Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τα συστατικα ενος καλου γαμου

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

triada

# 21 στις 15/2/2005
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 80
'Aρεσαν+: 0%

An

AN DEN YPARXEI EROTAS EINAI LIGO DISKOLA TA PRAGMATA
THA EINAI MIA SXESI MHXANIKI KAI THA MEIONETAI XRONO ME TO XRONO

triada

# 22 στις 15/2/2005
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Απαντήσεις: 80

Γαμοσ

Παράθεση:
Originally posted by MARMA89

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri
Η οικονομική άνεση του ζευγαριού είναι ο βασικότερος παράγοντας ενός πετυχημένου γάμου. Γιατί μόνο τότε απομένει επαρκής χρόνος για τα αισθήματα.

Οι αγάπες και τα λουλούδια αφορούν τη σχέση. Αλλά οι λογαριασμοί που τρέχουν δεν εξοφλούνται με ροδοπέταλα.

ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩ!!!!!! (ΠΑΘΩΝ 9 ΕΤΩΝ ΕΓΓΑΜΟΥ ΒΙΟΥ!!)

E ναι λοιπόν ζουμερή εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου και μην απορείς γι'αυτό.
Οταν δεν υπάρχει χρήμα να βγαίνουν τα προς το ζειν αρχίζει και η μουρμούρα ή αλλιώς και γρίνα .
Ας είμαστε ρεαλιστές ,όλα χρειάζονται και η βολτίτσα και τα ποτάκια .Οταν δεν μπορείς να πας πουθένα γιατί την επόμενη θα πρέπει να δώσεις και στους μιχαλούς και κάθεσαι σπιτι το μέλλον προβλέπεται δυσοίωνο.
ΔΕν συζητάμε βέβαια για χλίδες αλλά για άπλα καθημερινά πράγματα που όλοι μας έχουμε ανάγκη
ΜΕ ΤΙΜΗ

# 23 στις 16/2/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri
Η οικονομική άνεση του ζευγαριού είναι ο βασικότερος παράγοντας ενός πετυχημένου γάμου. Γιατί μόνο τότε απομένει επαρκής χρόνος για τα αισθήματα.

Οι αγάπες και τα λουλούδια αφορούν τη σχέση. Αλλά οι λογαριασμοί που τρέχουν δεν εξοφλούνται με ροδοπέταλα.

Θα συμφωνησω απαραιτητα με την zoymeroula..............
και στους δυο παραγοντες που προειπε.......αλλα θα συμπληρωνα και κατι ακομα.......

Κοινωνικη παιδεια......και για τους 2 ειναι απαραιτητη.........τουλαχιστον αν αυτη δεν ειναι σε επαρκη βαθμο...........να ειναι σε ιδιο βαθμο......

Η μεγαλη διαφορα κοινωνικης παιδειας στους συντροφους φερνει αρκετα προβληματα στο μελλον...........

pizzarte

# 24 στις 18/2/2005
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 1
Geia sas einai to proto mou post..
Να σας πω και την δικη μου γνωμη περι
χρημάτων στον γάμο, ακομα και να τα εχεις αφθονα και να τα σπταλάς απεριοριτσα παλι δεν εισαι ευχαριστημένος με τιποτα υπάρχει η γκρίνια .
Και εγω και η γυναίκα μου εχουμε τόσα οσα δεν θα προφτάσουμε να τα φάμε μεχρι να πεθάνουμε και φυσικά δεν δουλέυει κανεις απο τους δυο κι ομως χωρίσαμε μετα απο 12 χρονια γαμου!
Ημουν ο πρωτος και μοναδικος που γνωρισε το ιδιο και εγω και παντρευτηκαμε απο αγάπη ελα ομως που δεν ταιριαζαμε σαν χαρακτηρες!!
Η γρίνια καθημερινά για τα οικονομικα ειναι ενας εναλακτικως τρόπος για να μαλώνεις αν δεν υπάρχει αυτος τοτε σίγουρα θα βρεις εναν αλλο τροπο να εχεις διαφωνειες με τον συντοφο σου.

# 25 στις 18/2/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by pizzarte
παντρευτηκαμε απο αγάπη ελα ομως που δεν ταιριαζαμε σαν χαρακτηρες!!

Δυστυχώς , είναι αποδεδειγμένο στατιστικά ότι οι περισσότεροι γάμοι που γίνονται όσο το ζευγάρι είναι ερωτευμένο οδεύουν προς το διαζύγιο. Αυτό γίνεται όταν περνά ο έρωτας και αρχίζουν να φαίνονται οι ασυμβατότητες.

Παράθεση:
Η γρίνια καθημερινά για τα οικονομικα ειναι ενας εναλακτικως τρόπος για να μαλώνεις αν δεν υπάρχει αυτος τοτε σίγουρα θα βρεις εναν αλλο τροπο να εχεις διαφωνειες με τον συντοφο σου.

Ασφαλώς και υπάρχουν πολλοί λόγοι διαφωνίας.
Οι στατιστικές αναφέρουν σαν συχνότερη αιτία καβγάδων τα οικονομικά θέματα και την απιστία (αυτά με μια έκφραση τα ονομάζει ο νόμος "ισχυρό κλονισμό του γάμου από τον οποίο η συμβίωση καθίσταται αφόρητη" αλλά μέσα εκεί υπάρχουν πολλές περιπτώσεις συζυγικών συγκρούσεων) . Η απιστία συχνά καλύπτεται και δεν βγαίνει στην επιφάνεια, ή γινονται τα στραβά μάτια, οπότε φαινεται ότι το ζευγάρι ζει αρμονικά. Το οικονομικό πρόβλημα όμως δεν καμουφλάρεται και δεν ξεπερνιέται εύκολα.
Να ξεκαθαρίσω και κάτι που μάλλον παρεξηγήθηκε. Όταν μιλάμε για οικονομική άνεση, δεν εννοούμε απαραίτητα το να έχει το ζευγάρι πολλά λεφτα, σπίτια, κότερα κι αυτοκίνητα. Το πρόβλημα συχνά αφορά τον τρόπο διαχείρισης των οικονομικών πόρων της οικογένειας. Υπάρχουν ζευγάρια που έχουν κοινό ταμείο και συνεισφέρουν αμφότεροι και ο καθένας ανάλογα με τις δυνάμεις του στα κοινά έξοδα. Υπάρχουν όμως και άλλα ζευγάρια που όχι μόνο δεν λειτουργούν από κοινού, αλλά συχνά ο ένας κρύβει απ τον άλλο τις εισπράξεις του και παρασιτεί σε βάρος του άλλου. Υπάρχουν φυσικά και ζευγάρια που δεν βγαίνουν οικονομικά να πάνε σε ένα θέατρο μαζί με τα παιδιά τους έστω και μια φορά το μήνα. Κι αυτό πρόβλημα είναι. Υπάρχουν άλλα ζευγάρια που δεν κάνουν παιδί γιατί δεν τους φτάνουν τα λεφτά για πάνες. Όλα αυτά αποτελούν εκδηλώσεις του ίδιου προβλήματος. Του λεγόμενου οικονομικού.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost