Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εσεις γιατι παντρευτηκατε;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

pythagoras

# 41 στις 16/4/2005
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.586
'Aρεσαν+: 0%
Έλα ντε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
27 χρόνια με απασχολεί αυτό το ερώτημα και ακόμα δεν το έχω απαντήσει .....

α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

soleil

# 42 στις 18/4/2005
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Γεια σας κορίτσια, εγώ είμαι "καινούρια" στο γάμο, θέλω να πω πως παντρεύτηκα πριν 11 μήνες...
Η απόφαση πάρθηκε λόγω εγκυμοσύνης, είμασταν αρραβωνιασμένοι και συζούσαμε και τελικά έμεινα έγκυος...
Στην αρχή ήθελα να κάνω έκτρωση.... Εκείνος δεν ήθελε... Έτσι αποφασίσαμε να κρατήσω το παιδί, φυσικά αυτή τη στιγμή είμαι πολύ ευτυχισμένη που δεν έκανα έκτρωση γιατί έχω 1 αγγελούδι 7 μηνών που γέμισε τη ζωή μου...
Είμαι 23 χρονών, δεν μπορώ να πω πως είμαι απόλυτα ικανοποιημένη που παντρεύτηκα απ' τα 22 αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δεν γινόταν αλλιώς. Για να μην τα πολυλογώ αν δεν ήταν το παιδί δεν θα παντρευόμουν κι αυτό είναι το μόνο σίγουρο... Ο λόγος είναι ότι ήμουν πολύ μικρή και ήθελα να "ζήσω" κι άλλο...
Όσο για τις προσδοκίες που είχα κι έχω μερικές έχουν πραγματοποιηθεί οι περισσότερες όμως αναμένουν... Δεν ξέρω αν θα πραγματοποιηθούν κάποια στιγμή πάντως στη δεδομένη στιγμή το βλέπω αδύνατον...

educator

# 43 στις 18/4/2005
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 783

Παράθεση:
Στην αρχή ήθελα να κάνω έκτρωση.... Εκείνος δεν ήθελε... Έτσι αποφασίσαμε να κρατήσω το παιδί, φυσικά αυτή τη στιγμή είμαι πολύ ευτυχισμένη που δεν έκανα έκτρωση γιατί έχω 1 αγγελούδι 7 μηνών που γέμισε τη ζωή μου...

Σε ευχαριστώ γιατί έδωσες απάντηση σε άλλο θέμα που αφορά τις εκτρώσεις.

Μην μετανιώνεις για τίποτα!!!! Υπάρχουν γυναίκες που δεν μπορούν και θα έδιναν τα πάντα να είναι παντρεμένες έστω και από τα 22 αλλά με ένα παιδί.

Μπρώβο σου και να ζήσετε!!!!
This is an extraordinary day, like any other. A day crammed full of the unspoken of love stories, unacknowledged grievances and the unwitnessed triumphs. jon mcgregor, if nobody speaks of remarkable things (one of my favourite novels)

wrong

# 44 στις 20/4/2005
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 35

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
Μπορει να ακουγεται εκ πρωτης οψεως ως χαζη ερωτηση, αλλα πιστεψτε με, δεν ειναι. Αν εχετε την καλοσυνη, συνδραμετε στο προσωπικο μου γκαλοπ.

Θα ηθελα να μου πειτε πώς και πότε πηρατε την αποφαση και γιατι. Αν ηταν συνειδητη αποφαση ή κατι αλλο.
Οσοι ειστε ηδη καποια χρονια παντρεμενοι, θα ηθελα να ξερω αν εκπληρωθηκαν οι προσδοκιες σας ή οχι.
Κι οσοι τυχον χωρισατε, θα ηθελα να μου πειτε το γιατι - αν εχετε τη διαθεση βεβαιως.
Τρεις ερωτησεις δηλαδη που θα ηθελα αν γινεται να απαντησετε απλα και περιληπτικα.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και αδημονω.

Παντρευτηκα μετα απο 7 χρονια σχεσης (και με δεδομενο οτι θα μεναμε μαζι)για την ικανοποιηση των γονιων και μονο αφου για μενα και την γυναικα μου
ο γαμος δεν ειναι παρα μια συμβαση.

Αν εκπληρωθηκαν οι προσδοκίες μου?
Δεν νομιζω γιατι δεν ειχα
Το μονο που κανω ειναι να απολαμβανω την καθημερινοτητα μας
καθε ανθρωπος θελει να ειναι ο ηρωας στον μικροκοσμο του

Mes_mes

# 45 στις 23/4/2005
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ελλάδα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 512
Λοιπόν, εγώ παντρεύτηκα, γιατί μέναμε και οι δύο με τους δικούς μας και όταν φτάνεις στα 26 - 27, έχεις μόνιμο δεσμό και πατέρα τον τραμπάκουλα, έχεις τις εξής σεξουαλικές επιλογές:
1. σεξ στο αυτοκίνητο,
2. σεξ σε ξενοδοχείο xxx,
3. καθόλου σεξ - ξεροστάλιασμα και λίγωμα στις καφετέριες,
4. γάμος.
Οι περιπτώσεις 1, 2 είναι κάπως μπλιαχ, η 3 είναι φρίκη, η 4 ήταν η ελκυστικότερη. Μια χαρούλα πάντως. Όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο τον αντέχω. Βασικά, μάλλον τον αγαπάω. Μου 'κανε και έναν παίδαρο μούρλια, ε, τον μπαγάσα, τί να τον κάνω, ίσως τον αντέξω και για μια δεκαετία (για περισσότερο δεν ξέρω, ένα βήμα την φορά).

15081998

# 46 στις 28/4/2005
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Γιατι παντρευτηκα

ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ Κ ΟΡΑΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΤΩΝ ΔΥΟ.

Alexandros

# 47 στις 11/5/2005
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 143

Αντέ να σας πώ κι εγώ...

Γιατί απλά μετά από πολλά χρόνια αναζήτησης επιτέλους ανακάλυψα την ΜΙΑ! Την γυναίκα που έξαχνα όλη μου την ζωή!

Κατάλαβα ότι ήταν αυτή στο πρώτο μας ραντεβού... Στο πρώτο μας ραντεβού ήξερα ότι αυτή ήταν η γυναίκα που ήθελα να ζήσω όλη μου την ζωή μου μαζί της...

Σε 9 μήνες της έκανα πρόταση γάμου - μαγικό - (χωρίς να υπάρχει κάποιος από τους συνήθεις λόγους, πέρα από το γεγονός ότι ήταν το μεγαλύτερο διάστημα που μπορούσα να αντέξω πριν της εκφράσω πόσο την λατρεύω) και 7 μήνες μετά παντρευτήκαμε - επίσης μαγικό - ...

Αν ήταν λογική ή συναισθηματική απόφαση;

Και τα δύο.
Συναισθηματικά : Είναι το πιο ερωτεύσιμο πλάσμα που υπάρχει, είναι κούκλα, είναι ψυχούλα, είναι απίστευτη φάτσα, είναι απίστευτα γοητευτική και σέξι...

Λογικά : Απλά μπόρεσα να αντέξω 9 μήνες πρίν της κάνω πρόταση γάμου, απλά και μόνο για να σιγουρευτώ πως είναι πραγματικά αυτό που νομίζω (αν και το ήξερα από την αρχή !) και από την άλλη είναι ένα άτομο που μπορείς να στηριχτείς, έχει μπέσα, έχει λόγο, έχει αξίες, έχει χιούμορ, και ξέρω ότι θα γίνει μια υπέροχη μαμά!

Σε σχέση με τις προσδοκίες μου τώρα...

Δεν μπορώ να πώ πως είμαστε πολλά χρόνια παντρεμένοι, αλλά είμαστε μαζί ένα μεγάλο πλέον δίαστημα. Το μόνο που μπορώ να πώ είναι ότι, αν και δεν ενθουσιάζομαι εύκολα, τα όνειρα που έκανα μικρός - που λέει και το τραγούδι - μάλλον ήταν μικρά και λίγα...

Δεν ξέρω αν φταίει που είμαστε και οι δύο "φευγάτοι" αλλά τόσο η σχέση μας όσο και ο γάμος μας είναι ένα παραμύθι...
Ένα παραμύθι που έχει από όλα... Μάγους, δράκους και ιππότες, πριγκήπισσες και κακιές μάγισσες, ηρωικές μάχες και ήρεμα λιβάδια, μαγικά δαχτυλίδια και μυστηριώδεις στιγμές, πάθος, έρωτα και αιώνια αγάπη...

Αν θα κρατήσει... είμαι σίγουρος! γιατί δεν είμαι διατεθιμένος ούτε εγώ, ούτε η γυναίκα της ζωής μου, να το αφήσουμε να φύγει... Για να είμαι ειλικρινής η κατάστασή μας μάλλον "χειροτέρεύει" όσο περνάνε τα χρόνια...

Τώρα κατά πόσο νιώθω το πόδι της σαν το δικό μου...

Νιώθω ότι είμαστε ΕΝΑ, όταν πονάει πονάω, κι όταν χαίρεται χαίρομαι και ξέρω πως και εκείνη έτσι νιώθει. Δεν είμαστε δύο ξεχωριστά πλάσματα, αλλά δύο πλερές του ίδιου νομίσματος...
Τώρα σε σχέση με το πόδι, το μόνο που θα μπορούσα να πώ, είναι ότι αφού είμαστε ένα, έχω τα πιό σέξυ πόδια που υπάρχουν ακόμα κι αν δεν μου ανήκουν ανατομικά χα χα χα

Ήταν εύκολο; Όχι. Καθόλου! Και μόνοι μας πριν γνωριστούμε περάσαμε πολλά μέχρι να είμαστε μαζί. Και μαζί όμως περάσαμε ακόμα περισσότερα, πολλές καταστάσεις που πολλά ζευγάρια δεν θα άντεχαν. Εμείς απλά γίναμε περισσότερο "Εμείς" παρά "εγώ" και "εσύ"...

Γιατί παντρεύτηκα λοιπόν; Γιατί είχα την λογική να περιμένω, το συναίσθημα να ελπίζω και την τύχη να γνωρίσω την Μυρτώ!
Το μεγαλύτερο εμπόδιο ανάμεσα σε μας και τον καλύτερο εαυτό μας είμαστε εμείς! - Αλέξανδρος

Μυρτώ

# 48 στις 11/5/2005
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Χμμμ...

Παντρεύτηκα γιατί ήμουν 1,000% σίγουρη πως ήταν ο άνθρωπος μου.

Παντρεύτηκα γιατί δεν μπορώ να δω τον εαυτό μου ούτε μια μέρα μακριά του…

Παντρεύτηκα γιατί έχει όλα όσα ονειρεύτηκα και πολλά περισσότερα που ποτέ δεν τα είχα φανταστεί…

Παντρεύτηκα γιατί είναι πάντα δίπλα μου , γιατί έχει μια καλή κουβέντα για όλα , γιατί είναι έξυπνος , λογικός , τρυφερός , γιατί είμαι περήφανη γι αυτόν….

Παντρεύτηκα γιατί και εγώ πιστεύω πως είμαστε οι διαφορετικές πλευρές του ίδιου νομίσματος , οι αδελφές ψυχές….ή μάλλον η ίδια ψυχή σε δύο σώματα….

Παντρεύτηκα γιατί δίπλα του έχω τα πάντα και μόνο μαζί του νιώθω ολόκληρη…

Παντρεύτηκα γιατί κοντά του νιώθω ασφάλεια και σιγουριά και γιατί τον λατρεύω κάθε μέρα και πιο πολύ ενώ δεν έχω πάψει ποτέ να τον ερωτεύομαι ξανά και ξανά κάθε φορά που ανακαλύπτω ακόμα ένα πανέμορφο κομμάτι του εαυτού του…

Καρδούλα μου , σου αφιερώνω αυτό το τραγούδι γιατί τα λεει όλα….

ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΒΑΓΟΝΙ

Είναι η ανάσα σου ανάσα μου
Οι αναμνήσεις σου δικές μου
Δικές σου εικόνες μες
στα μάτια μου
Οι τύψεις σου είναι ενοχές μου

Είναι η σάρκα σου το σώμα μου
Τα όνειρά σου όνειρά μου
Φιλιά δικά σου είναι το στόμα μου
Η μυρωδιά σου άρωμά μου
Κι αν λένε πως σε τούτη τη ζωή
Μόνοι ερχόμαστε
και φεύγουμε πιο μόνοι
Εγώ υπάρχω γιατί ζεις κι εσύ
Κι όταν φύγεις θα με βρεις στο ίδιο το βαγόνι

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Dardana

# 49 στις 11/5/2005
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
Παντρεύτηκα γιατί ήμουν 1,000% σίγουρη πως ήταν ο άνθρωπος μου.

Παντρεύτηκα γιατί δεν μπορώ να δω τον εαυτό μου ούτε μια μέρα μακριά του…

Παντρεύτηκα γιατί έχει όλα όσα ονειρεύτηκα και πολλά περισσότερα που ποτέ δεν τα είχα φανταστεί…

Παντρεύτηκα γιατί είναι πάντα δίπλα μου , γιατί έχει μια καλή κουβέντα για όλα , γιατί είναι έξυπνος , λογικός , τρυφερός , γιατί είμαι περήφανη γι αυτόν….

Παντρεύτηκα γιατί και εγώ πιστεύω πως είμαστε οι διαφορετικές πλευρές του ίδιου νομίσματος , οι αδελφές ψυχές….ή μάλλον η ίδια ψυχή σε δύο σώματα….

Παντρεύτηκα γιατί δίπλα του έχω τα πάντα και μόνο μαζί του νιώθω ολόκληρη…

Παντρεύτηκα γιατί κοντά του νιώθω ασφάλεια και σιγουριά και γιατί τον λατρεύω κάθε μέρα και πιο πολύ ενώ δεν έχω πάψει ποτέ να τον ερωτεύομαι ξανά και ξανά κάθε φορά που ανακαλύπτω ακόμα ένα πανέμορφο κομμάτι του εαυτού του…

Καρδούλα μου , σου αφιερώνω αυτό το τραγούδι γιατί τα λεει όλα….

ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΒΑΓΟΝΙ

Είναι η ανάσα σου ανάσα μου
Οι αναμνήσεις σου δικές μου
Δικές σου εικόνες μες
στα μάτια μου
Οι τύψεις σου είναι ενοχές μου

Είναι η σάρκα σου το σώμα μου
Τα όνειρά σου όνειρά μου
Φιλιά δικά σου είναι το στόμα μου
Η μυρωδιά σου άρωμά μου
Κι αν λένε πως σε τούτη τη ζωή
Μόνοι ερχόμαστε
και φεύγουμε πιο μόνοι
Εγώ υπάρχω γιατί ζεις κι εσύ
Κι όταν φύγεις θα με βρεις στο ίδιο το βαγόνι

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΤΟΥ!!! ΜΗ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑΞΩ..

Παντα ετσι να ειστε και να μας θυμιζετε οτι ο γαμος οταν υπαρχει αγαπη και σεβασμος, ελευθερωνει, δεν περιοριζει.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

scandal_f

# 50 στις 11/5/2005
author
Γυναίκα / 68 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 7
Gia ton pio ilithio logo. Nomiza oti tha ksefygo apo tin katapiesi tis oikogeneias mou. Vevaia, imouna mono 19 eton kai se mia epoxi pou ta koritsia zousan me megalous periorismous. Otan kapote diapistosa oti efyga apo tin mia katapiesi kai piga se alli xeiroteri kai pio monimi, epatha isxyro sok. Itan omos poli arga.......

# 51 στις 12/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θα σκασω αν δεν μας πεις ...

Παράθεση:
Μπορει να ακουγεται εκ πρωτης οψεως ως χαζη ερωτηση, αλλα πιστεψτε με, δεν ειναι. Αν εχετε την καλοσυνη, συνδραμετε στο προσωπικο μου γκαλοπ.

.... ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΛΑΚΟΠ !!!

# 52 στις 12/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΓΛΑΚΟΠ ???

ΓΛΑΚΟΠ !!!!!

μιλάμε για μεγάλη δυσλεξία!!!

NINEMIA

# 53 στις 16/5/2005
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Μεσσηνίας / Λεύκτρα
Απαντήσεις: 7
Θα ήθελα να αναφαίρω την προσωπική μου εμπειρία... μετά από τόσες που διάβασα! Πρώτα όμως θα ήθελα να σας πω ότι ο κάθε ένας μας είναι διαφορετικός, ψάχνει κάτι "ιδανικό" για τον ίδιο και για να το βρεις και να φτάσεις στο γάμο πρέπει να είσαι χαλαρός και όχι προκατηλημένος με τα σχόλια των τριγύρω... του στιλ, "γεροντοκόρη, ποιος θα σε πάρει τώρα; πώς θα κάνεις παιδιά, τα χρόνια πέρασαν;"κ.α.
Μεγάλωσα σε μια οικογένεια με ανοιχτά μυαλά και ήμουν ελεύθερη, μπορούσα να κάνω ότι θέλω, με την έννοια ότι επειδή γεννήθηκα γυναίκα ο μόνος μου δρόμος δεν ήταν ο γάμος. Δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου ο γάμος ή μάλλον για να είμαι ειλικρινής όταν παιρνούσε έλεγα "εγώ; αποκλείεται! μάλλον θα φτάσω σε μια ηλικία που δεν θα έχω άλλο δρόμο επιλογής παρά μόνο το ράφι και τα ανήψια μου για παιδιά μου".
Κι όμως, παντρεύτηκα στα 18 μου χρόνια, χωρίς να το σκεφτώ και πολύ, μετά από γνωριμία και σχέση τριών μηνών. Προσοχή δεν συμβουλεύω κανέναν να κάνει μια τέτοια τρέλα! Ναι καλά διαβάσατε τρέλα!
Συμπάθησα των άντρα μου από την πρώτη στιγμή όμως ήμουν πολύ χαλαρή και δισταχτηκή γιατί μόλις είχα περάσει από μια σχέση και με είχε πληγώσει πολύ. Ο άντρας μου όμως ήταν τόσο διαφορετικός από άλλους, ευγενικός, ευαίσθητος, συζυτήσημος, ρομαντικός μα πάνω απ'όλα αληθινός, ειλικρινής... Δέχτηκα να τον παντρευτώ μετά από σκέψη αλλά χωρίς να μπορώ να δώσω ιδιαίτερες επιβεβαιώσεις στον ευατό μου, για το αύριο.
Περάσαμε πολλές δυσκολίες στα δέκα χρόνια που είμαστε μαζί, κάναμε δυο παιδιά και τόσα άλλα... όλα όμως μαζί! Πάντα ο ένας ήταν στο πλάι του άλλου, ούτε λίγο πιο μπροστά ούτε λίγο πιο πίσω, πλάι! Ποιος είπε όμως ότι δεν κάναμε και λάθη; Λάθη και από τις δυο πλευρές, αλλά είχαμε και έχουμε την καλή διάθεση να τα συζητάμε και να τα λύνουμε και ταυτόχρονα να κάνουμε υποχωρήσεις και οι δύο!
Χωρίς αγάπη, ειλικρίνια, σεβασμό, κατανόηση, συζήτηση και υποχωρήσεις... γάμος δεν στέκει.
Αφαιθήτε ελεύθερη και θα βρήτε αυτό που σας ταιριάζει στο δρόμο σας! Όσο καταπιέζεσται, αγχόνεσται και βιάζεσται τόσο μπορεί το ιδανικό ταίρι για σας να βρίσκεται μπροστά σας και να μην το βλέπεται.
Καλή επιτυχία!...
Όλα καλά!

esse_ntial

# 54 στις 16/5/2005
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 463
...Δε ξερω αν εχουν δικαιωμα γραφής και οι αρραβωνιασμενοι που ειναι στα προθυρα του γαμου...
Εγω νιωθω ήδη σαν παντρευμενη γιατι συζω με τον αρραβωνιαστικο μου ήδη 1,5 χρονο.
Αλλα ας τα παρω απ την αρχη...
Ημουν ενα κοριτσακι 22χρονων, που ειχε κανει πολλα λαθη με αλλα αγορακια μεχρι που συντησα -και καλα μοιραια - , το αλλο μου (συνομηλικο)μισο...Ενα χρονο σχεσης...λαθος...ενας υπεροχος χρονος σχεσης, γεματος ερωτα, παθος, πληροτητα...Τα παντα ηταν ροδινα...δε χρειαζομασταν πολλα λογια..μια ματια και ολα μαγικα!!!Νιωθαμε οτι ειμαστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλο, και δε μπορουμε να ειμαστε χωρια παρα μονο μαζι...Οτι πλαστηκαμε ο ενας για τον αλλο...
Λεω ήταν γιατι μετα μπηκε το δαχτυλιδι (στον τοπο μου το λεμε "λογόστεμα" , ειναι ενα δαχτυλιδι πριν τον αρραβωνα αλλα εξησου επισημο)....και μπηκαμε στο χωρο των μεγαλων....
Υποχρεωσεις απο το πουθενα, "πρεπει","τι ειναι σωστο", οτι τωρα δε παιζουμε και ειμαστε μεγαλοι για να κανουμε οτι θελουμε κτλ...
Αρχισε να αλλαζει ο αρραβωνιστικος μου και απο πριγκηπας του παραμυθιου να γινεται κανονικος ανθρωπος..αλλα ελα μου ντε που εγω γι αυτον παρεμενω πριγκηπισσα!!!
Τα συναισθηματα μου για τον επικειμενο γαμο, εχουν μια γλυκοξυνη γευση...ονειρα δεν εχω για το πως θα ειναι ο γαμος μου, ουτε ελπιζω τιποτα, απλα προσπαθω να δεχομαι την καθε μερα που περνα σαν μια διαφορετικη μερα , σαν μια καινουργια εμπειρια.

Πιστευω η μεταβαση του ανθρωπου απο το "εγω" στο "εμεις" , ειναι μια προσωπικη θυσια που αλλοι τη συνειδητοποιουν πριν το "μεγαλο βημα" και αλλοι μετα...Η ευθυνη του ειναι μεγαλη καθως επισης και οι διαβεβαιωσεις για τη θυσια αυτη ειναι αμφιβολες...Κανεις τη βουτια, το σταυρο σου και ελπιζεις αν εκανες τη σωστη κινηση!...

....Παω για μακροβουτη λοιπον ...τα μπρατσακια μου φορεσα... και σε κανενα χρονο θα ξαναμπω να δουμε τι θα εχω κανει...ειτε επιασα λαβρακι είτε πάτο!!
ΥΓ.Συγνωμη αν "ξεφυγα" .....
Οτι αξιζει ποναει κι ειναι δυσκολο...

esse_ntial

# 55 στις 16/5/2005
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 463
ΥΓ2...Τραλαλο , θα συμφωνησω με τις προλαλήσαντες , συμπληρωνοντας ενα μεγαλο μπραβο για τα αποθεματα δυναμης που εχεις μεσα σου!!!

ΥΓ3...Μυρτω τα συγχαρητηρια μου για την υπεροχη σχεσης σας!!!Ειστε παραδειγμα προς μιμηση!!
Οτι αξιζει ποναει κι ειναι δυσκολο...

Dardana

# 56 στις 16/5/2005
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by T_G_I_F

Παράθεση:

.... ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΛΑΚΟΠ !!!

Το συμπερασμα ειναι οτι ο καθενας παντρευεται γιατι ετσι του' ρθε.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

pythagoras

# 57 στις 23/5/2005
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
..........................
Γιατί μου φάνηκε ωραίο παιγνίδι ...
........
μέχρι που ξύπνησα.....

# 58 στις 24/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by pythagoras
........
μέχρι που ξύπνησα.....

Κι εσύ, βρε Πυθαγοράκο!
Κολλάς σε κάτι λεπτομέρειες...!

Ας γύριζες πλευρό!

pythagoras

# 59 στις 25/5/2005
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Παράθεση:
Originally posted by lady_in_red

Παράθεση:
Originally posted by pythagoras
........
μέχρι που ξύπνησα.....

Κι εσύ, βρε Πυθαγοράκο!
Κολλάς σε κάτι λεπτομέρειες...!

Ας γύριζες πλευρό!

Ναι γμτ! αλλά ... δεν γύρισα! και τώρα .....

vivico

# 60 στις 7/6/2005
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
siga min exoyn vrei to mistiko toy epityximenoy gamoy apla den angxononte ke poli vriskoyn gkomena
Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε