Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι χωρισμένοι νοσταλγούν τους πρώην!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 17/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Από το μέλος zoumeri - 16/01/06 03:18
... Το παρελθόν είναι παρελθόν.
...

Παράθεση:
Σωστή ! Απλά μερικές φορές μπερδεύουμε το πρόσφατο παρελθόν με το παρόν...

Tsouknidompoumpoukaki

# 22 στις 17/1/2006
author
Γυναίκα / 61 / Σε διάσταση
Γαλλία
Θέματα: 81
Απαντήσεις: 1.024
'Aρεσαν+: 0%

Υπάρχουν πρώην και πρώην ...

΄Αλλο ο/η πρώην ενός/μιας παντρεμένου/νης ... άλλο ο/η πρώην σε άλλη σχέση ...
Ο πρώην παντρεμένος δε νοσταλγεί την παντρεμένη του ... νοσταλγεί το βόλεμα που είχε!
Η πρώην παντρεμένη δε νοσταλγεί τον παντρεμένο της ... νοσταλγεί τα γνωστά του τρωτά του ...
Ο πρώην σε μια σχέση δε νοσταλγεί την πρώην ... απλώς την μετράει στις πρώην ... και κοκορεύεται ...
Η πρώην σε μια σχέση δε νοσταλγεί τον πρώην ... απλώς δεν έχει βρει κάτι καλύτερο!
Κυνική; ΄Ισως ...
Παντρεμένη; ΄Ισως ...
Χωρισμένη; ΄Ισως ...
Πληγωμένη; ΄Ισως ...
Ανθρώπινο ιδίωμα η νοσταλγία και υποπροϊόν της μοναξιάς ...

Το χτες είνα μια επιταγή που εξαργυρώθηκε. Το αύριο, μια επιταγή χωρίς αντίκρυσμα ... Το σήμερα είναι το μόνο ρευστό που έχουμε στα χέρια μας ...
Κανονίστε την πορεία σας ... Πορεία είναι το μπροστά! Ποορεία πίσω δεν υπάρχει ... Λέγεται υποχώρηση! Κι η υποχώρηση κρύβει δειλία ... ίσως και νοσταλγία ! Για κάποιους! Και η νοσταλγία στιγμών και συναισθημάτων, δεκτή ... η νοσταλγία προσώπων, απαράδεκτη! ΄Αλλωστε έκανες τίποτα για να μην πέσεις σε ... νοσταλγία; Τί; Πριν έπρεπε να το κάνεις ... Ας το θυμάσαι τουλάχιστον από δω και πέρα ...

Ωρες-ώρες ... μαρέσω!

elix_geo

# 23 στις 17/1/2006
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by Tsouknidompoumpoukaki
... Και η νοσταλγία στιγμών και συναισθημάτων, δεκτή ... η νοσταλγία προσώπων, απαράδεκτη! ΄Αλλωστε έκανες τίποτα για να μην πέσεις σε ... νοσταλγία; Τί; Πριν έπρεπε να το κάνεις ... Ας το θυμάσαι τουλάχιστον από δω και πέρα ...

Δηλαδή, τι κηρύττεις, σαν από άμβωνα:
Σβήστε τα όλα και όλους σαν να μην υπήρξαν ή ακόμα χειρότερα, σαν να υπήρξαν σαν εφιάλτες στη ζωή σου-τα πρόσωπα εννοώ-;
Και τραβάτε μπροστά;
Με ένα σφουγγάρι στο χέρι;
Και φέρτε μαυροπίνακες να σβήνω;
...
Και η σκόνη από την κιμωλία να επικάθηται στη ζωή σου και να λευκαίνει τα πάντα. Και φτάνει ένας αγέρας δυνατός να φυσήξει να αποκαλύψει τη γυμνότητά σου!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

Tsouknidompoumpoukaki

# 24 στις 18/1/2006
author
Γυναίκα / 61 / Σε διάσταση
Γαλλία
Θέματα: 81
Απαντήσεις: 1.024

Ε , εσυ ... Ο αμβωνας δεν μου παει καθολου ...

ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ!

Σβήστε τα όλα και όλους σαν να μην υπήρξαν ή ακόμα χειρότερα, σαν να υπήρξαν σαν εφιάλτες στη ζωή σου-τα πρόσωπα εννοώ-;
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ; ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΩ ΕΦΙΑΛΤΕΣ; ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ Η ΙΣΤΟΡΙΑ!
Και τραβάτε μπροστά;
ΑΜ, ΟΧΙ ΠΙΣΩ ... ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΠΙΣΩ ΤΡΑΒΩΝΤΑΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ...
Με ένα σφουγγάρι στο χέρι; Και φέρτε μαυροπίνακες να σβήνω;
ΜΕ ΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ, ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ! ΜΕ ΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ... ΠΑΛΙ ΜΕΝΟΥΝ ΙΧΝΗ! ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΕΡΟ! ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΤΑΙ! ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ Ή ΧΕΡΙ, ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ, ΝΕΡΟ; ΤΑ ΙΧΝΗ ΔΕΚΤΑ ... ΜΑ ΑΝ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ... ΝΑ ΤΟ ΤΟ ΝΕΡΟ, Ε, ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ... ΝΑ ΣΒΗΣΟΥΝ ΟΛΑ! ΙΧΝΟΣ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΕΙ ... ΚΑΙ ΦΕΡΤΕ ΜΑΥΡΟΠΙΝΑΚΕΣ ΝΑ ΣΒΗΝΩ ...

Και η σκόνη από την κιμωλία να επικάθηται στη ζωή σου και να λευκαίνει τα πάντα. Και φτάνει ένας αγέρας δυνατός να φυσήξει να αποκαλύψει τη γυμνότητά σου!
ΚΑΙ Η ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΜΩΛΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΑΘΗΤΑΙ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΟΥ ... ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΜΕ ΕΚΧΥΛΙΣΜΑ ΤΣΚΟΥΚΝΙΔΑΣ ... ΓΙΑ ΡΥΠΑΡΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΙΠΑΡΑ ΜΥΑΛΑ!
ΚΑΙ ΝΑΙ, ΝΑ ΦΥΣΗΞΕΙ ΕΝΑΣ ΑΓΕΡΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗ ΓΥΜΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ!
ΓΥΜΝΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΟΥ ΕΡΩΤΑ, ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ! ... ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΦΑΛΜΑΤΑ ΑΛΛΩΝ ...
ΚΑΙ ... ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ!

ΕΛΙΞ; ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ... ΚΑΙ Μ΄ΕΣΤΕΙΛΕΣ ...
Ωρες-ώρες ... μαρέσω!

elix_geo

# 25 στις 18/1/2006
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by Tsouknidompoumpoukaki

Τώρα εγώ σε κυνηγάω ή εσύ;
Εγώ σε στέλνω ή με στέλνεις;
Γμτ, πρέπει να φτιάξω ένα εκχύλισμα-δυναμίτη για λιπαρά μυαλά!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 26 στις 18/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγω παλι γιατι δεν επιθυμω να δω καμια τους δε ξερω....
Για μενα ειναι κοροιδια αυτο που γινεται...να γυρνας ειτε αντρας ειτε γυναικα για ενα στα γρηγορα....
Αυτο πηγαζει απο χαμηλη αυτοεκτιμηση λογο του οτι δεν μπορεις να ζευγαρωσεις με κανεναν/καμια μετα απο το χωρισμο....

Louise_

# 27 στις 18/1/2006
author
Γυναίκα / 63 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 1.522

Παράθεση:
Originally posted by Nikos25
Εγω παλι γιατι δεν επιθυμω να δω καμια τους δε ξερω....
Για μενα ειναι κοροιδια αυτο που γινεται...να γυρνας ειτε αντρας ειτε γυναικα για ενα στα γρηγορα....
Αυτο πηγαζει απο χαμηλη αυτοεκτιμηση λογο του οτι δεν μπορεις να ζευγαρωσεις με κανεναν/καμια μετα απο το χωρισμο....

Ή με πιο απλά λόγια ακόμα, ξαναζεσταμένη σούπα (μπλιαχ).

Γενικά είναι οπισθοδρομική συμπεριφορά.

rc-31

# 28 στις 18/1/2006
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Θέματα: 217
Απαντήσεις: 798
Συμφωνώ !!!!

Είναι απόλητα λογικό ,μετα απο πάροδο του χρόνου ,να αναζητάς την συντροφιά ενός ατόμου που ηδη γνωρίζεις ,απο το να συνάψεις μια νέα σχέση.
Στο ενδιάμεσο μεταξύ γέννησης και θανάτου , ολα είναι δανεικά ,είτε νομίζουμε οτι μας ανήκουν είτε όχι Ο χρόνος δεν κλείνει τις πληγές , απλως απαλύνει τον πονο !

GIORGOSSPE

# 29 στις 30/1/2006
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 35
εγω την νοσταλγω καθε μερα καθε ωρα καθε στιγμη αλλα τι να το κανεις οταν ξερεις οτι δεν θα ξαναγυρισει ποτε..

aleomai

# 30 στις 30/1/2006
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χολαργός
Απαντήσεις: 63
Προσωπικά έκανα το παν για να μην "παρασυρθώ" από τις ερωτικές αναμνήσεις με την πρώην μου (δεν μ' αρέσει αυτή η λέξη τελικά...) και να μην βρεθούμε.

Ο λόγος είναι το καθαρό μυαλό, για να προχωρήσουμε και οι δύο.
Αντίστοιχα δρω και στο θέμα "επαφές με πρώην για καφεδάκια και άλλα".
Κομμένα.

Φίλους έχουμε, γυναίκα ψάχνουμε, η πρώην που κολλάει;;;

αυτά.

Arxangel

# 31 στις 31/1/2006
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
Την έχω πατήσει πολλές φορές μ'αυτές τις αηδίες περι πρώην. Ας ωριμάσουμε επιτέλους. Κάποιος θα ξαναπληγωθεί....
1.Για να γυρίσεις σε μια πρώην σημαίνει ανασφάλεια κι αδυναμία χαρακτήρα.

2.Κι αν το πισωγύρισμα είναι μόνο για το sex....Η ζωή μας δεν πρέπει να
στηρίζεται μόνο σ'αυτο. Η ηθικη μας που πήγε????????

2.Αν την έδιωξες και τώρα γυρνάς ας το σκεφτόσουν καλύτερα τότε.

3.Αν σε έδιωξε ένας λόγος παραπάνω για να μην πέσεις.

4.Πότε δεν μιλάμε για πρώην σε καινουργιους συντροφους κι αν επιμενουν τους το κοβουμε με ωραιο τροπο.

Είναι δύσκολο να λειτουργείς με κανόνες ειδικά στα ζητήματα καρδιάς αλλά μόνο έτσι προστατευεις τον εαυτο σου και τους άλλους.
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει απλά πιο δυνατό.............

# 32 στις 2/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπάαα...Άστο καλύτερα!

Άν και έχω ακούσει πως είναι αλήθεια και μάλλον αλήθεια είναι...
Προσωπικά δεν θα το εκανα...
Γυρίζουμε σελίδα....
Μια για πάντα!!!

krikrina

# 33 στις 5/9/2007
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 6
Όταν κάτι καινούργιο στη ζωή μας ,μας απογοητεύει συνήθως αναζητάμε παρηγοριά στο παρελθόν που καθότι γνώριμο δε το φοβόμαστε .... Εκεί ξέρουμε , ακόμα κι αν πληγωθήκαμε απ΄αυτό , είναι κομμάτι του εαυτού μας, δε φοβόμαστε αλλά νιώθουμε μια περίεργη ψευδαίσθηση ασφάλειας... Ακόμη και η ερωτική συνεύρεση είναι εγγυημένη και γνώριμη .Το καινούργιο το φοβόμαστε γιατί είναι κάτι άγνωστο δεν το ξέρουμε , μπορεί να μας πληγώσει , να μας διαλύσει και δεν ξέρουμε πως θα γίνει αυτό . Γι ΄αυτό στην πρώτη στραβή με το καινούργιο αρχίζει η ιστορική αναδρομή στο παρελθόν !
λενια.αςυαρ.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε