Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χομπυς και ποσο απο το χρονο της σχεσης πρεπει να καταλαμβανουν

Σελίδα : 1

Dardana

# 1 στις 2/2/2005
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
'Aρεσαν+: 0%

Χομπυς και ποσο απο το χρονο της σχεσης πρεπει να καταλαμβανουν

Φανταζομαι πως ειναι κοινως αποδεκτο οτι ολοι εχουμε καποιες δραστηριοτητες που αγαπαμε και με αυτες θελουμε να ασχολουμαστε καποιες ωρες. Προσωπικα το βρισκω υγιες και θεωρω πως ολοι μας χρειαζεται να εχουμε καποια πραγματα που κανουμε για τον εαυτο μας, για εκτονωση, ψυχαγωγια, διαφυγη απο την καθημερινη ρουτινα κτλ ή για να κανουμε πραγματα μονοι μας.

Καποιοι ανθρωποι ομως, (περισσοτερο οι αντρες απ'οσο φαινεται) μερικες φορες αφιερωνουν περισσοτερο χρονο και ενεργεια στις δικες τους αγαπημενες δραστηριοτητες σε σημειο που αυτο να αποβαινει εις βαρος της σχεσης, του γαμου ή της οικογενειας τους. Αυτο το συμπερασμα εβγαλα ακουγοντας αλλα ατομα να παραπονιουνται για παρομοιες συμπεριφορες των συντροφων τους, κυριως γυναικες με παιδια και αυξημενες υποχρεωσεις. Για να δωσω ενα ενδεικτικο παραδειγμα, μια κοπελα ειχε πει πως ο αντρας της ειναι τοσο φανατικος ποδοσφαιροφιλος που τρεχει ανελλιπως καθε ΣΚ στα γηπεδα, αφηνοντας την για πολλες ωρες μονη με τα παιδια, στερωντας της ετσι την ευκαιρια να ξεκουραστει κι εκεινη για λιγο.

Σε προσωπικο επιπεδο, δεν εχω αντιμετωπισει ακομα ενα τετοιο προβλημα, αν και ο αντρας μου εχει κι αυτος την ταση να απορροφαται με χομπυς του για ωρες μερικες φορες, ομως αυτο προς το παρον δεν συνιστα προβλημα κυριως επειδη δεν εχουμε ακομα αυξημενες υποχρεωσεις. Ομως δεν αποκλειεται να το αντιμετωπισω στο μελλον!)

Και ετσι ερωτω: Πως βοηθας τον συντροφο σου να κατανοησει οτι πρεπει να θεσει ορια και προτεραιοτητες αναμεσα στο τι κανει για τον ιδιο και τι για τη σχεση/οικογενεια του;

filiana

# 2 στις 2/2/2005
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 34
Απαντήσεις: 133
'Aρεσαν+: 0%
Τις προτεραιότητες της καθορίζουμε εμείς για τον εαυτό μας και όχι οι άλλοι ανάλογα με το τι εχουμε ανάγκη να κάνουμε.. δεν το βρίσκω παράλογο να βγαίνει να έχει φίλους ή να πηγαίνει και στο γήπεδο σύγουρα κάποιες ώρες τις ημέρας τις χρειαζόμαστε για τους εαυτούς μας.
Νομίζω θα πρεπει να το καταλάβει μόνος..

# 3 στις 2/2/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

'Εχει αγώνα αύριο; :-)

Τώρα αυτό το "πολλές ώρες" και κάθε Σ/Κ στο γήπεδο εμένα κάπως μου κάνει.

Στο γήπεδο πήγαινα παλιότερα με τον γιο μου, όσο ήταν μικρός (τότε που εκτελούσα και χρέη πατέρα).
Πάνω από 2 ώρες δεν κρατάει κανένας αγώνας. Συνέχεια εκτός έδρας παίζει η ομάδα; Και τα Σάββατα δεν έχει αγώνες.
Αν λοιπόν φεύγει το μεσημέρι για τον αγώνα και γυρίζει το βράδυ δεν πρέπει να έχει μόνο ένα χόμπυ. Μπορεί να πηγαίνει και για ψάρεμα.

Οπότε εκεί του λες να διαλέξει.
Ή τον ακολουθείς στα χόμπυ του

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε