Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκεί…γύρω στη 1 τη νύχτα… θέλω να μου τελειώνουν τα τσιγάρα.

Σελίδα : 1

elix_geo

# 1 στις 27/11/2004
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
'Aρεσαν+: 0%

Εκείβγύρω στη 1 τη νύχταβ θέλω να μου τελειώνουν τα τσιγάρα.

Εκείνη την ώρα...
Που όλα τα περίπτερα της γειτονιάς μου είναι κλειστά...

Και ξέρω, από το πρώτο ραντεβού κιόλας - θυμάσαι, εκείνο το Σεπτεμβριάτικο απόγευμα που γνώρισα τον περιπτερά της γειτονιάς σου, χα χα, πριν από σένα, που ήταν συμπαθέστατος και σκέφτηκα: να, από δω θα αγοράζω τσιγάρα και εδώ γύρω θα συχνάζω, στην συμπαθητική πλατειούλα, και από δω θα παίρνω σοκολάτες να σε γλυκαίνω και καμιά φορά πικρές, να σε πικραίνω, γιατί θα με έχεις πονέσει, εδώ γύρω θα πλέξω τη ζωή μου με τους κισσούς στα γύρω δέντρα και με τα κυματιστά μαλλιά σου θα πλέξω την καρδιά μου και με τις περίπλοκες σκέψεις σου θα πλέξω τις δικές μου -, από τότε λοιπόν ξέρω ότι μένει ανοιχτό όλη τη νύχτα.
,,,
Εκείνη την ώρα θέλω να μου τελειώνουν τα τσιγάρα.

Και να έρχομαι εκεί στο δικό σου περίπτερο.
Πού ξέρεις, μπορεί και συ καμιά φορά να ξεμείνεις από τσιγάρα, 1 η ώρα τη νύχτα και να βρεθούμε εκεί.

Και μη φανταστείς ότι δεν το ξέρω ότι και συ το ίδιο κάνεις καμιά φορά- δηλαδή να ξεμένεις από τσιγάρα, να ξεμένεις από ζωή, να ξεμένεις από γλύκα, 1 η ώρα τη νύχτα, που τα άλλα περίπτερα είναι κλειστά και οι άλλοι άνθρωποι είναι κλειστοί και τα ζαχαροπλαστεία είναι κλειστά και να έρχεσαι στο περίπτερο, το δικό μας πια περίπτερο- και που όταν το κατάλαβε ο περιπτεράς ότι τόχαμε κάνει δικό μας, να, κάτι χαμόγελα μέχρι τ΄αυτιά, αφού μού έδωσε και παραπάνω ρέστα, τάχε χάσει απ΄τη χαρά του- όπου τόσα αστεία είχαμε κάνει και τόσα και πιο πολλά θα κάναμε αν είμασταν μαζί ακόμα και το ξέρεις καλά αυτό, εντάχει;
Πες μου, ποια μέρα θα ξεμείνεις από τσιγάρα;

Και ο περιπτεράς να χαμογελάσει πονηρά και χαρούμενα σαν μας δει μαζί εκεί, να παίρνουμε τσιγάρα και να σκεφτεί πως ξανά είμαστε μαζί- ξέρω λοιπόν εγώ γιατί συμπάθησα τον περιπτερά σου, γιατί κάθε νύχτα ελπίζει να με δει να πλέκω τη ζωή μου με τους κισσούς στα δέντρα γύρω, και μάλιστα τον είδα μια φορά κρυφά να τους ποτίζει για να μη μαραθούν και μαραθεί και η ζωή μου- και ακόμα, φαντάζομαι θα σου έχει πει κάποια φορά συνωμοτικά: ξέρεις, πέρασε χτες βράδυ από δω και πήρε μονο δυό πακέτα για να ξεμείνει ξανά και να έρθει σήμερα, για κοίτα γύρω μήπως και τον δεις!

Πώς και να μη συμπαθήσεις τέτοιο περιπτερά!
Και πώς να μην καπνίζεις δυό πακέτα την ημέρα για να ξεμένεις στη 1 η ώρα τη νύχτα!
και πως να μην πηγαίνεις και συ κρυφά να ποτίζεις τους κισσούς, να ποτίζεις τις ελπίδες σου
Εσείς,,,
Είτε καπνίζετε είτε όχι,,,
τι θα θέλατε να γίνει,,,
στη 1 τη νύχτα,,,
για να θυμηθείτε ή και να βρείτε αυτήν/όν που σημάδεψε τη ζωή σας!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 2 στις 27/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μήπως πρέπει να αρχίσω να καπνίζω . . ..

μιας και όμποε δεν ξέρω

EPILEKTIKH_panidonistria

# 3 στις 27/11/2004
author
Γυναίκα / 69 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 1.714
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άφωνη και συγκινημένη!!!!!!!

Χαίρομαι τις ευαισθησίες σου!!!

Η Επιλεκτική
Ό,τι μάθαμε για να επιβιώσουμε, μας είναι άχρηστο για να ΖΗΣΟΥΜΕ! Εδώ http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=1662&page=3 βρίσκεται η αιτιολόγηση του ψευδωνύμου μου.

lianna

# 4 στις 28/11/2004
author
Γυναίκα / 69 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.055
οτι πιο τρυφερο εχω διαβασει μεχρι σημερα.Ξερεις να συγκινεις και ναγγιζεις καρδιες

Mike16

# 5 στις 28/11/2004
author
Ανδρας / 35 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 39
1 η ωρα τη νυχτα... Εκει που ολοι τους κοιμουνται ,εκει που ολοι αδιαφορουν για το τι συμβαινει γυρω τους ,εκει που ολοι ονειρευονται. Εκει 1 η ωρα τη νυχτα θελω να δω το αγγελικο της προσωπο κατω απο το γνωστο αμυδρο φως της λαμπας απεναντι απο το σπιτι της. Εκει θελω να μου χαμογελασει και ο μαυρος ουρανος μονομιας να γινει γαλανοτερος παρα ποτε .Και τοτε 1 η ωρα τη νυχτα να την παρω απο το χερι οπως καναμε παλια και να παμε στο γνωστο παρκακι 1 η ωρα τη νυχτα και να μεινουμε εκει σφιχτα αγκαλιασμενοι και να ευχομαστε οπως καποτε να παραμεινει για παντα 1 η ωρα τη νυχτα...
Η υπαρξη μας οριστηκε απο κατι αγνωστο.Αυτο που εξαρταται απο εμας ειναι το πως θα την διαμορφωσουμε

Tsouknidompoumpoukaki

# 6 στις 28/11/2004
author
Γυναίκα / 62 / Σε διάσταση
Γαλλία
Θέματα: 81
Απαντήσεις: 1.024

Στριφογυρίζω, πάλι και πάλι και πάλι ...

Γμτ, δεν πάει άλλο! 16.203 πρόβατα και τίποτα! Ποιος μ.... μου είπε να μετράω πρόβατα? Πετάω με φόρα τα σκεπάσματα. Εκνευρισμός στο έπακρο, σαν χθες, στη 1 η ώρα τη νύχτα! Και ποιος μας σώζει τώρα? Θέλω να κοιμηθώ, αλλά πώς? Πες μου πώς? Βαθειές αναπνοές, μέτρηση σφιγμών (και γμ το σχέδιο, ενδείκνυταιι από ψυχολόγους βέβαια σε στιγμές άγχους), εισπνοή, εκπνοή, εισποή, εκπνοή, εκπνοή, εκπνοή, εισπνοή! Θάλασσα τα ΄κανα και είναι και τρίχες! Εκνευρισμός σε ρε (γμτ) μείζονα, αλλέγκρο, κρουστά ή πνευστά? Ας είναι ... όμποε! Οκ, λοιπόν έχουμε και λέμε ... νερό, στροφή, pipiroom και στροφή προς τα ΄κει ... Επιστρέφω δριμύτερη προς το αντικείμενο της λατρείας μου! Επιστροφή στο κρεββάτι μου! Το κοιτάω με άδολη λατρεία! Η αλήθεια είναι ότι το φλερτάρω ξεδιάντροπα, του σιγοψιθυρίζω γλυκόλογα, αγγίζω χαδιάρικα τα σεντόνια του και γλυστράω απαλά από κάτω! Και κλείνω τα μάτια ... 1 πρόβατο, 2 πρόβατα, 3 πρόβατα, 4 μια σκέψη, 5 μια άλλη σκέψη, 6 άλλη μια σκέψη, 7 μια σκέψη, 8 ... δεν έχω τσιγάρα, 9 ... δεν έχω τσιγάρα, 10 ... δεν έχω τσιγάρα, 11 ... 1 η ώρα τη νύχτα σαν χθες, 12 ... 1 η ώρα τη νύχτα σαν προχθές, 13 ... 1 η ώρα τη νύχτα σαν ... τότε που έφυγες, 14 ... 1 η ώρα τη νύχτα στο περίπτερό σου να ψάχνω τσιγάρα (εσένα έψαχνα, στο είπα ... δεν το άκουσες όμως), 15 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που μου χαμογελούσε ο περιπτεράς που σου ΄παιρνα σοκολάτα ... υγείας , 16 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που μου χαμογελούσες τρώγοντας τη σοκολάτα σου, 17 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που κολλούσες το κορμί σου μισοξύπνιο μισοκοιμισμένο επάνω μου ... 18... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που άπλωνα τα χέρια κι ήσουν μέσα, 19 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που κάναμε έρωτα αργά νωχελικά, 20 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που μου ΄κανες έρωτα, 21 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που σου ΄κανα έρωτα, 22 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που κάναμε έρωτα άγρια, παθιασμένα ... 23 ... 1 η ώρα τη νύχτα... σαν τότε που μου γαργαλούσες τις πατούσες και φιλούσες ένα ένα τα δαχτυλάκια των ποδιών μου, 24 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... σαν τότε που ... έψαχνα περίπτερο και πέσαμε ο ένας πάνω στον άλλο στο ... "περίπτερο" της γειτονιάς σου, ψάχναμε και οι δύο για τσιγάρα, 25 ... 1 η ώρα τη νύχτα ... Και άντε εσύ να βρεις περίπτερο ... τέτοια ώρα! Ακόμη κι αυτό της γειτονιάς σου κλείνει πια τη νύχτα! Τα ΄κονόμησε ο περιπτεράς - δεν θυμάμαι τώρα αν όταν μου ΄δωσε λάθος τα ρέστα - αν το λάθος ήταν υπέρ εμού ή υπέρ αυτού! Μάλλον υπέρ αυτού ήταν!

Δύο λύσεις μείνανε λοιπόν ... Η μια είναι να διαβάσω την 25η ώρα για 1000στή φορά ... Η άλλη? Να πάρω σβάρνα τα περίπτερα sxeseis.gr, yahoo messager, icq.com ή ... να πάρω σβάρνα τους δρόμους ή να πάρω των ομματιών μου ... ή να σε πάρω τηλέφωνο ... ή ....
1 πρόβατο, 2 πρόβατα, 3 πρόβατα, 4 ...
Ωρες-ώρες ... μαρέσω!

# 7 στις 28/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να μπορούσα μπορούσα να έφτανα δίπλα του..1 η ώρα την νύχτα..να έκανα χιλιόμετρα πετώντας..οι ώρες-δευτερόλεπτα..τον βλέπω..κοιμάται βαθιά κάτω απο τα βαριά παπλώματά του..κάνει κρύο μέσα στο δωμάτιο του..τα καλοριφέρ κλειστά..αύριο έχει δουλειά και πρέπει να ξυπνήσει νωρίς..κι εγώ απαλά δίπλα του..ετσι σιγά σιγά μην τον ξυπνήσω..σε μία γωνιά του μικρού του κρεβατιού.Τον κοιτάζω..1 η ώρα το βράδυ..ακόμα ναι..ο χρόνος έχει σταματήσει..του δίνω απαλά ένα φιλί απο μακριά και απομακρύνομαι..ο χρονος έχει ξαναξεκινήσει...

Alximistria

# 8 στις 28/11/2004
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 15

Ενα αχ..Δεν φτανει..

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΠΡΙΝ..ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 12..
ΟΧΙ ΜΙΑ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΡΑ..
ΝΑ ΖΟΥΣΑ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΑΣ..
ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΤΑ ΣΚΑΛΙΑ..ΜΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΦΟΠΛΙΣΤΙΚΑ ΒΑΡΥ ΧΑΜΟΓΕΛΟ..ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΣΕ ΑΚΟΥΩ..ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΧΑΘΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ..
ΚΟΚΚΙΝΗΣΑ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΜΕ ΦΙΛΙΣΕΣ...ΚΟΚΚΙΝΗΣΑ ΣΤΑ 26 ΜΟΥ..ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΜΗΧΑΝΙΑ..ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΠΗΓΟΥΝΙ ΜΟΥ ΓΕΛΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΦΙΛΑΣ...?

ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ..ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ..
ΓΟΝΑΤΙΣΕΣ..
ΜΕ ΡΩΤΙΣΕΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ..
ΓΕΜΙΣΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΝΕΙΡΑ..ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ..
ΑΓΑΠΗ..
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..
ΚΙ ΟΜΩΣ.
ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ..ΜΕΡΑ..ΜΗΝΑ..ΚΡΥΦΟΚΟΙΤΑΖΩ ΤΑ ΣΤΟΛΙΔΙΑ..ΤΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΔΙΑΛΕΞΑΜΕ..
ΣΕ ΕΧΑΣΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..
ΣΕ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΟΛΙΣΕΙ ΔΕΝΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ..ΒΡΙΣΚΩ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΜΟΝΗ..ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΕΡΧΕΣΑΙ..
ΟΤΙ ΕΛΕΙΨΕΣ ΤΑΞΙΔΙ..
ΟΤΙ ΤΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΩΡΑ..ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ..ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΑΛΛΑΖΩ..ΑΛΛΑΞΕΣ..

........................................................................................................................................................................................................

# 9 στις 28/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
υπάρχει καλύτερη αφορμή από τσιγάρα;; φυσικά και όχι .......τσιγάρα λοιπόν και πάλι τσιγάρα ...άντε και μια σοκολατιτσα μπας και τον γλυκάνω......

χμμμμμμμ μόνο μην μας βγει αντικαπνιστής .....τότε .....τι κάνουμε;;;

λέτε να κάνει καλα τη δουλίτσα της η σοκολατιτσα;;

TARATATAgr

# 10 στις 28/11/2004
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 543
Τελικά ......Δον Ελιξ δεν χρωστάς καλό να κάνεις.
Είδα και έπαθα να κόψω το κάπνισμα και πάνω
που τα κατάφερα μου έβαλες πάλι το ζιζάνιο μέσα μου
και σκέφτομαι σοβαρά να πάω στο περίπτερο ............
Στο περίπτερο ....... εκεί στη γωνία........με τον καραφλό περιπτερά .
Και να πάρω πουρα , τα πιο μεγάλα πούρα που έχει ,
να καθίσω στο παγκάκι και να τα καπνίσω ολα , μέχρι να τσαρουχιασει η γλώσσα μου.................

Υ.Γ
Και .........αν δεν έρθει.............. θα έχω ευχαριστηθεί κάπνισμα , τουλάχιστον.
Τσοπανάκος ήμουναβββπροβατάκια φύλαγα. ( Έψαξα γη και ουρανόμια περπατώ και μια πετώ στων δύο κόσμων το κενό να βρω την χαραμάδα )

monaxikos_lykos

# 11 στις 28/11/2004
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 43
Ax...τι μου κανες αποψε...
τα ματια μου γεμισαν απο κεινη μα η μορφη της ΅πνιγηκε΅ μεσα στα δακρυα μου....
ειχα χρονια να σκεφτω κ μου θυμησες αποψε εκεινο το βραδυ που τη γνωρισα.
σε γιορτη σε μια κοινη γνωστη...ηταν που της ζητησα ενα τσιγαρο γιατι ειχα ξεμεινει...
αυτο ηταν,δυο χρονια μετα μεναμε μαζι κ δυο χρονια μετα τη σηκωσα στα χερια να περασουμε το κατωφλι του σπιτιου μας εγω με το κουστουμι κ αυτη με νυφικο....
ολα ξεκινησαν απο ενα πακετο τσιγαρα...τωρα εχω μονο αυτα τα τσιγαρα,αφου τα καναμε χαλια τα υπολοιπα τελειως....
τωρα οταν ερχεται 1 η ωρα κ ολα ηρεμουν ψαχνεις κατι το μυαλο για να κουρασεις να μη σκεφτεται να μη θυμαται να ειναι χωμα να παραδωθει στην αγκαλια του μορφεα
να ειναι παντα καλα το μωρο μου κ ευχομε καθε σταγονα δακρυ μου να ειναι μια ευτυχισμενη στιγμη της.......
Μισω αυτους που μ'αγαπησαν γιατι δεν μου εδωσαν ποτε αυτα που μου εδωσες εσυ χωρις ποτε να μ'αγαπησεις...

quite

# 12 στις 28/11/2004
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
στις 1.30 το μονο που θελω ειναι να μην χρειαστει να ξυπνησω.
παντρεμενος βλεπεις .
και σε αλλη φαση της ζωης.

χαιρομαι παντως ,αλλα και λυπαμαι με την ξεγνοιασια της νεολαιας.

το τσιγαρο το εκοψα 10 μηνες πριν το πρωτο παιδι....το ξερω το τσιγαρο..

σου εχω λοιπον ενα διλημα.

την κοπελα ή το τσιγαρο;;;

Υ.Γ.
αυτο που εγραψες ειναι πολυ ομορφο.

# 13 στις 28/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
Εσείς,,,
Είτε καπνίζετε είτε όχι,,,
τι θα θέλατε να γίνει,,,
στη 1 τη νύχτα,,,
για να θυμηθείτε ή και να βρείτε αυτήν/όν που σημάδεψε τη ζωή σας!

Πιστεύω ότι είναι νωρίς για ν'ακούσεις μια φιλική συμβουλή, αλλά εγώ θα σου τη δώσω.

Κανένας άνθρωπος, κανένας τόπος, κανένα πράγμα δεν ασκεί την παραμικρή δύναμη επάνω μας... εκτός και αν τους δώσουμε εμείς την εξουσία να το κάνουν.

Όσο έντονα και αν είναι τα συναισθήματα τώρα, θα καταλαγιάσουν με τον καιρό.

Φιλικά,

Tsouknidompoumpoukaki

# 14 στις 28/11/2004
author
Γυναίκα / 62 / Σε διάσταση
Γαλλία
Θέματα: 81
Απαντήσεις: 1.024

Παράθεση:
Originally posted by pontiaki
υπάρχει καλύτερη αφορμή από τσιγάρα;; φυσικά και όχι .......τσιγάρα λοιπόν και πάλι τσιγάρα ...άντε και μια σοκολατιτσα μπας και τον γλυκάνω......

Δεν έχεις παρά να ζυγιστείς καλέ ...

Ωρες-ώρες ... μαρέσω!

# 15 στις 28/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Tsouknidompoumpoukaki

Παράθεση:
Originally posted by pontiaki

Δεν έχεις παρά να ζυγιστείς καλέ ...

δεν υπάρχει λόγος να ζυγιστώ εγώ.....για εκείνον προορίζεται η σοκολατιτσα....λες να τον ζυγίσω πρώτα και μετά να του δώσω την σοκολατιτσα;;;

# 16 στις 29/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by monaxikos_lykos
να ειναι παντα καλα το μωρο μου κ ευχομε καθε σταγονα δακρυ μου να ειναι μια ευτυχισμενη στιγμη της.......

Eίναι σημαντικό μετά από έναν χωρισμό να κρατάμε καλές αναμνήσεις από το πρόσωπο, με το οποίο κάποτε μοιραστήκαμε κοινές στιγμές ευτυχίας. Δεν συμβαίνει πάντα έτσι.
Θα πρέπει να νιώθεις ευτυχής γι αυτό.

Άλλωστε το είδα και σε άλλο σου post ότι τα έχεις καλά με το μέσα σου. Δε λέω άλλα, για να μη χάσεις τον αυθορμητισμό σου.

unique1

# 17 στις 29/11/2004
author
Ανδρας bi / 65 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 63

Εκεί, στις 1 η ώρα τη νύχτα...

... θα ήθελα να μην με πήγαινες σπίτι....
... να μην με αποχαιρετούσες με ένα φιλί...
... να μην έχανα τα μάτια σου
... και να προσπαθώ να κοιμηθώ μόνο με την μορφή σου

Θα ήθελα να μην έφευγες, αλλά να με κρατούσες απλά αγκαλιά μέχρι το πρωϊ, να αισθάνομαι στην αγκαλιά σου την στοργή, την θαλπωρή και την ασφάλεια ...

Εκεί, στις 1 η ώρα τη νύχτα, μου λείπεις ακόμη...

observer1

# 18 στις 29/11/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Οι ψυχολόγοι αυτό το λένε νομίζω υποτροπιασμό.
Το παρελθόν είναι παρελθόν.
(Και η σκάφη σκάφη).
Για να γίνει το παρελθόν και να μην συνεχίζεται ως παρόν και πιθανότατα ως μέλλον υπάρχουν ανυπέρβλητα εμπόδια-αιτίες. Αυτά συνήθως συνεχίζουν να υπάρχουν, αλλά σε στιγμές αδυναμίας τα αγνοείς και κάνεις το λάθος.
Στις αδύναμες αυτές στιγμές πρέπει να ανακτάς το κουράγιο σου και να αντέχεις τη στέρηση του τσιγάρου. Καλό θα σου κάνει, το πρωί ο περιπτεράς της γειτονιάς θα ανοίξει πάλι.
Το στερητικό σύνδρομο του τσιγάρου είναι σαφέστατα λιγότερο οδυνηρό.
Και οι συνέπειες υποτροπιασμού στο κάπνισμα λιγότερο βλαβερές στην ψυχική μας υγεία.
Το να ανακατέψεις ακόμα και το τασάκι και να καπνίσεις τις γόπες (ήδη καπνισμένα τσιγάρα) λιγότερο κακό θα σου κάνει.

Υ.Γ. Το άγαλμα στην μικρή την πλατειίτσα θυμάται έρωτες αλλά και απίστευτα μεγάλα λάθη.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 19 στις 29/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εκεί γύρω στις 1 και ... μου συνέβη το ομορφότερο και τελικά το τραγικότερο στη ζωή μου μέχρι τώρα ...
Θα ήθελα να το ζούσα ξανά ,μα με διαφορετική κατάληξη !
Θα ήθελα να μπορούσα να άλλαζα το χρόνο των γεγονότων ... και ''καθαροί'' από όλα να το ζούσαμε ... όπως του άρμοζε .
Σε εκείνη τη στροφή , μοιραία , αλλά ... μοναδική !

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost