Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εσεις γιατι παντρευτηκατε;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

PERFECTSTRANGER

# 21 στις 3/4/2005
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 40
'Aρεσαν+: 0%
Πιστεψε με, η ερωτηση σου ειναι αρκετα εξυπνη και πολυ καλη! [κατι ξερεις κι εσυ....]
Αυτη την επισημανση ηθελα να κανω και οχι ν απαντησω.
Νιατα πικρα μου που τ ονειρο χασατε

evans

# 22 στις 3/4/2005
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
*ΠΩΣ
Οταν στη καταλληλη χρονικη στιγμη διεκριναμε οτι και αυτο που νιωθαμε αλλα και αυτο που χτιζαμε ειχε αξια , μας ενωνε και απλα ηταν τυπικη πραξη η τελεση του Γαμου για την σχεση μας.
*ΠΟΤΕ
Μετα απο ωριμη σκεψη , κοινες συζητησεις και αποφασεις , κοινη συμβιωση και δεσμευσεις και κυριως μετα απο χρονια.
*ΓΙΑΤΙ
Γιατι το μεγαλυτερο αποκτημα ενος ανθρωπου ειναι τα παιδια του , ειδικα αν ειναι αποτελεσμα ερωτα .
*ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣΑ
Ασυμβιβαστος ειμαι και δεν ηθελα ποτε να ειμαι Νο2 στην καρδια της , εστω κι αν το Νο1 ηταν οι γονεις της. Τα λαθη πληρωνονται και ειναι λαθος να αφηνεις ελαστικη την οριοθετηση της νεας οικογενειας που βγαινει μετα απο ενα γαμο....

HLIAKTIDA

# 23 στις 3/4/2005
author
Γυναίκα / 71 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 41
Παντρεύτηκα όταν αποφάσισα ότι ήμουνα ώριμη να κάνω οικογένεια, και φυσικά ένοιωσα ολοκληρωμένη σαν άτομο !

# 24 στις 3/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Aπαιτητικη μου οχι δεν εχω διαβει τη Φράνκα Ράμε τον Νταριο Φο ναι εχω δει και καποια εργα του και μου αρεσει.....τωρα......να μην υπερβαλουμε καλη μου.....γιατι δεν θελει και πολυ ο ανθρωπος να ψωνιστει....ειμαστε, ειμαι δηλαδη και σε επικινδυνη ηλικια για εμφραγματα εγκεφαλικα και.....για να την ψωνισω.....

educator

# 25 στις 3/4/2005
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 783
Εγώ TRALALO μου θα συμφωνήσω με την APETITIKH!!!

Πράγματι γέλασα πολύ!!!!

Έχεις χιούμορ!!!!

Εύγε!!!!
This is an extraordinary day, like any other. A day crammed full of the unspoken of love stories, unacknowledged grievances and the unwitnessed triumphs. jon mcgregor, if nobody speaks of remarkable things (one of my favourite novels)

APETITIKH

# 26 στις 3/4/2005
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062

Παράθεση:
Originally posted by educator

Έχεις χιούμορ!!!!

Για την ακρίβεια...
Πικρό χιούμορ.
Αυτό που σε καθηλώνει!

Με τιμή

# 27 στις 3/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοριτσια κοριτσια!

θα με ματιαξετε!

θα χασω την πικριλα και θα αρχισω να σταυρωνω ανδρα...τι σας εκανα μωρε και θα με βαλετε σε τετοια ταλαιπωρια?

# 28 στις 3/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εκανα ένα λάθος και παντρεύθηκα . . .

αλλά αν ξαναζούσα την ζωή μου απ την αρχή θα έκανα πάλι το ίδιο λάθος και θα παντρευόμουνα τον ίδιο άνθρωπο μόνο και μόνο για να έχω σήμερα τα υπέροχα παιδάκια μου , γιατί δεν θα ήθελα άλλα παρά αυτά και μόνο αυτά . . ..

# 29 στις 4/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by alismoniti
αλλά αν ξαναζούσα την ζωή μου απ την αρχή θα έκανα πάλι το ίδιο λάθος και θα παντρευόμουνα τον ίδιο άνθρωπο μόνο και μόνο για να έχω σήμερα τα υπέροχα παιδάκια μου , γιατί δεν θα ήθελα άλλα παρά αυτά και μόνο αυτά . . ..

yes yes yes!

τι ιδιο και εγω!

γιατι τα "καλουπακια" μου ειναι μοναδικα και δεν τα αλλαζω με τιποτα!
Υ.Γ δεν ξερω αν το προσεξες σαν την αλεπου για το αλεπουδακι της κανουμε

APETITIKH

# 30 στις 4/4/2005
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062

Παράθεση:
Originally posted by TRALALO
κοριτσια κοριτσια!

θα με ματιαξετε!

θα χασω την πικριλα και θα αρχισω να σταυρωνω ανδρα...τι σας εκανα μωρε και θα με βαλετε σε τετοια ταλαιπωρια?

Ό,τι μου αρέσει, αλλά και ό,τι δε μου αρέσει, το εκφράζω.

Μη φοβάσαι, δε ματιάζω.

Απλώς πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς σοβαρά.
Είναι κρίμα να έχεις ταλέντο και να μην το αξιοποιείς.

Τώρα το αν θα... σταυρώσεις άντρα χάνοντας την πικρίλα σου και δεν το θες,
τι να πω, TRALALO μου...

Πρόσεχε τι εύχεσαι γιατί η ευχή σου μπορεί να πραγματοποιηθεί, που λένε κι οι Κινέζοι.

Είσαι σίγουρη ότι είναι μπελάς;

Με τιμή

arekos

# 31 στις 4/4/2005
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Text Green Βλεπω οτι απαντησεις στο ερωτημα δινουν μονο η κυριως γυναικες...Ευχαριστο ειναι επισης οτι πολλες ειναι ικανοποιημενες απο ενα γαμο... Ευχομαι να υπαρχει και αντιστοιχος αριθμος ικανοποιημενων ανδρων... Ηταν επιλογη συνειδητη να παντρευτω. Η δημιουργια οικογενειας μοιαζει και ισως ειναι κατι σαν πορεια ολοκληρωσης και σαν τετοια δεν θα μπορουσε να ειναι και πολλη ευκολη. Η επομενη προκληση ειναι να κανεις αυτο το γαμο επιτυχημενο... με αγαπη υπομονη χωρις εγωισμους αισιοδοξες σκεψεις με ωριμοτητα... και κυριως με την ελπιδα να ανταποκριθει και ο συντροφος σου....

# 32 στις 4/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παντρευτηκα γιατι ΠΙΣΤΕΥΑ,
Χωρισα γιατι ΕΙΔΑ.

educator

# 33 στις 4/4/2005
author

Παράθεση:
Ασυμβιβαστος ειμαι και δεν ηθελα ποτε να ειμαι Νο2 στην καρδια της , εστω κι αν το Νο1 ηταν οι γονεις της. Τα λαθη πληρωνονται και ειναι λαθος να αφηνεις ελαστικη την οριοθετηση της νεας οικογενειας που βγαινει μετα απο ενα γαμο....

Το σκέφτηκα πολύ να απαντήσω σε αυτό γιατί αν δεν ξέρω δεν μπορώ να πάρω θέση. Αλλά αυτό το έχω ΄ζήσει και η ίδια αλλά και το βλέπω στο περιβάλλον μου καθημερινά.

Όταν ένας άνθρωπος δεν απογαλακτίζεται από τους γονείς του και δεν φεύγει ποτέ ουσιαστικά από το πατρικό του σπίτι πως δέχεται να κάνει άλλη οικογένεια; Δεν γίνεται να πατάνε σε δύο βάρκες γιατί θα πέσουν και θα πνιγούν.

Σε καταλαβαίνω Evans γιατί το έχω περάσει και εγώ. Δυστυχώς οι περισσότεροι (άντρες και γυναίκες) δεν απογαλακτίζονται και δυστυχώς διαλύουν έτσι τις σχέσεις τους.
This is an extraordinary day, like any other. A day crammed full of the unspoken of love stories, unacknowledged grievances and the unwitnessed triumphs. jon mcgregor, if nobody speaks of remarkable things (one of my favourite novels)

evans

# 34 στις 4/4/2005
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828

Παράθεση:

Παράθεση:

Το σκέφτηκα πολύ να απαντήσω σε αυτό γιατί αν δεν ξέρω δεν μπορώ να πάρω θέση. Αλλά αυτό το έχω ΄ζήσει και η ίδια αλλά και το βλέπω στο περιβάλλον μου καθημερινά.

Όταν ένας άνθρωπος δεν απογαλακτίζεται από τους γονείς του και δεν φεύγει ποτέ ουσιαστικά από το πατρικό του σπίτι πως δέχεται να κάνει άλλη οικογένεια; Δεν γίνεται να πατάνε σε δύο βάρκες γιατί θα πέσουν και θα πνιγούν.

Σε καταλαβαίνω Evans γιατί το έχω περάσει και εγώ. Δυστυχώς οι περισσότεροι (άντρες και γυναίκες) δεν απογαλακτίζονται και δυστυχώς διαλύουν έτσι τις σχέσεις τους.

EΤΣΙ ! και δυστυχως παρασυρουν και αλλους.....

# 35 στις 4/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατί παντρεύτηκα ;

Κάπως έτσι, έγινε...

Έτσι μεγάλωσα,, αυτό άκουγα πάντα.

Να βρω ένα καλό... παιδί και να "ανοίξω" σπιτικό

Από τα δώδεκα μου άρχισαν οι γαμπροί να στέλνουν προξενήτρες και προξενητές.

Αλλος τη μάνα του, άλλος τη θεία του, άλλος... τον περιπτερά.....

Δεν φαινόμουν τόσο, ήμουν γυναίκα, μια μικρή δροσερή, όμορφη γυναίκα εξωτερικά.

Η μανούλα μου βιαζόταν να με ξεφορτωθεί.

Και στα δώδεκα με αρραβώνιασε.

Μάλιστα! με αραβώνιασε!!!

Στις όποιες αντιρρήσεις μου
( που για να λέμε την αλήθεια δεν ήταν πολλές γιατί οπουδήποτε αλλού θα ήταν καλύτερα από κει)
πρόβαλε πάντα το γνωστό νανούρισμα, ναι νανούρισμα. Είμαστε φτωχοί ποιος θα σε πάρει;
Μην κλωτσάς μια τέτοια τύχη.

Δέχτηκα να παίξω το ρόλο της αρραβωνιασμένης.

(μου άρεσε να παίζω ρόλους.)

Οπως έπαιζα κρυφτό και τις κουμπάρες με τις φίλες μου.

Οταν δεν άντεχα άλλο το ρόλο της μικροαραβωνιασμένης κατέβηκα απο τη σκηνή.
(δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες γιατί θα γράφω για 5 μέρες και βαριέμαι)

Το τι ακολούθησε με την μανούλα είναι απερίγραπτο φωνές , ψυχολογικοί εκβιασμοί, του τύπου εσύ θα με πεθάνεις,

πουτάνα θέλεις να καταντήσεις;

εμ βέβαια έτσι που πάς ...Έκεί θα καταλήξεις...

Κατάρες και πολλές τέτοιες μητρικές τρυφερότητες.

Το είδα σαν ευκαιρία όλο αυτό να πραγματοποιήσω το Όνειρο μου...

Ετσι κι" αλιώς το μεγάλο μπάμ έγινε...

έδωσα εξετάσεις και πέρασα ως εξαιρετικό ταλέντο, σε μια δραματική σχολή.

Ημουν ευτυχισμένη, αυτό όμως Τρέλαινε την μανούλα.

Πως τολμούσα?
πως είχα το θράσος να νιώθω ευτυχισμένη,
με κάτι που ούτε να διανοηθεί δεν ήθελε?

η κόρη της θεατρίνα;
πουτάνα;
το έλεγε αυτή, αυτό το κορίτσι δεν θα κατέληγε καλά, και νάτο!

Μόνο ποτέ θα πεθάνει δεν ξέρει, το έλεγε...

εγώ όμως ζούσα το Όνειρο, διάβαζα ρόλους,

πραγματικούς ρόλους,

έπαιζα ρόλους, αληθινούς!!!

Μαγευόμουν!!!

Και μάγευα!!!

Ώσπου γνώρισα εκείνον!

Τον έρωτα!

Και ώσπου σε λίγο, μια καρδούλα χτυπούσε παράλληλα με τη δική μου.

Μιά ζωούλα!

Το δίλημμα...

Η εγώ και το θέατρο...

Η το παιδί και εγώ!

Δύσκολη απόφαση...

Βαριά απόφαση...

Ηθελα όμως την τρυφερότητα που πλημμύριζε και ξεχύλιζε μέσα μου,

χωρίς ποτέ να βρει διέξοδο να την προσφέρω,
να την βγάλω...
να την ακουμπίσω κάπου,
και νά ναι για πάντα.

Ηθελα τα χέρια μου να δώσουν το χάδι που δεν πήρα.

Το παιδί και εγώ λοιπόν!!!

Αντίο όνειρα...

# 36 στις 4/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε Φωνηηηηη?

Δεν μας τα ειχες πει αυτα.....

Λεω κατι που πολλοι το βρισκουν πολυ βαρυ...λεω πως εμεις οι μαναδες μπορει να γινουμε οι μεγαλυτεροι εγκληματιες με θυματα τα ιδια τα παιδια μας......

educator

# 37 στις 5/4/2005
author

Παράθεση:
Και στα δώδεκα με αρραβώνιασε.

Πράγματι οι μεγαλύτεροι εγκληματίες είναι οι μανάδες.

Άλλωστε η μητέρα διαμορφώνει και ο πατέρας δείχνει το ρόλο στην κοινωνία.

Φέρουμε μεγάλη ευθύνη οι γυναίκες.

papi1

# 38 στις 8/4/2005
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 13

Παράθεση:
Είναι λογικό όταν παντρεύεσαι στα 20 να σου τελειώνει ο έρωτας απλά γιατί έχεις την ανάγκη να ερωτευτείς πολλές φορές για να βρεις την αγάπη.

΄Τα 20 μας χρόνια είναι για άλλες εμπειρίες και χαρές.
Τα πάντα είναι σωστό timing στη ζωή.

.....Καλησπερα ...μπορω να πω κι εγω την ταπεινη μου γνωμη οντας 21 ετων και παντρεμενη εδω και 3 μηνες..??

Ομολογω πως δεν εκανα αρκετες σχεσεις πριν παντρευτω _οπως λενε μερικοι ..."μεχρι να βρεις τον καταλληλο.."_ ......
ποτε δεν μετανιωσα γι αυτο...

Για να γινω πιο συγκεκριμενη, η πρωτη μου μεγαλη σχεση κρατησε 4 χρονια, μεσα στα οποια ουτε μια στιγμη _αν και αυτος μου πεταγε διαφορα υπονοουμενα..._δεν μου περασε η ιδεα να ντυθω νυφουλα..

Τον νυν μου τον γνωρισα πριν απο 4 και κατι χρονια και μεσα στους 5 πρωτους μηνες ενιωσα οτι ηθελα να περασω ολη την υπολοιπη μου ζωη μαζι του ...
και συνεχιζω και θα συνεχισω να νιωθω ετσι για οσο αναπνεω..

Συμφωνω οτι οταν οι λογοι που παντρευεσαι ειναι ολοι οι υπολοποι εκτος απο τους σωστους κανεις τραγικο λαθος...και αργα ή γρηγορα θα το μετανιωσεις πικρα..
ΝΕΥΡΙΑΖΩ ομως αφανταστα με μερικους που το παιζουν "εξυπνοι" και δεν μπορουν να κρατησουν μια σχεση ΣΤΑΘΕΡΗ για 1 ΜΗΝΑ τουλαχιστον να εχουν και ΑΠΟΨΗ!!!!!

(Δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν ...χωρις παρεξηγηση educator... απλα ηθελα να το πω καπου..)
ευχαριστω...

FRAGILE

# 39 στις 16/4/2005
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Μίκρα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 17
....giati pentreutika??? giati imoun me enan antrwpo pou epelexa...kalo gia sizigo....giati ezisa poli mazi tou...sigatoikisa....ton dokimasa (etsi nomiza) me trelene, me ekane na gelaw, me thaumaze....kai eniwtha i prwti tou xwriou!! kai eniwtha erwteumeni....

kai...apoteleiwsame to ktisimo tou spitiou...sto patriko mou, epanw apo tous goneis mou (giati alliws tha eimaste dipla stous dikous tou....pou den kolousame me tpt)...kai....ezisa ton gamo san fysiki sunexeia...meta tin sigatoikisi ki oles tis dokimes...kai ...sizitousame kai lyname ta pragmata mazi...xafnika me to pou vgikame apo tin ekklisia.....allaxan ola...!!! o antrwpos pou me xypnouse me massage...pou me frontize me perisi agapi....pou ekane ola auta ki alla tosa....egine enas griniaris....pou olo eixe neura...pou den ton siginousa pia erwtika ki as forousa sexy kai nea eswrouxa kai neglize...ki as ekana kolpa...prostyxa...ki as ekana oti borousa na epanaferw tin floga sta kormakia mas...wspou me apokalese poutana....

me katigorouse emesa gia diafora....ki allote amesa.....wspou me epise iposinideita oti ......poios tha me koitaxei emena??? kai epesa kai se mia mikri katathlipsi....kai arxisa na arwstainw.....kai na koimamai meres oloklires...

kai eginan ki alla polla....kai den katalavena ti egine???? giati ftasame se ola touta....kai gia na min sas kourazw.....eftase na pei tin lexi diazigio...ki egw evala ta klamata...kai meta apo ligo....eniwsa mia aperanti xara!!! sinideitipoisa poso anagi eixa egw to diazigio!!!

kai petaxa ola ta farmaka...kai arxisa pali na zw!!! na epikoinwnw me tous filous mou kai tis files mou....egina melos kai se mia erasitexniki omada theatrou....kai ....epitelous evlepa !!!

kai dynamwsa kai zitisa oristika to diazigio!!

paidia den kaname...giati den itan efikto apo merous tou.vevea me therapeies kai mikres epemvaseis tha ginotan...alla opws eipe..maxairwthike gia na ginw egw mana....piffff!!

ti egine???? pou pige o antrwpos pou erwteytika??? twra - meta apo 3 xronia- akomi asxoleitai me tin diki mou zwi....kai mixaneyetai o,ti borei gia na tin katastrefei....den mou dinei diazigio....ta dikastiria moiazoun ametrita...

ti egine?? pou pige o antrwpos pou erwteytika??

exw apantiseis...alla den xerw poso pragmatikes einai....

auto pou xerw einai pws egw den asxoloumai allo pia mazi tou...proxwrisa me tin zwi mou...exw monimo desmo me enan antra pou me frontizei oso den me frontise i mana mou!!! pou me katalavenei, me sevetai, kai me dexetai opws eimai....me agapaei gi auto pou eimai!!

kai proxwrisa kai epaggelmatika...

kai xamogelw poli kai zw.....kai niwthw eylogimeni !!!
kai euxomai se auto to "pragma" pou kapote pantreutika giati to erwteutika ...na vrei ton eauto tou....na vrei ti tou sinevei...kai ...ai sto kalo!!!!

egw mono pou den tolmaw na ginw nifi xana....oute se gamo allwn antexw....pathenw asfuxia...me edese gaidaro enas mia fora....

twra lew, opoios exei ta @@ na einai mazi mou, me ola ta kala enos gamou xwris to pistopoitiko.....zitw!!!

kai to palikari mou....deixnei na ta exei!!!!

η ευτυχία μου είμαι εγώ, όχι εσύ. όχι μόνο γιατί εσύ μπορεί να είσαι περαστικός, αλλά κι επειδή εσύ θέλεις να είμαι αυτό που δεν είμαι.

educator

# 40 στις 16/4/2005
author

Παράθεση:
Ομολογω πως δεν εκανα αρκετες σχεσεις πριν παντρευτω _οπως λενε μερικοι ..."μεχρι να βρεις τον καταλληλο.."_ ......

Σε κάθε κανόνα υπάρχουν οι εξαιρέσεις και κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά. Με συγχωρείς που δεν το ανέφερα και έτσι θεωρείς ότι σε έθιξα. Εύχομαι να ζήσετε και να ευτυχίσετε.

Εγώ παντρεύτηκα στα 28 μου μετά από κάποιους σταθερούς και μη δεσμούς αφού έζησα υπέροχα φοιτητικά χρόνια και σχημάτισα στο μυαλό μου τί ήθελα. Έτσι λειτουργώ και ξέρω ότι αν είχα παντρευτεί στην ηλικία σου θα ένιωθα εγκλοβισμένη. Η συμβουλή λοιπόν που δίνω στους νέους ανθρώπους είναι ζήστε την κάθε ηλικία χωρίς όμως να αποκλείω και τις εξαιρέσεις καλή μου άλλωστε τα 23 δεν είναι 18, 19 και 20. Και πάλι εύχομαι κάθε ευτυχία.

Χθές Παρασκευή 15/4/2005 κλείσαμε 6 χρόνια παντρεμένοι και διαπιστώσαμε ότι κάθε χρόνο γινόμαστε και καλύτεροι. Οπότε μάλλον πετύχαμε στην μακροχρόνια σχέση μας. Δεν νομίζεις;
Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε