Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Aς είμαστε αληθινοί επιτέλους!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 21 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κορνάκο μου!!!
Αυτό το ξέσπασμα ψυχής είναι πραγματικά αυτό που μας χρειάζεται να για να μας ξυπνήσει!!!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, και σου ζητώ να προστατέψεις τον Κορνήλιο από όλα όσα τον πληγώνουν!!!

Θέλω να ξέρεις ότι είναι δική μου τιμή που σε γνώρισα (εσένα και μερικά άλλα παιδια από εδω) και αισθάνομαι πολύ τυχερή που απέλτησα κάποιους ΦΙΛΟΥΣ μέσα από αυτό το σάιτ.

# 22 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by all_for_love

Παράθεση:
Originally posted by argaard
Όταν δώσεις ειλικρίνεια θα εισπράξεις και ειλικρίνεια.

Αν ίσχυε αυτό, θα ήμασταν όλοι ευτυχισμένοι...

Είμαστε;

Γιατι "δινουμε" παντα ειλικρίνεια.....?

Ή, μήπως, η ειλικρίνεια (=αλήθεια) δεν πληγώνει κάποιες φορές......?

# 23 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ILIOS
Λογια ψευτικα,κενα,αδεια!
Και κυριως στα φορουμ που ειναι γεματα εντυπωσιακα λογια γεματα φανφαρες και κορδολες!
Ομορφο περυτιλιγμα χωρις το περιεχομενο να ειναι εξισου αξιο!
Τα διαβαζεις και πιστευεις οτι οι αγγελοι τελικα δεν ειναι στο παραδεισο αλλα στη γη!

Καλε μου Ηλιε, απο το ελαχιστο που σε ξερω, οπως και απο τα γραφομενα σου εδω - μαλλον εισαι πολυ ευαισθητο παιδι.
Αν αυτο ειναι καλο ή κακο το ξερεις εσυ ,συμφωνα με το αντικτυπο που εχει αυτη η ευαισθησια μεσα σου.
Αν εκτος απο ευαισθητοι ειμαστε και παρορμοιτικοι, ειναι λογικο να βγαζουμε συμπερασματα- λίγο ή πολυ- αυθαιρετα, και να πληγωνομαστε.

Τι σε κανει να λες οτι εδω στο φορουμ ,καποιοι απ αυτους που γραφουν ομορφα λογια, στην ουσια ειναι αδειοι?
Τι σε κανει να πληγωνεσαι απο μια τετοια (υποθετικη) συμπεριφορα?

Οι ανθρωπινες σχεσεις μας πληγωνουν ή μας ανεβαζουν οταν εχουν σαρκα και οστα.
Εκτος αν γνωρισες καποιους απο αυτους ανθρωπους που γραφουν τα ομορφα λογακια, -σε τετοιο βαθμο- ωστε τελικα να απογοητευτεις.

Προσωπικα δεν μπορω να πιστεψω πως καποιος που εκφραζει μια αποψη σωστη και εμπεριστατομενη ειναι σκαρτος και αδειος.
Ο ομορφος γραπτος λογος και η ικανοτητα εκφρασης βασιζεται σε λογικες διαδικασιες και σε ξεκαθαρες ιδεες.Στην καλλιεργεια.
(εκτος αν πιστευεις πως οσοι γραφουν εδω μεσα εχουν το χαρισμα της γλωσσολαλιας ή γραφουν υπο την επιφοιτηση του αγιου πνευματος- πραγμα σχεδον απιθανο)

Εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι που λαμπουν.
Η alismoniti, o Heptamer, η επιλεκτικη, aegean_sea, o observer, o elix_geo, η ζουμερη και αλλοι που ξεχνω αυτη τη στιγμη και τους ζητω συγνωμη.
Οσο κι αν μας βρισκουν αντιθετοι οι αποψεις τους, πως μπορουμε να πουμε πως ειναι κενοι?
Και λογικα- πως γινεται να ειναι κενος ενας ανθρωπος που μεταδιδει με τοση σαφηνεια αυτο που σκεφτεται?
Βεβαια, αν ερωτευτω τον observer (για παραδειγμα) απο τα γραφομενα του και μονο, και πιστεψω πως οι αγγελοι βρισκονται στη γη και συγκεκριμενα σε αυτο το φορουμ , οχι μονο θα φερθω με αφελεια, αλλα θα υποτιμησω και την αξια που εχει η αληθινη επαφη.

Την αληθεια μας Ηλιε τη δειχνουμε ολοκληρη μονο σε αυτους που μας γνωριζουν ολοκληρωτικα και μας αγαπανε.Και για να ειμαι ακριβης, ουτε σε αυτους τη δειχνουμε ολη την αληθεια- μιας και ολοκληρωτικα δε τη γνωριζουμε ουτε εμεις.
Εδω μεσα δειχνουμε κομματια της αληθειας μας. Πραγματικα πιστευεις πως αυτα τα κομματια αληθειας ειναι ψευτικα?
Εγω οχι.
Μου φτανουν αυτα που δινω και αυτα που μου δινουν μιας και δεν κοιμαμαι με κανεναν απο δω μεσα, ουτε εχω προθεση να κοιμηθω (μπορει και να προκειψει βεβαια- αλλα αν αυτο γινεται αυτοσκοπος υπαρχει ο κινδυνος των βιαστικων κινησεων, και η βιασυνη ειναι κακος συμβουλατορας)
Φυσικα ,κρινω εξ ιδιου τα αλλοτρια- οπως κανουν ολοι στην τελικη

Μια ακομα (πολυ προσεκτικη)

ILIOS

# 24 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 322
'Aρεσαν+: 0%
Eιχα σκοπο να μη ξαναγραψω στο συγκεκριμενο αρθρο γιατι οτι ειχα να πω και με εσπρωξε η καρδια μου να γραψω το ειπα!
Αλλα απο την αλλη θα ηθελα να κανω μια δευκρινηση και να δωσω mia_akoma απαντηση!
Kαταρχην η διευκρινηση!
Διευκρινιζω λοιπον οτι ολο το κειμενο μου γραφτηκε απο μια αναγκη να πω καποια πραγματα γιατι βλεπω,κι ενοιωσα προσωπικα βεβαια,ψευτικα η φουσκωμενα λογια,αρθρα,προσωπικα μηνυματα η προσδοκιες που αφηνουν μερικα μελη απεναντι σε αλλα στο σαιτ και στο φορουμ αυτο η ακομα περισσοτερο στη ζωη μας!
Γιατι η εικονα που βγαζουν απο τα αρθρα η απο αυτα που ταζουν και γραφουν στα προσωπικα μηνυματα τους απεχει οσο η γη με τον ΗΛΙΟ!
Και ξαναρωτω!
Γιατι να μην ειμαστε απλα οι ΕΑΥΤΟΙ μας και σε οποιον αρεσουμε!
Μη ταζουμε φυκια για μεταξωτες κορδολες και ειδικα βασιζομενοι πανω στην ανθρωπινη μοναξια!
Τωρα mia_akoma απαντηση!
Το οτι ειμαι ευαισθητος ειναι γεγονος αναμφησβητητο και το θεωρω προτερημα μου και καμαρι μου!
Ειμαι και παρορμητικος το οποιο θεωρω κι αυτο προτερημα μου επισης αλλα σε καμια μα καμια περιπτωση δεν εβγαλα αυθαιρετα συμπερασματα για κανεναν και για τιποτα!
Οτι ειπα ειναι τεκμηριωμενα απο καρδιες που δακρυσαν,απο λογια που εμειναν μονο λογια και απο προσδοκιες απο εμειναν καρφωμενες στη γη!
Κι ολα αυτα γιατι δε παρουσιασαμε το πραγματικο μας εαυτο!
Τον ΑΛΗΘΙΝΟ!!!
Κι οχι τον κουστουμαρισμενο με στραςς και λαμψη αλλα γεματο ψεματα βασιζομενοι οτι καποιος/α εχοντας αναγκη τα ομορφα λογια θα πιστεψει και θα γοητευθει απο αυτα!
Ζηταω απλα την ΑΛΗΘΕΙΑ ακομα και στη τελεια!
Οσο για το τι με κανει να λεω οτι λεω ειναι το περασμα μου δυο χρονων εδω και εχοντας παρει αρκετες σφαλιαρες κι οχι μονο εγω βεβαια!
Οσο για τον ομορφο λογο,οπως τον χαρακτηριζεις,ειναι ομορφος μονο οταν συνοδευεται και απο σταση ζωης η πραξεις και δεν μενει απλα ενας ομορφος λογος!
Βεβαια δε θα μπω στη διαδικασια να αναφερω ονοματα οπως εσυ ουτε να εξυμνησω καν τους φιλους μου!
Η αληθεια πρεπει να ειναι παντα ολοκληρη!
Γιατι η μιση αληθεια ειναι χειροτερη κι απο το ψεμα!
Και αυτο επιζητω!
Την αληθεια απολους και ολα!
Και μαλιστα ολοκληρη,οχι κομματια!
Δεν εχω μαθει να δινω αλλα ουτε και να παιρνω ψευτικα λογια!
Αυτο ειναι και το μονο που ζηταω!
Αλλωστε την αληθεια και την ειλικρινεια την επιζηταω ασχετα αν κοιμαμαι με καποιον η οχι και ασχετα αν βρισκομαι στο ιντερνετ η οχι!

Φιλικα σε mia_akoma αλλα οχι σαν τις αλλες κοπελες που εχω γνωρισει!!!

Και παλι σας ευχαριστω που με διαβασατε και συγνωμη για τη φλυαρια μου!

elix_geo

# 25 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΗΛΙΕ,
Σε γνωρίζω από πολύ παλιά, από τότε που έγραφες στο chat με κεφαλαία, θυμάσαι;
Και αυτό το άρθρο με κεφαλαία το έγραψες κι ας μη φαίνεται.
Τι έπαθες;
Τι κακές εμπειρίες έχεις από εδώ μέσα, εννοώ τα forums, που σε κάνουν να μιλάς έτσι;
Τι σου τάξανε και δεν στο προσφέρανε;
Γιατί, όποιος εκφράζεται ¨διαφορετικά¨ και ίσως επί παντός επιστητού - θα έλεγα αυτό είναι ευκταίον -, είναι σχεδόν ψεύτης, πλαστός, υποκριτής και κακόβουλος;
Γιατί θα πρέπει να ΜΗΝ είναι Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥ, και να εκφράζεται σε κάποια στενά πλαίσια ¨συγκρίσιμα¨;
Θάθελες να γίνεις πιο σαφής;

Και επειδή τα εντυπωσιακά, όπως λες, λόγια, ίσον παχιά λόγια, ίσον ¨πολλά¨ λόγια, μήπως εννοείς αυτούς που έχουν γράψει πολλά σχόλια και άρθρα, ας πούμε πάνω από ,,, 218;
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 26 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αχ!!!!!!!! βρε Ηλιε μου!!!!!!!!!!!! τι σου εκαναν παλι?γιατι ασχολεισαι με ανθρωπους που δεν αξιζουν? Αξιζει να χαλας την καρδια σου γι αυτους?Απλα προσπερασε τους.Αν στενοχωριομαστε ολοι ετσι,ζητω που καηκαμε!!!

# 27 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αγαπητε Ηλιε

Σχεδον σιγουρα αυτα που γραφεις προκειπτουν απο προσωπικη εμπειρια.

αλλα βρε καλο μου, αν η καρδουλα σου εχει δακρυσει με λογια που εμειναν λογια, απο καποιον ανθρωπο που απλα ανταλλαξες 10, 100, 1000 ή 1000000 κουβεντες μεσω καποιων γραπτων μηνυματων, τι θα κανεις οταν σε στεναχωρισει καποιος που θα εχεις συναψει μαζι του 1000000 πραγματικες επαφες?

Σου μιλαω πραγματικα "φιλικα" παρ ολο που δεν εισαι φιλος μου- οπως και κανεις απο δω μεσα, γιατι δεν εχουμε παει βολτες μαζι, δεν εχουμε φαει μαζι, δεν εχουμε γελασει μαζι, δεν εχουμε κλαψει μαζι.

Φαινεται να εχεις πολυ στεναχωρια μεσα σου, και ισως πολυ οργη.
Ειναι κριμα ενα απλο φορουμ -που ο σκοπος του ειναι η επικοινωνια- να σου εχει δημιουργησει τοσο αρνητικα συναισθηματα.
Μην απαιτεις ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ απο εναν τετοιο χωρο. Αν μη τι αλλο , μια τετοια απαιτηση σε κανει να στεναχωριεσαι. Κι ειναι κριμα.

Τωρα που σου γραφω αγαπητε μου Ηλιε, τα λογια μου ειναι περα για περα αληθινα.
Η αληθεια μου ομως υπαρχει και τη στιγμη που ξυπναω το πρωι αβαφτη και ασχημη, οταν γυρναω το μεσημερι κουρασμενη και γκρινιαρα, οταν κουτσομπολευω με τις φιλες μου, οταν κλαιω.
Αντε και σου ειπα την αληθεια τη δικη μου (για παραδειγμα).
Αλλαξε κατι για σενα? Σε εκανε να νοιωσεις καλυτερα? Και στο κατω κατω, ενδιαφερει και κανεναν?

Εμενα παντως δεν θα με ενδιεφερε να μαθω ολη την αληθεια του καθενος. Θα μου ετρωγε παρα πολυ χρονο και δεν θα μου επετρεπε να συνεχισω την αναζητηση της δικης μου αληθειας.
Μηπως ομως ουσιαστικα αυτο ειναι το προβλημα? Προσπαθουμε να καλυψουμε τα δικα μας τα κενα "οπως οπως" , και οταν το "οπως οπως" φυγει (για τον οποιοδηποτε λογο- δεν εχει σημασια ο λογος) , ξαναερχοματε αντιμετωποι με τα παλια καλα κενα μας? (κι αυτο μας στεναχωρει)
Μηπως ειμαστε σαν το σκυλο που κυνηγαει την ουρα του?

Μαζι με αυτα, προσθετω και τα ερωτηματα που εθεσε ο elix_geo (τον οποιο δεν γνωριζω- δεν ειναι φιλος μου- και δεν εχουμε ανταλλαξει ουτε μια κουβεντα ποτε), τα οποια ειναι και δικα μου ερωτηματα.
Μια ακομα (αληθεια)

observer1

# 28 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Θα εκτιμώ με το σταγονόμετρο

Παράθεση:
Originally posted by mia_akoma
Βεβαια, αν ερωτευτω τον observer (για παραδειγμα) απο τα γραφομενα του και μονο, και πιστεψω πως οι αγγελοι βρισκονται στη γη και συγκεκριμενα σε αυτο το φορουμ , οχι μονο θα φερθω με αφελεια, αλλα θα υποτιμησω και την αξια που εχει η αληθινη επαφη.
Μια ακομα (πολυ προσεκτικη)

Ζητάω συγνώμη απ'όλους για την περιαυτολογία.

Φίλη mia akoma (αλλά και ολοι οι άλλοι) και όσον αφορά το μέρος που αναφέρεσαι σε μένα
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά θα έπρεπε νομίζω να ξεκαθαρίσουμε και οι 2 μας (σε όλους τους υπολοίπους) πως δεν υπάρχει τίποτα μεταξύ μας.

Ισως θα ήταν καλύτερο να υπερτονίσεις με γράμματα "πρωτοσέλιδα" το "από τα γραφόμενά του και μόνο".
Ο αστεϊσμός είναι θεμιττό μέσο έκφρασης, διαφωνεί κανείς;
Το οτι σε άλλο thread έκανα χαβαλέ με την mia akoma δεν σημαίνει πως της κάνω καμάκι, ούτε πως δεν είμαι πιστός στο άλλο μου μισό.
Κάποιοι "καλοθελητές" φρόντισαν να μου δημιουργήσουν πρόβλημα στη σχέση μου, η οποία προέκυψε από εδώ μέσα.
Εξέλαβαν την χιουμοριστική διάθεση μου ως διάθεση για e-καμάκι.
Δεν είναι.
Και δεν νομίζω να πιστεύει κανείς πως η mia akoma είναι χαζή.
Το ξεκαθαρίζω λοιπόν, δεν έχω λόγους πια για αναζήτηση-ανεύρεση συντρόφου.Την έχω βρει και δεν είναι η e-φίλη mia akoma.

Υ.Γ. Το έχει η μοίρα μου να με "χτίζουν" άνθρωποι που εκτιμώ.
Συγνώμη για το ύφος
Πολύ εκνευρισμένος
observer1
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

aisiodoxi

# 29 στις 30/11/2004
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580
Αχ βρε Κορνηλιε...
Μη σκας αγορι μου για ΟΛΟΥΣ/ΕΣ αυτους/ες εδω μεσα....κι εκει εξω...και γυρω γυρω...και ΠΑΝΤΟΥ!!! Το θεμα ειναι να αντιλαμβανεται τελικα καποιος την αξια σου...φας δε φας το χαστουκι, τελικα μαθαινεις για μια ακομα φορα πως εχουμε κανει οι ιδιοι τη ζωη μας βουτηγμενη στο ψεμα και την υποκρισια και "δηθεν" παραμυθιαζομαστε για τη μοναξια μας και τις παρεες που υποθετικα θελουμε...ενω στην ουσια δεν μπορουμε να ελεγξουμε τις πραξεις του εαυτου μας...ισως γιατι δεν τον γνωριζουμε καν...
Χαμογελασε λοιπον και παλι...λαμψε Ηλιε του site μας για να συνεχισουμε να αισιοδοξουμε ολοι εμεις...για τα καλυτερα που ερχονται
Και πιστεψε με....μη σκας....απλα ΧΑΜΟΓΕΛΑ...τελικα ΟΝΤΩΣ κανει τους αλλους να ανησυχουν....
Χαμογελάστε γιατί χανόμαστε...:) Η ζωη ειναι ωραια...βαρεθηκα να μου λενε ομως οτι τα χει με αλλον!! :P

# 30 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επιβεβαιωνω πως τον observer δεν τον γνωριζω, και πως δεν ειμαστε καν φιλοι, ποσο μαλλον κατι παραπανω
Observer , σου ζητω δημοσια συγνωμη που χρησιμοποιησα το ονομα σου ως παραδειγμα. Η επιλογη ηταν καθαρα τυχαια και λυπαμαι αν σε εφερα σε δυσκολη θεση.

Στεναχωρεθηκα κι εγω τωρα, γιατι δεν ειχα καμια προθεση να σε εκνευρισω.
Με συγχωρεις Observer

ILIOS

# 31 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 322
Φιλτατε elix_geo!!!
Oντως γνωριζομαστε απο πολυ παλια και μαλιστα εποχης που το σαιτ δεν ηταν τοσο σκληρο!
Μου καταλογιζεις ομως κατι το οποιο εγω δεν υποννοησα ποτε!
Δε κατηγορω τη διαφορετικοτητα αλλα την υποκρισια!
Νομιζω ημουν πολυ σαφεις για ποιο πραγμα μιλαω!
Αλλο εαυτο εδω μεσα,αλλο εξω,και βεβαια λογια και υποσχεσεις ανευ αντικρυσματος!
Και βεβαια μη περιμενεις να αναφερθω σε ονοματα!
Υ.Σ. Ηδη επιβεβαιωνομαι στα λογια μου!
Λιγο πιο πανω εγινε μια παρεξηγηση γιατι καποιος/α θεωρησε σωστο να πει ασυστολα ψεματα τα οποια μπορει να στοιχιζαν ακριβα!
Ελπιζω κι ευχομαι να μην επιτευχθει ο σκοπος του/της!!!

# 32 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
Και επειδή τα εντυπωσιακά, όπως λες, λόγια, ίσον παχιά λόγια, ίσον ¨πολλά¨ λόγια, μήπως εννοείς αυτούς που έχουν γράψει πολλά σχόλια και άρθρα, ας πούμε πάνω από ,,, 218;

Eίσαι ένας εσύυυυυ...
Φίλτατε ILIE
Δεν κατάλαβα ποιος ή μάλλον ποια σου έφταιξε, αλλά θα πρέπει να δεχτείς ένα πράγμα εδώ μέσα. Δεν γράφουμε για να σε πείσουμε ότι λέμε αλήθειες. Εμένα με πιστέψεις δε με πιστέψεις ποσώς με ενδιαφέρει και δεν θεωρώ υποχρέωσή μου να αποδείξω σε κανέναν αυτά που λέω. Ξέρεις γιατί; Γιατί δεν γράφω για τους άλλους. Γράφω για μένα. Έτσι εκφράζομαι. Και η έκφρασή μου είναι ανάλογη με την ψυχική μου διάθεση. Άμα θέλω θα ανοίξω την ψυχή μου, άμα θέλω θα κάνω πλάκα, άμα θέλω θα με βάλω κάτω και θα με τσαλαπατήσω ή θα με εξυψώσω στα ουράνια γιατί έτσι θα τη βρίσκω εκείνη τη στιγμή. Αληθινή θα είμαι πάντα, αλλά για μένα. Εσύ δεν ξέρω τι βλέπεις σαν αλήθεια όταν εγώ εκφράζομαι όπως περιέγραψα. Κι αν βλέπεις κάτι βλέπεις μόνο τι γράφω και όχι γιατί το γράφω ή πώς νιώθω εκείνη τη στιγμή και άρα δε μπορείς να κρίνεις. Κι αν κρίνεις θα κρίνεις με βάση το γιατί θα έγραφες εσύ κάτι που έγραψα εγώ με ένα άλλο γιατί. Θα σαλέψεις στο τέλος και άκρη δε θα έχεις βγάλει. Μάθετε να εστιάζετε την προσοχή σας στις απόψεις που διαβάζετε και όχι στο ποιον του γράφοντος. Ισως ο τρόπος γραφής κάποιων να μας ξελογιάζει και κάποιων άλλων να μας απωθεί. Οποιον θέλουμε διαβάζουμε και σε όποιον θέλουμε απαντάμε. Δε θα ψυχοπλακωθούμε κιόλας επειδή δε μπορούμε να γράψουμε όλοι σαν τον elix που ξελόγιασε όλα τα θηλυκά του φόρουμ. Φαντάσου να τον συναντήσουμε τελικά και να μην ασχολείται καθόλου με την κουζίνα ενώ εδώ μας έχει ξελογιάσει σαν ιδανικός άντρας για νοικοκυριό που ασχολείται με κατσαρολικά και με φλυτζανάκια του καφέ. Τι πρέπει να κάνουμε μετά; Να του πετάξουμε τα φλυτζανάκια στο κεφάλι μαζί με το όμποε;

elix_geo

# 33 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Παράθεση:
Τι πρέπει να κάνουμε μετά; Να του πετάξουμε τα φλυτζανάκια στο κεφάλι μαζί με το όμποε;

Δέκα λεπτά τώρα και προσπαθώ να σηκωθώ από το πάτωμα από τα γέλια!
Ε! όχι και το όμποε!
Πάλι καλά που δεν είπες και το κρασάτο χταπόδι!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 34 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

:-)))

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
Δέκα λεπτά τώρα και προσπαθώ να σηκωθώ από το πάτωμα από τα γέλια!
Ε! όχι και το όμποε!
Πάλι καλά που δεν είπες και το κρασάτο χταπόδι!

Αμ, σε κατάλαβα εγώ... Τι νόμισες;
Πας να μας ρίξεις με τα ωραία λόγια.

PROBLEM

# 35 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851
Ομολογώ. Ούτε εγώ τα έχω με τον observer1.
Ουδέποτε επισυνάψαμε σχέσεις, ούτε ερωτικές, ούτε φιλικές.

Μετά από αυτή την αποκάλυψη έχω να δηλώσω ότι παραμένω θαυμαστής του.

Υ/Γ. Ήλιε είμαι αληθινός επιτέλους.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

# 36 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μητσάκος

Θα ήθελα να πώ μια μικρή ιστορία...

Πριν πολλά πολλά χρόνια τότε που οι μάγοι - όπως ο γνωστός merlin (γεράκι)...??? απο την γνωστή σε όλους μας ταινία...??? !!! (άσχετα) - είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο (με παχύ cashbook)

Υπήρχε ένας μάγος που άκουγε στο όνομα Νetερλιν.

Ο Νetερλιν σκέφτηκε, πως θα ήταν προς οφελός του να είχε λιγο επιχειρηματικό μυαλό, όπως ο επήσης γνωστός Σκρούτζ,
έτσι απεφάσησε να οργανώση το πρώτο ψυχοθεραπευτήριο της εποχης εκείνης μήπως και δεί έστω και ...γκρίζα μέρα.
Με λανθάνουσες γνώσεις marketing αποφασίζει να εγκατασταθεί κοντα στο κάστρο relationshipcastle
Βάζει μια ταμπέλα "Εδώ Θα λύσεται τα προβληματά σας" με υπότιτλο "κληρονομικό χάρησμα " κ.λ.π

(Εδώ ξεκινά η παράλληλη δράση ενώ ετοιμάζει ο netερλιν το γραφείο του)

Στο relationshipcastle είναι ένα καλό παιδί και ευαίσθητο που το έλεγαν Μητσάκο..

Ο Μητσάκος γώριζε καθημερινά άτομα του αντίθετου φίλου αλλα
κάθε φορά αντιμετώπιζε προβλήματα με αποτέλεσμα να πάθει νευρική ανορεξία και να χάνει βάρος.(από το σώμα του φυσικά)

Ετσι ως ευαίσθητος ανηρ που ήτο πλάνταζε στο κλάμα και μονολογούσε
- Μητσάκο κανένας δεν σε καταλαβαίνει κανένας δεν μπορεί να δεί τι μπορείς να προσφέρης στους άλλους.

Όσοι τον γνώριζαν έλεγαν "ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ"
και όσους άντρες γνώριζε ο Μητσάκος έλεγε "ΚΑΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ"

και ναααα το κλάμα....και αντε πάλι...μονολογούσε

- Μητσάκο κανένας δεν σε καταλαβαίνει κανένας δεν μπορεί να δεί τι μπορείς να προσφέρης στους άλλους.

(εδώ τελειώνει η παράλληλη δράση, το γραφείο του Netερλιν έχει ετοιμαστεί και μάλιστα εχει συμπληρώση και λίστα αναμονής πελατών...)

Μια μέρα που τα πουλάκια κελαϊδούσαν στο δάσος στο ρυθμό ενός τραγουδιού του Σάκη Ρουβά και στο BG ακούγονταν γυναικίες χαρούμενες φωνές πλησιάζει στο ποτάμι εξω απο το κάστρο ο Μητσάκος και βλέπει (ΩΩΩ!!! του θαύματος ) όλες τις φίλες του συγκεντρωμένες στην όχθη να κάνουν... ( σιγα μην κάνουν μπάνιο ) κοινωνική κριτική και να γελούν.
Ο Μητσάκος πλησιάζει κοντά τους και τους παραθέτει το προβλημά του.
Μια "τσαπερδόνα" τότε του λέει

-Μητσάκο μου λυπάμαι δεν φταίμε εμείς ... εμείς οχι οχι δεν φταιμε...αλλα εφ όσον ζητάς την συνδρομή μας αποφασίσαμε να σου κάνουμε ένα δώρο...

-Τι δώρα μου λέτε και πρασινα άλογα, εδώ ο κόσμος χάνεται ...κ.λ.π
απαντά ο Μητσάκος , αλλα όντως περίεργος συνεχίζει

-τεσπα, πήτε μου να μην σας δημιουργήσω κανένα ψυχολογικό πρόβλήμα...

-Να ξέρης...δεν είναι αυτό που νομίζεις..(τι λέω... αυτή η ατάκα είναι απο το "πιστεψέ με αγάπη μου" ) συνεχίζουμε..

-Να ξέρης ... σκεφτήκαμε να σου κάνουμε τα έξοδα επίσκεψης στο μάγο Netερλιν...

Και για να μην λέω πολλά (!!!) αυτός δέχτηκε.

Τώρα...Εαν θέλετε,
βάλτε τους εαυτούς σας στην θέση του μάγου Netμπλαμπλα και...
γραψτε εναν διάλογο μεταξύ του μάγου και του Μητσάκου βασιζόμενοι στις ανωτέρω περιγραφές.
Ετσι θα δώσετε μεγαλύτερη αξία και συνέχεια στην ιστορία αυτή...

Ευχαριστώ

πάντα δικός σας...
Αυταααά...

ELLOYAKO

# 37 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Λυκόβρυση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7

Παράθεση:
Δεν μπορώ να μη σου γράψω μοναδικέ μου Ήλιε και να προσθέσω ότι το "απλό" αυτό κείμενο που έγραψες άγγιξε ιδιαίτερα την ψυχή μου.....
Πιστεύω, ταυτόχρονα, πως έχει μεγάλο βάθος και υπόσταση από αρκετά κείμενα που έχω διαβάσει μέσα στο Foroum....
Θαρρώ, καλέ μου, πως ένας άνθρωπος παρουσιάζει διαφορετικό "εαυτό" από αυτόν που είναι στην πραγματικότητα είτε γιατί δεν τον γωρίζει αρκετά είτε γιατί δεν τον δέχεται όπως ακριβώς είναι...Και τότε εκεί είναι που αρχίζει το πρόβλημα......στην ερωτική σχέση, στη φιλία, στην οικογένεια...
Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω καλέ μου Ήλιε είναι πως δεν έχω πληγωθεί ιδιαίτερα από τους άλλους ανθρώπους, ίσως γιατί δεν ζητώ περισσότερα από αυτά που μπορούν να μου δώσουν...ούτε και περιμένω ταυτόχρονα......Μήπως θα έπρεπε να το εξετάσεις και από αυτή τη θέση?

Σου εύχομαι να βρεις μέσα από τις αναζητήσεις σου αυτό που ψάχνεις και να είναι αληθινό και πηγαίο όπως είσαι κι εσύ.........

TARATATAgr

# 38 στις 30/11/2004
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 543
Συγνώμη δεν κατάλαβα............
Ο άνθρωπος ζήτησε την συμβουλή μας ?
Ζήτησε την άποψη μας ?
Ζήτησε τον σχολιασμό μας?
Ζήτησε την βοήθεια μας?
Απλά είπε ότι είναι ένα ξέσπασμα ψυχής.
Και 'μεις τι κάναμε ?
Τον φλομώσαμε σε συμβουλές , λόγια συμπόνιας
και τελικά , τον φέραμε σε σημείο να απολογείται
ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕ ???
Τσοπανάκος ήμουναβββπροβατάκια φύλαγα. ( Έψαξα γη και ουρανόμια περπατώ και μια πετώ στων δύο κόσμων το κενό να βρω την χαραμάδα )

# 39 στις 30/11/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by TARATATAgr
Συγνώμη δεν κατάλαβα............
Ο άνθρωπος ζήτησε την συμβουλή μας ?
Ζήτησε την άποψη μας ?
Ζήτησε τον σχολιασμό μας?
Ζήτησε την βοήθεια μας?
Απλά είπε ότι είναι ένα ξέσπασμα ψυχής.
Και 'μεις τι κάναμε ?
Τον φλομώσαμε σε συμβουλές , λόγια συμπόνιας
και τελικά , τον φέραμε σε σημείο να απολογείται
ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕ ???

Απόλυτο δίκιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

panizzi

# 40 στην 1/12/2004
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 41
το δυσκολο ειναι να πρατεις...και οχι να λες και να ταζεις...συμφωνω φιλε μου με το ξεσπασμα σου..!!εχεις δικιο!! (ακομα περιμενω την niovi65 na steilei e-mail....εταξε και αυτη...) οποτε ???κατι ξερουμε φιλε μου για αυτο...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε