Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προς άντρες!!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 14/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mia_akoma

Παράθεση:
Originally posted by -blond-amazona-

Οι περισσοτερες δυστυχως δεν ευχαριστιουνται τον ερωτα.

...αλλα μπορουμε καλλιστα να σας πεισουμε για το αντιθετο!!

(τωρα ο καθε ανηρ που σεβεται τον εαυτο του θα ισχυριστει πως το καταλαβαινει και λοιπα... αμ δε!)

Ίσως γιατί έχετε την ψευδαίσθηση πως μας ενδιαφέρει....

# 22 στις 14/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sentinel
Ίσως γιατί έχετε την ψευδαίσθηση πως μας ενδιαφέρει....

Επιλεξτε την σωστη απαντηση..

Αυτα τα λεω γιατι:
1. ζηλευω που δεν μπορω να κανω κι εγω το ιδιο
2. ειμαι ο αντρας "ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε"
3. το 1 και το 2 ισχυουν
4. αλλο ...(συμπληρωστε)
(ναθιν περσοναλ sentinel. κουβεντα να γινεται.. )

# 23 στις 15/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Α, δε μπορώ. Θέλω συμπαράσταση από τους άντρες. Βοήθεια παιδιά!

# 24 στις 15/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Στα σοβαρά όμως, μια και αναφέρθηκε, το ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε δεν έχει και τόσο μεγάλη σχέση με το αν ένας άντρας θέλει να ικανοποιήσει τη σύντροφό του ή κοιτάζει μόνο την πάρτη του.

Τώρα, επειδή ξεφεύγουμε από το θέμα, θα ήθελα και κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα "κακά" του να είσαι γυναίκα. Τους κοιλόπονους, την κακή διάθεση, την πίεση και την καταπίεση που νοιώθετε, το να έχετε τυλιγμένο επάνω στο κορμί σας ένα κομάτι νάυλον κλπ..

faethwn

# 25 στις 15/10/2004
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 40
'Aρεσαν+: 0%
Λάθος που δεν έκανε ο ΘΕΟΣ δεν μπορώ να το κάνω εγώ.
ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..........
Στεναχωριέμαι γιατί δεν μπορώ να στεναχωρηθώ

# 26 στις 15/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
το να έχετε τυλιγμένο επάνω στο κορμί σας ένα κομάτι νάυλον κλπ..

sentinel, γουατ ντου γιου μιν?

observer1

# 27 στις 15/10/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742

Παράθεση:

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσω αλλά αυτό που με απασχολεί τον τελευταίο καιρό, είναι το γιατί μας έχουν πρήξει τα μπιριπιπ πως είναι εγκεφαλικές στο σεξ.
Είναι προτέρημα;
Δηλαδή, τι;
Για σεξ μιλάμε όχι για εξίσωση made by Einstein.
Επειδή κάποιες θα πουν: "μα εσείς το κάνετε σαν τα ζώα", θα προαπαντήσω : "τότε γιατί λέτε πως θέλετε έναν ταύρο ή έναν τίγρη (εγώ είμαι Λέων) στο κρεβάτι σας;Εεεε;
Γιατί δεν λέτε θέλω τον deep blue;".
..το φελέκι μου.
Οχι δηλαδή πως μας ενδιαφέρει, απλά κουβέντα να γίνεται.
Προσωπικά όσες φορές προσπάθησα να είμαι "εγκεφαλικός" σαν αυτοικανοποίηση μου φάνηκε.
Οσες φορές ήμουν ζώο καλά ήτανε.
Οσες φορές ήμουν αδιάφορος π.χ. την κρίσιμη ώρα σκεφτόμουν πόσο ωραίο στάδιο είναι το νέο Καραισκάκη άκουγα κάτι μακρινά: "Πιο γρήγορα..." Και σκεφτόμουν: "Ε, όχι και πιο γρήγορα μέσα σε 10 μήνες φτιάξαμε γηπεδάρα, πόσο πιο γρήγορα πια;"
Σε άλλη περίπτωση: "Πιο δυνατά", σκεφτόμουν: "Ε, όχι και δυνατά, μπάλλα είναι ρε παιδιά μην του κόψουμε την καριέρα του ΜΑΓΟΥ"
σεαυτές τις περιπτώσεις στο τέλος άκουσα κραυγές (κάτι σαν φρενάρισμα στην Αττική οδό) του στυλ: "Ναιιαιαι κ.λπ." και σκεφτόμουν: "Παιχτάρα ο Τζιο, πάντα την τελείωνε τη Ρεάλ".
Και συμπεραίνω πως είμαστε γιαυτές απλά ζωντανά vibrators.
Ακου εγκεφαλικό σεξ, χμφφφ.

Ενα άλλο θέμα που μου τη σπάει είναι πως σε ένα θέμα που (υποτίθεται) απευθύνεται σε άντρες είναι γεμάτο απαντήσεις γυναικών, κι έχουν το θράσσος κι απορούν: " Μα γιατί δεν απαντούν;"
Μα ωραίες μου ο άλλος για να αποφύγει τη γυναικομουρμούρα μέχρι και στο ιντερνετ κατέφυγε και εκεί σε ένα αντρικό (υποτίθεται) θέμα βλέπει γυναίκες να του επιτίθονται πριν καν απαντήσει.
....το φελέκι μου.
Που θα σταματήσουν πια; Η άλλη τις προάλλες φόρεσε και το καινούργιο μου μποξεράκι. Κι απορούμε μετά γιατί ο Μπέκαμ φοράει τα στριγκ της Βικτόριας.

Σταματάω εδώ γιατί "φορτώνω".

Υ.Γ. Πλάκα έχει να αρχίσουν και να ρεύονται.
Υ.Γ. Αντε γιατί θα

Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 28 στις 15/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by observer1
Προσωπικά όσες φορές προσπάθησα να είμαι "εγκεφαλικός" σαν αυτοικανοποίηση μου φάνηκε.

αν υποθεσουμε πως γενικα ισχυει το κοινο ρητο "καλο το σεξ, αλλα σαν την αυτοικανοποιηση δεν ειναι τιποτα!" , ο φιλος observer1 τα ειπε ολα!

Κυριοι, γινετε πιο εγκεφαλικοι και δεν θα χασετε!

Angela_

# 29 στις 15/10/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580
Έχω πει κι άλλη φορα ότι δουλεύω σαν γραμματέας, κι ανάμεσα στα άλλα καθήκοντα μου είναι να κάνω και τον καφέ του διευθυντή προσωπικά. Κάποια στιγμή σήμερα το πρωί που πήγα για τον καφέ κι ενώ περίμενα να «γίνει» ο ελληνικός μου λέει ένας τύπος εργαζόμενος του bar: «βράζεις τον καφέ σιγανά, όπως ακριβώς βράζεις τους άντρες».

Θεωρείτε ότι αυτός δεν λειτουργούσε εγκεφαλικά?

Δεν επεδίωκε και δε φανταζόταν ότι ίσως κάποτε με αποκτήσει?

Δε μπήκε στη διαδικασία να με σκεφτεί όπως αυτός θα με ήθελε? κι ας ήξερε ότι

κατά 99,9% δε θα το πετύχαινε?

Μια τέτοια προσέγγιση δεν είναι η πρώτη φορά που την επεδίωκε

Έστω ότι το πετύχαινε και «έπεφτα», θεωρείτε ότι τη στιγμή της πράξης θα σκεφτόταν

το Καραϊσκάκη? ή τη στέγη του Καλατράβα ?,

Δε νομίζω

Τώρα αν στην περίπτωση που κάποιοι πάνε με κάποια μόνο για να πουν ότι πήγαν, ότι «την πήραν» τη γκόμενα, δε βλέπω για ποιο λόγο να μιλήσουμε για την εγκεφαλική λειτουργία, πιο πολύ για δυσλειτουργία μου κάνει.
Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

# 30 στις 15/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mia_akoma

Παράθεση:
το να έχετε τυλιγμένο επάνω στο κορμί σας ένα κομάτι νάυλον κλπ..

sentinel, γουατ ντου γιου μιν?

Αϊ μιν, τα καλσόν που φοράτε.

venseremos

# 31 στις 15/10/2004
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 66

No woman?

Να γεννηθώ γυναίκα;!; φυσικά και δεν θα είθελα. Εξάλλου, θα κόντευα τα 36 και δεν θα είχα ακόμα βρει το γαμπρό (u know, τον Mr Right, τον Prince Charming και λοιπές τέτοιες φιγούρες). Στο τέλος θα κατάνταγα να πάρω εκεί κάποιον, να βολευτώ πριν με βρει η κλιμακτήριος.

Δύσκολο να είσαι γυναίκα σήμερα και δει εργαζόμενη, καρρερίστα, παντρεμένη, μαμά και να έχεις και ενδιαφέροντα εξωσχολικά. Έχει και τη πλάκα του όμως γι αυτές που το βλέπουν αλλιώς (π.χ. www.eimarmeni.com - don't become bitches after that, but u can get perspective)

Adios

# 32 στις 16/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ναι.

Να κατάφερνα να έχω αυτά τα μάτια που διαθέτουν οι εννιά στις δέκα γυναίκες εδώ μέσα. Όταν για παράδειγμα στην ερώτηση :

- Ποιο κατά την γνώμη σας είναι το λιγότερο γοητευτικό σημείο του προσώπου σας;

Βλέπουν σχεδόν πάντα,

- Τίποτα! Όλα είναι στη θέση τους!

Δεν μπορεί. Κάτι μαγικό έχει δώσει στη φύση σας ο θεός. Αυτά τα μάτια με αυτές τις μαγικές ικανότητες θα ήθελα να τα έχω… Ποιος ξέρει και τι άλλα πράγματα μπορεί να βλέπουν… (αλλά δεν μας το λένε…

# 33 στις 16/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Xμμμ, φίλε μου, μάλλον δεν έχεις ακούσει τίποτα για...

Παράθεση:
Originally posted by observer1

Παράθεση:

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσω αλλά αυτό που με απασχολεί τον τελευταίο καιρό, είναι το γιατί μας έχουν πρήξει τα μπιριπιπ πως είναι εγκεφαλικές στο σεξ.
Είναι προτέρημα;
Δηλαδή, τι;
Για σεξ μιλάμε όχι για εξίσωση made by Einstein.
Επειδή κάποιες θα πουν: "μα εσείς το κάνετε σαν τα ζώα", θα προαπαντήσω : "τότε γιατί λέτε πως θέλετε έναν ταύρο ή έναν τίγρη (εγώ είμαι Λέων) στο κρεβάτι σας;Εεεε;
Γιατί δεν λέτε θέλω τον deep blue;".
..το φελέκι μου.
Οχι δηλαδή πως μας ενδιαφέρει, απλά κουβέντα να γίνεται.
Οσες φορές ήμουν ζώο καλά ήτανε.
Οσες φορές ήμουν αδιάφορος π.χ. την κρίσιμη ώρα σκεφτόμουν πόσο ωραίο στάδιο είναι το νέο Καραισκάκη άκουγα κάτι μακρινά: "Πιο γρήγορα..." Και σκεφτόμουν: "Ε, όχι και πιο γρήγορα μέσα σε 10 μήνες φτιάξαμε γηπεδάρα, πόσο πιο γρήγορα πια;"
Σε άλλη περίπτωση: "Πιο δυνατά", σκεφτόμουν: "Ε, όχι και δυνατά, μπάλλα είναι ρε παιδιά μην του κόψουμε την καριέρα του ΜΑΓΟΥ"
σεαυτές τις περιπτώσεις στο τέλος άκουσα κραυγές (κάτι σαν φρενάρισμα στην Αττική οδό) του στυλ: "Ναιιαιαι κ.λπ." και σκεφτόμουν: "Παιχτάρα ο Τζιο, πάντα την τελείωνε τη Ρεάλ".
Και συμπεραίνω πως είμαστε γιαυτές απλά ζωντανά vibrators.
Ακου εγκεφαλικό σεξ, χμφφφ.

Ενα άλλο θέμα που μου τη σπάει είναι πως σε ένα θέμα που (υποτίθεται) απευθύνεται σε άντρες είναι γεμάτο απαντήσεις γυναικών, κι έχουν το θράσσος κι απορούν: " Μα γιατί δεν απαντούν;"
Μα ωραίες μου ο άλλος για να αποφύγει τη γυναικομουρμούρα μέχρι και στο ιντερνετ κατέφυγε και εκεί σε ένα αντρικό (υποτίθεται) θέμα βλέπει γυναίκες να του επιτίθονται πριν καν απαντήσει.
....το φελέκι μου.
Που θα σταματήσουν πια; Η άλλη τις προάλλες φόρεσε και το καινούργιο μου μποξεράκι. Κι απορούμε μετά γιατί ο Μπέκαμ φοράει τα στριγκ της Βικτόριας.

Σταματάω εδώ γιατί "φορτώνω".

Υ.Γ. Πλάκα έχει να αρχίσουν και να ρεύονται.
Υ.Γ. Αντε γιατί θα

...το mind fucking!!!

# 34 στις 18/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by evans

Mα γι αυτο φιλε μου ζητησα την απαντηση ως προς την ισοτητα.....
Ξερεις οι γυναικες , φορες , αγνοουν τις πληρωμες σε ξενοδοχεια ..εκδρομες ...διασκεδασεις....πιστωτικες.....λογαριασμους κινητων....επιταγων για δικη τους χρηση......συντηρηση αυτοκινητου...ασφαλιστηρια συμβολαια....και θυμουνται οτι σε ταιζουν μια και τακτικοτερα (σε σχεση με εμας .... ) ψωνιζουν για ....φαγητο.....
Χμ....Τελικα οπως μας βολευει....η ανιδιοτελεια της ιδιοτελειας!

Δεν ειμαι υπερ των κοσμηματων...θελω την γυναικα να λαμπει απο μονη της....αλλα μου ελεγε ενας φιλος τα Χριστουγεννα....ευκαταστατο οικονομικα ζευγαρι....
Σκεπτοταν λοιπον τι δωρο θα της κανει....
Το 1997 της πηρα ενα δαχτυλιδι μονοπετρο....εκεινη πιντζαμες!
Το 1998 της πηρα ενα σετακι σκουλαρικια με κολιε.....εκεινη παντοφλες!
Το 1999 της πηρα μια γουνα ....εκεινη σοβρακα!
Το 2000 πηγαμε Βιεννη της εκανα εκπληξη με τα εισιτηρια ...εκεινη ...μαζεψε τις βαλιτσες!
Το 2001 της πηρα ενα φορητο υπολογιστη.... εκεινη κασκολ!
Το 2002 της πηρα εγχρωμο κινητο τηλεφωνο ...εκεινη καλτσες!

Η ιστορια ειναι αληθινη....δεν θυμαμαι τι της πηρε το 2003 , αυτο που ξερω ειναι οτι εχω να τον δω καιρο και απ' οτι ξερω του τα εχει παρει ολα....μιας και χωρισαν...

Τα δωρα δεν εχουν σημασια και συμφωνω η κινηση μετραει ....
Μια κινηση ομως που σε κανει να αναρωτιεσαι στην προκειμενη περιπτωση....
ΥΓ ο φιλος μου παρεμεινε GENTLEMAN.....

Τελικά, ίσως η απάντηση να είναι ΝΑΙ, θα ήθελα να είμαι γυναίκα...

# 35 στις 18/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τραβηγμένο.
Έστω κι αν είναι αληθινή η ιστορία, δεν παύει να είναι εξτρίμ. Παράδειγμα των άκρων.

Κυρίες. Αρχίστε τώρα τα δικά σας παραδείγματα. Να μπουν τα πράγματα στη θέση τους.

# 36 στις 21/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η γνώμη μου είναι...

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by evans

Mα γι αυτο φιλε μου ζητησα την απαντηση ως προς την ισοτητα.....
Ξερεις οι γυναικες , φορες , αγνοουν τις πληρωμες σε ξενοδοχεια ..εκδρομες ...διασκεδασεις....πιστωτικες.....λογαριασμους κινητων....επιταγων για δικη τους χρηση......συντηρηση αυτοκινητου...ασφαλιστηρια συμβολαια....και θυμουνται οτι σε ταιζουν μια και τακτικοτερα (σε σχεση με εμας .... ) ψωνιζουν για ....φαγητο.....
Χμ....Τελικα οπως μας βολευει....η ανιδιοτελεια της ιδιοτελειας!

Δεν ειμαι υπερ των κοσμηματων...θελω την γυναικα να λαμπει απο μονη της....αλλα μου ελεγε ενας φιλος τα Χριστουγεννα....ευκαταστατο οικονομικα ζευγαρι....
Σκεπτοταν λοιπον τι δωρο θα της κανει....
Το 1997 της πηρα ενα δαχτυλιδι μονοπετρο....εκεινη πιντζαμες!
Το 1998 της πηρα ενα σετακι σκουλαρικια με κολιε.....εκεινη παντοφλες!
Το 1999 της πηρα μια γουνα ....εκεινη σοβρακα!
Το 2000 πηγαμε Βιεννη της εκανα εκπληξη με τα εισιτηρια ...εκεινη ...μαζεψε τις βαλιτσες!
Το 2001 της πηρα ενα φορητο υπολογιστη.... εκεινη κασκολ!
Το 2002 της πηρα εγχρωμο κινητο τηλεφωνο ...εκεινη καλτσες!

Η ιστορια ειναι αληθινη....δεν θυμαμαι τι της πηρε το 2003 , αυτο που ξερω ειναι οτι εχω να τον δω καιρο και απ' οτι ξερω του τα εχει παρει ολα....μιας και χωρισαν...

Τα δωρα δεν εχουν σημασια και συμφωνω η κινηση μετραει ....
Μια κινηση ομως που σε κανει να αναρωτιεσαι στην προκειμενη περιπτωση....
ΥΓ ο φιλος μου παρεμεινε GENTLEMAN.....

Τελικά, ίσως η απάντηση να είναι ΝΑΙ, θα ήθελα να είμαι γυναίκα...

...ότι αυτή δεν ήταν γυναίκα....αλλά ΠΑΡΑΣΙΤΟ!!!

educator

# 37 στις 21/10/2004
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 783

Καλά ο sentinel θέλει να γίνει γυναίκα...

.....εγώ που είμαι μήπως να θέλω να γίνω παράσιτο; (όπως λέει και ο φίλος μας ο gamatos)

Καλέ εγώ κοιμάμαι.......

Πρέπει να κάνω το φύλο μου επάγγελμα.....Γιατί ναι μεν κάθε μήνα δύσκολες μέρες έχω (πως το έλεγε η Λουκά σε μία τρανσέξουαλ..."Εμμηνο ρήση έχετε;" λες και είναι ατού, το περιφανευόταν καλέ....) αλλά μπριγιάν δεν έχω...ΚΛΑΨ!
This is an extraordinary day, like any other. A day crammed full of the unspoken of love stories, unacknowledged grievances and the unwitnessed triumphs. jon mcgregor, if nobody speaks of remarkable things (one of my favourite novels)
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε