Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σας παρακαλώ σκοτώστε τους Βατραχοσκορπιούς!!!

Σελίδα : 1

tabula_rasa

# 1 στις 8/5/2003
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 60
Απαντήσεις: 384
'Aρεσαν+: 0%

Σας παρακαλώ σκοτώστε τους Βατραχοσκορπιούς!!!

Akomh anarwtieme an tha bgei opws to thelw, einai h wra perasmenh kai gmto panta teleiwnoun ta tsigara thn xeirwterh stigmh. (alhtheia pote den katalaba giati symbenei ayto, isws kapoia stigmh na to baloume san thema).

An loipon den se peianei o ypnos kai exeis perasei molis ta 30 sigoura kanenas den sou leei ta paramythia pou thes na akouseis. (Distixws sou lene alla).

Etsi eipa na pw ena ston eayto mou...
kapote htan enas skorpios sthn akrh enos potamou.

(Kai epeidh to paramythi einai diko mou kai to grafw opws thelw) O skorpios eixe mia pelwria epithimia na perasei apenanti...

Mesa sto potami enas batraxos leiazotane, kanontas yptio...
Tote o skorpios ton rwthse an mporouse na ton perasei apenanti...
Xafniasmenos o batraxos tou apokrithike:

- Ma skorpie an se perasw apenanti tha me tsimpiseis?

hrema kai logika o skorpios tou eipe gelwntas:

- ma xazoulh batraxe an to kanw ayto tote tha pnigoume kai oi dyo...

To skeytike o batraxos eide pws elampe kai to kentri tou skorpiou kai to yperoxo mayro gialistero tou xrwma, kai tou fanike omorfos pros stigmh...

- ela tou eipe aneba tha perasoume mazi apenanti kai isws mia mera me filiseis kai ginw o prigkipas sou...(ayto einai apo allo paramythi alla kollaei wraia, diko mou einai oti thelw kanw).

Ma otan eftasan akribws sth mesh o skorpios ton tsimpise...kai
ligo prin pnigoun kai oi dyo o batraxos ton rwthse :

--Ma giati?

kai hrema kai logika pali gelwntas elafra, o skorpios tou apanthse :
- ma agaph mou den katalabeneis
einai apla sth fysh mou...

Peste mou, ti sto koraka mas kanei na allazoume rolous kathe wra kathe stigmh.

Giati na eimaste mia skorpioi kai mia batraxoi?

Giati mas aresei na epilegoume kai na bazoume sto korfo mas ton kathe agnomona skorpio, alla kai akomh xeirwtera ...

ti mas kanei na ginomaste skorpioi opote blepoume batraxo.
Einai paranoiko na eimaste thyths kai thima taytoxrona... Eprepe na eimaste arketa logikoi na mathenoume apo ta lathoi mas alla na mhn ta fortonoume kai sto kathe epomeno ypopsifio thima pou briskoume...

Barethika olous tous ponemenous pou dikailogoun ta tsimpimata tous epeidh kapoios allos tous plhgwse paliwtera.
Den einai wra na spasei ayto to gaitanaki tou paralogou.?
Xekoliste apo ta apothimena...

Den thelw na eimai oute skorpios oute batraxos, barethika na eimai meros ths trofikhs alhsidas...
Thelw na prosferw xwris na fobame...

kai prwtou kapoios me pei trelo kai romantiko -ennoies taytoshmes- kai mou pei kinika " einai sth fysh mas " egw tha tou thimisw apla kai kinika oti exei polu kairo na ginei " anthrwpos ".

Kai otan tha ponaei, otan alhtheia tha ponaei na elpizei na brethei kapoios trelos romantikos pou den tha ton pnixei...na elpizei na mhn pethxei aytous tous metalagmenous batraxoskorpious...

Skotwste loipon ayth th metallaxh apo mesa sas...

sovokai

# 2 στις 8/5/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 173
Καλά τα λες tabula_rasa από την άλλη εγώ νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν το κάνουμε επείτηδες. Δεν βγάζουμε τα αποθημένα μας συνηδειτά.
Έτσι απλα μας βγαίνει πολλές φορές αρα... ναι έτσι είμαστε από την φύση μας.
Αν καταλαβαίνουμε ότι είμαστε "άνθρωποι" τότε το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να βρούμε έναν άλλο "άνθρωπο". Να αναγνωρίσουμε πριν μπλέξουμε τον σκορπιό ή τον βάτραχο και να απομακρυνθούμε... Δεν λέω ότι είναι εύκολο πιστεύω όμως ότι γίνεται...
ΥΓ. Όσο αφορά τα τσιγάρα έχεις ακούσει ότι τα πουλάνε και σε κούτες?
I Still Havenβt Found What Iβm Looking For... (αν και νόμιζα ότι το είχα βρει...)

tabula_rasa

# 3 στις 8/5/2003
author
Nai re gamto alla akomh kai tote teleiwnoun panta otan...
exeis agxos gia mia douleia
otan exeis perasei ena yperoxo brady me th kalh sou
otan eisai monos kai se exei afhsei h kalh sou
otan sou exoun spasei ta neyra to afentiko kai h gkrinia ths kalhs sou kai
genika 10 lepta afou kleisoun kai ta teleytaia periptera se mia aktina 10 xlm....
Ti sto kalo , anhkei kai ayto sthn pagkosmia synomosia?

Rantanplan

# 4 στις 8/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 78

ειμαι βατραχος

Λοιπον για τα τσιγαρα δεν ξερω,(e,sovokai?),aλλα μπορω να σου πω το εξης.
Πριν 2 μερες συνοψιζα σε καποιον τις σχεσεις μου,και ομοφωνα αποφασιστηκε οτι τελικα ειμαι βατραχος που ομως,δεν γινεται με την σειρα του σκορπιος.Δεν την πληρωσε κανενας επομενος.Θυμωμουν ποσο ποναγε και δεν ηθελα να το κανω σε κανεναν,ακομα και στον ιδιο τον σκορπιο που με ποναγε...
Απο μικρη ετσι ημουν.Εκλαιγα αν σκωτωνε ο παππους μου τα ποντικια,...γιατι θα ποναγανε...
Το θεμα ειναι οτι πολλες φορες ευχηθηκα να αλλαξω λιγο ρολο,να μη με λενεκαι Μ...νη.
Οπως ομως ειναι η φυση του σκορπιου ετσι και του βατραχου.
Νομιζω η λυση βρισκεται στο να βρω εναν ωραιο βατραχο,και ο σκορπιος μου(και στο ζωδιο)να παει να παιξει κονταρομαχιες με αλλον,...να δουνε ποιος την εχει μακρυτερη.Την ουρα.
Εσυ αλλαζεις πολους και δεν εισαι ευχαριστημενος.
Εγω εχω χρεωθει τον τιτλο της-να μην πω τι-και φυσικα οποτε την παταω,δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη...με τον εαυτο μου.
Τι να κανεις ομως?
Καλυτερες επιλογες,ισως...
Τι γινεται ομως στην περιπτωση που ο σκορπιος σου ερθει με γυαλια ηλιου και σου πει"βατραχος ειμαι μαν,απο jamaica,γιαυτο με βλεπεις ετσι μαυριδερο..."??
Γιατι υπαρχουν κιαυτες οι περιπτωσεις...δυστυχως...

τελος παντων.Ξεφυγα.Να περνατε καλα,και να κρυψει η δικια σου ενα πακετο στο σπιτι.Οταν ξεμεινεις,παρτην τηλ.

tabula_rasa

# 5 στις 8/5/2003
author

Παράθεση:
Originally posted by Rantanplan
Λοιπον για τα τσιγαρα δεν ξερω,(e,sovokai?),aλλα μπορω να σου πω το εξης.
Πριν 2 μερες συνοψιζα σε καποιον τις σχεσεις μου,και ομοφωνα αποφασιστηκε οτι τελικα ειμαι βατραχος που ομως,δεν γινεται με την σειρα του σκορπιος.Δεν την πληρωσε κανενας επομενος.Θυμωμουν ποσο ποναγε και δεν ηθελα να το κανω σε κανεναν,ακομα και στον ιδιο τον σκορπιο που με ποναγε...
Απο μικρη ετσι ημουν.Εκλαιγα αν σκωτωνε ο παππους μου τα ποντικια,...γιατι θα ποναγανε...
Το θεμα ειναι οτι πολλες φορες ευχηθηκα να αλλαξω λιγο ρολο,να μη με λενεκαι Μ...νη.
Οπως ομως ειναι η φυση του σκορπιου ετσι και του βατραχου.
Νομιζω η λυση βρισκεται στο να βρω εναν ωραιο βατραχο,και ο σκορπιος μου(και στο ζωδιο)να παει να παιξει κονταρομαχιες με αλλον,...να δουνε ποιος την εχει μακρυτερη.Την ουρα.
Εσυ αλλαζεις πολους και δεν εισαι ευχαριστημενος.
Εγω εχω χρεωθει τον τιτλο της-να μην πω τι-και φυσικα οποτε την παταω,δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη...με τον εαυτο μου.
Τι να κανεις ομως?
Καλυτερες επιλογες,ισως...
Τι γινεται ομως στην περιπτωση που ο σκορπιος σου ερθει με γυαλια ηλιου και σου πει"βατραχος ειμαι μαν,απο jamaica,γιαυτο με βλεπεις ετσι μαυριδερο..."??
Γιατι υπαρχουν κιαυτες οι περιπτωσεις...δυστυχως...

τελος παντων.Ξεφυγα.Να περνατε καλα,και να κρυψει η δικια σου ενα πακετο στο σπιτι.Οταν ξεμεινεις,παρτην τηλ.

Pragmatika se protimw etsi, kai einai stenaxwro na noiwtheis batraxos, omws ekei erxete h empeiria giati oso pio pollous skorpious gnoriseis, anakalipteis panta oti h oura tou xexwrizei...

Mhpws den kanoume tis swstes epiloges...sinidita. Mhpws mas elkiei mono to epikindino.

Arnoume proswpika na eimai meros ths trofikhs alhsidas kai pragmatika an den exeis to sigouro antidoto tha se symbouleya na kaneis to idio.

Mhname ligoi kai gia ayto prepei na prosexoume o enas ton allon...

spy26

# 6 στις 8/5/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
Το παραμυθι δικο σου ειναι ...και οπως θελεις το πλαθεις. ΑΛΛΑ...δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση μπορει να εχει με την ζωη και τον ερωτα !

Διοτι ουδεμια ταυτιση δεν βρισκω με την κοινωνια που ζουμε ! Ουτε κυριολεκτικα, ουτε και μεταφορικα ! Πιστευοντας παντα πως κατι θελεις να πεις μεσα απο αυτο και οχι πως απλα...εγραψες ενα παραμυθι !
;;;

kostas_1966

# 7 στις 8/5/2003
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 185

Η ζωη ειναι τρισδιαστατη...

...δεν ειναι μονο ασπρο-μαυρο.Υπαρχουν κι αλλα ζωα πλην σκορπιου και βατραχου εδω.
Και οπως λεει κι ο spy (στην υπογραφη του)η ζωη ειναι εξελισσομενη.
Ετσι οι νεες εκδοσεις ειναι παντα καλυτερες.
Ας μου επιτρεψει λοιπον ο tabula_rasa να εισαγω την 2η version στο παραμυθι του:
Οταν ξαναεμφανιστει καποιος σκορπιος στην οχθη θα περασει απεναντι με μια... θαλασσια χελωνα!
Ετσι το παραμυθι μας θα εχει πιο ευχαριστο μα πιο "ανοστο"τελος.Ειναι το Λευκο τελος οπως το ονομαζω.Ειναι μια λευκη(0-0) ισοπαλια.Το τελος του t.rasa ειναι 1-1 πιο "πικαντικο".Κι αυτο γιατι οι θυσιες,οι μαχες,οι σφαγες και οι πολεμοι ειναι στη φυση του ζωου.Ο ανθρωπος ειναι κι αυτος ζωο.Πεθαινουν και οι δυο εκει στη θαλασσα μα στη ζωη μας ο "σκορπιος" ζει και τσιμπαει κι αλλους "βατραχους".
ΥΓ. Το παραμυθι μου ειχε λευκη αποχρωση,του t.rasa μαυρη.Σας χρωσταω την...γκριζα:
προκειμενου την αποφυγη μελλοντικων τσιμπηματων τα...επιζησαντα βατραχια προσπαθουν να επιτυχουν την αμυνα τους,την ασπιδα τους.
Κανουν λοιπον ενα εμβολιο το οποιο λεγεται καχυποψια,προκαταληψη,απομονωση,εσωστρεφεια και αλλα τετοια αναλογα με το τι σηκωνει ο εκαστοτε οργανισμος.
Το αποτελεσμα (οι παρενεργειες αν θελετε)ειναι η μοναξια και η καταθλιψη που εχουν χρωμα γκριζο!!!
Μη δειχνεις το δαχτυλο σου γιατι θα σου το φανε

Rantanplan

# 8 στις 8/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1966..........
Κανουν λοιπον ενα εμβολιο το οποιο λεγεται καχυποψια,προκαταληψη,απομονωση,εσωστρεφεια και αλλα τετοια αναλογα με το τι σηκωνει ο εκαστοτε οργανισμος.
Το αποτελεσμα (οι παρενεργειες αν θελετε)ειναι η μοναξια και η καταθλιψη που εχουν χρωμα γκριζο!!!

How true....
και ποσο καταθλιπτικο να ξερεις οτι με καθε επαφη με σκορπιο,αντι να εμπνεωνται εκεινοι για κατι καλυτερο,γινωνται οι αλλοι κατι χειροτερο.
Η ρατσα που εξαπλωνεται,σαν τα γκρεμλιν ενα πραγμα...

Εμενα πρωσωπικα με αρρωσταινει να ειμαι καχυποπτη και "ξυπνια".Με κουραζει.
Θελω να ζω στην κοσμαρα μου οπου ολοι ειναι καλοι,ηθικοι,και "ενταξει".Πειραζει?
Ασε.την ξερω την απαντηση.

santal

# 9 στις 9/5/2003
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 40
Καλησπέρα σε όλους!!!! Βρε παιδιά στον έρωτα κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει θύμα και θύτης. Δεν πρέπει τουλάχιστον να το βλέπουμε έτσι. Από μια σχέση ο καθένας(είτε σκορπιός,είτε βάτραχος)κάτι κερδίζει και κάτι χάνει. Ακόμη και εσείς που θεωρείται τον ευατό σας βάτραχο δεν γίνεται αν το σκεφτείται κάτι καλό θα έχετε αποκομίσει από την όποια σχέση σας με σκορπιό.Όπως και εσείς που υπήρξατε σκορπιοί σίγουρα κάτι χάσατε...Κάτα την προσωπική μου γνώμη ο έρωτας δεν αποτελείται από σκορπιούς και βάτραχους,δεν έχει νικητές και χαμένους,θύματα και θύτες.Αν τις σχέσεις μας πάψουμε να τις βλέπουμε σαν αγώνα που πρέπει κάποιος να επιβιώσει σίγουρα θα γίνουν καλύτερες.
Φιλικά......

tabula_rasa

# 10 στις 9/5/2003
author

μια μικρη διευκρινηση

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1966
...δεν ειναι μονο ασπρο-μαυρο.Υπαρχουν κι αλλα ζωα πλην σκορπιου και βατραχου εδω.
Και οπως λεει κι ο spy (στην υπογραφη του)η ζωη ειναι εξελισσομενη.
Ετσι οι νεες εκδοσεις ειναι παντα καλυτερες.
Ας μου επιτρεψει λοιπον ο tabula_rasa να εισαγω την 2η version στο παραμυθι του:
Οταν ξαναεμφανιστει καποιος σκορπιος στην οχθη θα περασει απεναντι με μια... θαλασσια χελωνα!
Ετσι το παραμυθι μας θα εχει πιο ευχαριστο μα πιο "ανοστο"τελος.Ειναι το Λευκο τελος οπως το ονομαζω.Ειναι μια λευκη(0-0) ισοπαλια.Το τελος του t.rasa ειναι 1-1 πιο "πικαντικο".Κι αυτο γιατι οι θυσιες,οι μαχες,οι σφαγες και οι πολεμοι ειναι στη φυση του ζωου.Ο ανθρωπος ειναι κι αυτος ζωο.Πεθαινουν και οι δυο εκει στη θαλασσα μα στη ζωη μας ο "σκορπιος" ζει και τσιμπαει κι αλλους "βατραχους".
ΥΓ. Το παραμυθι μου ειχε λευκη αποχρωση,του t.rasa μαυρη.Σας χρωσταω την...γκριζα:
προκειμενου την αποφυγη μελλοντικων τσιμπηματων τα...επιζησαντα βατραχια προσπαθουν να επιτυχουν την αμυνα τους,την ασπιδα τους.

Kosta exeis apolyto dikio kai an prosexeis oi apopseissta symperasmata taytizonte ayto pou mou fenete paralogo einai oi allagh twn rolwn kata pariptwsh. Einai ayto pou leme kathimerina apothimena...
Kati san ta bampir einai ayth h sxesh. Otan kapoios faei ena gero tsimpima, anti na skeftei oti ponese kai den prepei na kanei ta idia se kapoion allo, telika ginete skorpios.
Pera apo to proswrino gkrizo ths aporipshs h tou ponou pou prokalese th thimatopoihsh kapoiou, to xeirwtero einai oti dimiourgei anthrwpous fobismenous kai xwris anastoles sinithws.

Edw einai h thesh olou tou arthrou, arnithite na eiste thimata alla prosexte mh ginete kai thites.

Nai sth dynamh ths empeirias, oxi sta apothimena twn plhgomenwn. As ginoume apla "anthrwpoi".
toso apla .... san to Germano

tabula_rasa

# 11 στις 9/5/2003
author

Παράθεση:
Originally posted by spy26
Το παραμυθι δικο σου ειναι ...και οπως θελεις το πλαθεις. ΑΛΛΑ...δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση μπορει να εχει με την ζωη και τον ερωτα !

Διοτι ουδεμια ταυτιση δεν βρισκω με την κοινωνια που ζουμε ! Ουτε κυριολεκτικα, ουτε και μεταφορικα ! Πιστευοντας παντα πως κατι θελεις να πεις μεσα απο αυτο και οχι πως απλα...εγραψες ενα παραμυθι !

Thes na peis oti mexri shmera den exeis dei kanena plhgomeno gyrw sou...
Den exeis brethei proswpika se kamia apo tis dyo theseis ?
Den exeis gnorisei pote kopela ponemenh me apothimena, h kapoio filo pou leei oti tha paei me opoia kopela brei, me gnomwna "na paixei" giati kapoia ton plhgwse...
Thewrw oti oi sinirmoi einai eykoloi kai sigoura exeis brei tetoia zwakia gyrw sou...
Isws twra na einai pio eykolo.

Ayta loipon protrepw na ta allaxoume

tabula_rasa

# 12 στις 9/5/2003
author

Παράθεση:
Originally posted by Rantanplan

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1966..........

How true....
και ποσο καταθλιπτικο να ξερεις οτι με καθε επαφη με σκορπιο,αντι να εμπνεωνται εκεινοι για κατι καλυτερο,γινωνται οι αλλοι κατι χειροτερο.
Η ρατσα που εξαπλωνεται,σαν τα γκρεμλιν ενα πραγμα...

Εμενα πρωσωπικα με αρρωσταινει να ειμαι καχυποπτη και "ξυπνια".Με κουραζει.
Θελω να ζω στην κοσμαρα μου οπου ολοι ειναι καλοι,ηθικοι,και "ενταξει".Πειραζει?
Ασε.την ξερω την απαντηση.

Auto hthela na perasw kai sto prohgoumeno arthro sidromo ths maimous...Rati. Ayto pou isws prepei na prosexeis einai oti an kapoios se plhgose, den prepei na to fortwneis se kathe anthrwpo pou gnorizeis. Mhn afhseis na ginei apothimeno kai na se kanei epithetikh.

Emena me noiazei h gnwmh tou kathena, kai sigoura kai h dikia sou, kai ayto giati afierwses to xrono na asxolitheis. Den mporw kai den exw dikaioma na se allaxw, alla panta tha sou dinw to dikaioma na se akouw. Esy eisai mono ikanh na to xaseis.

Oso gia ta gremlin prosexe mh tous moiaseis, skepsou oti oloi aytoi den einai tipota perissotero apo plhgomenoi anthrwpoi pou metallaxtikan.

Makari na mhneis sth kosmara sou gia poly, einai pio omorfa ekei.

Rantanplan

# 13 στις 9/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη

Προς ταμπουλε

Δεν μου λες, ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ καθολου τι γραφω?

Ειναι η 2η φορα που μου κολλας την ταμπελα των απωθημενων,και φυσικα,αν αντιδρασω σε οτιδηποτε πεις,θα σε επιβεβαιωσω,σωστα?
Απωθημενα εχει οποιος δεν εζησε κατι η δεν εκφραστηκε...Τhank god,μπορει να μην εκανα σωστες επιλογες,αλλα εζησα με τους δικους μου ορους.

Οποτε φτυσε την καραμελα.

spy26

# 14 στις 9/5/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416

Προς...Ταμπουλα

ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗΨΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Η sandal ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ !!!

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ; ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΗ , ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ! ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ !

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ , ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ !
;;;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost