Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΔΙΚΑΤΣΑ

Σελίδα : 1

Nikos2005

# 1 στις 25/10/2004
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Δικατσα

Υπαρχει κανεις σε αυτο το φορουμ που να εχει μπλεξει στον ιστο της <<χειροτερης δημοσιας υπερεσιας στην Ελλαδα>>.θα ηθελα πολυ να ανταλαξουμε εμπειριες

educator

# 2 στις 26/10/2004
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 783

Όχι από αυτή τουλάχιστον την υπηρεσία δεν έχω εμπειρία!!!

Αλλά έχω ακούσει τα χειρότερα!!!!

Κουράγιο!!!!
This is an extraordinary day, like any other. A day crammed full of the unspoken of love stories, unacknowledged grievances and the unwitnessed triumphs. jon mcgregor, if nobody speaks of remarkable things (one of my favourite novels)

erotikomynima

# 3 στις 27/10/2004
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Ν. Χανίων / Χανιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 49

???

Δικατσα; Τι ειναι Δικατσα; Αυτο που το παιρνεις τηλεφωνο και δεν υπαρχει κανεις να σου απαντησει; Κι οταν βρεθει καποιος/α να απαντησει σου λεει πως ντεν κσερει και ο/η προισταμενος λειπει; Αληθεια, που εχει παει; Για καφε; Αντε γεια!

Α, ναι. Το καταργουν και τα τελευταια δεκα χρονια, ε; Ε; Εεεεεε; ο και ε, οε, τ και ο, το. Αντε γεια!
ωορδς, ωορδς, ωορδς...

gallidoula

# 4 στις 27/10/2004
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Στην Ελλάδα ζούμε,τι περιμένετε!!!
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

Nikos2005

# 5 στις 27/10/2004
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 4
ΕΡΩΤΙΚΟΜΥΝΗΜΑ βλεπω ξερεις καλα τι εστι δικατσα. που σπουδασες και τι αν επιτρεπεται

sinty

# 6 στις 28/10/2004
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Απαντήσεις: 75
Λοιπόν! έψαχνα κάτι για ένα φίλο.
Οταν κατάφερα να τους βρώ στο τηλέφωνο, μου έδωσαν ένα άλλο, μετά ένα άλλο και μετά από τρία τηλέφωνα μου είπαν να πάρω στο Υπουργείο Παιδείας. Από εκεί μου είπαν να πάρω στο Υπουργείο Εμπορίου.
Θέλετε και άλλα?

# 7 στις 28/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ΔΙΚΑΤΣΑ!!!
Ειναι ενα μαγικο μηχανημα με δυο θυριδες!!!
Στη μια βαζεις ενα τιτλο σπουδων του εξωτερικου (τορναδορου πχ.) ΜΑΖΙ με 30.000 ευρωπουλα και σου βγαζει απο την αλλη πτυχιο ...πυρηνικου επιστημονα!!
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Αν βαλεις τιτλο σπουδων χωρις τα 30.000 ευρω σου βγαζει......φασκελλο!!!!
Οπως βγαζει και στους υπολοιπους που σκιζονται στο διαβασμα να παρουν την αναγνωριση η οποια εχει καταντησει ...μαγικη εικονα!!!

gallidoula

# 8 στις 28/10/2004
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Α,καλά!!!Αυτό δεν είναι τίποτα!Εχω ακούσει εγώ κάτι ιστορίες.να σου πέφτουν τα μαλλιά!
Ακομα καταργείται το ΔΙΚΑΤΣΑ,ε???Πόσο θα διαρκέσει αυτό το ακόμα?
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 9 στις 29/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μέχρι να δημοσιευτεί το ΠΔ, σύμφωνα με το οποίο θα καταργείται το ΔΙ.Κ.Α.Τ.Σ.Α. και θα ιδρύεται το Α.Κ.Α.Τ.Σ.Α. (το πρώτο Α θα σημαίνει Ανώτατο).

Ή μήπως θα έπρεπε να λέγεται KOYKOYTZA?

# 10 στις 31/10/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μια καλή αρχή - και αισιόδοξη - είναι να επισκευθείς το site www.dikatsa.gr, όπου όλα φαντάζουν να λειτουργούν άψογα. Εκεί μπορείς να δεις τί απαιτείται πχ για αναγνώριση μεταπτυχιακού κτλ.

Αν αυτό δε σε ικανοποιήσει, το επισκέπτεσαι, αλλά μη διανοηθείς να πας μετά τις 9: θα πάρεις νουμεράκι 2034 με μέσο όρο αναμονής 4 ώρες. Αν πας Παρασκευή που είναι η μέρα μόνο για πληροφορίες, ίσως είσαι πιο τυχερός..

Από την εμπειρία μου, η αναγνώριση μεταπτυχιακού παίρνει περίπου 6 μήνες, για προπτυχιακές σπουδές εξαρτάται, κάποιες ειδικότητες απαιτουν εξετάσεις για την αναγνώριση.

Φυσικά, απαραίτητη προϋπόθεση είναι το πανεπιστήμιο στο οποίο φοίτησες να είναι αναγνωρισμένο από το ΔΙΚΑΤΣΑ, πράγμα το οποίο φαντάζομαι έλεγξες πριν σπουδάσεις.

Καλή επιτυχία, καλή σταδιοδρομία και πάνω από όλα ΥΠΟΜΟΝΗ.

argaard

# 11 στις 5/11/2004
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.077
Εγώ πάλι το ΔΙΚΑΤΣΑ το έχω συνδέσει με τα ..... μέχρι στιγμής μέχρι να αλλάξει ο νόμος τα νεύρα μου εγώ δεν τα τεντώνω χωρίς σημαντικό λόγο. Άσε που ψιλοαδιαφορώ για το δημόσιο... οι ιδιωτικές επιχειρήσεις δεν έχουν ανάγκη αναγνώρισης από το ΔΙΚΑΤΣΑ
There is no justice, it's just me
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε