Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Καθολικος δαρβινισμοσ

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

Joie_De_Vivre

# 41 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 260
'Aρεσαν+: 0%

Να μας προσκαλεί για συζήτηση θεματοθέτης για θέμα που απασχολεί αυτόν.. και στη συνέχεια να μας παρακινεί να ενημερωθούμε.. από την υπάρχουσα βιβλιογραφία προκειμένου να μας κάνει το χατίρι να το συζητήσει μαζί μας, πρώτη μου φορά συναντώ η αλήθεια.

Αμέσως τώρα, θα προστρέξω σε κάθε σεβαστό βιβλιοπωλείο Αττικής και περιφέρειας.. ώστε να ενημερωθώ και να αγοράσω, οτιδήποτε κυκλοφορεί πάνω στο συναρπαστικό αυτό ζήτημα..να διαβάσω σπίτι μου, να μελετήσω..για να μπω μετά εδώ, να το συζητήσω ως θέμα..της κάψας του συγκεκριμένου θεματοθέτη..που αν και δεν οριοθετεί το θέμα.. πάλι καλά που οριοθετείται ο ίδιος ως στοχαστής..που ταυτίζει διαφορετικές λέξεις και έννοιες όπως καθολικός και οικουμενικός  

Κρίμα που η βιασύνη του να επικροτήσει τη διορατικότητα της Άλις τον προδίδει.. και ευτυχώς για μένα, που με απαλλάσσει από ολόκληρο τον ανωτέρω κόπο

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Helenaki4 και σε ακόμα 4 μέλη.

paranomos

# 42 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.519

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από NightWsh

Όταν κάνουμε αναζήτηση στο γκουγκλ  και κοπι πειστ τάχα μου τάχα μου να κοιτάμε και πιο πάνω..

Τα μετά Χριστόν κοπι πειστ δεν γεμίζουν τις ελειπης γνώσεις...

Σε πρόλαβε αλλος αξημερωτα..

Και εμείς οι Χριστιανοί τον σταυρό μας..

Troll-dalaigelaei 

Ααα ελειπης γνωσεις ειναι το σωστο;

Ωραιααα

Να τοχω υποψη μου.

Μη ψαχνω παλι στο γκουγκλ.

Αρέσει στο μέλος Bobeeras48

Enikos

# 43 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

. . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από NightWsh
Όσοι δεν είναι επαρκείς για το επιστημονικό θεμα μπορούν να έρθουν δίπλα...Είμαστε στον ήλιο και κάνουμε κούνια...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

Enikos

# 44 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μην καμεις καμια τρελα συναδελφε και καμεις τοσα εξοδα...

Το θεμα πραγματευεται το "ελλειπεις" και την αναγωγη του στο..."γνωριζω πιο πολλα απο τα φυκια που γραφω"...

Ιφ γιου νοου γουατ αμ σειινγκ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Joie_De_Vivre

Να μας προσκαλεί για συζήτηση θεματοθέτης για θέμα που απασχολεί αυτόν.. και στη συνέχεια να μας παρακινεί να ενημερωθούμε.. από την υπάρχουσα βιβλιογραφία προκειμένου να μας κάνει το χατίρι να το συζητήσει μαζί μας, πρώτη μου φορά συναντώ η αλήθεια.

Αμέσως τώρα, θα προστρέξω σε κάθε σεβαστό βιβλιοπωλείο Αττικής και περιφέρειας.. ώστε να ενημερωθώ και να αγοράσω, οτιδήποτε κυκλοφορεί πάνω στο συναρπαστικό αυτό ζήτημα..να διαβάσω σπίτι μου, να μελετήσω..για να μπω μετά εδώ, να το συζητήσω ως θέμα..της κάψας του συγκεκριμένου θεματοθέτη..που αν και δεν οριοθετεί το θέμα.. πάλι καλά που οριοθετείται ο ίδιος ως στοχαστής..που ταυτίζει διαφορετικές λέξεις και έννοιες όπως καθολικός και οικουμενικός  

Κρίμα που η βιασύνη του να επικροτήσει τη διορατικότητα της Άλις τον προδίδει.. και ευτυχώς για μένα, που με απαλλάσσει από ολόκληρο τον ανωτέρω κόπο

Αρέσει στα μέλη Joie_De_Vivre, NightWsh

HEYOK40

# 45 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 41 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Απαντήσεις: 29

Δεν θυμάμαι να σας προσκάλεσα να απαντήσετε προσωπικά...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Joie_De_Vivre

Αρέσει στο μέλος trocadero

HEYOK40

# 46 στις 24/10/2022
author

Δυστυχώς βλέπω πως αντί για απάντηση σε μια ερώτηση και ίσως και μια συζήτηση οι περισσότεροι που έγραψαν κάτι βλέπουν τον διάλογο ως αντιπαράθεση...επιπλέον ο εγωκεντρισμός τους παρακινεί να γράψουν έστω και αν δεν έχουν κάτι ουσιαστικό να προσθέσουν...κύριοι και κυρίες κανένας δεν σας ανάγκασε να συμμετέχετε σε κάτι που δεν γνωρίζετε...εκτός από το εγώ σας ίσως...

NightWsh

# 47 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 673

Πες στον Χιούι να σου υποδείξει το ποστ 39

Και στο  είπα να κοιτάς πιο πάνω...

Η σύγχυση επιφέρει βιασύνη...

Τα μετά Χριστόν...

Μέρες τωρα!

Troll-dalaigelaei

Αρέσει στα μέλη Joie_De_Vivre, Enikos

Enikos

# 48 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι σαφες-σαφεστατο οτι...

Οταν καποιος ανεβαζει ενα θεμα σε φορουμ, προσκαλει τους ΠΑΝΤΕΣ να γραψουν σε αυτο...

Αλλοι θα κανουν ερωτησεις, οταν το θεμα ειναι εντελως θολο...αλλοι θα κανουν διαπιστωσεις...αλλοι θα ξυσουν το κεφαλι τους...αλλοι θα περιμενουν να ακουσουν αν υπαρχει αντικειμενο σε μια επικεφαλιδα που ανασυρθηκε απο ενα α-λογο σκεπτικο...

Ο θεματοθετης λοιπον, ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να δωσει απαντησεις, προκειμενου να αναπτυχθει συζητηση...ποσο μαλλον οταν το θεμα του ΔΕΝ οριοθετει το αντικειμενο του και εχει εναν τιτλο ο οποιος ΔΕΝ οδηγει σε καποια αφετηρια συζητησης...

Το να επισημαινουν ΟΛΟΙ αυτο το γεγονος, ΔΕΝ σημαινει αντιπαραθεση, σημαινει ελλειμμα του θεματοθετη να δωσει το νοημα του ιδιου του του θεματος...

Ουτε σημαινει κατι εγωιστικο, αντιθετως...εγωισμος και μαλιστα ανεξηγητος, ειναι αυτο που μας λεει ο θεματοθετης στο #46 ο οποιος ειναι διατυπωμενος με αρκετη απαξιωση...

"Θεματοθετη"...αν δεν μπορεις να αποσαφηνισεις το αντικειμενο του θεματος σου, ΔΕΝ ειναι οι αλλοι ελεφαντες...

Διαφορετικα, θα μοιαζεις σαν "εκεινον" τον παραγοντα των Βερσαλλιων που μοιραζει εργασιες στο "υπηρετικο" προσωπικο του παλας...πραγμα το οποιο δεν θελεις...ε?...

Αρέσει στα μέλη apolitiii, Kristina_ και σε ακόμα 5 μέλη.

NightWsh

# 49 στις 24/10/2022
author

Τα μπαλέτα της Γενεύης σε ξέφρενο χορό παλι...

Θέλει η Δημητρουλα να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει...

Αρέσει στα μέλη Kristina_, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

Qwerty____55

# 50 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.447

Αγαπητέ μου , αφου κρίνεις , οτι , κάποιοι συνομιλητές , εδω , απο την παρέα , ..δεν καταλαβαίνουν , το ερώτημα που έβαλες ,.. και ότι ειναι καλύτερα να αποσυρθούν , .. θα σου πω οτι , εγω θα παραμείνω ...

Θα παραμείνεις και εσύ , η , θα αποσυρθεις .. ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από HEYOK40

Δόγματα στην επιστήμη υπάρχουν αλλά ευτυχώς η επιστημονική διαδικασία η ίδια τα υπερβαίνει αργά η γρήγορα. Δεν καταλαβαίνετε το ερώτημα οπότε καλύτερα να απέχετε νομίζω.

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Joie_De_Vivre και σε ακόμα 1 μέλος.

HEYOK40

# 51 στις 24/10/2022
author

Εφόσον δοθεί απάντηση στο ερώτημα μου γιατί να αποσυρθώ;

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Qwerty___55

Αγαπητέ μου , αφου κρίνεις , οτι , κάποιοι συνομιλητές , εδω , απο την παρέα , ..δεν καταλαβαίνουν , το ερώτημα που έβαλες ,.. και ότι ειναι καλύτερα να αποσυρθούν , .. θα σου πω οτι , εγω θα παραμείνω ...

Θα παραμείνεις και εσύ , η , θα αποσυρθεις .. ???

HEYOK40

# 52 στις 24/10/2022
author

Η πρόσκληση αφορά όσους επιθυμούν να απαντήσουν. Τα υπόλοιπα είναι δική σας ερμηνεία...

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Enikos

Ειναι σαφες-σαφεστατο οτι...

Οταν καποιος ανεβαζει ενα θεμα σε φορουμ, προσκαλει τους ΠΑΝΤΕΣ να γραψουν σε αυτο...

Αλλοι θα κανουν ερωτησεις, οταν το θεμα ειναι εντελως θολο...αλλοι θα κανουν διαπιστωσεις...αλλοι θα ξυσουν το κεφαλι τους...αλλοι θα περιμενουν να ακουσουν αν υπαρχει αντικειμενο σε μια επικεφαλιδα που ανασυρθηκε απο ενα α-λογο σκεπτικο...

Ο θεματοθετης λοιπον, ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να δωσει απαντησεις, προκειμενου να αναπτυχθει συζητηση...ποσο μαλλον οταν το θεμα του ΔΕΝ οριοθετει το αντικειμενο του και εχει εναν τιτλο ο οποιος ΔΕΝ οδηγει σε καποια αφετηρια συζητησης...

Το να επισημαινουν ΟΛΟΙ αυτο το γεγονος, ΔΕΝ σημαινει αντιπαραθεση, σημαινει ελλειμμα του θεματοθετη να δωσει το νοημα του ιδιου του του θεματος...

Ουτε σημαινει κατι εγωιστικο, αντιθετως...εγωισμος και μαλιστα ανεξηγητος, ειναι αυτο που μας λεει ο θεματοθετης στο #46 ο οποιος ειναι διατυπωμενος με αρκετη απαξιωση...

"Θεματοθετη"...αν δεν μπορεις να αποσαφηνισεις το αντικειμενο του θεματος σου, ΔΕΝ ειναι οι αλλοι ελεφαντες...

Διαφορετικα, θα μοιαζεις σαν "εκεινον" τον παραγοντα των Βερσαλλιων που μοιραζει εργασιες στο "υπηρετικο" προσωπικο του παλας...πραγμα το οποιο δεν θελεις...ε?...

Qwerty____55

# 53 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.447

Την απάντηση , σου την έδωσε , ο μοναδικός , και ξεχωριστός , φίλος με τις πολλές γνώσεις , μέσα από το Google , ...οπως καί εγω φυσικα , σου εκανα την ερώτηση , .. περί ,.. αθεϊστικής ιδεολογιας ,.. και απέφυγες να μου απαντησεις ...

Με ποιόν τρόπο λοιπόν , την θελεις , την συζήτηση ...???

Διότι , αν το θελεις , όχι μόνο μπορώ να σου μιλήσω , για τόν. Δαρβινισμό , . αλλα μπορώ επισης , να σου πω , και πως εσύ προσωπικά , ... έφτασες μέχρι ,...τον Δαρβινισμό ... 

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από HEYOK40

Εφόσον δοθεί απάντηση στο ερώτημα μου γιατί να αποσυρθώ;

Αρέσει στο μέλος Enikos

HEYOK40

# 54 στις 24/10/2022
author

Καμία από τις απαντήσεις σας δεν σχετίζονται με το θέμα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Qwerty___55

Την απάντηση , σου την έδωσε , ο μοναδικός , και ξεχωριστός , φίλος με τις πολλές γνώσεις , μέσα από το Google , ...οπως καί εγω φυσικα , σου εκανα την ερώτηση , .. περί ,.. αθεϊστικής ιδεολογιας ,.. και απέφυγες να μου απαντησεις ...

Με ποιόν τρόπο λοιπόν , την θελεις , την συζήτηση ...???

Διότι , αν το θελεις , όχι μόνο μπορώ να σου μιλήσω , για τόν. Δαρβινισμό , . αλλα μπορώ επισης , να σου πω , και πως εσύ προσωπικά , ... έφτασες μέχρι ,...τον Δαρβινισμό ... 

...Q...

Enikos

# 55 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Φ ο ρ ο υ μ ...Η λεξη κλειδι...

Π α γ κ ο σ μ ι ω ς . . .Εχει την ιδια σημασια...

Δικη σου . . . . .Ειναι η εξηγηση που προσπαθεις να μας πλασαρεις...

Δεν ειναι προξενιο...Με καλεσμενους το φ ο ρ ο υ μ . . . .

Οσο πας βλεπω και δειχνεις την ταυτοτητα σου...

Τα...poly-glot poly-valent πολύ-φωτο και πολύ-νικο ... μέλος...σου λενε κατι?...

Δε νομιζω, ε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από HEYOK40

η πρόσκληση αφορά όσους επιθυμούν να απαντήσουν. Τα υπόλοιπα είναι δική σας ερμηνεία...

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

NightWsh

# 56 στις 24/10/2022
author

οχουυυ και εσυ...

ειναι η εξηγηση της Νικαιας!!!

αυτη κοντα στο Μονακο ντε...

Σε poly-glot

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Enikos

Φ ο ρ ο υ μ ...Η λεξη κλειδι...

Π α γ κ ο σ μ ι ω ς . . .Εχει την ιδια σημασια...

Δικη σου . . . . .Ειναι η εξηγηση που προσπαθεις να μας πλασαρεις...

Δεν ειναι προξενιο...Με καλεσμενους το φ ο ρ ο υ μ . . . .

Οσο πας βλεπω και δειχνεις την ταυτοτητα σου...

Τα...poly-glot poly-valent πολύ-φωτο και πολύ-νικο ... μέλος...σου λενε κατι?...

Δε νομιζω, ε?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 57 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ναι, ειδες? Σχετιζεται το θεμα σου, με το...θεμα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από HEYOK40

Καμία από τις απαντήσεις σας δεν σχετίζονται με το θέμα. 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, NightWsh

squirrel-b1968

# 58 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 622
Σύμφωνα με τα σχόλια 36 κ 45...μάλλον είναι θέμα με βίπ ινβιτεισον...φεύγουμε παιδιά...μισοοο,να πάρω το μηχάνημα..του Χ.ΧΧ. γκραννν!...
Αρέσει στα μέλη Joie_De_Vivre, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Oxaman

# 59 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 78 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 390

Μια ερώτηση μόνο...το Τριώδιο πότε ανοίγει?

Συγνώμη σε λάθος σάιτ η ερώτηση... για το εκκλησιαστικό ήταν πάντα κάνω λάθος τις πόρτες.χαχαχα

Αρέσει στα μέλη saga-saga, Kristina_ και σε ακόμα 5 μέλη.

paranomos

# 60 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.519

Εγω αγαπητε θεματοθετη δεν ξερω απο πιστημονικα και μεταφυσικα πραματα...

Το δογμα μου ειναι αλλο...

Φυση και αλισβερισι

Να βαλω ενα τραγουδακι ομως στο θεμα σου...πειραζει;

https://m.youtube.com/watch?v=4wW-K283v90

Αρέσει στα μέλη saga-saga, trocadero
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.