Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προφάσεις εν αμαρτίαις*

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

APETITIKH

# 1 στις 2/3/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062
'Aρεσαν+: 0%

Προφάσεις εν αμαρτίαις*

*Η φράση χρησιμοποιείται για να δικαιολογήσεις τα ολισθήματά σου,
είναι ένας τρόπος να παρουσιάσεις ως εύσχημες τις προθέσεις σου
και τις πράξεις σου ενώ δεν είναι.

Όπως και με τους άντρες, δηλαδή...

Ενώ η πραγματική τους αξία είναι διαφορετική απ' αυτήν που διατείνονται ότι είναι, προσπαθούν εναγωνίως να σε πείσουν ότι τους παρεξήγησες!

Εξηγούμαι...
Είναι ένας άντρας που παρουσιάζεται διεκδικητικός, δείχνει ενδιαφέρων, σου κάνει μια μικρή... πλύση εγκεφάλου ότι τάχα μου τάχα μου δε γνωρίζει όρους και όρια προκειμένου να σε κατακτήσει, να σου δείξει -επιτέλους!- ότι είσαι η μία και η μοναδική και μετά από σένα το χάος και μετά το χάος πάλι εσύ...

Ότι χρόνια και χρόνια -και καιρούς μπορώ να πω- περίμενε τη στιγμή και την ώρα να σε συναντήσει για να δείξει πόσο μαχητικός και ενδιαφέρων και καλός και στοργικός και άλλα πολλά είναι, αλλά οι άλλες -οι κακές, ντε...- δεν καταλάβανε ποτέ το θησαυρό που κρύβει μέσα του, αλλά και έξω του...

Ότι, τέλος πάντων, είσαι το άπαν, είσαι μοναδική, ανεπανάληπτη, υπέροχη και ότι πολύ σε θέλει και πολύ σε νοιάζεται και πολύ περισσότερο θα σε νοιαστεί στο μέλλον...

Έρχεται η ώρα της αλήθειας!

Ξαφνικά και αιφνιδίως και λίαν συντόμως, δε σου φαίνεται -και κυρίως δεν είναι- καθόλου ενδιαφέρων, δεν είναι καθόλου διεκδικητικός, δεν είναι, τελικά, καθόλου θησαυρός...

Ανακαλύπτεις ότι όλα αυτά που έλεγε, όλα αυτά που σε άφηνε να εννοήσεις και όλα αυτά τα... πολύτιμα που "κρατούσε φυλαγμένα" να προσφέρει στη μία και μοναδική -σε σένα δηλαδή-, απλώς δεν τα είχε ποτέ!

Και ερωτώ:
Γιατί, βρε αγόρια, έχετε την τάση να παρουσιάζεστε διαφορετικοί απ' αυτό που είστε;
Γιατί δε λέτε είμαι αυτό κι αυτό και άμα θες, καλή μου;
Για πόσο καιρό νομίζετε ότι θα μπορείτε να "παραμυθιάζετε" την καλή σας;
Είναι αφέλεια δική σας ή νομίζετε ότι είναι δική μας;
Γιατί, βρε κορίτσια, κάνουμε πως τους πιστεύουμε;

ΥΓ. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων. Μην ταυτιστεί κανείς με τον άντρα που αναφέρω. Είναι ένα πρόσωπο που δεν έχει καν υπολογιστή, γιατί "το κομπιούτερ είναι μόνο ένα ψεύτικο και παγωμένο αντικείμενο", "το κομπιούτερ, καλή μου, δε θα σε χαϊδέψει ποτέ όπως εγώ!", είπε το συγκεκριμένο άντρα.

ΥΓ2. Το άντρα το συγκεκριμένο είναι άντρα ή δεν είναι άντρα;
Με τιμή

# 2 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Ό,τι και να κάνουμε, το παιχνίδι είναι χαμένο...
Το χειρότερο είναι όταν τους λες στα ίσα ότι δεν τους πιστεύεις... Τότε και καλά τους... "κόβεις τα φτερά" οπότε για ποιο λόγο να προσπαθήσουν να κάνουν πράξη όσα σου έταξαν!
Μούουουουτρα!!!!!!

Heptamer

# 3 στις 3/3/2005
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.225
Γιατί, βρε αγόρια, έχετε την τάση να παρουσιάζεστε διαφορετικοί απ' αυτό που είστε;

**** Γιατι ετσι εχουμε μαθει οτι παιζεται το παιχνιδι.Γιατι ετσι φτανουμε πιο γρηγορα στο στοχο.Γιατι ετσι θαμπωνουμε και παραλυουμε το στοχο.Γιατι ετσι ρισκαρουμε (χωρις ρισκο δεν απολαμβανεις το κυνηγι).

*** Θα εκτιμηθει μια τετοια δηλωση?Θα λειτουργησει υπερ αυτου που θα το δηλωσει?Ειδικα οταν θελει απεγνωσμενα την καλη του?Μαλλον θα χασει ποντους και θα χαρακτηριστει....αναξιος κυνηγος.
Αν ομως θελουμε πασει θυσια την καλη μας,δε θα μειωσουμε τον εαυτο μας.
Τετοιες δηλωσεις κανουν μονο αυτοι που τα παιζουν ολα για ολα...και αυτοι που ξερουν οτι δεν μπορουν να χασουν κατι που δεν εχουν.
.

*** Για οσο αντεχουμε ..τοσο εμεις οσο κι εσεις.
Μεχρις οτου ξεσκεπαστει ο παραμυθας.
Αν ειναι καλος,θα ξεσκεπαστει εκ των υστερων - εαν και εφοσον.Αν ειναι ατυχος,εκ των προτερων.
Θεμα καθαρα τακτικης,χειρισμου και τυχης.

**** Λειτουργει αμφιδρομα..Ειναι καλλιεργημενη ιδιοτητα του ανδρα - θυτη.Εν γενει δεν εχει επιγνωση της αφελειας του.Αν οι κανονες θελουν μια συγκεκριμενη συμπεριφορα απο αυτον,αυτη και θα ασκησει.
Ειναι αφελεια και δικη σας να πεφτετε στις παγιδες των παραμυθαδων.
Ειναι ιδιοτητα του θηραματος.
Ενα καλο θηραμα αντιλαμβανεται την παγιδα.Καποιο αλλο οχι.Ειναι καθαρα θεμα...νοημοσυνης.

*** δεν κανετε!Τους πιστευετε! Γιατι ολα ειναι μερος του παιχνιδιου.Η κατακτηση ενος στοχου,επιβαλλει να καμουφλαρεσαι μεταξυ αλλων.Το παιχνιδι των φυλων ειναι κι αυτο ενα ειδος πολεμου - σιωπηρου πολεμου.Που απαιτει και λιγο δολο..
Ο κυνηγος θα κανει οτιδηποτε να αιχμαλωτισει το θηραμα.
Οσο αισθανεστε ως θηραματα - και δινετε αυτη την εικονα,τοσο θα αμφιβαλλετε και θα φοβαστε τον κυνηγο.Θα ηταν ανιαρη για σας μια ξεκαθαρη προσεγγιση,χωρις φαντασια,χωρις ευρηματικοτητα.
Εξαλλου,με το σταυρο στο χερι,δεν απεκτησε ποτε κανεις κατι αξιολογο.
Δεν υπαρχει διαφορα και στο κυνηγι μιας γυναικας.

παντα απροφασιστος
Επταημερος
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

George100

# 4 στις 3/3/2005
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.433

Παράθεση:
Originally posted by APETITIKH

Δεν υπάρχει μια απάντηση σε αυτή την ερώτηση. Μπορεί να είναι απλώς θέμα χαμηλής αυτοεκτίμησης, η οποία έχει ως αποτέλεσμα να προβάλλουν ορισμένοι αυτό που θα ήθελαν να είναι. Μπορεί πάλι να είναι θέμα χαμηλού επιπέδου αυτογνωσίας και υπερεκτίμησης του εγώ, οπότε προβάλλεται (στα λόγια) αυτό που νομίζουν ότι είναι. Παίζει βέβαια και η περίπτωση του χαμηλού δείκτη νοημοσύνης, όπου νομίζουν ότι η περιγραφή του τι φαντάζονται ότι είναι, αρκεί για να κρύψει το τι πραγματικά είναι.

Για να μη κατηγορηθούμε ως φαλλοκράτες, ανατολίτες, σνομπ και όλα τα συναφή.

Προφανώς για όσο καιρό θέλει η ίδια να παραμυθιάζει τον εαυτό της ότι πέτυχε τον πρώτο λαχνό του εθνικού.

Σ' αυτό απαντάς μόνη σου αμέσως μετά.

...Και περισσότερη τιμή τους πρέπει όταν προβλέπουν (και πολλοί προβλέπουν) πως ο Εφιάλτης θα φανεί στο τέλος, κ' οι Μήδοι επί τέλους θα διαβούνε.

drugdriver

# 5 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
1)Ετσι μας θελετε!
2)Την αληθεια ολη την αγαπαμε αλλα κανεις δεν την 'θελει'!
3)Οσο ζει μεσα στη ψευδαισθηση!
4)Απλα γιατι σας αρεσει!

# 6 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
....αφου το γουσταρετε το παραμυθι,γιατι παραπονιεστε?...

μετα τιμης
mannap

guardian

# 7 στις 3/3/2005
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Δε θα σου αρεσει η απαντηση μου, μα η αληθεια ειναι αυτη... Γιατι ζητατε πριγκιπες, κι αυτοι υπαρχουν μονο στα παραμυθια!!! Αν σας παρουσιαστουμε γυμνοι, με τα αληθινα αισθηματα και τις αδυναμιες μας, τοτε η θεωρια του γραμματοσημου θα εφαρμοστει συντομωτατα... Οταν σκεφτειτε τι πραγματι αξιζει στους αντρες τοτε....

# 8 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
.....................

*Γιατι σπανίως οι άνθρωποι είμαστε ευχαριστημένοι απο αυτό που είμαστε

*Γιατί σπανίως οι άνθρωποι τολμάμε να επωμισθούμε τις συνέπειες του θάρρους της γνωμης μας

*Για όσο καιρό ...το επιτρέπει ο ένας στον άλλον

*Και των δύο

*Γιατί δεν θέλουμε να παραδεχτούμε οτι ήταν άνθρακες ο θησαυρός
και οτι τελικά .....το άντρα είναι δύσκολο να είναι άντρας
και μάλλον σπάνιο να τον συναντήσεις

Οπως επίσης και ...το γυναίκα είναι δύσκολο να είναι γυναίκα
αλλα πολύ πιο εύκολο να την συναντήσεις
.......................................
Τί να κάνουμε γυναίκες ?
είμαστε καταδικασμένες
( μια καταδικη που έχει πρωτίστως την δική μας υπογραφή )
να διεκδικούμε με άνισα μέσα
την ευτυχία μας ψάχνοντας ψύλλους στα άχυρα
αλλά δεν θα παραιτηθούμε ποτέ
απο το να τη ψάχνουμε ....

Η αναζήτηση, αντοχή, η υπομονή, η επιμονή, ...η απαίτηση,
είναι όλες γένους θηλυκού
όπως επίσης και ....η ευτυχία!

Με τιμη
και συμπαράσταση σε όλες
.....άντε και όλους !
(μπορεί να έχουν λιγότερα αλλα έχουν και αυτοί τα προβλήματά τους!)

# 9 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και ερωτώ:

Δεν ειναι "προνομιο" των αγοριων να παρουσιαζονται αλλοι απο αυτο που ειναι, αλλα σχεδον του συγχρονου ανθρωπου.
Το παραμυθι αρεσει σε πολλους ανθρωπους, σε αλλουν να το λενε και σε αλλους να το ακουνε.
Αλλωστε πολλες φορες η αληθεια τρομαζει.
Αφελης δεν ειναι κανενας.

Η διεκδικηση ασφαλως και δεν πρεπει να σταματαει καθολη την διαρκεια της σχεσης, γιατι κανενας δεν ειναι δεδομενος, οπως και η μαχητικοτητα, το ενδιαφερον και τοσα αλλα που δενουν μια σχεση και την κρατανε ζωντανη.
Οταν παψουν αυτα, η σχεση ουσιαστικα εχει τελειωσει.
Ομως αυτο πρεπει να ειναι αμφιδρομο, γιατι οταν ειναι μονοπλευρο "ενοουντα" αλλα.
Συνηθως τα αγορια ειναι πιο εκδηλωτικα, πιο αυθορμητα και γενναιοδωρα απο την αρχη μιας σχεσης, ενω αντιθετα τα κοριτσα "αργουν" λιγο να εκδηλωσουν συναισθηματα κ.λ.π.,.
Η εκδηλωση της σκεψεις, του συναισθηματος, του προβληματισμου ειναι πιο ευκολο στους ανδρες απ οτι στις γυναικες.
Η γυναικα δυσκολο κατα την αποψη μου να γινει διεκδικητικη απο την αρχη, δυσκολο να "παραμυθιαζει" και πιο δυσκολο να πει οτι "εισαι ο ενας και μοναδικος".
Ας αναλογιστουν λιγο και τα κοριστα οταν ακουνε ολα αυτα πώς αντιδρουν, μηπως η λιγο παθητικη ή αρνητικη σταση, "κοβει" τα φτερα,"διωχνει" τον τοσο ομορφο ενθουσιασμο που νοιωθει το αγορακι.
(Νομιζω οτι δεν χρειαζεται να διευκρινισθει οτι αναφερομαστε σε αγορια και κοριτσα που θελουν μια σχεση και οχι καλημερα-δοκιμασε το γλυκο- καληνυχτα, γιατι σε αυτου του τυπου σχεσεις ειναι θεμιτο το παιχνιδι του παραμυθιου).
Διεκδικω αυτο που μου αρεσει, αλλα θελω και να με διεκδικουν, αυτη ειναι η ισοροπια στην σχεση δυο ανθρωπων που θελουν να ειναι μαζι, εστω για οσο θα ειναι μαζι.

# 10 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αποκλείεται δηλαδή...

Παράθεση:
Originally posted by sweet_kitty

Παράθεση:

Ό,τι και να κάνουμε, το παιχνίδι είναι χαμένο...
Το χειρότερο είναι όταν τους λες στα ίσα ότι δεν τους πιστεύεις... Τότε και καλά τους... "κόβεις τα φτερά" οπότε για ποιο λόγο να προσπαθήσουν να κάνουν πράξη όσα σου έταξαν!
Μούουουουτρα!!!!!!

να ένιωθε αυτά που περιέγραψες και μετά να ξενέρωσε, για χίλιους δυο λόγους?

# 11 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
να ένιωθε αυτά που περιέγραψες και μετά να ξενέρωσε, για χίλιους δυο λόγους?

Πάλι εμείς φταίμε;;;
Δεν αποκλείω αυτό που λες, αλλά να το κάνει την πρώτη, τη δεύτερη, έστω την τρίτη βδομάδα! Όταν όμως τα πράγματα αλλάζουν μετά από ένα χρόνο και σου λέει "Να κι εσύ τότε..." Ε, χέ... μας φιλάρα!!!! (δεν αναφέρομαι σε σένα. Στο "καλόπαιδο" αναφέρομαι, έτσι; )

# 12 στις 3/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οχι παντα...οχι ολοι....
Καμμια φορα παραδεχομαι γινεται λογω υπερμετρου ενθουσιασμου μεχρι να ...περασει.
Ενταξει...εκει εχετε δικιο...ας προσπαθουμε να ελεγξουμε τον ενθουσιασμο μας.
Εξ αλλου ειναι γνωστο....ειμαστε μικρα παιδια και σαν τετοια συμπεριφερομαστε ..ενιοτε!

Δεν λες τιποτα!Αλλα και δεν κρυβεσαι και πολυ περισσοτερο δεν παιζεις θεατρο.Ο ψευτης και ο κλεφτης τον πρωτο χρονο χαιρονται.

Εξαρταται απο το ποσο παιρνει στροφες το μυαλο της αν υποθεσουμε βεβαια οτι πεφτει "παραμυθιασμα" ετσι?

Αν το κανετε ...πιθανοτατα το κανετε γιατι σας βολευει!!Επ ουδενι ομως δεν δεχομαι οτι το κανετε για να μην μας πληγωσετε !!

APETITIKH

# 13 στις 3/3/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Heptamer
**** Γιατι ετσι εχουμε μαθει οτι παιζεται το παιχνιδι.Γιατι ετσι φτανουμε πιο γρηγορα στο στοχο.Γιατι ετσι θαμπωνουμε και παραλυουμε το στοχο.Γιατι ετσι ρισκαρουμε (χωρις ρισκο δεν απολαμβανεις το κυνηγι).

Mήπως πρέπει να ξαμάθετε; Ο "στόχος" δεν παραλύει έτσι, φεύγει από το οπτικό σας πεδίο. Αν η απόλαυση αυτού του ρίσκου που έχει αποτέλεσμα την ήττα σάς αρέσει, ΟΚ.
*** Θα εκτιμηθει μια τετοια δηλωση?Θα λειτουργησει υπερ αυτου που θα το δηλωσει?Ειδικα οταν θελει απεγνωσμενα την καλη του?Μαλλον θα χασει ποντους και θα χαρακτηριστει....αναξιος κυνηγος.
Αν ομως θελουμε πασει θυσια την καλη μας,δε θα μειωσουμε τον εαυτο μας.

Θα εκτιμηθεί και σαφώς θα λειτουργήσει υπέρ σας, αλλά κυρίως θα φανεί ότι δε θέλετε να ρισκάρετε να τη χάσετε εξαιτίας ενός ψέματος. Ανάξιος κυνηγός είναι αυτός που γυρνάει πίσω με άδεια χέρια. Κι αυτό συμβαίνει με τους "δήθεν".
****Τετοιες δηλωσεις κανουν μονο αυτοι που τα παιζουν ολα για ολα...και αυτοι που ξερουν οτι δεν μπορουν να χασουν κατι που δεν εχουν.

Έτσι δεν είναι οι πραγματικοί άντρες; Αυτοί που τα παίζουν όλα για όλα;
*** Για οσο αντεχουμε ..τοσο εμεις οσο κι εσεις.
Μεχρις οτου ξεσκεπαστει ο παραμυθας.
Αν ειναι καλος,θα ξεσκεπαστει εκ των υστερων - εαν και εφοσον.Αν ειναι ατυχος,εκ των προτερων.
Θεμα καθαρα τακτικης,χειρισμου και τυχης.

Δεν αντέχω και ούτε δέχομαι το παραμύθιασμα. Νομίζω ότι όλες οι γυναίκες το μισούνε κατά βάθος.
**** Ειναι καλλιεργημενη ιδιοτητα του ανδρα - θυτη.Εν γενει δεν εχει επιγνωση της αφελειας του.Αν οι κανονες θελουν μια συγκεκριμενη συμπεριφορα απο αυτον,αυτη και θα ασκησει.

Όποιος δεν έχει επίγνωση της αφέλειάς του είναι στ' αλήθεια αφελής. Ο άλλος -που έχει επίγνωση- είναι απλώς ψεύτης.
Είπαμε, καιρός ν' αλλάξετε συμπεριφορά.
Ενα καλο θηραμα αντιλαμβανεται την παγιδα.Καποιο αλλο οχι.Ειναι καθαρα θεμα...νοημοσυνης.

Φαντάσου όμως πόσο πέφτετε στα μάτια ενός θυράματος νοήμονος...
*** Θα ηταν ανιαρη για σας μια ξεκαθαρη προσεγγιση, χωρις φαντασια, χωρις ευρηματικοτητα.

Εγώ εκτιμώ τους ντόμπρους άντρες. Αυτούς που ό,τι λένε το εννοούν και ό,τι εννοούν το κάνουν.
***Εξαλλου,με το σταυρο στο χερι,δεν απεκτησε ποτε κανεις κατι αξιολογο.
Δεν υπαρχει διαφορα και στο κυνηγι μιας γυναικας.

Το αξιόλογο κατακτιέται με το σπαθί μας. Όλα τα άλλα, με άλλους τρόπους, δεν είναι κατακτήσεις. Είναι κερδισμένες μάχες, αλλά όχι κερδισμένοι πόλεμοι.

Με τιμή

APETITIKH

# 14 στις 4/3/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by George100
***Μπορεί πάλι να είναι θέμα χαμηλού επιπέδου αυτογνωσίας και υπερεκτίμησης του εγώ, οπότε προβάλλεται (στα λόγια) αυτό που νομίζουν ότι είναι.

Αυτή η υπερτίμηση θα σας φάει!
***Για να μη κατηγορηθούμε ως φαλλοκράτες, ανατολίτες, σνομπ και όλα τα συναφή.

Οι γυναίκες έχουν αλλάξει, Γιώργο μου. Δεν είναι αυτές που ήταν κάποτε. Εκτιμάνε την ευθύτητα μεν, αλλά όχι το θράσος. Κάτι ανάμεσα στην καταπίεση και την ελευθεριότητα, ας πούμε...
Με τιμή

APETITIKH

# 15 στις 4/3/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by drugdriver
1)Ετσι μας θελετε!

Έχουμε αλλάξει. Αλλιώς σας θέλουμε.

Με τιμή

APETITIKH

# 16 στις 4/3/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by guardian
Αν σας παρουσιαστουμε γυμνοι, με τα αληθινα αισθηματα και τις αδυναμιες μας, τοτε η θεωρια του γραμματοσημου θα εφαρμοστει συντομωτατα...
Εγώ προσωπικά -και νομίζω ότι κάπως έτσι σκέφτονται γενικώς οι γυναίκες- θέλουν αυτό ακριβώς από τον άντρα: να έχει τη μεγαλοσύνη να αυτοπαρουσιαστεί όπως ακριβώς είναι.

Η γενναιότητα -ακόμα και μέσω της αποδοχής των αδυναμικών σας- σας κάνει να φαίνεστε -και να είστε- πραγματικοί άντρες.

Μήπως πρέπει να ξανακάνετε... γκάλοπ στο γυναικείο πληθυσμό;

Με τιμή

APETITIKH

# 17 στις 4/3/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by EGOIME
Διεκδικω αυτο που μου αρεσει, αλλα θελω και να με διεκδικουν, αυτη ειναι η ισοροπια στην σχεση δυο ανθρωπων που θελουν να ειναι μαζι, εστω για οσο θα ειναι μαζι.

Αγαπητέ EGOIME,
Η διεκδίκηση προτιμώ να παραμείνει προνόμιο των αντρών.
Όσο για την ισορροπία, σαφώς και χρειάζεται αμοιβαιότητα.

Με τιμή

APETITIKH

# 18 στις 4/3/2005
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by aegean_sea
Οχι παντα...οχι ολοι....
Καμμια φορα παραδεχομαι γινεται λογω υπερμετρου ενθουσιασμου μεχρι να ...περασει.
Εξ αλλου ειναι γνωστο....ειμαστε μικρα παιδια και σαν τετοια συμπεριφερομαστε ..ενιοτε!

Δεν λες τιποτα!Αλλα και δεν κρυβεσαι και πολυ περισσοτερο δεν παιζεις θεατρο.Ο ψευτης και ο κλεφτης τον πρωτο χρονο χαιρονται.

Εξαρταται απο το ποσο παιρνει στροφες το μυαλο της αν υποθεσουμε βεβαια οτι πεφτει "παραμυθιασμα" ετσι?

Αν το κανετε ...πιθανοτατα το κανετε γιατι σας βολευει!!Επ ουδενι ομως δεν δεχομαι οτι το κανετε για να μην μας πληγωσετε !!

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το τελευταίο.
Ναι, μερικές φορές το κάνουμε για να δούμε μέχρι πού θα το φτάσετε και γιατί δε θέλουμε να σας πούμε κατάμουτρα ότι δε σας πιστεύουμε.

Περίεργο σου φαίνεται που σας νοιαζόμαστε, Αιγαίε μου;

Με τιμή

drugdriver

# 19 στις 4/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by drugdriver
1)Ετσι μας θελετε!

Έχουμε αλλάξει. Αλλιώς σας θέλουμε.

Με τιμή

αγαπητη apetitiki πιθανον να εχεις δικιο διοτι τα τελευταια χρονια εχω βρει την γωνια μου και δεν εξασκουμαι πια ,αλλα απο την αλλη βρισκομαι τις 16 απο τις 24 ωρες στο δρομο και δεν βλεπω καμμια αλλαγη,οποτε...

# 20 στις 4/3/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by aegean_sea
Οχι παντα...οχι ολοι....

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το τελευταίο.
Ναι, μερικές φορές το κάνουμε για να δούμε μέχρι πού θα το φτάσετε και γιατί δε θέλουμε να σας πούμε κατάμουτρα ότι δε σας πιστεύουμε.

Περίεργο σου φαίνεται που σας νοιαζόμαστε, Αιγαίε μου;

Με τιμή

Αυτη η μεγαλοψυχια σας πια.....
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.