Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι να κάνω;

Σελίδα : 1

jmstam

# 1 στις 14/10/2004
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 80
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κάνω;

Πρίν από δύο εβδομάδες ένας αδελφικός φίλος μου εξομολογήθηκε ένα πρόβλημα στην σχέση του, που με έχει αφήσει άφωνο. Είναι μαζί με την κοπέλα του 8 χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο η σεξουαλική τους ζωή είχε αρχίσει να παίρνει την κατιούσα, αλλά το απέδωσε στο φόρτο εργασίας. Το τελευταίο τετράμηνο του είπε η κοπέλα του ότι είναι ερωτευμένη με μια άλλη κοπέλα μικρότερη της, και ότι δεν τον βλέπει σεξουαλικά αλλά μόνο φιλικά. Μέχρι εδώ όλα καλά κάπου λές ότι άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. ΑΛΛΑ.........
Δεν θέλει να τον χωρίσει και τους θέλει και τους δύο. (Ξέρει ότι με την κοπελίτσα την άλλη δεν έχει καμία ελπίδα γιατί είναι straight). Μετά σε άλλη κουβέντα του είπε ότι για κανένα λόγο δεν θέλει να τον χάσει και δεν θέλει να θυσιάσει όλα αυτά τα χρόνια, γιατί την καλύπτει σε όλους τους τομείς τις σχέσεις και τον αγαπάει. Σε μια άλλη (ουφ) κουβέντα που έκαναν ( στις αρχές του προβλήματος) του είπε ότι έχει παχύνει υπερβολικά και δεν της αρέσει.Ξεκίνησε δίαιτα το παλληκάρι, όντως έχασε πολλά κιλά ( Όταν τον είδα το Σεπτέμβρη έμεινα κάγκελο), αλλά αυτό δεν εξασφαλίζει σύμφωνα με τα λεγόμενα της το ότι θα τα ξαναβρούν στο σεξουαλικό τομέα. Σε όλους τους άλλους τομείς τα πάνε λοιπόν καλά εκτος από τον ερωτικό. Είναι γεγονος ότι το πρόβλημα ξεκίνησε από πέρισυ όταν της συνέβει ένα δυσάρεστο γεγονός στην οικογενια της.
Είναι και άλλα τα οποία τώρα ίσως μου διαφεύγουν και όταν μου έρθουν στο μυαλό θα τα γράψω.
Για να κρατήσουν αυτη τη σχέση μέχρι τώρα έχουν παλέψει σκληρα εξωγενείς παράγοντες. Έχουν περάσει πολλά αλλά αυτό του έπεσε πολύ βαρύ και με το δίκιο του πιστεύω. Η δικιά μου η θέση είναι να μην κάνει κάποια κίνηση επιπόλαια και τα διαλύσει όλα με βάση αυτά που ξέρει 8 χρόνια (όσα ξέρει ο νοικοκύρης και άλλα τέτοια), να δώσει λίγο χρόνο ακόμη μια και υπάρχει ο διάλογος και η (μάλλον) καλή διάθεση και από τους δύο και άλλα τέτοια συμβιβαστικά. Όμως δεν ξέρω ί άλλο να κάνω για αυτον ώστε να βοηθήσω και θέλω την βοήθεια σας.

# 2 στις 14/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητέ...

...αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις τον φίλο σου, βρες του γκόμενα...ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!
Και ο φίλος σου θα βολευτεί...και η γκόμενα θα... ΣΚΑΣΕΙ από ζήλια!!!

jmstam

# 3 στις 14/10/2004
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by gamatoss
...αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις τον φίλο σου, βρες του γκόμενα...ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά δυστυχώς πρέπει να ακολουθείς κάπου και τα θέλω του άλλου. Άμα ο άλλος δεν βλέπει και θέλει ντε και καλά αυτή πρέπει να τον βοηθήσεις σε αυτό τον τομέα

RRRLGB

# 4 στις 14/10/2004
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 203
Πρέπει να βοηθήσεις το φύλλο σου, να ξεμπλέξει απ΄αυτή τη κατάσταση. Δεν είναι φυσιολογικό να συμβαίνουν τέτοια πράγματα. Η κατάσταση μου φαίνεται αρωστημένη για αυτό βοήθησέ τον να ξεκολήσει!!

# 5 στις 14/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φίλε θα συμφωνήσω με τον gamatoss.

Δες λίγο την εικόνα στο μέλλον. Εστω οτι συνεχίζουν έτσι για μήνες. Τι θα κάνουν και οι δυό όταν η σεξουαλική πίεση γίνει αφόρητη?
Θα κερατώσουν αλλήλους? Ο καθένας με διαφορετικό άτομο?
Και μετά? Πως θα σταθούν ο ένας μπροστά στον άλλο? και για πόσο μπορεί να συνεχιστεί αυτό?

Σε μία σχέση δεν αρκούν μόνο τα υπόλοιπα. Το σεξ παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.
Κατά τα άλλα νομίζω, προσωπική μου γνώμη, οτι οι φίλοι σου απλώς βολεύονται μέσα σε αυτή την σχέση καλύπτωντας και κάποιες ανασφάλειες.

sinty

# 6 στις 14/10/2004
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 75
O φίλος σου πρέπει να χωρίσει άμεσα!!
Η ομαλή σχέση οφείλει να έχει μέσα όλα τα συστατικά και βέβαια έρωτα!! πως μπορεί να μένει με μια γυναίκα όταν αυτή δεν έχει αποφασίσει αν είναι straight ή αν είναι ομοφυλόφιλή και δεν έχουν σεξουαλικές σχέσεις? Σε λίγο θα του ζητήσει να γίνουν φιλενάδες!
Θα χάσει άσκοπα τον καιρό του, αν μείνει μαζί της και σίγουρα θα χωρίσει κάποια στιγμή. Ας το κάνει τώρα πριν μπει σε φαύλο κύκλο και το μετανιώσει αργότερα.

# 7 στις 15/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι αγαπητέ...

Παράθεση:
Originally posted by jmstam

Παράθεση:
Originally posted by gamatoss

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά δυστυχώς πρέπει να ακολουθείς κάπου και τα θέλω του άλλου. Άμα ο άλλος δεν βλέπει και θέλει ντε και καλά αυτή πρέπει να τον βοηθήσεις σε αυτό τον τομέα

...αυτό σου λέω κι εγώ...να τον πείσεις ότι μόνο έτσι θα την ξανακερδίσει!!!

jmstam

# 8 στις 16/10/2004
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Είσαι πολύ σωστός φίλε gamatoss. Τώρα το έπιασα το νόημα σου (εεε λίγο βραδύκαυστος τι να κάνουμε). Συμφωνώ μαζί σου. Thank you. Πιστεύω ότι είναι ένας τρόπος που μπορεί να πιάσει.

evans

# 9 στις 16/10/2004
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
Εχουμε ασχοληθει στο forum αρκετες φορες για το κερατωμα...την απιστια....
Δεν παιζει για μενα ρολο αν συνεβη η ερωτικη πραξη...εστω και με εκπροσωπο του ιδιου φυλου...
Ετσι οπως μας το αναφερεις....ακουγεται σαν σχεση συμφεροντος....απο τη μερια της ....ναι μεν αλλα...εκ του ασφαλους...
Και ο αλλος τι;
Αντε να βρει και αυτος καποια για την φυσιολογικη του λειτουργια....και ελα μετα να μας πεισεις οτι αυτο λεγεται ...σχεση....
Το τζαμι εχει ραγγισει....ειναι απο τις στιγμες που λεω γυρνα σελιδα....κι αν πραγματικα θελεις να τον βοηθησεις....την απαντηση την πηρες απο την κουμπαρο μου παραπανω...βρες του γυναικα!

# 10 στις 16/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ο.κ. φιλαράκο!!!

Παράθεση:
Originally posted by jmstam
Είσαι πολύ σωστός φίλε gamatoss. Τώρα το έπιασα το νόημα σου (εεε λίγο βραδύκαυστος τι να κάνουμε). Συμφωνώ μαζί σου. Thank you. Πιστεύω ότι είναι ένας τρόπος που μπορεί να πιάσει.

Good luck!!!

desina

# 11 στις 17/10/2004
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 23
Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ
1) ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΨΗ.
2) ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΣΧΕΣΗ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.
3) ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ (Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ).
4)ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΦΥΛΟ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΦΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΟΥ.
ΚΑΝΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ, ΦΕΡΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.
Αν οδηγείσαι από το πάθος, άσε τη λογική σου να κρατάει τα χαλινάρια.

selini

# 12 στις 18/10/2004
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733
διαβαζοντας το θεμα, ειχα την εντυπωση πως βρισκομουν στην κατηγορια ΧΙΟΥΜΟΡ.
οταν αντιληφθηκα πως αυτα που διαβαζα, ηταν σοβαρα και μαλιστα τοσο σοβαρα που επειγοντως ζητουσανε αμεση λυση απο τους συνδικτυους, ταχασα.

ακου λοιπον φιλε, και τη δικη μου αποψη.
εσυ τη ζητησες αλλωστε.
μην ακουσω παραπονα οτι ειμαι σκληρη, γιατι εγω δεν εχω μαθει να χαϊδευω αυτια.

ο φιλος σου θα πρεπει να ντρεπεται που ανεχεται τετοιου ειδους υποκειμενα σαν την γκομενα του, στο σπιτι του.
το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανει, ειναι να αρπαξει την φιλη του απο το τσουλουφι και να της πει να τα μαζευει απο το σπιτι.
κι αφου της παρει και το κλειδι -για να μην εχει επιστροφες και μυξοκλαματα- να παει και να σταθει μπροστα σε ενα καθρεφτη και να φτυσει τα μουτρα του που οκτω χρονια εφαγε στη μαπα ενα τσουλακι που δηθεν "ερωτευθηκε" κι αμαν ειναι δυστυχισμενη και δεν ξερει τι να κανει!!
και δεν μου λες, μια και τα στρωσαμε τωρα στο τραπεζι, αν η φιλη τού φιλου σου, δεν ητανε ερωτευμενη με ενα κοριτσακι αλλά με εναν νταγλαρα που μεχρι να πει κιμινο την εφερνε βολτα στο κρεβατι, ο αδελφικος σου φιλος θα εκανε παλι "υπομονη" μεχρι να κερδισει την αγαπημενη του;;;
δεν ντρεπομαστε λιγο, λεω εγω, που μαθαμε το κερατο σημερα να το ονομαζουμε "υπομονη" και "ψυχολογικη στηριξη" και "θυσια" για την αγαπη μας!!!

και τι να κερδισει ρε φιλε τωρα απο αυτο το πλασμα;
τον χαρακτηρα;
την ηθικη;
τη σταθεροτητα οτι αυριο θα κανουνε μια σωστη οικογενεια;
κι αν αυριο με δυο παιδια στο ιστορικο τους, της βρεθει στο δρομο, ενας λεφτας με μια φεραρι και με ενα καταραμενο κοκκινο χρωμα και τρελαθει η κακομοιρα απο το διθεσιο;
φανταζεσαι τι θα γινει;
γιατι στο διθεσιο, δεν χωρανε παιδια.

καλα λοιπον σου απαντησανε ολοι οι παραπανω.
κανεις λαθος φιλε του φιλου σου να του λες να φαει στη μαπα τετοιες κατινιες - ακου τωρα με τί ασχολουμαι- πες του αν δεν μπορει να τη διωξει, να παει να κρεμαστει.

Σεληνη.
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

Thanassis_dolphin

# 13 στις 18/10/2004
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 111

Ψιλοαρρωστημένη σχέση!!!

Είναι χιλιοειπωμένο το ότι το μ...νί σέρνει καράβια!!!

θα πρέπει οπωσδήποτε να τον πείσεις να χωρίσει.

Διαφορετικά θα χαλιέται κι αυτός και βέβαια θα χαλάει κι εσένα!!!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε