Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πως να την φέρω πίσω;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

nicke4

# 1 στις 29/8/2022
author
Ανδρας / 38 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

πως να την φέρω πίσω;

Μετα απο 3 χρόνια σχέσης αποφασισε να χωρίσουμε (40 χρονών). Όλα αυτά τα χρόνια συγκατοικουσαμε, ειχαμε οπως όλα τα ζευγαρια προβλήματα στην σχέση μας τα οποια τα ξεπερνουσαμε. Το τελευταιο καιρο όλο αυ΄το εγινε πιο εντονο και επιδεινωθηκαν τα προβλήματα, αυτά συνηθως κινουνταν γύρω απο την προσπαθεια για παιδι , σε πολλά έφταιγα εγω και αναλαμβανα πάντοτε την ευθύνη . Μετα απο μια εντονη συζητηση - τσακωμο μου ζητησε να χωρίσουμε, εγώ προσπαθησα να την μεταπισω ζητώντας την συγγνώμη και υποσχώμενος πως θα αλλάξω και πραγματικα το προσπαθησα, προσπαθησαμε να κάνουμε μια νεα αρχη και να διορθώσουμε τα κακως κείμενα, γι αμια βδομαδα τα πραγματα έδειχναν να φτιάχνουν και να επιστρέφει το χαμόγελο. Ώσπου ακριβως μετα απο μια βδομαδα ενα πρωινο μου ανακοινωσε αποφασισμενη πως πρεπει να χωρίσουμε. Έχασα την γη κάτω απο τα πόδια μου για άλλη μια φορά! Έφυγε απο το σπίτι παιρνοντας ελλαχιστα πράγματα. Δεν έχουμε καμια επικοινωνια εδώ και τρεις μέρες. Θα ήθελα σαν τρελος να γυρίσει πισω, είμαι σε συναισθηματικη καταιγιδα, νιώθω χαμενος και συντετριμενος. Προσπαθώ να μαζέψω τα κομματια μου και να σηκωθω όρθιος. Η κοπέλα μενει αυτές τις μέρες με την οικογενεια της. Πείτε μου υπάρχει περιπτωση επανασυνδεσης και αν ναι τι περναει να κάνω απο το δικό μου χέρι; Δέχτηκα την αποφαση της χωρις παρακαλια και την αφησα να παρει τον χρόνο και χώρο της. Να προσπαθήσω να την προσεγγίσω ή να αφήσω να κάνει αυτή την πρώτη κινηση. Ποσο χρόνο θα πρέπει να απέχω απο κάθε είδους επικοινωνια;  ήμουν ξεκαθαρος απο την αρχη μαζι της πως εγώ ήθελα να είμασταν μαζι. Ευχαριστω εκ των προτέρων

Αρέσει στο μέλος Enthalpient

tayri

# 2 στις 29/8/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αν δεν θέλει, τότε δεν θέλει. Δεν είναι ανάγκη να βασανίζεσαι, είναι ξεκάθαρο και το παίρνεις απόφαση. Η πίεση και η επιμονή δεν οδηγεί πουθενά. Όταν οι γυναίκες «δεν ξέρουν τι θέλουν», κάποιοι οφείλουν να αποφασίζουν για εκείνες και αυτοί είμαστε εμείς.

apolitiii

# 3 στις 29/8/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.115

Μα τι εννοεις οταν λες "οτι τα προβληματα κινουμταν γύρω από την προσπάθεια για παιδί"???

Ηθελε η κοπέλα σου και δεν ηθελες εσυ???
Πάντως μην είσαι συντετριμενος...μην αγωνιας ...αν είναι ναρθει θε ναρθει αλλιώς θα προσπερασει!!!

Αρέσει στα μέλη vanarabit, alisida

Heptamer

# 4 στις 29/8/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.225

Μόλις περασε η εβδομάδα, την έκανε, διότι κατάλαβε ότι δε μπορείς να αλλάξεις αυτό που είσαι, όσο κι αν προσπαθεις. Και είδε πως  δεν έχει νόημα να προσπαθησεις να της γίνεις πιο αρεστός, διότι δε θα τα καταφέρεις, ότι δε θα μπορεσεις υποστηρίξεις κάτι που δε μπορείς, που δεν είσαι εσυ. Δε σε - και δεν τη -  βοηθας έτσι, οπότε έφυγε. 

Δε διευκρινιζεις το θέμα με το παιδι. Εάν ήθελε οπωσδήποτε παιδι, αλλά εσυ αρνιόμουν ή δε μπορουσες, αποφάσισε να μη χαραμισει άλλο πολυτιμο χρόνο μαζί σου. 

Δώσε περισσοτερες λεπτομέρειες, για να... μαντέψουμε καλυτερα. 
Αρέσει στα μέλη Enthalpient, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

konstandinos73

# 5 στις 29/8/2022
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 365
Φιλε μου...τα ιδια και τα ιδια...και ετσι προφανως θα ειναι τα επομενα 1000 χρονια η οσο παει ο πλανητης γη...Εσυ θελεις. Αυτη, μας λες, δεν θελει. Εξ αλλου, αν ηθελε, δε θα χε φυγει. Καταλαβαινω, επισης, ποσο ποναει ενας χωρισμος. Η ιστορια που μας περιεγραψες ,ομως, εχει αρχη, μεση και τελος. Εκτος..και αν θελεις να γυρισει πισω απο οικτο. Γι αυτο εξαρχης ειπα..."τα ιδια και τα ιδια".
Αρέσει στα μέλη Enikos, alisida

dimitrisx66

# 6 στις 29/8/2022
author
Ανδρας / 56 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ερυθραία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 298
Και για ποιο λόγο θεωρείς ότι αν γυρίσει θα είναι όλα μέλι γάλα;;;Thank you next!
Αρέσει στα μέλη alisida, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

vanarabit

# 7 στις 30/8/2022
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Αργεντινή
Απαντήσεις: 1.839

#

Όπως τα παλαιά χρόνια ..

Τραβώντας την από τα μαλλιά και κατευθείαν στην σπηλιά ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από nicke4

πως να την φέρω πίσω;

Αρέσει στα μέλη Iraklis_pouaro, konstandinos73 και σε ακόμα 3 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 8 στις 30/8/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Aυτο το χωρις παρακαλια σε εσωσε ! Αλλως σε εβλεπα με σακουλακι λουκουμαδες εξω απο του Μπαλατσουρα στο Μπαρουταδικο του Αιγαλεω στο παγκακι .

Αρέσει στα μέλη Enikos, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Xenia_Z

# 9 στις 30/8/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430
Εάν ο λόγος για τον οποίον χωρίσατε εξακολουθεί να υφίσταται, τι νόημα έχει να έρθει πίσω; Λένε ότι ο ορισμός της παράνοιας είναι να κάνει κανείς το ίδιο και να περιμένει διαφορετικό αποτέλεσμα...
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 10 στις 30/8/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από vanarabit

#

Όπως τα παλαιά χρόνια ..

Τραβώντας την από τα μαλλιά και κατευθείαν στην σπηλιά ..

Αρέσει στο μέλος vanarabit

seychelles

# 11 στις 30/8/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 894

Πρώτα να το αποδεχτείς, τελείωσε. Μην κάνεις καμμία κίνηση ούτε να περιμένεις καμμία κίνηση. 

Έκανε ακριβώς ότι ήθελε να κάνει και εσύ θες μια σύντροφο που σε βλέπει και διεγείρεται, όχι μια που πλέον δε νιώθει άνετα κοντά σου, οπότε το αφήνεις.

Για να το δούμε και αλλιώς, τι θα έπρατταν τα μεγαλύτερα γατονια της ιστορίας; Τι θα έκανε ο Αντρέας Παπανδρέου στη θέση σου μαν;
https://m.youtube.com/watch?v=legCRHiEoaw

Αρέσει στα μέλη vanarabit, MiltosRNLI1930

alisida

# 12 στις 30/8/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939
Τι ακριβώς προσπάθησες να αλλάξεις και δεν το κατάφερες ?
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

SPACE00TUBE

# 13 στις 30/8/2022
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Απαντήσεις: 152

Μετα απο τρια χρονια σχεσης εφυγε απο το σπιτι και τωρα εισαι μονος, ελευθερος και ωραιος..θα καλεις τους φιλους σου να βλεπετε τα ματσακια σας πινωντας μπυρες,θα βγαινεις χωρις να δινεις λογαριασμο, μειωνονται και τα εξοδα...δεν θα εχεις πια τριχες στο πατωμα [το σημαντικοτερο] και σου δινεται η ευκαιρια για μια αναβαθμιση γενικη και επι της ουσιας..ολοι και τα παντα ειμαστε αναλωσιμα. 

Εισαι σε μια πολυ καλη ηλικιακη φασι ως αντρας,εκμεταλευσου το..νιωσε σαν το μοναχικο δυνατο λιονταρι που βγηκε για κυνηγι στην ζουγκλα του serengeti..
Αρέσει στο μέλος vanarabit

Enikos

# 14 στις 30/8/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Και τα λιονταρια "μαδανε", γι' αυτο δεν ζουμε με αυτα...

Τι...οχι?...

Δεν παει ετσι?...

Τι μου λες?...

Προκειται περι αλλης...συλλογιστικης?...

Βρε τι μου λες?...

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

Serceg

# 15 στις 30/8/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν καταλαβαίνω όταν κααποιος/α φεύγει από το σπίτι που ζουν μαζί είναι κάτι σαν απειλή ή εκβιασμός ή απόφαση; Και μάλιστα όταν λένε ότι μίλησαν προσπάθησαν ξαναμιλησαν ξαναπροσπαθησαν και μετά βλέπεις ν ανοίγει την πόρτα και ένας από τους δύο να φεύγει... Πιστευω οτι είναι πολυυυ δύσκολο να ξαναγυρίσει αυτος/η που άνοιξε την πόρτα... Εκτός αν υπάρχει αδιέξοδο δεν έχει επιλογές στην ζωή για τους αβ λόγους εκεί μπορεί να γυρίσει αλλά με δολο και ιδιοτέλεια... Οταν αγαπιεται το ζευγάρι κάθεται και βρίσκει πραγματικά λύσεις στα προβλήματα δεν τα βάζουν κάτω από το χαλάκι που θα σκονταφτουν και οι δύο μετά...ουτε εγκαταλείπεις την εστία...αν θες φύγε για ώρες να σκεφτείς να ηρεμήσει ένα κλίμα έντονο και γύρνα με αγκαλιά...αν δεν το νιώθεις αυτό και τον /την κοιτάς κάπως, άστο να πάει... 

SPACE00TUBE

# 16 στις 31/8/2022
author

ατιμο πραγμα οι γουνες...

MiltosRNLI1930

# 17 στις 31/8/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

4 000 000 yeps

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Και τα λιονταρια "μαδανε", γι' αυτο δεν ζουμε με αυτα...

Τι...οχι?...

Δεν παει ετσι?...

Τι μου λες?...

Προκειται περι αλλης...συλλογιστικης?...

Βρε τι μου λες?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 18 στις 31/8/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εμεις στο σπιτι μεσα κυκλοφοραμε ντυμενοι υπερπαραγωγες...

Ναι...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.

SPACE00TUBE

# 19 στις 31/8/2022
author

Διαβαζω οτι δοθηκε επικουρικη βοηθεια στους συνταξιουχους με λουκουμαδες απο τον κρινο!! 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, apolitiii

Enikos

# 20 στις 31/8/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Χαρα οι λουκουμαδες!...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.