Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο εαυτός μου... απέναντι μου...

Σελίδα : 1

periergi

# 1 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 223
'Aρεσαν+: 0%

Ο εαυτός μου... απέναντι μου...

Σε πόσους από σας έχει τύχει κάποια στιγμή στη ζωή τους να κάνουν σχέση με έναν άνθρωπο και να διαπιστώσουν κάποια στιγμή στην πορεία ότι βλέπουν τον εαυτό τους απέναντι τους; Ότι ο άλλος είναι το αρσενικό ή θηλυκό εγώ τους; Οτι σου μιλάει και νομίζεις ότι ακούς τον εαυτό σου; Οτι αντιδρά στις διάφορες καθημερινές καταστάσεις με τον ίδιο τρόπο που θα αντιδρούσες κι εσύ; Οτι σκέφτεται ακριβώς όπως εσύ;

Είναι συγκλονιστικό το συναίσθημα, γεμάτο ευτυχία και ολοκλήρωση, που επιτέλους βρήκες τον άνθρωπο σου ή στην πραγματικότητα προκαλεί φόβο; Φόβο από την άποψη ότι ο άλλος, μαζί με τα καλά στοιχεία, μπορεί να έχει και τα ίδια ελαττωμάτα ή τις ιδιες ανασφάλειες και φοβίες με σένα οπότε δεν μπορείς να στηριχθείς πάνω του;

Θα ήθελα να διαβάσω τις απόψεις σας επί του θέματος...

# 2 στις 3/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Νομίζω ότι το θέμα δεν είναι...

...να βρει κανείς τον όμοιό του, αλλά το αντίθετό του, δλδ. αυτόν/ήν που τον συμπληρώνει...αλλιώς δεν θα μιλούσαμε για έτερον ήμιση!!!
¶λλο το να έχεις τα ίδια ενδιαφέροντα στη ζωή (άρα να ταιριάζουν τα γούστα σου) και άλλο να ναι ο άλλος/η ίδιος χαρακτήρας με εσένα!!!

evans

# 3 στις 4/11/2004
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
'Aρεσαν+: 0%
Αγαπητη periergi ....
Θα συμφωνησω με την αποψη του κουμπαρου....το ετερον ημισυ ειναι το κομματι του παζλ που μας συμπληρωνει....μας ολοκληρωνει αν θελεις καλυτερα σαν οντοτητες 2 σε 1.
Τωρα αν η μαγεια και η χημεια ειναι τετοια που οτι ακους και οτι βλεπεις και οτι αισθανεσαι γινονται ενα τοσο το καλυτερο για σας ....αρκει να συμβαινει και απο την αλλη μερια...

ΥΓ ευχομαι ολοψυχα να το εχεις βρει!

# 4 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

θανκς, κουμπάρε...

Παράθεση:
Originally posted by evans
Αγαπητη periergi ....
Θα συμφωνησω με την αποψη του κουμπαρου....το ετερον ημισυ ειναι το κομματι του παζλ που μας συμπληρωνει....μας ολοκληρωνει αν θελεις καλυτερα σαν οντοτητες 2 σε 1.
Τωρα αν η μαγεια και η χημεια ειναι τετοια που οτι ακους και οτι βλεπεις και οτι αισθανεσαι γινονται ενα τοσο το καλυτερο για σας ....αρκει να συμβαινει και απο την αλλη μερια...

ΥΓ ευχομαι ολοψυχα να το εχεις βρει!

...για την σύμπνοια, αλλά για πες μου με την Δρούζα τι έγινε, γιατί το χάσαμε το κορίτσι τελευταία...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε