Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτικό παρελθόν

Σελίδα : 1

marilena

# 1 στις 22/4/2003
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

Ερωτικό παρελθόν

'Ενας άντρας και μια γυναίκα. Ξαπλωμένοι γυμνοί σε ένα κρεβάτι. Με τον ιδρώτα νώπο ακόμη στα κορμιά τους. Κάποιος από τους δύο κάποια στιγμή θα βγάλει ένα επιφώνημα ή θα σχηματίσει στο προσωπό του μια έκφραση. Και μοιραία, ο άλλος θα προσπαθήσει να την ερμηνεύσει: "Τι να σκέφτεται τώρα?", "Μήπως βαρέθηκε?". Χιλιάδες ερωτήματα θα περάσουν μέσα σε δευτερόλεπτα από το μυαλο σας. Η συζήτηση θα αρχίσει. Κάποια στιγμή κατά τη διάρκεια της σχέσης τους όλα τα ζευγάρια του πλανήτη επιχειρούν βουτιά στο ερωτικό παρελθόν αμφοτέρων.
Θερμά συγχαρητήρια στουσ λίγουσ εκλεκτούς που δεν βασανίστηκαν ούτε λεπτό απο τα ζιζάνια της περιέργειας για το σεξουαλικό παρελθόν των συντρόφων τους. Αλλά όλοι εμείς οι υπόλοιποι, οι κοινοί θνητοί, οφείλουμε να δώσουμε μια ξεκάθαρη απάντηση: Τελικά, όλο αυτό το μαρτύριο έχει νόημα?

# 2 στις 22/4/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Συμφωνώ απόλυτα μα τη Μοο (γιατρέ μου )

Ζιζάνια περιέργειας για το σεξουαλικό παρελθόν του συντρόφου?
Για ποιό λόγο?

Είναι πιό σημαντικό, αγαπητή Μαριλένα (ειδικά τη χρονική στιγμή που περιγράφεις) ότι ο άνθρωπος αυτός είναι δίπλα σου και όχι με το "παρελθόν" του!!

# 3 στις 22/4/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πάλι φιτιλιές μου μπήκαν moo..και τσιμπάω κανονικά..

Λίγες ερωτήσεις μόνο..
Σε ποιό σημείο ο χρόνος γίνεται παρελθόν?
Σε πόση ώρα από τώρα θα είναι νεκρό?

Δεν νομίζω πως υπάρχει παρελθόν ούτε παρόν ούτε μέλλον όπως το εννοούμε...
Πώς όμως το αντιλαμβανόμαστε?
Μεγάλη συζήτηση κι ας μην φύγω από το θέμα..

Αν αποτελεί μαρτύριο το παρελθόν ίσως είναι δικό μας το πρόβλημα (εξετάζω την περίπτωση που ο σύντροφος δεν το χρησιμοποιεί αρνητικά)...

"Είναι πιό σημαντικό, αγαπητή Μαριλένα (ειδικά τη χρονική στιγμή που περιγράφεις) ότι ο άνθρωπος αυτός είναι δίπλα σου και όχι με το "παρελθόν" του!!"

Τελικά τι είναι ο άνθρωπος που έχει μόνο παρόν?Εμείς είμαστε δίπλα στον "άλλον" μόνο με αυτό?
Η αποδοχή του άλλου σε τι συνίσταται?
Πώς γίνεται το βιωματικό reset?
Tι είναι ο χαρακτήρας μας εκτός από τις συνήθειές μας?
Όταν σεβόμαστε αυτόν που επιλέξαμε βάζουμε χρονικό όριο στο αίσθημα αυτό?

time out...

bilacos

# 4 στις 22/4/2003
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 114
Απαντήσεις: 313
θα απαντησω με ερωτηση κι ας μην ειναι ευγενικο...
γιατι ειναι νεκρο το παρελθον μου απο τη στιγμη που για μενα ειναι ολοζωντανο μεσα στο μυαλο μου?
γιατι θα πρεπει να μεινει εκει που ειναι απο τη στιγμη που αυτο το παρελθον με εφτιαξε αυτο που ειμαι?
γιατι θα πρεπει να μην ξερω τιποτα για το παρελθον του συντροφου μου απο τη στιγμη που αυτο θα με βοηθησει να τον κατανοησω καλυτερα σαν ανθρωπο?
μηπως τελικα το σκεφτομαστε λιγο λαθος το ολο θεμα?
περιπλανωμενος στην αιωνιοτητα...

# 5 στις 22/4/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεωρώ ότι το άτομο που είναι δίπλα μου, είναι με μένα και όχι με το παρελθόν του.
Ό,τι αγαπώ σε αυτόν, ό, τι με ευχαριστεί, ό,τι έχει επάνω του τον έχουν διαμορφώσει καταστάσεις, σχέσεις, συναισθήματα και άτομα τα οποία τη δεδομένη στιγμή τα έχει αφήσει πίσω του και τον αγαπώ για αυτό που είναι, γιαυτό που έγινε.
Δεν με νοιάζει τίποτα άλλο..δεν ψάχνω τίποτα άλλο....

marilena

# 6 στις 22/4/2003
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..

Αν και οι περισσότεροι πιστεύετε ότι δεν πρέπει να ασχολούμαστε με το παρελθόν του άλλου, πολλοί είναι σίγουροι πως μέσα από το ερωτικό ιστορικό του, θα μπορέσουν να καταλάβουν τι τύπος είναι.
Οι άντρες είναι εκείνοι που ασχολούνται περισσότερο με το ερωτικό παρελθόν της συντρόφου τους, κυρίως διότι το xxx-rated παρελθόν ενός άντρα σπανίως μαρτυρά αλήθειες για τον χαρακτήρα του. Οι άντρες δεν μπαίνουν στον κόπο να προσπαθήσουν να εξωραΐσουν το παρελθόν τους. Οι γυναίκες απ την άλλη μόλις κάποιος ανοίξει συζήτηση γύρω από το επίμαχο θέμα θα αρχίσουν αμέσως τις συγκαλύψεις, τις μισές αλήθειες: «Ναι, νόμιζα ότι τον λάτρευα αλλά έκανα λάθος», «Σιγά μην είμαι ακόμα κολλημένη μαζί του. Χωρίσαμε πριν 573 μέρες, ήταν Τρίτη 8:15 το βράδυ…» κτλ. Μπορεί επίσης να αποδείξει ότι υπάρχει απόλυτη συνέπεια ανάμεσα στη σχέση με έναν παίκτη της τοπικής ομάδας μπάσκετ, έναν μεσήλικα χρηματιστή και έναν τρελαμένο χάκερ.
Στα μάτια ενός άντρα, μπορεί αυτά να είναι οι πιο τρανταχτές αποδείξεις για το πόσο… άστατη ερωτικά είναι? ( αυτή η ερώτηση έχει αφορμή την απάντηση του Βασίλη)

Υ.Γ. Oneway: Η στιγμή περιγράφθηκε γιατί είναι η πιο δύσκολη στιγμή (για να δοθεί απάντηση) και η πιο ακατάλληλη (κατά τη γνώμη μου) για να τεθεί το ερώτημα αυτό.

Ευχαριστώ

bilacos

# 7 στις 23/4/2003
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 114
Απαντήσεις: 313
νομιζω οτι τωρα τα ειπατε καλυτερα κυριες μου και με καλυψατε!
συνεπως δεν διαφωνω αλλο!
περιπλανωμενος στην αιωνιοτητα...

Paadron

# 8 στις 23/4/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 57

Μακριά!

Μακριά απο τέτοιες αναφορές.Δεν έχουν καμία μα καμία σημασία.
"Ζώντας" στο παρελθόν,χάνεις το παρόν και κάτι απο το μέλλον.
Έιχα και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα,διότι πρόβλημα θα το χαρακτηρίσω,αλλά ευτυχώς το απέβαλα.
Το μόνο πράγμα που δε θέλω να ξέρω είναι αυτό.Μου έκανε πολύ κακό στο παρελθόν,το παρελθόν.Δε το ξαναεπιτρέπω.

# 9 στις 29/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο άνθρωπος που έχετε δίπλα σας ή αυτός που κάποια στιγμή θα βρεθεί δίπλα σας δεν γεννήθηκε χτες .Υπήρχε και πριν σας γνωρίσει
Ονειρευόταν ,διασκέδαζε ,αισθανόταν ερωτευμένος ,έκανε έρωτα . . .

Ολοι λοιπόν έχουμε το παρελθόν μας ,ας το παραδεχτούμε .

Το ζήτημα είναι αν μας ενοχλεί το παρελθόν του συντρόφου μας .

Μήπως ψάχνουμε εναγωνίως την ερωτική του προϊστορία;

Μήπως μας αρέσει να «αυτομαστιγωνόμαστε « καθώς τον /την σκεφτόμαστε αγκαλιά με τον/την πρώην ;

Μπαίνουμε στην εξαιρετικά επώδυνη διαδικασία να να σκαλίζουμε τα παλια;

Αισθανόμαστε ,όσο και αν η λογική να μας κραυγάζει ότι κάνουμε λάθος ,.ένα τσίμπημα στην καρδιά όταν τον/την φανταζόμαστε να κάνει έρωτα με αλλον/ην ;

Κατανοούμε ότι το να ψαχνει κανείς τα «παλια « κρύβει περισσότερες παγίδες ,παρά αλήθειες και ότι είναι μια διαδικασία τόσο οδυνηρή που καταστρέφει πολλές φορές τη μαγεία της σχέσης .

Αυτά λέει η λογική αλλά πόσοι /πόσες μαζοχιστικά την παραβλέπουμε;

Και τέλος ισχύει αυτό που λένε ,ότι
Η γυναίκα θέλει να είναι η τελευταία στη ζωή ενός άντρα ,ενώ ο άντρας ο πρώτος στη ζωή μιας γυναίκας ;

evans

# 10 στις 29/1/2004
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
AN ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΚΑΙ FUN ΑΛΛΟΥ ΤΥΠΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΛΕΠΕΤΕ... ) ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΔΩ!
ΤΟ ΠΡΩΤΟΑΚΟΥΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ ( Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ... ) ΤΟ '84 ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ....

Λ. ΔΙΑΜΑΝΤΗ "ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΟΥ "
ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ
ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ
ΝΑΤΑΝ ΜΟΛΥΒΙ ΝΑ 'ΣΒΗΝΕ
ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΩ

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ
ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΕΛΑΣΑ
ΠΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΑΨΕΙ

ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ
ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ
ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΣΦΑΛΜΑΤΑ ΜΟΥ
ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ
ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

ΣΑΝ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΑΡΤΟ
ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
ΑΜΑ ΔΕΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΣΚΑΡΤΟ

ΑΝ ΘΕΣ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ
ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ
ΠΟΥ ΠΟΝΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ

ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ
ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ
ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΣΦΑΛΜΑΤΑ ΜΟΥ
ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ
ΑΓΑΠΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
ΥΓ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

aisiodoxi

# 11 στις 29/1/2004
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580

Μα ειναι απλο...

Ο ανθρωπος που εχουμε διπλα μας...ειναι αυτος που ειναι λογω βιωματων, εμπειριων και πολλων αλλων πραγματων...
Με το ιδιο σκεπτικο, ας αναρωτιομαστε τοτε οταν τρωει πως ηταν οταν ηταν παιδακι κι ετρωγε τις φρουτοκρεμες...πως ενοιωσε σαν εφηβος/η στο πρωτο του/ης φιλι....ποια ονοματα σκαλιζε στο θρανιο και στα τετραδια...ποια αγορια/κοριτσια χαζευε στις παραλιες τα καλοκαιρια και τι ιστοριες επλαθε με το μυαλο του/ης....Ποιο νανουρισμα ελεγε η μαμα του/της για να το επαναλαβουμε.....
Ε, οχι βρε παιδια...αρκετα προβληματα εχουμε για να βαλουμε κι αλλα στο κεφαλι μας...Δηλαδη, τον/την εχουμε και ειμαστε ευτυχισμενοι....ΟΥΤΕ αυτο δε μας φτανει?? Ε, ας μην τρωγομαστε πια με τα ρουχα μας...δε θα πλουτισουν οι ψυχιατροι γιατι ειμαστε ανωριμοι....
Χαμογελάστε γιατί χανόμαστε...:) Η ζωη ειναι ωραια...βαρεθηκα να μου λενε ομως οτι τα χει με αλλον!! :P

PROBLEM

# 12 στις 29/1/2004
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851
Το θέμα... ερωτικό παρελθόν....
παραιτούμαι.!!!!!!!!
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

ntolmadofilo

# 13 στις 29/1/2004
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 46
Το να γνωρίζεις το ερωτικό παρελθόν του/της συντρόφου σου δεν θεωρώ ότι είναι κακό από την στιγμή που δεν θα επηρεάζει αρνητικά το παρόν σου. Όλοι μπορούμε να καταλάβουμε πως είναι λογικό να υπήρχε ερωτικό παρελθόν και ίσως το παρελθόν το δικό μας και των συντρόφων μας να παίζει σημαντικό ρόλο για το παρόν μας.

# 14 στις 30/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους σχετικά με το θέμα παρελθόν.

Δεν χρειάζεται ούτε να το εξιστορούμε ούτε και να βάζουμε τον/την σύντροφο μας στην ίδια θέση.

Είναι περιττό και άχρηστο.

Βεβαίως κι έχει παίξει μέγα ρόλο στη διαμόρφωση του χαρακτήρα του ανθρώπου που είναι στο πλευρό μας, σημασία όμως έχει καθεαυτού ο άνθρωπος και όχι τι τον έκανε όπως είναι. Όλοι από κάπου ξεκινήσαμε για να φτάσουμε εδώ που είμαστε.

Από την άλλη όμως, ας μην είμαστε απόλυτοι.

Όντας με έναν άνθρωπο για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα, είναι αδύνατο μα μην μοιραστείς στιγμές της ζωής σου πριν τον γνωρίσεις. Είναι αδύνατον να μην ξέρεις ή να μην μάθει (ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ) για τις μία, δύο, τρεις σχέσεις που είχε και βασικά γνωρίσματα αυτών.

Και φυσικά δεν μιλάω για απεγνωσμένες προσπάθειες των μελών της σχέσης για εκμαιεύσεις και εκμυστηρεύσεις..... ή όπως αλλιώς είπατε, αυτομαστιγώματα.

Όταν όμως κάποιος περνάει στο στάδιο του να αναρωτιέται, να ρωτάει και να συγκρίνει, τι και πως και κάθε πότε κτλ έκανε ο τωρινός σύντροφος του με τον/την πρώην, τότε μιλάμε για κάτι που θυμίζει "ίωση" για να μην το πω ασθένεια.

Δεν είναι ότι πιο υγειές να συγκρίνεις το παρόν σου με κάποιον, με το παρελθόν αυτού.

Παν μέτρον άριστον.

Όταν η κατάσταση ξεφεύγει, τότε κάποιος πρέπει να αναρωτηθεί για το επίπεδο ανασφάλειας, αυτοπεποίθησης και/ή αυτοσεβασμού του συντρόφου του.

# 15 στις 30/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατί πρέπει να διαγράψουμε το παρελθόν μας.Είναι ένα δικό μας κομμάτι,όμως δέν καταλαβένω γιατί το σκαλίζουμε.
Λίγο μετά από μιά καινούργια γνωριμία αρχίζει το ψάξημο έθεν και ένθεν,ο ένας πιθανόν για επιβεβαίωση, η άλλη για να εντοπίση σε ποιό βάθρο κατετάγη.
Ο/η καινούργος/α σύντροφος δέν έχει καμιά σχέση με το παρελθόν,φτιάχνει καινούργια ιστορία.
Καλό είναι να έχουμε αναμνήσεις δέν χρειάζεται να ζουμε με αυτές,ούτε να τίς σκαλίζουμε με τόν νέο/α σύντροφο.

anna44

# 16 στις 30/1/2004
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Η.Π.Α.
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 311
οι,,αναμνεισεις,,ειναι φιλοι παντοτεινοι,,,,το,παρελθον,,μας,,ανοικει..σε εμας,,,οπος και το μελον,,,,,θα,,μας,,ακουλουθει,,παντα πιστα,,,,,,και δεν πρεπει,,να επειτεπουμε σε κανεναν,,,,,,,,να κυτα,,,απο τιν,,χαραμαδα,,που μπορει να εχουμε αφησει,,ισως,,,,,,,,,,,καταλαθος,,,,,να προχωρατε,,,,στην ζωη,,μα,,μην,,ξεχναται,,,,,,,,,,,,,

METROLOGOS

# 17 στην 1/2/2004
author
Ανδρας / 63 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 151
ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΓΑΔΙΚΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ . ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑΣ . ΤΟ ΠΗΝΙΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΟ ΕΝΑΛΛΑΣΟΜΕΝΟ ΣΗΜΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΗΜΑ ΠΕΡΝΑ. Ο ΠΥΚΝΩΤΗΣ ΤΟ ΠΡΟΠΟΡΕΥΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΓΟΥΝ Η ΄ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΝ ΕΡΓΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΥΡΑΚΤΩΣΗ - ΦΩΣ ΠΑΡΑΓΕΙ ΜΟΝΟ Η ΩΜΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ. ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΥΜΕΝΗ ΟΨΗ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΖΩΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ. (ΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΟΙ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΩΡΙΝ ΜΠΑΚΟΛ Η΄ΤΗΝ ΜΑΡΛΕΝ ΝΤΙΝΤΡΙΧ Η΄ΤΗΝ ΤΖΙΟΚΟΝΤΑ ?) ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΣΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ - ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ-.
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ. ΑΦΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝΤΙΔΡΩ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΓΑΠΗΣΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ . ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΑΥΤΟΣΗΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ Η΄ΜΕ ΤΟΝ Π[ΑΤΕΡΑ Η΄ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥΣ. ΣΥΝΕΠΩΣ ΜΕΝΕΙ ΤΟ ΙΔΡΩΜΕΝΟ, ΤΟ ΕΞΤΑΣΙΑΚΟ, ΤΟ ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ, ΤΟ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ, ΤΟ ΑΙΧΜΗΡΟ,
ΤΟ ΤΟΣΟ ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΑΔΥΣΩΠΙΤΑ ΣΥΝΤΟΜΟ ΤΩΡΑ. < ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ Η΄ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ. ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΣΑΦΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΒΛΕΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΑΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΑΝ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ>
Μετρολογοσ

tallboy

# 18 στις 2/2/2004
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 3
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ; ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΑΣ; ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥΕΤΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ. ΜΕ ΜΕΓΑΛΟΥΣ, ΜΙΚΡΟΥΣ, ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ ΚΛΠ. ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΓΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ; ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΤΟ... ΠΑΡΕΛΘΟΝ; ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΩΝ. ΟΛΟ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΗΝ. ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΕΣΕΩΝ, ΕΝΩ ΑΥΤΗ ΟΧΙ... ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΛΟΓΩ ΒΙΩΜΑΤΩΝ. ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΧΕ Σ-Υ-Ν-Η-Θ-Ι-Σ-Ε-Ι ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΑΣ; ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ; ΟΧΙ. ΑΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ; ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΖΗΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ;

METROLOGOS

# 19 στις 3/2/2004
author
Ανδρας / 63 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 151
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΙΚΡΕ ΜΟΥ ΣΥΝΙΧΘΥ.
1) ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ
----ΣΕ ΕΡΩΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ: ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΡΙΝ
----ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΝΣΤΙΚΤΩΝ : ΤΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΜΟΥ? ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΤΗΣ ΑΓΕΛΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΜΕ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΩ?
(ΑΠΑΛΗ ΒΕΛΟΥΔΙΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ)
2) ΑΝ ΕΣΥ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΑΣΑΝ ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΣ ΤΙ ΠΛΗΓΩΘΗΚΕΣ ?
3) ΝΑ ΠΛΗΓΩΘΗΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ , ΑΝ ΣΕ ΑΔΙΚΗΣΟΥΝ , ΑΝ ΠΟΝΕΣΟΥΝ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ Η ΠΕΡΙΦΑΝΕΙΑ ΕΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΑ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΛΥΘΗΚΕ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΙΟ ΚΥΛΟΤΑΚΙ ?
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΛΗΓΩΜΕΝΟΣ ΔΙΟΤΙ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΕΝΟΣ ΚΑΘΥΓΗΤΗ ΑΡΓΗΣΑ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΙΟΤΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΠΑΠΑΛΑ ΕΥΚΟΛΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ.
4) ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ Η' ΤΗΝ ΧΩΡΙΖΕΙΣ
5) ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΧΥΔΑΙΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΕΡΕΘΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΥΞΗΛΗ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ
6) ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ
7) ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ ΝΑ ΣΕ ΑΠΕΡΙΠΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΑΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ?
8) ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΩΣ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΟΥ ΦΙΛΗ ΣΕ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΛΥΣΗ (ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ
ΦΙΛΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΜΠΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΓΕΡΙΚΟ ΑΦΡΟΨΑΡΟ
Μετρολογοσ

mara_

# 20 στις 3/2/2004
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 59
Το παρελθόν είναι παρελθόν, αλλά και η προίκα του καθενός....

Ο καθένας μας παίρνει και δίνει σε μια σχέση....σιγά-σιγά μαθαίνει και τα παθήματα του γίνονται μαθήματα....βλέπει τί θέλει ,τι ζητά και μέχρι που είναι διατεθημένος να φτάσει....

Άλλα έλα που σου μπαίνει το μικρόβιο του παρελθόντος...όσο κι αν ξέρεις οτι δεν αλλάζει....ε....να μην ξέρεις κάτι....τόσο δα.....?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.