσουν ψυχρή και παράλληλα έβλεπε πολλά αρσενικά να σε περιτριγυρίζουν ,είναι πιθανό να ένιωσε ότι έρχεται σε δεύτερη μοίρα ,προσπαθεί περισσότερο ,του βγήκαν κάποιες ανασφάλειες κλπ.Οπότε αυτή η στάση του είναι αμυντική ,προσπαθεί και αυτός να σου δείξει ότι είναι κουλ κλπ .Αν όμως εσυ του έδειχνες ότι είσαι εκεί ,ήσουν σωστή κλπ ,ακόμα και αν δεν ήσουν τόσο εκδηλωτική ,μήπως αυτό περί ζήλειας είναι απλά δικαιολογία ; Μήπως δηλαδή αυτός θέλει κάτι χαλαρό ,κοιτάζει και αλλού και χρησιμοποίησε τους φίλους σου ως πρόφαση ; Μόνο εσύ ξέρεις τι συμβαίνει πραγματικά .Πόσο συχνά επικοινωνεί μαζί σου ;Εσυ έπαιρνες κάποια πρωτοβουλία να επικοινωνήσεις πρώτη ή το άφηνες πάντα πάνω του ; Και εδώ και πόσο καιρό το πάει έτσι χαλαρά ; Εσύ θεωρείς ότι έχεις κάνει προσπάθειες για αυτή τη σχέση και απέτυχαν ;Σε περίπτωση που ισχύει το πρώτο ,θα ήθελες να είσαι με κάποιον που με την πρώτη παρεξήγηση ή ανασφάλεια ή ζήλεια δρα αμυντικά και εκδικητικά ίσως ,αντί να κάτσει να το συζητήσει και να βελτιώσει τη σχέση ;Εσυ γενικά το αγόρι αυτό το θέλεις στη ζωή σου ; Ή ξεκίνησε να σε ελκύει όταν ειδες ότι έπρεπε να τον διεκδικήσεις .Μήπως είναι απλά εγωισμός ;
Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, vanarabit

MiltosRNLI1930

# 10 στις 7/8/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Eιμαι εδω στο Sxeseis GR λιγο μετα το 1453 οταν οι Μαμελουκοι μπηκαν στην Πολη .Ολες οι ιστοριες αγαπης περιγραφουν ποσο ωραια περναγαν τις 3 εβδομαδες και μετα ερχεται το χαος .Νομιζω οτι πρεπει να κανουμε ενα συνεδριο τυπου ΠΑΣΟΚ στο Αλσος Χαλανδριου να το αναλυσουμε .

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

annakapa123

# 11 στις 7/8/2022
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ν. Αρτας / Αγναντα
Θέματα: 1
Ήταν δικοί μου φίλοι δε τους ήξερε και δε τους είχε δει ποτέ απλά πραγματικά δεν είχα δει ποτέ κανέναν αλλιώς. Αν είναι όντως μαζί μου επειδη νιώθει πράγματα για μενα δεν είναι παράλογο να ζηλεύει τόσο πολύ και να με έχει μετά όλο τον καιρό σε κάτι αμφίβολο και χαλαρο;

tzoulia59

# 12 στις 7/8/2022
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.525

ενα χρονο σχεση πολυ δεν την λες ..

και οταν εισαι 20 χρονος και κανεις σχεση αυτης της διαρκειας ,,,συνηθως  εισαι  αισθηματιας ..ειναι θεμα χαρακτηρα ,
επισης τι ακριβως επιδιωκεις στα 20??  να εισαι με τον ιδιο  αντρα για ολη σου την ζωη ??
ε καποια στιγμη θα ερχοταν και το τελος 
επισης οταν ο αντρας σου λεει να εχετε κατι χαλαρο ,,αν εχεις αξιοπρεπεια και σεβεσαι τον εαυτο σου ,,εξαφανιζεσαι ..
αυτα του τυπου ειχα κι αλλους φιλους αγορια και τον ξενερωσα 
,αστο κοριτσακι ,,μας τα ειπαν κι αλλοι ..
αν αυτος ειχε πραγματικα αισθηματα  για σενα κι ηταν ερωτευμενος 
θα σου 
εκανε  σκηνες ζηλειας  ...και θα σε μαζευε ,,θα υπηρχαν απαγορευσεις ,,ετσι λειτουργουν οι ερωτευμενοι ,
κι αν δεν μαζευοσουν ,,,τοτε  θα  σε χωριζε ,,κι οχι να σε εχει για να ,,,μονο,,,
 οι ερωτευμενοι πονανε ,,,και χωριζουν ,,χωρις να ,,

λοιπον κεντρικο συμπερασμα ...το 20 χρονο αγορακι το μεγαλωσες ,,το εκανες εμπειρο και αντρα 
και παει να δοκιμασει 
και σ αλλες παραλιες ..απ το ιστα ..
..ψαξτο ...
τα 20 χρονα αγορακια  να ξερεις οτι δεν σκεφτονται σαν τα 20 χρονα κοριτσακια  ,,,θεωρουν οσο πιο πολλες 
εμπειριες  τοσο πιο πολυ αντρες 
στην θεση σου θα σου ελεγα ,,να κοψεις εντελως ,,
αυτος μας τελειωσε ,,δεν επανερχεται  
πηγαινε για κανενα μπανιο με τους φιλους σου κι απο Σεπτεμβριο ,,ξεκιναει η χρονια ,,,κοιτα πως θα βελτιωσεις εσενα 
και μετα θα βρεις και ενα αλλο παιδι να κανεις κατι ,,αλλο  ...
και να ξερεις οτι  οταν εχουμε σχεση ,,,ειμαστε δεδομενοι ...
γιατι αν δεν ειμαστε δεδομενοι κι ο αλλος μας κυνηγαει 
στο τελος μας μενει η μη δεδομενιλα αγκαλια 
..εγω τους μη δεδομενους δεν τους παω καθολου ,,βασικα ουτε βδομαδα δεν  τους βρισκει  
.εχω κανα 2 στο μυαλο μου ,,που εγιναν παρελθον... ..εγω κερδισμενη βγηκα ,εσωσα τον χρονο μου ,,,την αξιοπρεπεια μου και την ψυχη μου  
Αρέσει στα μέλη Serceg, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 13 στις 7/8/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ογδοντα τρεις χιλιαδαι, τετρακοσα ενενηντα και εφτα γιεπσ  . . . . . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από tzoulia59

και να ξερεις οτι  οταν εχουμε σχεση ,,,ειμαστε δεδομενοι ...
γιατι αν δεν ειμαστε δεδομενοι κι ο αλλος μας κυνηγαει 
στο τελος μας μενει η μη δεδομενιλα αγκαλια 
..εγω τους μη δεδομενους δεν τους παω καθολου ,,βασικα ουτε βδομαδα δεν  τους βρισκει  
.εχω κανα 2 στο μυαλο μου ,,που εγιναν παρελθον... ..εγω κερδισμενη βγηκα ,εσωσα τον χρονο μου ,,,την αξιοπρεπεια μου και την ψυχη μου  

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

vidar70

# 14 στις 7/8/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 535

Μα ανδ εν θες να γραψεις κατι στην κοπελα τουλαχιστον μην γρραφεις ανοησιες. Το 47 στο προφιλ ειναι αληθεια? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Thomas_12_12
Βρες άλλον, πριν το μετανιώσεις. Αξίζεις κάτι καλύτερο. Δεν κάνει για σένα.

vidar70

# 15 στις 7/8/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 535

Ρε συνχρηστες εξηγηστε μου σας παρακαλω αυτο το "δεδομενος/δεδομενη" τι σημαινει?? Πραγματικα το ακουω και τ διαβαζω καθημερινα και δεν βγαζω ακρη. Και μονο που σκεφτεσαι να μην με εχει δεδομενο/νη εχει χαθει η ουσια της σχεσης. Ετσι το βλεπω εγω. Αρχιζω και εχω συμπεριφορες ωστε να μην με εχει δεδομενο ? Τοτε δεν θα επρεπε να ειμαι μαζι με αυτην/αυτον. 

Enikos

# 16 στις 8/8/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεδομενη = Οτι ειναι σιγουρος πως με εχει και αραζει, δεν ειναι στα συρματα μονιμως με σπασμενα νεβρα, ουτε εχει γινει αλκοολικος απο το φοβο μη με χασει. Αλλα εγω θα τον κανω να σιχαθει συλλογικα το φυλο μου, σε σημειο που να με μπαρκαρει και μετα να ανεβαζω θεματα σε φορουμ.

Ειναι απλο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από vidar70

Ρε συνχρηστες εξηγηστε μου σας παρακαλω αυτο το "δεδομενος/δεδομενη" τι σημαινει?? Πραγματικα το ακουω και τ διαβαζω καθημερινα και δεν βγαζω ακρη. Και μονο που σκεφτεσαι να μην με εχει δεδομενο/νη εχει χαθει η ουσια της σχεσης. Ετσι το βλεπω εγω. Αρχιζω και εχω συμπεριφορες ωστε να μην με εχει δεδομενο ? Τοτε δεν θα επρεπε να ειμαι μαζι με αυτην/αυτον. 

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

SPACE00TUBE

# 17 στις 8/8/2022
author

Εσυ αγορι με τοσες συνδρομες που εχεις πληρωσει απο το 1453 και εντευθεν,θα μπορουσες να ειχες αγορασει ολοκληρη την  INSTABUL μαζι με τον βοσπορο..

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από MiltosRNLI1930

Eιμαι εδω στο Sxeseis GR λιγο μετα το 1453 οταν οι μαμελουκοι μπηκαν στην πολη .Ολες οι ιστοριες αγαπης περιγραφουν ποσο ωραια περναγαν τις 3 εβδομαδες και μετα ερχεται το χαος .Νομιζω οτι πρεπει να κανουμε ενα συνεδριο τυπου πασοκ στο αλσος χαλανδριου να το αναλυσουμε .

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, vanarabit

SPACE00TUBE

# 18 στις 8/8/2022
author

Αφου λοιπον δεν του γνωριζες τους "κολλητουσ" σε σχεση ενος χρονου προφανως ηθελες να τον "καισ" γιατι αυτο σε ιακνοποιουσε?  Το βλεπω πολυ αρωστημενο και φτηνο αν ειναι ετσι..Με αυτον τον χαρακτηρα ολες οι γνωριμιες που θα κανεις λιγο πολυ ετσι θα καταληγουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από annakapa123
Ήταν δικοί μου φίλοι δε τους ήξερε και δε τους είχε δει ποτέ απλά πραγματικά δεν είχα δει ποτέ κανέναν αλλιώς. Αν είναι όντως μαζί μου επειδη νιώθει πράγματα για μενα δεν είναι παράλογο να ζηλεύει τόσο πολύ και να με έχει μετά όλο τον καιρό σε κάτι αμφίβολο και χαλαρο;

Αρέσει στο μέλος vanarabit

SPACE00TUBE

# 19 στις 8/8/2022
author

Οχι καλη μου δεν ειναι παραλογο. Το παραλογο θα ηταν να σφυριζε αδιαφορα μονο και μονο για να κανη την δουλεια του..Η ζηλια δεν εχει να κανει απο την πλευρα του οτι σε θεωρει ιδιοκτησια του. Εχει να κανει με την αξιοπρεπεια του ως ανδρας. Θα πρεπει στις σχεσεις σου να εισαι σοβαρη σεμνη και δοτικη τοτε μονο θα ευτυχησεις..

Δυο καρπουζια κατω απο την ιδια μασχαλη δεν σταθεροποιουνται ,θα πεσουν και θα σπασουν.

Υς. Αληθεια αν ησουν μανα τι θα συμβουλευες τον γυιο σου αν εμπλεκοταν σε μια παρεμφερη ιστορια?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από annakapa123

SPACE00TUBE

# 20 στις 8/8/2022
author

Δεδομενος ειναι καποιος ο οποιος μανιπιουλαρεται απο το η τα υποκειμενα που του παρεχουν μια θαλπωρη φυσικη η τεχνητη και γινεται ερμαιο στις ορεξεις τους με την ελπιδα οτι παντα θα τους εχει διπλα του για να τον ... [ Συμπληρωστε με οποια λεξη εσεις θελετε το κενο]

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε