Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φρέσκος χωρισμός...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

squirrel-b1968

# 21 στις 7/9/2022
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 622
'Aρεσαν+: 0%

"Δεν φταις εσύ αλλά εγώ, και είσαι πάρα πολύ καλό παιδί, και δεν εφτεξες σε τίποτα και τα λοιπά.."

.Αυτή ειναι κλασική ατάκα οταν θες να ξεφορτωθείς κάποιον με τρόπο,κ να μην του δημιουργήσεις κ ενοχές ότι φταίει ,γιατί ξέρεις ότι εσύ έκανες λάθη  έχεις λερωμένη τη φωλιά σου ,κ τον χωρίζεις κιόλας.

Αρέσει στο μέλος Joie_De_Vivre

Latsos94

# 22 στις 7/9/2022
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Γερμανία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
Καταλαβαίνω απόλυτα ότι δεν ήταν η τελευταία γυναίκα στον πλανήτη, αλλά αυτόν δεν με βοηθάει ιδιαίτερα όταν έχω επενδύσει σε αυτόν τον άνθρωπο, περνάμε ωραιες στιγμές μαζί, έχουμε καλή επικοινωνία, και ξαφνικά χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λογο σε χωρίζει...Μπορεί το πρόβλημα να είναι δικό μου και να είμαι πιο ευαίσθητος/αισθηματιας από αυτό που χρειάζεται...Ο λόγος τώρα που δεν το ονομάσαμε σχέση όλο αυτό ήταν ότι η κοπέλα είχε πολύ στρες στην ζωή της και δεν μπορούσε να αντεπεξέλθει σε μια ακόμα δεσμευση/σχέση, και εγώ πέρα από το παρελθόν μου που δεν αντικατοπτρίζει καθολου την σχέση που είχα με την συγκεκριμένη, δεν ήθελα να κολλήσω πάνω σε μια κοπέλα και να είναι όλη μου η καθημερινότητα και η πιο μικρή λεπτομέρεια να βασίζεται σε αυτήν.Δυσκολεύομαι παρα πολυ να καταλάβω πως αγανάκτησε και τελείωσε αυτό που ειχαμε, καθώς δεν ήμουν καθολου πιεστικος, ίσα ίσα προσπαθούσα να της συμπαράσταθω. Το γεγονός δεν αλλάζει ότι δεν μπορεί της δεσμεύσεις με ότι συνεπάγεται αυτό...αλλά γιατί τωρα; τι άλλαξε; Όπως ξεκινήσαμε ολη αυτην την περιπέτεια έτσι συνεχίστηκε και έτσι το τελείωσε...Δεν υπήρχε κάτι άλλο ενδιάμεσο που θα μπορούσα να κάνει trigger μια τέτοια συμπεριφορά...

seychelles

# 23 στις 7/9/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 894

Το αν υπάρχει ή όχι συγκεκριμένος λόγος δε το ξέρεις, αυτή πχ μπορεί να παίζει γκομενάκι που την εξιταρει πιο πολύ, μη βασίζεσαι τόσο στο τι λέει. 

Μη κάνεις σενάρια, αλλά ούτε και να παίρνεις τοις μετρητοίς ότι σου λέει. Το να παίζουν πράγματα που δε θέλει να σου πει πάντως πάντα παίζει.

Αλλά όλα αυτά δεν έχουν σημασία, έτσι ήθελε, έτσι έκανε. Γούστο της καπέλο της, δεν ήθελε αυτή τη σχέση άλλο για οποιαδήποτε δικό της λόγο, τη σταμάτησε, καλά έκανε.

Δεν πάει να έκανα 1-2-3 γιατί αυτή τώρα δεν κάνει 4-5-6;, δεν είναι ανταλλακτική μια ερωτική σχέση. Οπότε μην ασχολείσαι με αυτά.

Εσύ τώρα πρέπει να το αποδεχτείς, αντί να σκαλίζεις τόσο το γιατί, το οποίο ίσως δε μάθεις ποτέ, και να το διαχειριστείς. Αλλιώς θα κάνεις το κεφάλι σου μπαχαλο.

Απλά αποδεξου το, χωρίς κρίση για αυτή και αναζήτηση αιτίας. Τελείωσε, για όποιους λόγους, που δε χρειάζεται να ξέρεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Latsos94
Καταλαβαίνω απόλυτα ότι δεν ήταν η τελευταία γυναίκα στον πλανήτη, αλλά αυτόν δεν με βοηθάει ιδιαίτερα όταν έχω επενδύσει σε αυτόν τον άνθρωπο, περνάμε ωραιες στιγμές μαζί, έχουμε καλή επικοινωνία, και ξαφνικά χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λογο σε χωρίζει...Μπορεί το πρόβλημα να είναι δικό μου και να είμαι πιο ευαίσθητος/αισθηματιας από αυτό που χρειάζεται...Ο λόγος τώρα που δεν το ονομάσαμε σχέση όλο αυτό ήταν ότι η κοπέλα είχε πολύ στρες στην ζωή της και δεν μπορούσε να αντεπεξέλθει σε μια ακόμα δεσμευση/σχέση, και εγώ πέρα από το παρελθόν μου που δεν αντικατοπτρίζει καθολου την σχέση που είχα με την συγκεκριμένη, δεν ήθελα να κολλήσω πάνω σε μια κοπέλα και να είναι όλη μου η καθημερινότητα και η πιο μικρή λεπτομέρεια να βασίζεται σε αυτήν.Δυσκολεύομαι παρα πολυ να καταλάβω πως αγανάκτησε και τελείωσε αυτό που ειχαμε, καθώς δεν ήμουν καθολου πιεστικος, ίσα ίσα προσπαθούσα να της συμπαράσταθω. Το γεγονός δεν αλλάζει ότι δεν μπορεί της δεσμεύσεις με ότι συνεπάγεται αυτό...αλλά γιατί τωρα; τι άλλαξε; Όπως ξεκινήσαμε ολη αυτην την περιπέτεια έτσι συνεχίστηκε και έτσι το τελείωσε...Δεν υπήρχε κάτι άλλο ενδιάμεσο που θα μπορούσα να κάνει trigger μια τέτοια συμπεριφορά...

Enikos

# 24 στις 7/9/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Βρε παιδια...αν δεν αντεχετε τις μεγαλες συγκινησεις...μην τις κυνηγατε!!!...

Το πως ονομαζουν οι ενδιαφερομενοι μια επικοινωνια τους, ειναι το ζητημα?...

Αφου αλλο σας βγαινει στην πορεια!...

Αφηστε το τι θελετε...ασχοληθειτε σοβαρα με το τι μπορειτε!...

Ξερω γω!...

Αρέσει στα μέλη Iraklis_pouaro, Keratas-me-ISO

NightWsh

# 25 στις 8/9/2022
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 674
Μακάρι να ήμουν πιεσμενη και να μην ειχα χρόνο από το διδακτορικό και ένα σκυλάκι... Πες μου ότι δεν το πιστεψες και το έγραψες για να γελασουμε... Για να μην βάλω τις φωνές... Οχι τπτ αλλο...!
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Iraklis_pouaro

panagiotismp90

# 26 στις 11/9/2022
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.841

τελευταια φορα ποτε μιλησατε?

Latsos94

# 27 στις 12/9/2022
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Γερμανία
Την Κυριακή 28/8 που με φώναξε για να μιλήσουμε...την βδομάδα αφού μιλήσαμε είχε μια θεωρητική εργασία για το Πανεπιστήμιο και την επόμενη ξαναεφευγε διακοπές στην Σάμο. Και γυρίζει αυτήν την Πέμπτη. (Φαίνεται λίγο cringe που ξέρω το πρόγραμμα της, απλα έχω μάθει πως όταν μιλάει ο άλλος να τον ακουω).

gianna1992

# 28 στην 1/10/2022
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 65
Τι συνέβη τελικά ;μιλήσατε στα γενέθλια ;

Latsos94

# 29 στις 4/10/2022
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Γερμανία
Μου έστειλε το πρωί των γενεθλίων μου. "Χρόνια πολλά, ότι καλύτερο, να είσαι πάντα καλά και μακάρι οι (περισσότερες) από τις ευχές σου να γίνουν πραγματικότητα. Να περάσεις καλά στις διακοπές σου" αυτό ακριβώς επί λέξη...της απάντησα οριακά την επόμενη μέρα, ένα τυπικό "Ευχαριστώ πολύ, και εσύ ότι επιθυμείς" μου είπε "Ευχαριστώ" και αυτά από τότε...

alexandriani1

# 30 στις 4/10/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Καλά το πας. Α προπό, χρόνια σου πολλά κι όλας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Latsos94
Μου έστειλε το πρωί των γενεθλίων μου. "Χρόνια πολλά, ότι καλύτερο, να είσαι πάντα καλά και μακάρι οι (περισσότερες) από τις ευχές σου να γίνουν πραγματικότητα. Να περάσεις καλά στις διακοπές σου" αυτό ακριβώς επί λέξη...της απάντησα οριακά την επόμενη μέρα, ένα τυπικό "Ευχαριστώ πολύ, και εσύ ότι επιθυμείς" μου είπε "Ευχαριστώ" και αυτά από τότε...

Αρέσει στα μέλη Joie_De_Vivre, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 31 στις 4/10/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Χρονια σου πολλα φιλος...

Και γεματα συγκινησεις...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Joie_De_Vivre και σε ακόμα 1 μέλος.

Joie_De_Vivre

# 32 στις 4/10/2022
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Απαντήσεις: 260

Από όσα έχεις γράψει, καλά έκανες για μένα και της απάντησες έστω τυπικά. Αυτή η χλιαρή ανταλλαγή ευχών θα σε βοηθήσει να την ξεχάσεις παρά να μην της απαντούσες καθόλου. Μην κάνεις καμμία υπαναχώρηση, ακόμα και αν στο μέλλον επικοινωνήσει πάλι. Και αν εσύ είσαι ευαίσθητος/αισθηματίας κανείς δε θα σου πει πόσο χρειάζεται. Αυτή σίγουρα δεν είναι, άρα δεν κάνει για σένα.

Χρόνια σου πολλά, να ζήσεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Latsos94

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, gianna1992

gianna1992

# 33 στις 6/10/2022
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 65
Μια χαρά της απάντησες! Πολυχρονος να ευχηθώ και εγώ

Xenia_Z

# 34 στις 6/10/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430
Πολύχρονος! Ζυγός λοιπόν... Συνιστώ να βρεις καμιά Λιονταρίνα ή Κριό την επόμενη φορά

Latsos94

# 35 στις 6/10/2022
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Γερμανία
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές σας και για την στήριξη ? η αλήθεια είναι ότι από τότε που μου έστειλε αυτό το τυπικό μνμ πολλά πράγματα μέσα μου άλλαξαν, και με βοήθησε να καταλάβω πως δεν πρέπει να περιμένω τίποτα πλέον από αυτή...παρόλ'αυτα τώρα που ξαναγύρισα Γερμανία (ήμουν 2 βδομάδες διακοπές στην ελλαδα) είναι πολλά πράγματα που μου την θυμίζουν και βυθίζομαι στις σκέψεις αλλά ειμαι πολύ καλύτερα από τις αρχές...Τώρα είμαι σε φάση που δεν θέλω κανέναν (ερωτικα) και απλά προσπαθώ να βρω μια νέα ασχολία για να ξεχνιέμαι.

Latsos94

# 36 στις 6/10/2022
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Γερμανία
Προφανώς και με τρώνε ακόμα πολλά ερωτηματικά, απορίες, αλλά απ'όσο το έκοψα με αυτά θα μείνω, δεν μπορώ και δεν θέλω να πιέσω κανέναν να είναι στην ζωή μου εφόσον εκείνος δεν θέλει, μακάρι να είναι καλά...και εμείς όταν κάνει τον κύκλο του θα πάμε παρακάτω
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 37 στις 6/10/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ετσι μπραβο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Latsos94
Προφανώς και με τρώνε ακόμα πολλά ερωτηματικά, απορίες, αλλά απ'όσο το έκοψα με αυτά θα μείνω, δεν μπορώ και δεν θέλω να πιέσω κανέναν να είναι στην ζωή μου εφόσον εκείνος δεν θέλει, μακάρι να είναι καλά...και εμείς όταν κάνει τον κύκλο του θα πάμε παρακάτω

MiltosRNLI1930

# 38 στις 6/10/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Eτοιμασε τα μπαγκαζια σου και αραξε στο Φινιστερο να χαζευεις τα κυματα και ασε τη Γερμανιδα να το σκεφτει .

Ομως αυτη η μοδα ,το δωσε μου χρονο να σκεφτω ,ξεκινησε απο την Ελλαδα και σιγα-σιγα ξαπλωθηκε σε πιο παγωμενες χωρες .Καμια αλλη λατσωνα δεν βρηκες να γνωρισεις? Πηγες κι'επεσες κατευθειαν στην Ανταρκτικη.
Αρέσει στα μέλη tzoulia59, Joie_De_Vivre και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 39 στις 6/10/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Μεχρι τωρα παμε καλα Δεν βρεθηκε κανεις να ρωτησει τι ειναι το cringe και να ξυπνανε τον Heptamer μεσημεριατικα στη Νεα Ερυθραια να τους απαντησει !

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Latsos94
Την Κυριακή 28/8 που με φώναξε για να μιλήσουμε...την βδομάδα αφού μιλήσαμε είχε μια θεωρητική εργασία για το Πανεπιστήμιο και την επόμενη ξαναεφευγε διακοπές στην Σάμο. Και γυρίζει αυτήν την Πέμπτη. (Φαίνεται λίγο cringe που ξέρω το πρόγραμμα της, απλα έχω μάθει πως όταν μιλάει ο άλλος να τον ακουω).

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, Enikos

Enikos

# 40 στις 6/10/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

. . . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από MiltosRNLI1930

Μεχρι τωρα παμε καλα Δεν βρεθηκε κανεις να ρωτησει τι ειναι το cringe και να ξυπνανε τον Heptamer μεσημεριατικα στη Νεα Ερυθραια να τους απαντησει !

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.