Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Όταν ξέρεις να αγαπάς ξέρεις και να συγχωρείς!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

SSofia

# 41 στην 1/12/2004
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Σάμου / Αγιος Κήρυκας
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 194
'Aρεσαν+: 0%
Πολύ καλό το άρθρο! Το μόνο που αναρωωτιέμαι είναι πόσες φορές μπορείς να συγχωρείς ένα άτομο, όταν σου έχει κάνει κομμάτια την καρδιά και δεν μπορείς να του έχεις πια εμπιστοσύνη, γιατί είσαι σίγουρη οτι θα σε πληγώσει πάλι. Μια φωνή δυνατή μέσα σου σου φωνάζει: "Τον αγάπάω" και ξαναρχίζεις μαζί του και ξαναπληγώνεσαι, ένας φαύλος κύκλος, μια κατάσταση που όσο κι αν θες δεν μπορείς να ξεφύγεις!

Luminosa

# 42 στην 1/12/2004
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 110

Παράθεση:
Originally posted by evemav
Πολύ καλό το άρθρο! Το μόνο που αναρωωτιέμαι είναι πόσες φορές μπορείς να συγχωρείς ένα άτομο, όταν σου έχει κάνει κομμάτια την καρδιά και δεν μπορείς να του έχεις πια εμπιστοσύνη, γιατί είσαι σίγουρη οτι θα σε πληγώσει πάλι. Μια φωνή δυνατή μέσα σου σου φωνάζει: "Τον αγάπάω" και ξαναρχίζεις μαζί του και ξαναπληγώνεσαι, ένας φαύλος κύκλος, μια κατάσταση που όσο κι αν θες δεν μπορείς να ξεφύγεις!

Καλά, διαβάζεις τη σκέψη μου ή είδες τη ζωή μου στο φλυτζάνι;;;
Δεν με χωράει ο τόπος

# 43 στις 4/12/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
:Oσοι μας πλήγωσαν, έκαναν απλώς αυτό που ήξεραν,
στις δεδομένες συνθήκες της ζωής τους.
Αν δεν τους συγχωρείς,
επιτρέπεις σ' αυτές τις παλιές
πληγές να εξακολουθούν να σε βασανίζουν.

Text

veronica

# 44 στις 27/4/2005
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 603

Συγκινήθηκα...

paros1999, μ'εκανες και ανατρίχιασα!!!!! με τη δύναμη ψυχής που έβγαλες!

Εγώ οστόσο έχω πάψει να εμπιστεύομαι και να κάνω όνειρα για το μέλλον από άμυνα!!!!!

Η ζωή με έχει κάνει πολύ ρεαλίστρια!
Η ζωή είναι εκεί έξω...αρπάξτε την απ'τα...μαλλιά!

magia_g

# 45 στις 29/4/2005
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 230
συμφωνω οτι οταν ξερεις να αγαπας ,ξερεις και να συγχωρεις
και τα συγχωρεις όλα .........................ακομα και την χειροτερη συμπεριφορα ,
δεν κανεις διακρισεις ................αν δεν μπορεις να συγχωρησεις καποιον που λες οτι λατρεψες.........τότε ξανασκεψου το ,μαλλον δεν τον λατρεψες
όταν κάποιος έχει την επιθυμία και την προθυμία έχει και την βοήθεια των θεών.

uncle_death

# 46 στις 30/4/2005
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 111

Παράθεση:
Originally posted by gallidoula
Καλά όλα αυτά...

Συμφωνώ πως όταν αγαπάς συγχωρείς,πως δίνεις τη ζωή σου για τον άνθρωπό σου..
Τι γίνεται όμως όταν ο άνθρωπος αυτός που τον λατρεύεις,που δεν μπορείς λεπτό μακρυά του σου φερθεί με τον ποιο χυδαίο και ψεύτικο τρόπο?Τι γίνεται όταν σε σκοτώσει εν ψυχρώ?Όταν προδώσει τα όνειρά σου και τα συναισθήματά σου?Τον συγχωρείς τότε?Συγχωρείς επανηλημμένα λάθη αρκετών μηνών?Συγχωρείς την ψεύτικη συμπεριφορά του?Την μη ειλικρίνειά του?
Τι κάνεις τότε?...
Πως μπορείς να σηκώσεις ξανά τα συναισθήματα και την ψυχή σου από την κόλαση που βρίσκονται?

Μπορεί να διαλυθεί από την σκέψη σου το διαρκές ερώτημα:"Γιατί να με πληγώσει έτσι?.."

Να σου ζητάει και απο πάνω οταν χωρίστε αμέσως μετά απο δυο λεπτά να είστε φίλοι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
I am your anti-Christ, I will destroy mankind Born of the beast and flames I will devour, I will divide Hellfire rages in my eyes Blood will fall like rain this night The coming curse, the anti-Christ, I am the Watcher's eye I vindicate and cleanse the Earth of all mankind
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε