Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παντρεμένοι του σαιτ γιατι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

# 41 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ετσι ακριβως κανουν Λιζα!!

Απο τη στιγμη που εχουν νταραβερι με γυναικες ...ΦΥΤΑ!!
(Τι φυτα λεω....δεντρα ολοκληρα με κλαδια που μπορουν να πιαστουν να κανουν τις...Ταρζανιες τους!!)

Δεν σε κρατησα και πολυ σε αγωνια ...ετσι?

kokkino_feggari

# 42 στις 5/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by aegean_sea

Ευχαριστώ για το κοπλιμάν.

# 43 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συμφωνώ απόλυτα με την Μόνα Λιζα

αυτή τη φορά . . ..

Eιπα να μη μιλήσω , γιατί ως παθούσα δεν θα είμουνα αντικειμενική . . . .
αλλά ε , όχι!!! από κατηγορούμενοι να βγουν και αθώοι οι δυστυχείς παντρεμένοι.

Το θέμα που έθεσε το Κοκκινο Φεγγάρι είναι γιατί οι παντρεμένοι αναζητούν εξωσυζικές σχέσεις , ισχυριζόμενοι ότι η γυναίκα τους είναι τρελλή ή άρρωστη ή ψυχρή και άλλες τέτοιες μπούρδες .
Γιατί δεν χωρίζουν . . .. και τέλος τι είδους σχέση μπορούν να κάνουν με μια ελεύθερη .

Ας πουν οι φίλοι στις σχέσεις , πόσα μηνύματα έχουν πάρει από παντρεμένες γυναίκες που να τους ζητούν γνωριμία . . .

Ενώ σχεδόν όλοι οι παντρεμένοι που βρίσκονται εδώ ... ζητάνε γνωριμία κλπ από όλα σχεδόν τα θηλυκά , ανεξαρτήτου ηλικίας ,οικογενειακής κατάστασης , κλπ ,και ό,,,,τι τους κάτσει ..
Αμάν πιά !!!

Ας σταματήσω εδώ γιατί σιγά -σιγά τα παίρνω στο σκαλπ . . ..

# 44 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

(Τι φυτα λεω....δεντρα ολοκληρα με κλαδια που μπορουν να πιαστουν να κανουν τις...Ταρζανιες τους!!)

Αυτή τη φορά δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε Αιγαίε . . .
αλλά τεσπα . . .
σιδεροκέφαλος σαν σπεσιαλίστ !!!!

kokkino_feggari

# 45 στις 5/11/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13

Παράθεση:
Originally posted by snipper
εχεις απολυτο δικαιο ειναι καθαρη δηλεια αυτη η συμπεριφορα αλλα θα ησουν απολυτα σωστη και ακριβης αν μαζι με τους κυριους εβαζες και τις κυριες εκτος και αν νομιζεις οτι αυτο δεν ισχυει και για εσας

Θα σου απαντήσω σύμφωνα με αυτά που βλέπω στον κύκλο των γνωστών μου.
Λοιπόν από όσα βλέπω, και εγώ γνωρίζω και το τονίζω για να μη γίνονται παρεξηγήσεις, όταν ένας γάμος δεν πάει καλά και δε σώζεται με τίποτα, η γυναίκα είναι η πιο γενναία. Η γυναίκα, δε διστάζει, να πάρει πάνω της παιδιά, εργασία, οικιακά, και βαδίζει το δρόμο της ανεξάρτητη με θάρρος και δύναμη. Οι περισσότεροι άντρες μάλλον κάνουν το χαζό, είναι νομίζω και το βόλεμα, πού να τρέχεις τώρα, να κάνεις και μαγείρεμα, και σιδέρωμα, καλά είμαστε στο γάμο αν μπορούμε να έχουμε και μια παράλληλη σχέση. Νομίζω καταλαβαίνεις το πνεύμα που μιλάω.

ΥΓ. Πάντα υπάρχει και η εξαίρεση όπως σε όλα.

# 46 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kokkino_feggari

Παράθεση:

Ευχαριστώ για το κοπλιμάν.

Δεν ηταν προσωπικο!!!
Καμμια διαθεση να σε θιξω!
Οτι ειχα να πω τα ειπα σε προηγουμενη απαντηση!!
Το θεμα εχει γενικευτει οπως θα ειδες!
Εσυ επαιξες ,εχασες,πληρωσες,τελος!!
Την επομενη φορα να εισαι πιο προσεκτικη!....και λιγο πιο καχυποπτη....δεν θα σου εκανε κακο!
Η απαντηση ηταν για την Μονα Λιζα με διαθεση να την πειραξω λιγο!

# 47 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by alismoniti

Παράθεση:

Αυτή τη φορά δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε Αιγαίε . . .
αλλά τεσπα . . .
σιδεροκέφαλος σαν σπεσιαλίστ !!!!

Δεν το ειχα δει!!!!!
Ωστε εγινα και ....τετοιος ε?
Μπραβο μου!!!!
Μωρε ποιος με πιανει τωρα!!!
Ευχαριστω για την ενημερωση και για την ευχη φιλη μου!!
Οσο για την απαντηση στη Mona Lisa....
ασε να την πειραξω λιγο!!!
Οπως ειδες πολλα χαχαχαχα ειχε!!!
Με επιασε το ...σατανικο μου τι να κανω?
Και εξ αλλου την αποψη μου την εχω γραψει εξ αρχης και ξεκαθαρα!!!

# 48 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by hanadaril
Αν βρισκόταν ένας, μια φορά, που να' χει τη λεβεντιά και να μας πει. Ναι ρε, τα ξεπούλησα όλα.Και τα ιερά και τα όσια, όλα. Έτσι, γιατί το γούσταρα. Για να κάνω άνετα μπουρμπουλήθρες με το καλαμάκι στο νεσκαφέ μου. Για να με βλέπετε και να φωνάζετε ωσανά. Ας βρισκόταν ένας! Έτσι. Χωρίς να επικαλείται άλλοθι, θεωρίες, ιδεολογίες, αέρα κοπανιστό. Θα του βγαζα ευχαρίστως το καπέλο

Αλκυόνη Παπαδάκη

Ας βρισκόταν ένας μόνο ένας να απαντήσει στο ερώτημα που έθεσε η κοπέλα, γιατί.
Η μικρή από ότι διάβασα έχει καταλάβει την ανοησία που έπραξε. Γιαυτό εξάλλου τον έκανε πέρα και μουτζώνει και τον εαυτό της.
Άλλο ρωτάει το κορίτσι και εγώ βλέπω μόνο άμυνα. Καλά ήταν της Αμύνης τα παιδιά (διώξανε και το βασιλιά :lol
αλλά εγώ θέλω να διαβάσω μια αληθινή απάντηση.
Να βγει κάποιος και να πει.
Ναι ρε κορίτσια. Γουστάρω το απαγορευμένο. Γουστάρω το παιχνίδι με τη γυναίκα να είναι στον κόσμο της κι εγώ ο ωραίος πασάς. Τη μια εδώ, την άλλη εκει.
Γουστάρω να πουλάω παραμύθι. Και είμαι και χιέστης. Γιατί όταν πρέπει να πω την αλήθεια, την κάνω πλαγίως και απο εδώ πανε κι οι άλλοι.
Αυτή την απάντηση δεν την έχω διαβάσει ακόμα.

Εμένα πάντως μου το είπε κάποτε ένας παντρεμένος:

"Αν δεν πουλήσω και λίγο συναίσθημα δεν βγαίνει καλό το πήδημα."

Μη το ψάχνετε...

# 49 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by MonaLisa
aegean και sentinel, πολύ προσωπικά δεν το πήρατε πουλάκια μου?!

Παράθεση:
Originally posted by sentinel
Και επειδή το topic μετατράπηκε από την αρχή σε "Κατηγορώ" εις βάρος των αντρών, προσπαθήστε για λίγο εσείς οι κυρίες, οι άνετες και απελευθερωμένες που δείχνετε την αλληλεγγύη σας, να μπείτε για λίγο και στη θέση της κερατωμένης συζύγου. Να σας δω πως θα αντιδράσετε όταν βρεθείτε στη θέση της. Όταν ο καλός σας, το καμάρι σας, το στεφάνι σας, αρχίσει να περνάει τα βράδια με ένα πιπίνι ενώ εσείς θα είστε στο σπίτι με τα παιδιά σας και θα ρίχνετε τον ύπνο του δικαίου. Γιατί έτσι όπως σκέφτεστε, να είστε σίγουρες πως θα σας συμβεί.

Δεν βάζεις τον εαυτό σου στη θέση της κερατωμένης. Κέρατο από γκόμενα ή γκόμενο τρώμε και βγάζουμε όλη την πίκρα μας. Για σκέψου λίγο πόσο όμορφο θα είναι το συναίσθημα.

# 50 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εμένα πάντως μου το είπε κάποτε ένας παντρεμένος:

"Αν δεν πουλήσω και λίγο συναίσθημα δεν βγαίνει καλό το πήδημα."

Μη το ψάχνετε...

Δημιουργησε ο ......καλλιτεχνης!!!!

quite

# 51 στις 5/11/2004
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
λοιπον μικρη.
ιδεα δεν εχεις απο γαμο.

γι αυτο σου εγραψα εξω απο το χορο πολλα τραγουδια.

οσο "τελειος" και να ειναι ενας γαμος ,παντα και οι δυο θα κοιταξουν αλλου.
η διαφορα ειναι οτι αλλοι φερονται λογο χαρακτηρα οπως η κοινωνια προσταζει ,και αλλοι και αλλες την κανουν την ζαβολια .
νομιζεις οτι αυτοι που μενουν πιστοι ειναι καλυτεροι;;;
λαθος.
ειναι επισης πολυ πιθανο να πιστευε οσα σου ελεγε...μετα ομως του περασαν σιγα σιγα....οπως σε ολους μας.

κι αν θελεις να μην πληγωνεσαι ,να μην στηριζεις την ευτυχια σου σε ανθρωπους και πραγματα.
αλλα "μαθε" να εισαι ευτυχισμενη ,και μετα να βρεις καποιον να μοιραστεις την ευτυχια.εγω δεν το εκανα ...αλλα εμαθα οτι ετσι ειναι η σωστη σειρα.

αντι απο την 'ιστορια"να αναρωτηθεις γιατι πληγωθηκες και τι πληγωθηκε...αν ειναι "υγιες" να πληγωνεσαι.....ψαχνεις να βρεις φταιχτη,και παρηγορια λες και κατι θα γινει.

υπαρχει τροπος να ζουμε χωρις να πληγωνουμε και χωρις να πληγωνομαστε οτι κι αν μας κανουν;;;;

koyrsaros

# 52 στις 5/11/2004
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Οι γυναίκες στην Ελλάδα άλλαξαν. Επιλέγουν πλέον τους ερωτικούς τους συντρόφους από τα σωματικά τους χαρίσματα και όχι από τα πνευματικά τους, δεν φοβούνται να μείνουν μόνες τους, δεν διστάζουν να δημιουργήσουν παράλληλες σχέσεις και δίνουν μεγάλο βάρος στην ερωτική τους ικανοποίηση. Αυτό τελικά είναι...η ερωτικη ικανοποίηση. Και δεν θα πέσω στη παγίδα της ''αναμέτρησης'' άντρα-γυναίκα. Απλά αλλάξτε το φύλο και τανάπαλιν και οι ρόλοι αντιστρέφονται. Και ας μη φορτώνουν ορισμένοι/ες. Ο καιρός έχει γυρίσματα και μάλιστα άσχημα. Ως επίλογο θα παραθέσω τα της/του που με βρίσκουν σύμφωνο:

Παράθεση:

Αυτό που πρέπει όλοι και όλες να καταλάβουν είναι πως όσο φταίει ο/η σύζυγος, άλλο τόσο φταίει και ο/η γκόμενος/γκόμενα. Δεν σταυρώνω κανέναν και καμία, θα είναι όμως καλό να σκεφτόμαστε πριν πράξουμε και να μην κλαιγόμαστε, παρουσιάζοντας εαυτούς ως θύματα μέσα στη διαδικασία μιας απάτης που εμείς οι ίδιοι διαπράξαμε.

Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

observer1

# 53 στις 5/11/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Τι θέλουν οι παντρεμένοι;
ΜΕΡΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΠΙΤΑ.
Βούτηξες κύριε το καλύτερο (κατά τη γνώμη σου) κομμάτι από την πίτα; Ε, άντε στο καλό.
Τώρα τι γυρνάς και ζητάς δεύτερο;
Σου έπεσε λίγο το πρώτο;
Μήπως είσαι πλεονέκτης;
Δημοκρατικά (ή κατα άλλους Χριστιανικά) να μοιράσουμε τα μερίδια στη λεία. Τόσα εγώ , τόσα εσύ. Το περιδέραιο εγώ, το βραχιόλι εσύ, το ρουμπίνι ο Κώστας, το ζαφείρι ο Βαγγέλης. Ο Γιάννης είναι παλιοχαρακτήρας και θα μείνει με το... στο χέρι για να μάθει.

Αντε γιατί τα έχω πάρει στο κρανίο...
επιλέξατε κύριοι; Ε, τότε αφήστε κάτω το σεντούκι.. Οι Δεκαρούλες είναι μεν πολλές αλλά εσείς δεν επιλέξατε τα ζαφείρια και τα διαμάντια;..
Κάτω τα χέρια από το ποσοστό μου...
Αιντε γιατί υπάρχουν και ιδιωτικοί ντετεκτιβς...

Οσο για τις γλυκύτατες Κυρίες...
Σας αγαπώ...
Είστε υπέροχες...
Και μην ξεχάσω να πω και 15όμορφες...

Υ.Γ.1 Ασχετο. Εκανα ένα τεστ. Εκανα "αναζήτηση". Στο sxeseis.gr
Περιορισμός; "Παντρεμένοι" αντρες που αναζητούν "Ερωτικό σύντροφο".Πολλοί.
Μετά έκανα το αντίστοιχο και με τις παντρεμένες γυναίκες που αναζητούν "ερωτικό σύντροφο".
ΕΞΕΠΛΑΓΗΝ
Υ.Γ.2 "Αν έχεις την π...ιά μέσα σου δεν παίζει ρόλλο το φύλο, η τάξη και η καταγωγή" ρητό μεθυσμένου γηραιού Γραικού.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

deerhunter

# 54 στις 5/11/2004
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 710

Παράθεση:
Είναι πολύ εύκολο να ξεχωρίσεις έναν παντρεμένο...του ζητάς το σταθερό στο σπίτι, από την πρώτη στιγμή και βλέπεις τις αντιδράσεις!!!
Απορώ...πως εσείς οι <γάτες> δεν το έχετε σκεφτεί!!!

Κι αν δεν το εχουν σκεφτει (πραγμα απιθανο) ολο και καποια κολλητη θα της ....ανοιξει τα ματια!!!
Υπαρχει βλεπεις συλλογικη αντιμετωπιση τετοιων θεματων!
(Πως λεμε Εθνικο συμβουλιο αντιμετωπισης κρισεων)?
Το "δεν ηξερα" ειναι δικαιολογια!
Δεν ηξερες...δε ρωταγες? Δεν το ΄ψαξες?
Απλα καποιες τις εξιταρει το γεγονος και επιβεβαιωνονται κιολας (εδω συμφωνω Μαρω).
Κι αμα σφιξουν στο τελος τα πραγματα...κατα την προσφιλη τους τακτικη ...βαζουν τα κλαμματα!!

Γάτα δεν είμαι γιατί απεχθάνομαι τα νιαουρίσματα αλλά επίσης δεν κλαίω εύκολα.Αλλά το έχω ήδη κάνει (να ζητήσω τηλ. σπιτιού δις) και δεν έχω πάρει απάντηση ή μάλλον έχω πάρει απάντηση με υπεκφυγές.Και δεν συνηθίζω σε τέτοια θέματα να ανακατεύω άλλους γιατί θέλω αν είναι να φάω το κεφάλι μου να φταίω εγώ.Κάτι άλλο έχετε να μου προτείνετε;Και δεν ζητάω από γυναίκες να μου απαντήσουν αλλά εσείς οι άντρες που ξέρετε καλύτερα τον ψυχισμό του άντρα παντρεμένου που δεν έχει την δύναμη να πεί την αλήθεια.
super girl εεε Αφού όλοι οι άλλοι είναι έξυπνοι, εγώ έγινα χαζή!!! Αφού όλοι οι άλλοι είναι όμορφοι, εγώ έγινα άσχημη!!! Αφού όλοι οι άλλοι είναι αληθινοί, εγώ έγινα ψεύτικη!!! Έτσι, γιατί είμαι πνεύμα αντιλογίας!!!

# 55 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by deerhunter
Να θέσω μια ερώτηση βρε παιδιά΄.Αυτό το απροσδιόριστο στην κατάσταση σχέσης μήπως παραπέμπει σε παντρεμένο.

Σίγουρα παραπέμπει σε παντρεμένο . . .
" Ναι , είμαι τυπικά παντρεμένος ,αλλά δεν έχω σχέση με την γυναίκα μου γιατι ....μπλά μπλά μπλά . ..

Βρε ούστ !!!!

Angela_

# 56 στις 5/11/2004
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.580

Παράθεση:
Γάτα δεν είμαι γιατί απεχθάνομαι τα νιαουρίσματα αλλά επίσης δεν κλαίω εύκολα.Αλλά το έχω ήδη κάνει (να ζητήσω τηλ. σπιτιού δις) και δεν έχω πάρει απάντηση ή μάλλον έχω πάρει απάντηση με υπεκφυγές.Και δεν συνηθίζω σε τέτοια θέματα να ανακατεύω άλλους γιατί θέλω αν είναι να φάω το κεφάλι μου να φταίω εγώ.Κάτι άλλο έχετε να μου προτείνετε;Και δεν ζητάω από γυναίκες να μου απαντήσουν αλλά εσείς οι άντρες που ξέρετε καλύτερα τον ψυχισμό του άντρα παντρεμένου που δεν έχει την δύναμη να πεί την αλήθεια.

Φιλική συμβουλή κι ας μη θέλεις γυναικεία άποψη ,όπως λένε και στο χωριό μου «μασ' τα και φεύγα»

και σ' ελεύθερή μετάφραση? «μάζεψέ τα και φύγε όσο είναι καιρός»
Στην αρχή μας αγνοούν, μετά μας γελοιοποιούν, στη συνέχεια μας πολεμούν και στο τέλος... Νικάμε... Ακους? ...Στο τελος νικαμε...

# 57 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Δεν βάζεις τον εαυτό σου στη θέση της κερατωμένης. Κέρατο από γκόμενα ή γκόμενο τρώμε και βγάζουμε όλη την πίκρα μας. Για σκέψου λίγο πόσο όμορφο θα είναι το συναίσθημα.

Βρε sentinel, εγώ να μπω στη θέση της κερατωμένης (όπου και έχω βρεθεί), αλλά νομίζω ότι είναι εκτός θέματος. Αλλά και σ'αυτή τη θέση όταν βρέθηκα δεν τα έβαλα με το ''αντίπαλο'' κοριτσάκι, με τον δικό μου τα έβαλα.

# 58 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Προσωπικά δε μου έτυχε ποτέ παντρεμένος να τολμήσει να μου πει ότι δεν τα πάει καλά με τη γυναίκα του και γι αυτό ψάχνεται (πλην ενός που παρίστανε τον ελεύθερο, αλλά πιάστηκε αμέσως με το κόλπο του σταθερού τηλεφώνου που προανέφεραν άλλοι). Αντίθετα μου έτυχε παντρεμένος ο οποίος έλεγε ότι όταν γύριζε από εξωσυζυγικό ραντεβού έκανε πολύ καλύτερο σεξ με τη γυναίκα του .

Δε μπορώ όμως παρά να γελάω σαρκαστικά , όταν αυτοί οι παντρεμένοι ισχυρίζονται ότι είναι ειλικρινείς επειδή δεν κρύβουν ότι είναι παντρεμένοι. Στη γκόμενα μπορεί να είναι. Στη σύζυγο όμως;
Δεν ρίχνω σε κανέναν κρίμα. Οι άνθρωποι έχουν αδυναμίες. Μόνο για ένα πράγμα απορώ. Πώς ζούνε μέσα στην υποκρισία; Δεν τους φθείρει αυτή η κατάσταση; Δεν λένε συνεχώς ψέματα -τουλάχιστον στη σύζυγο- ; Δεν μπερδεύονται ; Δεν αγχώνονται ;

Απ την άλλη πάλι, δεν νομίζω να έχει ταχθεί κανείς μας υπερασπιστής και φύλακας του γάμου των άλλων, ώστε να ρίχνουμε κατάρες στις γκόμενες που τα φτιάχνουν με παντρεμένους και χαλάνε σπίτια. Τα σπίτια αυτά είναι χαλασμένα από πριν.

Θυμάμαι μια συνάδελφό μου πριν από κάποια χρόνια. Μας είχε ζαλίσει τον έρωτα να μας λέει συνέχεια στο γραφείο για το πόσο πιστό άντρα είχε και πόσο της συμπαραστεκότανε και καμάρωνε σα γύφτικο σκεπάρνι για τον αντρούλη της. Ε, λοιπόν αυτός ο άντρας, ο καλός, ο πιστός, ο άγιος, μόλις μου τον σύστησε μου ρίχτηκε.
Δεν της είπα ποτέ τίποτε. Την άφησα να ζει στην κοσμάρα της και στην παραμυθένια ευτυχία της.

Και μη μου πει κανείς ποιος φταίει. Ξέρω. Η κοκκινοσκουφίτσα.

# 59 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by alismoniti

Παράθεση:
Να θέσω μια ερώτηση βρε παιδιά΄.Αυτό το απροσδιόριστο στην κατάσταση σχέσης μήπως παραπέμπει σε παντρεμένο.

Σίγουρα παραπέμπει σε παντρεμένο . . .
" Ναι , είμαι τυπικά παντρεμένος ,αλλά δεν έχω σχέση με την γυναίκα μου γιατι ....μπλά μπλά μπλά . ..

Βρε ούστ !!!!

Οποτε.....τι μας μενει βρε παλια μου γειτονισσα....πριν ξεκινησουμε σχεση με καποιον/α να του/της ζηταμε πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης....
Που καταντησαμε.....γιατι περι καταντιας προκειται!!
Δυστυχως....
Ελα και για να σε κανω να ....ξεθυμωσεις και να γελασεις λιγο να "ριξω μια προταση στο τραπεζι" ? (οπως ελεγαν και οι παλιοι κνιτες)
Αντι για φωτο οι χωρισμενοι/ες στο προφιλ τους να βαζουν το διαζυγιο τους!!!

# 60 στις 5/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Είναι πολύ εύκολο να ξεχωρίσεις έναν παντρεμένο...του ζητάς το σταθερό στο σπίτι, από την πρώτη στιγμή και βλέπεις τις αντιδράσεις!!!
Απορώ...πως εσείς οι <γάτες> δεν το έχετε σκεφτεί!!!

Κι αν δεν το εχουν σκεφτει (πραγμα απιθανο) ολο και καποια κολλητη θα της ....ανοιξει τα ματια!!!
Υπαρχει βλεπεις συλλογικη αντιμετωπιση τετοιων θεματων!
(Πως λεμε Εθνικο συμβουλιο αντιμετωπισης κρισεων)?
Το "δεν ηξερα" ειναι δικαιολογια!
Δεν ηξερες...δε ρωταγες? Δεν το ΄ψαξες?
Απλα καποιες τις εξιταρει το γεγονος και επιβεβαιωνονται κιολας (εδω συμφωνω Μαρω).
Κι αμα σφιξουν στο τελος τα πραγματα...κατα την προσφιλη τους τακτικη ...βαζουν τα κλαμματα!!

Δεν ειναι θεμα δυναμης να πει την αληθεια!!!Απλα δεν τον συμφερει και δεν την λεει!Το παιχνιδι του παιζει!!Απλα πραγματα ειναι!!!
Μην τα κανετε χωρις λογο περιπλοκα!
Δεν σου δινει σταθερο,χανεται ωρισμενες ωρες ή μερες αδικαιολογητα,παιρνεις στο κινητο και μιλαει αδιαφορα εως ψυχρα,κανει οτι δεν σε ακουει,εχει 2 κινητα?Σημαδια δεν ειναι?Ενδειξεις του οτι κατι δεν παει καλα?Κι εγω προσωπικα απαιτω ναι απαιτω η γυναικα να ειναι γατα! Οχι να νιαουριζει αλλα να εχει γατισια εξυπναδα!Να λεω ενα και να "πιανει" πεντε!!!Να φευγει μπροστα ο νους της κι ας με φερνει σε δυσκολη θεση αυτο!Κινητρο να ακολουθησω ειναι!!!
Τελος παντων το πηγαμε αλλου το θεμα!
Η ουσια ειναι να γινεται προσπαθεια να μην πεφτεις θυμα ακομα κι αν υπαρχει συναισθηματικο αλλοθι!!!
Κι αν πεσεις βαλτα με τον εαυτο σου!!!
Κακη εκτιμηση καταστασης ή κακος χειρισμος!!!Ανθρωπινο!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε