Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Όταν ξέρεις να αγαπάς ξέρεις και να συγχωρείς!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

paros1999

# 1 στις 4/5/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 23
'Aρεσαν+: 0%

Όταν ξέρεις να αγαπάς ξέρεις και να συγχωρείς!!!

Πόσοι απο μας έχουμε χωρίσει, έχουμε αγαπήσει, έχουμε πονέσει; Σίγουρα όλοι μας!!!
Πριν απο δύο χρόνια περίπου χώρισα με τον άνθρωπο που είχα αγαπήσει όσο τίποτε στο κόσμο. Ήταν για μένα τα πάντα!!! Η σχέση αυτή κράτησε δύο χρόνια. Κοντά του ένοιωθα μοναδική, ένοιωθα βασίλισσα, κάναμε όνειρα κοινά, την κοινή μας πορεία τη "βλέπαμε" στρωμένη με ροδοπέταλα... Ώσπου ήρθε το ΤΕΛΟΣ. Το τέλος που απο τον Παράδεισο με πήγε κατευθείαν στη κόλαση... Νόμιζα ότι δεν θα το αντέξω, ήθελα να δώσω ένα τέρμα στη ζωή μου... Αυτό ήταν το πρώτο χτύπημα... Το δεύτερο χτύπημα ήρθε 11 μήνες μετά όταν καταλάθος πέφτει στα χέρια μου μια εφημερίδα και διαβάζω την προαναγγελία του γάμου του με μιαν άλλη γυναίκα... Ένοιωθα τον κόσμο μου να χάνεται για δεύτερη φορά... Πόνεσα, έκλαψα, ήθελα να τον εκδικηθώ, προσπάθησα να τον μισήσω (μα δεν τα κατάφερα), του ευχήθηκα για τον γάμο του... Ήθελα να τον κάνω να πονέσει... (θα μπορούσα να το κάνω - όμως ΟΧΙ)! Σας γράφω με λίγα λόγια πως έχει η κατάσταση... Δύο χρόνια μετά καταλαβα πως τον αγαπώ ακόμα, παρ' ότι έχει γίνει, και τον έχω συγχωρέσει... Γιατί όταν ξέρουμε πραγματικά να αγαπάμε ξέρουμε και να συγχωρούμε... Κανείς δεν είναι τέλειος, όλοι έχουμε τις αδυναμίες μας, αλλά μέσα απο τις αδυναμίες προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι, να μάθουμε να αγαπάμε πραγματικά, να ξέρουμε να δίνουμε και να παίρνουμε (όλοι το αξίζουμε άλλωστε...), να δίνουμε ευκαιρίες τόσο στον εαυτό μας όσο και στους άλλους, κάποιος παραέξω θα κάτσει να σας ακούσει, θα σας απλώσει το χέρι του για να σας βοηθήσει - μην αρνηθείτε τη βοήθειά του.
Και μία συμβουλή (ισχύει για όλους μας): Ο καλύτερος τρόπος για να αντιμετωπίσεις οποιονδήποτε φόβο έχεις, είναι να έρθεις αντιμέτωπος με αυτόν (σκληρό αλλά αναγκαίο)!!! Και μη ξεχνάτε η ζωή είναι όμορφη!!!
Πολλά φιλιά σε όλους

gallidoula

# 2 στις 4/5/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Καλά όλα αυτά...

Συμφωνώ πως όταν αγαπάς συγχωρείς,πως δίνεις τη ζωή σου για τον άνθρωπό σου..
Τι γίνεται όμως όταν ο άνθρωπος αυτός που τον λατρεύεις,που δεν μπορείς λεπτό μακρυά του σου φερθεί με τον ποιο χυδαίο και ψεύτικο τρόπο?Τι γίνεται όταν σε σκοτώσει εν ψυχρώ?Όταν προδώσει τα όνειρά σου και τα συναισθήματά σου?Τον συγχωρείς τότε?Συγχωρείς επανηλημμένα λάθη αρκετών μηνών?Συγχωρείς την ψεύτικη συμπεριφορά του?Την μη ειλικρίνειά του?
Τι κάνεις τότε?...
Πως μπορείς να σηκώσεις ξανά τα συναισθήματα και την ψυχή σου από την κόλαση που βρίσκονται?

Μπορεί να διαλυθεί από την σκέψη σου το διαρκές ερώτημα:"Γιατί να με πληγώσει έτσι?.."
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

SETH_7

# 3 στις 4/5/2003
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 135
Συμφωνω σιγουρα με αυτο που λεει η φιλη μας παραπανω οτι οποιος ξερει να αγαπα ξερει και να συγχωρει...Αλλα συμφωνω και με την gall οτι ναι μεν συγχωρεις...αλλα μεχρι ποτε και αναλογα τι θα κληθεις να συγχωρεσεις....Μπορει να ξερεις να αγαπας αλλα πρεπει πρωτα απο ολα να σεβεσαι και τον εαυτο σου...και οταν καποιος δεν σε σεβεται και εσυ συνεχιζεις να συγχωρεις την συμπεριφορα του αυτη συνεχως τοτε τα 'βαζεις' με τον ιδιο σου τον εαυτο...
Το να αγαπας καποιον εχει αμεση σχεση και με το ποσο τον σεβεσαι σαν ανθρωπο....Και για να μην λεω πολλα (αν και ειπα ηδη αρκετα)....εχω συγχωρεσει και εγω ατομα που αγαπουσα και αγαπω .Δεν μου ετυχε κατι σαν της gall οποτε τα υπολοιπα τα λεω θεωρητικα....αφου ειμαι 'εκτος χορου'...Δεν ξερω βεβαια λεπτομερειες για την σχεση που κατεληξε στον γαμο του φιλου σου ..για να σου πω αν αξιζει να συγχωρεσεις...Παντως να ξερεις δεν αξιζει εκδικηση γιατι με την σκεψη αυτη το μονο που κανεις ειναι να δηλητηριαζεσαι... Απλα επαθες ...εμαθες σιγουρα και προχωρας πολυ πιο σιγουρη πλεον....

spy26

# 4 στις 5/5/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..., ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΛΑ! ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΙΣΩ ΞΑΝΑ, ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΟΤΕ, ΑΛΛΑΞΕ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ! ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΛΗΘΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΣΤΕΣ, ΘΑ ΑΓΝΟΟΥΣΑΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ!
ΣΥΓΧΩΡΗΣΕ-ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕ-ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!!

ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΧΑΜΕΝΟΥΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ !!!!

gallidoula

# 5 στις 5/5/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646

Παράθεση:
Originally posted by spy26
ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..., ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΛΑ! ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΙΣΩ ΞΑΝΑ, ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΟΤΕ, ΑΛΛΑΞΕ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ! ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΑΠΟΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΛΗΘΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΣΤΕΣ, ΘΑ ΑΓΝΟΟΥΣΑΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ!
ΣΥΓΧΩΡΗΣΕ-ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕ-ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!!

ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΧΑΜΕΝΟΥΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ !!!!

Όταν λες μην κοιτάς πίσω,τι εννοείς?Τα λάθη ή τα άτομα που σε πούλησαν?Όταν λες αδιαφορία?
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

-sant-

# 6 στις 7/5/2003
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
Σίγουρα όλοι έχουμε πέρασει είτε την ίδια κατάσταση είτε κάποια παρόμοια.......
Απλά όσο και να τον αγαπάς τον άλλο όσο δύναμη και να έχεις να τον συγχωρέσεις
πάντα σου μένει μια πικρία.
Μακάρι να έχεις τη δύναμη της ψυχής και τη "λογική" να μαζέψεις τα κομμάτια σου και να συνεχίσεις παρακάτω.

kswtiko

# 7 στις 7/5/2003
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 26

άλλο το να ξέρεις να συγχωρείς και άλλο το να συγχωρείς!

Ναι ξέρω τον τρόπο πως να το κάνω... αλλά υπάρχουν φορές που δε θα το κάνω!

Και δε θα το κάνω όχι απο κακία ούτε από αδυναμία...
Θα το κάνω απο υπευθυνότητα απέναντι στον ίδιο μου τον εαυτό αλλα και απέναντι στον άλλον άνθρωπο...
Κάποιοι άνθρωποι πρέπει να μάθουν πως μια συνηθισμένη συγγνώμη και μια μεγαλόψυχη συγχώρεση δεν αρκεί για να σβήσουμε από το μυαλό μας την καρδιά μας την ψυχή μας τον πόνο που απλώχερα μας έδωσαν...

Από τότε που βγήκε η συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο.... και εγώ δεν είμαι θεός να συγχωρώ πάντα τα πάντα!
Το μόνο που μπορώ να κάνω με την ανθρώπινη υπόσταση μου είναι να προσπαθώ να κατανοώ τους λόγους που οδήγησαν το άλλο άτομο σε ενέργειες που με πόνεσαν και να ψάξω να βρω αν και κατά πόσο είχα ευθύνη ώστε να μην κάνω παρόμοια λάθη....

FALCON

# 8 στις 9/5/2003
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 113
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΓΑΛΛΙΔΟΥΛΑ!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΝ ΒΛΑΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ/ΤΗ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΑΛΛΑ Η ....ΕΞΙΛΕΩΣΗ!!!!!

barbie

# 9 στις 10/5/2003
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Γερμανία
Απαντήσεις: 16

και γω..

..simfwnw APOLITA me to kswtiko!!!

spooky7

# 10 στις 14/5/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 9
Να συγχωρείς τα πάντα και πάντα . Αλλά όταν το κάνεις να το εννοείς . Να μην το κάνεις επειδή θέλεις να δείξεις ανώτερο άτομο . Να το κάνεις επειδή το εννοείς , το νιώθεις . Ακόμα και αν ο άλλος συνεχίζει να κάνει τα ίδια λάθη . Βοήθησέ τον να καταλάβει με το δικό σου ξεχωριστό τρόπο ότι αυτό που κάνει είναι λάθος , ότι πληγώνει τους γύρω του . Καλυτέρευσε τον εαυτό σου και βοήθησε να καλυτερέψουν και άλλοι . Σεβάσου τον εαυτό σου , αλλά περισσότερο τον άλλο . Μην γίνεσαι εγωϊστής . Μην κάνεις στον άλλον αυτά που δεν θέλεις να σου κάνουν . Με λίγα λόγια ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ .

# 11 στις 15/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Για μένα...... "Αγάπη είναι να μη χρειαστείς να ζητήσεις ποτέ 'συγνώμη' "

paros1999

# 12 στις 21/5/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ευχαριστώ όλα τα μέλη για τις απαντήσεις τους, να είστε όλοι καλά και πολλά φιλιά σε όλους....

ste76

# 13 στις 23/5/2003
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 175
τι θα πει να τον συγχωρεσεις...για ποιο πραγμα. Αν καταλαβα καλα ειχατε χωρισει οταν ειδες την αναγγελια του γαμου του ετσι δεν ειναι; Απο τη στιγμη που ο ανθρωπος αυτος δεν ειναι μαζι σου δεν εχεις κανενα δικαιωμα στη ζωη του οπως και αυτος στη δικια σου...

Δεν εχει νοημα λοιπον να ρωτας αν εκανες καλα που τον συγχωρεσες κτλ...δεν υπαρχει τιποτα να συγχωρεσεις...εισαστε χωρια και τελειωσε....ετσι τουλαχιστον σκεφτομαι και νιωθω.
Καινουργια αγαπη μ'απλωνει το χερι μου χαμογελα...

paros1999

# 14 στις 23/5/2003
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ste76 δεν συμφωνώ μαζί σου... Έχεις πληγωθεί ποτέ σου? Εχεις αγαπήσει ποτέ? Έχεις νοιώσει να χάνεται ο κόσμος κάτω απο τα πόδια σου?
Επειδή όμως εγώ τα έχω νοιώσει όλα αυτά σου λέω ότι αυτός ο άνθρωπος σήμαινε τα πάντα για μένα... Και ακριβώς επειδή τον αγάπησα πολύ τον συγχώρεσα γιατί ένοιωσα προδομένη! Κάναμε όνειρα κοινά... Και να ξέρεις και κάτι άλλο ότι μέσα απο τον πόνο ωριμάζεις, και όταν ωριμάζεις έχεις τη δύναμη να συγχωρείς για κάποιον που σε πρόδωσε τόσο πολύ... όπως ένοιωσα και εγώ.....
Εύχομαι να μη πονέσεις ποτέ, αλλά αν σου τύχει ποτέ θυμίσου τα λόγια μου...

ste76

# 15 στις 23/5/2003
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 175
και αγαπησα και πονεσα επισης....στραβα το πηρες το post...αυτο που σε ρωτησα ειναι τι ακριβως εννοεις οτι συγχωρεσες...το οτι χωρισατε η' οτι γνωρισε μετα απο εσενα μια αλλη και την παντρευτηκε;

αν ειναι το πρωτο ζητω συγγνωμη δεν καταλαβα το νοημα του post σου. Αν ομως το δευτερο τοτε αυτο που λεω ειναι πως δεν υπαρχει τιποτα να συγχωρεσεις....δεν εισασταν μαζι και αρα δεν σε αφορα τι εκανε, οσον και αν τον αγαπουσες
Καινουργια αγαπη μ'απλωνει το χερι μου χαμογελα...

mystique

# 16 στην 1/6/2003
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 2

Οταν αγαπας συγχωρεις...

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ!ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,ΣΥΝΗΘΩΣ,ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΨΗ(ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ).ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ,ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΙΧΝΩΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΑΞΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!

ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟ ΑΓΑΠΑΣ,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΑΓΑΠΑΣ ,ΓΙΑΤΙ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΜΑΣ ΠΟΝΑΝΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΚΡΟ,ΣΤΟ ΜΙΣΟΣ!

# 17 στις 2/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Συγχωρεις...!!!

Οταν αγαπάς...σαφώς και συγχωρείς...! και μια και δυο φορές....αλλα οταν αυτο εξακολουθεί...να συμβαίνει..τοτε μαλλον κατι φταίει.....ειναι στην διακριτική ευχαίρια του αλλου να καταλάβει...αν Η αγάπη του υπονομευεται και εκμεταλευεται απο τον αλλον..και δυστυχώς στις σημερινές σχέσεις συμβαίνει αρκετά συχνά...

blur_28

# 18 στις 3/6/2003
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 197

Φλυαρίες...!

Η αγάπη είναι το συναίσθημα που σε ωθεί στο να προσφέρεις πράγματα στον άλλο!
Αν η σχέση έχει τελειώσει.....δεν μένουν και πολλά πράγματα να προσφέρεις! Υπεύθυνος γι' αυτό είναι.....ο καινούργιος γκόμενος!

Κι εγώ αγάπησα την πρώην και μου φέρθηκε σκάρτα! Συγχωρεμένη! Από κει και πέρα τι; Την αγαπώ;

Ας πούμε 'ΝΑΙ'! Τι της προσφέρω; Την παντελή μου αδιαφορία! Χάρη της κάνω....για να προχωρήσει ευκολότερα τη ζωή της, με το βαθιά, "αληθινό", αμόρε της!

conscientious

# 19 στις 4/6/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 111

Κατι το αβάσταχτο...

Παράθεση:
Είναι αλήθεια πως κ εγω πέρασα κ περνώ απο αυτα τα στάδια. Είχα μακροχρόνια σχεση 6.5 χρόνια, κ ακόμη προσπαθώ να απομονώνω σκεψεις. Είναι κατι το αβάστακτο (ετσι όλοι νομίζουμε) αρχικά αλλα πιστεύω ότι ο χρόνος τα απαλύνει όλα. Εξ'άλλου την καλύτερη νομιζω φράση την είπε ο Ουγκώ, "Η πιο μεγάλη ευτυχία στη ζωή είναι αυτή, που μας δίνει η αντίληψη, πως μας αγαπούν". Αν δεν το πιστεύουμε ΟΥΤΕ κ το μέλλον μας ανήκει...Αλίμονό μας...

Τα ωραιότερα λόγια μίας αγάπης κρύβονται πίσω από τη σιωπή ενός βλέμματος! Ότι δεν ακούγεται δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

vollim

# 20 στις 5/11/2003
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 5
Πιστεύω πως λάθη κάνουμε όλοι...όποιος δεν κάνει λάθη συνήθως δεν κάνει τίποτα...συγχωρήσεις έναν άνθρωπο που αγαπάς χωρίς δεύτερη σκέψη και του δίνεις την ευκαιρία να επανορθώσει...αν ο άλλος δείχνει να έχει καταλάβει τα λάθη του τότε μπορέις και εσύ να δώσεις μια ευκαιρία σε μια αγάπη...αν υπάρχει βέβαια...δεν μιλάμε για σχέσεις 1 και 2 μηνών...μιλάμε για σχέσεις χρόνων, δυνατές...τότε εκεί αξίζει να συγχωρέσεις και να προσπαθήσεις πάλι...αν δεν πετύχει τότε απλά θα πείς "εγώ πάντως προσπάθησα..."
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε