Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΑΡΓΑ?..Υφισταται στην ΑΓΑΠΗ?

Σελίδα : 1

SETH_7

# 1 στις 12/5/2003
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 135
'Aρεσαν+: 0%

Αργα?..Υφισταται στην αγαπη?

Ειναι ποτε ΑΡΓΑ να νοιωσεις την πραγματικη ΑΓΑΠΗ?...και αν ειναι ''κλεινω'' τα ματια μου...αν ομως δεν ειναι μπορεις να αδιαφορησεις για αυτη λογω οικογενειακης καταστασης? ..

SETH_7

# 2 στις 12/5/2003
author
Μπορειτε να γραψετε οτι θελετε ακομα και να με κατακρινετε οσο ασχημα θελετε που ρωταω κατι τετοιο....
Απλα με ενδιαφερει να ακουσω τις γνωμες σας να δω αν τελικα ειμαι υπερβολικος,αμυαλος ή και για αλλους 'αμαρτωλος' που θα πρεπει να ντρεπομαι...

Μυρτώ

# 3 στις 12/5/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Ποτέ δεν είναι αργά...

για τίποτα seth!

Tα όνειρα μας μας εγκαταλείπουν μόνο όταν εμείς τα εγκαταλείπουμε!

Απλά , ανέλυσε λίγο περισσότερο το τι εννοείς με το 'οικογενειακή κατάσταση"!
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

SETH_7

# 4 στις 12/5/2003
author
για την 'Μυρτω'...οικογενειακη κατασταση εννοω παντρεμενος ...Απλα νομιζα οτι ειχες δει το 'προφιλ'....
για την moo693...Μεσα στην οικογενεια οταν υπαρχουν παιδια βρισκεις και μια διαφορετικη αγαπη απο αυτη του/της συζυγου σου ..ετσι δεν ειναι?...η αγαπη των παιδιων σε 'ολοκληρωνει' γιατι σιγουρα οικογενεια χωρις παιδια δεν θεωρειται 'ολοκληρωμενη'..παντα κατα την γνωμη μου βεβαια.
Καταλαβαινεις λοιπον τι επικρατει μεσα στο κεφαλι μου οταν υπαρχει μια τετοια κατασταση....

# 5 στις 13/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν είναι ποτέ αργά... αλλά...

Αγαπητέ μου Seth,

Δεν είναι ποτέ αργά να νοιώσεις την πραγματική αγάπη ειδικά όταν είναι και αμοιβαία..., αλλά μπορείς να την ζήσεις σε όλο της το μεγαλείο χωρίς να πληγώσεις άλλους ανθρώπους λόγω οικογενειακής κατάστασης?

Θα μπορούσες να ζεις διπλή ζωή?
Θα μπορούσες να χωρίσεις για μία αγάπη που σε ολοκληρώνει αλλά ολοκληρώνοντάς σε πληγώνεις άλλα άτομα (ασχετα αν το ξέρουν ή όχι)?

Προσπαθώ να φανταστώ το χάος έντονων συναισθημάτων που έχεις στη ψυχή σου και τον χείμαρρο των ανεξήγητων γιατί που τρέχουν στο μυαλό σου...

Το θέμα είναι αν έχεις την δύναμη να ακολουθήσεις μία τέτοια αγάπη θυσιάζοντας πάντα κάτι αλλο. Όλα έχουν το τίμημά τους σ ΄αυτή την ζωή. Για να έχουν αξία άλλωστε...

Ελπίζω να μπορέσεις να βγεις από το σκοτεινό τούνελ που βρίσκεσαι και να δεις επιτέλους λίγο φως με τα δικά σου τα μάτια... Κανείς δεν μπορεί πραγματικά να σε βοηθήσει. Αφέσου στον εαυτό σου και τον χρόνο... όχι παραιτήσου, αλλά αφέσου με δύναμη!

quite

# 6 στις 13/5/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719

Μεγαλο λαθοσ

Πρεπει καποτε να κανουμε ενα διαχωρισμο,για το καλο μας.ΑΓΑΠΗ ειναι ΜΙΑ και γεμιζει τη ζωη .δεν επικεντρωνεται στις σχεσεις με το αντιθετο φιλο.
εγω λεω οτι οταν θα σου εχει περασει αυτο που λανθασμενα λες αγαπη με την καινουργια θα μετανοιωσεις που αφησες την οικογενεια σου(αν ισχυουν αυτα για σενα ,αν οχι ,τα αναφερω γενικα.)
αξιζει πιστεψε με να αντισταθεις και να παλεψεις τα αισθηματα που νοιωθεις για καποια νεα "αγαπη' ,κι αυτο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι αληθινα.μην ονομαζεις ΑΓΑΠΗ την επιθυμια το παθος και τη φαντασια που οργιαζει.αν δεν αλλαξουμε μεσα μας δεν προκειται κανεις να μας αλλαξει.συντομα θα τη νοιωσεις οπως νοιωθεις για τη γυναικα σου.
ΑΓΑΠΗ ισως μπορει να νοιωσει ενας στο εκατομυριο,υπολογιζω αισιοδοξα.
οι υπολοιποι ουτε φανταζομαστε τι ειναι.
παλεψε ,αν νικησεις ισως ωριμασει η σχεση με τη γυναικα σου,αν υποχωρισεις δεν πειραζει,η ζωη συνεχιζεται.
καλη συνεχεια.

# 7 στις 13/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συμφωνώ απόλυτα!!

Παράθεση:
Originally posted by theia lena
Το θέμα είναι αν έχεις την δύναμη να ακολουθήσεις μία τέτοια αγάπη θυσιάζοντας πάντα κάτι αλλο. Όλα έχουν το τίμημά τους σ ΄αυτή την ζωή. Για να έχουν αξία άλλωστε...

Ελπίζω να μπορέσεις να βγεις από το σκοτεινό τούνελ που βρίσκεσαι και να δεις επιτέλους λίγο φως με τα δικά σου τα μάτια... Κανείς δεν μπορεί πραγματικά να σε βοηθήσει. Αφέσου στον εαυτό σου και τον χρόνο... όχι παραιτήσου, αλλά αφέσου με δύναμη!

Φίλε seth...τι να πω για μια ιστορία σαν αυτήν που ζεις.....

ένα μόνο σκέφτομαι τώρα λίγο...

αν έκανες αυτήν την εκπληκτική υπέρβαση να "πάρεις" την αγάπη σου.....και να την φέρεις στην γυναίκα σου..!!!! σκέφτηκες πως θα ήταν ίσως???

Πως θα έβλεπες τώρα την γυναίκα σου??
Τουλάχιστον σαν θεό σου...
Πόσους θα ελευθέρωνες με μια τέτοια θυσία???
Όλους μάλλον...
Απιαστο το ξέρω, μόνο δωσ' του λίγο χώρο στο μυαλό σου κι' όσο μετρήσει...

evans

# 8 στις 13/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΕΣΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ , ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΞΕΧΑΣΕΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ Η ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ .
ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΘΕΙΡΟΥΝ ΣΑΝ ΑΤΟΜΑ.
ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ (ΕΦΟΣΟΝ ΣΥΝΕΤΡΕΧΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ) Η ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ) ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ...
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ...
ΔΕΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΟΥ ΑΝ ΝΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΤΥΧΗ...

# 9 στις 22/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by SETH_7
Μπορειτε να γραψετε οτι θελετε ακομα και να με κατακρινετε οσο ασχημα θελετε που ρωταω κατι τετοιο....
Απλα με ενδιαφερει να ακουσω τις γνωμες σας να δω αν τελικα ειμαι υπερβολικος,αμυαλος ή και για αλλους 'αμαρτωλος' που θα πρεπει να ντρεπομαι...

Αν τελικά σε κατακρίνουν και σε στήσουν στον τοίχο για τουφέκισμα, κάνε μόνο λίγο χώρο και για μένα..

diskoz

# 10 στις 22/5/2003
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 20

Έχεις επιλογές..

Υπάρχουν δύο βασικοί δρόμοι..

- Να μείνεις εκεί που είσαι και να μετανιοώνεις μια ζωή που δεν έφυγες..
- Να φύγεις και να μετανοιώνεις μια ζωή που δεν έμεινες..

Υπάρχει και ένας άλλος δρόμος. Να είσαι ικανοποιημένος όπου και αν είσαι (αν δεν αντιμετωπίζεις πραγματικά προβλήματα).

Φίλε, όλοι οι άνθρωποι ίδιοι είμαστε.. Μικρές διαφορές. Η αγάπη είναι προσωπικό συναίσθημα και δεν το παίρνεις (όπως σωστά είπε ο quite) μέσα από επιθυμίες.

Καλή τύχη. Εσύ ξέρεις και εσύ θα κρίνεις.

Mpoumpou

# 11 στις 22/5/2003
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 40
seth δεν μας έχεις πει πως είναι η ζωή με τη γυναίκα σου...πως προέκυψε ο γάμος σου. Ηταν γάμος συμφέροντος, ήσουν πολύ νέος??
προσπαθώ να διαπιστώσω αν ο γάμος σου ήταν τελειωμένος εδώ και καιρό και τώρα νιώθεις ότι νιώθεις κάτι πολύ όμορφο και ωραίο, τέτοιο ώστε να αλλάξεις ζωή ή απλά το μυαλό σου έχει θολώσει απ'το πάθος...
λιονεσσ

BARON

# 12 στις 30/5/2003
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 69

ισορροπισε

vlepw edw parapanw thn apanthsh toy diskoz,kalh moy fainetai.Moy fernei ligo kati san thn methodo toy kostas_1966 poy exw diavasei se alla themata edw.Aporw kiolas pws den phre thesh akoma.
Seth.Isorropise epanw sto fraxth poy eisai.Otan den tha mporeis allo tote tha peseis mesa h eksw apo ayton.Ase kai tha deis poy tha peseis,mhn paideyaisai twra kai xaliesai.
Αιμα,στεμμα,σπερμα. *** Βαρον ***

SETH_7

# 13 στις 30/5/2003
author
Για να απαντησω σε μερικες ερωτησεις...
Παντρευτηκα στα 28,αβιαστα υστερα απο 6 χρονια σχεση με την γυναικα μου....
Τιποτα δεν ειχε τελειωσει ουτε εχει τελειωσει...Πολυ απλα καποια στιγμη εγινε ολο αυτο το ανακατεμα ετσι οπως θα μπορουσε να συμβει στον καθενα ή στην καθεμια ...Το οτι υπηρχε παθος δεν σηκωνει αμφισβητηση ...
Οι ισορροπιες εγιναν ανισσοροπιες και η συνεχεια ηταν αυτη που περιγραφω σε αλλο forum...
Ευχαριστω ολους για τον χρονο που διεθεσαν να μου πουν την γνωμη τους...
Συμπερασμα...Ειμαστε 5,5 δις. ανθρωποι στην Γη.....5,5 δις. διαφορετικοι χαρακτηρες με αλλους τοσους διαφορετικους τροπους σκεψης.....
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε