Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Μπορεί όμως το sex να είναι ένα κοντέρ της σχέσης μας;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 16/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Natalia
Καλημερούδια σου Gianini....
Δεν νομίζω ότι είναι τόση μεγάλη παραβίαση του θέματος αφού εξηγούμε ότι το σεξ δεν μετράει την σχέση ή την ποιότητά της....
............
Γι'αυτό άλλωστε και ο αγώνας για να κρατήσεις ζωντανή μια σχέση δεν τελιώνει ποτέ.....
Πόσο μάλλον αν αυτή η σχέση είναι και γάμος.....

Natalaki,

Είναι η τρίτη φορά που διαβάζω απάντηση σου στο θέμα αυτό και δακρύζω... ίσως γιατί είναι κάτι που με αγγίζει βαθιά και μέσα από τα γραφόμενα σου παίρνω πολύ δύναμη...

Ελπίζω να καταφέρω να φανώ αντάξια των συναισθημάτων μου, των θέλω μου και εκείνου... ελπίζω να καταφέρω να ξεπεράσω τον κακό μου εαυτό που ότι χτίζω, γκρεμίζει... η αγάπη μου γ΄αυτόν θα με βοηθήσει...

Σε ευχαριστώ θερμά.

# 22 στις 17/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sun-rain

Παράθεση:
Originally posted by fegarahtida
Εδώ θα πώ την άποψη ενός φίλου μου ψυχολόγου με τον οποίο συμφωνώ απόλυτα.. Παρομοιάζει την σχέση με μια καρέκλα που έχει δύο πόδια.. το ένα πόδι της είναι η ψυχική επαφή και κάλυψη και το 2ο η σαρκική επαφή.. ένα από τα 2 λοιπόν έχει μια ρωγμή.. πόσο θα αντέξει λοιπον αυτή η καρέκλα το βάρος δύο ανθρώπων όταν ένα από τα δύο πόδια της έχει πρόβλημα.. Πιστεύω λοιπόν ακράδαντα ότι όσο σημασία έχει η συναισθηματική κάλυψη, έχει και η σαρκική επαφή..

Συμφωνώ απόλυτα και με σένα και με το φίλο σου τον ψυχολόγο!!!!!

Για να είναι σταθερή ... η καρέκλα χρειάζεται και τα δύο της πόδια.

Επαγγελματικά, οικονομικά ή συναισθηματικά προβλήματα που έχουν ως επακόλουθο την απουσία διάθεσης για σεξ, δηλώνουν την έλειψη έντονου ερωτικού ενδιαφέροντος τελικά για τον/την σύντροφό μας!!!

Και με την δικαιολογία του "προβλήματος" δεν παραδεχόμαστε ούτε στον εαυτό μας ότι η έλξη που νιώθουμε γι αυτον/ην έχει πάρει την κατηφόρα...

Κάνοντας λίγο χιούμορ....να πω πως μια ....καρέκλα δεν έχει 2 αλλά 4 πόδια!!!!!!

Και κουτσαίνοντας ακόμα μπορεί να την έχεις για παααααααααααααααααααααααρα πολύ καιρό και να κάνει τη δουλειά της άψογα......

Σοβαρά όμως τώρα....εννοείτε πως στις δυσκολίες της ζωής σας, στα προβλήματα τα πολύ σημαντικά (όχι το ποιος και πότε θα πληρώσει τη ΔΕΗ ή τον ΟΤΕ) μπορείτε και λειτουργείτε ερωτικά, άψογα;;;;;

Δεν λέω...μπορεί να βρεθεί κάποια στιγμή η διάθεση αλλά ρε παιδιά όταν είσαι μέσα στο πρόβλημα και προσπαθείς για ένα καλύτερο αύριο για σένα και τη σύντροφό σου , με το να σας πει "όχι" ή να μη σας πλησιάζει ερωτικά, να μη σας προκαλεί.........σημαίνει ότι η ΣΧΕΣΗ έχει πάρει την κατηφόρα;;;;;;

ΥΣ.Ηλιοβροχούλα......χαίρομαι που διαφωνούμε...
Μιλάς για μια κατάσταση που δεν την έχω ζήσει και δεν νομίζω ότι πρόκειται γιαυτό και μου δημιουργούνται οι απορίες....

tabula_rasa

# 23 στις 17/1/2004
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 60
Απαντήσεις: 384
'Aρεσαν+: 0%
Με ενδιαφερον βλεπω οτι ενα παλιο θεμα ερχεται παλι στο προσκηνιο....

Ομως θερμη παρακληση ....
Διαβαστε το...

και μη βγαζετε αποψη και θεση μονο απο το τιτλο...

Το sex δεν ειναι μονο η πραξη ...
Εισαι γυμνος με το συντροφο σου ... εκει δεν χωρανε ψεματα...

αν δεν τον σεβεσαι ... αγαπας ... αν δεν υπαρχει ελξη ... αν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη η αν υπαρχουν ψεματα και φαγομαρα...μπορεις να λειτουργισεις και αν ναι τοτε η πραξη ειναι το ιδιο καλη?

Ενα κοντερ δεν δειχνει μονο τα κοκκινα δειχνει πολλα...

ακομη και οταν δεν λειτουργει η σχεση....παλι πανω στο sex αυτο δεν θα φανει?

Το θεμα δεν εχει καμια σχεση με τη θεση,
.....
..... αν μια σχεση μπορει να βασιζεται μονο πανω στο sex... ΞΕΚΟΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Τωρα για τη φιλη Gianini kai natalia...δεν βλεπω να λετε τιποτα διαφορετικο...

Ακομη και η φορτιση της δουλειας , τα οικονομικα προβληματα , πιεση και αγχος ολα αυτα μαζι ειναι προβληματα μιας σχεσης...

Ενας απο τους δυο εχει καποιο προβλημα....
Αν η σχεση ειναι πραγματικη τοτε το εχουν και οι δυο ...

και ακομη και εκει στη πραξη η στη μη πραξη .... η αποδοχη και η κατανοηση απο τον αλλο συντροφο δειχνει τη ποιοτητα της σχεσης...

Αρα και η μη πραξη μπορει να ειναι μια εικονα για τη σχεση μας...

Οσο και αν θεωρεις Gianini οτι χαλασες το θεμα ... δυστυχως εισαι απο τους λιγους που εισαι τοσο κοντα....

Ναι τωρα πια πιστευω οτι ισως η πιο πραγματικη στιγμη δυο ανθρωπων ειναι οταν ειναι γυμνοι ο ενας μπροστα στον αλλο ...

Εκει ολες οι ανασφαλειες , φοβιες , προβληματα βγαινουν στο φως....

... και η μη κατανοηση ... ακομη και αυτο μπορει να μου αποδηξει οτι ο συντροφος μου ειναι αδιαφορος... η αληθινα κοντα μου...

Οπως και το γεγονος οτι αποφευγει να μου πει τις αιτιες που μας απομακρηνουν ακομη και αυτο μου δινει, το ποσο καλα νοιωθει οταν επικοινωνει μ εμενα...

Και για οσους δεν το καταλαβαν ακομη το κοντερ ειναι δειχτης... δεν ειναι η αιτια των γεγονοτων...

δεν ανεβαινει η βελονα και το αμαξι τρεχει ...ξυπνηστε!!!
το αμαξι τρεχει και η βελονα ανεβαινει... η βελονα καταγραφει απλα γεγονοτα...

και το σωμα δυο ανθρωπων λεει πιο πολλα απο χιλιες λεξεις...

Ααααυτα...!!!

# 24 στις 21/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να κάνω την κατάθεση μου......;

Σε μια συζήτηση που είχα πολύ πρόσφατα με τον σύντροφο μου, μου αποκάλυψε ότι πραγματικά - έχοντας τόσα πολλά στο μυαλό του, και δη θέματα που αφορούν τη σχέση μας, πολύ δυσάρεστα, για την ακρίβεια - παρ'όλο που με θέλει, που το σκέφτεται, δεν μπορεί να λειτουργήσει...

Του απάντησα ότι η αγκαλιά του αρκεί, να μην ανησυχεί και να μην απολογείται... Θα έρθει η στιγμή που θα μπορούμε ξανά ή που δεν θα μπορέσουμε ποτέ πια...

Η αλήθεια είναι ότι ένιωσα τόσο κοντά του...

# 25 στις 21/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Gianini
Να κάνω την κατάθεση μου......;

Σε μια συζήτηση που είχα πολύ πρόσφατα με τον σύντροφο μου, μου αποκάλυψε ότι πραγματικά - έχοντας τόσα πολλά στο μυαλό του, και δη θέματα που αφορούν τη σχέση μας, πολύ δυσάρεστα, για την ακρίβεια - παρ'όλο που με θέλει, που το σκέφτεται, δεν μπορεί να λειτουργήσει...

Του απάντησα ότι η αγκαλιά του αρκεί, να μην ανησυχεί και να μην απολογείται... Θα έρθει η στιγμή που θα μπορούμε ξανά ή που δεν θα μπορέσουμε ποτέ πια...

Η αλήθεια είναι ότι ένιωσα τόσο κοντά του...

Να ένα βηματάκι ....
Ακόμα και ο δρόμος για το άπειρο.......ξεκινά με ένα απλό βήμα.....για αρχή....
Ήθελα απλά να ξέρεις ότι χαίρομαι....

# 26 στις 21/1/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Natalia

Να ένα βηματάκι ....
Ακόμα και ο δρόμος για το άπειρο.......ξεκινά με ένα απλό βήμα.....για αρχή....
Ήθελα απλά να ξέρεις ότι χαίρομαι....

Ευχαριστώ Natalaki ... ευχαριστώ πολύ

mara_

# 27 στις 8/2/2004
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 59
'Aρεσαν+: 0%
Σημασία έχει τί εννοείς καλό "sex"...ανάμεσα σε δύο ερωτευμένους καλό "sex", είναι λάθος έκφραση...ανάμεσα σε δύο ερωτευμένους γίνεται έρωτας...σε κάθε άγγιγμα ανατριχιάζουν...σε κάθε φιλί λιγώνουν...νοιώθον ένα και έτσι συμπεριφέρονται...

Δεν είναι ανάγκη και οι δύο συνέχεια να λειτουργούν βάση προτύπων και να θεωρούν πετυχιμένο και ολοκληρωμένο έρωτα, το να φτάνουν στο...γνωστό σημείο...ο έρωτας είναι συναίσθημα, και όταν μεταφέρεται απο έναν ερωτευμένο,στον άλλον και το αντίστροφο...τοτε είναι πετυχιμένος...τότε δεν υπάρχει πρόβλημα...γιατί πολύ απλά τα συναισθήματ υπάρχουν και είναι αμοιβαία...αυτό δεν ψάχνουμε όλοι μας;

Αν εννοείς λοιπόν το "sex", σαν έρωτα...έχεις δίκαιο
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost