Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παιχνίδι φαντασίας! (για μικρούς και μεγάλους)

Σελίδα : 1

blur_28

# 1 στις 23/4/2003
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 197
'Aρεσαν+: 0%

Παιχνίδι φαντασίας! (για μικρούς και μεγάλους)

Γράψτε τη δική σας ιστορία με....20 λέξεις!

Δράκος, Τίγρης, Πρίγκηπας, Βασιλοπούλα, Βάτραχος, Φιλί, Χυδαίο, Ναι, Αραχνοφοβία, Παραμύθι, Πράσινος, Όνειρο, Λιβάδι, Κατάδεσμος, Λαιμητόμος, Κόκκινο, Γιούπι, Αλχημεία, Αποτοξίνωση, Παιδί

-----------------------------------------------------------------------------------------

Η καλή γιαγιά λέει ένα παραμύθι στο παιδί:

Μια φορά και....δυο καιρούς, στην εξωτική χώρα της Βεγγάλης, ήταν ένας πρίγκιπας που αγάπησε μια πανέμορφη βασιλοπούλα. Η βασιλοπούλα όμως έπασχε από αραχνοφοβία και δεν μπορούσε να φιλήσει τον πρίγκηπα γιατί κάθε βράδυ έβλεπε στο όνειρό της αράχνες και....τρόμαζε!

Τι να κάνει λοιπόν ο πρίγκηπας; Έπρεπε να αναζητήσει τη λύση του γρίφου και να λύσει τον κατάδεσμο που βασάνιζε τη βασιλοπούλα. Ξεκίνησε λοιπόν τη αναζήτησή του με τον πιστό και αφοσιωμένο φίλο του: Την τίγρη της Βεγγάλης!

Περπατώντας μαζί 1000 μέρες και....2391 νύχτες, βρεθήκανε σε ένα κατά-πράσινο λιβάδι με μια μικρή λιμνούλα στη μέση. Ο πρίγκηπας έσκυψε και είδε ένα βάτραχο να του χαμογελά! Αμέσως έβγαλε μια μύγα απ'το ταγάρι του και την έδωσε στο βάτραχο. "Γιούπι", φωνάζει ο βάτραχος και την καταπίνει! "Η βασιλοπούλα μου είναι άρρωστη με μια βρωμερή, χυδαία αρρώστια. Νομίζω ότι της έχουν κάνει μάγια", λέει ο πρίγκηπας στο βάτραχο.... "τι να κάνω;" / "Θα πας να βρεις τον κόκκινο Δράκο στην παρακάτω σπηλιά, αυτός ξέρει!"

Μπαίνει στη σπηλιά ο πρίγκηπας και ακούει μια βροντερή φωνή: "Εσύ είσαι ο πρίγκηπας της Βεγγάλης;" / "Ναι", απαντάει ο πρίγκηπας. / "Για να σου δώσω το ξόρκι που λύνει τα μάγια, πρέπει να μου αποδείξεις τη γενναιότητά σου! Θα βάλεις το κεφάλι σου κάτω απ'αυτή τη λαιμητόμο κι εγώ θα φυσήξω. Αν είσαι τυχερός δεν θα καεί το σχοινί που την κρατάει και εσύ...θα ζήσεις!"

Τι να κάνει λοιπόν ο πρίγκηπας; Θα έδινε ακόμα και τη ζωή του για ένα αληθινό φιλί της βασιλοπούλας του! Έβαλε λοιπόν το κεφάλι του και περίμενε. Όμως....ο Δράκος δεν φύσηξε! "Μου απόδειξες τη γενναιότητά σου", είπε, "και πόσο αγαπάς τη βασιλοπούλα σου. Πάρε λοιπόν αυτό το μαγικό ξόρκι με τη συνταγή της αλχημείας και έτσι θα λυθεί ο κατάδεσμος που τη βασανίζει!"

Χαρούμενος ο πρίγκηπας γύρισε καμαρωτός πάνω στην πλάτη της καλής του τίγρης. Έκανε την αλχημεία, η βασιλοπούλα αποτοξινώθηκε και κέρδισε το φιλί του!

Και έτσι....ζήσανε αυτοί καλά, κι εμείς......στα ίδια!!!!!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Υ/Γ: Το παραμυθάκι μου είναι συμβολικά αληθινό! Όλο και κάτι μπορεί να πει κανείς απ'τη δική του ζωή μ'αυτές τις.....20 λέξεις! Φιλιάαααα!!!!!!!!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.