Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι να κάνω? Βοήθεια!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

moonchild

# 1 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αρτας / Αμμότοπος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κάνω? Βοήθεια!!

Τον Σεμπτέβρη γνώρισα μια κοπέλα! Δεν πέρασε πολύς καιρός και γίναμε κολλητοί! Μου την έπεφτε και αυτή και άρχισα να την γουστάρω! Παιζότανε παιχνίδι μέχρι που της ζήτησα να τα φτιάξουμε! Τότε μου είπε πως δεν ξέρει τι θέλει και οτι γουστάρει ακόμα τον προηγούμενο, ενώ είχε πει σε κοινό μας γνωστό ότι με θέλει! Τι να κάνω?

str8_man

# 2 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Λοιπόν άκου τι θα κάνεις......
Θα πάς σε ενα καλό χρωματοπωλείο, θα αγοράσεις μπλέ χρώμα και θα βαφτείς ολόκληρος! πιστεύω να κατάλαβες το γιατί....!!!!

SETH_7

# 3 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 135
Τωρα φιλε δεν μπορεις να κανεις τιποτα....Ομως ξεκινα εσυ να πουλας τρελιτσα...'παιξε' οπως εκεινη και μην ξεχνας να την περασεις απο μερικα Σκωτσεζικα Ντους...Ολα αυτα αν εχεις διαθεση και δεν βιαζεσαι...Να σκεφτεις 'τι ειχα?...τι εχασα?.."....Ή θα καταφερεις να την εχεις ή σκασιλα σου σε τελικη φαση...απο γυναικες ελλειψη δεν υπαρχει....

moonchild

# 4 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αρτας / Αμμότοπος
Μου είπε ότι θα μου απαντήσει την δευτέρα! Αξίζει να περιμένω ή να κάνω απόσημερα αυτό που είπες?

Rantanplan

# 5 στις 10/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 78
Τωρα εγω για να δικαιολογησω και το nickname μου,αυτο με το μπλε χρωμα δεν το επιασα...

Η γνωμη μου ειναι moonchild(τι ωραιο!),να σταματησεις καθε επαφη:
Οταν μια γυναικα θελει καποιον ,το ξερει.
Οταν δεν ειναι γυναικα ακομα, δεν ξερει τι θελει,και παιρνει στον λαιμο της και τους αλλους(αυτο ισχυει και για τους αντρες)
και σ αυτην την περιπτωση,ενα καλο "φτυσιμο",πιανει...οποτε φυγε ειτε για να την ξεπερασεις,ειτε για να τρεξει...
οπως και ναχει μπορει να της αρεσε μονο να φλερταρει,η να μην σε γουσταρει πια.
Με τιποτα ομως μην μπεις στο τριπακι να περιμενεις και να αποκρυπτογραφεις το καθε τι που λεει η δεν λεει...

Καλη τυχη και ελπιζω απλα να ηταν ενας απλως δισταγμος εκ μερους της

bilacos

# 6 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 114
Απαντήσεις: 313
θα συμφωνησω απολυτα με την rantanplan!!!!
μακρυα κι αλαργα φιλε μου!
η αλλιως.....
οξω απο την παραγκα!
μην καθεσαι δευτερολεπτο με ανθρωπους που δεν ξερουν τι θελουν!
ειναι οτι χειροτερο για την ψυχικη σου υγεια!
φιλικα!
Βασιλης!
περιπλανωμενος στην αιωνιοτητα...

Rantanplan

# 7 στις 10/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη

δεαρ βιλακοσ

Thankyou
Tsekares ta kainoyrgia anekdota?

kostas_1966

# 8 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 185

Παιξε καλα και...χασε!

Παράθεση:
Originally posted by moonchild
Τον Σεμπτέβρη γνώρισα μια κοπέλα! Δεν πέρασε πολύς καιρός και γίναμε κολλητοί! Μου την έπεφτε και αυτή και άρχισα να την γουστάρω! Παιζότανε παιχνίδι μέχρι που της ζήτησα να τα φτιάξουμε! Τότε μου είπε πως δεν ξέρει τι θέλει και οτι γουστάρει ακόμα τον προηγούμενο, ενώ είχε πει σε κοινό μας γνωστό ότι με θέλει! Τι να κάνω?

Η γνωστη και μη εξαιρετεα γυναικεια τακτικη της κοκκινοσκουφιτσας!Που ελκει και μαγνητιζει τον λυκο με τα τραγουδια και τα γελια της(στην αληθινη ζωη μας με τις γνωστες τσαχπινιες και καποια υπονοουμενα).
Οταν ο λυκος μετα την παιρνει στο κατοπι αυτη του κλεινει την πορτα στα μουτρα και,συνεχιζοντας,ο φτωχολυκος καταληγει με πετρες στο ποταμι!Τα γνωστα.
Ωραια ολ'αυτα θα πεις moonchild,μα δεν μου ειπες ακομα kosta για την "ταμπακερα".
Λαβε κατα νου λοιπον τα εξης:
1."Με τιποτα ομως μην μπεις στο τριπακι να περιμενεις και να αποκρυπτογραφεις το καθε τι που λεει η δεν λεει..."-rantanplan.ΣΟΦΟ.
2."LET IT BE".Χωρις σχολια,παραπομπη στο ομωνυμο των BEATLES.
3.Μην τρεχεις,σε ειδε το θηραμα πια,αποκαλυφτηκες!Κανε καρτερι απο κει που θα περασει.Αλλα προσοχη!Εχεις μονο μια ευκαιρια,μια σφαιρα.Αν δεν το πετυχεις σου 'φυγε ακουγοντας τον κροτο.Μ'αλλα λογια ΜΗΝ σε περασει για ληγουρη,την πατησες!!!Προσεξε τη στιγμη που θα...ορμηξεις.
Σαν αρχη αυτα,μελλοντικα ισως πουμε και για προχωρημενους...
Μη δειχνεις το δαχτυλο σου γιατι θα σου το φανε

SETH_7

# 9 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 135
φιλε τι να σου απαντησει την Δευτερα?....δεν την ζητησες σε γαμο...Τι να σκεφτει δηλαδη?...Κανε τον 'Ινδιανο Μαγο' και ακολουθα οτι σου λενε ολοι οι υπολοιποι μαζι και εγω....Το 'φτυσιμο' κανεναν δεν εβλαψε...ειδικα απο εσενα που σε εχει για σιγουρο θυμα....θα την τατακουνησει αρκετα...Ακομα και να μην γουσταρε θα μπει στην διαδικασια του 'γιατι' ...Προλαβε την κατα την αποψη μου και πες της μην σκοτιζεται αλλο γιατι εσυ που εισαι πιο γρηγορος στις αποφασεις ...τελικα δεν ενδιαφερεσε για καποια τοσο ανωριμη και επιπολαιη...Προσεξε μην φανει σαν να βιαζεις την απαντηση της...αλλα σαν να της ξεκαθαριζεις οτι δεν υπαρχει λογος να παιδευεται με σκεψεις γιατι εσυ ''Αντε γεια''

LionKing

# 10 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Αγαπητε MoonChild την εχεις πατησει οπως την πατησα κι εγω, και μαλιστα μετα απο ενα χρονο σχεσης. Ακου λοιπον κι εναν παλαιμαχο. Ελπιζω να μην ησουν το "δεκανικι" της κοπελας, αν ομως συνεχισεις να την κυνηγας θα γινεις σιγουρα. Η συμβουλη μου ειναι να αντικαταστησεις λιγο συναισθημα και ρομαντισμο, με "σαλιο" για να καταλαβει ποιος ειναι το αφεντικο εδω. Οι γυναικες (οχι ολες βεβαια) ειναι σαν τα γραμματοσημα! Οσο πιο πολυ τα φτυνεις, τοσο πιο πολυ κολλανε. Ειναι η φυση τους ετσι. Αν τη γραψεις, και γυρισει, τοτε μαλλον πηρε το μαθημα της. Αν δεν γυρισει, δεν ητανε ποτε δικη σου. Μην ξεχνας οτι οι γυναικες αγαπανε με το μυαλο κι οχι με την καρδια. Παρε λοιπον τα ισα σου και πες της να παει να ...... προτου το κανει αυτη και πονεσεις περισσοτερο. Κατα τη γνωμη μου δεν εχεις ελπιδα μαζι της. Γεια χαραααα!

evans

# 11 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑ ΣΕΛΙΔΑ!
ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΙΑΟΛΕ ...

# 12 στις 10/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κατι που διαβασα και εχω δει και στη πραξη.Η κοπελια σε ηθελε και στο εδειξε εμπρακτως,τωρα εσυ νομιζοντας οτι υπαρχει σιγουρη φαση στη μεση πηγες σαν λιγουρης και της τα ζητησες(δεν ηξερα καν οτι γινεται ακομα αυτο).Τη στιγμη που το εκανες αυτο ο παραγοντας προκληση χαθηκε,εφοσον ειδε οτι σε 'ειχε' αρχισε να σου λεει τις διαφορες βλακειες,ουτε η ιδια σου λεω δεν ξερει γιατι θελει να το σκεφτει.Ακομα μεγαλυτερο λαθος ηταν οταν της εδωσες χρονο να αποφασισει,της ειπες 'Ξερεις τι,ειμαι απελπισμενος και με κρατας απ τα...γεννητικα οποτε κανε με οτι θες αφεντρα!'.Ακομα και να σου πει 'ναι' τωρα(που αμφιβαλλω...) θα σε τραβαει απ τη μυτη και δε θα σε σεβεται αληθινα.Η σωστη πρεσεγγιση θα ηταν εφοσον σου εχει δειξει οτι σε θελει,σε μια στιγμη παθους(γελια,χαδια κλπ) να την ειχες φιλησει χωρις να το περιμενει.Οι γυναικες δεν θελουν σκλαβους αλλα ουτε και προβλεψιμους.Εκτος βεβαια αν παρεξηγησες την υπερβολικη φιλικοτητα με την ελξη οποτε δικο σου θεμα...Απο δω και περα το τι κανεις εχω καποιες ιδεες αλλα δε θα ρισκαρω να σου πω πραματα που ισως χειροτερεψουν τη κατασταση.

Rantanplan

# 13 στις 10/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by zappnk
Κατι που διαβασα και εχω δει και στη πραξη.Η κοπελια σε ηθελε και στο εδειξε εμπρακτως,τωρα εσυ νομιζοντας οτι υπαρχει σιγουρη φαση στη μεση πηγες σαν λιγουρης και της τα ζητησες(δεν ηξερα καν οτι γινεται ακομα αυτο).Τη στιγμη που το εκανες αυτο ο παραγοντας προκληση χαθηκε,εφοσον ειδε οτι σε 'ειχε' αρχισε να σου λεει τις διαφορες βλακειες,ουτε η ιδια σου λεω δεν ξερει γιατι θελει να το σκεφτει.Ακομα μεγαλυτερο λαθος ηταν οταν της εδωσες χρονο να αποφασισει,της ειπες 'Ξερεις τι,ειμαι απελπισμενος και με κρατας απ τα...γεννητικα οποτε κανε με οτι θες αφεντρα!'.Ακομα και να σου πει 'ναι' τωρα(που αμφιβαλλω...) θα σε τραβαει απ τη μυτη και δε θα σε σεβεται αληθινα.Η σωστη πρεσεγγιση θα ηταν εφοσον σου εχει δειξει οτι σε θελει,σε μια στιγμη παθους(γελια,χαδια κλπ) να την ειχες φιλησει χωρις να το περιμενει.Οι γυναικες δεν θελουν σκλαβους αλλα ουτε και προβλεψιμους.Εκτος βεβαια αν παρεξηγησες την υπερβολικη φιλικοτητα με την ελξη οποτε δικο σου θεμα...Απο δω και περα το τι κανεις εχω καποιες ιδεες αλλα δε θα ρισκαρω να σου πω πραματα που ισως χειροτερεψουν τη κατασταση.

Κοιττα να δεις που συναντηθηκαμε!ΣΥΜΦΩΝΩ εκατο τις εκατο μαζι σου,και δεν θα μπορουσα να τα ειχα πει καλυτερα,μα την μονη διαφορα οτι δεν θαθελα να πιστευω οτι η κοπελλα ενεργει με κακια,δολο η πονηρια,απλα πρεπει να ειναι μικρη,.και επιπολαιη...
Ζουπουνακο,φρικαρα χτες.
ΜΕ φρικαρες.

Αλλα αιστανθηκα και ασχημα που σου τα ''εχωσα.''

Ανακωχη?

moonchild

# 14 στις 10/5/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αρτας / Αμμότοπος
simera mou eipe oti den xeri ti tis ginete akoma oti me evlepe ston ipno tis kai den mporouse na kimithi tis apantisa na mi mou ksanamilisi

# 15 στις 11/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Moonchild,λυπαμαι ειλικρινα μα αυτα εχει η ζωη,σκεψου τι σου εγραψα και να θυμασαι τι τραγουδουσε ο σοφος και αδικοχαμενος Tupac Shakur,'Life goes on...'.Ραντανπλανιτσα,δεν τρεχει τιποτα,οταν με πιανουν τα νευρα μου κανεις δεν μπορει να με ανεχτει,καλα εκανες και μου τα πες,αποσυρω τα στρατευματα μου!Δεν τιθεται θεμα,εννοειται οτι δεν ειναι κακια η ειχε κακο σκοπο η κοπελα,μια κακια θα ειχε δει την απειρια του και θα τον ειχε εκμεταλλευτει στο επακρο,ηταν και τυχερος απ αυτην την αποψη.Αλλα φιλε moonchild αυτη η κοπελα να θυμασαι οτι βρισκεται σε φαση αυτοκαταστροφης,σε λιγο καιρο θα την δεις με το χειροτερο αλητη και μην αναρωτηθεις αν ειναι καλυτερος σου,θυμησου μονο τι σου εγραψα...

Rantanplan

# 16 στις 11/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη

μοονψηιλδ

Νιωθω οτι σε πηραμε στο λαιμο μας.
Ολοι ειμαστε πληγωμενοι απο ατομα που ειτε μας δουλεψανε,ειτε δεν ξερανε τι θελουνε...ειδικα στην ηλικια σου αυτο ποναει...
ΟΜΩΣ..... δεν ειμαστε μεσα της.
Και στην τελικη,καλυτερα να κανεις ενα δικο σου λαθος,παρα ενα που σου υποδειξαμε εμεις,ολοι...
Use your judgement,και.....μην γινεσαι σκληρος.....
Οσο για το τι λεει το ζιπουνακι μου,θα διαφωνησω (παλι) με το σκεπτικο του,(εμβαθυνε,εμβαθυνε,κοψε τις συγκρισεις!)

Ακου την καρδια σου.ΔΕν νομιζω να σε δουλευε λεγοντας σου οτι σε σκεφτωταν.
Το "μην μου ξαναμιλησεις"εδειξε καουρα αν μη τι αλλο,και οχι"σεβωμαι το διλλημα σου αλλα εγω δεν καθωμαι να σε περιμενω,εννοειται''.

Καταλαβες?

Εγω προσωπικα νιωθω ασχημα με την εξελιξη.Απλα δεν ηθελα να ''τραβηχτεις'' οπως καποια αλλη ψυχη εναμισυ χρονο!!

(ναι ,ναι ,μην αρχισετε τωρα ολοι,ηταν ο κολλητος μου και πιστευα οτι θαταν ντομπρος μαζι μου''θελω''η ''δεν θελω''......Και ημουν και 20 χρονων.......και ζιπουνακι,αυτο για σενα που κολλας στην εμφανιση.Αυτος στραβοχυμενος λουκουμας-πρωην υπερβαρος-γυαλια,_αν και εμενα μου αρεσουν_...χαλια...και γω αντικειμενικα,αποοτι μου λενε τωρα,Η ωραια της γειτονιας και της παρεας....)
Anyway,ξεφυγα...
αχμ,τι λεγαμε? α! ναι,....χ*** μας εμας,και ακολουθα το ενστικτο σου και το μυαλο σου μαζι.

Και μην της πεις ποτε οτι ακολουθησες-κατα γραμμα- τις συμβουλες αγνωστων στο ιντερνετ γιατι στην καλυτερη θα γελασει και το παρδαλο κατσικι.
Στην χειροτερη θα αγανακτησει που ειπες ΕΚΕΙΝΗ επιπολαια....

Παντως ουτε φιδι στον κορφο σου..
Τρεξαμε ολοι στην εκκληση για βοηθεια,αλλα νιωθω οτι δεν επρεπε....

πες μας αν θα υπαρξει συνεχεια.Αν θες.

kostas_1966

# 17 στις 11/5/2003
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι

Κρατα αμυνα!

Μην αποχωρεις απο το γηπεδο.Δεν ειπαμε κι ετσι!Παιξε!Τουλαχιστον θα εχεις τη συνειδηση σου καθαρη οτι το παλαιψες.Επιμενω στο παραπανω κειμενο μου "παιξε καλα και χασε".
Ενταξει,η νικη ειναι δυσκολη.Κρατα την ισοπαλια τουλαχιστον,κρατα μια αξιοπρεπεια,ενα στοιχειωδη εγωισμο βρε moonchild.Ο zappnk αν και πιτσιρικας,αν και περναει τη δικη του φαση,προσεγγισε το θεμα σου αψογα.
Στο προκειμενο.Κρατα επαφη.Εκ του μακρωθεν.Εκ του ασφαλους.Μην "πυροβολεις"ακομα,ο στοχος ειναι κινουμενος.Συντηρησε τις δυναμεις σου,γυαλισε τα οπλα σου και,πολυ συντομα,πιστεψε με,θα ερθει και η δικη σου σειρα.Αν ομως της εχεις κοψει και την καλημερα που να βρεις στοχο πλεον.Προτιμοτερο το γκρι απο το μαυρο δεν νομιζεις?

# 18 στις 11/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ πάλι φίλε θα σου πρότεινα κάτι άλλο..

Θα σου έλεγα να την πιστέψεις!!

Ναι, γιατί οφείλεις να το κάνεις!!

Αν λοιπόν πιστεύοντάς την και δίνοντάς της τέτοια ηθική πίστωση, δεις ότι παράλληλα δεν χάνεις και την πίστη για τον εαυτό σου, τότε άσε τα πράγματα να κυλήσουν χωρίς να φοβάσαι..
Αν όμως η πίστη προς κάθε κοπέλα που η καρδιά σου λαχτάρησε σε κάνει να πελαγοδρομείς, τότε ψάχνε για πιο ξεκάθαρες θέσεις.

moonchild

# 19 στις 13/5/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αρτας / Αμμότοπος

Εξελίξεις

Το παίζω σκληρος! Έτυχε να βρεθουμε στον ιδιο χώρο σήμερα και ήρθε να με χαιρετήσει αλλά δεν της απάντησα! Αυτή μου είπαν οτι έχει ψιλονευριάσει μαζί μου. Δεν ξέω αν αυτό είναι καλό ή κακό αλλά δεν βλέπω πως η ιστορία μπορεί να πάρει διαφορετική τροπή από τη διαφαινόμενη!

kostas_1966

# 20 στις 13/5/2003
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Λαμπίρι
Kala pas,synexise etsi alla...rikse tonoys ligo.dhladi mila ths alla adiafora san na mhn thn exeis no1.Prosexe mhn to fas wmo to glyko,alla oyte kai kameno etsi?Esy eisai o mageiras,esy kai o pelaths.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.