Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παντρεμένοι του σαιτ γιατι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

# 21 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by makedonas9
ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ 6 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΕΡΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΝΟ????
ΛΥΠΑΜΕ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΗΣ "ΑΝΩΝΥΜΟΤΗΤΑΣ"ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΔΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΤΟΜΟ.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ!!!
ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

Στο προφίλ σας όμως αναφέρετε ότι ίσως να αναζητούσατε και ερωτική σύντροφο.
Αρα όντως κομπλεξικοί παντρεμένοι μπαίνετε στο σαιτ όταν αναζητάτε ερωτική σύντροφο ενώ είστε χρόνια με την σύζυγο και δεν θέλετε να χαλάσετε τίποτε από το σπίτι σας.

Κόκκινο Φεγγάρι,
ήσουν τυχερή που αυτός τουλάχιστον σου είπε την αλήθεια ότι είναι παντρεμένος.
Το ότι έκανες σχέση ήταν λάθος σου αλλά δικαιολογήται από το νεαρόν της ηλικίας σου.
Υπάρχουν και άλλοι που λένε ότι έχουν χωρίσει με διαζύγιο κάποια χρόνια και σου πουλάνε φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες. Ψάξτο πολύ πριν δοθείς την επόμενη φορά.
Τώρα κοίτα μπροστά και πες ότι είχες μια δυσάρεστη εμπειρία.

# 22 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νομίζω πως ο παντρεμένος στον οποίο αναφέρεται το κόκκινο φεγγαράκι απλά της σέρβιρε το γνωστό παραμυθάκι των παντρεμένων όταν πρόκειται να λυγίσουν άπειρη ψυχή "η γυναίκα μου δεν με καταλαβαίνει" ή "η γυναίκα μου πάχυνε" ή "λόγω των παιδιών δεν μπορώ να χωρίσω τώρα" κλπ κλπ.
Νομίζω πως λόγω του νεαρού της ηλικίας της (έτσι κατάλαβα) είχε όλη την καλή διάθεση να μην αμφισβητήσει τα λεγόμενά του παντρεμένου που της είπε διάφορα να πετύχει τον στόχο του.
Δεν πιστεύω ότι είναι σωστό ένας ώριμος άνδρας να πουλάει συναίσθημα σε μικρή χωρίς να ενδιαφέρεται αν θα την πληγώσει, απλά και μόνο για επιβεβαίωση δική του ή για να κάνει το κέφι του.
Πιστεύω πάντα στην ελεύθερη επιλογή. Πες ότι είσαι παντρεμένος, πες ότι θέλεις μόνο μία περιπέτεια, πες ότι δεν πρόκειται να χωρίσεις, πες την αλήθεια, και αν σου κάτσει, μαγκιά σου και χαλάλι σου !

deerhunter

# 23 στις 4/11/2004
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 710
'Aρεσαν+: 0%
Να θέσω μια ερώτηση βρε παιδιά΄.Αυτό το απροσδιόριστο στην κατάσταση σχέσης μήπως παραπέμπει σε παντρεμένο.Λέω μήπως;Γιατί ψάχνω και δεν έχω καταλάβει ακόμα.Που θα πάει όμως θα το βρώ.Τώρα όλοι εσείς οι επαϊοντες του θέματος πως ξεχωρίζουμε τους παντρεμένους που όμως δεν μας το έχουν πεί ότι είναι παντρεμένοι;
Γιατί μέχρι τώρα ο Θεός και η καλή μου τύχη με έχουν φυλάξει από τέτοιες κακατοπιές.Μήπως όμως η καλή μου τύχη έχει τελειώσει;
super girl εεε Αφού όλοι οι άλλοι είναι έξυπνοι, εγώ έγινα χαζή!!! Αφού όλοι οι άλλοι είναι όμορφοι, εγώ έγινα άσχημη!!! Αφού όλοι οι άλλοι είναι αληθινοί, εγώ έγινα ψεύτικη!!! Έτσι, γιατί είμαι πνεύμα αντιλογίας!!!

# 24 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητή μου φιλενάδα!!!

Παράθεση:
Originally posted by deerhunter
Να θέσω μια ερώτηση βρε παιδιά΄.Αυτό το απροσδιόριστο στην κατάσταση σχέσης μήπως παραπέμπει σε παντρεμένο.Λέω μήπως;Γιατί ψάχνω και δεν έχω καταλάβει ακόμα.Που θα πάει όμως θα το βρώ.Τώρα όλοι εσείς οι επαϊοντες του θέματος πως ξεχωρίζουμε τους παντρεμένους που όμως δεν μας το έχουν πεί ότι είναι παντρεμένοι;
Γιατί μέχρι τώρα ο Θεός και η καλή μου τύχη με έχουν φυλάξει από τέτοιες κακατοπιές.Μήπως όμως η καλή μου τύχη έχει τελειώσει;

Είναι πολύ εύκολο να ξεχωρίσεις έναν παντρεμένο...του ζητάς το σταθερό στο σπίτι, από την πρώτη στιγμή και βλέπεις τις αντιδράσεις!!!
Απορώ...πως εσείς οι <γάτες> δεν το έχετε σκεφτεί!!!

lagga

# 25 στις 4/11/2004
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ηρακλείου / Προφήτης Ηλίας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
Ειλικρινά δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί η σκέψη όλων πηγαίνει υποχρεωτικά σε ερωτικό σύντροφο. Αποκλείεται δηλαδή να είναι ένας παντρεμένος και να αναζητά μόνο άτομα για συζήτηση?
Τόση προκατάληψη υπάρχει?
Σ' αυτή την περίπτωση μάλον θα έπρεπε να αντιστρέψουμε το θέμα και να ρωτήσω όλες τις γυναίκες που σκέφτονται έτσι, γιατί υποχρεωτικά κέθε γνωριμία πρέπει να περάσει από το κρεβάτι? Χάθηκαν εντελώς η φιλία και η καλή και σωστή επικοινωνία? Τόσο χαμηλά λοιπόν έχουμε πέσει?
Προσωπικά πιστεύω ότι πάνω απ' όλα προέχει η επικοινωνία, όσο για την ερωτική σύντροφο, παιδιά δεν χρειάζεται να ψάξει κάποιος εδώ, και μάλιστα να επικοινωνήσει με άτομα που απέχουν ίσως κάποιες εκατοντάδες χιλιόμετρα.....

Angela_

# 26 στις 4/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Απαντήσεις: 1.580

Παράθεση:
Originally posted by Tsouknidompoumpoukaki

Βρε α, να χαθείτε! Δεν ντρεπόσαστε καθόλου; Τί σας ρώτησε η κοπέλλα ;

"Γιατί παντρεμένοι του σάιτ, γιατί?"

Γιατί πέσατε όλοι να τη φάτε; Παντρεμένοι, παντρεμένες και μη?

ΕΞ ΙΔΙΩΝ ΚΡΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΟΤΡΙΑ !!!

Δεν αξίζει τον κόπο να στενοχωριέσαι καλή μου!

Καλά, άντε να χαθούμε.

Μόνο που αν πρόσεξες, ότι και να της είπαμε , όποιον τρόπο και να χρησιμοποίησε ο καθένας μας είναι σύμφωνα με το στυλ, την άποψη, τον χαρακτήρα και πώς αντιμετωπίζουμε τα πράγματα, μέσα από μας αν δεν κατάλαβες, μέσα από τα δικά μας βιώματα, μέσα από το δικό μας κόσμο, τις δικές μας εμπειρίες ο καθένας ξέχωρα.

Παναγία δεν το έπαιξε κανείς μας, όλοι όσοι απαντήσαμε κάποια στιγμή στη ζωή μας το πιο πιθανό είναι να έχουμε παίξει έναν από τους τρεις ρόλους που αναφέρει η κοπέλα , του δικού της ρόλου, είτε του/της παντρεμένου -ης που ψάχνει το «ψαράκι» , είτε του/της απατημένου -ης συζύγου.

Θεωρώ ότι όπως και να έγραψε ο καθένας μας κανένας δεν είχε διάθεση κριτικής και αποδοκιμασίας όσο σκληρός κι αν φάνηκε μιας κι αν προσέξεις όλοι μας λίγο πολύ καταλήξαμε στο συμπέρασμα-παρηγοριά «ότι έγινε έγινε, μη στενοχωριέσαι, πρόσεχε τον εαυτό σου και κοίτα μπροστά»

Εσύ αν αρέσκεσαι να κάνεις την καλή, στην κοπέλα και όχι μόνο λέγοντας σε όλους μας ότι θα πρέπει να ντρεπόμαστε και να χαθούμε... δεν ξέρω τελικά ποιανού η συμπεριφορά είναι κακή.

Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

# 27 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μπορεί το τρίπτυχο "Πατρίς Θρησκεία Οικογένεια" μας θυμίζει την χούντα, αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν πρόκειται για πραγματικές αξίες. Δεν είναι οι μοναδικές αξίες που πρέπει να έχουμε, είναι όμως κάποιες από αυτές. Και σας το λέει ένας άθεος που σέβεται τη θρησκεία.

Λίγο σεβασμό στον θεσμό της οικογένειας, παρακαλώ. Αν ένας σύζυγος ή μια σύζυγος δεν σέβεται τον όρκο που έδωσε στην/στον σύντροφό του/της, κανένας και καμία δεν νομιμοποιείται να συμβάλει στη διάλυση της συγκεκριμένης οικογένειας.

Και επειδή το topic μετατράπηκε από την αρχή σε "Κατηγορώ" εις βάρος των αντρών, προσπαθήστε για λίγο εσείς οι κυρίες, οι άνετες και απελευθερωμένες που δείχνετε την αλληλεγγύη σας, να μπείτε για λίγο και στη θέση της κερατωμένης συζύγου. Να σας δω πως θα αντιδράσετε όταν βρεθείτε στη θέση της. Όταν ο καλός σας, το καμάρι σας, το στεφάνι σας, αρχίσει να περνάει τα βράδια με ένα πιπίνι ενώ εσείς θα είστε στο σπίτι με τα παιδιά σας και θα ρίχνετε τον ύπνο του δικαίου. Γιατί έτσι όπως σκέφτεστε, να είστε σίγουρες πως θα σας συμβεί.

Η moo693 είπε όλη την αλήθεια με μια φράση της: Γιατί εκπόρνευση είναι, ίσως όχι με χρηματικά ανταλλάγματα, αλλά με άλλου είδους απολαβές (η μέγιστη των οποίων... η επιβεβαίωση). Διαβάστε μερικές φορές αυτό που έγραψε. Ίσως αρχίσετε να καταλαβαίνετε.

Angela_

# 28 στις 4/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία

Παράθεση:
Originally posted by Angela_

Κι ας μην ξεχνάει ποτέ κανείς, ότι στη θέση του απατημένου -ης συζύγου μπορούμε να βρεθούμε όλοι εμείς οι "μάγκες" ανά πάσα στιγμή. Θα μας άρεσε? Δε νομίζω.

Παράθεση:
Originally posted by sentinel
Και επειδή το topic μετατράπηκε από την αρχή σε "Κατηγορώ" εις βάρος των αντρών, προσπαθήστε για λίγο εσείς οι κυρίες, οι άνετες και απελευθερωμένες που δείχνετε την αλληλεγγύη σας, να μπείτε για λίγο και στη θέση της κερατωμένης συζύγου. Να σας δω πως θα αντιδράσετε όταν βρεθείτε στη θέση της. Όταν ο καλός σας, το καμάρι σας, το στεφάνι σας, αρχίσει να περνάει τα βράδια με ένα πιπίνι ενώ εσείς θα είστε στο σπίτι με τα παιδιά σας και θα ρίχνετε τον ύπνο του δικαίου. Γιατί έτσι όπως σκέφτεστε, να είστε σίγουρες πως θα σας συμβεί.

Η moo693 είπε όλη την αλήθεια με μια φράση της: Γιατί εκπόρνευση είναι, ίσως όχι με χρηματικά ανταλλάγματα, αλλά με άλλου είδους απολαβές (η μέγιστη των οποίων... η επιβεβαίωση). Διαβάστε μερικές φορές αυτό που έγραψε. Ίσως αρχίσετε να καταλαβαίνετε.

Συγνώμη κυρίες μου, αλλά κατά βάση εμείς οι γυναίκες τα κάνουμε όλα, αν δεν κουνηθούμε εμείς, οι άντρες ας χτυπιούνται κι ας μας τάζουν τον κόσμο ολόκληρο τίποτα δε θα καταφέρουν.

Σταυρώστε με αλλά μου είναι αδύνατο να διαφωνήσω με τη moo693 και το sentinel.
Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

# 29 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sentinel

Λίγο σεβασμό στον θεσμό της οικογένειας, παρακαλώ. Αν ένας σύζυγος ή μια σύζυγος δεν σέβεται τον όρκο που έδωσε στην/στον σύντροφό του/της, κανένας και καμία δεν νομιμοποιείται να συμβάλει στη διάλυση της συγκεκριμένης οικογένειας.

Σκηνες απειρου καλλους φιλε Φρουρε!!
Να δεις πως η ανεση και η "υπερανω " αντιμετωπιση μετατρεπεται σε υστερια και κατινια....να τριβεις τα ματια σου!
-"Το παλιοτσουλακι που θα μου διαλυσει το σπιτι,,,,θα την ξεμαλλιασω"!!!
-Α! το παλιοπουτ***κιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!
Χαθηκαν οι αδεσμευτοι?
Αμ κι αυτος ο σαρδαναπαλος (παντα πιο ηπια εκφραση για το....στεφανι της!)
Και το ....καπακι της υποθεσης?
Αφου εχει στολισει με ολα τα κοσμητικα επιθετα το...τσουλακι κι αφου εχει ψαξει κι εχει βρει κινητα κι ακινητα και εχει παρει να ....ενημερωσει μεχρι και 3ου βαθμου συγγενειας γνωστους της ...πουτ....ας και της εχει δωσει και 5-6 φορες το μαλλι στο χερι να πλεξει πουλοβερ ριχνει και το κλασσικο (στην παρατηρηση ...-"ας τον μαζευες κυρα μου")
Αυτος μωρη αντρας ειναι κι εχει γυναικα και παιδια κι οτι και να κανει στο σπιτι του θα γυρισει!!!!
Ναι ναι ναι!!!Γεγονος και μαλιστα επαναλαμβανομενο!!
Το εχω δει πολλες φορες το εργο!!!
Λιγες το αντιμετωπισαν ψυχραιμα και λογικα το θεμα φιλε Φρουρε!
Οι περισσοτερες βρηκαν αφορμη να εξαπολυσουν επιθεση κατα του αντρικου παντρεμμενου πληθησμου του site!
Αντε ...καιρο ειχαμε να σφαχτουμε παλι αντρες-γυναικες!!!

# 30 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σιγα που τα "γατιαδεν το εχουνε σκεφτει!!

Είναι πολύ εύκολο να ξεχωρίσεις έναν παντρεμένο...του ζητάς το σταθερό στο σπίτι, από την πρώτη στιγμή και βλέπεις τις αντιδράσεις!!!
Απορώ...πως εσείς οι <γάτες> δεν το έχετε σκεφτεί!!!

Κι αν δεν το εχουν σκεφτει (πραγμα απιθανο) ολο και καποια κολλητη θα της ....ανοιξει τα ματια!!!
Υπαρχει βλεπεις συλλογικη αντιμετωπιση τετοιων θεματων!
(Πως λεμε Εθνικο συμβουλιο αντιμετωπισης κρισεων)?
Το "δεν ηξερα" ειναι δικαιολογια!
Δεν ηξερες...δε ρωταγες? Δεν το ΄ψαξες?
Απλα καποιες τις εξιταρει το γεγονος και επιβεβαιωνονται κιολας (εδω συμφωνω Μαρω).
Κι αμα σφιξουν στο τελος τα πραγματα...κατα την προσφιλη τους τακτικη ...βαζουν τα κλαμματα!!

# 31 στις 4/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μιχάλη, αν ήμασταν μαζεμένοι όλοι και κάναμε αυτή τη συζήτηση, θα χρησιμοποιούσα βαρύτατες εκφράσεις. Δεν θέλω να το κάνω μέσα στο forum - το έκανα μόνο μια φορά (ξέρεις με ποιον) και δεν σκοπεύω να το ξανακάνω αν ο συγκεκριμένος τύπος δεν επανέλθει με άλλο nick.

Αυτό που πρέπει όλοι και όλες να καταλάβουν είναι πως όσο φταίει ο/η σύζυγος, άλλο τόσο φταίει και ο/η γκόμενος/γκόμενα. Δεν σταυρώνω κανέναν και καμία, θα είναι όμως καλό να σκεφτόμαστε πριν πράξουμε και να μην κλαιγόμαστε, παρουσιάζοντας εαυτούς ως θύματα μέσα στη διαδικασία μιας απάτης που εμείς οι ίδιοι διαπράξαμε.

# 32 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Συγγνώμη, αλλά δεν μπορούμε κάθε φορά να κατηγορούμε το θύμα για συμπεριφορές του θύτη. ''Κάθε μέρα η Μαρίκα τρώει ξύλο από τον κυρ-Θύμιο; Αυτή φταίει που κάθεται!'' Ε, όχι ρε παιδιά, α υ τ ό ς φταίει που το ρίχνει.

Είναι άλλο το ποσοστό ευθύνης και συμβολής που έχει κάποιος στη θυματοποίησή του και άλλο το ποιός στην πραγματικότητα φταίει. Ναι, μία κοπελίτσα 22 ετών μπορεί να σκεφτεί ότι ο παντρεμένος που της την πέφτει ενδέχεται όντως να μην της λέει την αλήθεια για το γάμο του, αλλά δεν ευθύνεται επειδή επέλεξε να πιστέψει αυτά που της είπε και επειδή δεν τον είδε με καχυποψία.

aegean και sentinel, πολύ προσωπικά δεν το πήρατε πουλάκια μου?!

# 33 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν βρισκόταν ένας, μια φορά, που να' χει τη λεβεντιά και να μας πει. Ναι ρε, τα ξεπούλησα όλα.Και τα ιερά και τα όσια, όλα. Έτσι, γιατί το γούσταρα. Για να κάνω άνετα μπουρμπουλήθρες με το καλαμάκι στο νεσκαφέ μου. Για να με βλέπετε και να φωνάζετε ωσανά. Ας βρισκόταν ένας! Έτσι. Χωρίς να επικαλείται άλλοθι, θεωρίες, ιδεολογίες, αέρα κοπανιστό. Θα του βγαζα ευχαρίστως το καπέλο

Αλκυόνη Παπαδάκη

Ας βρισκόταν ένας μόνο ένας να απαντήσει στο ερώτημα που έθεσε η κοπέλα, γιατί.
Η μικρή από ότι διάβασα έχει καταλάβει την ανοησία που έπραξε. Γιαυτό εξάλλου τον έκανε πέρα και μουτζώνει και τον εαυτό της.
Άλλο ρωτάει το κορίτσι και εγώ βλέπω μόνο άμυνα. Καλά ήταν της Αμύνης τα παιδιά (διώξανε και το βασιλιά :lol
αλλά εγώ θέλω να διαβάσω μια αληθινή απάντηση.
Να βγει κάποιος και να πει.
Ναι ρε κορίτσια. Γουστάρω το απαγορευμένο. Γουστάρω το παιχνίδι με τη γυναίκα να είναι στον κόσμο της κι εγώ ο ωραίος πασάς. Τη μια εδώ, την άλλη εκει.
Γουστάρω να πουλάω παραμύθι. Και είμαι και χιέστης. Γιατί όταν πρέπει να πω την αλήθεια, την κάνω πλαγίως και απο εδώ πανε κι οι άλλοι.
Αυτή την απάντηση δεν την έχω διαβάσει ακόμα.

Angela_

# 34 στις 5/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία

Παράθεση:
Originally posted by MonaLisa
Ναι, μία κοπελίτσα 22 ετών μπορεί να σκεφτεί ότι ο παντρεμένος που της την πέφτει ενδέχεται όντως να μην της λέει την αλήθεια για το γάμο του, αλλά δεν ευθύνεται επειδή επέλεξε να πιστέψει αυτά που της είπε και επειδή δεν τον είδε με καχυποψία.

Συγνώμη δηλαδή ποίος ευθύνεται εγώ, εσύ ή ο άλλος από απέναντι?

Το λες και μόνη σου «επέλεξε να πιστέψει αυτά που της είπε.»

Επέλεξε, άρα το σκέφτηκε, άρα το αποφάσισε ,ανάλογα έπραξε.

ποιος φταίει ρε παιδιά?

Ποιος θα την προστατέψει εγώ ή εσύ αν δεν το κάνει η ίδια στον εαυτό της?

Και το θέλεις και διαφορετικά για να είναι θύμα το κοριτσάκι των 22 ετών είναι μικρό, ενώ για να κάνει την επιλογή και να μπλεχτεί με παντρεμένο ήταν μεγάλο?

Υ.Γ. kokkino_feggari δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά αλλά γενικά, έχει φύγει το θέμα από σένα αναφέρομαι σ' αυτές τις περιπτώσεις γυναικών που συμπεριλαμβάνεται όμως και η δική σου.
Σε καμιά περίπτωση δεν κρίνω και δε δικάζω την επιλογή σου, απλά λέω την προσωπική μου άποψη.

# 35 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Angela_
Συγνώμη δηλαδή ποίος ευθύνεται εγώ, εσύ ή ο άλλος από απέναντι?

Το λες και μόνη σου «επέλεξε να πιστέψει αυτά που της είπε.»

Επέλεξε, άρα το σκέφτηκε, άρα το αποφάσισε ,ανάλογα έπραξε.

ποιος φταίει ρε παιδιά?

Ποιος θα την προστατέψει εγώ ή εσύ αν δεν το κάνει η ίδια στον εαυτό της?

Ποιός φταίει;;; Α υ τ ό ς φταίει! Ούτε εγώ ούτε εσύ.

Και, ναι, το κοριτσάκι μπορεί να σκέφτηκε ότι της λέει ψέματα, αλλά θα μπορούσε να της λέει και αλήθεια. Δύο εκδοχές υπήρχαν. Και επειδή τον γούσταρε τον πίστεψε. Τι θες να έκανε; Να έβαζε να τον παρακολουθήσουν;

Και δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο επιθετική. Βγάζεις ένα προσωπικό μένος αδικαιολόγητο.

Angela_

# 36 στις 5/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία

Παράθεση:
Originally posted by MonaLisa

Και, ναι, το κοριτσάκι μπορεί να σκέφτηκε ότι της λέει ψέματα, αλλά θα μπορούσε να της λέει και αλήθεια. Δύο εκδοχές υπήρχαν. Και επειδή τον γούσταρε τον πίστεψε. Τι θες να έκανε; Να έβαζε να τον παρακολουθήσουν;

Τι θα ήθελα να έκανε?

Να το σκεφτόταν καλύτερα το κοριτσάκι και να καθόταν φρόνιμο παρόλο που τον γούσταρε πολύ. Δεν γούσταρε φουστίτσα στη βιτρίνα του zara για να κάνει επιπόλαια επιλογή αλλά γουστάρισε τον παντρεμένο που ακόμα «τυπικά» σύμφωνα με τα λεγόμενα και του ιδίου άνηκε στη γυναίκα του όσο άσχημα κι αν περνούσε στο γάμο του, κι επιτέλους κάποια στιγμή ας θυμηθούμε ότι δε ζούμε στη ζούγκλα. Η κοινωνία μας έχει κάποιους κανόνες που καλώς ή κακώς πρέπει να τους λαμβάνουμε υπόψη μας κάποιες φορές, για το δικό μας καλό.

Με τελείως φιλική διάθεση, συζητάμε απλά και ήρεμα, απλά μπορεί να είναι το στυλ γραφής μου έτσι που να σου φάνηκε επιθετικό, όχι σε καμιά περίπτωση δεν είναι.

kokkino_feggari

# 37 στις 5/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13
Εγώ παιδιά μου, το λάθος το έκανα και το πλήρωσα και το πληρώνω, σας είπα, δεν με πειραζει το φτύσιμο, το προτιμώ απο το γλύψιμο, με έχω φτύσει αρκετά, αλλά άλλο ρώτησα και για άλλο περιμένω απάντηση και το θέμα έχει μείνει στο αν έφταιγα εγώ ή δεν έφταιγα.
Είπαμε, ΕΦΤΑΙΞΑ.

Αλλο ρώτησα.
Γιατί δεν ξεκαθαρίζουν πρώτα οι κύριοι το γάμο τους και μετά να κάνουν τη ζωούλα τους και με μικρές και με μεγάλες και με όποια γυναίκα γουστάρουν.

Για να αναζητα κάποιος σύντροφο και όχι απλά φιλία on-lain, σημαίνει οτι υπάρχει πρόβλημα στο γάμο.
Γιατί δε λύνουν το πρόβλημά τους, γιατί δε λύνουν έναν προβληματικό γάμο κι έπειτα να ψάξουν ερωτικό σύντροφο;

Εντάξει, είπατε οτι όσο υπάρχουν αφελείς σαν κι εμένα θα το κάνουν, αλλά εγώ θέλω να μιλήσουν για τη δική τους μεριά.
Για τους φόβους τους, για το βόλεμά τους, για τις ανασφάλειές τους, να βγάλουν τα κρυμένα της ψυχής τους, το γιατί, και εγώ θα τους ακούσω και θα καταλάβω. Να καταλάβω θέλω.
Ίσως από την αρχή να ακούστηκα και καλά οτι θέλω να τους μαλώσω, όχι.
Όσο περνάει ο καιρός και καταλαβαίνω τί έγινε, θέλω να τους καταλάβω.
Γιαυτό ρωτάω γιατί.
Αν πάλι θέλετε απλώς να σχολείστε με το πόσο πουτ...κα, ή χαζά, ή κακά φέρθηκα, κάντε το. Όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες. Το ξαναείπα νομίζω. Εκτονωθείτε σε μένα. Καταλαβαίνω. Όλο και περισσότερο.

stavros61

# 38 στις 5/11/2004
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 16
Διαβαζω...διαβαζω... οσα γραφετε, αγαπητοι μου φιλοι και φίλες. Και...περιμενω!!!
Να δω που θα φθασει η υποκρισια ορισμενων, ανδρων και γυναικων...
Οσο για σενα αγαπητη μου φιλη που το ξεκινησες, ψηλα το κεφαλι, πετρα την καρδια και το βλεμα μπροστα.
Εισαι πολυ νεα, και ειμαι 1000% σιγουρος οτι θα το ξεπερασεις. μπορει να μην με θυμηθεις, αλλα θα το ξεπερασεις. Και θα μεινει στο θυμικο σου σαν εμπειρια, απλως. Σε μερικα χρονια, οταν θα εχεις κατασταλαξει στην ζωη σου, θα το εχεις αναμνηση.
Οσο για το "γιατι οι παντρεμενοι", αστο καλλιτερα.Μπορει να μην εχει απαντηση.(εχει...εχει...).
Επαναλαμβανω, εισαι μικρη ακομη, θα μαθεις ομως πολλα πραγματα μεγαλωνοντας, κυριως να συγχωρεις, ερχομενη στην θεση του αλλου.
Κουραγιο και ψηλα το κεφαλι.
Σταυρος

# 39 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kokkino_feggari

Αλλο ρώτησα.
Γιατί δεν ξεκαθαρίζουν πρώτα οι κύριοι το γάμο τους και μετά να κάνουν τη ζωούλα τους και με μικρές και με μεγάλες και με όποια γυναίκα γουστάρουν.

Για να αναζητα κάποιος σύντροφο και όχι απλά φιλία on-lain, σημαίνει οτι υπάρχει πρόβλημα στο γάμο.
Γιατί δε λύνουν το πρόβλημά τους, γιατί δε λύνουν έναν προβληματικό γάμο κι έπειτα να ψάξουν ερωτικό σύντροφο;

Γιατί;;; Θα σου πω εγώ γιατί. Γιατί οι άντρες είναι σαν τις μαϊμούδες όταν πηδάνε στα δέντρα, δεν αφήνουν το ένα κλαδί πριν πιάσουν το άλλο, γι'αυτό!

(Τώρα θα περιμένω καρτερικά την απάντηση του αιγαία!)

snipper

# 40 στις 5/11/2004
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 87
εχεις απολυτο δικαιο ειναι καθαρη δηλεια αυτη η συμπεριφορα αλλα θα ησουν απολυτα σωστη και ακριβης αν μαζι με τους κυριους εβαζες και τις κυριες εκτος και αν νομιζεις οτι αυτο δεν ισχυει και για εσας
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε