Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα γυρισει ο πρωτος μου ερωτας;

Σελίδα : 1

Mariaa_5

# 1 στις 9/9/2022
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Αγιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Θα γυρισει ο πρωτος μου ερωτας;

2 χρόνια μετά και εγώ ακόμη σκέφτομαι τον πρώτο μου έρωτα την πρώτη μου αγάπη ( πρώτη σχέση και για τους 2) τον αγαπώ τόσο πολύ που νομίζω δε θα τον ξεπεράσω ποτέ και ας μου φέρθηκε σκατά.. 2 χρονιά μετά και δεν έχει αλλάξει στο ελάχιστο αυτό που νιώθω για αυτόν είναι η πρώτη μου σκέψη κάθε πρωί που θα ξυπνήσω και κάθε βράδύ η τελευταία πριν κοιμηθώ.. Και κάθε μέρα είμαι με την απορία αν θα ξαναγυρίσει.. Φοβάμαι όμως πως δεν θα γίνει.. Χωρίσαμε 3 φορές και ξαναήμασταν μαζί υπήρχε και η απόσταση γιατί σπούδαζε εξωτερικό και τα διαστήματα που ήμασταν χωρισμενοι πάντα μιλούσαμε.. Αντε να χανόμασταν για λίγο.. Τις πρωτες φορες τον χωρισα εγω και με παρακαλουσε να μη το κανω.. Την τελευταια φορα με χωρισε αυτος και ενω τον παρακαλουσα μου λεγε εγω μαζι σ τερμα κλπ κλπ και οταν συμφωνησα κ εγω να χωρισουμε μου λεγε γιατι να χωρισουμε εγω σε αγαπαω.. Μετά την 3η φορά ομως σταματήσαμε να μιλάμε για ένα χρόνο μπλοκ ξεμπλοκ ποσες φορές χωρις καποιο αιτημα η μύνημα και πήρα την απόφαση να κανω εγώ κίνηση και έτσι αρχίσαμε να μιλάμε πάλι για κάποιους μήνες (ήταν στρατο εκείνο το διάστημα) και ενώ είχαμε πολυ καλή ανθρώπινη σχέση σταμάτησε να μου μιλάει και τώρα που γύρισε εδώ μου μίλησε μια φορά έξω και ούτε που χαιρετάει.. Όταν ήταν στρατό του είχα πει πως τον ήθελα ακόμη και εκείνος μου είπε πως με ξεπέρασε και καλύτερα να μη μιλάμε γιατί είναι κακό για μένα η θα ειναι κακο και για τους 2 αν βρεθουμε στο μελλον αλλά παρόλα αυτα συνεχισε να μου μιλάει κανένα 2μηνο περίπου ενω ήξερε οτι τον ήθελα και μετά σταμάτησε και μιλούσαμε μόνο όταν έστελνα εγώ.. Και εξακολουθώ να σκέφτομαι αν θα γυρίσει.. 2 χρόνια μετά και ακόμη με τρώει γιατί δεν μας βγήκε η σχέση.. Φταίει η ασυνεννοησια? Φταιει η αποσταση? Φταιει οτι του συγχωρω τα παντα και το εχω αποδειξει και με εχει δεδομενη? Δεν ειναι κακος παιδια απλά ήταν πολύ κλαιν μαιν μεσα στην σχεσή ενώ καποιες φορες έδειχνε να με νοιάζεται πολυ (πχ οταν πηγα στο εξωτερικο να τον δω την μερα που γυρνουσα κλαψαμε πολυ κι οι 2 γτ θα ξαναβλεπομασταν μετα απο 4 μηνες) τις πιο πολλες φορες με είχε σε δεύτερη μοίρα επειδή είχε υποχρεώσεις και εδειχνε να μη τον νοιαζει (πχ του ελεγα κατι που με πειραζε και μου λεγε ειμαι κουρασμενος η εχω διαβασμα θα τα πουμε μετα) .. Υπάρχει ελπίδα στο μελλον να ωριμάσει και να γυρίσει; ήμασταν μαζι 2 χρονια μαζι με τους χωρισμους και εκανα πολυ υπομονη μαζι του γιατι τον αγαπαω πολυ και πιστευω καμια δε θα τον αγαπησει οπως εγω ??

Mariaa_5

# 2 στις 9/9/2022
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Αγιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Ξεχασα να σας πω οτι ειναι πολυ εγωιστης και πολλες φορες για να παραδεχτει κατι επρεπε να τον πιεσω αλλιως δε το παραδεχοταν ευκολα η επρεπε να το παιξω δυσκολη για να δειξει πως ενδιαφερεται

Xenia_Z

# 3 στις 9/9/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430

Δεν έχει σημασία αν καμιά δε θα τον αγαπήσει όπως εσύ από τη στιγμή που αυτός δεν αισθάνεται το ίδιο για σένα. Ούτε ερωτεύτηκες αυτό που είναι αλλά αυτό που θα ήθελες να είναι. Αυτό που είναι και αυτό που είσαι ΔΕΝ ταιριάζουν εξ ου και οι χωρισμοί. Όποτε όχι δυστυχώς δε θα γυρίσει ο πρώτος σου έρωτας, διότι πολύ απλά είναι μια δική σου επινόηση και όχι ο πραγματικός άνθρωπος. Ο πραγματικός άνθρωπος είναι η κλάιν μάιν έκδοση που σε είχε σε δεύτερη μοίρα. Πριν ξανά ασχοληθείς με έρωτες πρέπει να μάθεις να αγαπάς τον εαυτό σου, ώστε να μην ερωτεύεσαι τυφλά φαντασιώσεις που σε έχουν σε δεύτερη μοίρα παραβλέποντας τον αληθινό άνθρωπο που έχεις πραγματικά απέναντι σου. Χωρίσατε γιατί δεν ταιριάζετε. Τόσο απλά. Δεν υπάρχει λάθος. Ασυμβατότητα ήταν. Δεν ταιριάζουν όλοι με όλους. Είναι ώρα να αποδεχτείς ότι όσο και να σου αρέσει δεν ταιριάζετε και να πας παρακάτω.

Enikos

# 4 στις 9/9/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

"Υπάρχει ελπίδα στο μελλον να ωριμάσει και να γυρίσει;"...

Εσυ? Υπαρχει τετοια προοπτικη?...

Ξεκινα απο αυτο και βλεπεις...

Αρέσει στα μέλη alisida, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 5 στις 9/9/2022
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 894

Μαρία ότι δε λύνεται, κόβεται. Αυτό είναι το μόνο πλάνο που χρειάζεσαι.

Αν αυτό δε σου κάνει, τότε ανοίγεις μπουκάλι, πακέτο Marlborough lights και Φουρέιρα

https://m.youtube.com/watch?v=X4SH1YXuaAE

MiltosRNLI1930

# 6 στις 9/9/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Υπαρχουν τετοιες γυναικες ,σημερα ,που αγαπουν τοσο πολυ ? 

Μπραβο Μανταμιτσα μου !
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos

alexandriani1

# 7 στις 10/9/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.807

Aχ κοριτσάκι μου που είσαι 24 και θες την πρώτη σου αγάπη πίσω. Τι να τον κάνεις βρε; Εκεί έξω υπάρχουν ένα σωρό σχέσεις που σε περιμένουνε. Κοίτα να φτιάξεις πλούσιο και αξιόλογο "βιογραφικό" κι άσε τα κολλήματα για πολύ αργότερα.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Persefoni__

alisida

# 8 στις 10/9/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939

Παρακαλώ πολύ,εξήγηση ..

Έχω άγνωστη λέξη πάλι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mariaa_5

Δεν ειναι κακος παιδια απλά ήταν πολύ κλαιν μαιν 
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, vanarabit

MiltosRNLI1930

# 9 στις 10/9/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Tα γραφει ολα !

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από alisida

Παρακαλώ πολύ,εξήγηση ..

Έχω άγνωστη λέξη πάλι 

Enikos

# 10 στις 10/9/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Φτιαξε βιογραφικο σχεσεων κοπελα μου, να γινεις αναρπαστη!!!...

Να ανεβεις στην κλιμακα τσι εκτιμησεως και μετα...

Μετα...τα δακρυα και τα απανωτα θεματα δυσανεξιας, στα φορα...

Μια ζωη την εχωμε...και οι σωμιεδες, πολλοι...

Αντε απο κει χαζη, καθεσαι και στενοχωρεισαι!!!...

Αρέσει στο μέλος Keratas-me-ISO

Xenia_Z

# 11 στις 10/9/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από alisida

Παρακαλώ πολύ,εξήγηση ..

Έχω άγνωστη λέξη πάλι 

Κυρία κυρία κυρία! Εγώ θέλω ν' απαντήσω! Εγώ, εγώ, εγώ! 

Κλάιν μάιν σημαίνει ότι διατηρούσε απέναντί της μια στάση αδιάφορη τύπου "στα τέτοια μου, δεν με νοιάζει, δεν τρέχει και τίποτα" 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

Serceg

# 12 στις 11/9/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Λες σου φέρθηκε άσχημα... ποιο ήταν το μέγεθος αυτής της ασχήμιας... Λες εσύ τον χώρισες 2 φορές... για κάποιο σημαντικο λόγο ή από επιπόλαιοτητα;...  απλά το παλικάρι την τριτη φορά το πήρε απόφαση και άρχισε να απομακρύνεται...κάποιο λόγο τώρα θα είχε και αυτός για να φύγει... τα πισωγυρισματα παλι ήταν όλα από σένα που άργησες να τα πεις όταν σε παρακαλαγε... Αυτόν τον χωρισμό μην τον ξεστομίζεις εύκολα αν δεν συμβεί κάτι παρα πολύ σοβαρό...να δείχνεις την αγάπη σου όταν τον έχεις όχι όταν φεύγει... να δίνεις αξία στην σχέση σου χωρίς εγωισμούς, να μάθεις ν ακούς τον σύντροφό σου και να χεις κατανόηση όταν θα έχει υποχρεώσεις... Αυτα βέβαια ισχύουν και για τα δύο φύλα... 

Υ. Γ παντως είχες καλό παλικάρι όταν σου είπε μην το κάνεις θα πληγωθείς εγώ έχω φύγει και πιο ώριμος όταν ξέρει ότι πάλι τα ίδια θα συμβούν δεν σ εμπιστεύεται... Ωρίμασε και εσύ...τον πόνο που έχεις φαίνεται στο γραπτό σου και μόνο ο χρόνος θα τον γιανει...να προσέχεις κοπέλα μου...

apolitiii

# 13 στις 11/9/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.115

Αχ βρε κορίτσι...μην ζητας να γυρίσει, αστον στον αγυριστο... σκέψου οτι δεν σου αξίζει ένας τετοιος 

άντρας...προχωρα στον επόμενο..
Στα λεω αυτά γιατί παντρευτηκαμε με τον πρωτο μου έρωτα, καναμε δύο παιδιά και στην 5ετια χωρίσαμε...
Αρα τι καταλάβαμε τιποτα απολυτως...
Το μόνο καλό είναι τα δύο υπέροχα παιδιά που επεκτησα...βεν
Βέβαια στην εποχή μου δεν υπήρχε δυνατότητα συμβίωσης πριν απ' τον γαμο...

.
Αρέσει στο μέλος Persefoni__
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost