Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι χωρισμένοι νοσταλγούν τους πρώην!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

koyrsaros

# 1 στις 22/4/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
'Aρεσαν+: 0%

Οι χωρισμένοι νοσταλγούν τους πρώην!

Μια ερωτική συνεύρεση με τους πρώην τους σίγουρα δεν θα τους χάλαγε... Σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξε έρευνα που διεξήχθη στη Γερμανία σχετικά με τους διαζευγμένους και τους πρώην συντρόφους τους.

Σύμφωνα με την παραπάνω έρευνα του Ινστιτούτου δημοσκοπήσεων Emnid, η οποία έγινε για λογαριασμό του γυναικείου περιοδικού ''Lisa'', οι χωρισμένοι παραδέχονται σχεδόν ανοικτά ότι επιζητούν ακόμη και μετά τον χωρισμό την ερωτική επαφή με την πρώην σύζυγό τους.

Ειδικότερα, στοιχεία της έρευνας έδειξαν ότι το 60% των διαζευγμένων ανδρών που ρωτήθηκαν, είπε ότι τους λείπει το σεξ με την πρώην σύζυγο, ενώ μόλις το 43% των γυναικών αισθάνεται το ίδιο για τον πρώην συμβίο.

Eπίσης, σύμφωνα πάντα με την έρευνα, ενώ τουλάχιστον το 20% των ανδρών μπορεί να φανταστεί με νέα σχέση με την πρώην σύζυγο, μόνο το 6% των γυναικών βλέπει πιθανό ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Πάντως το 17% όλων των ερωτηθέντων, ανδρών και γυναικών, δήλωσε πως διατηρεί καλές σχέσεις με το πρώην έτερον ήμισυ.

Συμφωνείτε ???
Αρέσει στο μέλος andy12

gallidoula

# 2 στις 23/4/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Συμφωνώ και επαυξάνω!!!Μου έχει τύχει πολλές φορές..Ενώ έχω χωρίσει από μια σχέση,ο πρώην σύντροφός μου,αν και έχει περάσει πολύς καιρός από το χωρισμό μας και ενώ δεν έχουμε επικοινωνία,με θυμάται "ξαφνικά" και επιθυμεί να με δει..με σκοπό βέβαια μια ερωτική συνεύρεση..
Πιστεύω ότι αυτό το κάνουν περισσότερο οι άντρες..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

Minoankat

# 3 στις 23/4/2003
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 9
Φαντάζομαι πως έχει μία λογική. Συνήθως μετά από ένα χωρισμό κάνουμε σχέσεις που δεν μας ικανοποιούν και μας απογοητεύουν. Οπότε πού τρέχει κατευθείαν το μυαλουδάκι μας; Στον/στην πρώην που ξέρουμε καλά, που γνωρίζουμε τις συνήθειες του/της, που ξέρει πώς να μας ικανοποιήσει και που συνήθως δε χωρίζουμε λόγω ερωτικών - σεξουαλικών προβλημάτων! Εκτός πια αν ο χωρισμός ήταν τόσο άσχημος που δεν θέλουμε ούτε τ'όνομά του/της να ξανακούσουμε!
Αρέσει στο μέλος andy12

sovokai

# 4 στις 5/6/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 173

Ανήκω λοιπόν και εγώ σε αυτό το ποσοστό...

Το έκανα 2-3 φορές (χωρίς πάντοτε να αποβλέπω στην ερωτική συνεύρεση)...
Και θα συμφωνήσω απόλυτα με την Minoankat γιατί κάποια μέρα σκέφτηκα... "Γιατί το κάνω αυτό?" και η απάντηση ήταν αυτή της Minoankat.

Και δεν χρειάζεται το δεκανίκι να έχει κακή έννοια Moo... Μιλώντας με κάποιον από το παρελθόν ξεχνάς (έστω και προσωρινά) τα προβλήματα του σήμερα...
I Still Havenβt Found What Iβm Looking For... (αν και νόμιζα ότι το είχα βρει...)

paros1999

# 5 στις 5/6/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 23
Συμφωνώ μαζί σου MinoanKat, και εγώ έτσι πιστεύω...

# 6 στις 5/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ευκολα..καταλήγεις...

Οι καλές σχέσεις σε χωρισμένα ζευγαρια....που για το α..ή β λογο δεν τα πήγαν καλά στις σχέσεις τους, και αποφάσισαν να χωρίσουν φιλικά....σιγουρα δεν εχει εκλείψει τελειως το ερωτικό στοιχείο αναμεσά τους...και σε μια στιγμή αδυναμίας...η ατυχίας απο αλλη σχέση..υπαρχει νοσταλγία ερωτική...και ευκολα απο τις καλές τους κατα τα αλλα σχέσεις μπορεί να καταλήξουν στο κρεββάτι.

Μάλιστα για να ειμαι ειλικρινής μου εχει συμβεί κι εμένα σε παλιότερη σχέση..βρεθήκαμε..να τα πούμε για ενα καφέ...δεν ειχαμε τιποτα εκείνο τον καιρό και φυσικά καταλήξαμε μαζί εκείνο το βράδυ...χωρίς να την ξαναδώ απο τότε....

Δεν μπορώ να πώ οτι την ξανανοστάλγησα...αλλα καμια φορά παίζει ρόλο και η στιγμή και οι συγκυρίες...

# 7 στις 7/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για ποια νοσταλγια μιλαμε;

Ας προσγειωθουμε λιγο, γιατι ωρες ωρες το παρακανουμε νομιζω!
Ο-Η πρωην, ειναι πλεον παρελθον!
Για να φτασει σε σημειο να γινει "πρωην",σημαινει οτι η εμεις η εκεινος - η, τα καναμε μανταρα, και το διαλυσαμε το τσαρδι.
Για ποια νοσταλγια λοιπον μιλαμε;
Για το κρεβατι;
Για σκεφτειτε λιγο καλα τους "πληγωμενους" εγωισμους, και το ρητο "δεν γλυφουμε εκει που φτυνουμε", και μετα το ξανασυζηταμε σε πραγματικη βαση το περι "νοσταλγιας" θεμα!
Ακομα και η σκεψη του κρεβατιου η οτιδηποτε αλλου, υποδηλωνει ανωριμοτητα και ληθη!

eleana1000

# 8 στις 10/6/2003
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 1
Εχω πικρή εμπειρία με το θέμα πρώην....ο λόγος που χώρισα με τον δικό μου πρώην είναι ότι ήταν κολλημένος με τις πρώην του, και μου εξιστορούσε πώς ήταν οι ερωτικές του συνευρέσεις ( ελπίζω στο παρελθόν ) εν πάσει λεπτομερεια και πόσο καλές ήταν .... κάποια στιγμή δεν άντεξα.

unlimited

# 9 στις 21/6/2003
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Απαντήσεις: 15
Πάντα θα υπάρχει μια έλξη με κάποια πρωην...και είναι φυσικό με αυτόν τον άνθρωπό νιώθεις σίγουρα πιο χαλαρά γιατι σε ξέρει και την ξέρεις..άλλωστε αμ δεν υπάρχει μια χημεία δεν θα ίσασταν μαζί από την πρώτη στιγμή...είναι αυτό που ακόμα και σε 1000 ατόμα διεσθάνεσαι μια γνώριμη παρουσία άσχετα αν έχει περάσει πάρα πολύ καιρός...το σίγουρο είναι ότι ποτέ δεν πρόκειται η σχέση σας να είναι φυλική

# 10 στις 21/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Είμαι από κείνες που ...όταν φεύγουν ρίχνουν μαύρη πέτρα πίσω τους...
Σε όλα τα ζητήματα......

bella

# 11 στις 24/6/2003
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 7
Makriaaaaa!Gia na ginei kapoios prwhn paei na pei oti kati den phgaine kala!Kai giati na ksusoume palies plhges? An thelei kapoios na ksefugei apo ta problhmata tou as milhsei se ena filo tou, as kanei ena taksidaki, ena one night stand telospantwn. Nomizw oti oi prwhn prepei na uparxoun sto mualo mas mono ws kales anamnhseis kai lathh pou den tha prepei na ksanakanoume!

evans

# 12 στις 24/6/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ Natalia ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΕΤΡΑ ΡΙΧΝΩ ΚΟΤΡΟΝΑ ...

TIPOS1970

# 13 στις 6/1/2006
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 18

Παράθεση:
Originally posted by unlimited
Πάντα θα υπάρχει μια έλξη με κάποια πρωην...και είναι φυσικό με αυτόν τον άνθρωπό νιώθεις σίγουρα πιο χαλαρά γιατι σε ξέρει και την ξέρεις..άλλωστε αμ δεν υπάρχει μια χημεία δεν θα ίσασταν μαζί από την πρώτη στιγμή...είναι αυτό που ακόμα και σε 1000 ατόμα διεσθάνεσαι μια γνώριμη παρουσία άσχετα αν έχει περάσει πάρα πολύ καιρός...το σίγουρο είναι ότι ποτέ δεν πρόκειται η σχέση σας να είναι φυλική

Συμφωνώ ως ενα σημείο μαζί σου ! Αντίθετα όμως , πιστεύω πως μόνον μετά απο ερωτική σχέση , μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα (το διευκρινίζω).Επιπροσθέτως , απόψη μου είναι , πως τα περισσότερα πράγματα απο 1 σχέση "τα παίρνεις " μετά το χωρισμό ! Όταν πλέον δεν υπάρχει εγωισμός (και ανταγωνισμός) μεταξύ τους , και η αυτοκριτική έχει -εύλογα-αντικαταστήσει
τις όποιες αντιπαραθέσεις . Αποτέλεσμα αυτής της διαδικασίας , είναι και η σωστότερη "εκτίμηση" του ανθρώπου που είχαμε στο πλαι μας !

zoyla

# 14 στις 15/1/2006
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 300
εμένα μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο..όχι ακριβώς το ίδιο...όμως το καταλαβαίνω και πιστεύω πως όταν συμβαίνει αυτό και οι δύο το θέλουν...ίσως αυτό συμβαίνει διότι υπάρχει και το συναισθηματικό δέσιμο των δύο ανθρώπων που δημιουργεί αυτήν την ανάγκη..

# 15 στις 15/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατά πρώτον, έχω να δηλώσω ότι είμαι βαθύτατα συγκινημένη που γράφω σε θέμα που έχει ποσταριστεί επί εποχής Σημίτη

Κατά δεύτερον, έχω να πω ότι εγώ τους πρώην γκόμενούς μου τους φέρνω στο μυαλό μου, ως εναλλακτική, σε δύο περιπτώσεις: Η πρώτη είναι όταν τους πετυχαίνω κάπου - και η Αθήνα όσο πάει και μικραίνει ρε γαμώτα, έχω πετύχει και δύο σε ένα βράδυ και, όχι, δεν ήταν φίλοι - και σκέφτομαι "για δες, ρε συ, ο Λαλάκης έγινε ομορφόπαιδο" ή "απίστευτο, μου μιλάει εδώ και μισή ώρα και δεν έχει πετάξει δέκα μπαρούφες ανά seconde", και η δεύτερη είναι μετά από νύχτες υπέρτατου αλκοολισμού που λίγο η μελαγχολία του μεθυσιού, λίγο η μοναξιά στις μεγαλουπόλεις, λίγο η επιλεκτική μεθυσμένη μνήμη που σε κάνει και παραβλέπεις ότι έκανε πλάτσα πλούτσα την ώρα που έτρωγε και σου έσπαγε το νευρικό σου σύστημα, σ' αυτές τις βραδιές, λοιπόν, πιάνω το κινητό αλληθωρίζοντας και στέλνω μήνυμα πατώντας άλλα αντ' άλλων "ΠΟΥ DΙΣΑI; TI KANE4Σ;" σε σκέφτομαι και τα ρέστα...

Και επειδή οι παραπάνω επανασυνδέσεις μόνο στενοχώριες και μπλεξίματα προκαλούν, είναι επιτακτική ανάγκη να λανσάρουμε μια νέα υπηρεσία, τα hangover numbers, δηλαδή να μπορούμε να μπλοκάρουμε ξεμέθυστοι και πριν από την έξοδό μας συγκεκριμένα τα νούμερα που δεν πρέπει με τίποτα να πάρουμε, κατά λάθος, μεθυσμένοι.

Dardana

# 16 στις 16/1/2006
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros
Συμφωνείτε ???

Tις μετα-χωρισμου ερωτικες συνευρεσεις, συνηθιζω να τις λεω ειτε "αποχαιρετιστηριες βολες" (=> εκεινο το σταδιο που, για παραδειγμα, εχεις χωρισει μεν, αλλα δεν το 'χεις χωνεψει ακομα, οποτε και παλινδρομεις για ενα μικρο διαστημα μεχρι να σου περασει) ή "συνευρεσεις τιμης ενεκεν" αν γινονται μετα απο καιρο κι εφοσον μας εχει φυγει η καψουρα, αλλα επιλεγουμε, στην αναγκη, τα "κορμια" που τα'χουμε μαθει και μας προσφερονται απλοχερα!

Το'χω κανει καποιες φορες, επιλεκτικα, και απολυτα συνειδητα. Δηλαδη ετυχε για παραδειγμα να ημουν για καποιο διαστημα μονη, περνουσα μια χαρα ομορφα, αλλα ειχα αναγκη για σεξ, οποτε εκανα μια μικρη προσωρινη "ανακυκλωση". Ποτέ ομως υπο το κρατος της επηρρειας του αλκοολ - ετσι κι αλλιως κατι τετοιο δεν το συνηθιζα ποτέ.
Αν πηγα με καποιον πρωην και μετα τον χωρισμο, ηταν μονο γιατι ηταν πολυ καλος στο κρεβατι, σε συνδυασμο με τις μακροχρονιες αγαμιες μου! - και μονο γι αυτο.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 17 στις 16/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος Dardana - 16/01/06 09:37
... Το'χω κανει καποιες φορες, επιλεκτικα, και απολυτα συνειδητα. Δηλαδη ετυχε για παραδειγμα να ημουν για καποιο διαστημα μονη, περνουσα μια χαρα ομορφα, αλλα ειχα αναγκη για σεξ, οποτε εκανα μια μικρη προσωρινη "ανακυκλωση". Ποτέ ομως υπο το κρατος της επηρρειας του αλκοολ - ετσι κι αλλιως κατι τετοιο δεν το συνηθιζα ποτέ.
Αν πηγα με καποιον πρωην και μετα τον χωρισμο, ηταν μονο γιατι ηταν πολυ καλος στο κρεβατι, σε συνδυασμο με τις μακροχρονιες αγαμιες μου! - και μονο γι αυτο. ...

Παράθεση:

fyri_fyri

# 18 στις 16/1/2006
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 2.622
Σιγά τη....νοσταλγία!!!

Βολεματάκι το λένε...
Για όλους υπάρχει πάντα ένα toy-boy η ένα toy-girl....

Ο κόσμος είναι πολύς για να κάνεις σε όλους το χατίρι...

# 19 στις 16/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ποτέ των ποτών.

Το παρελθόν είναι παρελθόν.

# 20 στις 17/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by eleana1000
Εχω πικρή εμπειρία με το θέμα πρώην....ο λόγος που χώρισα με τον δικό μου πρώην είναι ότι ήταν κολλημένος με τις πρώην του, και μου εξιστορούσε πώς ήταν οι ερωτικές του συνευρέσεις ( ελπίζω στο παρελθόν ) εν πάσει λεπτομερεια και πόσο καλές ήταν .... κάποια στιγμή δεν άντεξα.

To μεγαλύτερο λάθος που μπορει να κανει καποιος..να ανφερεται εκτενεστερα για τις πρώην τους και πώς το εκανε.. οσο και η κοπέλα να το παίζει ανετη και οτι δεν την ενδιαφερει μεσα της την ενοχλει.. NIGHTELF
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε