Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμένη με παιδί

Σελίδα : 1

Maria_29

# 1 στις 18/1/2005
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Κύπρος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμένη με παιδί

Ti ginetai stin periptosi pou agapas kapion toso poly kai thes na zisis mazi tou kato apo tin idia stegi alla aftos fovatai to proin sou kai ti sxesi me tou me to pedi sou? Ti kanesi an sou diloni oti se agapo poly alla den mpori na kseperasi tis fovies tou gia ton gamo kai tis anisixies tou pou esi isoun ksana pantremenos eno aftos oxi?

bigmen

# 2 στις 18/1/2005
author
Ανδρας / 59 / Παντρεμένος
Ν. Κεφαλληνίας / Ληξούρι
Απαντήσεις: 11
αγαπητη Μαρια προσωπικα πιστευω οτι δεν εχει καμμια -φοβια- απλα μαλλον χρησιμοποιει το παιδι σαν εμποδιο και το βαζει αναμεσα σε σενα και σε αυτον,ισως του το εχεις δειξει οτι θα εκανες τα παντα για αυτον και σε ανιχνευει.

demis43

# 3 στις 18/1/2005
author
Ανδρας / 77 / Σε διάσταση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
λενε,οτι ενα παιδι ειναι ενα κομματι της γυναικας που το κανει.......
πως ειναι δυνατον να αγαπα τα...ποδια μιας γυναικας χωρις ν αγαπα και τα χερια της και ολα τα υπολοιπα της...

# 4 στις 18/1/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Φεύγεις γιατί δεν θέλεις το παιδί σου να μεγαλώσει με έναν "φοβιτσιάρη" (για να μην πω χέ**η )

# 5 στις 18/1/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αγαπητη μαρία....

Επειδή και εγω ζω κατι παρομοιο και εχω δυο παιδια θα σου πω ενα πραγμα...

Πανω απ'όλα ειμαστε μητερες....
Αν ο οποιοσδηποτε δεν μπορει να αποδεχθει αυτον σαν πρωταρχικο ρόλο στην ζωή μας τότε αστον να φυγει.....
Δεν αξίζει τον κόπο και σίγουρα δεν σε αγαπα για αυτό που είσαι...

Ποτέ δεν θα έβαζα τον οποιοδήποτε παραπάνω από τα παιδιά μου ..

Τωρα αν μου κάτσει φάση να ξαναπαντρευτώ ή να συζήσω ξανά με έναν άντρα θα το μελετούσα πάρα πολυ καλά...
Τα παιδια μου δεν ειναι το εξιλαστηριο θύμα της δικής μου κα**ας....

Πρωτα από όλα (και μιλαω μονο για μενα) ειμαι μητερα... σεβομαι αυτο το δωρο που μου εκανε ο θεος και δεν κανω πειραματα...

Σκέψου τι αντίκτυπο θα εχει στο παιδι σου η ολη αυτή κατάσταση...
Και μετά μεγάλη και ωριμη γυναικα εισαι.. κρίνεις και πράτεις ανάλογα.....

Η επιλογή τελικά είναι δική σου... οτι και αν ακουσεις... απλα σκεψου πρώτα την ψυχολογικη κατάσταση του παιδιού σου....!!!!
Και μετα κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου....!!!!

amigdalia

# 6 στις 19/1/2005
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 102
Φίλη Μαρία όποιος αγαπάει ξεπερνάει τους φόβους του. Άν ο αγαπημένος σου λοιπόν σε αγαπάει, θα πρέπει να σε δεχτεί όπως είσαι. Δε χωράνε φοβίες. Το παιδί σου και το παρελθόν σου είναι κομμάτια σου αναπόσπαστα και πρέπει να τα αγαπάς και να τα αγαπήσει κι αυτός αν είναι να ζήσετε μαζί. Αλλιώς, δεν σου αξίζει.
Ζωή δεν είναι ότι βλέπεις και αγγίζεις, αλλά ότι αγαπας και σκέφτεσαι!

Maria_29

# 7 στις 19/1/2005
author
Κύπρος

Παράθεση:
Originally posted by bigmen
αγαπητη Μαρια προσωπικα πιστευω οτι δεν εχει καμμια -φοβια- απλα μαλλον χρησιμοποιει το παιδι σαν εμποδιο και το βαζει αναμεσα σε σενα και σε αυτον,ισως του το εχεις δειξει οτι θα εκανες τα παντα για αυτον και σε ανιχνευει.

Αγαπητέ Bigmen,
σε ευχαριστώ για την απάντηση σου
Αν του έχω δείξει ότι θα έκανα τα πάντα γ' αυτόν... είναι σίγουρο! Το ξέρει πολύ καλά! Δεν αμφισβητώ την αγάπη του απλά πιστεύω ότι εξαντλεί όλα τα περιθώρια γιατί φοβάται μη χάση την ελευθερία του. Γιατί άλλωστε να θέλει να μπει σε μπελάδες? Καλά δεν είμαστε έτσι? Τώρα..αν χρησιμοποιεί το παιδί μου για...χμμμ λες αν δεν είχα παιδί να ήταν η ίδια κατάσταση? Τι εννοείς με ανιχνεύει...?

Maria_29

# 8 στις 19/1/2005
author
Κύπρος

Παράθεση:
Originally posted by demis43
λενε,οτι ενα παιδι ειναι ενα κομματι της γυναικας που το κανει.......
πως ειναι δυνατον να αγαπα τα...ποδια μιας γυναικας χωρις ν αγαπα και τα χερια της και ολα τα υπολοιπα της...

Σε χαιρετώ,
Πιστεύεις τίθεται θέμα αγάπης? Δείχνει να νοιάζεται αρκετά για μένα ...γίνεται να νοιάζεται και να μην με αγαπά?

Maria_29

# 9 στις 19/1/2005
author
Κύπρος

Παράθεση:
Originally posted by sweet_kitty
Φεύγεις γιατί δεν θέλεις το παιδί σου να μεγαλώσει με έναν "φοβιτσιάρη" (για να μην πω χέ**η )

Αγαπητή Sweet,
ωραία η απάντηση σου, δυναμική ..ευαριστώ!
αυτό προσπάθησα να κάνω αρκετές φορές ανεπιτυχώς!
Νοιώθω ότι μου είναι απαραίτητος.. αν και αυτό το γεγονός με κούρασε αρκετά.

Maria_29

# 10 στις 19/1/2005
author
Κύπρος

Παράθεση:
Originally posted by PRETTYWOMAN
Αγαπητη μαρία....

Επειδή και εγω ζω κατι παρομοιο και εχω δυο παιδια θα σου πω ενα πραγμα...

Πανω απ'όλα ειμαστε μητερες....
Αν ο οποιοσδηποτε δεν μπορει να αποδεχθει αυτον σαν πρωταρχικο ρόλο στην ζωή μας τότε αστον να φυγει.....
Δεν αξίζει τον κόπο και σίγουρα δεν σε αγαπα για αυτό που είσαι...

Ποτέ δεν θα έβαζα τον οποιοδήποτε παραπάνω από τα παιδιά μου ..

Τωρα αν μου κάτσει φάση να ξαναπαντρευτώ ή να συζήσω ξανά με έναν άντρα θα το μελετούσα πάρα πολυ καλά...
Τα παιδια μου δεν ειναι το εξιλαστηριο θύμα της δικής μου κα**ας....

Πρωτα από όλα (και μιλαω μονο για μενα) ειμαι μητερα... σεβομαι αυτο το δωρο που μου εκανε ο θεος και δεν κανω πειραματα...

Σκέψου τι αντίκτυπο θα εχει στο παιδι σου η ολη αυτή κατάσταση...
Και μετά μεγάλη και ωριμη γυναικα εισαι.. κρίνεις και πράτεις ανάλογα.....

Η επιλογή τελικά είναι δική σου... οτι και αν ακουσεις... απλα σκεψου πρώτα την ψυχολογικη κατάσταση του παιδιού σου....!!!!
Και μετα κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου....!!!!

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου,

θα σκεφτώ όλα αυτά που μου έγραψες...έτσι είναι όπως τα λες. Από την άλλη θα ήθελα να σε ρωτήσω ..Πιστεύεις θα ήταν καλύτερα να μείνω σε αυτή τη σχέση έτσι όπως έχουν τα πράγματα τώρα? Δηλαδή η σχέση της νύχτας? όπου θα βρεθούμε το βράδυ να δούμε τηλεόραση.. να κάνουμε έρωτα και τα Σαββατοκύριακα εγώ και το παιδί μου μόνες?

Maria_29

# 11 στις 19/1/2005
author
Κύπρος
Σε ευχαριστώ,

και εγώ κάποτε αμφισβητώ την αγάπη του αν και τις πλύστες φορές είμαι 100% σίγουρη. Λεω όμως...πως είναι δυνατό να με αγαπά και να φοβάται? Μήπως η αγάπη από μόνη της δεν είναι αρκετή? Πρέπει να υπάρχουν και οι κατάλληλες προϋποθέσεις?

Γενικά όμως είναι τύπος αναποφάσιστος.
Αν θέλει να αγοράσει κάτι η να επιλέξει γενικώς κάτι (και δωρεάν να είναι) μπορεί να του πάρει ώρα και κόπο. Και αν πρέπει ή θέλει να κάνει κάτι σήμερα θα το κάνει σε ένα μήνα (για πολύ απλά πράγματα μιλώ). Γενικός σαν χαρακτήρας είναι αναποφάσιστος αλλά έχει πολύ καλή ψυχή. Ήταν πάντα δίπλα μου σε ότι τον χρειάστηκα. Απλά αναρωτιέμαι ...έτσι δεν πρέπει να είναι όμως ούτως ή αλλιώς?

Maria_29

# 12 στις 19/1/2005
author
Κύπρος
Σας ευχαριστώ όλους πολύ,
Θα ήθελα να προσθέσω ότι γενικώς είναι αναποφάσιστο άτομο ...και αυτό με οδηγεί στο εύλογο ερώτημα μήπως τελικά είναι θέμα χαρακτήρα? Μερικές φορές έχει μιλήσει για γάμο, παιδιά ή συγκατοίκηση μαζί μου, μετά όμως ...κάτι γίνεται.. και αλλάζει στροφή 360ο . Πρόσφατα με γνώρισε και η μητέρα του.. αλλά αυτό δεν δείχνει να σημαίνει κάτι γι αυτόν. Αν του πω ότι θα βρω άλλον πάντα μου δίνει το ελεύθερο να προχωρήσω.. απ την άλλη όσες φορές του είπα χωρίζουμε αρρωστούσε...

# 13 στις 21/1/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοπέλα μου μια αρρωστημένη κατάσταση που δεν θα σε βγάλει πουθενά
ίσα ίσα θα σου προκαλεί πόνο και φοβίες για το τη μελί γενέσθαι .
και μόνο που σου δίνει το ελεύθερο να βρεις κάτι άλλο ....χμ...βρωμάει η υπόθεση
μακριά από αναποφάσιστους ανθρώπους ...από ανθρώπους που δεν ξέρουν τη θέλουν στη ζωή τους

καλή δύναμη
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε