Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"Όλα (ή τουλ καποια απο) τα ωραία πραγματα (οφείλουν να) είναι δωρεάν."

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

alisida

# 21 στις 12/9/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939
'Aρεσαν+: 0%

Α,εσύ θυμάσαι και τον τίτλο ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από tayri

Ο παράδεισος του τεμπέλη, του Σκρούτζ μακ Ντακ και της Μαντάμ Σουσού.

tayri

# 22 στις 12/9/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Όχι, αλλά να, σκέφτηκα ότι θα αγόραζα ένα τεράστιο χρηματοκιβώτιο για να βάλω μέσα τα έσοδα από την αγορά του.

(Και για να είναι ασφαλή έτσι ώστε να μην έρθει κανένας κλέφτης και βάλει κι άλλα λεφτά μέσα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Α,εσύ θυμάσαι και τον τίτλο ? 

alisida

# 23 στις 12/9/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939

Έκανα εικόνα,να με σταματούν οπλοφόροι στο δρόμο για να μου βάλουν με το ζόρι χρήματα στην τσέπη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από tayri

Όχι, αλλά να, σκέφτηκα ότι θα αγόραζα ένα τεράστιο χρηματοκιβώτιο για να βάλω μέσα τα έσοδα από την αγορά του.

(Και για να είναι ασφαλή έτσι ώστε να μην έρθει κανένας κλέφτης και βάλει κι άλλα λεφτά μέσα)

Αρέσει στα μέλη cara-mela, alexandriani1

Enikos

# 24 στις 12/9/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Και ομως, μου εχει συμβει στην Νεα Ορλεανη...

Οχι οτι μου εβαλαν με το ζορι χρηματα στο χερι, αλλα μολις ειδαν οτι εγω δεν ειχα φραγκο...

Μου εβαλαν ενα εικοσαδολαρο στο χερι και με εδιωξαν...

Φαντασου σε τι χαλι με βρηκαν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από alisida

Έκανα εικόνα,να με σταματούν οπλοφόροι στο δρόμο για να μου βάλουν με το ζόρι χρήματα στην τσέπη 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida

Enikos

# 25 στις 12/9/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Στο Μικυ Μαους ολα αυτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από alisida
Είχα διαβάσει δεκαετίες πριν,σε ένα μικυ μαους,σε μια φανταστική χώρα,ότι είχαν βρει έναν τρόπο καταπολέμησης της φτώχειας: αυτός που αγόραζε,δεν πλήρωνε,αλλά πληρωνόταν !! Το ίδιο φυσικά και ο έμπορος και ο χονδρεμποροςκλπ...Αλυσιδωτά,μπορούμε να φανταστούμε ότι οι εργαζόμενοι,αντί να πληρώνονται, πλήρωναν (με τα χρήματα που έβγαζαν αγοράζοντας) Παρακαλώ πολύ τους οικονομολόγους της παρέας ,να μας πουν εάν με αυτόν τον τρόπο θα είχε καταπολεμηθεί παγκοσμίως η φτώχεια.(τι θυμήθηκα μεσημεριατικα )

Naftali_Frenkel

# 26 στις 20/9/2022
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Κορωπί
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από alisida

"Όλα (ή τουλ καποια απο) τα ωραία πραγματα (οφείλουν να) είναι δωρεάν."

Φίλοι μου.

Πριν λίγο , εντυπωσιάστηκα με το παραπάνω σχόλιο του φίλου μας Heptamer.

Για να πω την αλήθεια, λίγο μπλοκαρα...

Και γιατί να είναι δωρεάν ,είπα.

.Από την άλλη, δηλαδή ,όλα όσα κοστίζουν δεν είναι ωραία ή χάνουν την ομορφιά τους ? 

Πώς μπορεί να καθοριστεί μια σχέση ποιοτητας/τιμής ,αν την ορίζουμε αντίστροφα ? 

Παρακαλώ τις απόψεις σας 

Δεν αντιλεγω οτι το σχολιο του φιλου Επταημερου το βλεπω με θετικο ματι.

Για παραδειγμα τουτο φορουμ που εκφραζουμε ελευθερα τις αποψεις ειναι σχεδον δωρεαν με την εννοια οτι το ρευμα που καιει το λαπτοπακι μας η το ρευμα που καψαμε για να φορτισουμε την μπαταρια του ταμπλετ η του σμαρτφον θα το πληρωσουμε οταν ερθει ο λογαριασμος της ΔΕΗ.

Φυσικα βεβαια οι διαχειριστες του sxeseis πληρωνoυν πολλα περισσοτερα για το ρευμα που καινε οι υπολογιστες σερβερ που φιλοξενουν την ιστιοσελιδα αυτη και φυσικα αφιερωνουν μπολικο απο το χρονο τους για να εγκρινουν τις φωτογραφιες που θελουμε να βαλουμε στο προφιλ μας οπως και τις δημοσιευσεις μας εδω.

Δεν ειναι και κακο λοιπον να πληρωνουμε και ενα μικρο ποσο για επιπροσθετες λειτουργειες οπως η αποστολη μυνηματων στο προσωπο που επιθυμουμε.

Διαβαζοντας το νημα αυτο θυμηθηκα την περιημη ρηση του Linus Torvalds:"Software is like sex it's better when it's free"

O Σουηδος Linux Torvalds ειναι επιστημονας και μηχανικος ηλεκτρονικων υπολογιστων και οσοι εχουν ασχοληθει με την πληροφορικη ξερουν οτι ειναι ο εφευρετης του λειτουργικου συστηματος Linux.

Οι υπολογιστες των απλων χρηστων τρεχουν το λειτουργικο συστημα Windows

To λειτουργικο συστημα Linux ειναι καταλληλο για υπολογιστες server που φιλοξενουν ιστιοσελιδες και φυσικα η ιστιοσελιδα του sxeseis.gr φιλοξενειται σε υπολογιστες server που τρεχουν Linux.

To Linux που προοριζεται για server πωλειται εναντι μικρου αντιτιμου ενω η εκδοχη του Linux προοριζεται για τους απλους χρηστες διατιθεται εντελως δωρεαν.

Το κατα ποσο βεβαια το σεξ ειναι δωρεαν επιφυλασσομαι να το απαντησω.

Οι παλαιοι ναυτικοι που ταξιδευαν στο Σιδηρουν Παραπετασμα ελεγαν οτι εκαναν σεξ με γυναικες που εκπορνευονταν για ενα καλτσον η για ενα πακετο τσιγαρα Μαλμπορο.

Αλλοι λενε βεβαια οτι γνωρισανε ενα ωραιο γκομενακι το κερασαν ενα ποτο και τους "εκατσε" στο πρωτο ραντεβου αλλα μπορει βεβαια να την χαρακτηρισουν "πορνη" και "ευκολη"

Σε γενικες γραμμες παντως τα τεκταινομενα στην Βαλκανικη Χερσονησο τα βλεπω με σοβαρες επιφυλαξεις και για να μιλησουμε αντικειμενικα και δικαια "Ευρωπαιοι" ποτε δεν ημασταν και ποτε δεν προκειται να γινουμε για λογους που δεν ειναι της παρουσης γιατι πολυ απλα θα ξεφυγουμε απο το θεμα.

Δεν ειμαστε δα και Σουηδοι σαν τον Torvalds αλλα Greek lovers με τριχα για πουλοβερ.

https://www.youtube.com/watch?v=PkmCoXe4Br4

Naftali_Frenkel

# 27 στις 21/9/2022
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Κορωπί
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από alexandriani1

Τρισίμιι ευρά η μερίδα στο σουβλατζίδικο. Πού είναι το κράτος!!! 

Ελευθερη αγορα εχουμε αγαπητη φιλη τα παντα αυτορυθμιζονται απο μονα τους και εντελως μαγικα.

Ο κρατισμος ειναι απαρεδεκτο πραγμα απαπαπα θελετε μηπως να ερθουν στην εξουσια τιποτις Σταλινομαδουροι και να γινουμε Βενεζουελα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.