Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παντρεμένοι του σαιτ γιατι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

kokkino_feggari

# 1 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13
'Aρεσαν+: 0%

Παντρεμένοι του σαιτ γιατι;

Απευθύνομαι σε όλους τους παντρεμένους του σαιτ και τους ρωτώ ευθέως. Γιατί δεν έχετε τη δύναμη να χωρίσετε και μετά να αναζητήσετε ερωτικό σύντροφο;
Ειδικά όσοι παρουσιάζεστε ως μπερδεμένοι και με σχέση απροσδιόριστη και ταχατες και δήθεν με προβλήματα στο γάμο σας, όσο για να τσιμπήσει το ψαράκι, και μετά αφού γίνει το συναισθηματικό δέσιμο, ε, δεν είπαμε οτι υπάρχει και σοβαρό πρόβλημα, και εγώ σε θέλω στη ζωή μου, και δε θέλω να σε χάσω, αλλά και για χωρισμό τσιμουδιά...
Γιατί εσεις οι άντρες είστε τόσο δειλοί;
Ισως να είμαι λίγο καυστική, αλλά τα έχω πάρει λίγο στο κρανίο με αυτά που βλέπω και που ακουω.
Δεν είναι καλύτερα να ξεκαθαρίζετε τα πράγματα με τη γυναίκα σας και μετά να ψάχνεστε; Υπαρχουν άλλες γυναίκες που πληγώνονται με τη στάση σας και εγκλοβίζονται σε αδιέξοδες σχέσεις.
Γιατί;
Θέλω να μου απαντήσετε.

# 2 στις 3/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
γιατι κοριτσι μου καλα ειναι και η πιτα
ολοκληρη και ο σκυλος χορτατος

# 3 στις 3/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το ιδιο ισχυει βεβαιως και με τις παντρεμμενες κυριες ....κυρια μου!!!
Αντιρρηση?
Οσο για το ολο σκηνικο που στηνεται....οι παλιοι εμποροι ελεγαν "εγω στραβωνω και πουλαω κι εσυ βλεπε κι ....αγοραζε"!!!
Σε επιασε μηπως κανεις παντρεμμενος με το ζορι να κανεις σχεση μαζι του?
Η ησουνα τοσο αθωο και αβγαλτο που τον εμπιστευτηκες οτι δεν παει καλα ο γαμος του και θα χωρισει?Για να ξεκινησεις ενα δεσμο και να επενδυσεις ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ (και οχι απλα για πηδημα) περιμενεις ψαχνεις μαθαινεις ψυχολογεις!
Δε μασαμε μικρη!
Συνειδητα εκανες οτι εκανες και ηξερες οτι ειναι παντρεμμενος!
Γουσταρηζες τη φαση!!!
Και καπου μεσα σου την εβρισκες κιολας που θα αφηνε τη γυναικα του για παρτη σου!
Το οτι εσυ ισως θα ησουν η αφορμη να χαλασει το σπιτι του το σκεφτηκες?
Αστα λοιπον και μη τα σκαλιζεις γιατι βρωμανε!!!
Κι οποιος δεν γουσταρει...σφυριες δεν γυριζει στα τσιγγαναρια λενε στο χωριο μου!(Μιας και καπου εδω συζηταμε και για παροιμιες)

kavalarisa

# 4 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 521
Με τον καιρό καλό είναι οι γυναίκες να αποκτούμε εμπειρία ως προς το να διαλέγουμε με ποιούς θα επικοινωνούμε τελικά είτε έξω από το ιντερνέτ είτε μέσα σ' αυτό. Αν σου έχει συμβεί κάτι συγκεκριμένο και διαμαρτύρεσαι έτσι, θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία στο να ανέβεις ένα σκαλοπάτι ως προς το να μάθεις να ξεχωρίζεις λίγο έγκαιρα κάποια άτομα και να τα αποφεύγεις.
Εγώ η συγκεκριμένη χρησιμοποιώ ένα δικό μου κόλπο. Σιγά σιγά χώρισα τους άντρες σε κάποιες κατηγορίες με το μυαλό μου. Κάποιες κατηγορίες αντρών τις αποφεύγω εντελώς... δεν κάνω ούτε καν ξεκινήματα επικοινωνίας... σε κάποιες είμαι ανοιχτή (και πάλι με προϋποθέσεις)... όχι ότι τα καταφέρνω πάντα με την πρώτη βέβαια.. τις περισσότερες φορές όμως με την πρώτη δεύτερη επικοινωνία ξέρω που βρίσκομαι κι αν δεν μ' αρέσει "την κάνω" κόσμια.... γιατί ξέρω τι θέλω πρώτα απ' όλα εγώ... και νομίζω ότι αυτό έχει σημασία...
Αν δε θέλεις να μπλέκεσαι μπορείς άνετα να μην μπλέκεσαι....
Εντάξει μπορεί και να μην μπλέχτηκες και να το θίγεις αγανακτισμένη βλέποντας και κοιτάζοντας μόνο γύρω σου, είτε διαβάζοντας κάποια μηνύματα που ίσως λαμβάνεις....
Να σου πω τι μου είπε κάποια στιγμή ένας φίλος; Μια λιμνούλα είναι κι εσύ είσαι ο ψαράς.... Τι ψάρια θέλεις να πιάσεις; Αυτό το δόλωμα θα χρησιμοποιήσεις....
Αν εσύ πας με λάθος δόλωμα τι σου φταίνε τα ψάρια που πιάνονται στο αγκίστρι σου; αυτά είχαν ίσως άλλο προορισμό...
οχι σκουπιδια οχι καποτες σε θαλλασες και ακτεσ

Angela_

# 5 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580

Παράθεση:
Originally posted by aegean_sea
Το ιδιο ισχυει βεβαιως και με τις παντρεμμενες κυριες ....κυρια μου!!!
Αντιρρηση?
Οσο για το ολο σκηνικο που στηνεται....οι παλιοι εμποροι ελεγαν "εγω στραβωνω και πουλαω κι εσυ βλεπε κι ....αγοραζε"!!!
Σε επιασε μηπως κανεις παντρεμμενος με το ζορι να κανεις σχεση μαζι του?
Η ησουνα τοσο αθωο και αβγαλτο που τον εμπιστευτηκες οτι δεν παει καλα ο γαμος του και θα χωρισει?Για να ξεκινησεις ενα δεσμο και να επενδυσεις ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ (και οχι απλα για πηδημα) περιμενεις ψαχνεις μαθαινεις ψυχολογεις!
Δε μασαμε μικρη!
Συνειδητα εκανες οτι εκανες και ηξερες οτι ειναι παντρεμμενος!
Γουσταρηζες τη φαση!!!
Και καπου μεσα σου την εβρισκες κιολας που θα αφηνε τη γυναικα του για παρτη σου!
Το οτι εσυ ισως θα ησουν η αφορμη να χαλασει το σπιτι του το σκεφτηκες?
Αστα λοιπον και μη τα σκαλιζεις γιατι βρωμανε!!!
Κι οποιος δεν γουσταρει...σφυριες δεν γυριζει στα τσιγγαναρια λενε στο χωριο μου!(Μιας και καπου εδω συζηταμε και για παροιμιες)

Πικρή και σκληρή η αλήθεια, αλλά αυτή είναι. Αφήνεσαι να είσαι «ψαράκι» ,τα τραβάει ο οργανισμός σου, δε σε αναγκάζει κανείς, απλά κάνεις τις επιλογές σου, παίρνεις τα ρίσκα σου, κι όταν δε σου «κάτσει» η δουλειά όπως ήθελες, μετά ζητάς ευθύνες και μάλιστα για μια κατάσταση που ήξερες από την αρχή.

Για ποιο λόγο δεν κατάλαβα? Υπογράψατε κανένα συμβόλαιο? Είπε «είμαι αυτός -η κι αυτή είναι η κατάσταση μου» αν είπε αλήθεια δεν το ξέρεις, όμως είσαι σκεφτόμενο
ον και κάνεις εν γνώσει σου τις όποιες επιλογές, κανένας δε σου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό.

Η ευθύνη είναι αποκλειστική του φερόμενου ως θύματος να προστατέψει τον εαυτό του.

Αν δεν το προστατέψουμε εμείς τον εαυτό μας ποιος περιμένουμε να το κάνει?

Κι ας μην ξεχνάει ποτέ κανείς,ότι στη θέση του απατημένου -ης συζύγου μπορούμε να βρεθούμε όλοι εμείς οι "μάγκες" ανά πάσα στιγμή. Θα μας άρεσε? Δε νομίζω.
Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

kokkino_feggari

# 6 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Να διευκρινήσω λοιπόν πως είχαμε επικοινωνία πολύ καιρό (οχι μια και δυο και τρεις φορές) είπαμε πολλά, πάρα πολλά μέχρι να καταλήξουμε να συναντηθούμε για πρώτη φορά.
Μου είχε πει πως ήταν στην ουσία μόνος του και πως ο γάμος του ήταν νεκρός. Δεν είχαν σεξουαλική επαφή για χρόνια με τη γυναίκα του.
Δεν ξεκίνησα για να χαλάσω κανένα σπιτικό Αιγαίε. Συμβαίνει πολλές φορές να μην πηγαίνουν καλά κάποιοι γάμοι. Δεν ήμουν εγώ που θα τον χαλούσα.
Πέρασε πολύς καιρός έτσι. Με αγάπες και λουλούδια.
Το θέμα είναι πως στη συνέχεια άρχισε να με ρωτάει αν θα έμενα κοντά του στην περίπτωση που δε θα χώριζε. Πως δεν ήθελε με τίποτα να με χάσει, αλλά και πως δεν μπορούσε να χωρίσει γιατί η γυναίκα του τον είχε στηρίξει, και θα της στοίχιζε πολύ ο χωρισμός, και δεν άντεχε να της προκαλέσει κάτι τέτοιο.
Έχω φύγει απο τη σχέση αυτή, προσπαθώντας να περισσώσω ότι μπόρεσα αλλά δεν μπορώ να κρύψω οτι πονάω πολύ.
Και δεν είμαι μόνη μου.
Βλέπω το ίδιο έργο να επαναλαμβάνεται σε πολλές μέσα στον κύκλο μου.
Βλέπω τις γυναίκες να κρατούν πιο γενναία στάση και να χωρίζουν όταν ένας γάμος βαλτώσει ενώ οι άντρες δείχνουν φοβισμένοι και αδύναμοι.

Αυτό δεν καταλαβαίνουν οτι τους ρίχνει στα μάτια των γυναικών που ίσως και να ήταν ερωτευμένες μαζί τους.

Εμένα προσωπικά με χάλασε, να βλέπω έναν άντρα άβουλο πλάσμα. Να μην μπορεί να παλαίψει για τα αισθήματά του. Γι αυτό έφυγα.
Άλλες όμως δυσκολεύονται. Ελπίζουν ίσως στη δύναμη της αγάπης τους. Ελπίζουν όμως μάταια...

kavalarisa

# 7 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 521
Βλέπω τις γυναίκες να κρατούν πιο γενναία στάση και να χωρίζουν όταν ένας γάμος βαλτώσει ενώ οι άντρες δείχνουν φοβισμένοι και αδύναμοι.

Μην το λες κορίτσι μου έτσι απλά... προχθές μιλούσα με έναν φίλο που κλαίει εδώ κι ένα χρόνο για μια γυναίκα που φέρθηκε ακριβώς έτσι επειδή έχει τα παιδιά της και τελευταία στιγμή αποφάσισε ότι δεν θέλει να πληγώσει αυτά.... Ξέρεις κι οι άντρες υποφέρουν.... Κι άλλη φορά να μην πιστεύεις έτσι εύκολα... πολλοί βρίσκονται σ' αυτή τη θέση και πιστεύω ότι πραγματικά ο γάμος τους δεν τους εκφράζει... το θέμα είναι πόσο αποφασισμένοι είναι... να κάνουν κάτι για τον εαυτό τους... κι όπως σου έγραψαν και άλλοι εμείς πρέπει να ξέρουμε τι θέλουμε και πώς να το ζητάμε και να φυλαγόμαστε.... κανένας άλλος δε φταίει γι αυτά που παθαίνουμε... συνεχίζω να πιστεύω και να υποστηρίζω ότι πρόκειται για ανωριμότητα.... μην παρεξηγείσαι... απ' ό,τι είδα είσαι μόνο 22
πάντα φιλικά
οχι σκουπιδια οχι καποτες σε θαλλασες και ακτεσ

selini

# 8 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733

Παράθεση:
Originally posted by kokkino_feggari
.........Ειδικά όσοι παρουσιάζεστε ως μπερδεμένοι και με σχέση απροσδιόριστη και ταχατες και δήθεν με προβλήματα στο γάμο σας, όσο για να τσιμπήσει το ψαράκι, και μετά αφού γίνει το συναισθηματικό δέσιμο, ε, δεν είπαμε οτι υπάρχει και σοβαρό πρόβλημα, και εγώ σε θέλω στη ζωή μου, και δε θέλω να σε χάσω, αλλά και για χωρισμό τσιμουδιά...
............

σιγα σιγα θα μαθεις τη ζωη παιδι μου.
μεχρι τοτε, θα πληγωνεσαι αλλα θα αποκτας εμπειριες που θα σε κανουν δυνατη για να μην ξαναπονεσεις.

ειναι αδυνατον οταν ενας αντρας θελει να ζησει λιγο διαστημα, καποια εξωσυζυγικη σχεση, να πει στο κοριτσι που γνωρισε μεσα απο το ιντερνετ το εξης: "περναω καλα με τη γυναικα μου και την αγαπω διοτι εχω παιδια μαζι της και μου σταθηκε ολα αυτα τα χρονια, συντροφος, αγαπημενη, φιλη.
αλλά εχω βαρεθει και λιγο, επειτα κοντευει τα 38 κι εγω θελω να δοκιμασω μια εικοσαχρονη που εχει τα μισα της χρονια,
εννοειται πως για το τεστ αυτο, δεν διακινδυνευω την ασφαλεια της οικογενειας μου".
ναι, παιδι μου, δεν προκειται να τα πει αυτα τα λογια ενας τετοιος αντρας.
γιατι ποιο κοριτσι θα ηθελε μια τετοια σχεση;
εγω πιστευω κανενα.
αν ομως υπηρχε μια κοπελα που δεχοτανε αυτους τους ορους, θα ηξερε και εκ των προτερων ποιο θα ητανε το τελος.

ετσι πρεπει παντα να ειμαστε προσεκτικοι και να μην ακουμε και πιστευουμε τα λογια, αλλά να τα σκεφτομαστε πολυ βαθια πριν κανουμε το επομενο βημα.

ωστοσο θα ξανατονισω πως οταν μας τυχαινει ενα ασχημο γεγονος, γινομαστε καλυτεροι και δυνατοτεροι για να ανταπεξελθουμε με λιγοτερο πονο στο επομενο ασχημο γεγονος.
κανεις δεν ειναι αλαθητος και κανενας δεν υπαρχει που να μην πονεσε απο τα λαθη του...

φιλικα Σεληνη.
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

# 9 στις 3/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιλάς για δειλία...

...των αντρών και για θάρρος των γυναικών...κατά τη γνώμη μου είσαι λάθος...δεν είναι θέμα φύλου το θάρρος ή η δειλία...είναι θέμα ανθρώπου!!!
Όσο για την εμπειρία σου, ασφαλώς και θα είσαι πληγωμένη...όλοι πληγώνονται από μια σχέση που τελειώνει, είτε το θέλουν είτε όχι...
Next time, βάλε ασπίδα προστασίας!!!

# 10 στις 3/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Απευθύνομαι σε όλους τους παντρεμένους του σαιτ και τους ρωτώ ευθέως. Γιατί δεν έχετε τη δύναμη να χωρίσετε και μετά να αναζητήσετε ερωτικό σύντροφο;

ΕΣΥ, γιατί δεν έχεις τη δύναμη να περιμένεις να χωρίσει κάποιος και μετά να κάνεις κάτι μαζί του?

Παράθεση:
Ειδικά όσοι παρουσιάζεστε ως μπερδεμένοι και με σχέση απροσδιόριστη και ταχατες και δήθεν με προβλήματα στο γάμο σας, όσο για να τσιμπήσει το ψαράκι, και μετά αφού γίνει το συναισθηματικό δέσιμο, ε, δεν είπαμε οτι υπάρχει και σοβαρό πρόβλημα, και εγώ σε θέλω στη ζωή μου, και δε θέλω να σε χάσω, αλλά και για χωρισμό τσιμουδιά...

Εσύ πάλι, γιατί τσιμπάς? Και κυρίως: τσίμπησες (δείχνοντας ανωριμότητα) ή μήπως ήταν συνειδητή επιλογή (γνωρίζοντας πως ίσως να σου λέει ψέματα)?

Παράθεση:

Είμαστε? Εσύ, κορίτσι 22 χρόνων σαν τα κρύα τα νερά, τι δουλειά έχεις με παντρεμένο? Δεν σου κάνει ένα παλικάρι της ηλικίας σου? Ποιο ήταν το κίνητρό σου για να κάνεις έστω και τη γνωριμία? Η ηλικία του? Η οικονομική του άνεση? Το αυτοκίνητό του? Η σχέση χωρίς εκρήξεις και σκαμπανεβάσματα που μπορούσε να σου προσφέρει?

Παράθεση:
Ισως να είμαι λίγο καυστική, αλλά τα έχω πάρει λίγο στο κρανίο με αυτά που βλέπω και που ακουω.

Λίγο? Μάλλον πολύ. Όμως δεν μασάμε.

Παράθεση:
Δεν είναι καλύτερα να ξεκαθαρίζετε τα πράγματα με τη γυναίκα σας και μετά να ψάχνεστε; Υπαρχουν άλλες γυναίκες που πληγώνονται με τη στάση σας και εγκλοβίζονται σε αδιέξοδες σχέσεις.
Γιατί;
Θέλω να μου απαντήσετε.

Γιατί, πολύ απλά, υπάρχουν γυναίκες που φτιάχνονται με τη σκέψη πως είναι με έναν παντρεμένο. Δίνουμε και παίρνουμε. Ασφαλής σχέση, χωρίς σκαμπανεβάσματα και εκρήξεις. Αυτό θέλουν, αυτό παίρνουν.

Και ακολουθώντας το παράδειγμα του Aegean, δύο παροιμίες από εμένα:

- Όποιος νύχτα περπατεί, λάσπες και σκατά πατεί.

- Όποιος πηδάει πολλά παλούκια, κάπου του μπαίνουνε στον...

kokkino_feggari

# 11 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by sentinel

Παράθεση:

ΕΣΥ, γιατί δεν έχεις τη δύναμη να περιμένεις να χωρίσει κάποιος και μετά να κάνεις κάτι μαζί του?

Παράθεση:

Εσύ πάλι, γιατί τσιμπάς? Και κυρίως: τσίμπησες (δείχνοντας ανωριμότητα) ή μήπως ήταν συνειδητή επιλογή (γνωρίζοντας πως ίσως να σου λέει ψέματα)?

Παράθεση:

Είμαστε? Εσύ, κορίτσι 22 χρόνων σαν τα κρύα τα νερά, τι δουλειά έχεις με παντρεμένο? Δεν σου κάνει ένα παλικάρι της ηλικίας σου? Ποιο ήταν το κίνητρό σου για να κάνεις έστω και τη γνωριμία? Η ηλικία του? Η οικονομική του άνεση? Το αυτοκίνητό του? Η σχέση χωρίς εκρήξεις και σκαμπανεβάσματα που μπορούσε να σου προσφέρει?

Παράθεση:

Λίγο? Μάλλον πολύ. Όμως δεν μασάμε.

Παράθεση:
Γιατί;
Θέλω να μου απαντήσετε.

Γιατί, πολύ απλά, υπάρχουν γυναίκες που φτιάχνονται με τη σκέψη πως είναι με έναν παντρεμένο. Δίνουμε και παίρνουμε. Ασφαλής σχέση, χωρίς σκαμπανεβάσματα και εκρήξεις. Αυτό θέλουν, αυτό παίρνουν.

Και ακολουθώντας το παράδειγμα του Aegean, δύο παροιμίες από εμένα:

- Όποιος νύχτα περπατεί, λάσπες και σκατά πατεί.

- Όποιος πηδάει πολλά παλούκια, κάπου του μπαίνουνε στον...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
Να σου πω μόνο πως δεν έχω ανάγκη ούτε τα λεφτά κανενός αλλά ούτε και φτιάχνομαι με τη σκέψη πως είμαι με κάποιον παντρεμένο.
Ούτε πολλα λεφτά είχε ο άνθρωπος, κι αν ήμουν "φτιαγμένη" απλώς θα ήμουν ακόμη μαζί του.
Όσο για την ηλικία, σε ένα άλλο forum νομίζω υπάρχουν απόψεις που λένε πως ο έρωτας δεν έχει ηλικία.
Αναλαμβάνω την ευθύνη της πράξης μου.
Ναι, απο τα λάθη μαθαίνουμε.

Ξέρω οτι υπάρχουν άντρες που διαβάζουν και δεν έχουν το θάρρος να απαντήσουν.
Εγώ έχω το θάρρος και αναλαμβάνω την ευθύνη (αν και όπως λέτε είμαι ακόμη μικρή).
Μακάρι να είχαν κι άλλοι το δικό σου το κουράγιο να μιλήσουν κι ας ήταν για να μου μάθουν μερικές παροιμίες ακόμη.
φιλικά

kokkino_feggari

# 12 στις 3/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Σας ευχαριστώ όλους για τα χάδια, τα χαστούκια, τα μπατσάκια και τα φάσκελα
Τα έχω όλα ανάγκη.

# 13 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σας ευχαριστώ όλους για τα χάδια, τα χαστούκια, τα μπατσάκια και τα φάσκελα
Τα έχω όλα ανάγκη.

Ετοιμαζόμουν να απαντήσω.όχι ακριβώς σε σένα αλλά γενικά......

Μα.....ΕΓΡΑΨΕΣ....... και το βουλώνω.......
Γιατί μόλις έφαγα την μεγαλύτερη σφαλιάρα.....

Tsouknidompoumpoukaki

# 14 στις 4/11/2004
author
Γυναίκα / 62 / Σε διάσταση
Γαλλία
Θέματα: 81
Απαντήσεις: 1.024

Ντροπή ! Κανένας σας δεν απάντησε

Βρε α, να χαθείτε! Δεν ντρεπόσαστε καθόλου; Τί σας ρώτησε η κοπέλλα ;

"Γιατί παντρεμένοι του σάιτ, γιατί?"

Γιατί πέσατε όλοι να τη φάτε; Παντρεμένοι, παντρεμένες και μη?

ΕΞ ΙΔΙΩΝ ΚΡΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΟΤΡΙΑ !!!

Δεν αξίζει τον κόπο να στενοχωριέσαι καλή μου!

Και λυπάμαι πολύ που δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτησή σου. Μπορώ όμως να σου πω ότι δεν χάθηκε κι ο κόσμος κι ας το νομίζεις. ΄Ετσι θα ένοιωθαν όλες οι πληγωμένες καρδούλες άλλωστε. Δεν ξέρω τι αποφάσεις πήρες ή τι σκέψεις σε τυραννάνε ... μη σπαταλιέσαι όμως ... χαμογέλα και να σε προσέχεις! Μην περιμένεις να σου χτυπήσουν την πόρτα και να σε ρωτήσουν τι έχεις, αν πονάς, αν θέλεις βοήθεια! Μόνη σου είσαι και μόνη σου θα τα καταφέρεις. Η πραγματική σου δύναμη είναι αυτή! Το χαμόγελό σου ... Αντέταξέ το στις αναποδιές! Το χαμόγελο είναι δύναμη. Και ΄Οσο δεν χαμογελάς ... είναι ευχαριστημένοι. Γι αυτό κι εσύ ... Χαμογέλα κι ασ΄τους ν΄ανησυχούν!

Ωρες-ώρες ... μαρέσω!

Tsouknidompoumpoukaki

# 15 στις 4/11/2004
author
Γυναίκα / 62 / Σε διάσταση
Γαλλία
Θέματα: 81
Απαντήσεις: 1.024

απαντισι

kata arxin den mporo na katalavo giati tha eprepe na xoriso kai meta na psaxo gia erotiko syntrofo .. den katalava alla oi gynaikes den kseroune oti mplekoune me pantremeno ? den nomizo na to kanoune me to zori ,,,den mporo opote na katalavo ti leksi pou eipes --eglovismos-- to theoro atyxis ekfrasi,,, oi sxeseis ektos gamou einai gia na voithisoune en meri ena pantremeno oxi na ton kanoune na dialisei to spiti tou kai apeythinontai se ginaikes po en pasi periptosi xeroune ti zitane kai ti mporoune na perimenoune apo mia tetoia sxesi...........kai sto telos den katalava apo pote oi ginaikes exoune ginei ta thimata ??????????????

OliviAnna

# 16 στις 4/11/2004
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Σαλαμίνα
Απαντήσεις: 21

Δεν υπάρχουν θύματα και θύτες...

Υπάρχει ΘΕΛΩ, υπάρχει ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ.

Υπάρχει ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΩ ΚΙ ΟΣΟ ΠΑΕΙ....

Υπάρχει ΕΘΕΛΛΟΤΥΦΛΩ.....
Μπορούμε να κοροϊδέψουμε όλο τον κόσμο, αλλά όχι τον εαυτό μας. Και μπορούμε να ξεφύγουμε απ' όλους, εκτός από τη συνείδησή μας, γιατί όσο γρήγορα και να τρέξουμε, το φάντασμά της θα μας περιμένει.. στην επόμενη στροφή... * Eυγένειος Ο'Νηλ *

# 17 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντοσ

Δεν επενδύουμε ποτέ συναισθηματικά σε παντρεμένους.

Αυτός είναι κανόνας που οφείλεις να τον μάθεις καλά, αν θέλεις να παίζεις σε τέτοιες σκακιέρες .

makedonas9

# 18 στις 4/11/2004
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Θέματα: 3

Μην εισαι τοσο...Απολυτη...

ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ 6 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΕΡΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΝΟ????
ΛΥΠΑΜΕ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΗΣ "ΑΝΩΝΥΜΟΤΗΤΑΣ"ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΔΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΤΟΜΟ.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ!!!
ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

kokkino_feggari

# 19 στις 4/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by makedonas9
ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ 6 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΕΡΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΝΟ????
ΛΥΠΑΜΕ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΗΣ "ΑΝΩΝΥΜΟΤΗΤΑΣ"ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΔΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΤΟΜΟ.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ!!!
ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

Έχεις δίκιο και να με συγχωρείς, σαφώς και υπάρχουν παντρεμένοι άνθρωποι εδώ μέσα που δεν ψάχνουν απαραίτητα ερωτικό σύντροφο.
Σίγουρα δεν αφορά εσάς το θέμα, και ίσως να έπρεπε να το θέσω καλύτερα.

quite

# 20 στις 4/11/2004
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
στην ζωη δεν υπαρχουν κανονες και πρεπει.
αυτα ειναι κολπακια ανθρωπινα για να βολευομαστε.
και μιας κι αρχισαμε τις παροιμιες..

εξω απ το χορο πολλα τραγουδια....
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε