Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"Σε αγαπω" και ομως με ξεχασε.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Latinos__

# 1 στην 1/11/2004
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Κνίδη
Θέματα: 88
Απαντήσεις: 168
'Aρεσαν+: 0%

"Σε αγαπω" και ομως με ξεχασε.

Σε αγαπω.......λεξη ιερη ....λεξη σπουδαια.....μα ειναι αρκετες στιγμες στην ζωη που την ακους και ειναι ψεμα. Μα γιατι δεν το καταλαβα τοτε αναρωτιεμαι ακομα.........
Ηταν μια σχεση 5 ετων ...για μενα μοναδικη χιλιαδες τα σε αγαπω και απο τους 2 μα δεν αντεξε ......η αγαπη σταματησε σε ενα βραδυ μοναχος παλευα να κρατησω οτι μπορουσα μα ηταν ποια αργα. Και ομως ρωτησα με αγαπας.........και μου ειπε σε αγαπω ...........
..........και ομως με ξεχασε.

Angela_

# 2 στις 2/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580
Ναι φίλε μου Latinos__ , το σ' αγαπώ είναι μια λέξη που πολλές φορές την ακούμε κι είναι ψέμα, που τη λένε καθημερινά οι άνθρωποι και δεν ξέρουν τη σημασία της ή απλά δεν την καταλαβαίνουν.
Στην δική σου την περίπτωση αναφέρεις ότι η σχέση σας κράτησε 5 χρόνια και αναρωτιέσαι γιατί σ' όλο αυτό το διάστημα δεν κατάλαβες τα ψεύτικα σ' αγαπώ της. Δεν τα κατάλαβες γιατί ήταν αληθινά, τότε που σου τα έλεγε τα εννοούσε.

Ξέρεις τι γίνεται φίλε μου, με τα χρόνια και την ρουτίνα, κι όταν οι σχέσεις μένουν στάσιμες και δεν εξελίσσονται μέσα στο χρόνο, κάποιες φορές αλλάζουν τα συναισθήματά μας. Όταν λέω αλλάζουν τα συναισθήματά μας εννοώ ότι ναι μεν υπάρχουν αλλά δεν είναι τα ίδια. Είτε γιατί έχουμε κουραστεί στην ίδια σχέση κι έχουμε την αίσθηση ότι δεν έχουμε ούτε να δώσουμε κάτι αλλά ούτε ο σύντροφός μας μπορεί πια να μας δώσει, είτε γιατί ζητάμε κάτι παραπάνω, ή κάποιες νέες συγκινήσεις που μόνο κάποιος άλλος μπορεί να μας προσφέρει.

Θεωρώ ότι η κοπέλα τότε ήταν ερωτευμένη μαζί σου και σ' αγαπούσε, μη βασανίζεσαι, και τώρα σ' αγαπάει αλλά με άλλο τρόπο, αυτό εννοούσε όταν στο είπε, απλά τώρα δεν είναι ερωτευμένη μαζί σου.

Δε μπορείς να την κατηγορήσεις επειδή άλλαξαν τα συναισθήματά της απέναντί σου, θεωρώ ότι ήταν πολύ τίμιο που σου το είπε γιατί αν τελικά έμενε μαζί σου θα ήταν από οίκτο, θα βασανιζόταν κι αυτή κι εσύ αναζητώντας λόγους που άλλαξε η συμπεριφορά της απέναντί σου, γιατί θα άλλαζε πάρα πολύ, πίστεψέ με σε λίγο καιρό τίποτα δε θα θύμιζε το κοριτσάκι που αγάπησες.

Καταλαβαίνω ότι πονάει πολύ αλλά οφείλεις στον εαυτό σου να πας παρακάτω, κάπου εκεί έξω θα υπάρχει μια κοπέλα που θα σου προσφέρει και θα μοιραστεί μαζί σου πολλά πράγματα και θα σ' αγαπάει για πολύ παραπάνω από 5 χρόνια.
Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

domna

# 3 στις 2/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Κταλαβαίνω οτι πονάς, ειδικά στην αρχή, αλλά θα περάσει. Οι ανθρωποι λέμε λέξεις ακόμα και όταν δεν τις εννοούμε, ειδικά αυτές (για δυο απλές λέξεις πρόκειται). Γιατί? Μάλλον για να τις πιστεψουμε και να τις ακούσουμε κι εμείς και να νιώσουμε καλύτερα. Μην πέρνεις τα πάντα της μετροιτής! Κουράγιο, θα το ξανακούσεις και θα το ξαναπείς! Που ξέρεις, μπορεί να το πεις εσύ ψευτικα....

gallidoula

# 4 στις 2/11/2004
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Μου πες σ'αγαπώ κι έφυγες...
Φαντάσου και να μην μ'αγαπούσες...

Μην στεναχωριέσαι.Είναι θέμα χρόνου.Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός.Πονάει,ναι.Ολοι μας λίγο πολύ το χουμε περάσει.Η ζωή εκεί κατώ σε περιμένει.Σήκω και ακολούθα την..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 5 στις 2/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αποψη μου...

.....οσα "σάγαπω" ακουσες ηταν αληθινα!
Απλα ηρθε το πληρωμα του χρονου.....
Σε αλλες σχεσεις ερχεται γρηγορα σε αλλες αργα .
Μπορει να σ'αγαπαει ακομα αλλα δεν γινεται πια να εισαστε μαζι....
Αστο ετσι και προχωρα!

# 6 στις 2/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aegean_sea
Αστο ετσι και προχωρα!

Αυτη ειναι και η δικη μου γνωμη.
Ενα κυκλος... που ολοκληρωθηκε.
Κατι νεο ακολουθει... η ζωη μας παει παντα... παρακατω!
Καλη τυχη...

eternal_flame

# 7 στις 2/11/2004
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
...και τον ειχα ικετευσει και ηξερε...
ηξερε οτι για μενα θα ηταν ενας θανατος.
κι ομως...
αστα λατινε, "παμε γι'αλλα"..-ετσι μου ειπε,ας τον ακουσω...παντα τον ακουγα,θα το κανω και τωρα-.
ποιος αραγε θα πληρωσει αυτο που τωρα νιωθω?

# 8 στις 2/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και όμως.
Πολλές φορές λεμε "σαγαπώ" αλλα τελειωνουμε!.
Ειναι ο κορεσμος των συναισθημάτων μας, η κουραση της σχεσης και τοσα πολλα που δεν μπορουμε να δωσουμε μια εξηγηση.
Λατινε μου οπως λένε και παραπανω "παμε για αλλα"...
Η ζωη ειναι ωραια, θα βρεις παλι το "σαγαπω" και ισως ειναι το αληθινο!.
Αυτο που θα κρατησει για παντα, αυτο που θα ομορφηνει την ζωη σου.

# 9 στις 2/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by eternal_flame
...και τον ειχα ικετευσει και ηξερε...
ηξερε οτι για μενα θα ηταν ενας θανατος.
κι ομως...
αστα λατινε, "παμε γι'αλλα"..-ετσι μου ειπε,ας τον ακουσω...παντα τον ακουγα,θα το κανω και τωρα-.
ποιος αραγε θα πληρωσει αυτο που τωρα νιωθω?

O επομενος θα το πληρωσει....αυτο ειναι σιγουρο....απλα προσπαθησε να ειναι οσο το δυνατον πιο ανωδυνο και για σενα και για εκεινον.

# 10 στις 2/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aegean_sea
Αστο ετσι και προχωρα!

ΕΓΡΑΨΕΣ!!!

eternal_flame

# 11 στις 2/11/2004
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 3
δεν εχει σημασια αν το "σ'αγαπω" κρατησει για παντα...
δεν ειναι δυνατον να περιμενουμε κατι τετοιο...
ομως, ενα εντιμο τελος μετα απο τοσα "σ'αγαπω" δειχνει τον σεβασμο σ'εκεινη την αγαπη...για οσο υπηρξε...

-καθενας με τον πονο του..χα...-

bilias2003

# 12 στις 2/11/2004
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 90
έχεις σκεφτεί ποτέ ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν το έχουν ποτέ ακούσει από κάποιον σύντροφο αυτό το σ' αγαπώ έστω και ψεύτικο;;;
Να χαίρεσαι για ό,τι είχες, μην λυπάσαι για αυτά που έχασες!!! έτσι μου είπε κάποιος (σήμερα είναι 78 χρονών) που αγάπησε μια γυναίκα πολύ περισσότερο και από την ίδια του τη ζωή, αλλά δεν ήταν αρκετό για να την κρατήσει κοντά του...Μπορεί να πληγώθηκε αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα ήθελε να μην το έχει ζήσει αυτό το συναίσθημα ή να μην είχε στη ζωή του αυτή τη γυναίκα.

# 13 στις 2/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ, πάλι, γιατί είμαι της αντίθετης άποψης....;

Ένα σ'αγαπώ, αν είναι ειλικρινές ή όχι, κρίνεται εκ του αποτελέσματος, στο χρόνο. Αν κρατήσει για πάντα ήταν αληθινό, αν δεν κρατήσει δεν υπήρξε ποτέ, ειπώθηκε απλώς για να περάσει η ώρα.

Εγώ δε νομίζω ότι οι αληθινές και μεγάλες αγάπες κάποτε τελειώνουν, απλώς όταν τελειώνουν αποδεικνύεται ότι ήταν ψεύτικες και μικρές...

Γνώμη μου, έτσι;! Μπορεί να έχω και λάθος...

# 14 στις 2/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ναι ..οι αγαπες δεν τελειωνουν ΠΟΤΕ...
Γιατι ομως συμβαινει?
Γιατι σταματουν ..?
Επειδη καθε ειδους σχεση θελει δουλεια...
Θελει να καταθετεις παντα στη ζωη. Δεν ειναι στασιμοτητα....
Καθε ειδους σχεση θελει δουλεια για να διατηρηθει..και φιλικη ακομα..
Παρατηρω, παρακολουθω τη σκεψη, την αλλαγη της σκεψης του συντροφου.. αλλαζουμε ολοι........κι αυτη η αλλαγη συμβαινει απο μονη της μεσα απο τις εμπειριες μας απο την ηλικια μας..απο τη ζωη την ιδια και τις καταστασεις που διερχομαστε..Ποτε δεν ειμαστε οι ιδιοι...
Τι κανουμε για να διατηρουμε την "αγαπη", τον "ερωτα", την "φιλία"?
Και μετα ποσο καλα ξερουμε αυτο που θελουμε απο τον εαυτο μας?
Ποσο μπορουμε να βοηθησουμε το συντροφο μας και να μας βοηθησει να εξελιχθουμε?
Γιατι η αγαπη ειναι αναγεννηση..ειναι εξελιξη..ειναι αλλαγη....
"Τι σημασια θα ειχε ο ερωτας αν δεν μπορει να αλλαξει τη ζωη σου?"
Ακομα και στα παραμυθια ..οι βατραχοι γινονται πριγκηπες..επειδη η αγαπη μεταμορφωνει....

venseremos

# 15 στις 3/11/2004
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 66

Η αγάπη είναι σαν τα παραμύθια

Μ'αυτά και μ' αυτά συγκηνήθηκα βρε παιδιά. Εγώ μάλιστα που δε διακρίνομαι για τη λεπτότητά μου (λένε). Τελικά υπάρχει ακόμα ευαισθησία και αλληλεγύη στο πόνο της καρδιάς. Μπράβο σε όλους! Πάντως καλύτερο σχόλιο απο το Aegean sea δεν θα μπορούσε να υπάρξει!

"Απ' το παραθύρι σου περνώ ξανά...μη θαρείς πως το κανα για σένα,
βήματα με φέρνουν μεθυσμένα.

Σαν το κρασί δεν είσαι συ οτι κι αν λένε. Δεν έχει μάτια το κρασί να ψευτοκλαίνε....
Πες πως μια γυναίκα πέρασε... για 10 το κρασί αξίζει..."

WARNING: Δεν προτρέπω ανθρώπους στον αλκοολισμό, γιατί...
"Της γυναίκας η καρδιά είναι μια άβυσσος...
Μη πίνεις άλλο και μεθάς
και τη ζωή σου μη χαλάς
είναι γραφτό ότι αρχίζει
να πεθαίνει"
Ένα ντου όμως χρειάζεται

# 16 στις 3/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by venseremos
είναι γραφτό ότι αρχίζει
να πεθαίνει"

Ακριβώς! Γι'αυτό όλα είναι ωραία πριν αρχίσουν... Μετά...

karamela78

# 17 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Οινόη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Opos kathe "megali" leksi (eleutheria, eutixia, epitixia, ...) etsi kai i "agapi" gia ton kathe mas exei diaforetiko noima. O kathenas zei me diaforetiko tropo tin simasia auton ton lekseon. Kata tin gnomi mou loipon den tha prepei na menoume apla stin leksi - distixos- tha prepei na eksigoume ti simainei akribos gia emas kai antistoixa otan tin akoume na zitame na mas tin eksigisoun.

Gia emena i "agapi" einai auti pou krataei gia panta. Polles fores bebaia oi anthropoi allazoun , kai etsi i siniparksi ginetai diskoli. Tote to sosto fisika einai na xorisoun, gia den mporoun na einai eutixismenoi, alla an iparxei i pragmatiki agapi, ta sinaisthimata tha meinoun gia panta ta idia , akoma kai an den einai mazi.

apokalipsi

# 18 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Κάλυμνος
Απαντήσεις: 22

Σε αγαπω και ομως με ξεχασε

Καί όμως όταν το ακουγες ήταν αληθινό...αλλά πλέον όλα έχουν ημερομηνία λήξης!!!Θά το ξανακούσεις αλλά δέν θα έχει τήν ίδια σημασία γιά σένα...Εμείς έχουμε κάνει τον εαυτό μας να παίζει με τις λέξεις...Το ξέρω δέν είναι σωστό αλλά ετσι καλύπτουμε καποια κενά που έχουν δημιουργηθεί στήν ζωή μας
θα περάσει και αυτό είναι το μόνο σίγουρο.....

gallidoula

# 19 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646

Παράθεση:
Originally posted by apokalipsi
Καί όμως όταν το ακουγες ήταν αληθινό...αλλά πλέον όλα έχουν ημερομηνία λήξης!!!Θά το ξανακούσεις αλλά δέν θα έχει τήν ίδια σημασία γιά σένα...Εμείς έχουμε κάνει τον εαυτό μας να παίζει με τις λέξεις...Το ξέρω δέν είναι σωστό αλλά ετσι καλύπτουμε καποια κενά που έχουν δημιουργηθεί στήν ζωή μας
θα περάσει και αυτό είναι το μόνο σίγουρο.....

Aν αγαπάς κάποιον πραγματικά,τον αγαπάς για πάντα.Οντως μπορεί να φθαρεί η σχέση,να επέλθει η κούραση,η μονοτονία αλλά τα αισθήματα θα παραμείνουν αγνά..
Μπορεί να τον ξεχάσει,ναι,με το πέρασμα του χρόνου,αλλά αυτό το σ'αγαπώ θα το θυμάται για πάντα..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

panizzi

# 20 στις 4/11/2004
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 41
τι[οτα δεν πεθαινει...παντα το κουβαλαμε μεσα μας...το σαγαπω απλα ειναι η πιο σαφη εντολη του εαυτου μας για να νιωσουμε τον αλλον..παντα θα υπαρχει αυτο!το οτι δεν θα ειναι μαζιδυο ανθρωποι δεν σημαινει οτι δεν υπηρχε ΑΓΑΠΗ..και οτι μολις χωρισανε ητανε ψευτικη..απλα τα παντα αλλαζουνε ..προχωρανε ..ετσι ειναι η ζωη!! παντα θα υπαρχει αγαπη..παντα και παντοτε ..!!μην δισταζεις να την εκφραζεις..τα καλυτερα ερχονται ..απλα για να κραταν δυνατη αυτη την ρημαδα την ΑΓΑΠΗ!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε