Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φυτρώνουν κόκκινα τριαντάφυλλα στη μεσαία λωρίδα της Κηφισίας στο ρεύμα προς Αθήνα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

elix_geo

# 1 στις 8/4/2005
author
Ανδρας / 70 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
'Aρεσαν+: 0%

Φυτρώνουν κόκκινα τριαντάφυλλα στη μεσαία λωρίδα της Κηφισίας στο ρεύμα προς Αθήνα;

Φυσικά και όχι, θα μου πείτε.
Είναι δυνατόν, στην άσφαλτο;

Ναι, δεν είναι δυνατόν αλλά όχι γιατί είναι άσφαλτος...

Σήμερα, την πρώτη πραγματική μέρα της άνοιξης, βρέθηκα κατά το μεσημέρι στην Κηφισίας. Λίγο πριν, σ΄ένα φανάρι, ένα συμπαθέστατο, μαυρούλικο, παιδάκι είχε καταφέρει να με πείσει να αγοράσω ένα μπουκέτο τριαντάφυλλα. Δεν είχα κάπου να τα προσφέρω αλλά τα πήρα γιατί ήρθε η Άνοιξη, λίγο είναι;
Λίγο πιο μετά σταμάτησα σε άλλο φανάρι.
Δίπλα μου, αριστερά, ήρθε και σταμάτησε ένα αυτοκίνητο που οδηγούσε μια κυρία.
Σχετικά νέα και σχετικά όμορφη. Μάλλον ευδιάθετη, μάλλον ανοιξιάτικη.
Δεν ξέρω πώς μου ήρθε εκείνη την ώρα!
Κορνάρω λίγο, γυρίζει και της κάνω νόημα πως θέλω να της πω κάτι.
Ανοίγει το τζάμι.
Παίρνω το πιο πλατύ μου χαμόγελο και της προσφέρω ένα κόκκινο τριαντάφυλλο.
- Έτσι απλά, επειδή ήρθε η Άνοιξη, της λέω.

Πρώτα με κοιτάζει απορημένα.
Μετά σκυθρωπιάζει.
Μετά κλείνει το τζάμι.
Και καρφώνεται, κοιτώντας μπροστά, μέχρι να γίνει πράσινο.

Γιαυτό σας λέω δε φυτρώνουν!

Και αναρωτιέμαι:
Υπάρχουν γυναίκες τόσο φοβισμένες που δεν δέχονται μια απλή, χωρίς προεκτάσεις, προσφορά ένός τριαντάφυλλου;
Που βλέπουν σε κάθε άντρα κάποιον που πάει να τις ξεγελάσει με ένα λουλούδι για να πετύχει τους υποχθόνιους στόχους του;
Γιατί το έκανε άραγε;

Εσείς θα παίρνατε το λουλούδι;
Θα μπορούσε η κίνηση αυτή να ήταν για σας η αρχή μιας ερωτικής ιστορίας;
Σας συγκινούν τέτοιες χειρονομίες;
Θέλετε τον άντρα ¨ ρομαντικό ιππότη ¨;

ΥΓ. Αν βρεθείτε στην Κηφισίας στο ρεύμα προς Αθήνα ένα ανοιξιάτικο μεσημέρι και κάποιος σας προσφέρει ένα τριαντάφυλλο, να το πάρετε, μπορεί να μην είναι ο elix.
Και αν είστε στο ρεύμα προς Κηφισιά, πάλι να το πάρετε, μπορεί να μην είναι ο geo.

Μπορεί να είναι ο επόμενος εκλεκτός σας.
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 2 στις 8/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μα και εσυ βρε παιδι μου......

χαθηκε να ερθεις κατα Βοτανικο μερια.....εγω θα τα επαιρνα τα τριανταφυλλακια....χωρις τον Εlix και χωρις τον geo ομως.......μονο τριανταφυλακια και λοιπα ανθια και λελουδα.....

# 3 στις 8/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Στην ουρά, το μεσημέρι, γυρίζοντας σπίτι. Τρώω από το ψωμί που αγόρασα μόλις από το φούρνο, έτσι κόβω μικρές μπουκιές.... ο διπλανός (συνοδηγός) μου κάνει νόημα. Ανοίγω το παράθυρο (να δω τι θέλει ο χριστιανός). Μου ζητάει ένα κομμάτι ψωμί. Χαμογελάω και του πασάρω όλο το ψωμί. Προχωράμε μερικά μέτρα μπροστά και μετά από κάποια λεπτά σταματάει ξανά δίπλα μου. Μου δίνει το ψωμί πίσω (αφού έκοψε όσα ήθελε) μαζί με ένα τριαντάφυλλο. Χαμόγελο....
(Πρέπει να πω ότι και οι 2 (οδηγός και συνοδηγός) ήταν παίδαροι)

evans

# 4 στις 8/4/2005
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
Φυτρωνουν τριανταφυλλιες μεσα μας , στη ψυχη μας , στις σκεψεις μας;
Αρωματιζουν τις πραξεις μας ;
Οσοι μπορουν να απαντησουν θετικα τοτε ξερουν πως και τα κοκκινα τριανταφυλλα φυτρωνουν παντου!

Nicks_Re_Loaded

# 5 στις 8/4/2005
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 740

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
Λίγο πριν, σ΄ένα φανάρι, ένα συμπαθέστατο, μαυρούλικο, παιδάκι είχε καταφέρει να με πείσει να αγοράσω ένα μπουκέτο τριαντάφυλλα.

Ήταν λίγο πίσω από σένα, ήξερε από που προμηθεύτηκες το τριαντάφυλλο.

Όμως αν το είχες φέρει από τις Άλπεις και ήταν εντελβάις?

# 6 στις 8/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πάντα μένει λίγο άρωμα από ρόδο στο χέρι εκείνου που προσφέρει τριαντάφυλλα και λίγη μυρωδιά από ακαθαρσίες(sic)στο χέρι εκείνου που απαντάει ρίχνοντας βρωμιές....
Στη δική σου ψυχή μπήκε και φώλιασε η άνοιξη.Στις ψυχές άλλων καραδοκεί για πάντα ίσως ο χειμώνας...
Καθένας πορεύεται με τον τρόπο του.
Και λούζεται το αποτέλεσμα....

akrat

# 7 στις 8/4/2005
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 138
Απαντήσεις: 1.676

μα είναι θέμα τύχης

Αγαπητέ Ελιξ
Αδιάλυπτος η προσπάθεια ευγενικών ερωτικών συμπεριφορών...
Συνήθως δεν πιάνουν αλλά φευ δεν το βάζωμεν κάτω....
Λες να δοκιμάσωμεν με σπανάκι???????
Χμμμμμμ
Αυτά. Α ξέχασα ότι ο έρωτας αν δεν συνοδεύετε και από άλλα πράγματα είναι κουτσός. Εκτίμηση φιλία κλπ.

# 8 στις 8/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Και αναρωτιέμαι:
Υπάρχουν γυναίκες τόσο φοβισμένες που δεν δέχονται μια απλή, χωρίς προεκτάσεις, προσφορά ένός τριαντάφυλλου;
Που βλέπουν σε κάθε άντρα κάποιον που πάει να τις ξεγελάσει με ένα λουλούδι για να πετύχει τους υποχθόνιους στόχους του;
Γιατί το έκανε άραγε;

Τι ευχάριστη έκπληξη!!!! Φυσικά και θα έπαιρνα τα λουλούδια, είτε δεσμευμένη ήμουνα είτε όχι, πόσο μάλλον τώρα που είμαι μόνη μου. Και φυσικά μπορεί να ήτανε η αρχή μιας ιστορίας.
Τι κρίμα που μένω μακριά....

Υ.Γ. Αλήθεια αν σου δώσω τη διεύθυνση μου θα μου στείλεις ένα μπουκέτο;

# 9 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αααχ!!!Ρομαντικο μου αστροπελεκακι...

Παλι σε κομπλεξαρα επεσες καλε μου?
Μα τι στην ευχη νομισε? Οτι της εκανες προταση γαμου? Βρε μηπως μας κρυβεις κατι?Μηπως της ειπες κατι της Γυναικας και την τρομαξες?Τι φορουσες?Μπας κι ησουνα με...μποξερακι?

Λοιπον...στα σοβαρα τωρα...ειδες πως εχουμε καταντησει?Φοβος ειναι αυτο...που εβγαλε η γυναικα...φοβηθηκε να παρει ενα απλο τριανταφυλλο...ημαρτον!!!!
Παντως μην απελπιζεσαι...δοκιμασε ξανα...στην παραλιακη καλυτερα...η αυρα της θαλασσας χαλαρωνει...αφου το ξερεις...Νοτιος εισαι...τι τις θες τις ευγενικες χειρονομιες στα Βορεια?

Σε φιλω.....

# 10 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ελαβα ενα τριανταφυλλακι σημερα!!!!

Σ ευχαριστω Γωγο μου!!!!!!!!

elix_geo

# 11 στις 9/4/2005
author
Ανδρας / 70 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by TRALALO

χαθηκε να ερθεις κατα Βοτανικο μερια.....εγω θα τα επαιρνα τα τριανταφυλλακια....χωρις τον Εlix και χωρις τον geo ομως.......μονο τριανταφυλακια και λοιπα ανθια και λελουδα.....

Από Βοτανικό Τραλαλό μου περνάω κάθε Πέμπτη.
Θα είσαι εκεί;
Και θα έχω μαζί μου και Εντελβάϊς και σπανάκι και μια φρατζόλα ψωμί, σύμφωνα με τις συμβουλές των φίλων Νίκς, Άκρατ και Λουίζας.
Θα ήθελες και κάτι άλλο;
Πού θα μου πάει, θα βρω τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 12 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by TRALALO

Από Βοτανικό Τραλαλό μου περνάω κάθε Πέμπτη.
Θα είσαι εκεί;
Και θα έχω μαζί μου και Εντελβάϊς και σπανάκι και μια φρατζόλα ψωμί, σύμφωνα με τις συμβουλές των φίλων Νίκς, Άκρατ και Λουίζας.
Θα ήθελες και κάτι άλλο;

Μα ειναι απλο!!!
Αληθινους αντρες!!!
Σε καλο περιτυλιγμα ομως...προσεξε το αυτο...
θα σου πω πιο πολλα στα μαγαζια...που θα ψωνιζουμε ....χαχαχαχαχαχαχα

Φιλια!!!!!!

koyrasmenos

# 13 στις 9/4/2005
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 82

Αν μάθεις τι θέλουν να μου πεις και εμένα.....(βασικά αν είχες μερσέντες αυτοκίνητο θα το έπαιρνε το λελούδι φιλαράκο).......
Θα έρθει η ώρα!

# 14 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Eλικααααα ενα ποντικι θελω!
Αυτο για τον υπολογιστη καλε........

Κατι επαθε σημερα και δεν υπακουει!
Το ψωμι το εκοψα " διαιταμαι" που ελεγε και η γιαγια μου, στο σπανακι ειμαι αλεργικη......μα το χειροτερο ειναι οτι καθε Πεμπτη εγω ειμαι στην Κηφισιας.....
Αααα.....δεν το θελει η μοιρα Ελικακο μου....δεν το θελει η ατιμη!

(σε νοιωθω, νοιωθω την απογοητευση σου που δεν δεχτηκε τα τριανταφυλλακια σου...μα....ασε κατω βρε τον....νυχοκοπτη!)

# 15 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Φυσικά και όχι, θα μου πείτε.
Είναι δυνατόν, στην άσφαλτο;

Ναι, δεν είναι δυνατόν αλλά όχι γιατί είναι άσφαλτος...

Σήμερα, την πρώτη πραγματική μέρα της άνοιξης, βρέθηκα κατά το μεσημέρι στην Κηφισίας. Λίγο πριν, σ΄ένα φανάρι, ένα συμπαθέστατο, μαυρούλικο, παιδάκι είχε καταφέρει να με πείσει να αγοράσω ένα μπουκέτο τριαντάφυλλα. Δεν είχα κάπου να τα προσφέρω αλλά τα πήρα γιατί ήρθε η Άνοιξη, λίγο είναι;
Σχετικά νέα και σχετικά όμορφη. Μάλλον ευδιάθετη, μάλλον ανοιξιάτικη.
Δεν ξέρω πώς μου ήρθε εκείνη την ώρα!
Κορνάρω λίγο, γυρίζει και της κάνω νόημα πως θέλω να της πω κάτι.
Ανοίγει το τζάμι.
Παίρνω το πιο πλατύ μου χαμόγελο και της προσφέρω ένα κόκκινο τριαντάφυλλο.
- Έτσι απλά, επειδή ήρθε η Άνοιξη, της λέω.

Πρώτα με κοιτάζει απορημένα.
Μετά σκυθρωπιάζει.
Μετά κλείνει το τζάμι.
Και καρφώνεται, κοιτώντας μπροστά, μέχρι να γίνει πράσινο.

Γιαυτό σας λέω δε φυτρώνουν!

Και αναρωτιέμαι:
Γιατί το έκανε άραγε;

ΥΓ. Αν βρεθείτε στην Κηφισίας στο ρεύμα προς Αθήνα ένα ανοιξιάτικο μεσημέρι και κάποιος σας προσφέρει ένα τριαντάφυλλο, να το πάρετε, μπορεί να μην είναι ο elix.
Και αν είστε στο ρεύμα προς Κηφισιά, πάλι να το πάρετε, μπορεί να μην είναι ο geo.

Μπορεί να είναι ο επόμενος εκλεκτός σας.

Φίλτατε, elix...
Αφού εκφράσω τη χαρά μου που σε γνώρισα και δια ζώσης πλέον...
Οφείλω να τονίσω ορισμένα στοιχεία του κειμένου σου, διότι μόνος σου ερωτάς, μόνος σου απαντάς!

Αρχικά, μιλάς για μια "απλή προσφορά" ενός κόκκινου τριαντάφυλλου* σε μια άγνωστη κυρία.
Στη συνέχεια, αναρωτιέσαι αν η γυναίκα σκέφτεται ότι ο άντρας που της το προσφέρει έχει "υποχθόνιους στόχους".
Και τέλος, παραδέχεσαι ότι η κίνηση δεν ήταν και τόσο ανιδιοτελής... αφού τη θεωρείς απαρχή μιας ερωτικής ιστορίας!
Συνεπώς...
Τι μένει να απαντήσουμε εμείς, οι κυρίες;

*
Το κόκκινο τριαντάφυλλο συμβολίζει το πάθος ενός άντρα προς μια γυναίκα, αν δεν απατώμαι!

ploutarxos82

# 16 στις 9/4/2005
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 193
Αμα φτασαμε στο σημειο να δινουμε λουλουδια σε αγνωστες στην κηφισιας τι να πω! για πλακα θα ελεγε να το κανεις.
Η γυναικα με το που δει την πραξη σου θα ειπε "πω ρε σε τι καμακι επεσα παλι" δεν θα καταλαβει οτι εσυ επειδη ησουν χαρουμενος εκεινη την στιγμη ηθελες να δωσεις ενα λουλουδι,θα σε περασει για λυσσαρη.Ετσι ειναι...εγω παντως δεν δινω ετσι ευκολα λουλουδι,ουτε σε μια καινουρια σχεση,αμα εχεις μια καλη σχεση χρόνων η αρκετων μηνών δωσε ολοκληρο ανθοπωλειο,αλλα σε αγνωστες η σε καινουριες σχεσεις δεν λεει και τοσο...
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

# 17 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by koyrasmenos

Αν μάθεις τι θέλουν να μου πεις και εμένα.....(βασικά αν είχες μερσέντες αυτοκίνητο θα το έπαιρνε το λελούδι φιλαράκο).......

Φαντάζομαι ότι γι'αυτό διάλεξες το nickname Κουρασμένος.

Τόσο σε έχουν "κουράσει" οι ανθρώπινες σχέσεις;

Οι ετικέτες κάνουν κακό στην υγεία!
Άσε που τσούζουν όταν πας να τις ξεκολλήσεις!

# 18 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σαν χειρονομία καλή .....

Αλλά πολλές φορές δεν μετράει η πρόθεση... Στις μέρες μας είναι "αμαρτωλό" και "πονηρό" ενα τριαντάφυλλο....

Δυστυχώς κάποτε έλεγαν...μην μιλας σε αγνώστους,,και στα παιδιά μου το ιδιο λεω...ακόμη και στον εαυτό μου το φωνάζω καθημερινά...

Δεν μπορώ να εμπιστευτω κάποιον αγνωστο...Εδώ και φίλο και παλι με μεγαλη δυσκολία το κανω....
Κακό..? Δεν ξερω απλά έχω μαθει πλέον να είμαι επιφυλλακτική σε κάτι τέτοια "ύποπτα".....

Σαν χειρονομία καλή ..... Αλλά ........
πολλές φορές δεν μετράει η πρόθεση...

Όσο αθώα και αν είναι....!!!!!!!!!

koyrasmenos

# 19 στις 9/4/2005
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 82
Τόσο σε έχουν "κουράσει" οι ανθρώπινες σχέσεις;

Οι ετικέτες κάνουν κακό στην υγεία!
Άσε που τσούζουν όταν πας να τις ξεκολλήσεις!

Κυρία στα κόκκινα ανάλογα ποιός τις ξεκολάει...........
Θα έρθει η ώρα!

# 20 στις 9/4/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ploutarxos82
Αμα φτασαμε στο σημειο να δινουμε λουλουδια σε αγνωστες στην κηφισιας τι να πω! για πλακα θα ελεγε να το κανεις.
Η γυναικα με το που δει την πραξη σου θα ειπε "πω ρε σε τι καμακι επεσα παλι" δεν θα καταλαβει οτι εσυ επειδη ησουν χαρουμενος εκεινη την στιγμη ηθελες να δωσεις ενα λουλουδι,θα σε περασει για λυσσαρη.Ετσι ειναι...εγω παντως δεν δινω ετσι ευκολα λουλουδι,ουτε σε μια καινουρια σχεση,αμα εχεις μια καλη σχεση χρόνων η αρκετων μηνών δωσε ολοκληρο ανθοπωλειο,αλλα σε αγνωστες η σε καινουριες σχεσεις δεν λεει και τοσο...

Να διαφωνήσω καθέτως??
Το να χαρίσεις λουλούδια σε μια σχέση σου και μάλιστα καινούρια είναι ότι πιο αγνό και ρομαντικό υπάρχει για μας τις γυναίκες. Θα το εκτιμήσω πάρα πολύ αν κάποιος στο πρώτο ραντεβού μας έρθει με ένα τριαντάφυλλο. Βέβαια μετά θα αισθάνομαι λίγο άβολα. Δεν μου αρέσει να κάνω συμμέτοχους στις προσωπικές μου στιγμές και όλο τον υπόλοιπο κόσμο.

Αν τώρα μου συνέβαινε μια σκηνή όπως την περιγράφει ο Elix θα έπαιρνα σίγουρα το τριαντάφυλλο και θα του χάριζα το πιο πλατύ μου χαμόγελο.
Μετά θα τον ρωτούσα τι γιορτάζει για να του ευχηθώ.
Αν καταλάβαινα οτι πήγαινε για καμάκι και δεν ήταν του γούστου μου με το που θα άναβε το φανάρι θα εξαφανιζόμουν φροντίζοντας πάντα να του χαμογελάσω αποχαιρετώντας τον.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.