Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτικές Σχέσεις -Θέλω να φύγω και δεν μπορώ! - ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ

Σελίδα : 1

Mike16

# 1 στις 28/11/2004
author
Ανδρας / 34 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 39
'Aρεσαν+: 0%

Ερωτικές σχέσεις -θέλω να φύγω και δεν μπορώ! - Απαντηθηκε

Μυρτω μου..Sorry,που σε εχω πρηξει με τις συνεχεις μου ερωτησεις αλλα βλεπεις δεν εχω που αλλου να τα πω και να παρω μια σοβαρη και σωστη απαντηση..
Ακου λοιπων το νεο προβλημα που προεκυψε στην σχεση μου(Ο Θεος να την κανει!!).Θα θυμασαι που σου ειχα πει οτι η κοπελα μου σκεφτονταν τον πρωην..Ε...λοιπων αυτο το ξεπερασαμε αφη στιγμης ακολουθησα τις συμβουλες σου (Thanx a loτ) εχθες μαλιστα παραδεχτηκε πως ουδεμια σχεση εχω εγω με τον πρωην και πως ειμαι κατα τι καλυτερος.Επισης,θα θυμασαι πως μπηκε και μια αλλη κοπελα στην ζωη μου η οποια εχθες και αυτη μου εδειξε καθαρα το ενδιαφερον της. Το δια'ταυτα..Εχθες λοιπων βγηκαμε για εναν καφε,μετα απο πολυ καιρο αφου αντιμετωπιζε καποια σοβαρα οικογενιακα προβληματα(Χωρισμενοι Γονεις.Καταλαβαινεις υποθετω).Κι αφου συζητησαμε αρκετα μου ειπε αυτα που σου εγραψα...Την χαρα μου δεν στην περιγραφω. Αλλα μετα συνεβει κατι το οποιο ηρθε να επισκιασει την καλη μου διαθεση..Τα νευρα της. Ανεκαθεν οταν υπηρχε καποιο προβλημα η νευρικοτητα της ηταν πολυ υψηλη,αλλα αφου το γνωριζα οτι υπηρχε προβλημα εκανα την "παπια".Χθες ομως και αφου τα προβληματα τα οποια ειχε ξεπεραστηκαν εκει που καθομασταν στην καφετερια σε καποια στιγμη η διαθεση της επεσε αποτομα.. Τι επαθες την ρωτησα: Μηπως εκανα κατι? "Οχι" μου απανταει "εχω απλως νευρα". Εγω προσπαθησα οσο μπορουσα να της φτιαξω την διαθεση αλλα αυτη ηταν αποτομη. Να μην στα πολυλογω την πηγα μεχρι το σπιτι και εκει που την καληνυχτιζα μου λεει "Τα νευρα μου δεν εχουν να κανουν με σενα" Τοτε?τις λεω με ποιον εχουν "Αστο" μου απανταει και ετσι την αφησα σπιτι της. Οταν επεστρεφα σκεφτομουν. Τι? τα παντα τι εχω κανει για αυτην το ποσο πολυ την ανεχομαι την αλλη κοπελα..Και τοτε πιανω το κινητο μου και γραφω το μηνυμα." Τελειωσαμε δεν αντεχω αλλο με κουρασες" ολο αυτο εβγαινε απο μεσα μου ηθελα να το πω ηταν αυτο που αισθανομουν.Αλλα ξαφνικα,κατι με κρατησε απο το να το στειλω. Το σκεφτομαι ολη την ημερα θελω να την παρω να της το πω αλλα δεν μπορω κολλαω την τελευταια στιγμη.. Τι μου συμβαινει μηπως εχω αρχιζει να τρελαινομαι? Γιατι το συζητησα και με τον κολλητο μου σημερα το πρωι και μου ειπε χαρακτιριστηκα " Καλα αγορι μου εισαι εντελως ανωμαλος. Εγω θα ειχα φυγει προ πολλου και θα ειχα παει με την αλλη" Μα εγω δεν την θελω την αλλη...Δηλαδη μου αρεσει αλλα δεν μπορω να φυγω απο την τωρινη. Μυρτω μου ΒΟΗΘΕΙΑ γιατι αρχιζω και ανυσηχω για τον εαυτο μου...αλλα και για αυτην γιατι ηταν που ηταν κυκλοθυμικη τωρα εχει παραγινει το κακο. Τι μπορω να κανω για να μαθω τον λογω των νευρων της και μετεπειτα πως το αντιμετωπιζω???
Η υπαρξη μας οριστηκε απο κατι αγνωστο.Αυτο που εξαρταται απο εμας ειναι το πως θα την διαμορφωσουμε

Μυρτώ

# 2 στις 7/12/2004
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
'Aρεσαν+: 0%
Φίλε Mike ,
από αυτά που γράφεις η σχέση σου μάλλον έχει γίνει αρκετά ψυχοφθόρα.

Μέχρι τώρα , προσπαθούσαμε να αναλύσουμε τι μπορεί να συμβαίνει με τι μία κοπέλλα και τι με την άλλη. Μετά από αυτό το πόστ , μάλλον πρέπει να δούμε εσύ τι θέλεις! Σωστά ;

H κοπέλα σου βρίσκεται σε μια δύσκολη κατάσταση μιας και αντιμετωπίζει τον χωρισμό των γονιών της. Μια τέτοια κατάσταση είναι λογικό να της προκαλέι θυμό. Ισως και τα βαθύτερα αίτια του θυμού της , να είναι η θλίψη και η ανασφάλεια που πιθανό να της δημιουργεί αυτή η κατάσταση. Η κοπέλα αυτή χρειάζεται κατανόηση και υποστήριξη σε αυτή τη δύσκολη φάση της ζωής της. Είσαι έτοιμος να της την προσφέρεις και να κάνεις υπομονή ανεχόμενος όλα τα πιθανά ξεσπάσματα της ;

Λές ότι με αυτή τη κοπέλα θέλεις να είσαι...
Εάν το πιστεύεις πραγματικά τότε πρέπει να έχεις υπομονή και πολλή πολλή αγάπη και κατανόηση για να την βοηθήσεις να ξεπεράσει αυτή τη κατάσταση όσο πιο ομαλά γίνεται. Χρειάζεται την υποστήριξη σου και όχι το θυμό σου. Πιστεύω πω αν την απειλείς με χωρισμό το μόνο που καταφέρνεις είναι να τις αυξάνεις τις ανασφάλειες και τους φόβους.

Οταν το πρότυπο της οικογένειας καταρρέει μπροστά στα μάτια σου , η ζωή γίνεται υπερβόλικά δύκολη. Μήπως θα έπρεπε να καταλάβεις λίγο πως αισθάνεται ; Μήπως να της έλεγες ότι είσαι δίπλα της ;

O φόβος ηρεμεί μόνο με αγάπη και ζεστασιά.

Είναι σαν ένα παιδάκι που φοβάται το σκοτάδι και εσύ για να το κάνεις να ξεπεράσει το φόβο του το κλείνεις σε ένα σκοτεινό δωμάτιο. Αποτέλεσμα ; Το πανικοβάλλεις ενώ θα έπρεπε να του κρατήσεις το χέρι και να μπείτε μαζί στο σκοτεινό δωμάτιο για να καταλάβει πως δεν έχει κάτι να φοβάται....

Σκέψου το....η απόφαση είναι για ακόμα μια φορά δική σου.
Φιλικά
Μυρτώ
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε