Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προσληψη στον θανατο!

Σελίδα : 1

kostas_1966

# 1 στις 5/5/2003
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 185
'Aρεσαν+: 0%

Προσληψη στον θανατο!

Εδω πραγματικα θα ηθελα τη συμβουλη σας.
Ο διευθυντης του τομεα οπου εργαζομαι πηρε την εντολη να ταξιδεψει περιπου σε ενα μηνα σε Κινα,Χονγκ-κονγκ για επαγγελματικους λογους.Φυσικα ολοι γνωριζουμε οτι εκει ειναι η "φωλια" του θανατηφορου ιου S.A.R.S.
Χωρις περιστροφες λοιπον τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:
1.Πρεπει να πειστει να ματαιωσει το ταξιδι του παση θυσια?
2.Σε ενδεχομενη (και πιο πιθανη)αναχωρηση του ποια θα πρεπει να ειναι η σταση μου καθως και η σταση του προσωπικου γενικοτερα?
3.Ελατε για λιγο και στη θεση του (δυστυχου?)ανθρωπου αυτου.Εαν εισαστε εσεις διευθυντης και ειχατε αυτη την εντολη τι θα κανατε?
4.Σε περιπτωση που αυτος δεν παει,ο...κληρος πεφτει στον ιδιοκτητη της εταιρειας.(Σημ.Η εταιρεια ειναι καθαρα εισαγωγικη με προμηθευτες μονο εξ απω ανατολης).Αν κι αυτος δεν παει,η εταιρεια του θα
σταματησει το 75% περιπου της λειτουργιας της.Τι θα κανατε ως ιδιοκτητες,τι πρεπει να κανει αυτος,τι εμεις?
Τραγικη η κατασταση δε νομιζετε?
Μη δειχνεις το δαχτυλο σου γιατι θα σου το φανε

spy26

# 2 στις 5/5/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
Αγαπητε κωστα,

επειδη τυγχανει να διατηρω μια εισαγωγικη επιχηρηση και εγω, και συγκεκριμενα προμηθευομαι απο την κινα το 100% των εμπορευματων που προωθω στην ελληνικη αγορα, θα σου πω μοναχα....πως δυσκολευτηκα πολυ για να αναβαλλω το ταξιδι μου τον απριλιο !

απο παντου δεχομουν αρνητικα μηνυματα...απο το πρακτορειο...απο τους συνεργατες...απο τους φιλους...τους γονεις....ακομα και ο ιδιος μου ο προμηθευτης με φαξ με προειδοπσε να μην παω! Εγω ομως επειδη η δουλεια μου αποτελλει ολη μου την ζωη...δεν μπορουσα...δυσκολευομουν να αφησω ετσι να χαθουν οι κοποι που τοσα χρονια προσπαθω να χτισω μια εταιρεια,με τοσες στερησεις! Θα γνωριζεις αλλωστε και εσυ...οτι με τους κινεζους ( που ουτε καν αγγλικα δεν ξερουν καλα...) Ειναι δυσκολο να κανεισ δουλεια χρησιμοποιοντασ μοναχα τισ τηυλεπικοινωνιεσ! Και συνηθωσ την ''πατατα'' την βλεπεισ μετα τον εκτελωνισμο...οταν εχεισ πληρωσει τα παντα !!!

με επεισανομωσ μερικα πραγματα που εμαθα απο τον ιδιο τον κινεζο προμηθευτη μου....ωστε να αναβαλλω το ταξιδι ! 1ον. Γνωριζει το αφεντικο σου πωσ στην καντονα π.χ , ( κατα 90% απο εκει θα προμηθευεστε...) Ενω τα επισημα στατιστικα λενε 49 νεκρουσ στην συγκεκριμενη επαρχεια, η πραγματικοτητα ομωσ που ποτε δεν θα μαθευτει...αναφερει 1567 νεκρουσ;
2ον. Γνωριζει το αφεντικο σου πωσ η εισοδοσ ειναι ελευθερη,αλλα στην εξοδο περνασ αιματολογικεσ εξετασεισ και αν τυγχον εχεισ προσβληθει, μενεισ εκει σε καραντινα επ' αοριστον ;
3ον. Γνωριζει...πωσ ακομα και οι κινεζοι που ποτε δεν απεργουν,ποτε δεν χανουν μερα δουλειασ, εχουν φοβηθει τοσο πολυ που αρχιζουν να μην πηγαινουν ουτε στην δουλεια τουσ;

Αν τα γνωριζει ολα αυτα, εχει υπολογισει ποσο θα του στοιχησει η απωλεια ενοσ διευθηντικου στελεχουσ; ειναι σιγουροσ πωσ σε περιπτωση τετοια δεν θα χασει και το υπολοιθπο 25% τησ λειτουργιασ ;

δυστηχωσ ολοι εμεισ που εμπορευομαστε απο κινα και πλησιον αυτησ, αντιμετωπιζουμε τεραστιο προβλημα αυτην περιοδο! Ειναι αναποφευκτο και πιστευω πωσ πρεπει να συμβιβαστουμε με την πραγματικοτητα! Προσωπικα...τα ε.μαιl,το φαχ,το τηλ/νο και η web kamera εχουν παρει φωτια αυτεσ τισ ημερεσ!

οσο δε για τα ερωτηματα σου,νομιζω πωσ αρμοδιοσ να ακυρωσει η οχι το ταξιδι του ειναι μοναχα αυτοσ! Κατα ποσο δηλαδη ειναι διατεθειμενοσ να ρισκαρει την ζωη του για χαρην τησ καριερασ. Η σταση σασ, γνωμη μου ειναι πωσ θα πρεπει να αναφερετε και να συζητησετε διεξοδικα ολουσ τουσ κινδυνουσ μαζι του,αλλα εωσ εκει...την αποφαση ειπαμε...αυτοσ την περνει! Οσο για το αν ημουν στην θεση του σου απαντησα τι εκανα,παραπανω...και τελοσ στο τελευταιο ερωτημα σου...πιστευω πωσ αν και ''δυσκοιλιοι''...υπαρχουν τροποι εστω και με καποιο κοστοσ να γινει δουλεια! Π.χ. δεν γνωριζω ακριβωσ το αντικειμενο σασ,αλλα αν ειναι μικρα τα κομματια...μπορει να φερει μοναχα δειγματα.θα πληρωσει βεβαια περιπου 300 $ σε κουριερ για την μεταφορα, επι 50 χαρτοκιβωτια=15000$, αλλα τι να κανουμε...! 'Η μπορει να καλεσει εδω τον κινεζο αντιπροσωπο σασ ! Λυσεισ...υπαρχουν,ασχετα αν δεν ειναι οι πιο ιδανικεσ!

να ξερεισ παντωσ οτι η κινα που αντιπροσωπευει σχεδον το 20% τησ παγκοσμιασ μετακινησησ εμππορευματων, φετοσ δεχετε την μ,εγαλυτερη καταστροφη που εχει γνωρισει ποτε τα τελευταια χρονια!

....και για να το προχωρησω λιγο παραπερα....δεν νομιζω πως ειναι τυγχαιο αυτο !!!!

asterias

# 3 στις 7/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31

οποιος...

<<Οποιος του μελλει να πνιγει ποτε του δεν πεθαινει>>

kswtiko

# 4 στις 7/5/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 26

θα μπορούσα να απαντήσω με ερώτησεις?

Με πόσα εκατομμύρια κοστολογεί κάποιος μια ανθρώπινη ζωή?
Πόσες επιχειρήσεις θα πουλούσε ένας γονιός για να σώσει τη ζωή του παιδιού του?
Πόσα χρήματα χρειάζονται για να στερήσεις από ένα παιδί τον γονιό του?

Εκ του μακρώθεν και του ασφαλούς πάντα νομίζουμε ότι το κακό δε θα συμβεί ποτέ σε μας!!!
Φαντάζομαι ότι κάπως έτσι πίστευαν και τα 52 ή τα 1052 θύματα....

kostas_1966

# 5 στις 7/5/2003
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι

Παράθεση:
Originally posted by asterias

Να μου επιτρεψει η χαρη σου να πω οτι η ρηση σου asteria στερειται καθε λογικης στην παρουσα σοβαροτατη κατασταση.Αντιθετως εμπεριεχει αφθονη μοιρολατρεια.Συνεπως ειναι παρωχημενη,ανυποστατη και ανεπικαιρη.
Οσο για το φιλο spy,θελω να εκφρασω τις ευχαριστιες μου αφου με το κειμενο του (το οποιο παρουσιασα στην εταιρεια)ταρακουνησε συνειδησεις.Καποια προπυργια του τυπου "η παγκοσμια οργανωση υγειας αναφερει οτι δεν συντρεχει καμμια ανησυχια"κλονιστηκαν και αυτα.Φιλε spy με τη βοηθεια σου ενδεχομενως να καταφεραμε να σωσουμε καποιους συνανθρωπους μας και τις οικογενειες τους.Σε ευχαριστω μεσα απ'την ψυχη μου.

asterias

# 6 στις 8/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1966

Παράθεση:

Να μου επιτρεψει η χαρη σου να πω οτι η ρηση σου asteria στερειται καθε λογικης στην παρουσα σοβαροτατη κατασταση.Αντιθετως εμπεριεχει αφθονη μοιρολατρεια.Συνεπως ειναι παρωχημενη,ανυποστατη και ανεπικαιρη.
Οσο για το φιλο spy,θελω να εκφρασω τις ευχαριστιες μου αφου με το κειμενο του (το οποιο παρουσιασα στην εταιρεια)ταρακουνησε συνειδησεις.Καποια προπυργια του τυπου "η παγκοσμια οργανωση υγειας αναφερει οτι δεν συντρεχει καμμια ανησυχια"κλονιστηκαν και αυτα.Φιλε spy με τη βοηθεια σου ενδεχομενως να καταφεραμε να σωσουμε καποιους συνανθρωπους μας και τις οικογενειες τους.Σε ευχαριστω μεσα απ'την ψυχη μου.

μα πως κανετε ετσι ? δεν ηρθε και η συντελεια του κοσμου... Επισης φιλε Κωστα δεν πιστευεις πως μερικα πραγματα ειναι τυχαιρα? Θα επιμεινω στην λαϊκη παροιμια...

asterias

# 7 στις 9/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by moo693

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1966

Παράθεση:

θα συμφωνήσω με τον asteria και θα διαφωνήσω με τον kostas_1966.
Μήπως να θυμηθούμε και τον όμορφο μύθο του Αισώπου με τη Βασίλισσα, το πριγκηπόπουλο και το λιοντάρι;

Δεν διαφωνώ ότι το σύνδρομο SARS είναι υπαρκτό. Δεν αμφισβητώ ότι έχουν πεθάνει πολλοί άνθρωποι απο αυτό.
Αν δεν υπήρχε όμως η "πλύση εγκεφάλου" που μας κάνουν καθημερινά τα ΜΜΕ.... θα είχαμε πάθει αυτή τη φοβία;
Μπορούμε όμως να ζούμε με το φόβο και τον πανικό που μας δημιουργούν;

Δεν λέω ότι είναι ασήμαντο. Αλλά ίσως και να μην είναι τόσο σημαντικό όσο το παρουσιάζουν.

Αν πάρει κανείς τα απαιτούμενα μέτρα μπορεί να προστατευτεί.
Αλλωστε ποιός μπορεί να εγγυηθεί ότι σε 2 μέρες δεν θα υπάρχει και στην Ελλάδα κάποιος ασθενής;
(Πόσους μήνες έκανε "το βλάκα" η Ελλάδα πρίν παραδεχτεί το πρώτο θύμα απο AIDS; )

Πόσο "ασφαλείς" θα νοιώθουν τότε, όλοι στην εταιρεία (συμπεριλαμβανομένων όσων ακύρωσαν το ταξίδι τους).
Και πόσο "ασφαλείς" στην επαγγελματική τους ζωή, νοιώθουν κάποιοι, εργαζόμενοι σε μια εταιρεία που αποφασίζει να μειώσει ξαφνικά τον κύκλο εργασιών της κατά 75%... εξ'αιτίας μιας ασθένειας;

Προσωπικά, θα πήγαινα. Θα ανησυχούσα, όπως κάθε φυσιολογικός άνθρωπος, αλλά δεν θα παρίστανα κι ότι ήρθε η συντέλεια του κόσμου.

Υ.Γ. Ισως ο διευθυντής που φοβάται ή κάποιοι απ' όσους δήλωσαν "δεν θα πήγαινα" να είναι καπνιστές.
Τον καρκίνο δεν τον φοβούνται; Ούτε αυτός θεραπεύεται.
(δεν είμαι αντικαπνίστρια-αντίθετα θεωρώ τον εαυτό μου γερό φουγάρο... παράδειγμα έδωσα)

και για να συμπληρωσω, συμφωνα με τα στατιστικα στοιχεια, εχουν προσβληθει μεχρι σημερα 7000 ατομα, εκ των οποιων εχουν χασει την ζωη τους 400.... δηλαδη το 6% περιπου.... και απο αυτους το 80% ειναι ηληκιωμενοι ... Δηλαδη οι Κινεζοι θα πεθανουν ολοι?

kostas_1966

# 8 στις 9/5/2003
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι

10 γιατροι,10 γνωμες!

Ετσι ειναι στα Forums.Ο καθεις γραφει ο,τι σκεφτεται και προσπαθει οσο μπορει να το τεκμηριωσει θελοντας,ισως,να κανει την γνωμη του αρεστη και υιοθετησιμη απο τους αλλους.Αφου σας ευχαριστησω ολους για την ευγενικη συμμετοχη σας,το θεμα οχι μονο αναλυθηκε αλλα ας μου επιτραπει η εκφραση..."ξεχειλωθηκε"θα ηθελα να κλεισω με ορισμενα σχολια.
Σε αυτο το θεμα ο εισηγητης ημουν εγω.Συνεπως εγω ζητησα αποψεις για τις οποιες σας ευχαριστησα.
Στο χερι μου ειναι τωρα(το εχω ηδη κανει)να κρατησω οποιες αποψεις μου αρεσουν και να "πεταξω"τις αλλες.
Κρατω λοιπον την αποψη του spy την οποια γνωστοποιησα και στην εταιρεια μου πετυχαινοντας ετσι το ποθητο για εμε αποτελεσμα.ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ.
Οι αποψεις του asteria kai moo δεν με ενδιαφερουν οσο για την αποψη του kswtikoy αυτη ακριβως πρεσβευω και εγω!
ΔΕΝ ΘΑ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ 0.00001%!Γιατι δεν προκειται για αριθμητικα μεγεθη μετρουμενα με στατιστικες αλλα για τις ζωες μας!Εκανα ο,τι μπορουσα για να αποφευχθει να μπει σε κινδυνο η ζωη οποιουδηποτε ανηκει στο περιβαλλον που ζω και κινουμαι και εργαζομαι.Και το πετυχα.

ΥΓ1.α)Εισαι σιγουρος asteria για τις μετρησεις?Η Π.Ο.Υ. εξεδωσε χτες νεες οδηγιες οτι η κατασταση δεν ειναι ελεγξιμη σε αυτες τις χωρες ακομα.β)απο τους 7000 πεθαναν,λες, οι 400.Εισαι σιγουρος οτι οι αλλοι 6600 θα ζησουν?γ)Απο οσους νοσησαν το 80% ειναι ηλικιωμενοι.Ενταξει,δηλαδη μας λες,το αλλο 20% που ηταν νεοι δεν πειραζει,μικρο ποσοστο ειναι.ΕΓΩ ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ 1%,εσυ αν θες πηγαινε και με το ?%.
ΥΓ. moo.α)Απο τους ΜΥΘΟΥΣ του Αισωπου προτιμω τις ΑΛΗΘΕΙΕΣ του spy "...πιστευω πωσ αν και ''δυσκοιλιοι''...υπαρχουν τροποι εστω και με καποιο κοστοσ να γινει δουλεια! Π.χ. δεν γνωριζω ακριβωσ το αντικειμενο σασ,αλλα αν ειναι μικρα τα κομματια...μπορει να φερει μοναχα δειγματα.θα πληρωσει βεβαια περιπου 300 $ σε κουριερ για την μεταφορα, επι 50 χαρτοκιβωτια=15000$, αλλα τι να κανουμε...! 'Η μπορει να καλεσει εδω τον κινεζο αντιπροσωπο σασ ! Λυσεισ...υπαρχουν,ασχετα αν δεν ειναι οι πιο ιδανικεσ!".
β)οχι moo δεν ειναι καπνιστες.Αλλα και να ηταν μου βαζεις στην ιδια μοιρα τον (πιθανο) καρκινο απο το τσιγαρο που σε σκοτωνει δεκαετιες αργοτερα,με τον ακαριαιο θανατο του s.a.r.s.?Μην τρελαθουμε τελειως τωρα!
ΥΓ3.Επειδη αρεσκεστε σε παροιμιες και μυθους δεν σημαινει οτι γινεστε και πειστικοι.Για να ..."διευθετηθει"και το κομματι των λαικων ρησεων λοιπον προς χαρην και...τερψην οσων απλων,μελλοντικων αναγνωστων των αρθρων μας παραθετω τι κρατω εγω απο την ολη ιστορια τωρα που πια ειμαι ικανοποιημενος και ανακουφισμενος που πετυχα το σκοπο μου:
1."Ακουγε τις γνωμες των αλλων και κρατα τη δικη σου".Την κρατησα.
2."Το καλο το παλληκαρι ξερει κι αλλο μονοπατι".Μου το εδειξε ο spy,νοιωθω υποχρεος απεναντι του.
3."Καλυτερα να μην αρχιζεις,παρα να μην τελειωνεις".

spy26

# 9 στις 9/5/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
Καταρχην θελω να ευχαριστησω τον kostas_1966 , για τα καλα τουτ λογια απεναντι μου, και να εκφρασω την χαρα μου , που αν και βρισκομαστε ολοι μασ απροσωπα κρυμενοι πισω απο μια οθονη , μου εδωσε την δυνατοτητα να βοηθησω και εγω με το ενα τοσο δα..., λιθαρακι , στο προβλημα που τον απασχολουσε ! Δεν υπαρχει -πιστευω- μεγαλυτερη χαρα...απο το να μπορεις να φανεις χρησιμος....σε εναν φιλο,σε εναν αγνωστο,και γενικοτερα σε εναν συνανθρωπο...στην κοινωνια την ιδια !

Επιθυμω ομως να τονισω και μερικα πραγματα στην αγαπητη και πολυ σεβαστη moo693 !
Θα σε παρακαλουσα λοιπον moo693 , την επομενη φορα που θα 'χεις κατα νου να αναφερθεις σε εμενα να το κανεις με πιο ειλικρινη τροπο και οχι....με παρενθεσεις...'η φωτογραφιζοντας με....κτλ . Το ονομα μου ειναι spy26 και ετσι επιθυμω να με αποκαλεις !
Ειμαι σιγουρος δε , πως εισαι αρκετα ανοιχτομυαλος ανθρωπος, εξυπνη με πολλα χαρισματα...οσα τουλαχιστον εχω διαβασει-καταλαβει απο τα γραφομενα σου στο σαϊτ, -πολλα περισσοτερα απο οσα φανταζεσαι- και δεν θα παρεξηγησεις τα παραπανω , διοτι δεν τα γραφω εκφραζοντας κακια ! Αντιθετως επειδη σε θεωρω αξιολογη γυναικα, θελω να εχουμε θετικη επαφη στο μελλον , και αυτος ειναι ο λογος των παρατηρησεων μου απεναντι σου !

Τελος, εφοσον ο kostas-1966 που ειναι και ο αρχικος αρθρογραφος στο παρον , εχει ικανοποιηθει και ξεπερασει το προβλημα του , δεν επιθυμω να δωσω οποιαδηποτε συνεχεια στο θεμα αφου πλεον δεν υπαρχει και ιδιαιτερος λογος να γινει αυτο !
;;;

Rantanplan

# 10 στις 14/5/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 78

τρια πουλακια καθονταν...

Ta 2 (poulakia)ta vrikame.to 3 poy einai?
To thema sovaro,oi gnomes sostes(oles)alla merikoi merikoi den exoyn katalavei akoma oti den einai lykoiarxes se kapoio lykeio me mas mathites....
Eleos diladi...

asterias

# 11 στις 14/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

Για να απαντησω,

Σας πληροφορω οτι μου εζητηθηκε εχτες να ταξιδεψω για επαγγελματικους λογουσ στισ Φιλιιππινες, και προκειται να αναχωρησω το επομενο 20 ημερο....
και συμφωνησα να παω...
σταματηστε λοιπον τους τσακωμους και περιμενετε να γυρισω....
Εαν δεν γυρισω, παιδια σας ευχομαι <<Ζωη σε εσας!!!>>
εν τουτοις διπλασιασα το ποσον της αμοιβης μου...
<< Ο νοων νοητω>>, <<καθε εμποδιο για καλο>> κλπ...

# 12 στις 16/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εδω ειμαστε λοιπον!

ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ,"ΕΔΩ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΑΒΟΥΡΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΣΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ"!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ 1/1.000.000!
ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ,ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΜΟΥ!
ΘΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!
ΚΙΝΑ, ΙΡΑΚ,ΚΟΣΣΟΒΟ,ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ (ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ),ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ,ΟΠΟΥ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ, ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΑΥΤΟΙ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΝ ΕΙΤΕ ΟΧΙ!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ Η ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ),ΑΛΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ!
"ΝΟΙΩΘΕΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΤΥΠΗ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ";
ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ;
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ!
ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ,ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ!
ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ!

kostas_1966

# 13 στις 27/5/2003
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι

Κατι νεωτερο?

Σχεδον ενα μηνα μετα την εισηγηση μου η κατασταση φανηκε να αλλαζει?
Ακουμε οτι ο ιος σταθεροποιηθηκε,οτι μειωθηκαν τα κρουσματα,οτι πιθανα ελεγχεται κιολας.Τι απ'ολα ειναι αληθεια αραγε?
Στην εταιρεια που εργαζομαι ετοιμαζονται να πανε.Τελικα να ανασκευασουμε τις αρχικες μας αποψεις και ..."καλως να πανε τα παιδια και καλο ταξιδι"ή ακομα το τοπιο δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρο?
Φιλε spy26 εχεις κατι νεωτερο για το θεμα?
Αsteria μαλλον ετοιμαζεσαι κι εσυ...Πως ειναι τα τελευταια νεα?
Να επαγρυπνουμε ή να πεσουμε σε ληθη?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε