Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Καθολικος δαρβινισμοσ

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

vidar70

# 81 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 728
'Aρεσαν+: 0%

Φυσικα ειναι ημιτελης η απαντηση μου αγαπητε, ειχα να γραψω πρισσοτερα αλλα επρεπε να ασχοληθω και με αλλα οποτε ο χρονος περιορισμενος

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από HEYOK40

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση σας. Ο Καθολικός Δαρβινισμός επεκτείνεται και πέρα από την λειτουργία των κοινωνιών οπότε η απάντηση σας είναι ημιτελής. Σας ευχαριστώ και πάλι ωστόσο για την προσπάθεια.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Joie_De_Vivre

vidar70

# 82 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από alisida

Αγαπητέ,το θέμα δεν αποζητά πολυχρωμία ,ούτε πολυλεξια,

αλλά στοχευμένες ερωτησεις,όπως και κάθε θέμα άλλωστε, προκειμένου να κτιστεί βημα-βημα 

μια (ίσως) νέα θεωρία ,ή έστω μια επεξήγηση των υπαρχουσών θεωριών, 

Για να καταλάβουμε το κατιτις μας κι εμείς οι άσχετοι.

(θα παρακολουθήσω με μεγάλο ενδιαφέρον )

vidar70

# 83 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Λαθος αγαπητη η λεξη universal έχει τρεις εννοιες  Α. ) Καθολική εννοια Β) καθολικος ,παγκοσμιος ,γενικός Γ) Καθολικός για όλους (επιθετο )

Παράθε
Σχόλιο # 25 από Kristina_

Ο ορος οπως τον εγραψες δεν υπαρχει πουθενα ουτε καν στo google,,,το universal στα ελληνικα δε μεταφραζεται καθολικος αλλα οικουμενικος,,,οπως και να ναι η συζητηση εδω ειναι ακυροακυρη, ειδικα οταν ο θεματοθετης εχει θεμα να αναπτυξει το θεμα του 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Kristina_

vidar70

# 84 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από squirrel-b1968
Αν είναι να γουγλαρω να διαβάσω ,να ψάξω βιβλιογραφίες...κ να μην πετύχω κ το θέμα.. ...κ όχι τίποτα άλλο βλέπω σκληρό κοφτό τον καθηγητή ,εεε το θεματοθετη ,δεν βλέπω καλό βαθμό ..Υ.Γ.Εγώ θα κάνω το "κουμπί"...Χ...(με τον ανάλογο θόρυβο )Γκραααν...Μέχρι τώρα έχω πατήσει 10 άκυρες απαντήσεις ..κανονίστε ...πιάστηκε το χέρι μου

vidar70

# 85 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

γεμισαμε τρολια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από NightWsh

Όταν κάνουμε αναζήτηση στο γκουγκλ  και κοπι πειστ τάχα μου τάχα μου να κοιτάμε και πιο πάνω..

Τα μετά Χριστόν κοπι πειστ δεν γεμίζουν τις ελειπης γνώσεις...

Σε πρόλαβε αλλος αξημερωτα..

Και εμείς οι Χριστιανοί τον σταυρό μας..

Troll-dalaigelaei 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, NightWsh

vidar70

# 86 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

ζηλευετε εμας τα τρολια !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από NightWsh

Όσοι δεν είναι επαρκείς για το επιστημονικό θεμα μπορούν να έρθουν δίπλα...

Είμαστε στον ήλιο και κάνουμε κούνια...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

vidar70

# 87 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Ηδη σου εβγαλα μια κιτρινη καρτα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Kristina_

Αν υποψιαστω οτι θα αριστευσει ο vidar, hept, Qκαι λοιποι αρρενες, θα σας καταγγειλω για μισογυνισμο και θα απαιτησω ποσόστωση στην αριστεια  

vidar70

# 88 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Θα γινι της κολασεως mark me, θα πεσει πολυ γελιο προβλεπω, !!!

Αρέσει στα μέλη saga-saga, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 89 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε και το "παραπλανημενος άνθρωπος" του Παντελή Γαβρίλη ,που αποδομει τόσο τα επιστημονικά,όσο και τα θρησκευτικά δογματα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από HEYOK40

Νομίζω για οποιονδήποτε διαβάσει τις απαντήσεις των μελών θα καταλάβει τον αγχώδη εγωκεντρισμό που τα καθοδηγεί να θέλουν να γράψουν την τελευταία κουβέντα, να έχουν τον τελευταίο λόγο νομίζοντας πως έτσι θα δικαιωθούν με κάποιο τρόπο...ωστόσο επειδή κάποιος ή κάποια μπορεί να βρει το θέμα όντως ενδιαφέρον να προτείνω απλά να διαβάσουν αν έχουν την ευκαιρία τα παρακάτω βιβλία και ιδιαίτερα τα κεφάλαια που αφορούν τον Καθολικό Δαρβινισμό. Πιστεύω πως αποτελούν μια καλή αρχή...

1.ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣGODFREY-SMITH PETER 2.Η ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣPLOTKIN HENRY

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 90 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Εγώ δεν ξέρω τίποτα,έλειπα όλη μέρα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 85 από vidar70

γεμισαμε τρολια 

trolAlis 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

HEYOK40

# 91 στις 24/10/2022
author
Ανδρας / 41 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Απαντήσεις: 29

Πουλιά πιάνεις...το πρώτο ήταν και ήρθα να πουλήσω μούρη...επειδή εδώ με παίρνει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από dimitrisx66
Για να μην σου χαλάσω το χατίρι θα σου δώσω μια απάντηση στο ερώτημα σου. Διαλέγω την κουρτίνα ένα. Μήπως είναι ώρα να μας δώσεις και εσύ μια τοποθέτηση δική σου για να γίνει παιχνίδι ή μήπως ήταν το πρώτο βιβλίο που διάβασες και ήρθες να πουλήσεις μούρη...

Kristina_

# 92 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.829

Μην καλοπιανεις τον,,,καθηγητη!!!Μη γινεσαι σπασικλακιιι

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από vidar70

Φυσικα ειναι ημιτελης η απαντηση μου αγαπητε, ειχα να γραψω πρισσοτερα αλλα επρεπε να ασχοληθω και με αλλα οποτε ο χρονος περιορισμενος

Αρέσει στο μέλος Enikos

squirrel-b1968

# 93 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 622

Άρα λάθος τίτλος...!...

Προτεινόμενα βιβλία που "άκουσα"..έπρεπε να γράφει 

"ΧΧΧ...Γκρανν από μένα είναι ΟΧΙ..

Άλλαξε το τίτλο θεματοθετρια

..εεε θεματοθετη σορρυ,κ θα πάει καλύτερα το θεματακι 

.Υ.Γ.1

Σκίουρος που θα αρχίσει να πετάει σκαφουντούκια  σε λίγο κ είναι κ ληγμένα..

Υ.Γ2

Λειπεις...Ιρενε..γιατι φαινοσουν ορίτζιναλ περιστατικό 

Αρέσει στα μέλη Joie_De_Vivre, hornet19 και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 94 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Ναι βρε βινταρ, αλλα μια αναζητηση στο νετ τιποτα δεν μου εφερε,,,δλδ κανεις δε μιλα για το θεμα «καθολικος» δαρβινισμος στο νετ,,,ε υπεθεσα οτι καπως αλλιως θα χε μεταφραστει στα ελληνικα το universal darvinism που σε μια δευτερα προσπαθεια υπεθεσα και παλι οτι ηταν το ζητημα,,,ε εφταιγε και η αρχικη παντελης ελλειψη στοιχειων απο τον,,,ΜΗθεματοθετη κλπκλπ,,,

(Κανω γω μια προσπαθεια μηπως με τις δικαιολογιες παρω τουλαχιστον τη βαση γμτ,,,βοηθα και συ λιγακι! Μην εισαι αριστος-σπασικλακι! γινε αριστος-μεγαλοψυχος )

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από vidar70

Λαθος αγαπητη η λεξη universal έχει τρεις εννοιες  Α. ) Καθολική εννοια Β) καθολικος ,παγκοσμιος ,γενικός Γ) Καθολικός για όλους (επιθετο )

Παράθε
Σχόλιο # 25 από Kristina_

Ο ορος οπως τον εγραψες δεν υπαρχει πουθενα ουτε καν στo google,,,το universal στα ελληνικα δε μεταφραζεται καθολικος αλλα οικουμενικος,,,οπως και να ναι η συζητηση εδω ειναι ακυροακυρη, ειδικα οταν ο θεματοθετης εχει θεμα να αναπτυξει το θεμα του 

Αρέσει στα μέλη Joie_De_Vivre, NightWsh και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 95 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Ωχ, βγαζεις και συ καρτες??? Οχι μονο ο καθηγητης??? Φευγω παω με τη ναιτ στις κουνιες

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από vidar70

Ηδη σου εβγαλα μια κιτρινη καρτα. 

Αρέσει στα μέλη Joie_De_Vivre, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 96 στις 24/10/2022
author
Γυναίκα / 46 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.147

Για σημασία τρώγομαι 

Κι αρχίνησα παιάνα

Με ολικό δαρβινισμό 
Τα κάνω όλα ...

...κυρία 

Αρέσει στα μέλη saga-saga, alexandriani1 και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 97 στις 25/10/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Πουθενα δεν σε παιρνει...τα νικ αλλαζουν το χουι νομιζεις?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 91 από HEYOK40

Πουλιά πιάνεις...το πρώτο ήταν και ήρθα να πουλήσω μούρη...επειδή εδώ με παίρνει...

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, Joie_De_Vivre

squirrel-b1968

# 98 στις 25/10/2022
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 622

Σχόλιο 91

Έχουμε παραδοχή ...

οπότε άντε σχολασαμε ...

χτύπησε κουδούνι

..Υ.Γ

.Κριςςς,σταματα ν αντιγράφεις !..

.θα φας τιμωρία

Τ .ωρα Ρ..απιδο Ό..λο βλακείες Κ..άνεις!

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Qwerty____55

# 99 στις 25/10/2022
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.447

Αγαπητέ Heyok..., θα πω και εγω , δυο λόγια , για τον Δαρβινισμο ... και συγκεκριμένα , για το τι σε οδήγησε , να ασχοληθείς , με αυτη , την θεωρία ...

Δεν θα πω κάτι , για την θεωρία , της εξέλιξης  των ειδών ...αλλα για την θρησκευτική θεωρία ...του Δαρβίνου ..

Οπότε ,...Εσένα δεν σε κάλυψαν οι αποψεις , αλλα και η συμπεριφορά , του Θεού , όπως ακριβώς αναφέρονται , στην Παλαιά διαθήκη , ..αλλα ουτε και οι απόψεις , του Ιησού ,..στην Καινή διαθήκη  ...στα ευαγγέλια κλπ...

Μέχρι εδω , ισως να έχεις και δίκιο , ... όμως ειναι μια μεγάλη κουβέντα , και ας μήν , την κάνουμε τώρα ..

Σημασία όμως έχει οτι , δεν γεννήθηκες , γνωρίζοντας , την θεωρία του Δαρβίνου ... προτού ακομα , καλα , καλά , να σταθείς , στα πόδια σου ... εκτός και αν , οι γονείς σου , ηταν αυτής , της ιδεολογίας , ..και σου την μετέφεραν ...

Ομως , το 99 % ,  πρέπει ,  πίστευες σε καποια , χριστιανική θρησκεία , ...οπως χριστιανοί ορθόδοξοι ,  καθολικοί , ...προτεστάντες ...ευαγγελιστές ... μάρτυρες του Ιεχωβά ...κ.α ..

Οπότε με αρκετή μελέτη , προβληματισμό , και αρκετό ψάξιμο , .. κατέληξες , στον Δαρβίνο , ..και τις θεωρίες του , ..

Θα μου επιτρέψεις ομως να πω , οτι , ναι μεν πιστεύεις στον Δαρβινισμο , ...και μάλιστα , στον καθολικό Δαρβινισμό , ...ομως αποφεύγεις ,... η , ντρέπεσαι , να ομολογήσεις , για αυτό που πιστεύεις , για να μην σου πουν και καλά , οτι κάνεις προσυλητισμο,...???

Αν θέλεις , μπορείς , να τοποθετηθείς , ωστε να μην αναρωτιούνται , ολοι οι φίλοι εδω , ...για ποιον λόγο , δεν σχολιάζεις , τις αποψεις σου , και τα ερωτήματα , που μας έβαλες ...

Και ισως να αναρωτηθείς , για την ερώτηση που σου έκανα , ...και απάντηση δεν πηρα ... σχετικά με την , αθεϊστική θεωρία ...

Η ερώτηση που σου έκανα , μάλλον , σου φάνηκε αφελής ...ομως , την απάντηση σου , την γνώριζα , προτού ακομα , μου απαντήσεις ...και φάνηκε , απο τον τίτλο του θέματος , που ανέβασες ...

Ευχαριστώ ...

Φιλικά .. Q ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από HEYOK40

Νομίζω για οποιονδήποτε διαβάσει τις απαντήσεις των μελών θα καταλάβει τον αγχώδη εγωκεντρισμό που τα καθοδηγεί να θέλουν να γράψουν την τελευταία κουβέντα, να έχουν τον τελευταίο λόγο νομίζοντας πως έτσι θα δικαιωθούν με κάποιο τρόπο...ωστόσο επειδή κάποιος ή κάποια μπορεί να βρει το θέμα όντως ενδιαφέρον να προτείνω απλά να διαβάσουν αν έχουν την ευκαιρία τα παρακάτω βιβλία και ιδιαίτερα τα κεφάλαια που αφορούν τον Καθολικό Δαρβινισμό. Πιστεύω πως αποτελούν μια καλή αρχή...

1.ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣGODFREY-SMITH PETER 2.Η ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣPLOTKIN HENRY

alexandriani1

# 100 στις 25/10/2022
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.806

Νάσαι καλά ρε θεματοθέτη!

Είχα καιρό να γελάσω τόσο πολύ με κάποιο θέμα εδώ μέσα.Κυρίως για τις εμπνευσμένες απαντήσεις των φίλων συνφορουμιτών.Ξύπνησες το τρολ μέσα τους! Επιτέλους!!!Ασταδιαλα δηλαδή πια με θεματάκια τύπου τι να κάνω με τον πρώην, πώς να χωρίσω με τον νυν κι απ' την Κική και την Κοκό πια να διαλέξω. Εκεί έβγαινε από μέσα τους ο τηλεψυχολόγος. Ενώ εδώ, αχ, εδώ... Άλλο πράμα, λέμε.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Persefoni__ και σε ακόμα 6 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.